جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5929

نقش شفر و ملکي در لغو سوپر جام
گره‌ کوري که با دندان هم باز نمي‌شود

کي‌روش:
تيم ملي با مسئله‌اي فوري، جدي و خطرناک روبه‌روست


اشکان، آچار فرانسه تيم ملي


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 نقش شفر و ملکي در لغو سوپر جام
 گره‌ کوري که با دندان هم باز نمي‌شود 

 باشگاه استقلال اعلام کرده قصد طرح دعوي به دادگاه بين المللي ورزش را دارد تا از حق خود در خصوص سوپر جام دفاع کند.

«سوپر جام»، اتفاق ويژه‌اي بود که در فوتبال ايران نيفتاد تا واژه «سوپرجام» تبديل به پرمصرف ترين واژه در دايره لغات فوتبال نويسان در هفته‌هاي اخير باشد. پرونده پيچيده سوپرجام حالا تبديل به يکي از معضلاتي شده که فدراسيوني‌ها با آن درگير هستند و استقلالي‌ها هم قصد کوتاه آمدن از مواضع خود را ندارند.

استقلالي‌ها در حالي براي احقاق حق خود در پرونده سوپرجام پافشاري مي‌کنند و قصد طرح دعوي با صرف هزينه‌هاي مرتبط به دادگاه بين المللي ورزش را دارند که چند ماه پيش به راحتي مي‌توانستند با اين مقوله برخورد کرده و از سوپرجام براي خود يک فرصت مي ساختند. مهر در اين خصوص نوشت: بسته بودن پنجره نقل و انتقالات باشگاه پرسپوليس بهترين فرصت را براي آبي‌هاي پايتخت ايجاد کرد تا با تيمي قدرتمند در زمان تعيين شده در اين بازي حضور يافته و فصل را با روحيه‌اي مناسب آغاز کنند و نه اينچنين با تنش و دعوا. اما آبي ها اين فرصت را با دست خود تبديل به تهديد کردند.

استقلالي‌ها چند ماه پيش مي‌توانستند اين گره را به راحتي با دست باز کنند اما تصميمات عجيب باعث شد تا سوپرجام تبديل به گره کوري شود که حالا حتي باز کردن آن با دندان هم چندان ممکن نيست.

اگر آبي‌ها در سوپرجام به چالش بزرگي برخورد کرده و امير حسين فتحي سرپرست اين باشگاه با علم به بلا نتيجه بودن، انرژي زيادي را صرف حل و فصل اين پرونده کرده و مي‌کند، حاصل تصميمات عجيبي است که چند ماه پيش در مجموعه فني و مديريتي استقلال گرفته شد.

در واقع نطفه عدم حضور استقلال در سوپرجام در گفته‌هاي وينفرد شفر بسته شد. سرمربي آبي پوشان که مي‌توانست خيلي راحت و در موعد مقرر در تهران حضور يافته و هم نقل و انتقالات تيمش را مديريت کرده و هم تمرينات آبي پوشان را به موقع آغاز کند، بر خلاف عرف معمول ديرتر از زمان مقرر به تهران آمد و طولاني شدن تعطيلات شفر بود که هم روند آماده سازي اين تيم را مختل کرد و هم منجر به وقفه طولاني در نقل و انتقالات شد.شفر که شرايط تيمش را براي سوپرجام مناسب نمي‌ديد، با طرح موضوع نا آمادگي دو تيم استقلال و پرسپوليس و احتمال وقوع مصدوميت براي بازيکنان دو تيم در آستانه رقابت هاي آسيايي، خواهان لغو بازي (لااقل در زمان مقرر) شد تا شرايط براي انجام نشدن اين بازي مهياشود.

پس از آن استقلالي‌ها تيم شان را براي گذراندن اردوي پيش فصل به ترکيه فرستادند و با راهکار (ترفندي) کاملا مبتديانه برنامه اردو را به نوعي تنظيم کردند که در زمان اعلام شده براي برگزاري ديدار سوپرجام تيم شان در تهران نباشند.

بازي غير معمولي را که شفر در پروژه برگزار نشدن سوپرجام آغاز کرد، ملکي رئيس هيات مديره آبي‌ها به بدترين شکل ممکن به پايان رساند و بنا به گفته فتاحي رئيس کميته مسابقات سازمان ليگ، او بود که به عنوان نماينده تام الاختيار باشگاه قطعي بودن عدم حضور تيمش در تاريخ 29 تير در تهران را تاييد کرد تا اين اعلام مبناي تصميماتي باشد که به ضرر استقلال تمام شد. فتاحي اعلام کرد که حتي صداي ضبط شده ملکي هم موجود است.

اگر استقلالي‌ها امروز در پرونده سوپرجام مغموم هستند و نااميدانه تلاش مي‌کنند تا اين گره کور را به سختي را با دندان باز کنند، اين معضل حاصل سلسله اشتباهاتي بود که از راس کادر فني اين تيم (سرمربي) آغاز شد و به راس کادر مديريتي (رييس هيات مديره) خاتمه يافت. در واقع تير خلاص را ملکي عضو هيات مديره آبي پوشان در اين پرونده به پيکر تيم خودش زد.


 کي‌روش:
  تيم ملي با مسئله‌اي فوري، جدي و خطرناک روبه‌روست 

 کارلوس کي‌روش، سرمربي تيم ملي فوتبال کشورمان پس از ديدار دوستانه مقابل ازبکستان، نسبت به شرايط تيم ملي و برنامه ريزي در خصوص آينده هشدارداد. گزيده صحبت هاي کي روش را بخوانيد:

*مي‌دانم که به‌صورت رسمي سرمربي تيم ملي ايران نيستم، اما به‌عنوان يک مربي وظيفه خود مي‌دانم که توجه رئيس فدراسيون فوتبال، اعضاي هيئت رئيسه فدراسيون و مسئولان ورزش را به اين مسئله جلب کنم که ما مي‌بايست بر حملاتي که به‌صورت سيستماتيک به‌سمت تيم ملي انجام مي‌شود، نقطه پاياني را بگذاريم.

*مي‌بايست جلوي اين‌گونه حملات سيستماتيک هم‌اکنون گرفته شود و من يک بار ديگر از رياست و اعضاي فدراسيون درخواست مي‌کنم که از اين‌گونه حملات و صحبت‌ها که در تلاش هستند ميان نسل جوان ما به‌صورت سيستماتيک تفرقه بيندازند، جلوگيري کنند. همه مطلع هستيم که در شرايط دشواري نه‌تنها در تيم ملي بلکه در کشور هستيم و ما نيازي به اين‌گونه صحبت‌هاي زشت و تمسخرآميز نداريم و دقيقاً در لحظه‌اي که نياز به اتحاد بيشتر و کنار هم بودن بيشتري داريم، نبايد اين‌گونه صحبت‌ها و حرف‌ها مطرح بشود.

*مطرح کردن اين‌گونه صحبت‌ها به هيچ عنوان قابل پذيرش نيست و هدف آن بازيکنان تيم ملي و خود تيم ملي فوتبال است که به هيچ عنوان قابل قبول و داراي وجاهت نيست، چراکه اين‌گونه شرايط به اين موضوع منتهي مي‌شود که ما ريسک و احتمال اينکه بازيکنان بيشتري را از دست بدهيم و تيم ملي لطمه بخورد.

*اين يک مسئله بسيار فوري، جدي و خطرناکي است، براي اينکه اگر بخواهيم روحيه و اتحاد تيم ملي را حفظ کنيم، نبايد به اين‌گونه صحبت‌هاي تفرقه‌آميز و صحبت‌هايي که تنها براي به‌وجود آوردن دودستگي و لطمه زدن به تيم ملي مطرح مي‌شود، بي‌تفاوت باشيم. زمان بي‌تفاوتي به پايان رسيده است.

*مي‌دانم شايد برخي افراد بگويند که من پايم را فراتر از حوزه مسئوليتم مي‌گذارم، به‌دليل اينکه در حال حاضر به‌صورت رسمي سرمربي تيم ملي ايران نيستم، اما وقتي با افرادي که قصد دارند به‌صورت مستقيم به منافع تيم ملي ايران لطمه وارد کنند مواجه مي‌شويم، اين امري کاملاً غير قابل قبول است.


 اشکان، آچار فرانسه تيم ملي 

 اشکان دژاگه در ديدار برابر ازبکستان از ابتدا در ترکيب اصلي تيم ملي قرار گرفت. در رقابت‌هاي جام جهاني 2018 به رغم اين که کي‌روش اصرار زيادي به همراه داشتن اشکان دژاگه داشت، اما به دليل مصدوميتي که پيش از جام جهاني ماه‌ها گريبان او را گرفته بود، به او فرصت حضور در اين مسابقات را نداد تا در مورد ادامه حضور اين بازيکن در تيم ملي ابهاماتي ايجاد شود.

با اين وجود اشکان دژاگه پس از تقريبا دو سال عدم حضور در مسابقات باشگاهي در فصل جديد به فوتبال ايران آمد تا ماجراجويي جديدي در زندگي حرفه‌اي خود آغاز کند. دژاگه در هفته‌هاي ابتدايي ليگ هجدهم شرايط خوبي از لحاظ بدني نداشت ولي رفته رفته فرم بهتري در مسابقات ليگ ارائه داد تا مثل هميشه در فهرست کي‌روش قرار بگيرد.

هافبک ارزشمند فوتبال ايران که پتانسيل بسيار بالايي دارد و همين هم چشم‌پوشي از او را دشوار مي‌کند، در مقابل ازبکستان با بازوبند کاپيتاني از ابتدا وارد زمين شد تا کي‌روش نشان دهد که مانند تورنمنت‌هاي گذشته نظير جام جهاني 2014 و جام ملت‌هاي آسيا در سال 2015 در امارات حساب ويژه‌اي روي توانايي‌هاي او باز کرده است.


 خبـــرنامه 

 کنايه تيته به ترامپ

اطلاعاتت را بالا ببر

تيته سرمربي تيم ملي برزيل در نشست خبري خود پيش از بازي دوستانه با السالوادور در آمريکا به اظهارنظر دونالد ترامپ واکنش نشان داد. رئيس جمهور آمريکا در حاشيه ملاقات اخير خود با رئيس فيفا در پاسخ به سوال يک خبرنگار برزيلي با کنايه به ناکامي اين تيم در جام جهاني اشاره کرد. تيته به نقل از espn گفته: «واکنش من به اظهارنظر ترامپ اين است که برزيل 5 بار قهرمان جهان شده و بهتر است او دانش تاريخي خود را افزايش دهد.» خبرنگار برزيلي در حاشيه ملاقات ترامپ با جياني اينفانتينو عنوان کرد که برزيل بهترين تيم ملي فوتبال دنيا را دارد که ترامپ در واکنش به او گفت اما عملکرد اين تيم در جام جهاني نااميد کننده بود.

پاسخ منفي ستاره سيتي به بارسا

ايلکاي گوندوغان، هافبک آلماني منچسترسيتي به پيشنهاد بارسلونا پاسخ منفي خواهد داد. بارسلونا در ماه‌هاي اخير به دنبال جذب يک هافبک بازي‌ساز براي تقويت ترکيب خود بوده و در اين ميان نام‌هاي زيادي نيز مطرح شد اما نشريه سان مدعي شد ايلکاي گوندوغان، هافبک آلماني منچسترسيتي نيز يکي از گزينه‌هاي آبي‌اناري‌ها بوده است. بارسا اخيرا نيز در تلاش براي جذب گوندوغان بوده و حتي براي فصل نقل و انتقالات زمستاني پيشنهادي را براي انتقال او آماده کرده بوده اما به نظر مي‌رسد پاسخ هافبک آلماني منفي خواهد بود.

تنها 2 سال از قرارداد گوندوغان با سيتيزن‌ها باقي مانده اما اين هافبک 28 ساله قصد دارد پيشنهاد تمديد قرارداد باشگاه سيتي را پذيرفته و به دوران حضور خود در اين باشگاه ادامه دهد. بارسلونا پيش از اين و در سال 2016 نيز براي جذب گوندوغان اقدام کرده بود اما علاقه اين بازيکن براي بازي کردن زير نظر پپ گوارديولا باعث شد وي راهي سيتي شود.

تاکيد تاج؛

شکايتي از علي کريمي ندارم

چند ماه پيش بود که خبر رسيد مهدي تاج به خاطر حرف‌هايي که علي کريمي که در فضاي مجازي عليه فدراسيون فوتبال منتشر مي‌کند از او شکايت کرده است؛ خبري که بعدها تکذيب هم شد. تاج روز گذشته در اين باره گفت: « آقاي کريمي صرف نظر از اينکه درباره من چه نظري داشته دارد يا خواهد داشت، از بازيکنان خوب کشور ما بوده است و بايد به او احترام بگذاريم. او خيلي زحمت کشيده و انتقاداتي هم به فوتبال داشته که بايد جواب بدهيم. چون به سازمان و تشکيلاتي که نشود به آن انتقاد کرد، مردم احترام هم نمي‌کنند. شکايتي هم از آقاي کريمي در حال حاضر ندارم. در جرايد هم خواندم آقاي هوشنگ مقدس از دست او شکايت کرده که من پيشنهاد دادم او شکايت خود را پس بگيرد. در حوزه فوتبال شکايت کشي خوب نيست.»

ادعاي روشن‎؛

ابراهيمي را فراري دادند

حسن روشن منتقد هميشگي باشگاه استقلال است. او تقريبا در هر وضعيتي انتقادي دارد که مطرح کند و جالب اين که از اين کارش دفاع هم مي‌‌کند. او به تسنيم گفته: «من که ديوانه نيستم فقط انتقاد کنم. افتخاري گفته بود تا زماني که حسن روحاني رئيس جمهور است، او هم مديرعامل استقلال خواهد بود. اين هم حرف مفتي بود که زده شد. مي‌گفتند افتخاري آدم خوبي است، اما مديريتش در استقلال ضعيف بود. مردم چه گناهي کرده‌اند؟ افتخاري گفته بود باشگاه 110 ميليارد بدهي دارد، در جلسه‌اي که غير فوتبالي بود، محمدرضا داورزني (معاون وزارت ورزش و جوانان) گفت که سال گذشته به استقلال 32 و به پرسپوليس 50 ميليارد از سوي اسپانسر‌ها پرداخت شده است. اگر دو سال مديريت افتخاري 50 ميليارد به باشگاه استقلال داده شده، پس چرا باز هم مي‌گويد 110 ميليارد بدهي دارند؟ اين وسط پرتغال فروش را پيدا کنيد. اگر فتحي مديريت باشگاه را قبول کرده و بدهي‌ها را مي‌دهد، اول بايد بدهي بازيکنان را پرداخت کند. آنقدر بازيکنان را در گذشته اذيت کردند که بازيکني مثل اميد ابراهيمي فرار کرد و رفت.»

مجازات سنگين براي هوگو يوريس

مجازات هوگو يوريس به خاطر رانندگي در حالت غيرعادي پس از مصروف مشروبات الکلي مشخص شد.

به گزارش گاردين، هوگو يوريس به خاطر رانندگي در لندن در حالت غيرعادي پس از مصرف مشروبات الکلي به پرداخت 50 هزار پوند جريمه نقدي و 20 ماه محروميت از رانندگي محکوم شد.

کاپيتان تيم ملي فرانسه بامداد 24 آگوست در يکي از خيابان‌هاي مرکز لندن توسط پليس متوقف و از او تست مصرف الکل گرفته شد که نتيجه آن مثبت اعلام شد.

يوريس 31 ساله هم ديروز در دادگاه به جرم خود براي رانندگي پس از مصرف مشروبات الکلي و رانندگي با دو برابر سرعت مجاز اعتراف کرد و دادگاه هم حکم او را صادر کرد.

يوريس از سال 2012 که از ليون به تاتنهام پيوست در لندن سکونت دارد و براي سفيدپوشان اين شهر 209 بازي انجام داده و 75 بار کلين شيت کرده است.


 خبـــرنامه 

 وزنه‌برداري معلولان آسيا

قهرماني مقتدرانه سيامند رحمان بدون رکوردشکني

رقابت‌هاي وزنه‌برداري معلولان قهرماني آزاد آسيا ــ اقيانوسيه در ژاپن با درخشش سيامند رحمان قوي‌ترين معلول جهان خاتمه يافت.

در روز پاياني اين رقابت‌ها، ظهر ديروز مسابقه دسته 107+ کيلوگرم برگزار شد و 6 وزنه‌بردار از جمله سيامند رحمان و منصور پورميرزايي از ايران به روي تخته رفتند.

در اين رقابت سيامند رحمان با رکورد 280 کيلوگرم به مقام قهرماني رسيد و سومين طلاي ايران را به ارمغان آورد. او که به ترتيب وزنه‌هاي 270 و 280 کيلوگرمي را مهار کرد و البته در مهار وزنه 285 کيلوگرمي ناموفق شد و به رکورد دنيا حمله نکرد. البته رحمان پيش از اين آغاز اين تورنمنت هم گفته بود که قصد رکوردشکني ندارد و اين مهم را در بازي‌هاي پاراآسيايي 2018 و همچنين 2020 توکيو انجام خواهد داد.

در اين رقابت منصور پورميرزايي با رکورد 245 کيلوگرم به مقام نايب قهرماني و مدال نقره رسيد. پورميرزايي در تلاش‌هاي اول و دوم وزنه‌هاي 240 و 245 کيلوگرمي را مهار کرد، اما در تلاش سوم در اجراي صحيح روي وزنه 265 کيلوگرمي ناکام ماند تا به مقام دومي برسد.

بدين ترتيب تيم ايران با کسب 3 طلا، 5 نقره و 2 برنز به مقام نايب قهرماني رقابت‌هاي وزنه‌برداري معلولان قهرماني آزاد آسيا ــ اقيانوسيه دست يافت. در اين مسابقات تيم چين با کسب 14 طلا به مقام قهرماني رسيد و ازبکستان با 2 طلا سوم شد.

انصاري فرد در ناتينگهام فارست

مهاجم تيم ملي فوتبال ايران به تيم انگليسي ناتينگهام فارست پيوست.

کريم انصاري فرد که يکي از بازيکنان تيم ملي فوتبال ايران در بيست و يکمين دوره رقابتهاي جام جهاني بود و تنها گل ايران در ديدار برابر پرتغال را از روي نقطه پنالتي به ثمر رساند، به تيم ناتينگهام فارست پيوست.

هدايت تيم انگليسي ناتينگهام فارست بر عهده «آيتور کارانکا» است.

مشکلات مالي به تکواندو رسيد

مشکلات اقتصادي باعث شده است تا تيم ملي تکواندو برنامه‌اي براي حضور در مسابقات کسب سهميه گرند اسلم و جام رياست فدراسيون جهاني نذاشته باشد.

دومين دوره مسابقات گرنداِسلم انفرادي در 4 وزن المپيکي، 18 تا 25 آذرماه در "ووشي" چين برگزار مي‌شود برهمين اساس مرحله دوم مسابقات کسب سهميه حضور در اين رقابت‌ها از 4 آبان ماه آغاز و به مدت 3 روز ادامه خواهد داشت. همچنين دومين دوره مسابقات جام رياست فدراسيون جهاني تکواندو اواخر آبان ماه به ميزباني چين تايپه برگزار مي گردد.

با اعلام آرش فرهاديان رئيس سازمان تيم‌هاي ملي، در اين دوره از رقابت‌ها تيم ملي تکواندو کشورمان به دو رويداد کسب سهميه گرند اسلم و جام رياست فدراسيون جهاني(G2) اعزام نمي‌شود و تکواندوکاراني که متقاضي حضور در اين رويدادها هستند مي‌توانند به صورت شخصي تا 7 مهرماه درخواست خود را به اين سازمان اعلام نمايند تا بررسي‌ و اقدامات لازم به منظور اعزام صورت پذيرد.

فدراسيون جهاني هزينه ورودي براي هر تکواندوکار را 100 دلار تعيين کرده و سه نفر اول اين رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات گرنداِسلم را کسب مي‌نمايند.

تقابل مدعيان در هفته ششم ليگ برتر فوتسال بانوان

ديدارهاي هفته ششم ليگ برتر فوتسال بانوان در حالي برگزار خواهد شد که دو تيم مدعي ملي حفاري و سپيدرود مقابل يکديگر صف آرايي خواهند کرد.

رقابت‌هاي ليگ برتر فوتسال بانوان روز جمعه وارد ششمين هفته خود خواهد شد و در حساس ترين بازي هفته دو تيم سپيد رود تهران و ملي حفاري ايران که با 15 امتياز و تفاضل گل به ترتيب جايگاه اول و دوم جدول رده بندي را در اختيار دارند مقابل هم صف آرايي خواهند کرد. تيم سپيدرود تهران اين روزها با حواشي بسياري رو به رو است و حتي بحث انتقال اين تيم به اصفهان و تيم نامي نو نيز مطرح است.

دو تيم پارس آرا شيراز و دختران کوير نيز ديگر بازي مهم هفته را برگزار خواهند کرد و تيم دختران کوير در صورت پيروزي به رده سوم جدول رده بندي صعود خواهد کرد. برنامه کامل به شرح زير است:

* پارس آرا شيراز- دختران کوير مس کرمان

* شهرداري رشت-پالايش نفت آبادان

* ملي حفاري ايران- سپيدرود تهران

* مس رفسنجان-هيات فوتبال خراسان رضوي

* استقلال ساري- پويندگان فجر شيراز


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته