جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5929

شهردار تبريز:
اجراي طرح حذف زوائد بصري بافت تاريخي شهر تبريز


تاب‌آوري استاندارد يزد در حوزه کيفي‌سازي

مديرکل دفتر امور شهري استانداري قزوين:
بازديد از شهرهاي موفق، نگاه مديران شهري را تغيير مي‏دهد


اقدامات کاهش هزينه‌اي امور بهره‌برداري ناحيه شرق اهواز


خبــر


در استان


 شهردار تبريز:
 اجراي طرح حذف زوائد بصري بافت تاريخي شهر تبريز 

 تبريز-توفيقي

شهردار تبريز لازمه اجراي طرح تفکيک زباله از مبدا را نيازمند مشارکت مردمي عنوان کرد. مهندس ايرج شهين‌باهر در گفتگوي ويژه خبري در شبکه سهند با بيان اينکه جمع آوري زباله از جمله وظايف مهم شهرداري است، اظهار کرد: درحال حاضر روزانه حدود يک هزار و 200 تن زباله در کلانشهر تبريز توليد مي‌شود که اين آمار، نسبت به ساير کشورها، آمار بسيار بالايي است که به طور ميانگين هر شهروند روزانه 650 گرم زباله توليد مي کند.

وي با اشاره به تفکيک زباله از مبدا افزود: بحث تفکيک زباله از مبدا و همچنين تفکيک زباله‌هاي تر و خشک، نيازمند همت شهروندان و مشارکت مردمي است که در اين راستا آموزش هاي شهروندي در مدارس و فرهنگسراهاي شهرداري به مردم ارائه مي‌شود و اميدواريم با مشارکت عمومي اين مسئله مهم عملياتي شود.شهردار تبريز با بيان اينکه قدمهاي مطلوبي در بحث جمع‎آوري بهداشتي زباله‌ها در اين کلانشهر برداشته شده، ادامه داد: تاکنون اقدامات خوبي جهت دفع بهداشتي زباله‌ها صورت گرفته اما با اين حال، در بحث زباله سوزي و تبديل زباله به کمپوست، با استاندارد جهاني فاصله داريم که اخيرا تکنولوژي جديد زباله سوزي درنظر گرفته شده که اين طرح در صورت تأييد شوراي شهر وارد کلانشهر تبريز مي‌شود و در توليد انرژي نقش بسزايي خواهد داشت. وي در ادامه با بيان اينکه جمع آوري زباله‌هاي بيمارستاني نيز بر عهده شهرداري تبريز است، تصريح کرد: محيط زيست بايد نظارت کافي براي بي‌خطرسازي زباله‎هاي بيمارستاني صورت دهد که متأسفانه بي‌خطرسازي زباله‌ها در برخي از بيمارستانهاي کلانشهر تبريز صورت نمي گيرد که اين مسئله بعضا موجب بيماري کارکنان شهرداري تبريز شده است.

مهندس شهين‌باهر در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به بافت فرسوده شهري اظهار کرد: بيش از دو هزار هکتار بافت فرسوده در کلانشهر تبريز وجود دارد که شهرداري تبريز با اخذ پروانه رايگان، توانمندسازي منطقه به واسطه مسيرگشايي و احداث پارک محله‌اي و ميادين ورزشي و همچنين ساير اقدامات تشويقي جهت افزايش ارزش افزوده منطقه، بافت فرسوده شهر را احيا مي‌کند که بايد دولت نيز تسهيلات لازم جهت احياي بافت فرسوده شهر را ارائه کند. وي در ادامه با اشاره به نصب تنديس مفاخر در سطح کلانشهر تبريز اظهار کرد: تنديس مفاخر و مشاهير آذربايجاني در ميادين و محلات مختلف اين کلانشهر در حال نصب است که تاکنون بيش از 10 تنديس در مناطق مختلف کلانشهر تبريز نصب شده است. وي تبريز را به عنوان پاکترين و تميزترين کلانشهر کشور معرفي کرد و گفت: کسب اين عنوان در سال هاي متمادي توسط کلانشهر تبريز را مديون پاکبانان عزيز هستيم که در اين رابطه نيز شهرداري تبريز نيازمند مشارکت شهروندان تبريزي است که همواره شهر پاکي داشته باشيم. شهردار تبريز درخصوص فضاي سبز کلانشهر تبريز نيز اظهار کرد: در سالهاي گذشته متأسفانه باغات تبريز به دلايل مختلفي از بين رفته‌اند که اين دوره در نظر گرفته شده اين نقص در تبريز با احداث پارکهاي محله‌اي برطرف شود که در اين راستا در بودجه سال 97 احداث 10 پارک محله اي توسط شهرداري تبريز در نظرگرفته شده بود که تاکنون در عرض 9 ماه، هشت پارک احداث شده که اميدواريم اين رقم تا پايان امسال به 20 پارک محله اي و ميدان فوتبال افزايش يابد.

وي در ادامه به حذف زوائد بصري در بافت تاريخي تبريز اشاره کرد و گفت: در طرح "گوزل تبريزيم" بيش از 60 درصد زوائد بصري جمع آوري شد که اين طرح درراستاي زيباسازي بصري کلانشهر تبريز صورت گرفت و اين طرح در بافت تاريخي تبريز نيز اجرا مي‌شود.

مهندس شهين‌باهر در بخش پاياني سخنان خود با اشاره به ساماندهي وروديهاي کلانشهر تبريز اظهار کرد: وضعيت سه ورودي کلانشهر تبريز ساماندهي شده که در اين راستا باند کندرو احداث شده و بدنه‌سازي وروديهاي اين کلانشهر نيز بايد توسط خود مردم صورت گيرد که شهرداري تبريز نيز در اين زمينه با تخفيفات 50 درصدي جهت اخذ پروانه به صاحبان املاک در ورودي شهر به خصوص ميدان بسيج تا سه راهي اهر اقدام به زيباسازي محدوده وروديهاي شهر کرده است.


 تاب‌آوري استاندارد يزد در حوزه کيفي‌سازي 

 يزد-خيرخواه

مدير کل اداره استاندارد استان يزد گفت: تاب‌آوري استاندارد يزد در شرايط فعلي جامعه اولويت اول است و براي آن برنامه داريم.محمد حسين ماجدي اردکاني در جمع اعضاي اتاق فکر آرد و دستگاههاي پخت نان استاندارد استان يزد افزود: در اين راستا رسالت ما اين است که از يک سو براي حفظ و ارتقاي کيفيت واحدهاي توليدي همراه آنها باشيم و از سوي ديگربا نظارتهاي خود تلاش کنيم سلامت و ايمني جامعه به خطر نيفتد و خوشحاليم که توانسته‌ايم تا حدودي مردم را همراه خود نماييم.

وي ادامه داد:ما امروز حاصل تلاش چندين ساله کارکنان اداره کل استاندارد استان يزد و ديگر دست‌اندرکاران اين حوزه را در راستاي بهبود فرهنگ استاندارد مي‌بينيم و از اين که مردم با گزارشهاي خود وضعيت کيفي و استاندارد را عليرغم کمبودهاي بازار رصد مي‎کنند. بر خود مي‎باليم ولي بايد اعلام کنيم که هنوز راه درازي را پيش رو داريم.

اين مقام مسئول تاکيد کرد: اعتقاد داريم که بايد با استمرار نظارتهاي خود اوضاع و شرايط فعلي را در حد توان بهبود بخشيم که اين روند کاري، گام برداشتن درراستاي کارآمدي و تاب‌آوري استاندارد يزد را نشان مي‌دهد.

ماجدي اردکاني در پايان گفت:کاهش برخي اقلام پرمصرف در بازار,خللي در روند بازرسيهاي اين اداره کل ايجاد نمي‎کند و کارشناسان استاندارد در جهت نظارت برحقوق شهر وندي مردم، در تمامي شرايط مکاني و زماني همراه و در کنار آنها هستند.


 مديرکل دفتر امور شهري استانداري قزوين:
 بازديد از شهرهاي موفق، نگاه مديران شهري را تغيير مي‏دهد 

قزوين- خردمند

مديرکل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري قزوين گفت:بازديد از شهرهاي موفق، نگاه و رويکرد مديران شهري را نسبت به مسائل و اولويتهاي شهري تغيير مي‎دهد.

ايرج زاهدپور مديرکل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري با تشريح دستاوردهاي سفر آموزشي شهرداران و اعضاي شوراهاي اسلامي شهرها به استان آذربايجان غربيدر سخناني بيان داشت:بازديد از شهرهاي موفق موجب تغيير رويکرد مديران شهري درزمينه اداره مطلوب شهرها شده و تاثير بسزايي درکاهش هزينه‎ها و افزايش بهره‏وري خواهد داشت که دراين راستا استان آذربايجان غربي بعنوان يکي ازاستان موفق در زمينه مديريت حمل و نقل ، فضاي سبز،بهبود محيط شهري، برون سپاري امور تصديگري و با هماهنگي سازمان شهرداريها و دهياريهاي کشور انتخاب گرديد.

در اين سفر سه روزه عيوه بر بازديد از طرحها و پروژه‌هاي اجرا شده در زمينه‌هاي مختلف،با مديرانحوزه‌هاي مربوط شهرداري شهرهاي اروميه، پيرانشهر، مهاباد و سرو جلسات هم‌انديشي برگزار و عيوه بر تبادل افکار از تجاربموفق آنان که منتج به دستاوردهاي ارزشمندي در ارتقاء شاخصهاي ارائه خدمت مطلوب به شهروندان گرديده بود استفاده گرديد.وي اهداف اصلي سفر را بازديد از طرحها و پروژه‌هاي موفق و مشارکتي شهرداريهاي استان مذکور، استفاده از تجارب مديران شهري و سياستها و متدهاي بکارگيري شده براي ارتقاء بهره وري وبهبود و تغيير رويکرد مديريت شهري شهرداران استان قزوين براي تبديل چالشهاي موجود به فرصتها برشمرد.


 اقدامات کاهش هزينه‌اي امور بهره‌برداري ناحيه شرق اهواز 

 اهواز-خبرنگار آفرينش

در راستاي سياستهاي اقتصاد مقاومتي و صرفه‎جويي در هزينه‌ها، مشکل آب شرب پست اهواز 2 شرکت برق منطقه اي خوزستان با کمترين هزينه ممکن برطرف شد.

مدير امور بهره‌برداري ناحيه شرق اهواز اين شرکت گفت: در روزهاي گذشته با پيگيريهاي صورت گرفته از طريق آب و فاضلاب روستايي اهواز با 300 متر لوله گذاري مشکل آب شرب پست اهواز 2 برطرف گرديد.

امير زبيدي ادامه داد: انشعاب قبلي اين پست که به دلايل مختلف چندين سال قطع شده بود از طريق آب و فاضلاب شهري تامين مي شد و براي وصل مجدد نياز به 6 کيلومتر لوله گذاري داشت.

وي اضافه کرد: تغيير مسير کابل ارتباطي براي جبران کمبود کابل جهت رفع اشکال از خطوط تلفن پست، از ديگر کارهاي صورت گرفته با کمترين هزينه ممکن است.


 خبــر 

 در قالب طرح توانمندسازي اقتصادي اجتماع‌محور «مهتاب»؛

ايجاد 250 فرصت شغلي در خميني‌شهر

بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در قالب طرح توانمندسازي اقتصادي اجتماع‌محور «مهتاب» (مدل هادي تلاش اقتصادي برکت) 250 فرصت شغلي در شهرستان خميني‌شهر ايجاد مي‌کند.

به گزارش دريافتي از معاونت توسعه‌ کارآفريني اجتماع‌محور بنياد برکت، در ديدار چندي پيش محمدجواد ابطحي نماينده‌ مردم خميني‌شهر در مجلس شوراي اسلامي با دکتر محمد مخبر رييس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره)، مقرر شد برنامه‌ريزي براي اشتغال‌زايي، محروميت‌زدايي و توانمندسازي اقتصادي در اين شهرستان از سوي بنياد برکت انجام شود.

در همين راستا، جلسه‌اي در فرمانداري خميني‌شهر با حضور مديران بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) و نماينده‌ مردم خميني‌شهر در مجلس شوراي اسلامي و مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي و اقتصادي اين شهرستان برگزار و مدل‌هاي اشتغال‌زايي و مشارکت هاي اقتصادي بنياد برکت در حوزه‌هاي تسهيلات‌محور، اجتماع‌محور و بنگاه‌محور تشريح و تبيين شد.

هم‌چنين مقرر شد که در حوزه‌ توانمندسازي اقتصادي بنگاه‌محور، شرکت‌هايي که علاقه‌مند به سرمايه‌گذاري و مشارکت در ايجاد اشتغال هستند، به بنياد برکت معرفي شوند. در حوزه‌ي تسهيلات‌محور هم از محل تسهيلات بانک پارسيان به عنوان بانک عامل استفاده خواهد شد.

براساس اين گزارش، در حوزه‌ توانمندسازي اقتصادي اجتماع‌محور و در قالب طرح «مهتاب»، 250 فرصت شغلي در مرحله‌ي اول در خميني‌شهر ايجاد مي‌شود که مدت اجراي اين طرح از ابتداي مهر ماه 97 تا پايان سال خواهد بود.

طرح اجتماع‌محور «مهتاب» بر مشاغل و کسب‌وکارهاي خرد و خانگي متمرکز است و در خميني‌شهر با توجه به ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي اقتصادي منطقه در زمينه‌هايي هم‌چون زنبورداري، قالي‌بافي، صنايع دستي و گردشگري اجرا خواهد شد.

با توجه به نزديکي خميني‌شهر به اصفهان، ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي فراواني در حوزه‌هاي گردشگري، بوم‌گردي و صنايع دستي در اين شهرستان وجود دارد.

مدير عامل فولاد مبارکه:

کاهش چشمگير 40 درصدي مصرف آب و افزايش عرضه محصول به بازار

اصفهان -راعي

دکتر بهرام سبحاني در جلسه کميته مديريت شرکت فولاد مبارکه تصريح کرد: اگرچه از ابتداي سال جاري شرکت فولاد مبارکه همانند ساير بخشهاي کشور با محدوديت‌هاي متعدد از جمله آب مواجه بوده است، اما مديريت و کارکنان شرکت با همدلي و همکاري صميمانه، اجراي پروژه‌هاي خلاقانه متعدد و تصفيه و بازچرخاني حداکثري پساب در خطوط توليد توانستند علاوه بر اين که ميزان مصرف آب خام شرکت را به 2.7 ليتر براي هر کيلو توليد فولاد کاهش دهند، با رشد 13 درصدي توليد نسبت به سال قبل، فراتر از اهداف تدوين شده عمل نمايند.

دکتر سبحاني در ادامه تصريح کرد: دستاوردهاي بي‌نظير شرکت فولاد مبارکه در حوزه آب در حالي به‌دست آمده است که کمترين ميزان مصرف آب در بين فولاد‌سازان دنيا بالاي 3.7 ليتر بوده است و از اين جهت شرکت فولاد مبارکه با دستيابي به عدد 2.7 ليتر بر کيلوگرم، سرآمد شرکت‌هاي فولادساز داخلي و خارجي است.

وي با تاکيد بر اين که شرکت فولادمبارکه با تلاش کارکنان و سرمايه‌گذاري‌هاي هوشمندانه در تکميل زنجيره فولاد در گروه خود ارزش افزوده اقتصادي قابل توجهي را براي کشور ايجاد کرده است، خاطرنشان کرد : امروز بيش از هر زمان ديگر رسالت فولاد مبارکه در توسعه اقتصادي کشور حائز اهميت است بنابراين بايد ضمن تامين حداکثري نياز داخل، با استفاده از فرصت صادرات براي کشور ارزآوري داشته باشيم.

مديرعامل فولادمبارکه در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اهميت تامين کالا و خدمات مورد نياز شرکت از محل داخل کشور، اظهار کرد : بايد با قوت بيشتر به بومي سازي قطعات و تجهيزات موردنياز شرکت توجه داشته باشيم و با حمايت هرچه بيشتر از سازندگان داخلي تمامي اقلام مورد نياز را در ليست بومي سازي قرار دهيم.

تحقق وعده سازمان آب و برق خوزستان در اجراي خط انتقال آبرساني به 92 روستاي آبادان

اهواز-خبرنگار آفرينش

وعده سازمان آب وبرق خوزستان در اجراي خط انتقال آبرساني به 92 روستاي حومه آبادان و خرمشهر از طرح غدير، محقق شد.

معاون آبرساني اين سازمان با بيان مطلب فوق به کارکردهاي مثبت و ارزنده گروههاي عملياتي و اجرايي سازمان اشاره کرد و اظهار داشت: اين گروهها بدون آن که جريان آب و کاهش دبي و فشار خط 1600 ميليمتري ورودي طرح غدير به آبادان را قطع کنند عمليات را به اتمام رساندند.

صابر عليدادي در ادامه به عمليات اخذ انشعاب از خط غدير و اتصال خط 500 ميليمتري آبرساني به تاسيسات شهيد کشتکار آبادان اشاره کرد و گفت: اين اتصال به روش Hot tap (اتصال گرم) بدون قطع آب شهر آبادان انجام شد.

معاون آبرساني سازمان آب و برق خوزستان، با تصريح بر اين که در شرايط عادي براي اخذ اين انشعاب نياز به حدود 24 ساعت قطع جريان آب شهر آبادان داشتيم افزود: به روش اتصال گرم موفق شديم بدون قطع آب و خاموشي الکترو موتورهاي ايستگاه پمپاژ اين اتصال را برقرار کنيم. وي با بيان اين که پروژه آبرساني به تاسيسات آبرساني شهيد کشتکار آبادان آماده بهره‌برداري است تصريح کرد: از اين پس با انتقال آب غدير حدود 60 هزار نفر از 78 روستا از نعمت آب شرب با کيفيت بهره مند خواهند شد.

عليدادي در ادامه به بيان مشکلات اين پروژه اشاره کرد و افزود: اين پروژه با عبور از حدود 33 نهر کشاورزي، اجراي خط انتقال در مجاورت رودخانه، کار در شرايط مد و ريزشي بودن خاک، انجام شد. وي اقدامات قابل توجه اين پروژه را برشمرد و گفت: احداث ايستگاه پمپاژ و تامين تمام قطعات و شيرآلات و اتصالات با توجه به نوسانات نرخ ارز و تلاطم بوجود آمده در بازار در مدت 15 روز تهيه و نصب شد. معاون آبرساني سازمان آب و برق خوزستان، عبور خط انتقال از رودخانه بهمنشير را موفقيت‎آميز دانست و گفت: سازمان آب وبرق خوزستان، تا کنون در آبرساني به محدوده‌هاي روستايي آبادان و خرمشهر، 20 ميليارد تومان هزينه کرده است.


 در استان 

 شهردار تبريز در بازديد از تفرجگاه عينالي:

فقر فضاي سبز تبريز را رفع مي کنيم

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت: طي 9 ماه اخير 8 پارک محله‌اي احداث شده که تا پايان سال اين رقم را به 20 پارک محله‌اي چندمنظوره افزايش خواهيم داد.

مهندس ايرج شهين باهر در جريان بازديد از تفرجگاه عينالي در جمع اعضاي شوراي شهر، افزود: توسعه متناسب فضاي سبز در قالب پارکهاي منطقه‌اي و محله‌اي مي‌تواند تبريز را به شرايط ايده آل خود بازگرداند.

وي تصريح کرد: خوشبختانه مصوبات شوراي اسلامي شهر نيز درراستاي تحقق سياستهاي کلان توسعه فضاي سبز است و با تصويب 250 ميليارد تومان در بودجه سال جاري براي توسعه و نگهداري آن توانستيم پيشرفت قابل قبولي براي اجراي پروژه احداث پارک محله‌اي داشته باشيم.

شهين باهر متذکر شد: رويکرد متفاوتي براي احداث پارکهاي محله‌اي و منطقه‌اي وجود دارد و مي خواهيم توازن منطقي بين آنها ايجاد کنيم.

شهردار تبريز ادامه داد: امکان دسترسي به پارکهاي منطقه‌اي مانند عينالي، ائل گلي، ائل داغي، عباس ميرزا و غيره در همه زمانها وجود ندارد و مي بايستي پارکهاي محله‌اي متعدد، مخصوصا در محلات کم برخوردار با هدف دسترسي آسان با کاربريهاي فرهنگي، تفريحي، ورزشي و غيره احداث کنيم.شهين باهر خاطر نشان کرد: با احداث پارکهاي محله‌اي مي‌توان در کاهش هزينه سفرهاي درون شهري، کاهش بار ترافيکي، تحقق برنامه‍‌هاي مديريت بحران ميسر مي‎شود.وي عنوان کرد: با احداث پارکهاي محله‌اي امکان اسکان موقت و واکنش سريع خدمات شهرداري تبريز در مواقع بحراني ناشي از زلزله فراهم مي‌شود و شهروندان با آموزشهاي شهروندي مي‎توانند نحوه همکاري با شهرداري را در اين مواقع کسب کنند. شهردار تبريز همچنين اضافه کرد: مزاياي احداث پارکهاي منطقه‌اي نيز تعديل آب و هواي تبريز، امکان افزايش جاذبه‎هاي گردشگري با ورود سرمايه‎گذاران بخش خصوصي را فراهم مي‌کند که از جمله آن به پارک بزرگ تبريز، پارک بزرگ آرپا دره سي، عباس ميرزا و غيره اشاره کرد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري البرز:

ضرورت توجه به کيفيت آرد و نان

کرج _خاکپور

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري البرز به ضرورت توجه ويژه به کيفيت آرد و نان و سلامت و رضايت مصرف‎کنندگان تاکيد کرد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، عباداله کامکار در جلسه مشترک کارگروه آرد و نان و اتحاديه نانوايان شهرستان ها اظهار داشت: آنچه براي ما در اين کارگروهها مهم است و بايد به آن بيش از حد توجه شود کيفيت آرد و نان و همچنين سلامت و رضايت اين صنف است که در واقع در کنار حمايت از توليدکننده کيفيت نان از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. وي افزود: در اين جلسه جهت بهبود وضعيت کيفيت گندم آرد و نان اتحاديه‎ها مديران کل مرتبط صنعت و معدن نظرات خود را ارئه کردند. کامکار گفت: بررسي بخشنامه‎هاي، عدم صدور مجوز نانوايي‎هاي و تعيين تکليف مناطق نيازمند به احداث نانوايي‌ها در اين جلسه مورد بررسي قرار گرفت.

معاون استاندار گفت: علاوه بر اين نيازمنديهاي استان توسط اتحاديه هاي آرد و نان شهرستانهاي استان نيز مورد بررسي قرار مي‎گيرد.

در اين نشست مقرر شد هيچ واحدي در حال حاضر نسبت به تبديل وضعيت اقدام نکند، مگر اينکه کارشناسي دقيق توسط فرمانداريها و صنعت و معدن صورت پذيرفته در صورت نياز مناطق برخوردار در آينده مورد بررسي قرار گيرد.

همچنينن موضوع ميزان نياز سبوس براي دام استان توسط جهاد کشاورزي مورد بررسي قرار گرفت

فرماندار خبر داد؛

ممنوعيت خروج کالاهاي اساسي از مريوان

‌فرماندار مريوان اعلام کرد: خروج هر نوع کالاي اساسي اعم از روغن، برنج، قند و ... از مرز که با معيشت مردم ارتباط مستقيم دارند، ممنوع شد.

‌محمد شفيعي در گفت‌و‌گو با خبرنگار ايسنا، ‌اظهار کرد: از امروز به گمرک و نهادهايي که با اين مسئله در ارتباط هستند، اعلام کرديم که از خروج هر نوع کالاي اساسي اعم از روغن، برنج و ساير اقلام اساسي که با معيشت مردم ارتباط دارند، جلوگيري شود.

وي ضمن تاکيد بر ضرورت احترام به مهمانان عراقي از سوي مردم مريوان، افزود: چون ارتزاق مردم مريوان براي ما اولويت دارد، ضمن احترام به مهمانان و گردشگران عراقي، از امروز براي خروج کالاهاي اساسي ممنوعيت قائل شديم.

فرماندار مريوان با اشاره به اينکه کارگروهي براي رسيدگي به اين وضعيت تشکيل شد،عنوان کرد: اين تصميم امروز کتبا به گمرک ابلاغ شده و از امروز رسما اجرا مي‌شود و اجازه نخواهيم داد ارتزاق مردم مريوان به هيچ عنوان از شهرستان خارج شود.

وي در خصوص افزايش قيمت کالا در مريوان هم اعلام کرد: افزايش قيمت کالا در مريوان ارتباطي به اين موضوع ندارد و بازرسين سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان بايد بازديدهاي دوره‌اي خود را انجام دهند و مجمع امور صنفي هر شهرستان بايد وظيفه خود را انجام داده و تعزيرات هم در اين زمينه ورود کند تا از اين افزايش قيمت ها جلوگيري شود.

لازم به ذکر است فرماندار مريوان از ورود و خروج مهمانان عراقي و خروج بيش از حد کالاهاي اساسي از اين شهرستان توسط آنها خبر داد و خواستار تشکيل کارگروه تنظيم بازار استاني براي حل اين بحران شد و در پي انتشار اين خبر مدير کل مرزي وزارت کشور از فرماندار مريوان خواست تا کالاهاي موردنياز اين شهر را به استانداري کردستان اعلام کند تا ستاد تنظيم بازار استان مانع خروج اين کالاها شود.

فوت 3 کرجي بر اثر مسموميت

رئيس مرکز فوريت‌هاي پزشکي و اورژانس البرز از فوت 3 نفر براثر مسموميت در کرج خبر داد و گفت: علت مسموميت 12 نفري که به بيمارستان رجايي منتقل شدند به طور دقيق مشخص نيست.

«مهرداد بابايي» در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، اظهار کرد: از صبح ديروز دوشنبه 19 شهريور تاکنون 12 نفر به بيمارستان شهيد رجايي کرج با علائم مسموميت مراجعه کرده‌اند که متأسفانه سه نفر از آن‌ها تاکنون فوت شده‌اند.

وي ادامه داد: 9 نفر ديگر از اين مسموم‌شدگان همچنان در بيمارستان بستري شده‌اند.

رئيس مرکز فوريت‌هاي پزشکي و اورژانس البرز در پاسخ به اين‌که گفته شده علت مسموميت اين افراد مصرف مشروبات الکلي بوده است؛ افزود: علت دقيق مسموميت اين افراد هنوز مشخص نيست و در حال بررسي هستيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته