جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5912

رئيس صندوق رفاه دانشجويان خبر داد؛
اختصاص 100 ميليون تومان وام به کارگاه‌هاي مهارت‌محور دانشجويي

رئيس سازمان سنجش:
تشکيل جلسه فوق‌العاده براي کنکور 98

مشاور عالي سازمان سنجش:
امروز؛ آخرين مهلت ثبت نام کارداني فني و حرفه‌اي


آمار ساکنان سراهاي دانشجويي اصلاح مي‌شود


خبرنامه


يادداشت


ميز خبر


 رئيس صندوق رفاه دانشجويان خبر داد؛
  اختصاص 100 ميليون تومان وام به کارگاه‌هاي مهارت‌محور دانشجويي 

رئيس صندوق رفاه دانشجويان اعلام کرد: به هر کارگاه مهارت‌محور 100 ميليون و به هر دانشجوي اسکان يافته در اين کارگاه ها 10 ميليون تومان تسهيلات قرض‌الحسنه ارائه مي‌شود.
ذوالفقار يزدان‌مهر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حمايت صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم از کارگاههاي مهارت‌محور گفت: مقرر شده به هر کارگاه مهارت‌محور دانشگاه فني و حرفه‎اي 100 ميليون تومان تسهيلات قرض‌الحسنه اختصاص داده و به دانشجويان آن کارگاهها اگر از مسير کانون علمي و مراکز رشد هدايت و معرفي شده باشند، به هر دانشجو 10 ميليون تومان تسهيلات ارائه شود.
وي ادامه داد: اين تسهيلات براي تجاريسازي علم در اختيار اين کارگاهها و دانشجويان قرار مي‌گيرد تا آثار توليدي خود را به بازار ارائه دهند.
رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم افزود: صندوق رفاه از اين کارگاهها حمايت مي‎کند تا بتوانند محصولات و آثار خود را بفروش برسانند برخي از آنها گروههاي 10 نفره‌اي تشکيل داده و در اين خصوص اقدام کرده و برخي نيز آثار خود را به ديگر کشورها صادر کرده و به فروش مي‎رسانند.
وي با تاکيد بر حمايت جدي از کارگاههاي مهارت‌محور افزود: تفاهمنامه‎اي با دانشگاه فني و حرفه‎اي منعقد کرده‎ايم که مقرر شده 50 کارگاه مهارت‌محور در کنار سراهاي دانشجويي ايجاد کنيم تا دانشجويان از اوقات فراغت خود به نحو مطلوبي استفاده کنند.

 


 رئيس سازمان سنجش:
 تشکيل جلسه فوق‌العاده براي کنکور 98 

رئيس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: شوراي سنجش و پذيرش دانشجو به منظور بررسي تاثير سوابق تحصيلي در سال 98 و مصوبه تاثير قطعي جلسه فوق‌العاده برگزار مي‌ کند.
دکتر ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: گزارش کميته آموزش عالي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي ارائه شد. کميته آموزش عالي براي کنکور سال 98 به شوراي سنجش و پذيرش دانشجو پيشنهاد داد با توجه به اينکه اولين سال اعمال قوانين نظام جديد متوسط است و همچنين توجه به نامه 175 نماينده مجلس مجددا تشکيل جلسه بدهد.
وي افزود: اين جلسه به منظور بررسي تاثير سوابق تحصيلي در کنکور 98 و مصوبه شوراي سنجش و پذيرش تشکيل مي‌شود و تاثير سوابق تحصيلي را در جهت تاثير مثبت بازنگري کند.
رئيس سازمان سنجش خاطرنشان کرد: لذا در مدت کوتاهي در آينده، جلسه فوق‌العاده شوراي سنجش و پذيرش دانشجو تشکيل مي دهيم و موضوع تاثير سوابق تحصيلي در کنکور را مجددا مطرح مي‎کنيم و هرچه شورا تصميم بگيرد اعلام مي‎شود.
وي درباره اصلاح ماده 90 برنامه ششم توسعه مربوط به سهميه‎هاي ايثارگران گفت: اصلاح ماده 90 برنامه ششم توسعه مربوط به سهميه‎هاي ايثارگران به کميته آموزش عالي محول شد تا هر چه سريعتر بررسي کنند و به کميسيون آموزش ارائه دهند.
خدايي افزود: اينکه اصلاح ماده 90 به کنکور 97 برسد يا خير بستگي به نوع مصوبه مجلس دارد. بايد در انتظار باشيم که آنچه مصوب مي‌شود تا چه ميزان قابليت اجرايي دارد.وي يادآور شد: اگر مصوبه مربوط به کف نمره باشد، در هر مرحله اي قبل از اعلام نتايج قابل اعمال در کنکور 97 است. اما ممکن است در اصلاحيه تغيير و جابجايي گروهها باشد و يا گروههاي جديد تعريف شود که اگر ما اطلاعات آن را نداشته باشيم از نظر اجرايي مشکلاتي را در پي خواهد داشت.
رئيس سازمان سنجش خاطرنشان کرد: ما در انتظار مصوبه اصلاحيه خواهيم بود و در صورتي که قابليت اجرايي داشته باشد آن را براي کنکور 97 اعمال مي‎کنيم.
وي گفت: کميته آموزش عالي پيشنهاد خود را به کميسيون آموزش مجلس ارائه مي‎دهد و کميسيون آن را براي تصويب به صحن علني مي‎فرستد. پيشنهاد اوليه اصلاح کف حد نصاب نمره بود که در انتظار مي‎مانيم که پيشنهاد کميته آموزش عالي به کميسيون ارائه شود.

 


 مشاور عالي سازمان سنجش:
 امروز؛ آخرين مهلت ثبت نام کارداني فني و حرفه‌اي 

مشاور عالي سازمان سنجش گفت: با توجه به تمديد مهلت ثبت‌نام و اعلام کدرشته‌ محل‌هاي جديد، داوطلبان دوره‌ هاي کارداني فني و حرفه‌اي تا پنجشنبه اول شهريور 97 فرصت دارند ثبت‌نام کنند.
حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اصلاحيه و کدرشته‌محل‌هاي جديد دفترچه راهنماي پذيرش دوره‌ کارداني فني و دوره کارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي ـ کاربردي مهرماه 1397 اعلام شد.
وي افزود: تاکنون 25 هزار و 828 نفر در دوره‌ کارداني فني و دوره کارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي ـ کاربردي مهرماه سال 1397 ثبت‌نام کرده‎اند که اين افراد با توجه به اصلاحيه مي‎توانند نسبت به ويرايش فرم ثبت‌نام اقدام کنند.
مشاور عالي سازمان سنجش يادآور شد: مهلت ثبت‌نام و پذيرش براي داوطلبان دوره‌‌هاي کارداني فني و حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي ـ کاربردي در اين دوره تا امروز پنجشنبه اول شهريور 97 تمديد شده است و متقاضياني که تاکنون نسبت به ثبت‌نام اقدام نکرده‌اند مي‌توانند در فرصت باقيمانده نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.وي افزود: اطلاعات مربوط به شهريه، گروه، زيرگروه، عناوين رشته‌هاي تحصيلي و ديپلم‌هاي داراي اولويت پذيرش و کد ديپلم‌هاي در اولويت پذيرش هر زيرگروه و گروه آموزشي در دفترچه راهنماي پذيرش دوره کارداني فني و دوره کارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي مهرماه سال 1397 ارائه شده
است.

 


 آمار ساکنان سراهاي دانشجويي اصلاح مي‌شود 

صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم به منظور اصلاح آمار ساکنان سراهاي دانشجويي از دانشگاهها خواست نظارت دقيقي بر روند ثبت اطلاعات در سامانه صندوق رفاه داشته باشند.
به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به درخواستهاي متعدد دانشگاه‌ها مبني بر اعلام ظرفيت خالي سراهاي دانشجويي و همچنين ايجاد فرصت حذف سکونت دانشجوياني که از سراهاي دانشجويي استفاده نکرده و يا به اشتباه در سامانه صندوق ثبت شده‌اند، صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم از دانشگاهها درخواست کرد؛ به منظور اصلاح آمار ساکنان سراها ضمن نظارت دقيق بر روند ثبت اطلاعات در سامانه در خصوص رعايت موارد ذيل اقدام مقتضي را عمل آورند.
مهلت زماني براي اعلام ظرفيت خالي سراها و ترتيب اثر آن حداکثر تا 90 روز از آغاز نيمسال تحصيلي است که اعمال آن نيز پس از بررسي و صحت سنجي اطلاعات دريافتي مسير خواهد بود.
مهلت زماني براي حذف بدهي دانشجوياني که به اشتباه در سامانه سراهاي دانشجويي ثبت و بدهکار شده‌اند تا پايان همان نيمسال است و در صورت اعلام نشدن آن پايان نيمسال، مسئوليت پرداخت آن به عهده دانشگاه و يا دانشجو است.

 


 خبرنامه 

تدوين سند راهبردي جديد آموزشي دانشگاه پيام نور
سند راهبردي جديد آموزشي دانشگاه پيام نور تدوين مي‌شود.
معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه پيام نور از تدوين سند راهبردي جديد آموزشي خبر داد و گفت: در اين سند بسياري از امور آموزشي به استان ها تفويض شده و بسياري از مشکلات آموزشي رفع مي‌شود.
به گزارش دانشگاه پيام نور، مرتضي محسني از تدوين سند راهبردي جديد آموزشي دانشگاه خبر داد و گفت: اين سند چابکي و ارتقاي کيفي در بخش آموزش را به همراه خواهد داشت.
وي گفت: درسند راهبردي جديد آموزشي دانشگاه بسياري از اختيارات و تنگناهاي آموزشي که هم اکنون با آن درگير هستيم مرتفع شده و در بسياري از امور آموزشي مبنا و اختيارات به استانها داده شده است و همين تفويض اختيارات به دانشگاه‌هاي استان سبب چابکي و تسريع در امور آموزشي دانشگاه خواهد شد.
معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه پيام نور با عنوان اينکه با اتمام اين سند شاهد پيشرفتهاي چشمگيري در حل مسائل آموزشي دانشگاه خواهيم بود و بسياري از مسايل آموزشي مرتفع مي‌شود، يادآور شد: اعتقاد داريم، سازمان مرکزي دانشگاه تنها بايد نقش نظارتي داشته باشد و مجري اصلي برنامه‌هاي آموزشي بايد ستادهاي استاني باشند.
وي ادامه داد: دانشگاه پيام نور متولي اصلي نظام آموزشي و تکنولوژي آموزشي از راه دور در کشور است و وظيفه ماست که با اجراي دقيق، صحيح و منضبط برنامه‌هاي آموزشي در جهت بالندگي بيشتر اين دانشگاه مردمي بکوشيم

جزئيات پذيرش دانشجوي سلامت سالمندي در دانشگاه علوم بهزيستي
دانشگاه علوم بهزيستي دانشجوي سلامت سالمندي مي‌پذيرد.
دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي فراخوان پذيرش دانشجو در مقطع MPH سلامت سالمندي را اعلام کرد.
به گزارش دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي، اين دانشگاه در نظر دارد در سال تحصيلي 98-1397 در مقطع MPH رشته سلامت سالمندان دانشجو بپذيرد.
شرايط شرکت در آزمون
شرايط شرکت در آزمون شامل داراي مدرک دکتري يا بالاتر در گروه پزشکي، اتمام خدمات طرح نيروي انساني، موافقت محل کار با شرکت در دوره MPH است.
داوطلبان بايد مدارک موردنياز از جمله تصوير آخرين مقطع تحصيلي، تصوير کارت ملي و شناسنامه، عکس پرسنلي و فيش واريزي 100 ميليون ريال به شماره حساب درآمدهاي اختصاصي معاونت آموزشي دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي و کپي حکم کارگزيني (در صورت شاغل بودن) را ارائه دهند.
منابع آزمون براي پذيرش اين دوره اعلام شده است و داوطلبان مي‌توانند با مراجعه به سايت دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي آن را مطالعه کنند.
جزئيات توزيع كارت و برگزاري آزمون
آزمون پذيرش دانشجو در مقطع MPH سلامت سالمندي 5 شهريور 97 برگزار مي‌شود و کارت آزمون ساعت 8 صبح همان روز توزيع مي شود.
آزمون در محل دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي، تهران، خيابان اوين، بلوار دانشجو، خيابان کودکيار برگزار مي‎شود.

معاون وزير علوم مطرح کرد؛
نقش موثر دانشجويان در کاهش آسيب‌هاي اجتماعي
معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم گفت: باتوجه به پهنه وسيع جامعه دانشجويان مي‌توانند به عنوان بدنه موثر در عرصه دانشگاهي در کاهش آسيب‌هاي اجتماعي نقش موثري داشته باشند.
به گزارش معاونت فرهنگي وزارت علوم، نخستين جلسه شوراي سياستگذاري و برنامه ريزي کاهش آسيب‌هاي اجتماعي برگزار شد.
غلامرضا غفاري با اشاره به داده‌هاي موجود در فضاي دانشگاهي و قياس آن با جامعه عام، بر مطلوب بودن وضعيت مجموعه‌هاي دانشگاهي و برخورداري محيط‌هاي آموزشي از کمترين آسيب‌هاي اجتماعي تاکيد کرد و افزود: بر اساس اين داده‌ها مي‌توان نتيجه گرفت ميزان آسيب‌هاي اجتماعي در دانشگاه‌ها نسبت به ساير فضاهاي عمومي جامعه به مراتب کمتر است.
معاون فرهنگي و اجتماعي اظهار داشت: باتوجه به پهنه وسيع جامعه دانشجويان مي‌توانند به عنوان بدنه موثر در عرصه دانشگاهي در کاهش آسيب‌هاي اجتماعي نقش موثري داشته باشند.
در اين نشست بر نقش دانشگاه به عنوان دومين کانون تجربه زندگي مشترک و جامعه پذيري آن و همچنين نقش موثر دانشگاه در کنترل انحراف از ارزش‌هاي اجتماعي تاکيد شد. شناخت صحيح آسيب ها، ترسيم وضعيت موجود و برنامه ريزي دقيق، گسترش و تقويت برنامه‌هاي اجرايي در قالبي نظامند و پيوسته و ارائه راهکارهاي کاربردي با هدف مهار و کنترل آسيب‌هاي اجتماعي ديگر مقولاتي بود که به آن پرداخته شد.
همچنين آگاهي بخشي به دانشجويان و دادن آموزش‌هاي لازم به ويژه در سطح خوابگاه‌هاي دانشجويي و ارائه خدمات در زمينه آموزش مهارت‌هاي زندگي در طول دوران دانشجويي از جمله موارد موثر در کاهش ميزان خودپنداره‌هاي منفي اشاره شد.
در پايان اعضا ضمن تاکيد بر لزوم تطابق برنامه‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي به صورت دقيق و هوشيارانه بر همگرايي و هم‌افزايي مسئولان دست‌اندرکار تاکيد کردند.

 


 يادداشت 

«مقالات دانشگاهي» و اصولي كه آموزش داده نمي‌شوند!
زهرا كيان‌بخت
در حالي كه نوشتن مقاله تحقيقي و پژوهشي، يكي از مهمترين ضروريات تحصيل در مقاطع تكميلي است، بسياري از دانشجويان از اين توانايي برخوردار نيستند و همين مسأله موجب مي‌شود بعضا دانشجويان كار نگارش مقاله خود و حتي استخراج مقاله از رساله و پايان‌نامه خود را به موسساتي كه در اين زمينه فعاليت مي‌كنند، بسپارند.
يكي از دلايل اصلي ا ين امر، آن است كه اين مهارت، اساسا در دانشگاههاي ما آموزش داده نمي‌شود و اين انتظار وجود دارد كه دانشجو، با مبادرت به كار تحقيقي، خود، راه و رسم نوشتن مقاله درمورد آن را نيز بياموزد، درواقع، اين طور تصور مي‌شود كه هر كسي بايد بالفطره شيوه نگارش يك مقاله علمي تحقيقي را بداند! و از همين روست كه مقالات علمي دانشجويي ما از يكپارچگي و يكدستي برخوردار نيستند و هيچيك از ساختار و الگوي معين مشابهي پيروي نمي‌كنند.
حال آن كه علمي‌تر و درست‌تر اين است كه با آموزش نحوه نگارش مقالات به دانشجويان، هم يك الگو و مدل درست را در مقاله‌نويسي به دانشجويان ارائه دهيم و هم با اين كار به ارائه صحيح‌تر تحقيقات دانشگاهي، كمك كنيم تا مقالاتي كه در مجلات علمي و پژوهشي چاپ و منتشر مي‌شوند، قاعده‌مندتر و ساختاريافته‌تر باشند.


 ميز خبر 

ايجاد گرايش حقوق فضا در دانشگاه تهران
سازمان فضايي ايران و موسسه مطالعات حقوق عمومي دانشگاه تهران با هدف توسعه فعاليتهاي آموزشي و پژوهشي در حقوق بين‌الملل فضايي و ايجاد گرايش حقوق فضا در دانشگاه تهران تفاهمنامه امضا کردند.
به گزارش سازمان فضايي ايران، اين تفاهمنامه ميان مرتضي براري رئيس سازمان فضايي ايران و عباسعلي کدخدايي رئيس موسسه مطالعات حقوق عمومي دانشگاه تهران منعقد شد.
مرتضي براري در اين جلسه با اشاره به اهميت فناوري فضايي و لزوم توسعه و پيشرفت در اين حوزه گفت: فضا مالکيت ناپذير و ميراث مشترک بشريت است، بنابراين بايد حضور موثر و حداکثري در مجامع بين‎المللي و تأثيرگذاري در شکل‌گيري و تدوين قواعد مربوطه داشته باشيم.
براري با تأکيد بر ضرورت ايفاي نقش حداکثري کشور در استفاده صلح آميز از فضا چه از نظر توسعه زيرساخت‌ها و چه از نظر حضور فعال در مجامع بين‌المللي مرتبط با حقوق فضا، گفت: حضور فعالانه در مجامع بين‌المللي با هدف حفظ و تامين منافع ملي در حوزه فضايي از اولويتهاي ويژه سازمان فضايي ايران است. لذا با توجه به توانمندي ارزشمند موجود در دانشگاهها و مراکز آموزش عالي کشور، مي‎توان از اين ظرفيت براي تربيت و توانمندسازي نيروي انساني متخصص در راستاي حضور فعال و اثر بخش در مجامع بين‎المللي فضايي استفاده کرد.
وي افزود: با توجه به عضويت سازمان فضايي ايران در مجامع بين‎المللي مختلف، ضرورت تقويت زيرساخت‌هاي اين حوزه بسيار حائز اهميت است که در اين راستا دانشگاهها از ظرفيت‌هاي بالقوه و ارزشمندي براي تقويت اين حوزه برخوردار هستند، از اين رو دانشگاه تهران به عنوان يکي از دانشگاههاي برتر و پيشرو براي توسعه همکاريهاي علمي، آموزشي و پژوهشي در زمينه حقوق بين‎الملل فضايي انتخاب شد.

همکاري دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي با يك دانشگاه هلندي
تفاهم‌نامه همکاري در حوزه سلامت غذا بين دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي و موسسه ريکيلت دانشگاه واخنينگن هلند امضا شد.
به گزارش دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، برنامه جامع سلامت با امضاي پروژه تحقيقاتي مشترک بين دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي و موسسه ريکيلت دانشگاه واخنينگن هلند در تالار اجتماعات دانشگاه برگزار شد.
اين برنامه با حضور دکتر محمد آقاجاني رئيس دانشگاه، علوم پزشکي شهيد بهشتي، مسئولان و رايزنان سفارت هلند در ايران، مديريت دفتر اروپايي وزارت امور خارجه، مديرکل موسسه سلامت غذاي دانشگاه هلند، رئيس مرکز تعاملات بين المللي علم و فناوري معاونت علم و فناوري رياست جمهوري و رئيس مرکز همکاري هاي تحول و پيشرفت رياست جمهوري برگزار شد.
دکتر محمد آقاجاني رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي گفت: اين برنامه با همکاري سازمان غذا و دارو، معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و مرکز تحقيقات سلامت غذاي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با هدف استفاده از ظرفيت همکاريهاي دو جانبه علمي و فناوري اين دانشگاه و موسسه تحقيقاتي دانشگاه هلند و اجراي موفق اين برنامه در ايران درحال اجراست.
ارتقاي استانداردهاي کنترل مواد غذايي در ايران
وي با اشاره به افتتاح دوره آموزشي «ارزيابي آزمايشگاهها با آزمونهاي بين‌المللي کارايي» در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي افزود: هدف از اجراي اين دوره ارتقاي استانداردهاي کنترل مواد غذايي در سراسر ايران است که با اجراي اين طرح تحقيقاتي تکنولوژي روز دنيا در زمينه تقلبات موجود در آبميوه‌ها به ويژه آبليموها و ميزان باقيمانده سموم آفت کش در ماتريکس موي انسان بين دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي و دانشگاه هلند منتقل خواهد شد.
آقاجاني از ديگر اهداف برگزاري اين دوره آموزشي را کنترل غذا در سراسر کشور اعلام و اظهار کرد: در اين دوره قرار است مسئولان آزمايشگاه درخصوص رعايت هر چه بهتر نکات سلامت در مورد غذاي سالم مورد استفاده مردم آموزش ببينند.
وي با تاکيد بر اينکه پروژه ملي سلامت غذا با هدف انتقال تکنولوژي درخصوص آلاينده‌ها و غذاهاي سالم اجرا مي‌شود، افزود: ضمانت وجود غذاي سالم براي مردم و صادرات آن به ديگر کشورها از جمله اهداف اين طرح است.
آقاجاني با تاکيد بر طرحهاي تحقيقاتي مشترک با دانشگاه واخنينگن هلند خاطرنشان کرد: طرحهاي تحقيقاتي مشترک در زمينه «تقلبهاي مواد غذايي» و «آناليز سموم» بين اين دانشگاه و اين موسسه هلندي آغاز شده و درحال توسعه است و ما براي تحقق اين اقدامات مشترک، دانشجويان خود را به اين موسسه اعزام کرده‌ايم و در آينده نيز اعزام خواهيم کرد.
همکاري مشترک علمي و تحقيقاتي ايران و هلند
در ادامه اين نشست رابرت ون خورکوم مديرکل موسسه سلامت غذاي ريکيلت با اشاره به برگزاري دوره‌ها و کارگاههاي آموزشي بين طرفين (متسا و ريکيلت) گفت: يکي از مهمترين علل اين همکاريها گسترش همکاريهاي علمي و تحقيقاتي است، درراستاي اين همکاريها چالشهاي مشترک دو کشور در زمينه غذا مورد تمرکز و توجه ويژه قرار خواهد گرفت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته