جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5927


از کدام کربوهيدارت‌ها بايد پرهيز کنيم؟


خبر


خبرپزشكي


 از کدام کربوهيدارت‌ها بايد پرهيز کنيم؟ 

 
کربوهيدارت ها يکي از منابع اصلي انرژي بدن هستند و بخش مهمي از هر رژيم غذايي سالم را شکل مي دهند.کربوهيدارت ها دير زمانيست که سوژه بحث بين پژوهشگران هستند، به ويژه درباره سالم و مفيد بودن آنها بحث هاي بسياري وجود دارد. کربوهيدارت، چربي، و پروتئين سه عضو تشکيل دهنده گروه درشت مغذي ها هستند که اجزا ضروري هر رژيم غذايي محسوب مي شوند.

به گزارش عصر ايران به نقل از "مديکال نيوز تودي"، انواع مختلفي از کربوهيدرات ها وجود دارند و آگاهي از تفاوت بين آنها براي درک اين که کدام يک بايد در برنامه غذايي شما قرار بگيرند و از کدام يک پرهيز کنيد، اهميت دارد.

کربوهيدارت هاي ساده در برابر پيچيده

کربوهيدارت ها يکي از منابع اصلي انرژي بدن هستند و بخش مهمي از هر رژيم غذايي سالم را شکل مي دهند.

انواع مختلف کربوهيدارت ها از نظر اثري که بر شرايط سلامت يک فرد دارند، متفاوت هستند.

فيبر، نشاسته، و قند همگي کربوهيدرات هستند.

سه گروه گسترده از کربوهيدات ها وجود دارند:

*مونوساکاريدها: اين شکل پايه کربوهيدارت است. به عنوان نمونه مي توان به گلوکز و فروکتوز اشاره کرد.

* دي‌ساکاريدها: دو مولکول مونوساکاريد هستند که با يکديگر پيوند خورده اند. به عنوان نمونه مي توان به لاکتوز و ساکارز اشاره کرد.

* پلي‌ساکاريدها: اين به زنجيره هاي بيشتر از دو مولکول مونوساکاريد به هم پيوسته ارجاع مي شود. به عنوان نمونه مي توان به فيبر و نشاسته اشاره کرد.

مونو ساکاريدها و دي‌ساکاريدها انواع مختلف قندها را شکل مي دهند و به عنوان کربوهيدارت هاي ساده شناخته مي شوند. آنها منبعي براي دريافت سريع انرژي هستند.

فيبر و نشاسته از پلي‌ساکاريدها شکل مي گيرند و به عنوان کربوهيدارت هاي پيچيده شناخته مي شوند. آنها حاوي زنجيره هاي مولکولي طولاني‌تر هستند و بدن به زمان بيشتري براي تجزيه و گوارش آنها نياز دارد.

غذاهاي حاوي کربوهيدارت هاي پيچيده به طور کلي مغذي‌تر از غذاهاي حاوي کربوهيدارت هاي ساده هستند. از نمونه هاي کربوهيدارت هاي پيچيده مي توان به غلات کامل و سبزيجات اشاره کرد. از نمونه هاي کربوهيدارت هاي ساده مي توان به شربت ذرت، نوشابه و کلوچه اشاره کرد.

چگونه به روشي سالم کربوهيدارت ها را مصرف کنيم؟

افراد بسياري يک رژيم غذايي کم کربوهيدارت را انتخاب مي کنند يا به طور کامل مصرف آنها را کنار مي گذارند.

با اين وجود، دنبال کردن يک رژيم غذايي کم کربوهيدارت، مگر اينکه پزشک توصيه کرده باشد، ايده خوبي محسوب نمي شود زيرا ممکن است براي برخي افراد مفيد نباشد.

کربوهيدارت ها درشت مغذي هاي ضروري هستند و يک منبع انرژي ارزشمند در نظر گرفته مي شوند.

با اين وجود، يک رژيم غذايي سالم بايد بيشتر شامل کربوهيدارت هاي پيچيده باشد و سهم کربوهيدارت هاي ساده که از ارزش غذايي کمي برخوردار هستند بايد کمتر باشد.

جايگزيني بسياري از انواع رايج کربوهيدارت هاي ساده با نمونه هاي سالم‌تر آسان است. به عنوان مثال:

آب يا آبميوه هاي طبيعي را جايگزين نوشيدني هاي گازدار يا آبميوه هايي حاوي کنسانتره کنيد.

- ميوه هاي کامل را به جاي غذاهاي سرشار از قند افزوده مانند کيک ها يا کلوچه ها انتخاب کنيد.

- پاستاي تهيه شده از غلات کامل يا کينوا را به جاي پاستاي سفيد انتخاب کنيد.

- نان غلات کامل را به جاي نان سفيد استفاده کنيد.

- از مغزهاي خوراکي به جاي چيپس سيب زميني به عنوان ميان وعده استفاده کنيد.

بسياري از توليدکنندگان مواد غذايي نسخه هاي کم کربوهيدارت از محصولات خود را ارائه مي کنند. اما به اين نکته توجه داشته باشيد که برخي از آنها ممکن است به شدت پردازش شده و حاوي شيرين کننده هاي مصنوعي، امولسيفايرها و ديگر افزودني هاي ناسالم باشند.

برخي از اين محصولات حاوي کالري فراوان هستند و از ارزش غذايي چنداني برخوردار نيستند. اين به دليل آن است که توليدکنندگان اغلب به جاي غلات کامل از غلات پالايش شده و پرکننده هاي ديگر استفاده مي کنند.

يک رژيم غذايي متعادل بايد حاوي کربوهيدارت هاي پيچيده طبيعي باشد که سرشار از مواد مغذي هستند. از منابعي که مي توانيد مد نظر قرار دهيد مي توان به موارد زير اشاره کرد:

سبزيجات،مغزهاي خوراکي، حبوبات ،لوبياها ،غلات کامل

بسياري از اين مواد غذايي سرشار از فيبر هستند. فيبر يک ماده مغذي ضروري براي حفظ سلامت دستگاه گوارش است و ممکن است خطر ابتلا به بيماري قلبي عروقي و ديابت نوع 2 را در برخي افراد کاهش دهد. جايگزيني چربي هاي اشباع يا قندها با کربوهيدارت هاي پيچيده سرشار از فيبر روشي موثر براي مصرف کالري کمتر نيز محسوب مي شود.

به رغم برخورداري از فروکتوز، که يک کربوهيدارت ساده است، ميوه ها محصولاتي مغذي و حاوي سطوح بالا از ويتامين ها، مواد معدني و فيبر هستند.

در شرايطي که آبميوه طبيعي حاوي سطح بالايي از ويتامين ها و مواد معدني است، اما از محتواي فيبر کمي برخوردار است. بر همين اساس، مصرف متعادل آبميوه و مصرف ميوه کامل به جاي آن بهترين گزينه است.

از آبميوه هاي حاوي کنسانتره نيز پرهيز کنيد زيرا حاوي سطوح بالايي از قند افزوده هستند.


 خبر 

 حمله قلبي و سکته مغزي در کمين بيماران مبتلا به سپسيس

مطالعات جديد نشان مي دهد بيماراني که به دليل عفونت خون (سپسيس) در بيمارستان بستري مي شوند، در چهار هفته اول پس از ترخيص در معرض حمله قلبي يا سکته مغزي قرار دارند.

به گزارش ايرنا از پايگاه خبري مديکال ساينس، عفونت خون، قاتل شماره يک بيماران بيمارستاني است و بايد به محض مشاهده درمان آغاز شود. عفونت خون يا سپسيس که گاهي مسموميت خون نيز ناميده مي شود، يک واکنش ايمني خطرناک و جدي است که بر اثر ترشح مواد شيميايي ايمني به داخل جريان خون براي مباررزه با عفونت بوجود مي آيد و مي تواند منجر به مرگ شود.

التهاب ناشي از عفونت خون سبب سوراخ شدن عروق و توليد لخته مي شود، در نتيجه جريان خون کافي به ارگان هاي بدن نمي رسد وارگان ها بر اثر کمبود اکسيژن و مواد غذايي دچار اختلال مي شوند. در موارد حاد، فشار خون به اندازه اي کاهش مي يابد که قلب ضعيف شده و دچار شوک سپتيک مي شود. در اين حالت کبد، کليه، ريه و اندام هاي حياتي ديگر دچار نارسايي مي شوند.سپسيس از هرنقطه اي از بدن مي تواند آغاز شود، بنابراين علايم متفاوتي دارد. معمولا تشخيص بيماري تا زمان بروز علايم دشوار است. معمولا بيماري در سه مرحله سپسيس، سپسيس حاد و شوک سپسيس بروز مي کند. تب اولين نشانه بيماري است. ضربان قلب افزايش مي يابد و بيش از 90 ضربان در دقيقه مي شود. اختلال در تنفس، عملکرد غير طبيعي قلب، شکم درد، کاهش تعداد پلاکت، کاهش ادرار، خارش پوست، بروز لکه هاي تيره روي پوست، لرز، ضعف شديد، بيهوشي و سردرگمي و هذيان از مهمترين علايم بيماري هستند. حالت پيشرفته بيماري که شوک سپسيس نام دارد، سبب کاهش فشار شديد خون، نارسايي اندام داخلي و مرگ مي شود.

اين مطالعه با بررسي اطلاعات پزشکي بيش از يک ميليون نفر در آسيا که 42 هزار و 316 نفرشان به سپسيس مبتلا بودند نشان مي دهد حمله قلبي و سکته مغزي اين افراد را پس از ترخيص از بيمارستان تهديد مي کند و چهار هفته اول پس از ترخيص دوران بحراني براي اين بيماران است. اين مطالعه تايواني نتايج يک مطالعه دانمارکي را تاييد مي کند و نشان مي دهد اين بيماران بايد پس از ترخيص از بيمارستان نيز تحت نظر باشند.


 خبرپزشكي 

 مضرات مکمل‌ها براي سلامت قلب

پزشکان در يک مطالعه هشدار دادند که تعدادي از مکمل‌هاي ورزشي و کاهش وزن حاوي مقاديري از ترکيب‌هاي مضر هستند.

به گزارش ايسنا، به تازگي گروهي از متخصصان به مطالعه روي انواعي از مکمل‌هاي ورزشي و کاهش وزن پرداختند تا مشخص شود اين مکمل‌ها بي‌خطر هستند يا مي‌توانند براي سلامتي مضر باشند.

سازمان جهاني مبارزه با دوپينگ، تمامي ورزشکاران را از مصرف داروها و مکمل‌هاي حاوي "هايژنامين" که تاثيرات مسموم کننده روي قلب دارند، منع کرده است. با اين وجود، بسياري ازمکمل‌هاي غذايي حاوي اين ترکيب مضر هستند که به طور طبيعي در برخي از انواع گياهان همچون "اقونيطون" وجود دارد.

متخصصان آمريکايي اظهار داشتند: هايژنامين نه تنها در ساخت مکمل‌ها کاربرد گسترده‌ دارد بلکه شرکت‌هاي سازنده اين مکمل‌ها به ميزان صحيح استفاده از اين ترکيب اشاره نمي‌کنند.به گزارش مديکال نيوز تودي،همچنين به گفته متخصصان برخي از اين محصولات حاوي ميزان بالايي از محرک‌هايي هستند که بي‌خطر بودن آن‌ها مورد تاييد نيست و مي‌تواند خطر ابتلا به مشکلات قلبي-عروقي را در مصرف کنندگان افزايش دهد.

يافته جديد محققان چيني؛

شناسايي يک نوع آنتي بيوتيک جديد

محققان عنوان مي کنند ترکيب قارچي شناسايي شده يک کانديداي اميدبخش براي آنتي بيوتيک است که به آساني در محيط آزمايشگاه قابل دسترس است.

به گزارش مهر، سازمان ها و نهادهاي سلامت در سراسر دنيا در تلاش براي کاهش استفاده ازآنتي بيوتيک ها هستند. از آنجائيکه مصرف بيش از حد آنتي بيوتيک ها در سال هاي اخير موجب کاهش تاثيرگذاري آنها شده است، «ابرميکروب ها» ظاهر شده اند؛ ابرباکتري ها مجموعه اي از باکتري ها هستند که در برابر بسياري از انواع مختلف آنتي بيوتيک ها مقاوم شده اند. از اينرو محققان در تلاش براي يافتن آنتي بيوتيک هاي جديد هستند.حال تيمي از محققان دانشگاه چانگ کينگ چين، تکنيکي را براي سنتز آلبوميسين ها، گروهي از ترکيبات قارچي داراي خواص ضدميکروبي، گسترش داده اند. محققان توانستند در مقادير زياد به اين مواد دست يابند و بتوانند فعاليت آنتي بيوتيکي آنها را آزمايش کنند.«يوآن هه»، سرپرست تيم تحقيق، در اين باره مي گويد: «متد مورد استفاده ما مي تواند به شکل موثر و کارآمدي، مواد آلبوميسين را سنتز کند. آزمايش اوليه آزمايشگاهي بر روي حيوانات اثبات کرده است که اين مواد ايمن هستند، اما ما بايد تحقيقات مان را در مورد ايمني آنها ادامه دهيم.»به گفته تيم تحقيق، آزمايشات بيشتر براي مشاهده تاثير و ايمني اين دارو در مقابله با عفونت هاي باکتريايي ادامه دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته