جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5907

لاريجاني در جلسه کارگروه اشتغال:
نمي‌توانيم مجددا به ارز 4200 تومان برگرديم


تريبون


نهادهاي مالي


 لاريجاني در جلسه کارگروه اشتغال:
 نمي‌توانيم مجددا به ارز 4200 تومان برگرديم 

 رئيس مجلس درخصوص کمک به صنايع و اشتغال گفت:نقدينگي کارخانه ها مهم است و بانک ها بايد به آن ها کمک کنندبعد از گذشت از شرايط فعلي اين واحدهاي توليدي مي تواند روي پاي خود بايستد. به گزارش ايلنا،‌ علي لاريجاني در سفر به استان قم با حضور در سومين جلسه کارگروه اشتغال گفت: در قم امکان ايجاد مشاغل خانگي بسيار زيادي وجود دارد که به سرمايه گذاري کمي نياز دارد، تسهيلات مورد نياز اين بخش بين 3 تا 10 ميليون تومان است که مي توان در رشد اشتغال اثرگذار باشد در شرايط فعلي که به صادرات نياز داريم مشاغل خانگي صادرات محور مي توانند کمک کننده باشند.

وي با بيان اين‌که مسئله نقدينگي کارخانه ها مهم است و بانک ها بايد به آن ها کمک کنند، صنايع کوچک مشکلاتي از قبيل تامين اجتماعي نيز دارند، گفت: وظيفه مهم در چالش جديد قيمت ارز مراقبت از کارخانه ها است تا زمين نخورند، بعد از گذشت از شرايط فعلي اين واحدهاي توليدي مي تواند روي پاي خود بايستد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه بايد تسهيلاتي قائل شويم تا مابه التفاوت ارزي واردکنندگان و توليدکنندگان را تامين کنيم، نمي‌توانيم مجددا به ارز 4200 تومان برگرديم، ادامه داد: از راه حقوقي نمي‌توان مشکل را حل کرد بايد منطق اقتصادي آن را در نظر بگيريم، نمي توان يک کالا را با دو نرخ در بازار به فروش برسانيم.

وي با تاکيد بر اينکه بعد از اينکه شرايط ارزي برطرف شد پتروشيمي ها نيز بايد وارد بازار ثانويه شوند، عنوان کرد: در حال حاضر مغازه داران کالاها را به نرخ ارز 4200 توماني به فروش نمي رسانند، در شرايط فعلي اين حجم از ارز وجود ندارد که به همه ارز 4200 توماني داده شود بايد نيازهاي کشور را تقسيم بندي و يک مدل را انتخاب کنيم.

دخالت در نرخ ارز نمي‌کنيم

همچنين رئيس بانک مرکزي تاکيد کرد: کُر اصلي تعادل بخش اقتصادي ما بازار ثانويه است که به تدريج در حال رسيدن به تعادل است. قيمت‌ها هم همانطور که رييس‌جمهور اعلام کردند براي واردکننده‌ها خيلي قابل قبول نيست و به سمت کاهش خواهد رفت.عبدالناصر همتي در پايان جلسه هيات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در مورد سودهاي بانکي و حل مسائل اقتصادي کشور گفت: در حال برنامه‌ريزي در اين مورد هستيم که اطلاع‌رساني خواهد شد و اقدامات صورت گرفته اميدوارکننده است.

وي گفت: کُر اصلي تعادل بخش اقتصادي ما بازار ثانويه است که به تدريج در حال رسيدن به تعادل است. قيمت‌ها هم همانطور که رييس‌جمهور اعلام کردند براي واردکننده‌ها خيلي قابل قبول نيست و به سمت کاهش خواهد رفت.

رئيس بانک مرکزي تاکيد کرد: ما هم تاييد مي‌کنيم که خود صادرکننده‌ها بايد تشخيص دهند با اين قيمت خريداري نمي‌شود و بايد قيمت را پايين بياورند. ما در نرخ دخالت نمي‌کنيم تا بازار خودش به تعادل برسد.

اميدواريم بتوانيم نوسانات بازار ارز را کنترل کنيم

رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور نيز گفت: اميدواريم بتوانيم نوسانات بازار ارز را کنترل کنيم تا مشکلاتي که در اين زمينه براي مردم بوجود آمده است، تا حد زيادي کاهش پيدا کند.

محمدباقر نوبخت رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور در حاشيه نشست هيات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي درخصوص بسته سياست‌هاي ارزي دولت، اظهار کرد: آقاي رئيس‌جمهور اين بسته را به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کردند و حتي زماني که بنده در سفر استان آذربايجان غربي بودم، آقاي روحاني تماس گرفتند و تاکيد کردند که ما هرچه سريعتر اين بسته را آماده کنيم.

وي افزود: خوشبختانه کار‌هاي مربوط به اين بسته انجام شده و (پنجشنبه) گزارشي از سوي سازمان برنامه و بودجه کشور در جلسه ستاد اقتصادي دولت ارائه خواهد شد.

نوبخت گفت: اميدواريم بتوانيم نوسانات بازار ارز را کنترل کنيم تا مشکلاتي که در اين زمينه براي مردم بوجود آمده است، تا حد زيادي کاهش پيدا کند.


 تريبون 

 معاون وزير راه :

براي کاهش تلفات جاده‌اي بايد بنزين را گران کنند

معاون وزير راه وشهرسازي با بيان اينکه اگر دولت نمي‌تواند بودجه 280 هزار ميليارد توماني براي اجراي برنامه‌هاي کاهش تلفات ناشي از تصادفات جاده‌اي را تامين کند،‌ نبايد انتظار تحقق سياست‌هاي وزارت راه براي جلوگيري از افزايش کشته‌هاي تصادفات را داشته باشد،‌ گفت: پيشنهاد ما اين است که دولت اعتبارات لازم را از محل افزايش نرخ بنزين تامين کند.

مهرداد تقي زاده در گفت‌وگو با ايلنا با اشاره به تهيه نقشه راه براي کاهش تعداد تلفات ناشي از سوانح جاده‌اي، اظهار داشت: پيش بيني توقف روند نزولي تعداد کشته‌هاي ناشي از سوانح جاده‌اي وجود داشت اما سال گذشته و امسال شاهد افزايش تعداد تلفات بوده‌ايم به طوري که سال گذشته 1.5 درصد و امسال تا کنون 5 درصد نسبت به مدت مشابه دوره‌هاي قبل به ميزان تعداد کشته‌ها اضافه شده است.

وي افزود: براي کاهش تعداد تلفات سوانح جاده‌اي از 16 هزار کشته به 9 هزار کشته در 10 سال،‌ برنامه‌هايي تدوين کرده‌ايم که تحقق آن به اعتبارات 280 هزار ميليارد توماني نياز دارد.معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازي از انجام مطالعاتي مبني بر اينکه خودروهاي توليد داخل چه سهمي در بروز سوانح جاده‌اي دارند، اظهار داشت: تا يک ماه آينده نتايج مطالعات اعلام مي‌شود.تقي زاده در پاسخ به اين سوال که چه ابزاري در اختيار داريد تا خودرو سازان را ملزم به ارتقاي کيفيت محصولات خود کنند، ادامه داد: مدير امور خودرويي وزارت صنعت در کميسيون ايمني راه‌ها حضور دارد و از سازمان‌هاي ديگر هم نمايندگاني حضور دارند و در صورت تصويب موضوعي دراين کميسيون،‌ تمام دستگاه‌ها ملزم به رعايت آن هستند.وي افزود: چنانکه اخيرا در اين کميسيون افزايش تعداد استانداردهاي توليد خودرو را افزايش داديم و به تصويب رسانديم که استانداردهاي خودرو بايد به 85 مورد برسد که در حال حاضر هم رعايت اين استانداردها در حال انجام است.معاون وزير راه و شهرسازي در پاسخ به سوال ديگر مبني بر اينکه آيا محل تامين 280 هزار ميليارد تومان براي کاهش تعداد تلفات جاده‌اي تعيين شده است،‌ گفت: دولت بايد محل تامين اين بودجه را پيش بيني کند.

يارانه‌ها امشب واريز مي‌شود

يارانه‌ بگيران مي‌توانند ساعت 24 پنجشنبه همزمان با 25 مردادماه يارانه خود را دريافت کنند.

به گزارش ايسنا، يارانه مردادماه، نودمين مرحله از پرداخت يارانه‌هاي نقدي است که از سال 1389 تاکنون به حساب سرپرستان خانوار واريز مي شود. يارانه‌بگيراني که از ابتداي اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها در ليست پرداخت بوده‌اند، تاکنون هر نفر حدود چهار ميليون و 95 هزار تومان دريافتي داشته‌ند.يارانه مرداد به همراه افزايش حداقل مستمري خانوارهاي مدد جويان تحت کميته امداد و سازمان بهزيستي پرداخت مي شود. اين خانوارها از سال گذشته و در قالب قانون بودجه مشمول دريافت افزايش حداقل مستمري شدند و براي سال جاري نيز براي آنها ميزان دريافتي افزايش يافته است.


 نهادهاي مالي 

 نقش آفريني بانک ملّي در بازار مسکن با طرح ويژه مسکن

بانک ملي - بانک ملي ايران با هدف رونق بخشي به بازار مسکن و شکستن انحصار در حوزه تسهيلات اين بخش، طرح ويژه مسکن خود را عملياتي کرد تا علاوه بر شکل گيري يک بازار رقابتي در بازار پرداخت تسهيلات مسکن، گزينه هاي متعددتري از روش هاي تامين مالي خريد يا ساخت مسکن پيش روي متقاضيان بازار قرار گيرد.

به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، طرح ويژه مسکن اين بانک نيمه دي ماه سال گذشته رونمايي و اوراق تسهيلات مسکن بانک ملي ايران نيز ارديبهشت ماه امسال در سه نماد در بازار فرابورس ايران گشايش يافت.طرح ويژه مسکن به نوعي انحصارشکني در حوزه اين تسهيلات است و قدرت تسهيلات دهي در نظام بانکي را نيز افزايش مي دهد.

صدور سيستمي ضمانت نامه هاي گمرگي در بانک مسکن

بانک مسکن - تمامي شعب بانک مسکن با هدف تسريع و تسهيل در فرآيند صدور و تاييد ضمانت نامه هاي گمرکي، به سامانه سراسري و نوين سازمان گمرک جمهوري اسلامي ايران متصل شدند.

به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن-هيبنا، آذرماه سال گذشته سازمان گمرک جمهوري اسلامي ايران براي دست يابي به چهار هدف سامانه نوين سراسري را ايجاد و راه اندازي کرد تا تمامي بانک ها با اتصال به اين سامانه امکان اخذ و ارسال تاييديه هاي گمرکي را به صورت سيستمي پيدا کنند. اين سامانه با هدف پشتيباني امور مربوط به صدور انواع ضمانت نامه هاي گمرکي، کاهش تخلفات در ارايه ضمانت نامه به گمرک، ايجاد شفافيت بيشتر و همچنين تسريع و تسهيل همکاري با بانک ها ايجاد شده است.

به دنبال ايجاد اين مسير جديد، بانک مسکن براي ارايه خدمات مربوط به اخذ و ارسال ضمانت نامه هاي گمرکي به صورت نوين امکان دسترسي تمامي شعب خود در سراسر کشور را به اين سامانه فراهم کرده است. به اين ترتيب شعب بانک مسکن نيز از اين پس مي توانند ضمانت نامه هاي گمرکي را در سيستم نوين، ضمن اخذ و ارسال تاييديه هاي مربوطه به صورت سيستمي صادر کنند.براي اين منظور برنامه مربوط به تغييرات مورد نياز جهت صدور انواع ضمانت نامه هاي گمرکي در سيستم نوين شعب بانک مسکن نصب شده است.

معاون عمليات بانکي، بانک ايران زمين:

نقش شعب در بانکداري در حال تغيير است

بانک ايران زمين - معاون عمليات بانکي، بانک ايران زمين با اشاره به تغيير شرايط بانکداري اظهار داشت: در سالهاي اخير شاهد تغييرات زيادي در بانکداري و بالاخص بانکداري خرد بوده ايم که اين امر در آينده نقش شعب را با تغييرات بسيار زيادي مواجه خواهد کرد.به گزارش روابط عمومي بانک ايران زمين، هادي قديمي معاون جديد عمليات بانکي در مراسم معارفه خود که با حضور مديرعامل و جمعي از مديران ستاد برگزار شد، به نقش شعب در بانکداري ديجيتال اشاره کرد و اظهار داشت: برخي بر اين باورند که در آينده با رشد تکنولوژي‌هاي نوين شعب بانکها بلا استفاده خواهد شد، اما واقعيت اين است که شعب بانکها بصورت ترکيبي از شعب ديجيتال و شعب فيزيکي، مشتريان را قادر خواهند ساخت در هرجا و هر زمان به شعب بانک دسترسي داشته باشند.قديمي استراتژي بانک ايران زمين را بانکداري ديجيتال عنوان کرد و گفت: در آينده ما به مشتريان اين امکان را مي‌دهيم که همان گونه که دوست دارند با بانک تعامل کنند. ما در مرحله گذار از بانکداري سنتي به سمت بانکداري ديجيتال هستيم. ولي اين به معني حذف شعب نيست، بلکه تغيير نقش شعب و کارکنان آن مطرح است.

بانک ملت اعلام کرد:

پايان مهلت واگذاري چک ساير بانک ها با طرح قديم

بانک ملت - با توجه به اجرايي شدن طرح صياد، واگذاري چک ساير بانک ها با طرح قديم(غيرصيادي) فقط تا پايان مردادماه، امکان پذير خواهد بود.به گزارش روابط عمومي بانک ملت، با استناد به مفاد نامه اداره نظام هاي پرداخت بانک مرکزي، مهلت ثبت اطلاعات چک هاي طرح قديم(غيرصيادي)، صادره ساير بانک ها در واحدهاي صف بانک، حداکثر روز 30 مردادماه سال جاري تعيين شده است.بر اساس اين گزارش، مشتريان بايد براي واگذاري چک هاي خود با هر تاريخي، تا پايان مردادماه به شعب بانک ملت در سراسر کشور مراجعه کنند.

معاون اعتباري بانک صادرات :

سقف تسهيلات «اعتبار سپهر» به 2 ميليارد ريال افزايش يافت

بانک صادرات - معاون اعتباري بانک صادرات ايران از افزايش سقف تسهيلات اعطايي در قالب طرح «اعتبار سپهر» از 500 ميليون ريال به 2 ميليارد ريال خبر داد.به گزارش روابط‌عمومي بانک صادرات ايران، امير يوسفيان با اشاره به استقبال خوب مشتريان از اين طرح، گفت: مشتريان بانک صادرات ايران مي‌توانند با سپرده‌گذاري در اين طرح در 48 ساعت بدون نياز به وثيقه تا 80 درصد سپرده خود را تسهيلات بگيرند.

وي افزود: با اعطاي 80 درصدي سپرده و تعيين سقف 2 ميليارد ريالي عملا توان پولي مشتري دو برابر شده و در عين حال سود 15 درصدي سالانه از سپرده خود در قالب «اعتبار سپهر» دريافت مي‌کند.معاون اعتباري بانک صادرات ايران تصريح کرد: اين دو متغير اصلي، اين خدمت جديد را در نظام بانکي کشور متمايز کرده و انتظار مي‌رود نياز بخش مهمي از مشتريان بانک با اين شيوه تامين شود.

پيام تبريک مدير عامل بانک رفاه کارگران به مناسبت سالگرد تاسيس بانک

بانک رفاه - دکتر سهماني مدير عامل بانک رفاه کارگران به مناسبت 27 مرداد ماه، در پيامي پنجاه و هشتمين سالگرد تاسيس اين بانک را تبريک گفت.به گزارش روابط عمومي بانک رفاه ،در بخشي از اين پيام آمده است ،فرارسيدن 27 مردادماه، پنجاه و هشتمين سالروز تاسيس بانک رفاه کارگران را به مشتريان گرامي و سهامداران گرانقدر تبريک عرض مي نمايم.بسيار خرسنديم که 58 سالگي نهادي را جشن مي گيريم که با هدف صيانت از حقوق قشر معظم کارگر و با سرمايه هاي ارزشمند و ماندگار اين عزيزان شکل گرفت و هم اکنون به عنوان بانک تجاري، حامي حوزه سلامت کشور، فعال در عرصه کار، اشتغال و توليد و همچنين پشتيبان فعاليت هاي توسعه اي و اقتصاد مقاومتي در کشور و در فضاي بين المللي فعاليت مي کند و منشأ اثرات خير براي تمامي ذي نفعان و اقتصاد ملي است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته