جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5927

سازمان سنجش اعلام كرد؛
اعلام نتايج نهايي آزمون سراسري 97 تا پايان هفته جاري


جزئيات ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان كارداني علمي كاربردي


آزمون زبان انگليسي «GRE» 24 شهريوربرگزار مي‌شود

سازمان امور دانشجويان اعلام کرد؛
جزئيات انتقال دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از کشور به داخل


خبرنامه


ميز خبر


 سازمان سنجش اعلام كرد؛
 اعلام نتايج نهايي آزمون سراسري 97 تا پايان هفته جاري 

 اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره تاريخ و زمان اعلام نتايج نهايي آزمون سراسري سال 1397 منتشر شد.

در اين اطلاعيه آمده است؛

بدين‌وسيله به اطلاع كليه داوطلبان شركت‌كننده در آزمون سراسري سال 1397 مي‌رساند كه فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي رشته‌هاي تحصيلي با آزمون و همچنين رشته‌هاي تحصيلي پذيرش صرفاً براساس سوابق تحصيلي (دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم، پيام‌نور، غيرانتفاعي، پرديس خودگردان، ظرفيت مازاد و دانشگاه فرهنگيان)، تا پايان هفته جاري از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني www.sanjesh.orgاعلام مي‌گردد.

از داوطلباني كه در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي اين آزمون قرار مي‌گيرند دعوت مي‌شود با توجه به مندرجات اطلاعيه‌اي كه در اين خصوص به همراه اسامي پذيرفته‌شدگان منتشر خواهد شد ضمن مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي ذيربط و كسب اطلاع از برنامه زماني و مدارك مورد نياز در زمان مقرر براي ثبت‌نام به مؤسسه محل قبولي خود مراجعه نمايند.


 جزئيات ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان كارداني علمي كاربردي 

 
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درخصوص اعلام فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي كد رشته ‌محل‌هاي پذيرش دوره‌ كارداني فني و دوره كارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي ـ‌كاربردي مهرماه سال 1397 منتشر شد.

در اين اطلاعيه آمده است؛

با حمد و سپاس به درگاه خداوند متعال، با آرزوي موفقيت براي كليه داوطلبان عزيز، بدين‌وسيله نظر پذيرفته‌شدگان نهايي كدرشته محل‌هاي پذيرش دوره‌‌ كارداني فني و دوره كارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي مهرماه سال 1397 دانشگاه جامع علمي ـ ‌كاربردي را به موارد زير معطوف مي‌دارد:

الف) بر‌اساس ضوابط مربوط به گزينش هر يك از رشته‌هاي تحصيلي گروه‌هاي آموزشي مختلف در پذيرش ‌دوره‌‌هاي مذكور از بين داوطلباني كه حدنصاب لازم را احراز كرده‌اند، براساس اولويت كدرشته‌محل‌هاي انتخابي ‌و ظرفيت‌هاي‌ تخصيص داده شده به هر سهميه، گزينش انجام و فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان در هر كدرشته محل استخراج گرديده است.

كليه پذيرفته‌شدگان مي‌بايست در يکي از روزهاي سه‌شنبه مورخ 97/06/20 لغايت يکشنبه مورخ 97/06/25 نسبت به بارگذاري مدارک مندرج در بند "ب" اين اطلاعيه در سامانه جامع آموزشي دانشگاه به آدرس www.edu.uast.ac.ir اقدام نمايند و سپس با در دست داشتن اصل مدارک مذکور در اين اطلاعيه و با توجه به كدرشته محل قبولي، به نشاني تعيين شده در جدول شماره (5) دفترچه راهنماي پذيرش مراجعه نمايند.

تذكر مهم:

كليه پذيرفته‌شدگان مي‌بايست در زمان مقرر براي ثبت‌نام به مركز كد قبولي خود مراجعه نمايند بديهي است عدم ثبت‌نام در تاريخ تعيين شده به منزله انصراف از تحصيل آنان تلقي خواهد شد.

ب) مدارك لازم براي ثبت‌نام:

1- شش قطعه عكس تمام رخ 4×3 تهيه شده در سال جاري.

2- تصوير شناسنامه و اصل آن جهت مطابقت.

3- تصوير كارت ملي و اصل آن جهت مطابقت.

4- اصل ديپلم كامل متوسطه و يا گواهي آن براي داوطلبان نظام قديم آموزش متوسطه با مهر و امضاي رئيس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصيل به انضمام يك برگ تصوير آن.

5- اصل مدرك ديپلم نظام جديد آموزش متوسطه و يا گواهي پايان دوره سه ساله نظام جديد با مهر و امضاي رئيس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصيل به انضمام يك برگ تصوير آن.

6- اصل فرم تأييديه معدل جهت فارغ‌التحصيلاني كه تاكنون گواهينامه پايان تحصيلات براي آنان صادر نشده است.

7- گواهي اشتغال به كار با امضا و مهر بالاترين مقام مسؤل، آخرين فيش حقوقي و آخرين حكم كارگزيني يا قرارداد معتبر انجام كار (براي پذيرفته‌شدگان شاغل)

8- مدركي كه وضعيت نظام وظيفه داوطلبان را با توجه به بند 3-2 مقررات وظيفه عمومي مندرج در صفحات 3و4 دفترچه راهنماي پذيرش مشخص نمايد (براي برادران).


 آزمون زبان انگليسي «GRE» 24 شهريوربرگزار مي‌شود 

 آزمون زبان انگليسي «جي ار اي» 24 شهريور (15 سپتامبر 2018) در تهران برگزار مي‌شود.

داوطلبان آزمون GRE) SUBJECT) روز شنبه 24 شهريور 97 (15 سپتامبر 2018) لازم است به منظور شرکت در آزمون حداقل يک ساعت قبل از شروع فرايند آزمون همراه پرينت Admission Ticket و يا تاييد ثبت‌نام که از سوي شرکت ETS به ايميل داوطلبان ارسال شده و دو عدد کارت شناسايي معتبر عکس‎دار (پاسپورت، کارت ملي) به نشاني اعلام شده مراجعه کنند.آزمون در محل تهران، بزرگراه جلال آل احمد، روبروي کوي نصر، خيابان دکتر کاردان (نسيم سابق)، دانشکده روانشناسي و علوم تربيتي دانشگاه تهران برگزار مي‌شود.

آزمون ساعت 8:30 صبح روز شنبه 24 شهريور 97 برگزار خواهد شد.


 سازمان امور دانشجويان اعلام کرد؛
 جزئيات انتقال دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از کشور به داخل 

 با اصلاح آئين‌نامه انتقال دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشگاههاي خارج از کشور به داخل کشور، انتقال اين دسته از دانشجويان تسهيل شد.به گزارش سازمان امور دانشجويان، با توجه به شرايط ارزي کشور و بنا به دستور وزير علوم تحقيقات و فناوري، با متقاضيان تحصيل در دانشگاههاي خارج کشور براي انتقال به داخل کشور مساعدت بيشتري صورت خواهد گرفت.

بنا بر اصلاحيه آئين‎نامه جديد، متقاضيان انتقال به دانشگاه هاي داخل در تمام مقاطع تحصيلي تنها با گذراندن يک ترم تحصيلي در دانشگاههاي مورد تائيد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در خارج از کشور مي‌توانند درخواست انتقال به دانشگاه هاي داخل را در سامانه سازمان امور دانشجويان ثبت کنند.

متقاضيان انتقال به دانشگاههاي داخل کشور مي‌توانند از طريق پورتال سازمان به نشاني portal.saorg.ir درخواست و مدارک خود را ارسال کنند. اين تسهيلات صرفا در سال 97 و براي دانشجوياني است که قبل از سال 97 در دانشگاههاي خارج از کشور ثبت‌نام کرده باشند، قابل اجرا است.


 خبرنامه 

 آغاز ثبت‌نام پذيرفته شدگان دکتري دانشگاه آزاد از امروز

ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان تمامي رشته‌هاي دکتري سال 97 دانشگاه آزاد از امروز 20 شهريورماه آغاز مي شود.

به گزارش دانشگاه آزاد اسلامي، پذيرفته‌شدگان نهايي همه رشته‌هاي دکتري سال 97 دانشگاه آزاد بايد در روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه 20 و 21 شهريور براي ثبت‌نام به واحدهاي مربوطه مراجعه کنند.

اسامي‌ پذيرفته‌شدگان‌ نهايي آزمون‌ دوره دکتري تخصصي «Ph.D» با آزمون سال 97 دانشگاه آزاد اسلامي بر روي سامانه اعلام نتايج مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه به نشاني www.azmoon.org قابل مشاهده است.

پرونده تمامي پذيرفته‌شدگان دوره دکتري تخصصي سال 97 براي احراز صلاحيت‌هاي عمومي تحت بررسي است بنابراين ثبت‌نام و ادامه تحصيل پذيرفته‌شدگان اين مرحله منوط به تاييد صلاحيت‌هاي عمومي توسط مراجع ذي صلاح خواهد بود.

چند نكته مهم

پذيرفته‌شدگان با در دست داشتن مدارک لازم در زمان تعيين‌شده به محل‌هاي دانشگاهي مربوطه مراجعه کنند.

با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت کشور، مجوز ثبت‌نام اتباع خارجي مقيم متعاقب انجام تشريفات قانوني و بررسي صلاحيت‌هاي اقامتي اتباع مزبور و اعلام رسمي آن توسط آن اداره خواهد بود و تا قبل از آن پذيرش اين افراد به صورت موقت است.

پذيرفته‌شدگاني که در فرم ثبت‌نام اينترنتي شرکت در آزمون، خود را مشمول ماده واحده مصوب مجلس شوراي اسلامي موضوع استفاده از سهميه رزمندگان و ايثارگران دانسته‌اند، بايد هنگام ثبت‌نام فرم مربوط به تعهدنامه استفاده از سهميه رزمندگان و ايثارگران را تکميل و به واحد يا مرکز دانشگاهي ارائه دهند.

چنانچه در هر زمان از ثبت‌نام و يا حين تحصيل واجد شرايط بودن اين قبيل از دانشجويان در استفاده از سهميه مذکور به اثبات نرسد، دانشگاه از ادامه تحصيل آنها ممانعت به عمل خواهد آورد و در اين صورت حق اعتراض نخواهند داشت و به علت سو استفاده از سهميه رزمندگان و ايثارگران پيگرد قانوني آنها براي دانشگاه محفوظ خواهد ماند.

پذيرفته‌شدگان نهايي تمامي رشته‌ها بايد شخصا در روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه 20 و 21 شهريور براي ثبت‌نام به واحدهاي مربوطه که آدرس و تلفن آنها در سامانه اينترنتي مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه به نشاني www.sanjesh.iau.ac.ir درج شده، مراجعه کنند.

پذيرفته‌شدگان براي اطلاع از چگونگي ثبت‌نام ورودي‌هاي جديد به سايت اينترنتي واحدهاي دانشگاهي نيز مراجعه کنند.

عدم مراجعه پذيرفته‌شدگان در روز و ساعت مقرر به منزله انصراف از ثبت‌نام تلقي شده و هيچ‌گونه اعتراضي پذيرفته نخواهد بود.

پذيرفته‌شدگان واحدهاي علوم و تحقيقات، تهران‌مرکزي، تهران‌جنوب، تهران شمال، الکترونيکي، سنندج، نجف‌آباد، تبريز، کرج، قم، قزوين، بروجرد، شيراز و اراک براي اطلاع از چگونگي و زمان ثبت‌نام به آدرس سايت آن واحدها مراجعه کنند.

وزير علوم خبر داد؛

تغيير آئين‌نامه ارتقاء اعضاي هيئت علمي با محوريت صنعت و جامعه

وزير علوم از تغييرات آئين‌نامه ارتقاي اعضاي هيئت علمي خبر داد و گفت: اين تغييرات براي تأثيرگذاري اعضاي هيئت علمي در صنعت و جامعه صورت گرفته و در سال تحصيلي جديد به دانشگاهها ارسال مي‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور غلامي در نشست روساي دانشگاهها، مراکز آموزش عالي، پژوهشگاه ها و پارکهاي علم و فناوري که با حضور معاون اول رئيس جمهور در دانشگاه علم و صنعت در حال برگزاري است، گفت: ما در حوزه‎هاي مختلف آموزش عالي سه بخش مهم را در حوزه مديريت مورد توجه قرار داده‌ايم.

وي افزود: در حوزه پژوهش و فناوري تلاشمان اين است که رويکرد گسترده‌تري نسبت به سالهاي قبل داشته باشيم.

وزير علوم خاطرنشان کرد: بر اين اساس ما در بحث آئين‌نامه ارتقاء اعضاي هيئت علمي تغييراتي را براي تأثيرگذاري بيشتر فعاليت اعضاي هيئت علمي در حوزه صنعت و جامعه ايجاد کرده ايم که اين تغييرات در حوزه ماده سه در رابطه با فعاليت هاي پژوهشي در حال انجام است که در سال تحصيلي جديد به دانشگاهها ارسال خواهد شد.

غلامي يادآور شد: ما با وزارتخانه‌ها و نهادهاي مختلف فعاليتهاي مشترکي را آغاز کرده‎ايم. يکي از نهادها سازمان حفاظت محيط زيست است که به صورت کنسرسيوم با حضور چند دانشگاه اين فعاليتها آغاز شده و به چالشهاي پيش روي سازمان حفاظت محيط زيست مي‌پردازد. همکاري دانشگاهها با اين سازمان بسياري از نگرانيها را در اين حوزه برطرف خواهد کرد.

وي تصريح کرد: ما همچنين با وزارت نفت نيز در زمينه اکتشافات و برخي ديگر زمينه‌ها همکاري داريم. برخي از دانشگاه‌هايي که با وزارت نفت همکاري مي‌کنند از دانشگاههاي شهرستان هستند و اين نشان از ظرفيت دانشگاههاي شهرستان ما است.

غلامي در ادامه به پارکهاي علم و فناوري اشاره کرد و خاطرنشان کرد: 43 پارک علم و فناوري فعال هستند که ما حمايت‎هاي برنامه‎اي و پشتيباني از اين پارکها داريم و در بودجه 97 نيز نگاه مثبتي به بودجه پارکها داشتيم و اميدواريم با اختصاص اين بودجه پارکها بتوانند از آن استفاده کنند.

هفته آينده؛

بازنگري قانون تاثير قطعي سوابق تحصيلي در کنکور

معاون آموزشي وزير علوم از بازنگري قانون تاثير قطعي سوابق تحصيلي کنکور 98 در هفته آينده خبر داد.

دکتر مجتبي شريعتي‌نياسر در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا ضمن بيان اين مطلب اظهار کرد: جلسه فوق‌العاده شوراي سنجش و پذيرش دانشجو در خصوص تاثير قطعي سوابق تحصيلي در کنکور که قرار بود هفته پيش، هفدهم شهريور برگزار شود، به دليل مقارن بودن با هفته دولت برگزار نشد.

وي در ادامه تصريح کرد: اين جلسه فوق درخصوص بازنگري قانون فوق هفته آينده، 26 شهريور برگزار مي‌شود که در اين جلسه تصميمات نهايي در اين خصوص‌ اتخاذ خواهد شد.

معاون آموزشي وزير علوم در پايان خاطرنشان کرد: قرار است قانون تاثير قطعي و مثبت در کنکور به صورت مجدد در اين جلسه بررسي شود.


 ميز خبر 

 رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي منصوب شد

دکتر آبتين حيدرزاده به عنوان رييس جديد مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت منصوب شد.

دکتر محمد حسين پور کاظمي، رئيس سابق مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا ضمن بيان اين مطلب اظهار کرد: با تصويب قانون منع بکارگيري بازنشستگان کشوري از اين‌مسئوليت برکنار شدم.

وي در ادامه تصريح کرد: از سال 94 از دانشگاه شهيد بهشتي که عضو هيات علمي اين دانشگاه بودم، بازنشسته شدم، در حال حاضر 74 ساله هستم که قانون فوق شامل من نيز مي‌شود.

دکتر محمد باقر لاريجاني، معاون آموزشي وزير بهداشت طي حکمي دکتر آبتين حيدرزاده را به عنوان رييس جديد مرکز سنجش آموزش پزشکي منصوب کرد.

رئيس دانشگاه پيام نور خبر داد؛

اعطاي وام براي کل مبلغ شهريه دانشجويان پيام‌نور

رئيس دانشگاه پيام نور از تسهيلات جديد اين دانشگاه براي پرداخت شهريه دانشجويان خبر داد.

به گزارش ايسنا، محمدرضا زماني اظهار کرد: دانشجويان دانشگاه پيام نور کم‌ترين ميزان شهريه را پرداخت مي‌کنند، ولي باز اين ميزان از شهريه براي دانشجويان دغدغه است و به همين دليل با تعامل و امضاي تفاهم‌نامه دانشگاه با بانک انصار علاوه بر اخذ وام از صندوق رفاه، دانشجويان مي‌توانند تمامي شهريه خود را در طول تحصيل بدون محدوديت با استفاده از وام بانکي دو درصد کارمزد در مقاطع مختلف پرداخت کنند.

وي افزود: طبق اين تفاهم‌نامه دانشجويان يک بار براي کل دوران تحصيل خود به بانک انصار مراجعه و پس از بازکردن حساب و تشکيل پرونده با شرايط آسان، اقدام به ثبت‌نام و انتخاب واحد کرده و به طور خودکار در سيستم گلستان مبلغ کل شهريه دانشجو در ترم مربوطه توسط بانک انصار پرداخت مي‌شود و دانشجو صرفا اقساط شهريه خود را با کارمزد دو درصد به بانک انصار پرداخت مي‌کند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور، زماني يادآور شد: از آنجا که اکثر قريب به اتفاق دانشجويان اين دانشگاه از مناطق کم‌برخوردار کشور هستند، اين تفاهم‌نامه با هدف پايان دغدغه خانواده‌ها براي پرداخت شهريه امضا شد تا دانشجويان با فراغت بيشتري به تحصيل بپردازند.

در دانشگاه آزاد؛

تمديد ثبت‎نام کارشناسي و کارداني براساس سوابق تحصيلي

ثبت‎نام کارشناسي و کارداني براساس سوابق تحصيلي تمديد شد.

با توجه به اضافه شدن رشته محلهاي جديد، ثبت‎نام همه گروههاي آزمايشي در دوره‏هاي کارشناسي و کارداني (پيوسته و ناپيوسته) سوابق تحصيلي تا ساعت 24 جمعه 23 شهريور تمديد شد.

به گزارش دانشگاه آزاد اسلامي، داوطلبان دوره‎هاي کارشناسي و کارداني(پيوسته و ناپيوسته) پذيرش براساس سوابق تحصيلي مي توانند نسبت به ثبت‎نام و ويرايش رشته محلها يا اضافه کردن ساير گروههاي آزمايشي اقدام کنند.

داوطلبان براي انتخاب رشته از گروههاي آزمايشي ديگر مي‎توانند با شناسه کاربري و کلمه عبور ارائه شده از سيستم که با آن ثبت‎نام کردند وارد سامانه شوند، منوي سمت راست گزينه اضافه کردن گروه آزمايشي را انتخاب کرده و سپس گروهي که موردنظرشان است را انتخاب کنند و از منو سمت راست گزينه تغيير گروه آموزشي را انتخاب کرده و گروه موردنظرشان را تغيير دهند و از همان منو سمت راست ثبت رشته را انتخاب و اقدام به پرداخت هزينه و سپس انتخاب رشته در گروه جديد کنند.

انتصاب رئيس جديد مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت

دکتر خيرا... غلامي با حکم معاونت آموزشي وزارت بهداشت به عنوان سرپرست مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت منصوب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر خيرا... غلامي عضو هيات علمي علوم پزشکي تهران و استاد دانشکده داروسازي دانشگاه علوم پزشکي تهران است که با حکم دکتر باقر لاريجاني به عنوان رئيس جديد مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت منصوب شد.

اهداف اعلام شده در اين انتصاب، شامل ارتقاء نظام ارزشيابي دانشگاههاي مختلف دنيا و روشهاي ارزشيابي مدارک داوطلبان، بازنگري و اصلاح فرآيندهاي مختلف جاري در مرکز به منظور تسهيل در رسيدگي به امور مراجعان و تکريم ايشان، تلاش جهت مجازي‌سازي کامل فرآيندها و کاهش مراجعات حضوري به مرکز، ارتقاي تعاملات سازنده با کليه حوزه‌هاي مرتبط و دانشگاهها و دانشکده‌هاي علوم پزشکي به منظور ارتقاي پاسخگويي و انجام امور مربوطه و واسپاري برخي امور به دبيرخانه‎هاي کلان مناطق آمايشي در جهت تمرکززدايي و توانمندسازي اين مناطق است.

پيش از اين دکتر حميد اکبري مسئوليت مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت را برعهده داشت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته