جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5901

رئيس اتاق اصناف شهرستان اسلامشهر:
برخورد قانوني با احتکار کالا و سودجويي‌هاي شخصي

توسط 9 ايستگاه آتش‎نشاني؛
اطفاي حريق کارگاه چوب‌بري پس از 6 ساعت تلاش

شهردار تبريز:
طرح تفصيلي تبريز و تمام قراردادها روي سايت شهرداري است

رييس هيأت مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد انزلي:
افتتاح اولين نيروگاه توليد برق منطقه آزاد انزلي ظرف سه ماه آينده


خبــر


در استان


 رئيس اتاق اصناف شهرستان اسلامشهر:
 برخورد قانوني با احتکار کالا و سودجويي‌هاي شخصي  

 
اسلامشهر- محمدرضا عباسي

وحيد مهرپويان طاراني؛ رئيس اتاق اصناف شهرستان اسلامشهر در حاشيه بازديد از واحدهاي صنفي اين شهرستان، اظهارداشت: با کساني که بخواهند با احتکار کالاهاي موردنياز مردم و سودجويي‌هاي شخصي به روند فعاليت‌هاي اقتصادي اصناف خدشه‌اي وارد کنند، به شدت برخورد خواهيم کرد.

طاراني با اشاره به شرايط کنوني اقتصاد کشور، بيان کرد: با تدابير انديشيده شده و برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته، مشکلي که بتواند درروند فعاليت بازارخلل وارد کند، وجود ندارد.وي افزود: متاسفانه دسيسه‌چيني و معاندت‌هاي دشمنان نظام، اين‌بار روند فعاليت‌هاي اقتصادي کشوررا نشانه گرفته و بر آن هستند تا با ايجاد خلل در بازار و ضربه‌زدن به اقتصاد کشور، ميان مردم و مسوولان شکاف ايجاد کنند.رئيس اتاق اصناف اسلامشهر، تاکيد کرد: مردم فهيم و انقلابي ايران نشان داده‌اند که همواره در برهه‌هاي حساس و تاريخي، با اتحاد وهم‌دلي و توجه به راهنمايي‌هاي مقام معظم رهبري از چنين موانعي عبور کرده‌اند.

وي گفت: مجموعه اتاق اصناف در شهرستان اسلامشهر تلاش مي‌کند، با تشريح موقعيت براي متوليان امر بازار، شرايط را براي تسهيل دادوستد و دسترسي مردم به انواع کالاهاي مورد نياز فراهم کند.طاراني تصريح کرد: بعيد نيست در اين ميان برخي نيز به دنبال سوءاستفاده از شرايط بوده و با احتکار کالا به دنبال سودجويي‌هاي شخصي باشند که ما با استفاده از ابزارهاي موجود به شدت با اين مسئله برخورد خواهيم کرد.وي تاکيد کرد: با استفاده از اهرم بازرسي مجموعه اصناف، کنترل‌هاي دقيق و بررسي‌هاي روزانه درسطح شهر صورت مي‌گيرد و تلاش مي‌شود با خاطيان وکساني که اقدام به ايجاد خلل درروند فعاليت طبيعي بازار مي‌شوند، برخورد جدي و قانوني صورت گيرد.

نقش بي‌بديل اصناف در ايجاد جو آرام در جامعه

طاراني با تأکيد بر نقش بي‌بديل اصناف در ايجاد جوي آرام و بستري مناسب در جامعه تاکيد کرد: هر چند امکانات ما به شدت محدود بوده و قابل قياس با آن‌چه که نيازحقيقي مجموعه اصناف است نيست، اما با استفاده اصولي از همين بضاعت اندک، به لحاظ آماري و راندمان کاري، در صدر کشور قرار داشته و جزء آن دسته از اتاق‌هاي اصناف هستيم که توانسته‌ايم کارنامه مناسب و قابل توجهي ازخود ارائه کنيم. عضو اتاق اصناف کشور از همراهي و همکاري مناسب مسوولين با مجموعه اصناف در سطح شهرستان خبر داد وگفت: سطح همکاري‌ها مطلوب بوده و وجود برخي اختلاف نظرها و تفاوت ديدگاه‌ها طبيعي است؛ اما آن‌چه مي‌بايد به آن اشاره شود، تلاش ما براي درجريان قرار دادن دستگاه‌هاي مسوول و ارائه گزارش‌هاي روزانه و تحليل‌هاي کارشناسي به متوليان به ويژه مجموعه‌ فرمانداري شهرستان و اداره صنعت، معدن و تجارت است.

طاراني با تاکيد برکنترل جو رواني بازار از سوي شهروندان خاطرنشان کرد: به هيچ عنوان نبايد نگران تأمين کالاها و مايحتاج مورد نياز بود؛ چراکه هرآن‌چه مورد نياز مردم باشد، وجود دارد و قابل عرضه است؛ لذا بايد با هوشياري و تدبير، جو رواني را کنترل کرده و اجازه سوءاستفاده به افراد سودجو ندهيم.


 توسط 9 ايستگاه آتش‎نشاني؛
 اطفاي حريق کارگاه چوب‌بري پس از 6 ساعت تلاش  

 بهارستان-اصغري

سرپرست سازمان آتش‎نشاني گلستان از وقوع آتش‌سوزي در يک کارگاه چوب‌بري در اين شهرستان خبر داد و گفت: اين حريق با تلاش 6 ساعته و توسط 9 ايستگاه آتش‎نشاني اطفاء شد.محمد سلگي در گفتگو با خبرنگار ما ، در خصوص حريق کارگاه چوب گلستان اظهار داشت: اين حادثه در کارگاه چوب‌بري در خروجي شهر گلستان از سمت اسلامشهر رخ داد که به دنبال اطلاع اين حريق به سامانه 125 آتش‎نشاني شهرداري گلستان ماموران به محل حادثه اعزام شدند.

سلگي در تشريح چگونگي وقوع و امدادرساني به اين حادثه گفت: پس از حضور ماموران به محل حادثه ماموران مشاهده کردند که حريق بسيار گسترده است به طوري که اين حادثه بزرگترين آتش‌سوزي 5 ماهه اخير اعلام شد.

وي در ادامه بيان داشت: در مجموع 9 ايستگاه آتش‎نشاني با امکانات و تجهيزات کامل در محل حاضر شدند و در نهايت پس از 6 ساعت تلاش مداوم توانستند، اين آتش‌سوزي مهيب را کنترل کنند که خوشبختانه در اين حريق به کسي آسيب نرسيد ولي آتش‌سوزي خسارت مالي فراواني را به بار آورده است. سرپرست سازمان آتش‎نشاني شهر گلستان علت احتمالي اين حادثه را بي احتياطي کارگران کارگاه عنوان کرد و افزود: از صاحبان مشاغل و کارگاههاي صنعتي مي خواهيم نسبت به نصب تجهيزات اوليه اطفاء حريق اقدام کنند چرا که بعضا مشاهده مي‎شود با وجود قرار دادن احتمال زياد حريق در بسياري از مشاغل هيچ امکانات اطفاي حريقي در اين اماکن درنظر گرفته نشده است.


 شهردار تبريز:
 طرح تفصيلي تبريز و تمام قراردادها روي سايت شهرداري است 

 تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت: طرح تفصيلي، تمامي قراردادهاي بالاي 100 ميليارد ريال و اطلاعات مورد نياز شهروندان در راستاي شفافسازي امور در درگاه (سايت) شهرداري منتشر شده است.ايرج شهين باهر، افزود: اين اقدام به منظور جلوگيري از رانت اطلاعاتي، ويژه‎خواري و بروز برخي تخلفات در مجموعه شهرداري انجام شده و اين روند براي شفافسازي همه امور ادامه مي‎يابد.

وي با تاکيد بر اينکه عقيده‎اي به پنهان‎کاري ندارم، اظهار داشت: در اين راستا تمامي شهروندان مي‎توانند از مسير خيابانها و کاربريهاي مختلف اطلاع کسب کرده و تمامي اطلاعات موردنياز خود را در سايت شهرداري مشاهده کنند.

شهردار تبريز يادآوري کرد: پيچيدگي امور و نبود شفافيت موجب بروز تخلفات در يک مجموعه مي‎شود و بايد با تسهيل امور و از بين بردن منفذهاي فساد از بروز تخلف جلوگيري کرد.شهين باهر اصليترين عامل صرفه‎‌جويي را مبارزه با فساد اعلام کرد و ادامه داد: با فيلترگذاري در تمام حوزه‎ها فضا براي فساد و ارتشا در شهرداري تنگ شده است.

وي با اشاره به حرکت مديريت شهري در مسير شفاف سازي امور در تمامي حوزه‎ها گفت: فساد در يک مجموعه موجب از بين رفتن تکريم ارباب رجوع و اعتماد مردمي و بروز خسارت در آن مجموعه مي‎شود.


  رييس هيأت مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد انزلي:
 افتتاح اولين نيروگاه توليد برق منطقه آزاد انزلي ظرف سه ماه آينده 

 رشت-سيد اکبر خوشحال

به گزارش مديريت روابط عمومي و امور بين‎الملل سازمان منطقه آزاد انزلي، اولين نيروگاه توليد برق منطقه آزادانزلي که پنجمين نيروگاه توليد برق 25 مگاواتي کشور و نخستين نيروگاه توليد برق در اين ابعاد در استان گيلان مي‎باشد با سرمايه‎گذاري بخش خصوصي ظرف سه ماه آينده در اين منطقه شروع به کار مي‎کند.

دکتر رضا مسرور؛ رييس هيأت مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد انزلي در جريان بازديد از مراحل تجهيز نهايي اين نيروگاه با بيان اينکه نيروگاه توليد برق 25 مگاواتي CHP ظرف سه ماه آينده آماده بهره‎برداري و در مدار برق کشور قرار مي‏گيرد، اظهار داشت: اين نيروگاه با مجموع سرمايه‏گذاري 240 ميليارد ريالي و سرمايه‎گذاري ارزي 9 ميليون يورويي بخش خصوصي در زميني به مساحت 4700 متر مربع در جوار پست برق 63 به 20 کيلوولت منطقه مراحل پاياني کار احداث خود را طي مي‎کند و بعد از شروع به کار زمينه اشتغال مستقيم براي حدود 30 نفر از نيروهاي متخصص فرآهم مي‎شود.


 خبــر 

 شهردار منطقه پنج تبريز:

پايان احداث دومين رمپ تقاطع غيرهمسطح وليعصر

تبريز-توفيقي

عمليات عمراني دومين رمپ تقاطع غير همسطح وليعصر به پايان رسيد.

مهندس يعقوب هوشيار با اعلام اين مطلب در حاشيه بازديد از پروژه گفت: اين پروژه که جزء طرحهاي عمراني مهم شهرداري محسوب مي‌شود با 250ميليارد ريال هزينه در حال احداث است .

وي در ادامه از تقاطع غير همسطح وليعصر به عنوان اتصال‌‎دهنده کويهاي نصرو استانداري به همديگر ياد نمودو افزود: اين طرح عمراني که فاز اول اتوبان ولايت محسوب مي‌شود با سرعت و طبق زمانبندي در حال احداث است.مهندس هوشيار همچنين درخصوص آخرين وضعيت پروژه اظهار داشت : پس از پايان يافتن احداث رمپ دسترسي اتوبان پاسداران به کوي استانداري عمليات عمراني دومين رمپ پروژه نيز به اتمام رسيد. وي در اين رابطه افزود: دومين رمپ تقاطع با هدف اتصال اتوبان پاسداران به کوي نصر احداث شده است.شهردارمنطقه 5 با اشاره به اينکه تقاطع وليعصراز چهار رمپ و سه لوپ تشکيل شده در ادامه خاطرنشان ساخت که چهار رمپ پروژه دسترسي وتردد در مسيرهاي کويهاي نصر، استانداري و اتوبان پاسداران را ميسر مي‎کند .

فرماندار بهارستان:

مشکل صنعتگران«قلعه مير» و «بهاريه»پس از 8 سال هنوز حل نشده است

بهارستان-اصغري

فرماندار بهارستان گفت: مشکل صنعتگران«قلعه مير» و «بهاريه»پس از 8 سال هنوز مرتفع نشده است.

به گزارش خبرنگار ما ، بيژن سليمانپوردر نشست مشترک استاندار تهران با صاحبان صنعت و توليد شهر ک هاي صنعتي «قلعه مير» و «بهاريه» و نيزلکه‎هاي صنعتي طي سخناني اظهار داشت: در 23 مهر سال گذشته نخستين سفر را به بهارستان داشتند چرا که اين شهر در بخشهاي مختلف اجتماعي، فرهنگي و ساير سرانه‎هاي موردنياز مردم مستحق توجه ويژه بودند و اين سفر با 23 بند مصوبه همراه بود و امروز بخش عمده‌اي از اين مصوبات محقق و بخش ديگري نيز در دستور کار قرار گرفته است.

سليمانپور در ادامه با اشاره به دومين سفر استاندار به اين شهرستان گفت: سفر دوم استاندار بسيار تخصصي و همراه با بازديدهاي ميداني از صنايع توليدي بود نيز مصوباتي را به همراه داشت.وي فضاي کنوني کسب و کار و اشتغال در کشور را به 2 شکل عنوان کرد و افزود: شکل اول کسب و کار متاثر از مسائل منطقه اي و ملي و متاثر از فضاي اقتصادي و شرايط تحريمي است و شکل ديگر مشکلات مربوط به معضلات کسب است.فرماندار بهارستان ضمن اميدواري درخصوص رفع موانع و مشکلاتي که در مسير صاحبان توليد وجود دارد گفت: بهارستان 2 منطقه صنعتي مصوب غير دولتي «قلعه مير» و «بهاريه» را دارد که عمدتا واحدهاي توليدي و صنعتي در اين 2 منطقه واقع شده‎اند اما با وجود گذشت 8 سال هنوز اقدام جدي جهت تعيين تکليف صورت نگرفته است و هم‎اکنون چالشهايي را پيش روي صنعتگران داريم و علاوه بر اين 2 منطقه در بهارستان 6 لکه صنعتي هم داريم که در اين مناطق نيز فعاليتهايي در حال انجام است.

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي آذربايجان غربي:

اختصاص 142 ميليارد ريال براي تکميل عمليات عمراني در پايانه مرزي تمرچين

اروميه- يزدان پناه

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي آذربايجان غربي گفت: 142 ميليارد ريال براي تکميل عمليات عمراني در پايانه مرزي تمرچين اختصاص يافته است.

ارسلان شکري گفت: براي تکميل عمليات عمراني و کارهاي باقيمانده پايانه مرزي تمرچين 142 ميليارد ريال اعتبار اختصاص يافته است که براي طرحهايي از جمله محوطه سازي زون 4، ساخت کريدور مسافري و ديوار نهايي ترانزيت مسافري هزينه مي‏شود.

شکري مدت قرارداد عمليات عمراني در پايانه مرزي تمرچين را 18 ماه عنوان و گفت: در حال حاضر اين پروژه به لحاظ فيزيکي 30 درصد و به لحاظ ريالي 28 درصد پيشرفت دارد.

وي تسهيل تردد از پايانه مرزي تمرچين و ارتقاي کيفيت خدمات را از مهمترين اهداف ساماندهي آن برشمرد و ادامه داد: عملياتي نمودن شعار "مرز محل تردد است نه توقف" اولويت اين اداره کل به شمار مي‎رود که با تمام توان در جهت تحقق آن تلاش مي شود.

پايانه مرزي تمرچين پيرانشهردر جنوب آذربايجان غربي يکي از پنج پايانه مرزي استان بوده که 12 کيلومتر با شهرستان پيرانشهر فاصله دارد و يکي از مرز‌هاي فعال در حوزه ترانزيت کالادر غرب کشور به شمار مي‌رود و بعنوان شاه کليد توسعه استان و جنوب استان مطرح است.

مديرعامل نمايشگاه اصفهان در آيين افتتاح نمايشگاه فولاد:

حضور در نمايشگاه؛ بهترين راه رونق بازار و خروج از رکود

اصفهان -راعي

مديرعامل نمايشگاه اصفهان در آيين افتتاح نمايشگاه فولاد اظهار کرد: حضور در نمايشگاه بهترين راه براي رونق بازار و خروج از رکود است. نمايشگاه فولاد اصفهان، معتبرترين رويداد فولاد کشور است.

با حضور دکتر کرباسيان و بزرگان صنعت فولاد کشور دهمين نمايشگاه بين‌المللي متالورژي، فولاد، ريخته‌گري، ماشين‌آلات و صنايع وابسته در اصفهان گشايش يافت.

در مراسمي با حضور دکتر مهدي کرباسيان؛ معاون وزير و رئيس هيات عامل ايميدرو، دهمين نمايشگاه بين‌المللي فولاد ريخته‎گري و متالورژي ماشين‌آلات و صنايع وابسته در محل دايمي نمايشگاه‌هاي استان اصفهان واقع در پل شهرستان گشايش يافت.

در ابتداي اين مراسم، مديرعامل شرکت نمايشگاه‌هاي استان اصفهان گفت: اين نمايشگاه جايگاه خود را به عنوان معتبرترين نمايشگاه صنعت فولاد کشور تثبيت کرده است. وي به شرکت بيش از 150 شرکت داخلي، خارجي و نمايندگان شرکت‌هاي بين‌المللي اشاره کرد و گفت: اين شرکت‌ها در قالب هشت هزار مترمربع فضاي نمايشگاهي توانمندي‌هاي خود را به نمايش مي‌گذارند. مشارکت‌کنندگان دهمين نمايشگاه بين‌المللي متالورژي، فولاد، ريخته‌گري، ماشين‌آلات و صنايع وابسته دستاوردهاي خود در زمينه‌هاي ريخته‌گري، توليد فولاد، چدن و فلزات غيرآهني، ماشين‌آلات و تجهيزات صنعتي وابسته، تصفيه‌خانه‌هاي صنعتي و خدمات صنعت متالورژي و شکل‌دهي فلزات را در معرض بازديد متخصصان و بازديدکنندگان قرار مي‌دهند.


 در استان 

 کارکنان سختکوش ترابري شرکت ملي حفاري ايران موفق شدند؛

انجام 44 عمليات جابجايي دستگاه‎هاي حفاري خشکي در چهار ماه نخست امسال

اهواز-خبرنگار آفرينش

رئيس اداره کل ترابري شرکت ملي حفاري ايران از انجام 44 عمليات جابجايي دستگاههاي حفاري خشکي در چهار ماه نخست سال جاري در محورهاي کشور خبر داد. فواد عماد در توضيح بيشتر در اين باره، عمليات جابجايي دستگاههاي حفاري را کاري تخصصي عنوان که توسط گروههاي با تجربه و براساس استانداردهاي خاص صورت مي‎پذيرد.

وي گفت: جابجايي هر دستگاه حفاري به طور ميانگين بوسيله يکصد و بيست دستگاه خودرو کشنده و بخشي در قالب محموله هاي ترافيکي انجام مي‏شود. عماد افزود: از ابتداي فروردين تا پايان تيرماه امسال پنج هزار و 172 محموله شامل تجهيزات تفکيک شده دستگاه حفاري و متعلقات مربوط و همچنين کالا و مواد از جمله سوخت مورد نياز ژنراتورهاي دستگاه به موقعيتهاي عملياتي استقرار دکلهاي حفاري انتقال يافت. رئيس اداره کل ترابري شرکت ملي حفاري ايران اظهار کرد: کارکنان سختکوش اين بخش که زير مجموعه مديريت خدمات شرکت است در مدت پيش گفته دستگاههاي حفاري و ضمائم آن را براساس برنامه تدوين شده از سوي معاونتهاي مديرعامل در عمليات حفاري و پروژه‎هاي حفاري در موقعيت استان خوزستان، کهگيلويه و بوير احمد و فارس جابجا کردند.

وي گفت: از مجموع 44 مورد جابجايي 37 مورد در سطح استان خوزستان، شش مورد استان کهگيلويه و بوير احمد و يک مورد استان فارس بوده است.

عماد با بيان اينکه اين تعداد حمل و نقل در جمع در مسافت پنج هزار و 484 کيلومتر صورت گرفت، توضيح داد: جابجايي دکلها در موقعيت ميادين نفتي آزادگان جنوبي، اهواز، آغاجاري، آب تيمور، شادگان، کرنج، کارون، قلعه نار، بي بي حکيمه و همچنين موقعيت اکتشافي خنج انجام شد که بخشي از جاده‎هاي دسترسي کوهستاني و سخت گذر مي‎باشد.

استاندار تهران:

حمايت از توليدات نخبگان بايد مستمر باشد

بهارستان- اصغري

استاندار تهران گفت: حمايت از توليدات نخبگان بايد مستمر باشد.

به گزارش خبرنگار ما ، محمد حسين مقيمي در سفر به شهرستان بهارستان با حضور در يک شرکت صنايع لبني از بخشهاي مختلف خطوط توليد انواع لبنيات در اين شرکت بازديد کرد.مقيمي در حاشيه اين بازيد اظهار داشت: استقرار واحد دامداري در اين واحد يکي از ويژگيهاي مهم اين واحد توليدي صنايع لبني است که چرخه توليد را به شکل انحصاري درآورده است و 70 تن از شير محصولات توليد شرکت به شکل زنجيره‌اي توليد مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه صنايع لبني و واحدهاي توليدکننده محصولات لبني نقش مهمي در تامين بزرگترين نياز مردمي و سلامت جامعه ايفا مي‎کنند گفت: مسئولين اين صنايع بايد دقت لازم را در فرآيند توليد اين محصولات داشته باشند.استاندار تهران در ادامه اين سفر از يک کارگاه توليد ويلچر برقي در روستاي «اورين» بهارستان نيز بازديد کرد.

مقيمي در اين کارگاه ضمن تقدير از جوانان حاضر در اين کارگاه اظهار داشت: کشور به ممارست وتلاش جوانان و نخبگان نياز مبرم دارد و حضور جوانان در عرصه‎هاي توليد، گام مهمي در پيشرفت کشور و باز شدن گرههاي اقتصادي است.وي با بيان اينکه حمايت از توليدات نخبگان بايد مستمر باشد گفت: اين کارگاه که از اجتماع نيروي تحصيلکرده و باسواد کشور تشکيل شده است نياز به حمايت و پشتيباني دارد چرا که اين توليدات داخلي در صورت ايجاد زيرساخت و بسترهاي مهم سبب تحرک چرخ دنده‎هاي اقتصاد کشور مي‎شود.

استاندار تهران اشتغال زايي در همه زمينه‎هاي توليدات داخلي را رکن اساسي ديگر در پيشبرد و تحکيم شعار اقتصاد مقاومتي دانست و گفت: بايد حمايت از اين کارگاه دانش بنيان با همکاري دهياري و ورود اداره کل روستايي استانداري انجام گيرد تا امکان توسعه توليدات آن فراهم شود.

در تيرماه؛

370 ميليون مترمکعب گاز تحويل نيروگاه‎هاي استان گيلان شد

رشت-سيداکبر خوشحال

به گزارش روابط عمومي گاز گيلان، حسين اکبر مديرعامل شرکت گاز استان گيلان از تحويل 370 ميليون مترمکعب گاز به نيروگاههاي توليد برق استان خبر داد.وي با اعلام اين خبر افزود: اين ميزان تحويل گاز به بخش نيروگاهي در تيرماه امسال، بيش از 78 درصد مصرف گاز استان را شامل شده و در نوع خود يک رکورد محسوب مي‎شود.

مديرعامل شركت گاز استان گيلان با اشاره به گرماي شديد هوا در تيرماه امسال گفت: شركت گاز با افزايش 5 درصدي تحويل گاز به نيروگاهها سبب افزايش توليد برق استان شده است.مهندس اکبر ادامه داد: هدف اصلي شرکت گاز کسب رضايتمندي حداکثري مردم و مشترکين محترم مي‎باشد فلذا در همين راستا اين شرکت درجهت تامين هرچه بيشتر آسايش و رفاه مشترکين با هدفگذاري و برنامه مدون ميزان گاز تحويلي خود به بخش نيروگاهي استان را به بالاترين حد خود رسانده تا با تامين بيش از پيش برق زمينه ايجاد رفاه و آسايش مردم و به تبع آن افزايش سطح رضايتمندي آنان را فراهم آورد.

وي اظهار داشت: شرکت گاز استان گيلان با فرهنگسازي، اطلاع‎رساني اثربخش و اجراي برنامه‎هاي آموزشي و تبليغي مانند پروژه سفيران انرژي توانسته در سطح کشور يکي از شرکتهاي موفق در زمينه ترويج فرهنگ مصرف بهينه انرژي باشد و اين موضوع سبب گرديده تا با صرفه جويي مصرف گاز در بخش خانگي، ميزان تحويل گاز به بخشهاي نيروگاهي و صنعتي روز به روز بيشتر شود و رونق اقتصادي در استان را تسهيل نمايد.

مديرعامل شرکت گاز استان گيلان گفت: بخش خانگي در تيرماه امسال 37 ميليون مترمکعب گاز مصرف نموده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد کاهش داشته ولي با اين وجود پس از بخش نيروگاهي در رده دوم مصرف گاز در گيلان قرار دارد و بخشهاي صنعتي، حمل و نقل و تجاري به ترتيب با 28، 27 و 9 ميليون مترمکعب در رده‎هاي بعدي مصرف گاز قرار دارند.

مهندس اکبر در پايان با اشاره به دستورالعمل استانداري گيلان درخصوص کاهش ساعات کاري ادارات دولتي بعلت گرماي هوا و لزوم صرفه جويي در مصرف برق بيان نمود: شرکت گاز استان گيلان علاوه بر اجراي اين دستورالعمل، با حداقل استفاده از وسايل سرمايشي و روشنايي در جهت مديريت مصرف برق تلاش نموده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته