جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5925

معاون اداري و مالي شرکت واحد اتوبوسراني تبريز و حومه:
هموارسازي مسير مهاجرت از کارت بليت قديمي اتوبوسراني به «تبريز کارت»


افتتاح اولين سراي محله در مهرشهر


ديدار استاندار« ارزروم» ترکيه با شهردار تبريز

ويژه اعضاي شوراهاي حل اختلاف خوزستان؛
برگزاري دوره آموزشي حفاظت اسناد و گفتار


خبــر


در استان


 معاون اداري و مالي شرکت واحد اتوبوسراني تبريز و حومه:
 هموارسازي مسير مهاجرت از کارت بليت قديمي اتوبوسراني به «تبريز کارت» 

 تبريز-توفيقي

معاون اداري و مالي شرکت واحد اتوبوسراني تبريز گفت:زيرساخت‌هاي مهاجرت از کارت بليت قديمي اتوبوسراني تبريز به کارت شهروندي از دو سال گذشته آماده و از خرداد سال جاري فرايند مهاجرت آغاز شده است.کارت جديد، بهره‌مندي مسافر از خدمات متعدد شهرداري را ممکن ساخته و مسيري جديد براي اخذ خدمات چندمنظوره از کارت‌هاي هوشمند در شهر تبريز فراهم مي‌سازد. اصلي‎زاده گفت: در کارت سابق، شارژ کارت بليت در زماني قطعي اينترنت و به شکل آفلاين ممکن نبود و مسافر موفق نمي‌شد که کارت خود را شارژ نمايد اما در تبريز کارت اين امکان فراهم شده و استفاده از خدمات شارژ همواره در دسترس است. همچنين پيگيري مانده اعتبار کارت يا استرداد اعتبار کارت در صورت شکستن يا مخدوش شدن آن ممکن شده است.

معاون اداري و مالي شرکت واحد اتوبوسراني تبريز و حومه در ادامه افزود: با توجه به اينکه اين پروژه براي اولين بار در تبريز اجرا مي‌شود و اجراي اين طرح و تعويض تمامي کارتهايي که در طي 11 سال گذشته در سامانه توزيع شده‌اند، تغييرات اساسي در همه کارتخوان‌هاي اتوبوس‌هاي فعال در ناوگان را طلب مي‌نمود بروز مشکلات احتمالي همچون عدم قرائت کارت در اتوبوس، طولاني شدن زمان قرائت کارت و... محتمل است.

وي اظهار داشت: خوشبختانه طرح مهاجرت با مشکلات اندک در حال انجام است و مواردي که توسط شهروندان گزارش شده با همکاري عوامل بانک شهر و کارشناسان اتوبوسراني در حال بررسي و پاسخگويي مي‌باشد. شهروندان مي‌توانند با مراجعه به کيوسک اختصاص داده شده به پروژه، واقع در چهارراه آبرسان سوالات خود را مطرح کرده و درصورت بروز مشکل در کارت يا اعتبار کارت اقدام به تعويض آن نموده يا مشکل خود را پيگيري نمايند.

اصلي‌زاده در خاتمه ضمن ابراز اميدواري از تسريع در رفع ايرادات باقيمانده وفعلي سيستم تبريز کارت توسط بانک شهر گفت: شهروندان براي تعويض کارت بليتهاي قديمي خود با تبريز کارت مي‌توانند تا پايان شهريور ماه سال جاري با اتمام اعتبار کارت قديمي خود به کيوسکهاي شارژ کارت بليت در پايانه‌ها و ايستگاههاي مسير تندرو مراجعه نمايند.


 افتتاح اولين سراي محله در مهرشهر  

 کرج-خاکپور

سرپرست منطقه 12 شهرداري کرج با اشاره به افتتاح اولين ساختمان سراي محله در اين منطقه گفت: رفع مشکلات شهروندان با تکيه بر ظرفيتهاي مردمي ازمهمترين اهداف راه‌اندازي سراها است. به گزارش خبرنگار آفرينش ،مهرداد فيروزبخت در گفت و گو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج با اشاره به افتتاح اولين سراي محله در منطقه 12، اظهار کرد: اين مجموعه افتتاح شد تا با مشارکت مردم در اداره امور شهري، مسير توسعه با سرعت بالاتري طي شود. وي "مردم‎محور" کردن محلات را يکي از مهمترين اهداف افتتاح ساختمان سراي محله در منطقه 12 برشمرد و افزود: طرح مشکلات و نياز شهروندان در اين مجموعه سبب خواهد شد تا با تکيه بر ظرفيت و پتانسيل ساکنين، معضلات در اولين فرصت ممکن پيگيري و برطرف شود.

سرپرست شهرداري منطقه 12 با اعلام اينکه حضور ساکنين در مجموعه سراي محله زمينه ارتباط مردم و مسئولان را فراهم مي‎کند، کفت: سازمان فرهنگي شهرداري کرج نقش نظارتي را در اين سراها ايفا خواهد کرد. فيروزبخت با اشاره به حضور فعال و مستمر سازمانهاي مردم‏نهاد همچنين و ارايه خدمات فرهنگي و آموزشي به متقاضيان در اين مرکز، تصريح کرد: انعکاس درخواست و نياز شهروندان به مسئولان از ديگر اهداف راه‎اندازي سراي محله است.

اولين سراي محله شهر کرج پانزدهم شهريورماه با برگزاري جشن "افتتاح اولين سراي محله ارم" و با حضور اعضاي شوراي شهر و مديران مديريت شهري در محله مهرشهر، بلوار ارم، نبش ميلاد سوم آغاز به کار کرد.


 ديدار استاندار« ارزروم» ترکيه با شهردار تبريز  

 تبريز-توفيقي

استاندار ارزروم ترکيه با شهردار کلانشهر تبريز ديدار و گفتگو کرد. سيف‌الدين عزيزاوغلو، استاندار ارزروم ترکيه با حضور در عمارت شهرداري تبريز با مهندس ايرج شهين باهر، شهردار تبريز ديدار و گفتگو کرد.در اين ديدار، شهردار تبريز با بيان اينکه تبريز و ارزروم دو شهر خواهرخوانده هستند، اظهار کرد: بايد از ظرفيتها و پتانسيلهاي هر دو شهر درراستاي افزايش ارتباطات از جمله ارتباطات در حوزه گردشگري بهره‌مند شويم.

وي با بيان اينکه کشور ترکيه از جمله کشورهاي موفق در حوزه گردشگري است، ادامه داد: تبريز در سال 2018 به عنوان پايتخت گردشگري جهان اسلام انتخاب شده که اين کلانشهر تاريخ چهارهزار ساله دارد و در زمينه گردشگري قدمهاي خوبي برداشته شده که اميدواريم بتوانيم براي جذب گردشگر بيشتر، از پتانسيل و تجارب ترکيه به ويژه استان ارزروم استفاده کنيم. مهندس شهين باهر در ادامه با بيان اينکه اين دو شهر مشترکات ديني و زباني دارند، اظهار کرد: نبايد تنها به اين گونه نشستها و جلسات بسنده کرد بلکه بايد تمامي صحبتهايمان را اجرايي و عملياتي کنيم و در حوزه‎هاي مختلف گردشگري تبريز راهکارهاي متنوعي ارائه کنيم. وي همچنين ادامه داد: همکاري و تعامل شهرداري تبريز و ارزروم ترکيه علاوه بر تعاملات گردشگري، مي‎تواند درخصوص همکاريهاي صنعتي و انتقال تکنولوژيهاي نوين صورت گيرد. در ادامه، سيف‎الدين عزيزاوغلو، استاندار ارزروم ترکيه اظهار کرد: بايد ارتباطات هوايي و ارتباطات ريلي بين تبريز – ارزروم توسعه يابد و هر دو شهر از پتانسيل هاي توريسم و همچنين صنعت بهره‎مند شوند.

وي افزود: در خصوص توسعه حمل و نقل و همچنين توسعه صنعت گردشگري يادداشتهايي از کلانشهر تبريز برداشته‎ايم که اميدواريم در بازگشت به ترکيه، آنها را عملياتي کنيم.


 ويژه اعضاي شوراهاي حل اختلاف خوزستان؛
 برگزاري دوره آموزشي حفاظت اسناد و گفتار  

 اهواز-خبرنگار آفرينش

دوره آموزشي حفاظت اسناد و گفتار ويژه اعضاء و کارکنان سراسر شوراهاي حل اختلاف خوزستان با حضور پور محمدي معاون قضايي رئيس کل دادگستري استان برگزار
شد.به گزارش روابط عمومي شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان درراستاي اجراي دستورالعمل آموزشي مرکز امور شوراهاي حل اختلاف کشور و بمنظور افزايش آگاهي هاي حفاظتي اعضاء و کارکنان شوراهاي حل اختلاف و حفاظت از اسناد و مدارک موجود در شعب شورا با حضور پور محمدي معاون قضايي رئيس کل دادگستري خوزستان در سالن اجتماعات مجتمع قضايي شهيد تندگويان اهواز برگزار شد.

در اين دوره شرکت‎‏کنندگان با شيوه‏‎هاي نگهداري و بهره‎برداري از پرونده‏ها، حفاظت گفتار و مسائل مربوط به شوراي حل اختلاف و نيز هوشياري و آگاهي نکات مهم و کليدي حفاظت و اطلاعات و راهبردي آن در ارتقاء نظم و امنيت و همچنين پيشگيري از تخلفات در شوراهاي حل اختلاف به تشريح شاخص هاي حفاظت و اطلاعات در حوزه حفاظت اسناد،گفتار و رفتار پرداخته شد.گفتني است به شرکت‎کنندگان در اين دوره گواهي نامه آموزشي از سوي معاونت آموزشي دادگستري کل و شوراهاي حل اختلاف خوزستان اعطاء خواهد شد.


 خبــر 

 رئيس شوراي شهر قدس:

شوراي شهر به دنبال توسعه و تقويت زيبايي بصري شهر مي‌باشد

شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

نقي علي‌وند؛ رئيس شوراي شهر شهرستان قدس با بيان اينکه تامين امنيت بصري جزء حقوق مسلم شهروندي است،گفت: يکي از اهداف و برنامه‌هاي شوراي شهر قدس توسعه و تقويت کمي و کيفي مبلمان، سيماي شهري مي‎باشد.

علي‌وند نقش المان‌ها در سيما و منظر شهري را همانند عناصر ديگر شهري بسيار تأثيرگذار دانست و افزود: المان‌هاي شهري بايد به گونه‌اي طراحي شوند که هم در عملکردهاي متفاوت و هم در زيبايي شهر موثر واقع شوند. نقي علي‌وند ادامه داد: شهروندان به خصوص جوانان مي‌توانند طرح‌هاي پيشنهادي خود جهت ساخت انواع المان‌هاي شهري را به روابط عمومي شهرداري قدس تحويل دهند تا پس از تأييد و تصويب در جلسات ارزيابي واحد زيباسازي و بهسازي با اسم آنها ساخته و در سطح شهر نصب شود و از اين راه کليه شهروندان بتوانند در زيبايي شهرشان نقشي داشته باشند. وي افزايش مشارکت شهروندان در امور شهري را سبب افزايش حس تعلق آن‌ها دانست و خاطرنشان كرد: با افزايش ميزان مشارکت شهروندان در امور شهري حس تعلق آنان به شهر افزايش مي‌يابد.

علي‌وند اظهار داشت: مديريت شهري بايد براي محله‎هاي مختلف نمادهايي بسازد که حس مشترکي در ساکنانش ايجاد کند؛ خدمات شهري را با توجه به نيازها و نيز شرايط محله متناسب کرده و در نهايت با گسترش اماکني مانند مراکز تفريحي و ورزشي، فرهنگسراها و مساجد و نيز تبليغ براي جلب مشارکت در فعاليتهاي جمعي در هر محله، حس مشترک را در آنها ايجاد کند. رييس شوراي اسلامي شهرقدس تصريح كرد: استفاده صحيح و هنرمندانه گزينه‌هاي مرتبط با زيباسازي و حس تعلق شهروندي از ديگر سرفصلهاي مهم کاري در مديريت شهري است که اين مهم از طريق سازمان فضاي سبز، سيما و منظر شهري شهرداري قدس پيگيري خواهد شد.

علي‌وند خاطر نشان کرد: براي ارائه خدمات بهتر شهري از شهروندان نيز انتظار داريم شوراي اسلامي شهر و شهرداري قدس با نظرات و پيشنهادات خود همراهي کنند.

سرپرست مديريت بحران استانداري قزوين:

94 واحد توليدي قزوين با ريسک بالاي خطرپذيري مواجه هستند

قزوين-خردمند

سرپرست مديريت بحران استانداري قزوين گفت: 94 واحد توليدي استان از ميان 402 واحد مطالعه شده با ريسک بالاي خطرپذيري مواجه هستند.

قدرت‌ا... مهدي خاني در شوراي مديريت بحران استان که در استانداري قزوين برگزار شد، اظهار داشت: همچنين 59 واحد توليدي استان با ريسک متوسط و 249 واحد با ريسک پايين خطرپذيري مواجه هستند که لزوم هوشياري دستگاههاي امدادي را مضاعف مي‎کند. وي افزود: بسياري از تانکرها و تريلرهاي حامل سوخت و مواد شيميايي در جاده‌هاي استان تردد مي‌کنند که با کوچکترين سانحه‏اي ممکن است به يک بحران در استان منجر شود. مهديخاني اضافه کرد: در همين راستا سال گذشته 2 دوره آموزشي حمل و نقل مواد خطرناک و يک دوره آموزشي نحوه مقابله با مواد شيميايي خطرپذير را براي صنايع، کارکنان و رانندگان تانکرها برگزار کرديم و يک دوره نشست تخصصي آتش سوزي براي مديران واحدهاي توليدي برگزار شد. سرپرست مديريت بحران استانداري گفت: همچنين سال گذشته چهار مانور عمليات آتش‏سوزي براي واحدهاي توليدي و امسال سه مانور ديگر در اين زمينه برگزار شد. اين مسئول يادآور شد: در کنار اين اقدامات، بازديدهاي دوره‌اي با مشارکت پنج دستگاه امدادي با محوريت مديريت بحران از واحدهاي توليدي صورت مي‌گيرد تا احتمال ريسک‎پذيري اين واحدها کاهش يابد.

وي با اشاره به چالشهاي مديريت بحران در اطفاي حريق واحدهاي توليدي گفت: فرسودگي تجهيزات،استفاده از تاسيسات نامرغوب به دليل قيمت بالاي کالاي مرغوب، رعايت نکردن مقررات انبار مواد شيميايي، تعديل نيروهاي تخصصي و ارائه نکردن اطلاعات کامل از مهمترين چالشهاي ما در اين زمينه هستند که ممکن است به ايجاد بحران در استان دامن بزنند.

امضاي توافق‌نامه مشارکتي احداث مجتمع بزرگ رفاهي، تفريحي، فرهنگي اهواز

اهواز-خبرنگار آفرينش

توافق‌نامه مشارکتي احداث مجتمع بزرگ رفاهي، تفريحي، فرهنگي اهواز ميان شهرداري اهواز و صندوق ذخيره بسيجيان کشور امضا شد. در جلسه‌اي با حضور کتانباف شهردار اهواز، سنواتي رئيس و فلسفي،لطفعلي‌زاده و موسوي‌نژاد اعضاي شوراي اسلامي شهر اهواز و تني چند از معاونين و مديران شهرداري و دکتر اسفندياري رئيس هيات مديره و مديرعامل صندوق ذخيره بسيجيان کشور و هيات همراه توافق‌نامه مشارکتي احداث مجتمع بزرگ رفاهي، تفريحي، فرهنگي اهواز ميان شهرداري اهواز و صندوق ذخيره بسيجيان کشور امضا شد.

در اين جلسه شهردار اهواز با اشاره به فرآيند قانوني اين توافقنامه اذعان کرد: با استناد اين توافقنامه، صندوق ذخيره بسيجيان کشور نقشه هاي فاز صفر و فاز اول را آماده مي‌کند و پس از تاييد نقشه‌ها، طبق مصوبه اخير شوراي عالي سرمايه‌گذاري، قرارداد نهايي حداکثر سه ماهه منعقد مي‌شود و و عمليات اجرايي آغاز خواهد شد. برآورد اوليه اين پروژه حداقل يکصد ميليارد تومان است که از سوي صندوق ذخيره بسيجيان کشور تامين مي‌شود.

کتانباف ادامه داد: طبق برنامه پيش‌بيني شده، به جز اين توافقنامه، چند تفاهمنامه ديگر نيز در آستانه نهايي شدن است که با انعقاد قرارداد نهايي با آنها به هدف خود در بودجه سال 97 دست پيدا مي‌کنيم.

وي تشريح کرد: امضاي اين توافق‌نامه نقطه عطفي در حوزه سرمايه‌گذاري و مشارکت مردمي جهت توسعه ي شهر اهواز و افزايش زيرساختهاست. اين مهم پس از سالها تلاش در مجموعه شهرداري اهواز، به همت و پيگيري شوراي پنجم شهر اهواز و کوششهاي بي وقفه همکاران در سازمان مشارکتهاي شهرداري اهواز محقق مي‌شود. در اين ميان نقش دکتر اسفندياري مديرعامل محترم صندوق ذخيره بسيجيان کشور نيز برجسته است. وي عليرغم آن که خوزستاني نيستند، ليکن به دليل سوابق انقلابي و علايقي که نسبت به اين خطه دارد، مدتهاست که پيگير انجام اين پروژه بزرگ در اهواز است که خوشبختانه قرعه به نام شهرداري اهواز افتاد.


 در استان 

 رييس شوراي اسلامي شهرستان قدس:

اجراي 8 پروژه مشارکتي شوراي شهر قدس

شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

رئيس شوراي اسلامي شهرستان قدس از اجراي 8 پروژه مشارکتي شوراي شهر قدس با حضور سرمايه گذاران خصوصي در اين شهرستان خبر داد. حسين چناقچي با اشاره به بودجه،اهداف و پروژه‎هاي به بهره‎برداري رسيده شده شهرستان قدس گفت: اولين هدف و وظيفه شوراي اسلامي شهر قدس انتخاب شهردار بود که دغدغه بزرگي براي شهر 400 هزار نفري مي شد که توانستيم با انتخاب شهردار متعهد از آن عبورکنيم. چناقچي افزود: بودجه اين شهر در سال جاري 220 ميليارد تومان پيش بيني شده است که بخشي از ارزش افزوده بين 90 تا 100 ميليارد و بخش ديگر از محل درآمد عوارض قانوني و ساخت و ساز است، که از اين 220 ميليارد حدود 60 ميليارد بصورت قطعي مورد تاييد قرار گرفت که بر اين اساس ارزش افزوده بر حسب جمعيت و ماهيانه اخذ که طبق آخرين سرشماري جمعيت است که به تصويب مي‎رسد. چناقچي با اشاره به اينکه طي يک سال گذشته کارهاي مهمي توسط شورا و شهرداري انجام شده است افزود: در بحث عمران شهري هدف ما تکميل پروژه‎هاي نيمه کاره است و ما تصميم گرفته‎ايم تا پروژه‎هاي نيمه‎کاره به اتمام نرسيده، پروژه‎هاي جديدي را شروع نکنيم.

تأکيد مديرعامل فولاد مبارکه بر تحقق اهداف شرکت و توليد حداکثري

اصفهان -راعي

دکتر سبحاني مديرعامل فولاد مبارکه به همراه جمعي از معاونان و مديران شرکت با حضور در نواحي آهن سازي و فولادسازي و ديدار صميمانه با مديريت و کارکنان اين نواحي، ضمن تقدير از کارکنان شرکت در تحقق اهداف و برنامه ها بر نقش کليدي شرکت در پيشبرد اهداف اقتصادي نظام اسلامي از طريق تداوم توليد، بومي سازي حداکثري تجهيزات و کالاهاي موردنياز و همــچنين استـــفاد? حداکثري از ظرفيتهاي ايجادشده تأکيد کرد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در ديدار مديرعامل با کارکنان واحد احيا مستقيم2، محمدرضا فتحي رئيس اين واحد ضمن ارائ? گزارشي از وضعيت مگامدولهاي شهيد خرازي و برنامه‌هاي پيش روي آنها، وضعيت واحد احيا مستقيم2 را مطلوب توصيف کرد و گفت: پيشرفت 101 درصدي توليد نسبت به برنامه و رکوردهاي روزانه و ماهانه حکايت از تلاش کارکنان و همت آنها براي دستيابي به اهداف دارد.

پس از آن دکتر سبحاني با حضور در ناحي? فولادسازي از تلاش مديران و کارکنان تعميرات و پشتيباني در تعميرات ماشين شمار? 5 ريخته‌گري مداوم قدرداني کرد و پس از استماع گزارش مسئولان اين ناحيه توصيه‌هاي لازم جهت رفع مشکلات و دستيابي به اهداف شش ماهه را متذکرشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته