جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5901

هفته سوم ليگ برتر فوتبال
صف آرايي ستاره ها در آزادي

مقصد قدوس
اوئسکاي ناشناخته!


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 هفته سوم ليگ برتر فوتبال
 صف آرايي ستاره ها در آزادي 

 جذاب ترين نبرد اين هفته ليگ برتر در ورزشگاه آزادي رقم مي خورد؛ جايي که انبوهي از ستاره ها مقابل هم صف آرايي مي کنند.

هفته سوم ليگ برتر فوتبال کشور روزهاي پنج‌شنبه و جمعه با برگزاري هشت ديدار پيگيري مي‌شود که در مهم ترين و جذاب ترين بازي، ستارگان استقلال و تراکتور در ورزشگاه آزادي مقابل هم صف آرايي مي کنند. در اين گزارش به بررسي هشت ديدار اين هفته مي پردازيم.

پنج‌شنبه 18 مرداد

گسترش فولاد تبريز - سپيدرود رشت/ ساعت 18:15/ ورزشگاه بنيان ديزل تبريز

تيم فوتبال گسترش فولاد تبريز هفته گذشته و در هفته دوم ليگ برتر به مصاف تيم صنعت نفت آبادان رفت که در نهايت نتوانست نتيجه‌اي بهتر از تساوي 1-1 کسب کند. شاگردان فيروز کريمي اميدوار هستند که با پيروزي مقابل تيم سپيدرود بحران زده در هفته سوم به اولين پيروزي خود در ليگ هجدهم دست پيدا کنند. در طرف ديگر ميدان تيم سپيدرود قرار دارد که اين روزها اصلا حال و روز خوبي ندارد و در هفته گذشته هم با نتيجه 6 بر 1 مقابل سپاهان شکست خورد. سپيدرود بحران زده شرايط مطلوبي را سپري نمي‌کند و بايد ديد که تکليف اين تيم چه زماني مشخص مي‌شود.

سايپا - ذوب‌آهن اصفهان/ ساعت 20:30/ ورزشگاه پاس قوامين تهران

سايپا ليگ برتر را قدرتمندانه آغاز کرد ولي در هفته دوم مقابل پيکان متحمل شکست سنگين 3 بر صفر شد. به همين دليل شاگردان علي دايي که امسال اميدهاي زيادي براي درخشش در ليگ هجدهم دارند، مي‌خواهند در سومين ديدار خود که يکي از سخت‌ترين بازي‌هاي آنها در ليگ برتر خواهد بود، مقابل ذوب آهن به برتري برسند. ذوب‌آهن که در فصل نقل و انتقالات فعاليت نسبتا زيادي داشت و دست به تغييرات گسترده‌اي در تيم خود زد، حالا با کسب يک پيروزي و يک تساوي به مصاف تيم سايپا در تهران مي‌رود. ذوبي‌ها در بازي قبلي خود مقابل استقلال تهران با نتيجه 2-2 متوقف شدند.

استقلال خوزستان - پرسپوليس/ ساعت 20:30/ ورزشگاه غدير اهواز

تيم استقلال خوزستان که يکي، دو سالي است افت کرده در دو بازي ابتدايي خود در ليگ هجدهم يک تساوي و يک شکست را به نام خود ثبت کرد. استقلالي‌ها هفته گذشته مقابل تيم پديده بازي را واگذار کردند و به اين ترتيب قطعا کار سختي را مقابل پرسپوليس مدعي دارند.

تيم پرسپوليس هم در هفته دوم و در بازي مقابل فولاد با ارائه يک بازي حساب شده موفق شد اين تيم را با نتيجه 3 بر صفر شکست دهد. پرسپوليس در حالي بايد در اهواز به مصاف استقلال اين شهر برود که در دو بازي قبلي خود مقابل تيم‌هاي پديده و فولاد خوزستان به پيروزي رسيده و در حال حاضر در صدر جدول قرار دارد.

نساجي - پارس جنوبي جم/ ساعت 20:30/ ورزشگاه شهيد وطني قائم‌شهر

تيم نساجي که پس از سال‌ها به ليگ برتر راه‌ يافته، اميدوار است تا با پيروزي مقابل پارس جنوبي شرايط خود را در جدول بهبود ببخشد. نساجي هفته گذشته مقابل تراکتورسازي با ارائه يک بازي هجومي نشان داد که توانايي‌هاي قابل قبولي دارد و مي‌تواند براي هر تيمي خطرناک باشد. از طرف ديگر پارس جنوبي هم که تا پيش از آغاز فصل شرايط نامطلوبي داشت، در حال حاضر به شرايط آرماني خود دست يافته و هفته گذشته هم مقابل نفت مسجد سليمان با نتيجه 2 بر صفر به پيروزي دست يافته است.

جمعه 19 مرداد

پديده مشهد - صنعت نفت آبادان/ ساعت 20:00/ ورزشگاه امام رضا(ع)

تيم پديده که با هدايت يحيي گل‌محمدي در هفته گذشته مقابل استقلال خوزستان به برتري دست پيدا کرد، به نظر مي‌رسد قصد دارد دومين پيروزي متوالي خود را در ليگ هجدهم و در سومين بازي کسب کند. مشهدي‌ها بازي هفته اول خود مقابل پرسپوليس را با يک گل واگذار کرده بودند. در مقابل تيم صنعت نفت آبادان قرار دارد که تغييرات نسبتا زيادي را در تيم خود داشته و مي‌خواهد اولين پيروزي فصل جديد خود را به دست بياورد. شاگردان پائولو سرجيو در صنعت نفت در دو بازي ابتدايي خود، دو تساوي کسب کردند.

نفت مسجد سليمان - فولاد خوزستان/ ساعت 20:30/ ورزشگاه شهيد بهنام محمدي

تيم نفت مسجد سليمان که در هفته‌هاي اخير درگير تغييرات مديريتي بوده، به نظر مي‌رسد کمي سر و سامان گرفته باشد. اين تيم که قهرمان فصل گذشته ليگ يک باشگاه‌هاي کشور است، در دو بازي ابتدايي يک شکست و يک تساوي کسب کرده است. تيم فولاد خوزستان هم که در دو بازي قبلي يک پيروزي و يک شکست را به نام خود ثبت کرده، اميدوار است در سومين بازي مقابل نفت مسجد سليمان به برتري دست پيدا کند.

استقلال تهران - تراکتورسازي تبريز/ ساعت 20:30/ ورزشگاه آزادي تهران

بدون شک روز جمعه يکي از جذاب‌ترين و پرهيجان‌ترين بازي‌هاي چند سال اخير فوتبال ايران را خواهيم ديد؛ تقابل دو تيمي که در بازي هاي قبلي خود دو تساوي کسب کردند و اميدوار هستند در اين بازي اولين پيروزي فصل را به دست بياورند. استقلال که به نظر نمي‌رسيد امسال بتواند نتايج خوبي کسب کند، در حال حاضر فوتبال زيبايي را به نمايش مي‌گذارد و اميدواري هوادارانش را با خريد چند بازيکن براي درخشش در فصل جديد بيشتر کرده است.

همچنين تراکتورسازي تبريز که تغييرات بسيار زيادي را در تيم خود ايجاد کرده و تيمي متحول را راهي ليگ برتر کرده، چند روز پيش شجاعي و دژاگه، دو کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران را به خدمت گرفت تا به اين ترتيب تيم پرستاره‌اي در اختيار داشته باشد. تراکتوري‌ها هرچند در دو بازي قبلي خود نمايش چندان دلپذيري نداشتند ولي با توجه به خريدهايي که در نقل و انتقالات انجام دادند، قطعا روز جمعه يکي از زيباترين بازي‌هاي ليگ برتر را مقابل استقلال به نمايش مي‌گذارند؛ ديداري که احتمالا با حضور پرشور هواداران استقلال مواجه خواهد شد. بدون شک جنگ جذاب شفر و توشاک در ورزشگاه آزادي آن هم با انبوهي از ستاره مي‌تواند ساعات خوبي را در اين ورزشگاه رقم بزند.

سپاهان اصفهان - پيکان/ ساعت 20:30/ ورزشگاه نقش جهان اصفهان

سپاهان در بازي قبلي خود مقابل سپيدرود رشت با نتيجه عجيب 6 بر صفر به پيروزي دست يافت تا خط و نشاني براي حريفان خود در ادامه ليگ برتر کشيده باشد. سپاهاني‌ها با هدايت امير قلعه‌نويي در دو هفته اول يک پيروزي و يک تساوي کسب کردند. همچنين پيکاني ها هم در دو بازي قبلي خود يک تساوي و يک پيروزي کسب کردند. اين تيم هفته گذشته مقابل سايپا با نتيجه 3 بر صفر به پيروزي رسيد و نمايش قابل قبولي هم از خود به جا گذاشت.


 مقصد قدوس
 اوئسکاي ناشناخته! 

 سامان قدوس بازيکن ايراني اوسترشوند و بهترين ستاره ماه گذشته ليگ سوئد در ميان تمام گمانه‌زني‌هايي که پيرامون حضورش در تيم‌هاي فرانسوي و انگليسي به گوش مي‌رسيد، بنا به ادعاي رئيس باشگاه در آستانه انتقالي غيرمنتظره و جذاب قرار دارد تا شاهد حضور او در يکي از معتبرترين ليگ هاي اروپا باشيم.

دانيل کيندبرگ در گفت‌وگو با رسانه‌هاي سوئد از جمله fotbollskanalen، مدعي شد مذاکرات با باشگاه اوئسکا اسپانيا براي واگذاري سامان جدي‌تر از هميشه پيگيري مي‌شود و هيچ بعيد نيست ظرف روزهاي آينده توافقات نهايي به دست بيايد. اوئسکا که براي اولين‌بار صعود به لاليگا را تجربه کرده، خواسته مالي اوسترشوند براي پرداخت 50ميليون کرون را برآورده کرده است تا به هر شکل ممکن از بهترين مهاجم فوتبال سوئد و آقاي گل حال حاضر اين رقابت ها براي تقويت خط حمله اش بهره ببرد. هيچ بعيد نيست به زودي شاهد کوچ ملي‌پوش ايراني به لاليگا باشيم تا سامان قدوس بر جذابيت‌هاي اين ليگ براي فوتبالدوستان ايراني اضافه کند. باشگاه اوئسکا که در اين فصل صعود به لاليگا را تجربه کرد، در حال حاضر هدايتش بر عهده يک چهره نام آشناي آرژانتيني به نام لئو فرانکو قرار دارد؛ دروازه‌بان سابق باشگاه‌هاي آتلتيکو مادريد و ساراگوسا همين‌طور تيم ملي آرژانتين که در اولين تجربه مربيگري خود موفق شد دست به کار بزرگي بزند و اين تيم را به لاليگا برساند.

در فهرست بازيکنان حال حاضر اين باشگاه نفرات خارجي کم ديده نمي‌شوند؛ تا جايي که در بين مهاجمان دو مهاجم ايتاليايي و هندوراسي در کنار دو اسپانيايي ديده مي‌شود که لئو فرانکو براي تقويت اين خط، چشم به خريد سامان قدوس ستاره ايراني از اوسترشوند دوخته است تا در کنار ساموئل لونگو که به صورت قرضي از اينتر در اين تابستان راهي اوئسکا شده، خط آتش ويرانگري بسازد. اوئسکا شهري در ايالت آراگون در شمال اسپانيا محسوب مي‌شود که حضور اين تيم در لاليگا بعد از موفقيت‌هاي فصل گذشته در دسته دوم اسپانيا باعث شد تا تمامي نگاه‌ها به اين شهر و تيم محبوب شهر معطوف شود. سامان قدوس که فصل پيش بعد از ابراز تمايل سلتاويگو براي خريد او فرصت حضور در لاليگا را از دست داد، حالا دوباره مي‌تواند خود را براي چالشي بزرگ و هيجان‌انگيز در اين رقابت‌هاي معتبر آماده کند چون کوچ به اوئسکا مي‌تواند زمينه را براي درخشش بيشتر ستاره 24 ساله ايراني فراهم کند؛ به خصوص در تيمي کوچک اما اميدوار مثل اوئسکا که موفقيت در آن مي‌تواند پلي براي رسيدن به تيم هاي بزرگ‌تر باشد.


 خبـــرنامه 

 ملاک انتخاب سرپرست‌هاي پرسپوليس و استقلال چيست؟

در فصل جديد ليگ برتر فوتبال کشورمان و در دو تيم پرسپوليس و استقلال تغييراتي در پست سرپرستي اين تيم‌ها به‌وجود آمد.

در پرسپوليس مصطفي قنبرپور به عنوان سرپرست جديد انتخاب شد. اين در شرايطي است که قنبرپور پيش از اين به‌عنوان مربي، مدير آکادمي فوتبال و حتي در پست‌هاي مديريتي هم در باشگاه پرسپوليس فعاليت داشته است.

قنبرپور که سابقه بازي زيادي هم در پرسپوليس ندارد چند سالي است که به شکلي عجيب و غريب در اين باشگاه فعاليت مي‌کند. قنبرپور از زمان حضور علي اکبر طاهري در باشگاه پرسپوليس حضور دارد و هرچند وقت يک بار هم پستي تازه مي‌گيرد.

او در شرايطي به عنوان سرپرست جديد تيم پرسپوليس انتخاب شده که يکي از امتياز‌هايي که سرپرست يک تيم فوتبالي مخصوصا تيمي که در ليگ قهرمانان آسيا حضور دارد، اين است که بايد به زبان انگليسي تسلط داشته باشد، اما سرپرست جديد تيم پرسپوليس چنين مهارتي ندارد.

در طرف مقابل هم اصغر حاجيلو در شرايطي سرپرست باشگاه استقلال شد و جاي نصرالله عبدالهي را گرفت که او هم مانند مصطفي قنبرپور به زبان انگليسي مسلط نيست و همين مسئله حتي چند روز پيش باعث اعتراض شفر شده بود. البته حاجيلو نسبت به قنبرپور سابقه بيشتري در تيمش دارد و جزو پيشکسوتان مطرح استقلال محسوب مي‌شود.

بايد اين سوال پرسيده شود که واقعا ملاک انتخاب سرپرست براي تيم‌هاي بزرگي مانند استقلال و پرسپوليس چيست؟ آيا واقعا فقط پيشکسوت بودن ملاک خوبي براي اين مسئله است يا يک سرپرست بايد ضمن ارتباط خوب با اهالي فوتبال و اصحاب رسانه ، توانايي‌هايي مانند تسلط به زبان انگليسي يا ارتباط‌هاي قوي فوتبالي داشته باشد ؟

اين در شرايطي است که وظيفه سرپرست در تيم فوتبال بسيار سنگين است و يک اشتباه مي‌تواند تبعات جبران‌ناپذيري داشته باشد مخصوصا اينکه يک سرپرست به زبان انگليسي هم مسلط نباشد تا اين خطر در مسابقات بين‌المللي بيشتر ديده شود.

غفوري مشکلي براي همراهي استقلال ندارد

هافبک تيم فوتبال استقلال مي‌تواند در ديدار روز جمعه حضور داشته باشد.

وريا غفوري در جريان يکي از تمرينات آبي‌پوشان مصدوم شد و ابهاماتي در خصوص حضورش در ديدار روز جمعه برابر تراکتورسازي به وجود آمد.

غفوري در تمرين روز گذشته هم حاضر بود و با بازيکنان تمرين کرد. همچنين در تست‌هاي گرفته شده از اين بازيکن، مشخص شد که او مشکلي براي همراهي استقلال ندارد و به اين ترتيب خيال وينفرد شفر براي استفاده از اين بازيکن راحت شد.

پوگبا به دنبال جدايي از يونايتد

پول پوگبا، ستاره فرانسوي منچستر به بازيکنان و مسئولين باشگاه يونايتد اعلام کرده که قصد جدايي از باشگاه را دارد. او که دو سال پيش با گرانترين ترانسفر تاريخ به يونايتد پيوست، حالا به دنبال چالش جديدي است. طبق ادعاي ديلي ميل، او پيام کوتاهي براي اد وودوارد، مدير اجرايي يونايتد ارسال کرده و به او اعلام کرده که قصد جدايي از باشگاه را دارد، هر چند باشگاه اين موضوعات را تا به اينجا تکذيب کرده و يونايتد اعلام کرده که پوگبا فروشي نيست. در حالي که دو روز تا شروع ليگ برتر باقي مانده، يونايتدي‌ها مطمئن هستند که جانشيني براي پوگبا پيدا نخواهند کرد. بدين ترتيب آنها بايد بازيکني ناراضي را حفظ کنند که سالانه 9ميليون پوند حقوق به علاوه 4 ميليون پوند پاداش دريافت مي‌کند. پوگبا آماده شروع مذاکرات با بارسلونا است و نقل و انتقالات در اسپانيا تا پايان ماه جاري ميلادي ادامه خواهد داشت. اين در حاليست که نقل و انتقالات انگليس، پنج شنبه شب به پايان خواهد رسيد. گفته مي‌شود که پيشنهاد کاتالان‌ها به پوگبا، 5/89 ميليون پوند براي 5 سال است. در حقيقت پوگبا سالانه حدود 18 ميليون پوند و در هفته حدود 346 هزار پوند حقوق خواهد گرفت. ايجنت پوگبا از صحبت راجع به اين موضوع طفره رفت و گفت که هيچ‌گاه قضيه را شفاف نخواهد کرد و بايد با منچستريونايتد در اين رابطه صحبت کند. طبق ادعاي ديلي ميل، پوگبا مي‌خواهد با ليونل مسي در بارسا هم تيمي شود و حضور آرتورو ويدال، هم تيمي سابق او در يوونتوس، تمايلش به اين انتقال را بيش از پيش کرده است. حال با پيچيده‌تر شدن شرايط و نزديک‌تر شدن به روز پاياني نقل و انتقالات، بايد ديد تکليف پوگباي ناراضي چگونه خواهد شد؟

مرگ قهرمان سابق دووميداني جهان درسانحه رانندگي

قهرمان سابق دوي 400 متر جهان در يک سانحه رانندگي از دنيا رفت.«نيکولاس بِت» قهرمان دوي 400 متر با مانع جهان در سال 2015، در يک سانحه رانندگي در سن 28 سالگي درگذشت. اين تصادف بامداد ديروز در منطقه ناندي در شمال شرقي کشور کنيا رخ داد.

اين اتفاق در حالي رخ داد که نيکولاس بت هفته گذشته در رقابت‌هاي قهرماني آفريقا شرکت کرده و در مسير بازگشت به خانه بود.

بِت 28 ساله علاوه بر طلايي که در سال 2015 کسب کرده بود، 2 مدال دوهاي 400 متر با مانع و 4 در 400 متر در مسابقات قهرماني آفريقا را در کارنامه داشت.


 خبـــرنامه 

 در انتظار دومين طلاي متوالي واليبال دربازي‌هاي آسيايي

وزارت ورزش و کميته ملي المپيک از تيم ملي واليبال، فقط مدال طلاي بازي‌هاي آسيايي 2018 را مي‌خواهند که اين انتظار دور از واقعيت و توان اين تيم نيست.

به گزارش آفرينش و به نقل از تسنيم، بازي هاي آسيايي جاکارتا در کشور اندونزي از 28 مرداد آغاز مي شود و تيم ملي واليبال ايران قرار است با ترکيب اصلي خود در اين پيکارها حضور پيدا کند.

تيم ملي واليبال در 56 سال گذشته با مربيان و بازيکنان مختلف تلاش کرد تا به سکوي نخست برسد اما ژاپن، چين و کره هرگز چنين اجازه‌اي به ايران ندادند تا اينکه در سال 2014، اين 3 قدرت سنتي آسيا ديگر توان ايستادن مقابل تيم ملي ايران را نداشتند.

ايران در سال 2010 نيز تا يک قدمي مدال طلا پيش رفت اما شاگردان زنده‌ياد حسين معدني در يک بازي عجيب با نتيجه 3 بر يک مغلوب ژاپن شدند و به مدال نقره رسيدند.

اما واليبال ايران در سال 2014 يک سال فوق‌العاده و شايد تکرار نشدني را تجربه کرد. اين تيم با هدايت اسلوبودان کواچ، سرمربي صربستاني خود در ليگ جهاني به مقام چهارم رسيد، نخستين مدال طلاي بازي‌هاي آسيايي را براي واليبال به ارمغان آورد و کار خود را با عنوان ششمي مسابقات قهرماني جهان به پايان برد.

واليبال ايران در طول اين 4 سال نشان داد که فاصله زيادي با آسيا گرفته و حضور تيم اصلي در تورنمنت آسيايي، ضرورتي ندارد و شايد بي‌فايده هم باشد. حضور تيم ملي ايران با تمام ستاره‌هاي خود در بازي‌هاي آسيايي 2014 به خاطر جاي خالي مدال طلاي اين مسابقات در کلکسيون فدراسيون واليبال و کمک به کاروان ايران با يک مدال طلاي تضمين شده بود.

اما حضور واليبال ايران در بازي‌هاي آسيايي سال 2018 جريان ديگري داشت. تيم «ب» با هدايت جهانگير سيدعباسي تشکيل و تمرينات آن با اين نيت شروع شد که روي سکو برود. هدف و سياست وزارت ورزش و کميته ملي المپيک اما چيز ديگري بود و صرف ايستادن روي سکو، مسئولان را راضي نمي‌کرد. به همين خاطر، تمرينات تيم ملي «ب» به سرعت تعطيل شد و بازيکنان اصلي که به تازگي از ليگ طاقت فرساي ملت‌ها برگشته بودند و قرار بود براي مسابقات قهرماني جهان آماده شوند، به اردو فراخوانده شدند. در واقع وزارت ورزش از تيم ملي واليبال، فقط مدال طلا مي‌خواست و به همين خاطر اين تصميم گرفته شد.در اين بين، کادر فني و مسئولان فدراسيون به ملي پوشان متذکر شدند که بازي‌هاي آسيايي مي‌تواند تدارکات خوبي براي مسابقات قهرماني جهان باشد، البته در بازي‌هاي آسيايي، به جز 2 يا 3 ديدار، مسابقه سختي در انتظار شاگردان کولاکوويچ نيست. آنها کار خود را با پاکستان و مغولستان آغاز مي‌کنند که حرفي براي گفتن ندارند. تنها حريفان ايران، همان 3 قدرت سنتي آسيا يعني ژاپن، چين و کره جنوبي هستند که البته ژاپني‌ها در ليگ ملت‌هاي 2018 علاوه بر پيروزي مقابل ايران، بازي‌هاي خوبي از خود ارائه کردند و با توجه به ميزباني المپيک 2020، هر روز در حال پيشرفت هستند.در مجموع، وزارت ورزش از تيم ملي واليبال، فقط مدال طلا مي‌خواهد که اين انتظار دور از واقعيت و توان اين تيم نيست. جوانان مستعد و قدرتمندي به بدنه با تجربه تيم ملي تزريق شده‌اند که نويد روزهاي خوبي را به هواداران واليبال ايران مي‌دهند.

حل مشکل سربازها

کي‌روش به خواسته اش رسيد

چبا مصوبات جديد خدمت مقدس سربازي، هفت ملي پوش فوتبال مشکلي براي همراهي تيم ملي نخواهند داشت. سردار کمالي رئيس اداره سرمايه انساني سرباز ستاد کل نيرو‌هاي مسلح گفت: «هفت ملي پوش فوتبال ايران نيز با توجه به اينکه زير 30 سال سن دارند در قالب تصميمات جدديد مشکلي براي همراهي تيم ملي فوتبال ايران نخواهند داشت و تيم ملي مي تواند همچنان از توانمندي آنها بهره ببرد.»

هفت ملي پوشي که با قانون جديد نظام وظيفه تا 30 سالگي مشکل سربازي نخواهند داشت مهدي ترابي، عليرضا بيرانوند، مجيد حسيني، سعيد عزت اللهي، سردار آزمون، عليرضا جهانبخش و علي قلي‌زاده هستند. اين يکي از شروط اصلي کارلوس کي‌روش براي ادامه کار در تيم ملي ايران بود که با مصوبه اخير انجام شد. حالا بايد ديد در ادامه چه اتفاقي براي شروط ديگر کي‌روش خواهد افتاد. و آيا او براي ادامه کار در تيم ملي ايران با فدراسيون به توافق مي‌رسد يا نه.

تيم‌هاي ملي بسکتبال سه نفره بانوان و آقايان ايران راهي لبنان شد

تيم‌هاي ملي بسکتبال سه نفره بانوان و آقايان کشورمان به منظور حضور در رقابت‌هاي غرب آسيا راهي لبنان شدند.

تيم ملي بسکتبال بانوان سه نفره ايران با هدايت "نيکا بيک ليک‌ لي" در رقابت‌هاي غرب آسيا شرکت مي‌کند. تيم ملي بسکتبال سه نفره مردان نيز با هدايت محمد کسايي‌پور در همين رقابت‌ها و در بخش مردان شرکت مي‌کند.سعيده علي، معصومه اسماعيل‌زاده، مژگان خدادادي و تينا ادنا عيسائيان بازيکناني هستند که در قالب تيم بانوان راهي غرب آسيا شده‌اند.در تيم مردان هم محمد يوسف‌وند، علي الله‌وردي، اميرحسين آذري و نويد خواجه‌زاده حضور دارند.اين رقابت ها مجوز ورودي به رقابت‌هاي کاپ آسيايي محسوب مي‌شود.

مرگ سه نفر در مجموعه ورزشي انقلاب تهران

انفجار در مخزن چيلر مجموعه ورزشي انقلاب تهران، فوت سه نفر را به همراه داشت.

حوالي ساعت 21:30 سه‌شنبه شب بر اثر نشست گاز در مخزن چيلر در ضلع شمالي مجموعه ورزشي انقلاب تهران انفجار مهيبي رخ داد.

گفته مي‌شود سه کارگر در حال تعمير موتورخانه اين بخش از مجموعه ورزشي انقلاب بودند که انفجار اتفاق مي‌افتد و علاوه بر لرزيدن تمام اين مجموعه و ساختمان‌هاي مجاور، هر سه کارگر در دم جان خود را از دست مي‌دهند و اجساد آنها تکه تکه مي‌شود.

بنابر اعلام سيد جلال ملکي، سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران بعد از اعلام شدن اين حادثه به سامانه 125 ، آتش نشانان به محل حادثه اعزام مي‌شوند.اين انفجار، آتش سوزي گسترده يا تخريب ساختماني که مخزن چيلر در آن بوده را به همراه نداشته ولي شدت انفجار موجب جان باختن هر سه کارگري که بين 30 الي 60 سال سن داشتند، شده که اين حادثه تلخ به تاييد مرکز فوريت‌هاي پزشکي تهران هم رسيده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته