جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5892


اين فلفل براي قلب بهترين است


تحرک داشته باشيد تا سالم بمانيد


خبر


خبرپزشكي


 اين فلفل براي قلب بهترين است 

 
فلفل‌هايي را انتخاب کنيد که رنگ پررنگي داشته باشد،‌ سفت باشد و هيچ زدگي، ضربه و يا کبود شدگي نداشته باشند.فلفل دلمه اي گونه ي شيرين فلفل است و به همين دليل در کشورهاي اروپايي به فلفل شيرين شناخته مي شود.فلفل دلمه اي نوعي فلفل از خانواده سيب‌زمينيان که به رنگهاي قرمز، زرد، سبز و نارنجي يافت مي‌شود. از ويژگي‌هاي آن اين است که به تندي ديگر گونه‌هاي فلفل نيست. فلفل دلمه اي در سلامت قلب نقش موثري ايفا مي کند که در ادامه ي اين مطلب به آن مي پردازيم.

رنگ هاي شفاف فلفل دلمه‌اي صرف نظر از سبز، زرد و يا قرمز بودن آن منبعي غني از بهترين مواد مغزي مي‌باشد ( راديکال هاي آزاد اثر تخريبي بر روي سلول ها دارند). راديکال هاي آزاد بازيگران اصلي در جمع کردن کلسترول در رگ ها مي‌باشند که باعث گرفتگي رگ ها و بيماري هاي قلبي، تخريب عصب و رگ ها در (بيماران ديابتي، کساني که آب‌مرواريد دارند و افرادي که داراي درد مفاصل، آرتروز و همچنين آسم مي‌باشند) مي‌شوند. فلفل دلمه‌اي با تشکيل اين دو ماده مي‌تواند بر روي راديکال هاي آزاد تاثير بگذارد و باعث کاهش ريسک ابتلاء به اين بيماري ها شود.

کاهش ابتلا به بيماري قلبي

فلفل دلمه‌اي حاوي ويتامين B6 و فوليک اسيد مي‌باشد که در گرفتگي رگ ها و بيماري قلبي در افراد ديابتي تاثير مي‌گذارد. هر دوي اين ويتامين ها که از خانواده ويتامين هاي B مي‌باشند باعث کاهش هموسستئين مي‌شوند. (‌ماده‌اي که در فرايند بيوشيمي به‌کار مي‌رود) هموسستئين بالا باعث تخريب رگ هاي خوني، افزايش حمله قلبي و سکته مي‌شود.

با تهيه ويتامين هايي که هموسستئين را به مولکولهاي مورد نياز تبديل مي‌کنند فيبر موجود در فلفل دلمه‌اي مي‌تواند کلسترول را که عامل ديگري براي ابتلاء به حمله قلبي و سکته مي‌باشد، کاهش مي‌دهد.فلفل قرمز يکي از اندک غذاهايي است که حاوي ليکوپن مي‌باشند. ليکوپن کاروتنوئيدي است که مصرف آن رابطه‌اي عکس با سرطان هايي نظير، سرطان پروستات،‌مثانه و پانکراس دارد. تحقيقات نشان داده‌اند افرادي که از غذاهايي با ليکوپن کمتر استفاده مي‌نمايند بيشتر در معرض ابتلاء به سرطان مي‌باشند.

افرادي که نگران مبتلاء شدن به سرطان روده مي‌باشند، فيبر موجود در فلفل دلمه‌اي مي‌تواند در کاهش عوامل مبتلاء شدن به سرطان روده کمک نمايد.

سلامت شش ها

اگر شخصي هستيد که سيگار مي‌کشيد و يا يکي از نزديکان شما سيگار مي‌کشد مي‌توانيد از موادي که حاوي ويتامين A به مقدار فراوان مي‌باشد، موادي مانند فلفل دلمه‌اي، استفاده نماييد.فلفل دلمه‌اي، مي‌تواند در مقابل بيماري آب مرواريد،‌از چشم ها محافظت نمايد که تحقيقات نشان داده‌اند اين عملکرد ممکن است به‌دليل وجود ويتامين C و بتاکاروتن موجود در فلفل دلمه‌اي باشد.

چگونه فلفل دلمه‌اي را انتخاب کنيم و چگونه آنها را نگهداري نماييم. فلفل‌هايي را انتخاب کنيد که رنگ پررنگي داشته باشد،‌ سفت باشد و هيچ زدگي، ضربه و يا کبود شدگي نداشته باشند. ساقه آنها بايد سبز و تازه باشد. فلفل دلمه‌ها بايد نسبت به سايزشان سنگين تر باشند. فلفل دلمه‌اي را بايد نشسته در يخچال نگهداري کنيد، در آن صورت براي يک هفته مي‌توان آن را نگهداري نمود.


 تحرک داشته باشيد تا سالم بمانيد 

 طبق توصيه محققان، افراد بزرگسال سالم بايد هر هفته 150 دقيقه يا بيشتر ورزش با شدت متوسط انجام دهند.

به گزارش مهر، طبق اعلام انجمن قلب آمريکا، ورزش منظم مي تواند به بهبود کيفيت زندگي کمک کند و فوايد زير را هم دربرداشته باشد:

- کمک به کاهش تنش، اضطراب، افسردگي، و خشم.

- کاهش ريسک ابتلا به مشکلات مزمن سلامت نظير بيماري قلبي-عروقي.

- بهبود ميزان کلسترول خون.

- پيشگيري و کنترل فشارخون بالا.

- پيشگيري از نابودي استخوان ها.

- تقويت ميزان انرژي کلي بدن.

- کمک در سرعت به خواب رفتن.


 خبر 

 تغيير در صدا و مشکل در بلع را جدي بگيريد

رئيس چهارمين سمينار تومورهاي سر و گردن با اشاره به علائم ابتلا به سرطان ملانوم گفت: افرادي که در مشاغلي همچون کشاورزي و کارگري فعاليت مي‌کنند که ساعت‌هاي طولاني در معرض نور خورشيد هستند، پوست آنها زمينه بيشتري براي ابتلا به سرطان داشته بنابراين استفاده از کرم‌هاي ضد آفتاب و پوشش مناسب بايد مدنظر اين افراد قرارگيرد.

دکتر مهدي خواجوي در آستانه برگزاري چهارمين سمينار تومورهاي سر و گردن اظهار داشت: تومورهاي سر و گردن از جمله تومورهاي شايع در کل دنيا است که تومورهاي پوستي را نيز شامل مي‌شود. همچنين سرتاسر دهان، بيني، سينوس،گوش مياني، حنجره، ناي، مري و حلق که داري پوشش مخاطي است، همچون پوست مي‌تواند دچار تومور شود.

وي با بيان اينکه همه بافت‌ها و مخاط بدن مي‌تواند سرطاني شود يا به عبارتي تشکيل تومور دهد، افزود: تشخيص به موقع در درمان سرطان بسيار حائز اهميت بوده و مي‌توان با اقدام به هنگام، موفقيت روش‌هاي درماني را شاهد بود.

رئيس چهارمين سمينار تومورهاي سر و گردن تاکيد کرد: هر نوع زخم در دهان، بيني و در مسير بلع، هر گونه مشکل در تنفس، تغيير در صدا و احساس متفاوت در سر و گردن و هر توده برجسته زير پوست بايد جدي گرفته شود و جهت بررسي به پزشک مراجعه انجام گيرد.

رييس بخش گوش و‌حلق و‌بيني بيمارستان لقمان خاطر نشان کرد: بدترين نوع سرطان پوست ملانوم نام دارد که خطرناک است و از نشانه‌هاي آن خال‌هاي تغيير شکل داده و بزرگ شونده که گاهي با خارش و سوزش و ترشح همراه بوده، است که هر چه سريع‌تر بايد به پزشک مراجعه شود چراکه تشخيص زود سبب عميق نشدن خال و سرطان و موفقيت بهتر در درمان مي‌شود.


 خبرپزشكي 

 تغييرات مهم تغذيه‌اي براي مبتلايان به هپاتيت

هر سال در روز جهاني هپاتيت برنامه‌هايي در سراسر جهان به منظور بالا بردن آگاهي‌ها در مورد اين بيماري و اقدامات پيشگيرانه در برابر آسيب‌هاي کبدي برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا، هپاتيت يک بيماري التهابي کبد است و معمولا به دليل نوعي عفونت ويروسي ايجاد مي‌شود. هپاتيت خودايمني و انواع ديگر آن به دليل داروها، مواد مخدر، سوء مصرف الکل و سموم رخ مي‌دهد. هپاتيت خودايمني زماني اتفاق مي‌افتد که بدن عليه بافت کبد پادتن‌هايي مي‌سازد.

حفاظت از کبد به سادگي و با توجه بيشتر به تغذيه قابل اجراست. بهترين راه براي کنترل آسيب‌هاي کبدي در افراد مبتلا به هپاتيت پيروي از رژيم غذايي سالم و متعادل است.

اين رژيم غذايي بايد حاوي محصولات لبني کم چرب يا فاقد چربي، مقادير زيادي ميوه و سبزيجات، منابع چربي خوب مانند آجيل‌ها و دانه‌ها، روغن زيتون، غلات کامل مانند جو، برنج قهوه‌اي، جو دو سر و پروتئين‌هاي کم چرب از جمله سفيده تخم مرغ، مرغ، انواع لوبياها و ماهي باشد.افراد مبتلا به هپاتيت به طور روزانه بايد مخلوطي حاوي کربوهيدرات‌هايي با فيبر بالا، پروتئين‌ها، ميوه‌ها و سبزيجات را مصرف کنند. همچنين توجه به مصرف زياد مايعات نيز ضروري است.به طوري که نوشيدن روزانه حدود 10 ليوان آب براي افراد مبتلا به هپاتيت از اهميت بالايي برخوردار است.

افراد مبتلا به هپاتيت بايد توجه داشته باشند که خوردن غذاهاي ناسالم مي‌تواند باعث تشديد آسيب کبدي شود.

خوردن غذاهاي با کالري، چربي و قند بالا باعث افزايش وزن مي‌شود. اين افزايش وزن خود منجر به تجمع چربي در کبد مي‌شود.کبد چرب باعث خطرات زيادي براي سلامتي از جمله زخم‌هاي کبدي و سيروزمي‌شود.

افراد مبتلا به هپاتيت بايد از خوردن غذاهاي حاوي چربي اشباع از جمله خامه، کره، گوشت چربي دار، غذاهاي سرخ شده و محصولات لبني پرچرب و مواد شيرين و قندي همچون نوشابه‌ها، کيک‌ها، شيريني‌ها و محصولات پخته شده بسته بندي و آماده و نيز غذاهاي پرنمک و الکل خودداري کنند.

غذاهاي فرآوري شده نيز يکي از مواردي است که افراد مبتلا به هپاتيت بايد از مصرف آن جدا خودداري کنند.از ساير اقدامات احتياطي در افراد مبتلا به هپاتيت مي‌توان به شستن مناسب و درست گوشت، سبزيجات و ميوه‌ها و از بين بردن هر گونه بقاياي مضر در مواد غذايي اشاره کرد. همچنين شست و شوي دست‌ها هر بار قبل و بعد از هر وعده غذايي نيز ضروري است.به گزارش ان‌دي‌تي‌وي، با رعايت رژيم غذايي فوق و رعايت سبک زندگي سالم مي‌توان از کبد محافظت کرده و از هر گونه آسيب به آن جلوگيري کنيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته