جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5892

رئيس کل دادگستري استان البرز:
اجراي طرح سامان‌دهي کودکان کار در استان البرز

شهردار تبريز خبر داد؛
ازسرگيري ساخت واحدهاي مسکوني جايگزين بافت فرسوده تبريز


برگزاري دوره آموزشي پيشگيري از اعتياد


خبــر


در استان


 رئيس کل دادگستري استان البرز:
 اجراي طرح سامان‌دهي کودکان کار در استان البرز 

 
کرج - خاکپور

رئيس کل دادگستري استان البرز گفت: طرح ساماندهي کودکان کار براي اولين بار در کشور در البرز اجرايي شد.

فاضليان پيگيري اجراي آيين‌نامه ساماندهي کودکان کار براي اولين بار در کشور را ديگر اقدام مهم دادگستري استان البرز عنوان کرد و گفت: اجراي اين آيين‌نامه در همين مدت زمان اندک، دستاوردهاي خوبي داشته است. اولين جلسه شوراي پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان البرز در سال 1397 با حضور رئيس کل دادگستري، دادستان عمومي و انقلاب کرج، معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان و مديران کل دستگاه‌هاي عضو تشکيل شد.

در اين نشست که با محوريت بررسي ساماندهي کودکان کار و اجراي سند ملي مراقبت اجتماعي دانش‎آموزان(نماد) برگزار شد، احمد فاضليان؛ رئيس کل دادگستري استان البرز با تاکيد بر اينکه شوراي پيشگيري از وقوع جرم از مهمترين جلسات استاني است گفت: اين انتظار وجود دارد که همه دستگاه‌ها اهتمام ويژه‌اي داشته باشند و در سطوح عالي در اين نشست‌ها حاضرشوند.

وي با اشاره به اينکه دادگستري استان البرز در سه سال اخير قدم‌هاي بلندي در حوزه پيشگيري از وقوع جرم برداشته است گفت: در بيشتر حوزه‌هاي اجتماعي که شاهد آسيب‌هايي بوديم برنامه‌هايي گسترده تدارک ديده شده و توسط معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم و ديگر دستگاه‌ها به مانند نيروي انتظامي، دانشکده علوم پزشکي، صداوسيما، بهزيستي و آموزش و پرورش اجرايي مي‌شود.

ورود در همه حوزه‌ها

عالي‌ترين مقام قضايي استان البرز افزود: از حوزه‌هاي کمتر مورد توجه قرار گرفته به مانند سربازان، کودکان طلاق و معتادان متجاهر تا حوزه‌هايي نظير سرقت‌هاي خرد و مال‎خرها تحت پوشش برنامه‌هاي پيشگيرانه بوده و طرح‌هاي متعددي اجرايي شده است. وي متذکر شد: با پيگيري‌هاي انجام شده بسياري از قوانين متروک اجرايي شده که اجراي قانون پيش فروش ساختمان و همچنين آيين‌نامه ساماندهي کودکان کار براي اولين بار در استان البرز از جمله آنهاست.

رئيس کل دادگستري استان البرز به اجراي طرح دادگاه‌هاي درمان مدار و همچنين طرح نماد نيز اشاره کرد و توضيح داد: سند ملي مراقبت اجتماعي دانش‎آموزان (نماد) يک طرح ايراني و اسلامي است که نونهالان و دانش آموزان از سطح دبستان تا دبيرستان عنوان مهمترين قشر جامعه که آينده‌سازان کشور هستند را تحت پوشش خود قرار داده و از سطوح پايه برنامه‌هايي را براي مراقبت از کودکان تدارک ديده است.

وي افزود: اجراي اين طرح در سال‌هاي آتي ثمرات خود را نشان خواهد داد و بسيار خرسنديم در استان البرز بيش از 27 هزار کودک تحت پوشش طرح قرار گرفته‌اند و از چشم‎انداز بسيار جلوتر هستيم؛ اميدواريم استانداري در اين زمينه مساعدت لازم را با آموزش و پرورش داشته باشد تا در مرحله غربالگري از نظر تامين اعتبار مشکلي نداشته باشد.

پيگيري آيين‌نامه سامان‎دهي کودکان کار

ففاضليان پيگيري اجراي آيين‌نامه ساماندهي کودکان کار براي اولين بار در کشور را ديگر اقدام مهم دادگستري استان البرز عنوان کرد و گفت: اجراي اين آيين‌نامه در همين مدت زمان اندک، دستاوردهاي خوبي داشته است. ولي براي نتيجه بخش‌تر شدن آن نيازمند هماهنگي و همت بيشتر دستگاه‌ها هستيم؛ اين طرح هزينه‌بر و نيازمند امکانات براي جمع‌آوري کودکان و ارائه بسته‌هاي حمايتي است و دادگستري حتي اگر در ابتدا دستاورد اندکي داشته باشد مصمم به اجراي آن است تا طرح براي رسيدن به اهداف آن به صورت کامل در استان البرز عملياتي شود. وي بيان کرد: اميدواريم صدا و سيما و رسانه‌ها در فرهنگ‌سازي نحوه برخورد مردم با کودکان کار و نيز پاي کار آمدن خيران کمک کنند تا بتوانيم تجربه موفقي را در استان البرز براي کاهش کودکان خياباني داشته باشيم.

کاهش طلاق در استان البرز

وي متذکر شد: وقتي طرح آموزش پيش از ازدواج را در استان شروع کرديم موانع متعددي در مسير وجود داشت و برخي معتقد بودند طرح به سرانجام نخواهد رسيد ولي با وجود اينکه مسئوليت و وظيفه‌اي ذاتي در اين حوزه نداشتيم با اصرار و پشتکاري که وجود داشت اکنون در حالي عملياتي شدن است و به عنوان نتيجه کوتاه‌مدت شاهد کاهش 28 درصدي در طلاق توافقي و کاهش 24 درصدي طلاق به درخواست زوجه هستيم اين دستاورد در حالي است که در اين حوزه‌ها شاهد افزايش آمار در کشور هستيم.

جمع‌آوري کودکان اتباع بيگانه

حاجي رضا شاکرمي؛ دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان نيز در اين نشست با ابراز اميدواري براي کاهش آسيب‌هاي کودکان خياباني گفت: در حوزه کودکان اتباع خارجي نيز دستورات لازم به نيروي انتظامي و اداره کل اتباع خارجي داده شده تا براي جمع‎آوري کودکان تبعه خارجي و تحويل آن‌ها به مراکز ذي‌صلاح اقدام کنند.

در ابتداي اين نشست مهدي جوهري معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان البرز با اشاره به اينکه آيين‌نامه ساماندهي کودکان کار و خياباني مصوب هيئت وزيران در سال 1384 بوده گفت: اين آيين‎نامه براي سال‌هاي متمادي متروک بود ولي با پيگيري انجام شده اکنون به عنوان اولين استان کشور در البرز در حال اجراست.

اجراي طرح از تيرماه

وي افزود: در اجراي اين طرح که به صورت رسمي از سوم تيرماه آغاز شده استانداري، نيروي انتظامي، دانشكده علوم پزشکي البرز، بهزيستي و شهرداري کرج همکاري خوبي دارند و کودکان خياباني جمع‎آوري شده و مورد حمايت قرار مي‎گيرند.

جوهري با تاکيد بر اينکه بهزيستي متولي نگهداري کودکان خياباني و کار است بيان کرد: مترصد هستيم با تامين وسيله مناسب، اين ستاد که در مرکز غربالگري غدير کرج ايجاد شده در شيفت‌هاي بعد از ظهر نيز فعاليت خود را ادامه دهد تا ساعات بيشتري از ساعات را تحت پوشش قرار دهد.


 شهردار تبريز خبر داد؛
 ازسرگيري ساخت واحدهاي مسکوني جايگزين بافت فرسوده تبريز  

 تبريز-توفيقي

شهردار تبريز از «ازسرگيري پروژه ساخت واحدهاي جايگزين بافت فرسوده» اين کلانشهر خبر داد. مهندس ايرج شهين باهر در حاشيه بازديد استاندار آذربايجان شرقي از واحدهاي در حال احداث جايگزين بافت فرسوده تبريز با بيان اين مطلب اظهار کرد: بحث حاشيه‎نشيني و اصلاح بافت فرسوده، نيازمند کار جمعي است که خوشبختانه تمامي دستگاههاي اجرايي استان در کنار همديگر، تلاش دارند تا گرهي از مشکلات حاشيه‌نشيني در کلانشهر تبريز را باز کنند.

وي افزود: در سالهاي گذشته اقداماتي در خصوص واحدهاي جايگزين بافت فرسوده انجام شده که بنا به دلايلي اين پروژه، ماهها متوقف بود که امسال با اراده دولت، اقداماتي در اين خصوص انجام مي شود.شهردار تبريز با بيان اينکه به 600 واحد مسکوني از سوي دولت تسهيلات اعطا مي‎شود، ادامه داد: شهرداري تبريز نيز تسهيلات رايگاني از جمله عدم دريافت عوارض و ساير تسهيلات تشويقي براي حل مشکلات حاشيه‎نشيني صورت مي‌دهد که اميدواريم اين 600 واحد تا 10 هزار واحد مسکوني افزايش يابد.

وي در ادامه با بيان اينکه شهرداري تبريز درراستاي رفاه و آسايش شهروندان تبريزي اقدامات موثري انجام داده، اظهار کرد: پروژه‎هاي توانمندسازي، مسيرگشايي، بهسازي و افزايش سرانه کاربريهاي عمومي از جمله اقدامات شهرداري تبريز است که اميدواريم درراستاي رفاه و آسايش شهروندان تبريزي، پروژه‌هاي شهرداري با سرعت هر چه بيشتر به اتمام برسد.


 برگزاري دوره آموزشي پيشگيري از اعتياد  

 رباط کريم-اصغري

مسئول امور بانوان فرمانداري شهرستان رباط کريم از برگزاري اولين جلسه از دوره آموزشي پيشگيري از اعتياد ويزه بانوان شهرستان رباط کريم خبرداد.

به گزارش خبرنگار ما؛ ناهيد خوش‎اخلاق، هدف از برگراي چنين جلساتي را آگاهي بيشتر مردم از تاثيرات مواد مخدر در جامعه بيان کرد و افزود: با همکاري اموربانوان فرمانداري شهرستان، کميته اماد امام خميني(ره) و انجمن خيريه علي ابن‌ابيطالب(ع) سلسله جلسات و کارگاههاي آموزشي پيشگيري از اعتياد ويژه بانوان در سالن همايش بخشداري مرکزي برگزار شد.

خوش‎اخلاق همچنين گفت: تشريح اثرات آسيبهاي اجتماعي مواد مخدر در بين جوانان به ويژه دانش‎آموزان از مهمترين مطالب مطرح شده بود.


 خبــر 

 به منظور بهره‌گيري از توان متخصصان داخلي؛

افزايش همکاري سازمان منطقه آزاد انزلي و سازمان صنايع دريايي کشور

رشت-سيده حديث ميرزاده

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلي، نشست افزايش همکاريها و خدمات دريايي بين سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع و سازمان منطقه آزاد انزلي در مرکز شهيد تمجيدي صنايع دريايي با حضور دکتر رضا مسرور رييس هيات مدير و مديرعامل سازمان منطقه آزاد انزلي، امير رستگاري معاون وزير دفاع و رييس سازمان صنايع دريايي کشور، رييس مرکز شهيد تمجيدي و مديران و معاونين سازمان منطقه آزاد انزلي و سازمان صنايع دريايي کشور برگزار شد.

بنا بر اين گزارش، دکتر رضا مسرور؛ رييس هيات مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد انزلي در اين نشست تخصصي با اشاره به ضرورت بهره گيري از توان داخلي در امور بندري اظهار کرد: يکي از رويکرد هاي منطقه آزاد انزلي بهره‌گيري از توان بخش خصوص داخلي متخصص و توانمند است و در اين راستا يکي از بهترين مجموعه‌هايي که در سطح کشور فعاليت مي‌‎کند مجموعه شهيد تمجيدي صنايع دريايي کشور است که در زمينه تجهيزات دريايي بسيار توانمند است.

وي در ادامه با تشريح گسترش همکاريهاي دوسويه ما بين سازمان صنايع دريايي کشور و منطقه آزاد انزلي بيان کرد : تاکنون تفاهمات خوبي در بخش توليد و تجهيزات بندري داشته‎ايم و در بخش گردشگري دريايي نيز بنا داريم از تاکسيهاي دريايي که در مرکز شهيد تمجيدي توليد مي‌شود استفاده کنيم تا گردشگري دريايي رونق يافته و در ابتدا اين شناورها بين شهر انزلي و ماريناي منطقه آزاد انزلي حرکت و انتقال مسافر و گردشگر داشته باشند.

مدير عامل سازمان منطقه آزاد انزلي افزود: توافقات و همکاريهايي که در حال انجام است تاثيربسزايي در رونق اقتصادي گيلان و کشور در آينده نزديک خواهد داشت.

امير رستگاري معاون وزير دفاع و رييس سازمان صنايع دريايي کشورنيز در اين نشست که در مرکز شهيد تمجيدي بندر انزلي برگزار شد گفت: جلسه امروز پيرو مذاکرات انجام شده مبني بر ساخت شناورهاي موردنيازبراي منطقه آزاد انزلي برگزار شد تا يک بار ديگرتوافقات انجام شده مورد برسي و نهايي شودو در اين نشست تخصصي براي ساخت تعدادي از شناورهاي گردشگري و مسافربري توافقات خوبي حاصل شد و به زودي برنامه ساخت يدک کش هاي مورد نياز سازمان منطقه آزاد انزلي به منطور خدمات‎دهي در بندر کاسپين به عنوان بزرگترين بندرايران در درياي خزر را در دستور کار خود قرار خواهيم داديمکه اين امر با امضاي قرار داد از سوي طرفين اجرايي خواهد شد.

وي در ادامه با اشاره به توانمندي سازمان صنايع دريايي در زمينه خدمات‎رساني دريايي بيان کرد: سازمان صنايع دريايي و مجموعه شهيد تمجيدي امروز به عنوان يک بازوي صنعتي در کنار مناطق آزاد و به خصوص منطقه آزاد انزلي جهت ساخت انواع شناورها، خدمات پس از فروش و همه گونه همکاريهاي لازم و موردنياز دريايي قرار دارند و در چند روز آينده يک دستگاه جرثقيل 250 تني از مرکز شهيد تمجيدي به بندر کاسپين منطقه آزاد انزلي انتقال داده خواهد شد.

رفع افت فشار شبکه آبرساني در شهرستان قدس

شهرستان قدس - مژگان عليقارداشي

افت فشار شبکه آبرساني بلوار امام حسين(ع)، خيابان فرنو و نسترنهاي 1 تا 6 شهرستان قدس رفع شد.

مدير امور آبفاي شهرستان قدس گفت: با توجه به افزايش بي‌سابقه دما و مصرف انرژي و همچنين تراکم بالاي جمعيت در آن محدوده طي روزهاي اخير در زمانهاي اوج مصرف شهروندان با مشکل افت فشار شبکه آبرساني مواجهه شده بودند.

بهزاد رضواني افزود: در پي تماس مکرر ساکنين، کارشناسان فني و بهره‏برداري اين امور به منظور تقويت شبکه با استفاده از خط خروجي ثقلي مخزن ده هزار متر مکعبي طي مدت زمان 24 ساعت اقدام به رفع مشکل کردند.رضواني اظهار داشت: عمليات اجرايي شامل 2 مورد سه‎راه‎گيري 300 در 80 و 20 متر توسعه شبکه آبرساني بوده است.

وي در پايان از شهروندان خواست با توجه به گرماي هوا و افزايش تقاضا براي آب شرب براي جلوگيري افت فشار شبکه توزيع از مصارف بي‎رويه و غيرضروري جداً خودداري کنند.

بين اداره کل بنادر و دريانوردي استان گيلان و فرودگاه سردار جنگل؛

امضاي تفاهم نامه مشترک در زمينه جستجو و نجات دريايي و هوايي

رشت-سيده حديث ميرزاده

به گزارش روابط عمومي اداره کل بنادر و دريانوردي استان گيلان، مديرکل فرودگاه سردار جنگل رشت با حضور در دفتر مدير کل بنادر و دريانوردي استان گيلان با وي ديدار و در زمينه جست وجو و نجات دريايي و هوايي تفاهمنامه‎اي را امضا کردند. مهندس حسين چراغي مدير کل بنادر و دريانوردي استان گيلان در حاشيه امضاي تفاهمنامه مشترک فيمابين فرودگاه سردار جنگل رشت با اداره کل بنادر و دريانوردي استان گيلان اظهار داشت: اين تفاهمنامه در اجراي مفاد کنوانسيون بين‎المللي جستجو و نجات دريايي SAR براي استفاده بهينه از امکانات و ارتقاي سطح همکاريها اداره کل بنادر و دريانوردي استان گيلان و فرودگاه سردار جنگل رشت در راستاي ارائه خدمات و نجات دريايي امضا شد.

وي با اشاره به هدف اين تفاهم افزود: فراهم آوردن زمينه مناسب همکاري فيمابين براي ارايه خدمات مطلوب جست و جو و نجات در سوانح دريايي و هوايي در دريا و ارتقاي سطح کارايي و اثربخشي اين گونه خدمات به منظور پيشگيري و کاهش تلفات جاني و مالي در آبهاي استان گيلان مي‎باشد.مدير کل بنادر و دريانوردي استان گيلان با بيان اينکه اين تفاهم‌نامه بر همکاري و همگرايي اين 2 مجموعه براي نجات جان دريانوردان و مسافران دريايي و سانحه‎‌ديدگان هوايي در دريا تاکيد دارد، خاطرنشان کرد: اداره کل بنادر و دريانوردي هر ساله دو مانور جست و جو و نجات و مقابله با آلودگي دريايي در استان گيلان به منظور ميزان آمادگي تجهيزات دريايي و هوايي در منطقه، سنجش ميزان توانايي و مهارت پرسنل در اجراي عمليات، کشف نقاط قوت و ضعف برگزار مي‎کند که در همين راستا بايد مانور مشترک دريايي و هوايي در سطح ملي با همکاري دو اداره کل برگزار کنيم.در ادامه غلامرضا کريم آقايي؛ مديرکل فرودگاه سردار جنگل رشت با ابراز تمايل براي برگزاري مانور مشترک عنوان کرد: اين مانور فرصت خوبي براي محک تفاهمنامه ياد شده است.وي در پايان تصريح کرد: امضاء اين تفاهمنامه، اقدامي ارزشمند براي هر 2 طرف محسوب مي‎شود چرا که مي‎تواند در هنگام بروز سوانح و مخاطرات، کارگشا باشد.


 در استان 

 باحضور مدير شرکت نفت گلستان برگزار شد؛

نشست صميمانه با مديران شرکت‌هاي حمل و نقل و رانندگان نفت‌کش

گرگان-قهرمان

نشست مشترک و صميمانه اي در محل پارکينگ ناوگان حمل و نقل و باحضور مدعوين و مدير شرکت ملي پخش فراورده‌هاي نفتي منطقه گلستان برگزار و همگان بيش از پيش به واجب موکد (همدلي و همکاري) تاکيد و توصيه نمودند.

به گزارش روابط عمومي منطقه گلستان، در اين جلسه مديران شرکتهاي حمل و نقل فراورده‌هاي نفتي استان اعلام نمودند که با صلابت همچون کوه، حامي شرکت ملي پخش و منافع آن بوده و همچون گذشته همکاري و همراهي خواهند نمود.

گفتني است در اين جلسه مدير منطقه، معاونين، مسوولين واحدهاي ستادي و عملياتي،نماينده سازمان حمل و نقل و پايانه‎هاي استان، مديران شرکتهاي حمل فراورده‌هاي نفتي و تعدادي از رانندگان نفت‎کش حضور داشتند.

تجليل از بازنشستگان اداره استاندارد يزد

يزد - اکبر خيرخواه

طي مراسم باشکوهي در محل سالن اجتماعات اداره کل استاندارد يزد از کارمندان بازنشسته تجليل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل استاندارد استان يزد، از آقايان هادي مقدم براتي و سيد علي علائي که اخيرا به درجه رفيع بازنشستگي نائل آمده بودند با حضور تمامي همکاران و ديگر مدعوين خارج از استاندارد يزد تقدير و تشکر شد.

بر پايه اين گزارش اداره کل استاندارد استان يزد براساس منشور اخلاقي ويژه‌اي که سرلوحه امور اداري و کاري خود قرار داده است،از سي سال خدمات صادقانه و خالصانه بازنشستگان خود که بهترين روزهاي جواني و زندگي خود را به خدمت گزاري شهروندان مشغول بوده‎اند، تجليل مي‎نمايد و تمامي همکاران بر اين عقيده‎اند که تکريم بازنشستگان پويايي و اراده شاغلين مجوعه را افزايش مي‎دهد و اميد به زندگي در آنها را بالا مي‎برد.

مشاور رسانه‌اي مدير کل استاندارد يزد نيز در اين خصوص گفت: بازنشستگان منبع بزرگي از تجربه‌هاي سي ساله دوران خدمت هستند و بايد به گونه‌‎اي برنامه‌ريزي شود که اين اداره کل به نحو شايسته از اين سرمايه‎هاي غني و عظيم آنان، در جهت نيل به اهداف سازماني خود بهره‌برداري نمايد.

اين مقام مسئول ادامه داد:منابع انساني در راس همه منابع هستند و امروزه شاخص توسعه‎يافتگي هرکشور ميزان سرمايه انساني آن کشور است و تمامي تلاش مسئولين بايد به سمت دستيابي به اين شاخص باشد تا انشاا... طبق برنامه‎هاي پنج ساله توسعه اقتصادي و اجتماعي کشور هر چه زودتراهداف موردنظر محقق گردد.

راه‎اندازي واحد «ميز خدمت» در اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامي استان البرز

کرج-خاکپور

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز، ‌پس از دستور رياست محترم جمهور دکتر روحاني، ‌مبني بر تکريم ارباب رجوع محترم و لحاظ حقوق شهروندي، ‌اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامي استان البرز به عنوان يکي از پيشروترين دستگاهها در جهت اجراي اين دستور، ‌ميز خدمت و با بهره‌گيري از مجربترين پرسنل توسط ناصر مقدم؛ مدير کل فرهنگ وارشاد اسلامي استان البرز در روز 5 تيرماه رسما ‌افتتاح شد اگرچه شروع فعاليت آن در 31 خرداد ماه بود.

بدين جهت با مزدک سلطانمحمدي؛ مسئول ميز خدمت اداره کل درخصوص چگونگي روند فعاليت ميز خدمت گفتگو کرديم.

وي در اين رابطه گفت: ‌ميز خدمت به عنوان وکيل ارباب رجوع،‌ پس از اخذ درخواست متقاضيان، ‌کليه روند ‌اجرايي واداري تا حصول نتيجه را در سيستم اداري پيگيري نموده و گام به گام با ارائه گزارش به متقاضيان اطلاع مي‎دهد.

‌در مدت حدود يک ماه که از تاسيس وراه‎اندازي واحد ميز خدمتگ، اين واحد توانسته تعداد 90 مشاوره حضوري و تخصصي ، ‌267 تقاضا شامل ‌65 تقاضاي تاسيس مراکز فرهنگي هنري، ‌43 تقاضاي برگزاري برنامه‎‏هاي فرهنگي هنري و فيلم کوتاه سينمايي و 159 تقاضاي عمومي فرهنگي هنري را ثبت و به طور کامل پيگيري نمايد که 145 تقاضا خاتمه يافته و نتيجه نهايي به ارباب رجوع ابلاغ و اعلام شده است.

سلطانمحمدي افزود: ‌شايان ذکر است 98/4 ‌درصد از متقاضيان طي نظرسنجي صورت گرفته از اين اقدام اعلام رضايت کامل ‌و خرسندي خود را به صورت مکتوب اعلام نموده‌اند.

در هفته دولت؛

روشن شدن شعله گاز در 11 روستاي رودبار

رشت-سيده حديث ميرزاده

به گزارش روابط عمومي گاز گيلان – حسين اکبر مديرعامل شرکت گاز استان گيلان از گازرساني به 11 روستاي شهرستان رودبار در هفته دولت امسال خبر داد.

وي با اعلام اين خبر اظهار داشت: براي گازرساني به 11 روستاي داماش، چلوانسرا، شيركده، راجعون، رشي، رودخانه، حاجي شيركيا، سيدان، كليشم، اسكابن و پاكده در مجموع بيش از 50 ميليارد ريال هزينه شده است.

مهندس اکبر گفت: هم‌اکنون 93 روستاي رودبار از نعمت گاز طبيعي بهره مند مي باشند و درصد بهره مندي گاز روستايي اين شهرستان 70.3 درصد است که با گازدار شدن 11 روستاي ديگر تا هفته دولت اين ميزان به 80 درصد افزايش خواهد يافت.

مديرعامل شرکت گاز استان گيلان ادامه داد: براي تحقق اين مهم در هفته دولت 97 بالغ بر 180 کيلومتر عمليات شبکه‎گذاري و بيش از 1350 انشعاب گاز در اين روستاها نصب خواهد شد.وي اظهار داشت: هم‎اکنون با اجراي پروژه بند «ق» تعداد روستاهاي بهره‎مند از گاز در گيلان به 1908 روستا افزايش يافته و با اتمام عمليات گازرساني به روستاهاي واقع در مناطق جلگه‎اي استان، مطالعه و طراحي جهت عمليات گازرساني به روستاهاي صعب‎العبور و کوهستاني در حال انجام مي‎باشد.

مهندس اکبر در خاتمه گفت: عمليات گازرساني در رودبار پس از هفته دولت نيز ادامه خواهد يافت و اميدواريم تا پايان امسال 21 روستاي ديگر را در اين شهرستان از نعمت گاز بهره‎مند سازيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته