جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5937

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديداربا جمعي از مدال‌آوران ايران در بازي‌هاي آسيايي:
گوشمالي سختي به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهيم داد


هيلي: در صورت درخواست روحاني براي مذاکره، ترامپ بررسي مي‌کند


وزير خارجه فرانسه: بايد روابط عادي تجاري با ايران حفظ شود


پامپئو: تحريم‌هاي کره‌شمالي تا زمان خلع سلاح هسته‌اي برداشته نمي‌شود


60 عالم و مبلغ ديني در زندان‌هاي عربستان هستند


يك نكته از هزاران


ميز خبر


خبــــر


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


خبر


احتمال بازگشت داعش به عراق و سوريه


توافق ترامپ و امير کويت براي پايان دادن به بحران قطر


مراسم چهل و سومين سالروز تأسيس سازمان اورژانس


تظاهرات مخالفان خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا در ليورپول


سرمقاله

رئيس جمهور در ديدار جمعي از مديران رسانه هاي آمريکايي:
ترامپ اقدامات نادرست خود عليه ملت ايران را اصلاح کند


 رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديداربا جمعي از مدال‌آوران ايران در بازي‌هاي آسيايي:
 گوشمالي سختي به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهيم داد 

جمعي از ورزشکاران مدال‌آور و غرورآفرين کشورمان در بازي‌هاي آسيايي 2018 جاکارتا (اندونزي) با رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري ، حضرت آيت الله خامنه‌اي در اين ديدار قبل از بيان نکاتي خطاب به ورزشکاران، حضور گرم و پر شور ملت ايران در مراسم عزاداري حضرت سيدالشهداء عليه‌السلام را پر معنا و با عظمت‌تر از سالهاي قبل خواندند و با اشاره به حادثه تروريستي در اهواز، گفتند: اين حادثه تلخ بار ديگر نشان داد که ملت ايران در راه پر افتخار پيشرفت و اعتلاء، دشمنان زيادي دارد.

ايشان حمله به افراد بي‌دفاع را کاري بزدلانه خواندند و خاطرنشان کردند: کار شجاعانه از آنِ جوانان برومند کشور است که در ميدانهاي علمي، دفاعي و ورزشي افتخارآفرين هستند.

ايشان افزودند: بر اساس گزارشها اين کار بزدلانه کار همان افرادي است که هر جا در سوريه و عراق گرفتار مي‌شوند، امريکايي‌ها نجاتشان مي‌دهند و دستشان در جيب سعودي و امارات عربي است.

رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: مطمئناً گوشمالي سختي به عوامل اين اقدام خواهيم داد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي بخش بعدي سخنانشان را به تأکيد بر ارزش کار بزرگ مدال‌آوران و توصيه چند نکته به آنان اختصاص دادند.

مدال واقعي شما قهرمانانيد که هويت ايراني اسلامي را به دنيا نشان داديد

ايشان خطاب به ورزشکاران گفتند: مدال واقعي شماييد، زيرا بالاترين ارزش براي يک کشور و لازمه پيشرفت آن، وجود نيروي انساني کارآمد، مؤمن، جدي، با هوش و پر تلاش است.

رهبر انقلاب، افتخارآفريني دختران و پسران مدال‌آور ايران در مسابقات جهاني را موجب خرسندي ملت‌هاي آزاده و در عين حال عصبانيت جبهه استکبار دانستند و افزودند: مستکبران از پيروزي ملت ايران در هر عرصه‌اي خشمگين مي‌شوند، بنابراين پيروزي شما در واقع پيروزي ملت و شکست جبهه وسيع دشمنان ايران است، به همين دليل حقيقتاً به شما افتخار مي‌کنم و پيام‌هاي تشکر من به شما به معناي واقعي کلمه، برآمده از دل است.

ايشان با اشاره به تلاش مستمر دشمنان براي پنهان کردن موفقيت‌هاي بزرگ ملت ايران در عرصه‌هاي مختلف، گفتند: البته افتخارآفريني شما ورزشکاران عزيز در مقابل چشم صدها ميليون انسان در دنيا، غيرقابل انکار است که اين امتياز، ارزش کارتان را مضاعف مي‌کند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، خَلق صحنه‌هاي ماندگاري همچون دعا و سجده به درگاه پروردگار پس از پيروزي، وقار و حجاب اسلامي بانوان ورزشکار کشورمان در مسابقات و اهداء مدال به شهيدان سرافراز را نشان‌دهنده هويت و شخصيت ايراني، اسلامي و انقلابي ورزشکاران غيور ايران برشمردند و تأکيد کردند: قهرمانان اجاره‌اي برخي کشورها از نشان دادن هويت آن ملت ناتوان هستند اما قهرمانان اصيل ما چنين افتخارآميز، هويت ملت ايران را نمايندگي مي‌کنند و کار شما با هيچ محاسبه مادي، قابل ارزشگذاري نيست.

رهبر انقلاب اسلامي از همين زاويه به موضوع تهديد ورزشکاران کشورمان از جانب برخي مراکز خارجي پرداختند و گفتند: خاضع و خاشع شدن در مقابل هنجارهاي استکبار مايه افتخار نيست، بنابراين در مقابل تهديد به اينکه اگر فلان مسابقه را ندهيد يا کاري را انجام ندهيد، فلان فدراسيون از شما ناراضي مي‌شود، نبايد تسليم تهديدها و هنجارهاي غلط و تحميلي شويد.

ايشان با تأکيد بر اينکه ميدان ورزش، ميدان ترس و ملاحظه نيست بلکه ميدان شجاعت و پيش‌رفتن است، گفتند: ارزشها و اصالتها را نمي‌توان و نبايد زير پا گذاشت، البته مخالفان ارزشهاي ملت ايران نيز نمي‌توانند کاري بکنند همچنان‌که سال قبل پس از آنکه عليرضا کريمي عزيز، شکست را براي هدف مهمتري قبول کرد، او و فدراسيون کشتي را تهديد کردند اما در مسابقات امسال، اين جوانِ افتخارآفرين حاضر و قهرمان شد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي در تبيين علت مخالفت با مسابقه دادن با نمايندگان رژيم صهيونيستي، خاطرنشان کردند: جمهوري اسلامي از ابتداي انقلاب، رژيم صهيونيستي و رژيم نژادپرست آفريقاي جنوبي را به رسميت نشناخت، البته رژيم آپارتايد آفريقاي جنوبي سقوط کرد و رژيم غاصب، کذّاب و نژادپرست صهيونيستي نيز ساقط خواهد شد.

جمهوري اسلامي ايران در مسابقات ورزشي با نمايندگان رژيم صهيونيستي شرکت نخواهد کرد

رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: جمهوري اسلامي ايران در مسابقات ورزشي با نمايندگان رژيم غاصب شرکت نخواهد کرد و معتقديم خود اين کار که سال گذشته عليرضا کريمي نمونه‌اي از آن را انجام داد، يک قهرماني واقعي است.

ايشان با اشاره به توجه ويژه مردم به جوانان قهرمان به آنان توصيه کردند: در عين قهرماني، «متواضع، متديّن، انقلابيِ پيشرو و خانواده‌دوست» باشيد تا در چشم مردم الگوي «صلاح، نجابت و طهارت» شويد.

رهبر انقلاب اسلامي ديدار با افتخارآفرينان کاروران ورزشي ايران را بسيار شيرين و اين روز را روزي به‌ياد ماندني برشمردند و گفتند: ورزش قهرماني بايد همچون قله‌اي همه مردم را به انجام ورزش تشويق و ورزش را در چشم همگان شيرين کند.

در اين ديدار که در فضايي صميمي و پر نشاط برگزار شد، هر يک از ورزشکاران قهرمان خود را معرفي و نکاتي درباره افتخارات و سوابقشان بيان کردند.


  هيلي: در صورت درخواست روحاني براي مذاکره، ترامپ بررسي مي‌کند 

اي بي سي : نيکي هيلي، نماينده آمريکا در سازمان ملل در گفت‌وگو با شبکه اي بي سي نيوز در پاسخ به سوالي درباره اينکه رئيس‌جمهور آمريکا قرار است رياست نشستي در شوراي امنيت درباره ايران را برعهده داشته باشد و اينکه مقامات ايران گفته‌اند با آمريکا مقابله خواهند کرد، گفت: آنها تا جايي که بخواهند مي‌توانند ما با مقابله کنند اما مشکل اينجاست که آنها دوست ندارند درباره هشدارهاي ما به آنها صحبت کنيم. ما درباره آزمايش موشک‌هاي بالستيک به آنها هشدار داده‌ايم. ما حمايت از تروريسم را به آنها گوشزد کرديم. ما درباره فروش سلاح نيز هشدار داده‌ايم و آنها اين کار را دوست ندارند.به گزارش ايسنا،نيکي هيلي در ادامه در پاسخ به سوالي درباره ديدار روساي جمهور ايران و آمريکا اظهار داشت: من فکر نمي‌کنم که رئيس‌جمهور (ترامپ) مخالفتي با آن داشته باشد. رئيس‌جمهور ايران تاکنون درخواستي نداده است اما اگر وي خواستار اين ديدار شود از نظر من رئيس‌جمهور به طور جدي آن را بررسي خواهد کرد.


 وزير خارجه فرانسه: بايد روابط عادي تجاري با ايران حفظ شود 

 نشريه لوموند :وزير خارجه فرانسه به لزوم تداوم روابط تجاري با ايران و پايبندي کشورش به برجام تاکيد کرد.به گزارش ايسنا، وزير خارجه فرانسه بار ديگر بر لزوم حفظ توافق هسته‌اي تأکيد کرد و گفت روابط عادي تجاري بايد با ايران حفظ شود.به نوشته پايگاه خبري آرمنيا نيوز، ژان ايو لو دريان، وزير خارجه فرانسه در گفت‌وگو با نشريه لوموند گفت: تا زماني‌ که ايران به تعهدهاي توافق وين (برجام) احترام بگذارد، فرانسه هم به تعهدهاي اين توافق احترام خواهد گذاشت.

وي در ادامه افزود که لازم است از آمريکا در زمينه اين‌که کدام بخش‌هاي اقتصادي تحت تاثير تحريم‌ها قرار دارد، توضيحاتي خواسته شود.بر اساس گزارش العالم، وزير خارجه فرانسه در اين گفت وگو همچنين بر لزوم داشتن روابط معمول تجاري با ايران، به خصوص در زمينه داروسازي و کشاورزي تأکيد کرد.


  پامپئو: تحريم‌هاي کره‌شمالي تا زمان خلع سلاح هسته‌اي برداشته نمي‌شود 

آسوشيتدپرس :مايک پامپئو، وزير امور خارجه آمريکا تاکيد کرد تحريم‌هاي اقتصادي عليه کره شمالي تا زماني که اين کشور خلع سلاح هسته‌اي را کامل نسازد، کاهش نخواهند يافت.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، اين صحبت‌هاي وزير امور خارجه آمريکا بعد از آن مطرح شد که کيم جونگ اون، رهبر کره شمالي در ديدار مجدد با رئيس‌جمهور کره‌ جنوبي پيشنهاد داد که در ازاي امتيازاتي از سوي آمريکا مکان اصلي سايت هسته‌اي اصلي خود را تعطيل کند.با اين حال مقام‌هاي دولت آمريکا هنوز پيامي دال بر آمادگي‌شان براي ارائه امتيازات خاص به پيونگ يانگ نفرستاده‌اند.

پامپئو در صحبت‌هايش در مصاحبه با فاکس نيوز به اينکه آمريکا اعلام پايان جنگ دهه 1950 کره را مدنظر دارد اشاره‌اي نکرد. اين مساله يکي از مطالبات کره شمالي به نشانه کاهش خصومت‌ها از جانب آمريکا بوده است.


 60 عالم و مبلغ ديني در زندان‌هاي عربستان هستند 

 حساب کاربري "بازداشت شدگان عقيدتي" در عربستان اعلام کرد که تعداد علما و مبلغان بازداشت شده در اين کشور به 60 تن رسيده است.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري الجزيره، حساب کاربري"بازداشت شدگان عقيدتي" در عربستان در توييتر اعلام کرد: تعداد استادان دانشگاهي که بازداشت شده‌اند به 50 تن مي‌رسد. همچنين 25 خبرنگار، 20 فعال حقوقي و 10 وکيل نيز بازداشت شده‌اند.

اين حساب کاربري هفته گذشته اعلام کرده بود که تعداد بازداشت‌شدگان سياسي در عربستان به 2613 تن رسيده است. به گفته فعالان منظور از اين رقم تعداد بازداشت شدگان بعد از سپتامبر 2017 است.


 يك نكته از هزاران 

 لزوم الگوگيري از كشورهاي عاري از دخانيات

در خبرها آمده بود مسئولان و مقامات انگلستان اميدوارند تا سال 2030، مصرف سيگار در اين كشور به طور كامل ريشه‌كن شود. انگلستان كشوري است كه در ميان كشورهاي اروپايي، پس از سوئد، در رتبه دوم مصرف كم سيگار قرار دارد و اكنون، روند استعمال سيگار در اين كشور، همچنان رو به كاهش است. با توجه به اينكه كشور ما در زمينه مصرف مواد دخاني، در رتبه خوبي قرار ندارد، الگوگيري از كشورهاي داراي عملكرد موفق در اين زمينه، مي‌تواند بسيار اثربخش باشد. طبق برخي آمارها، در حال حاضر، سالانه حدود 55 ميليارد نخ سيگار در ايران مصرف مي‌شود كه رقمي قابل توجه است.


 ميز خبر 

 رئيس قوه قضائيه: نيروهاي امنيتي به هيچ وجه نبايد غفلت داشته باشند

رئيس قوه قضاييه با بيان اينکه گوش دستگاه قضايي به فضاسازي ها بدهکار نيست،گفت: تخريب دستگاه قضايي، خيانت به امام (ره) و انقلاب است.

به گزارش اداره کل روابط عمومي قوه قضاييه، آيت الله آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي با تسليت مجدد شهادت جمعي از هموطنانمان در جريان حمله تروريستي به رژه نيروهاي مسلح در اهواز، براي مجروحان اين حادثه بهبودي و سلامت آرزو کرد و گفت: اجانب و فراعنه منطقه و همچنين مزدوراني که در کشورهاي غربي لانه کرده اند به دنبال ايجاد بحران در کشور ما هستند و بر اين اساس تروريستها را به انجام چنين عملياتي تحريک مي کنند اما عمليات اخير فاقد هرگونه ارزش نظامي بود و صرفاً مردم بي گناه غيرنظامي و برخي اعضاي نيروهاي مسلح را که در يک رژه نمادين شرکت کرده بودند به خاک و خون کشيدند که اين امر نزد همه وجدان هاي بيدار در جهان محکوم است.

آيت الله آملي لاريجاني با بيان اينکه هيچ مجامله، تسامح و ترحمي نسبت به تروريست ها و حاميان آنها نخواهيم داشت، تاکيد کرد: از نظر ما امنيت مردم به هيچ وجه قابل مسامحه نيست و بر اين اساس به سازمان قضايي نيروهاي مسلح نيز دستور داده ام که علل وقوع اين حادثه تروريستي را بررسي کند.

نيروهاي امنيتي به هيچ وجه نبايد غفلتي داشته باشند گرچه مي دانيم که همه اين عزيزان در گستره پهناور ايران اسلامي در حال تلاش شبانه روزي و اقدامات به موقع هستند تا با وجود مواجهه کشور با گروه هاي مختلف تروريستي در منطقه و توطئه هاي گوناگون براي آتش افروزي در داخل، امنيت را به بهترين نحو برقرار کنند. بر اين مبنا انتظار اين است که همانند هميشه مجال وقوع چنين حوادثي را به مزدوران و تروريست ها ندهند.

نفت 80 دلاري شد

قيمت جهاني نفت در ادامه معاملات از 80 دلار در هر بشکه گذشت که بالاترين رقم در 4 سال گذشته است.

به گزارش خبرگزاري تسنيم، قيمت جهاني نفت در معاملات امروز براي نخستين بار از سال 2014 به 80 دلار در هر بشکه رسيد.

هر بشکه نفت برنت درياي شمال در لحظه مخابره خبر به 80 دلار و 9 سنت رسيده است. قيمت نفت در اين روز نسبت به روز قبل 1 دلار و 85 سنت افزايش داشته است. قيمت نفت سبک آمريکا نيز با افزايش 1 دلار و 19 سنتي به 71 دلار و 97 سنت در هر بشکه رسيده است.

تصويب قانون جديد ضدپناهجويان در ايتاليا

دولت ايتاليا قانوني جديد عليه مهاجرت به تصويب رسانده است.

به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري فرانسه، دولت ايتاليا قانون جديدي براي مبارزه با پناهجويان به تصويب رساند.

اين در حالي است که پيشتر «هورست زيهوفر» وزير کشور آلمان، گفته بود که ايتاليا موافقت کرده پناهجوياني که پيشتر درخواست پناهندگي در اين کشور را داده بودند و در مرز آلمان و اتريش دستگير مي‌شوند، به ايتاليا بازگردانده شوند.

تاييد حکم اعدام 20 عضو گروه اخوان‌المسلمين

دادگاه مصر حکم اعدام شماري از اعضاي گروه اخوان‌المسلمين را تاييد کرد.

به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري شينهوا، دادگاهي در مصر حکم اعدام 20 عضو گروه اخوان‌المسلمين را به اتهام حمله به يک ايستگاه پليس و کشتن 14 مامور تاييد کرد.

دادگاه مصر، نيز با صدور حکمي، «محمد بديع» رهبر اخوان‌المسلمين اين کشور و همچنين 64 نفر از اعضاي اين گروه را به اتهام ارتکاب اقدام‌هاي خشونت‌آميز و کشتار در استان «المنيا» در جريان متفرق کردن تجمع‌کنندگان اخواني‌ها در ميدان «رابعه العدويه» در سال 2013، به حبس ابد محکوم کرد.

عمران خان: پاکستان از هيچ ابرقدرتي نمي‌ترسد

نخست وزير پاکستان اعلام کرد که ديگر تهديدها عليه پاکستان اثرگذار نيست و اين کشور از هيچ ابرقدرتي نمي‌ترسد.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، عمران خان، نخست وزير پاکستان در اظهاراتي از بوروکرات‌ها خواست که بدون هيچگونه ترس و نگراني از اصل شايسته سالاري پيروي کرده و تدابير سختگيرانه‌اي در قبال فساد اتخاذ کنند.

او در ادامه اظهاراتش با اشاره به سياست خارجي پاکستان گفت: پاکستان اهميت ژئواستراتژيک بالايي در منطقه دارد. در حال حاضر بزرگترين بازار اقتصادي محسوب مي‌شود.

يونيسف: نيم ميليون کودک در طرابلس ليبي در معرض خطر مستقيم هستند

صندوق حمايت از کودکان سازمان ملل هشدار داد، نيم ميليون کودک در طرابلس در معرض خطر مستقيم قرار دارند و بيش از 2.6 ميليون کودک در ليبي به کمک نياز دارند.

به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌اي القدس العربي، صندوق حمايت از کودکان سازمان ملل (يونيسف) در بيانيه‌اي هشدار داد، نيم ميليون کودک در شهر طرابلس، پايتخت ليبي در معرض خطر مستقيم قرار دارند و بيش از 2.6 ميليون کودک در اين کشور به کمک نياز دارند.


 خبــــر 

 شمخاني:

خطر تروريسم تمام منطقه را با بحران مواجه کرده است

دبير شوراي عالي امنيت ملي گفت: خطر تروريسم و ريشه‌هاي آن از جمله انديشه تکفيري که توسط برخي کشورها ترويج مي‌شود تمام منطقه را با بحران مواجه ساخته و مانعي بزرگ در مسير رشد و پيشرفت کشورهاي اسلامي است.به گزارش دبيرخانه شوراي عالي امنيت ملي، «علي شمخاني» در ديدار «راميل اسوب اف» وزير کشور جمهوري آذربايجان و هيات همراه بر شناسايي و پيگيري ريشه هاي خارجي عمليات تروريستي اخير در شهر اهواز تاکيد کرد.

وي با تقبيح سياست هاي آمريکا و رژيم صهيونيستي براي ايجاد اختلاف ميان کشورهاي همسايه، خاطرنشان کرد: لازم است با حفظ هوشياري و افزايش تعاملات و گفت و گوهاي سازنده، تلاش هاي مخرب بدخواهان براي ايجاد بدبيني و اختلاف ميان کشورهاي منطقه خنثي شود.

دبير شوراي عالي امنيت ملي به اشتراکات فرهنگي، تاريخي و تمدني و وجود فرصت ها و منافع گسترده دو کشور اشاره کرد و اظهار داشت: سرمايه گذاري هاي صورت گرفته در مسير توسعه روابط موجب پيشرفت و امنيت متقابل مي شود.

وزير دفاع روسيه: ظرف دو هفته آتي سوريه را به اس300 مجهز مي‌کنيم

وزير دفاع روسيه اعلام کرد که اين کشور ظرف دو هفته آتي ارتش سوريه را به سامانه‌ دفاع هوايي اس-300 مسلح مي‌کند.

به گزارش ايسنا، به نقل از اسپوتنيک، سرگئي شويگو، وزير دفاع روسيه گفت: روسيه مصمم است که تدابير لازم براي تامين امنيت نيروهاي خود در سوريه را اتخاذ کند.وي گفت: ساختار سامانه‌هاي دفاع هوايي سوريه با رادارها و ادوات مراقبتي روسيه تجهيز مي‌شوند و روسيه طبق دستور ولاديمير پوتين، رئيس‌جمهوري روسيه طي دو هفته آتي سوريه را به سامانه‌هاي اس-300 مجهز خواهد کرد.او ادامه داد: سامانه‌هايي که به سوريه داده مي‌شود تا 250 کيلومتر برد خواهند داشت و نظاميان سوري براي بکارگيري موثر اين سامانه‌ها آموزش خواهند ديد.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

سيزدهمين کنفرانس عمومي انجمن بين المللي دانشگاه ها

د‌كتر عبد‌الله جاسبي سري دوم-2

انجمن بين المللي دانشگاه ها

دوازدهمين کنفرانس عمومي، سائوپولو، برزيل

ادامه مطالب

قسمت I . کنفرانس عمومي دانشگاه ها

ماده 11

کنفرانس عمومي بالاترين ارگان انجمن خواهد بود؛ درميان ساير موارد اين ارگان قدرت بيشتر دارد :

الف) تا سياست کلي انجمن را تعيين کند و به صورت خاص زمينه همکاري با سازمان ها وبه طور کلي با آموزش عالي را فراهم نمايد ؛

ب) تا چارچوب کلي براي برنامه هاي کاري و بودجه هاي انجمن را تصويب يا اصلاح نمايد ؛

ج) تا اصولي را که براساس آن حق عضويت ها ثابت خواهد شد به صورت دوره اي مورد تجديد نظر قراردهد ؛

د) تا اعضاي هيأت مديره را انتخاب کند ؛

ه) تا رئيس انجمن را انتخاب کند .

ماده 12

کنفرانس عمومي حداقل هرچهارسال يکبار در زمان ومکاني که در طول اجلاس قبلي تعيين شده تشکيل مي گردد، اين مکان ممکن است توسط رئيس انجمن تغيير کند .

امکان دارد که اجلاس فوق العاده برحسب درخواست کتبي اکثريت اعضايي که به هيأت مديره ارسال کرده اند تشکيل گردد. يا ، اگر همين تصميم توسط دو سوم اکثريت اعضاي حاضر هيأت مديره گرفته شود .

ماده 13

بين دو کنفرانس امکان دارد کنفرانس هاي ساليانه باشدکه از اعضا براي بحث پيرامون موضوعات مورد توجه آموزش عالي بين المللي است. اين کنفرانس ها درگير رأي گيري براي وظايف IAU نخواهد شد .

مدير اجرايي دفتر بين المللي دانشگاه ها ممکن است در کنفرانس عمومي به عنوان ذير شرکت کند اما در رأي گيري ها شرکت نخواهد کرد .

قسمت II . رئيس انجمن

ماده 14

رئيس انجمن توسط کنفرانس عمومي با اکثريت مطلق اعضاي حاضر و رأي آنها انتخاب خواهدشد، و تا انتخاب رئيس جديد توسط کنفرانس عمومي بعدي در مقام خود باقي مي ماند .

او استحقاق براي انتخاب مجدد را ندارد .

تنها اشخاصي که به عنوان اعضاي انجمن هستند استحقاق انتخاب به عنوان رئيس را خواهند داشت .

ماده 15

رئيس انجمن اجلاس هاي هيأت مديره و کنفرانس عمومي را اداره مي کند .


 خبر 

 با حضور مردم شهيدپرور؛

تشييع و خاکسپاري شهداي حادثه تروريستي اهواز

پيکر پاک 12 شهيد از شهداي والامقام حادثه تروريستي اهواز پس از تشييع، در اين شهر به خاک سپرده شد.

به گزارش صداوسيماي مرکز خوزستان، 12 شهيد از شهداي حادثه تروريستي اهواز هم بعد از مراسم تشييع در اين شهر، براي خاکسپاري به زادگاهشان در شهرهاي دزفول، باغملک ، بهبهان ، رامهرمز ، گتوند ، هفت شهيدان مسجدسليمان و خرم آباد (استان لرستان) منتقل شدند.

وزير اطلاعات:

بخش عمده عوامل تروريستي اهواز دستگير شدند

وزير اطلاعات با اشاره به دستگيري بخش عمده اي از عوامل حادثه تروريستي اهواز گفت: چنين اقدامات تروريستي نمي تواند در اراده مردم ايران اسلامي و استان خوزستان خللي ايجاد کند.به گزارش ايرنا حجت الاسلام سيد محمود علوي در مراسم تشييع شهداي حادثه تروريستي اهواز بيان داشت: جنايتکاران که دست به اين جنايت هولناک زدند بدانند که فرزندان ايران اسلامي در برابر اين جنايات سکوت نخواهند کرد.

وي ادامه داد: جنايات کشتن کودکان 6 ساله و تيراندازي به سمت زن و بچه مردم، چيزي نيست که فرزندان ايران اسلامي در دستگاههاي امنيتي،اطلاعاتي و نظامي از آن صرف نظر کنند.

وي گفت: تروريست هائي که اقدام به اين جنايت کردند به هلاکت رسيدند و عقبه آنها تا آخرين نفر به وسيله سربازان گمنام امام زمان(عج) و ساير نيروهاي نظامي ، انتظامي، امنيتي، سياسي ،سپاه ، بسيج ، ارتش و نيروي انتظامي و دستگاه قضائي و مديريت سياسي کشور شناسائي خواهند شد.وي افزود: بخش عمده اي از عوامل اين حادثه تروريستي دستگير شدند و نيروهاي امنيتي، نظامي و انتظامي تا آخرين نفر آنها را به کيفر خواهند رساند و به دنيا اين پيام را خواهند داد که ايران اسلامي جاي دست زدن به اين جنايتهاي ضد بشري نيست و به زودي مجرمين انتقام خود را پس خواهند داد.

بيش از 50 مقام پيشين آمريکا خواستار بازگشت به توافق هسته‌اي شدند

گروهي از مقامات برجسته پيشين آمريکايي در بيانيه‌اي خطاب به رييس جمهور کشورشان خواستار تعامل وي با ايران از طريق ديپلماسي و بازگشت به توافق هسته‌اي شدند.

به گزارش ايسنا، به نوشته نشريه پوليتيکو بيش از 50 مقام برجسته آمريکايي در عرصه سياست خارجي، اطلاعات و امنيت ملي با انتشار يک بيانيه جديد تاکيد کردند که دونالد ترامپ رييس‌جمهور آمريکا ريسک وقوع يک جنگ با ايران را ايجاد کرده است مگر اين‌که او با اين کشور از طريق ديپلماسي و نه فقط تاکتيک‌هاي اعمال فشار وارد تعامل شود.

اين بيانيه که ابتدا در اختيار پوليتيکو قرار گرفته است اقدامي غيرمعمول به شمار مي‌آيد و در شرايطي منتشر شده است که ترامپ خود را براي سخنراني در مجمع عمومي سازمان ملل آماده مي‌کند. انتظار مي‌رود که ايران يکي از موضوعات اصلي مورد بحث در نشست هفته جاري شوراي امنيت سازمان ملل باشد.در ادامه‌ اين بيانيه آمده است: اعمال فشار و تحريم‌هاي يک‌جانبه بدون گزينه‌هاي ديپلماتيک معتبر مي‌تواند به وقوع يک مناقشه خطرناک و غيرسازنده با ايران منجر شود.


 احتمال بازگشت داعش به عراق و سوريه 

 يک مجله آمريکايي در دو گزارش هشدار داد، پايان داعش به معناي پايان کار آن در کل سوريه و عراق نيست و داعش در سوريه با ايجاد ائتلافي با القاعده منتظر خروج نيروهاي آمريکايي، روس و ترکيه‌اي است تا با دولت بشار اسد وارد جنگ شود و داعش در عراق نيز هنوز به شکل قطعي شکست نخورده است.

به گزارش ايسنا، در گزارش اول مجله آتلانتيک چاپ آمريکا درباره داعش در سوريه آمده است، بر خلاف اميد بستن‌ها به پايان کار داعش، درگيري‌ها در سوريه پايان نيافته‌اند و هنوز يک سوم سوريه خارج از کنترل دولت دمشق است: شمال غربي سوريه تحت نفوذ ترکيه و شرق آن تحت "حمايت" آمريکا است، علاوه بر اين امکان دارد دستاوردهايي نظامي براي دولت موقت حاصل شود.


 توافق ترامپ و امير کويت براي پايان دادن به بحران قطر 

 يک مقام آمريکايي فاش کرد که رئيس‌جمهوري آمريکا و امير کويت براي پايان دادن به بحران ميان چند کشور عرب حوزه خليج فارس توافق کرده‌اند.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، لورانس سيلورمن، سفير آمريکا در کويت اعلام کرد که صباح الاحمد الصباح، امير کويت و دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوري آمريکا درباره ضرورت حل و فصل هر چه سريع‌تر بحران قطر با عربستان، امارات، بحرين و مصر توافق کردند. خبرگزاري رسمي کويت نيز اين خبر را تاييد کرده است.


 مراسم چهل و سومين سالروز تأسيس سازمان اورژانس 


 تظاهرات مخالفان خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا در ليورپول 


 سرمقاله 

انتظارات عمومي ؛ از اهواز تا نيويورک

حميدرضا عسگري

رئيس جمهوري به آمريکا سفرکرده و چشم ها به حضور وي در سازمان ملل و سخنراني در مجمع عمومي است . سخناني که با داغ شهادت مردم بي گناه و سربازان وطن در اهواز مهر شده است.

لذا چشم مردم ايران دراين ايام به همراه انتظارات بسياري از مقامات کشورمان از اهواز تا نيويورک، و به صحن عمومي سازمان ملل دوخته شده است. انتظاراتي که نه از باب اميد به گشايش در عرصه جهاني است، بلکه از بابت رساندن پيام و نداي صداي مردم ايران براي افکارعمومي دنيا است.

اين توقع وجود دارد در اين فرصت محدود به جاي پرداختن به سخنان تکراري پيرامون برخي مباحث سياسي، به موضوعات و مشکلات مردم ايران پرداخته شود، اگرچه اين مسائل جداي از مباحث سياسي نيست، اما بايد به شکلي مطرح گردد که منعکس کننده صداي ملت باشد، نه اختلافات دولت ها.

بايد افکار عمومي جهان در جريان مشکلات اجتماعي به وجود آمده به سبب بدعهدي ها و بروز مشکلات عامدانه قرار گيرند و بفهمند که ملت ايران در شرايط سختي قرار گرفته اند که برساخته از اختلافات تعصبي و سليقه اي برخي قدرت هاي بزرگ و کشورهاي منطقه است.

افکارعمومي جهان امروز تشنه شنيدن است، شنيدن واقعيت هايي که از سوي رسانه ها در جبهه هاي مختلف سياسي تغيير شکل مي دهد و هرطرف به سبک مورد نظر خود آن را مخابره مي کند. بايد مظلوميت مردمي که ناخواسته قرباني تروريست مي شوند، براي افکارعمومي جهاني بازگو شود، تا ملت ها بتوانند از حق و حقوق يکديگر دفاع کنند، چه بسا اين سبک اطلاع رساني براي جهانيان از چندين دور مذاکره علني و پنهاني موثر تر واقع شود.

انتظار مردم ايران از نمايندگان خود در سازمان ملل اين است که حين سخنراني گوشه چشمي به اهواز و ديگر مردم شريف ايران داشته باشند، که به پاس تحمل و مقاومت آنهاست که امروز رئيس جمهوري قادر خواهد بود در برابر جهانيان نداي حق خواهي سر دهد.

اين مردم داغ ديده که در زير بار فشارهاي مختلف داخلي و خارجي کمرخم کرده اند و دندان برهم مي سايند، انتظار دارند مسئولان کشورشان علاوه بر تامين امنيت سرحدات از گزند تروريست ها و دشمنان، درصدد بهبود وضعيت و امنيت رواني و معيشتي آنها باشند و از چنين فرصت هايي که پيش آمده درجهت احقاق حق ملت استفاده شود، نه تحکيم مواضع دولت و يا بهره برداري سياسي که مورد حمايت موافقان يا انتقاد مخالفان آن قرار گيرد.

قدر مسلم نمايندگان ايران در سازمان ملل و به خصوص شخص رئيس جمهوري نسبت به اين مسائل و دغدغه هاي عمومي مطلعند، اما اهميت خواسته ملت به اندازه اي هست که مدام بر آن تاکيد شود و ارزش بالاي آن بارها براي مسئولان يادآوري گردد.

hamidasgari2020@yahoo.com


 رئيس جمهور در ديدار جمعي از مديران رسانه هاي آمريکايي:
 ترامپ اقدامات نادرست خود عليه ملت ايران را اصلاح کند 

 رئيس جمهور در ديدار جمعي از مديران ارشد رسانه هاي آمريکايي با بيان نقش ارزشمند رسانه هاي همگاني در انتقال واقعيات جامعه به مردم تاکيد کرد: هدف نهايي رسانه ها در انتقال حوادث و تحليل آنها بايد تقويت صلح، امنيت و پيشرفت جامعه بشري باشد.به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني و در پاسخ به پرسشي درباره ديدار احتمالي با رئيس جمهوري آمريکا، همانطور که ميان رهبران کره شمالي و آمريکا بعد از يک سلسله لفاظي ها چنين ديداري انجام گرفت، گفت: تشبيه اين دو مساله خيلي دقيق نيست. از سال گذشته تاکنون رئيس جمهور آمريکا از يک توافق بسيار مهم بدون هيچ دليل خارج شده و مردم ايران را تحريم و تهديد کرده است و اين اقدامات بسادگي قابل چشم پوشي نيست. کره شمالي با ماجراي ايران کاملا متفاوت است.

رئيس جمهور اظهارداشت: ترامپ در حقيقت چند اقدام بسيار نادرست را عليه ايران و ملت ايران انجام داده است. او بي دليل از توافق برجام خارج شده ، ملت ايران را بدون هيچ دليلي تحريم و تهديد کرده و در امور داخلي ما دخالت است. قبل از هر بحثي اين اقدامات نادرست بايد جبران شود.

دکتر روحاني در پاسخ اين پرسش که اگراروپايي ها هم در موضوع برجام به آمريکا بپيوندند ايران چه اقدامي انجام خواهد داد، گفت: ايران تاکنون به تعهدات خود به برجام پايبند بوده و اگر 5 کشور به تعهداتشان پايبند باشند مي توانيم آن را حفظ کنيم و اما اگر شرايط ديگري پيش بيايد، به طور طبيعي ما هم در آن شرايط تصميم خود را اتخاذ مي کنيم.

دکتر روحاني در پاسخ به پرسشي درباره نقش برخي کشورها در حادثه تروريستي اهواز نيز گفت: در اهواز يک جنايت بزرگ تروريستي انجام شد و متاسفم که برخي کشورها از عبارت حمله تروريستي امتناع مي کنند و اين بدان معنا است که نمي خواهند همه يکسان با همه تروريست ها در دنيا مبارزه کنيم.دکتر روحاني در پاسخ به پرسشي درباره اثرات تحريم ها بر روي مردم ايران و احساس آنها در قبال آمريکا گفت:مي توانيد به راحتي ترسيم کنيد اگر کشوري نسبت به آمريکا تحريمي اعمال کند که در زندگي روزمره شما و امنيت پروازها اثر بگذارد و دسترسي شما به دارو و نيازهاي اوليه شما را تحت تاثير قرار دهد، نسبت به کشور تحريم کننده چه احساسي داريد؟


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته