جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5927

14 ميليارد براي چهار بازيکن
فاجعه‌اي که در انتظار استقلال است!


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 14 ميليارد براي چهار بازيکن
 فاجعه‌اي که در انتظار استقلال است! 

 
مديران باشگاه استقلال اخيرا توانسته‌اند با برخي از طلبکاران خود تسويه حساب کنند ولي در صورت محکوميت قطعي بايد 14 ميليارد تومان به چهار بازيکن خارجي پرداخت کنند!

فشار AFC به باشگاه‌هاي حاضر در ليگ قهرمانان آسيا دو باشگاه پرسپوليس و استقلال را بر آن داشت تا براي رفع خط محروميت تعدادي از طلبکاران شان را پاي ميز مذاکره کشانده و با آنها تسويه حساب نمايند. باشگاه استقلال در همين راستا موفق شد تا با تعداد قابل ملاحظه‌اي از طلبکارانش تسويه حساب کرده و رضايت آنها را بگيرد.

روند خوب پرداخت بدهي‌ها در اين باشگاه و وجود عزم و اراده براي تسويه با طلبکاران باعث شد تا خطر محروميت از آسيا براي فصل آينده از اين تيم دور شود. اما اين پايان روند تسويه حساب اين باشگاه با طلبکارانش نيست چون تعداد طلبکاران از اين باشگاه بقدري زياد است که آنها بايد حالاحالاها به بازيکنان و مربيان سابقشان پول بدهند.

در بين طلبکاران باشگاه استقلال برخي اسامي خارجي هم به چشم مي‌خورد؛ بازيکناني که به طرز عجيبي به اين تيم آمدند و از آن جدا شدند و حالا پرونده آنها در کميته انضباطي فيفا مطرح است. مهر در خصوص اين موضوع نوشته است: پروپيچ يکي از قديمي ترين پرونده‌هاي شکايتي استقلال در فيفا را دارد؛ بازيکني در زمان مديريت افشارزاده و مربيگري مظلومي با قراردادي دو ساله به آبي پوشان پيوست و فصل بعد در عين بي توجهي مديران باشگاه بدون فسخ قرارداد و اخذ رضايتنامه از تيم کنار گذاشته شد تا به راحتي پرونده شکايت اين بازيکن در فيفا باز شود.

پرونده پروپيچ در فيفا به قدري شفاف هست که کميته انضباطي به راحتي اين باشگاه را محکوم نمايد تا آبي‌ها در حالي مبلغي بالغ بر 360 هزار دلار به اين بازيکن کروات بدهکار باشند که او کلا 13 بار باري اين تيم به ميدان رفت و 3 گل هم در بازيهاي رسمي به ثمر رساند.

سرور جباروف يکي ديگر از طلبکاران خارجي باشگاه استقلال است. اين بازيکن يک فصل براي آبي پوشان به ميدان رفت که در همان يک فصل بقدري درخشان براي تيمش بازي کرد که بتوان او را بهترين بازيکن فصل گذشته اين تيم دانست.

باوجود اين که استقلالي ها به شدت خواهان حفظ اين بازيکن بودند، وي حاضر به همکاري با اين باشگاه نشد که دلايل آن به اندازه کافي بازگو شده است. هافبک ازبکستاني فصل گذشته آبي‌ها آخرين قسط قراردادش به مبلغ 130 هزار دلار را از اين باشگاه طلبکار است.

گرچه بنا به ادعاي رسانه‌ رسمي باشگاه استقلال اين بازيکن در فيفا طرح دعوي نکرده، اما عدم شکايت به منظور گذشت از مطالبات نيست و استقلالي ها ملزم هستند تا طلب 130 هزار دلاري اين بازيکن را پرداخت کنند.

بويان نايدنوف يکي ديگر از طلبکاران خارجي استقلال است. اين بازيکن با استناد به گفته‌هاي سيدرضا افتخاري مديرعامل وقت باشگاه استقلال با اصرار شفر به اين تيم پيوست و توسط همين مربي در حالي در ليست مازاد قرار گرفت که يک سال از قراردادش با آبي ها مانده بود.

اين بازيکن براي فصل جاري 250 هزار دلار با استقلال قرارداد دارد و باشگاه ملزم است تا اين مبلغ را بدون اين که از خدمات اين بازيکن بهره ببرد پرداخت نمايد.

يکي از عجيب ترين بدهي هاي خارجي آبي پوشان پرونده جديد اين باشگاه است که توسط بازيکني در کميته انضباطي فيفا باز شده که براي انجام تست پزشکي به تهران آمده بود اما حالا در صف شاکيان اين باشگاه قرار دارد.

اگر باشگاه استقلال محکوم به پرداخت مبلغ 450 هزار دلار غرامت به گومز شود، اين عجيب ترين پولي خواهد بود که اين باشگاه در تاريخ خود به يک طلبکار پرداخت کرده است.

بدون احتساب مبلغ شکايت گومز جمع بدهي هاي خارجي استقلاليها 744 هزار دلار است که اين مبلغ چيزي در حدود 9 ميليارد مي شود و اگر گومز نيز در نهايت بتواند استقلال را محکوم نمايد، جمع اين مبلغ به 1194000 دلار مي رسد که حجم بدهي هاي اين باشگاه را از مرز 14 ميليارد تومان عبور خواهد داد!

مديران استقلال بهتر از هر فرد ديگري مي دانند تسويه حساب با طلبکاران خارجي به مراتب سخت تر از تسويه حساب با طلبکاران داخلي است. آنها پيشينه‌اي از استقلال ندارند که نسبت به آن عرق و تعصب داشته باشند و به عشق اين تيم و هوادارانش از مطالباتشان بگذرند و به اندازه کافي هم اهرم فشار از سوي محاکم بين المللي براي دريافت بي کم و کاست مطالبات شان دارند.


 خبـــرنامه 

 قلعه‌نويي:

پيشنهاد دو ميليون دلاري از پرسپوليس داشتم

امير قلعه نويي در جديدترين صحبت هاي خود، به مسئله قابل توجهي در فصل 92-91 اشاره کرده است؛ فصلي که او به همراه استقلال مي درخشيد و پرسپوليس روزهاي سياهي را سپري مي کرد. قلعه نويي در گفت و گويي که با ورزش سه انجام داده، ادعا کرده که محمد رويانيان، مديرعامل وقت پرسپوليس پيشنهادي 2 ميليون دلاري براي هدايت پرسپوليس به او ارائه کرده است:

*اول بايد بگويم که فوتبال ايران به آقاي رويانيان بدهکار است و به او ظلم کرد. ايشان بسيار آدم شريفي هستند و مديري بسيار قوي. در سال 92 - 91 که همان سال ما قهرمان شديم و درگير جام باشگاه‌هاي آسيا بوديم، من، آقاي اميري و آقاي رويانيان در جلسه‌اي شرکت کرديم؛ مي‌خواهم مردانگي آقاي رويانيان را بگويم که در آن زمان استقلال شرايط مالي بدي داشت و آقاي رويانيان 700 ميليون به استقلال وام دادند و الان نمي‌دانم که داده شده يا نه که البته فکر مي‌کنم پرداخت شده باشد. در آن زمان آقاي رويانيان پيشنهاد حضور در پرسپوليس را به مبلغ 2 ميليون دلار دادند. فکر نمي‌کنم کسي باشد که از اين پول بگذرد ولي من به ايشان يک چيز گفتم و آن اين بود که اگر فقط يک استقلالي از رفتن من ناراحت شود، اين کار را نمي‌کنم و آه همان يک نفر من را مي‌گيرد و بعد ايشان گفت که خدا را شکر هنوز يک سري مردانگي و معرفت‌ها باقي مانده است. من آدم هيئتي و سنتي هستم و به اهل بيت ارادت دارم و اصلا دوست نداشتم که با رفتن من به پرسپوليس حتي يک استقلالي ناراحت شود.

اتمام حجت برانکو

رامين را نمي‌خواهم

به محض بسته شدن پنجره نقل و انتقالات تابستاني، خبر‌هايي مبني بر بيرون ماندن رامين رضاييان از باشگاه‌هاي اروپايي شنيده شد. رامين طبق ادعاي اطرافيانش، در حال حاضر تيمي ندارد و بازيکن آزاد به شمار مي‌رود با اين حال، در کنار تيم ملي به تمرينات و بازي‌ها مشغول است. در همين روز‌ها شايعه‌اي شنيده شده مبني بر اينکه شايد رامين تا نيم فصل بيرون بماند و در نيم فصل دوم، همزمان با اتمام دوران محروميت پرسپوليس، به جمع سرخپوشان برگردد.

اما برانکو که در ابتداي اين فصل از باشگاه خواسته بود مهدي شيري مدافع راست پيکان را به خدمت بگيرند، براي نيم فصل دوم برنامه‌هاي زيادي در سمت راست خط دفاع تيمش در ذهن خود ترسيم کرده و با وجود شيري، بسيار بعيد است بليت بازگشت به رامين اهدا شود. شنيده شده که برانکو هم گفته نيازي به رامين ندارد و اعتقادش اين است بازيکني که به خاطر مسائل انضباطي از پرسپوليس رفته، ديگر راهي براي بازگشت ندارد.

هشت ووشوکار ايران به جام جهاني اعزام مي‌شوند

دور جديد تمرينات تيم ملي ووشو براي حضور در جام جهاني ساندا نيمه دوم مهرماه در آکادمي ملي ووشو آغاز مي‌شود.

جام جهاني ووشو با حضور مدال آوران رقابتهاي قهرماني جهان آبان ماه به ميزباني چين برگزار خواهد شد و تيم ملي ايران با 5 نماينده در بخش مردان و سه نماينده در بخش بانوان در اين مسابقات شرکت خواهد کرد.

برهمين اساس، محسن محمدسيفي، يوسف صبري، معين تقوي و ميلاد عارف مقام در بخش مردان و الهه و شهربانو منصوريان به همراه مريم هاشمي که سال گذشته در رقابتهاي جهان کازان روسيه موفق به کسب مدال طلا شدند به اين رقابتها اعزام خواهند شد.

دور جديد تمرينات تيم ملي ووشو براي حضور در اين مسابقات نيمه دوم مهرماه آغاز خواهد شد و ملي پوشان ووشو بعد از موفقيت در بازيهاي آسيايي خود را براي حضور در اين مسابقات آماده خواهند کرد.

گمانه زني روز

ترابي تبرئه مي‌شود

مهدي ترابي در ابتداي فصل به پرسپوليس پيوست اما به دليل محروميت تيم برانکو از نقل و انتقالات، از نيم فصل بايد براي قرمزها به ميدان برود. اين در حالي است که قرارداد ترابي کمي براي او دردسرساز شده؛ چراکه باشگاه تراکتورسازي به عنوان مدعي وارد عمل شده است. تراکتورسازي مدعي است با توجه به درخواست حضور اين بازيکن در اين تيم و برابر پشت سر گذاشتن دوران سربازي، قراردادي با اين بازيکن در فصل گذشته منعقد کرده که کميته تعيين وضعيت را وارد عمل کرده است. حالا ترابي که در اردوي تيم ملي به سر مي برد اميدوار است اين مشکلش به زودي حل شود. گفته مي‌شود کميته تعيين وضعيت با توجه به مستندات موجود و عدم دخالت سايپا در اين انتقال راي برائت او را صادر کرده است و به زودي آن را ابلاغ خواهد کرد.


 خبـــرنامه 

 شوک به يونايتد

مگواير با لستر تمديد کرد

هري مگواير مدافع انگليسي لسترسيتي که به شدت مورد توجه سران منچستريونايتد قرار گرفته بود، قراردادش را با اين باشگاه تمديد کرد. مگواير عملکرد بسيار درخشاني در جام جهاني 2018 روسيه داشت و همين موضوع سبب شد تا ژوزه مورينيو براي تقويت خط دفاعي خود به دنبال او باشد که در نهايت با شکست مواجه شد. سايت رسمي باشگاه لسترسيتي اعلام کرد که هري مگواير قراردادش را با اين باشگاه تا سال 2023 تمديد کرده است.

ايران – بوليوي، در ورزشگاه آزادي

مسئولان فدراسيون فوتبال طي هفته‌هاي اخير مذاکراتي جدي براي برگزاري بازي‌هاي دوستانه با کشورهاي مختلف انجام دادند که در نهايت روي يک ديدار دوستانه به جمع‌بندي رسيده‌اند. طبق شنيده‌ها ديدار تيم ملي ايران با بوليوي قطعي شده و اين مسابقه قبل از جام ملت‌هاي آسيا در تهران و در ورزشگاه آزادي برگزار خواهد شد. اين ديدار مورد موافقت کي‌روش قرار گرفته و در يکي از فيفا دي‌هاي پيش رو انجام خواهد شد. زمان قطعي برگزاري اين بازي به زودي مشخص مي‌شود. تيم ملي فوتبال ايران با عراق، يمن و ويتنام در مسابقات جام ملت‌هاي آسيا همگروه است.

برانکو:

وارد بازي بچه گانه نساجي نمي‌شويم

برانکو ايوانکوويچ پاسخ ادعالي جنجالي باشگاه نساجي مازندران را داد.

روز گذشته، باشگاه نساجي مازندران با انتشار تصويري از فردي که داخل ماشين حضور داشت، مدعي شد که سرمربي کروات تيم پرسپوليس به صورت نامحسوس از تمرينات شاگردان جواد نکونام فيلم‌برداري کرده و اطلاعاتي را جمع آوري نموده است. اما برانکو ايوانکوويچ در واکنش به اين خبر جنجالي مطرح شده گفت: «ما آناليزورهاي خوبي داريم و همه چيز را از تيم نساجي مي‌دانيم و طبيعتا احتياجي به اين کارها نخواهيم داشت و وارد اين بازي‌هاي بچه گانه نمي‌شويم. اين کار را قبل از مسابقه مقابل الدحيل و السد هم نکرده‌ايم و هيچگاه انجام نخواهيم داد. متاسفانه ما امکان انجام اين کار را نداشتيم که کسي را بر سر تمرينات بفرستيم اما مثل هميشه که بر روي همه حريفان خود جدي هستيم بر روي نساجي هم به صورت جدي کار کرديم و آماده مسابقه با اين تيم هستيم.»

پرسپوليس روز چهارشنبه از ساعت 20:40 در ورزشگاه آزادي به مصاف نساجي مازندران مي‌رود و ديدار هفته ششم خود را با اين تيم برگزار مي‌کند.

کي روش:

هنوز قراردادي با ايران امضا نکرده‎ام

سرمربي تيم ملي فوتبال با تاکيد بر اينکه خداحافظي سردار آزمون هميشگي نيست، گفت: موافقت من با رفتن وي موقتي بود، آزمون بعد از حل شدن مشکلاتش به تيم باز مي‎گردد.

کارلوس کي روش روز گذشته در نشست خبري پيش از ديدار با ازبکستان، در خصوص شرايط خود و تيم ملي و اين بازي تدارکاتي صحبت هايي را انجام داد. گزيده صحبت هاي سرمربي تيم ملي را بخوانيد:

*از فدراسيون فوتبال ازبکستان براي هماهنگي اين بازي تدارکاتي تشکر مي کنم. ما رابطه دوستانه و خوبي با فدراسيون ازبکستان داريم. از شما بابت اين نگرش مثبت و صادقانه تشکر مي کنم.

*ما با تيم قدرتمند که بازيکناني سازماندهي شده در اختيار دارد، بازي داريم. فکر مي کنم اين يک تجربه عالي براي مسابقات رسمي باشد. مشخص است که در تيم تحت هدايت «هکتور کوپر» بازيکنان شگفت انگيزي حضور دارند. ما آماده سازي خود را براي جام ملت هاي آسيا آغاز کرده ايم و در اين مسابقه تدارکاتي اين شانس را داريم که از بازيکنان جوان و باتجربه ايران استفاده کنيم.

*سردار آزمون بنا به دلايلي تيم ملي را بعد از جام جهاني ترک کرد اما نه به طور کامل؛ زماني که سردار آزمون از من راهنمايي خواست، با اين درخواستش به طور موقت موافقت کردم. بعد از مدتي و حل شدن مشکلاتش او به تيم ملي باز مي گردد.

*هنوز قراردادي امضا نکرده ايم ولي با فدراسيون ايران مثل يک مرد به توافق رسيده ايم. فقط بايد اين توافق روي کاغذ نوشته شود. در هفت سال حضورم در ايران اعتماد متقابلي به بازيکنان دارم. نتايج مختلفي را با ايران به دست آورده ام؛ نتايج مثبت و منفي. مطمئن هستم که آنها بيشتر به من اعتماد مي کنند. بازيکنان قادر هستند تا با شور و شوق مشابه با تمرينات در مسابقات حاضر شوند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته