جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5937

شهردار کلانشهر تبريز :
مشارکت دانش آموزان در امور شهري، ضروري است

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان:
پايداري برق شوش با استفاده از تجهيزات ساخت شرکت هاي ايراني

معاون سياسي فرمانداري بهارستان:
اجراي طرح مبارزه با قاچاق کالا و احتکار در شهرستان بهارستان

در نشست هم‌انديشي کانون مهدويت دانشگاه آزاد تبريز تأکيد شد؛
تبيين مباني مهدويت براي دانشجويان در کارگاه‌هاي آزادانديشي


خبــر


در استان


 شهردار کلانشهر تبريز :
 مشارکت دانش آموزان در امور شهري، ضروري است  

 تبريز- توفيقي

شهردار کلانشهر تبريز با حضور در دبيرستان تاريخي فردوسي تبريز زنگ آغاز سال تحصيلي را به صدا در آورد. مهندس ايرج شهين باهر ضمن تبريک فرارسيدن سال تحصيلي جديد اظهار کرد: توسعه تمامي شهرها و کشورها زيرسايه تلاش هاي جوانان آن کشور صورت گرفته که شما دانش آموزان نيز بايد بدانيد که پس از سپري شدن زمان، مديريت کشور به شما سپرده مي شود؛ چنان که بنده نيز در دهه 60 در همين مدرسه و در همين صف ها ايستادم و امروز مديريت اداره يک شهر به من سپرده شده است.

وي افزود: اقتدار و توانمندي يک کشور وابسته به دانش مردم آن کشور در حوزه هاي مختلف است که اميدوارم شما دانش آموزان نيز در حوزه دانش، حرف نخست را در جهان بزنيد و به واسطه آن، در افزايش رفاه و آسايش شهروندان گام هاي بزرگي برداريد.

شهردار تبريز در ادامه با بيان اينکه کلانشهر تبريز در طول تاريخ مهد بزرگان بوده است، اظهار کرد: دبيرستان فردوسي تبريز که سابقه 100 ساله دارد، انسان هاي فرهيخته و بزرگي را در طول اين ايام تربيت و تحويل جامعه داده است که شما دانش آموزان نيز با تلاش روزافزون مي توانيد در آينده، با دانش خود تأثيرات فراواني را در جامعه بگذاريد.

وي همچنين ادامه داد: تبريز که امروز با عناوين مختلفي همچون شهر اولين ها، تميزترين شهر کشور، شهر بدون گدا، شهر بدون معتاد متجاهر و ديگر عناوين افتخارآميز شناخته
مي شود، زيرسايه جوانان هر دوران صورت گرفته که امروز نيز بايد دست در دست هم دهيم و در پيشرفت اين کلانشهر سهيم باشيم.مهندس شهين باهر در ادامه در خطاب به دانش آموزان تصريح کرد: جوانان بايد در کنار آموزش تحصيلات آکادميک، با تشکيل سازمان هاي مردم نهاد در امورات شهري مشارکت کنند و با مجهز شدن به سلاح علم و دانش در مديريت شهر و کشور، کمک حال مسئولان کشور باشند.وي همچنين ادامه داد: انسان ها با تدبير و اراده مي تواند سرنوشت خود را تغيير دهد که دانش آموزان نيز بايد با تلاش و فعاليت روزافزون، آينده خود و کشورشان را بسازند.


 مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان:
 پايداري برق شوش با استفاده از تجهيزات ساخت شرکت هاي ايراني 

 خوزستان- خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان گفت: عمليات ورود و خروج خط 132 کيلوولت چغازنبيل - دانيال در پست شهيد حسن درويشي (زيگورات ) به طول 17 کيلومتر مدار به تعداد 27 دستگاه دکل فلزي با استفاده از هادي دريک، احداث و خط برقدار گرديد.محمود دشت بزرگ در گفت و گو با خبرنگار اين شرکت اظهار داشت : ارزش سرمايه گذاري اين پروژه بالغ بر 70 ميليارد ريال بوده که از محل اعتبارات شرکت برق منطقه اي خوزستان تامين و پرداخت شده است.

وي ادامه داد: هدف از اجراي اين خط تامين برق مطمئن و پايدار در نواحي تحت پوشش، افزايش ظرفيت و ضريب اطمينان شبکه و کاهش خاموشي ها و افزايش پايداري شبکه بوده است.دشت بزرگ خاطرنشان کرد: کليه مراحل طراحي و خدمات مهندسي خط مذکور و همچنين ساخت تجهيزات و اجراي عمليات توسط شرکت هاي داخلي انجام شده است.


 معاون سياسي فرمانداري بهارستان:
 اجراي طرح مبارزه با قاچاق کالا و احتکار در شهرستان بهارستان  

 بهارستان-اصغري

معاون سياسي و انتظامي فرمانداري شهرستان بهارستان از اجراي طرح مبارزه با قاچاق کالا و احتکار در سطح شهرستان خبر داد . به گزارش خبرنگار ما، سيد حبيب موسوي در ششمين جلسه کميسيون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان که در محل فرمانداري برگزار شد گفت : امروز کشورمان در وضعيت خاصي قرار دارد و در واقع مي توان گفت در يک جنگ اقتصادي تمام عيار با دشمن قرار گرفته ايم.وي افزود :در چنين شرايطي ، تلاش براي ايجاد آرامش در جامعه و تامين نيازهاي مردم به مثابه جهاد است و در اين عرصه توليدکنندگان داخلي بيشترين نقش را دارند و از اين فضا مي توانند بيشترين بهره را در جهت معرفي کالاي ايراني و تشويق مردم به مصرف کالاهاي داخلي داشته باشند .

موسوي با بيان اينکه قاچاق کالا و احتکار دو لبه تيز تيغ نابودي اقتصاد ملي هستند خاطرنشان کرد:کساني که در اين شرايط خطير اقدام به احتکار کالا مي کنند ، همانند افرادي که در قاچاق کالا فعاليت مي کنند ، به کشور و مردم ضربه مي زنند .

جانشين رئيس کميسيون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بهارستان با اشاره به اجراي طرح مبارزه با قاچاق و احتکار کالا در شهرستان گفت :گشتهاي مبارزه با قاچاق کالا و احتکار در شهرستان بهارستان با حضور دستگاه هاي ذيربط آغاز شده است و تا کنون کشفيات خوبي داشته ايم .اين گشتها به طور مستمر انجام مي شود .


 در نشست هم‌انديشي کانون مهدويت دانشگاه آزاد تبريز تأکيد شد؛
 تبيين مباني مهدويت براي دانشجويان در کارگاه‌هاي آزادانديشي  

 تبريز-توفيقي

معاون دانشجويي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي تبريز گفت:«اخلاص بايد در همه کارها شرط اصلي باشد؛ چرا که کارها بدون اخلاص، فاقد ارزش هستند. صحت اخلاص در عمل نيز مشروط بر حفظ اخلاص تا انتهاي عمل است و تشويق‌ها و گسترش‌ تشکيلات، نبايد ما را دچار غرور کاذب کند.»

سعيد وحيدي‌ مهر با توجه به ظرفيت‌هاي موجود در کانون مهدويت بر گسترش فعاليت‌هاي اين کانون به فراتر از دانشگاه و خدمت‌رساني در شهر و استان تأکيد کرد.حجت‌الاسلام سعيد اسمعيلي‌پور مديرکل امور فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي تبريز نيز با تبيين مفهوم انتظار و برشمردن عمده وظايف فرد منتظر، نياز روز را تبيين مجدد مباني مهدويت براي قشر دانشجو در قالب کارگاه‌هاي آزادانديشي عنوان کرد.غلامرضا اسدي رئيس دانشکده علوم پزشکي واحد تبريز هم با حمايت از فعاليت‌هاي دانشجويي بر لزوم عملياتي و اجرايي‌بودن طرح‌هاي کانون تأکيد کرد و گفت:«برنامه‌ها نبايد در حد شعار بوده و روي کاغذ بماند، تصميم‌گيري‌ها بايد مساوي با عملکردها باشد.»

حجت ديبا دبير کانون مهدويت دانشگاه آزاد اسلامي تبريز در ابتداي اين نشست، گزارشي از عملکرد کانون از بدو راه‌اندازي تاکنون و مسائل و مشکلات پيش رو را ارائه کرد.در اين جلسه که به مناسبت سالروز افتتاح اين کانون برگزار شد، اعضاي کانون از نظر مسئولان براي تسريع در کارها و کيفيت‌بخشي برنامه‌ها بهره‌مند شدند.


 خبــر 

 فرماندار بهارستان:

پدافند غيرعامل در عرصه‌هاي مختلف نقشي کليدي ايفا مي‌کند

بهارستان-اصغري

فرماندار بهارستان در دومين نشست شوراي فرعي پدافند غيرعامل شهرستان گفت :پدافند غيرعامل در عرصه‌هاي مختلف نقشي کليدي ايفا مي‌کند . بنابراين ضرورت دارد تمام مديران دستگاههاي اجرايي شهرستان برنامه‌ريزي و طرح‌ريزي لازم و مناسب را براي پياده کردن اصول و مباني پدافند غيرعامل در شهرستان انجام دهند.

به گزارش خبرنگار ما ، بيژن سليمان پور با تاکيد بر فرهنگ سازي در خصوص پدافند غيرعامل اظهارداشت : فرهنگ سازي و ايجاد باور عمومي در خصوص ضرورت بکارگيري اصول پدافند غير عامل و انجام اقدامات دفاع غير عامل براي مقابله با تهاجمات خصمانه و کاهش خسارات ناشي از بلاياي طبيعي و غير طبيعي و پيشگيري از تلفات انساني يکي از موضوعات بنيادي است که بايد مورد توجه قرار گيرد .

وي افزود : پدافند غيرعامل در عرصه‌هاي مختلف نقشي کليدي ايفا مي‌کند . بنابراين ضرورت دارد تمام مديران دستگاههاي اجرايي شهرستان برنامه‌ريزي و طرح‌ريزي لازم و مناسب را براي پياده کردن اصول و مباني پدافند غيرعامل در شهرستان انجام دهند.

رئيس شوراي فرعي هماهنگي پدافند غيرعامل شهرستان بهارستان تدوين پيوست پدافند غيرعامل براي پروژه هاي عمراني را ضروري دانست و تاکيد کرد : تا درک صحيح از پدافند غيرعامل در دستگاه هاي اداري و اجرايي شکل نگيرد ، اين مقوله مهم و بنيادين نهادينه نخواهد شد.

سليمان پور گفت :آشنايي مديران با اصل پدافند غيرعامل و در کنار آن آموزش عمومي در اين حوزه از برنامه هايي است که در شهرستان بهارستان به دنبال آن هستيم .

بازديد مدير کل تأمين اجتماعي خوزستان از شعبه رامهرمز

خوزستان- خبرنگار آفرينش

سيد محمد مرعشي مدير کل تأمين اجتماعي استان خوزستان به همراه کارشناسان ستادي از شعبه رامهرمز بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تامين اجتماعي استان خوزستان، به منظور بررسي روند اجرايي امور محوله واحدهاي تابعه استان، مدير کل تأمين اجتماعي خوزستان از شعبه رامهرمز بازديد کرد .

سيد محمد مرعشي در جمع همکاران با تأکيد بر رعايت کامل احترام به مراجعان و مخاطبان سازمان و محور قرار دادن کرامت انساني گفت: قريب به 49 هزار نفر از مردم شهرستان رامهرمز به عنوان بيمه شده اصلي ، تبعي و مستمري بگير تحت پوشش سازمان تأمين اجتماعي هستند و مي بايست با ملاک قرار دادن اصل پاسخگويي و در چارچوب وظايف انساني نسبت به شرکاي اجتماعي سازمان تأمين اجتماعي اداي دين نمائيم.

مدير کل تأمين اجتماعي خوزستان در بازديد از قسمت هاي اجرايي شعبه رامهرمز با مراجعان ديدار و گفتگو کرد و همچنين بر اجراي صحيح و قانونمند قوانين ، دستورالعمل ها و بخشنامه هاي صادره در حوزه تأمين اجتماعي تأکيد و از کارکنان خواست تا با نهايت دقت و سرعت عمل پاسخگوي مردم باشند.

قصرشيرين، شاهراه خاموش اقتصاد کشاورزي

استان کرمانشاه بالاترين آمار بيکاري را درکشور دارد و قصرشيرين با 25 هزارنفر جمعيت نيز از اين معضل مستثني نيست، در سال‌هاي اخير بسته شدن مرز و تعطيل شدن کولبري سبب از دست دادن شغل و درنتيجه افزايش تعداد بيکاران منطقه شده‌است.

به گزارش مهر، باوجود بيکاري و علاقه‌ي مردم منطقه به شغل کولبري، شهرستان قصرشيرين به دليل موقعيت جغرافيايي-اقليمي ويژه، ظرفيت لازم براي گذار از بحران اقتصادي با تکيه بر اقليم منطقه را دارا است. اين شهر مرزي که در فاصله‌ي اندکي از بغداد، يکي از متروپل‌هاي خاورميانه قرار دارد، تقاطع کوهستان و بيابان است و وجود آب و خاک مناسب و به‌ويژه عبور رودخانه‌ي الوند از اين شهر مرزي که سالانه 450 ميليون مترمکعب آب به عراق مي‌فرستد، فرصتي براي کشاورزان منطقه فراهم کرده‌است تا با استفاده از مواهب طبيعي منطقه به احياي کشاورزي روي بياورند. خاک منطقه حاصلخيز است و به دليل توانايي بازدهي بالاي آن در حوزه‌ي کشاورزي، به "خاک طلا" معروف است. کشت مرکبات، خرما، گلخانه و ... رشد و توسعه داشته‌است. آب منطقه در صورت کوريدورچيني قابليت بهره‌برداري بالايي دارد و به دليل گرم بودن اقليم، گسترش نخلستان و ديگر رستني‌ها در سال‌هاي اخير رشد و بازدهي چشمگيري داشته‌است. به گفته‌ي کارشناسان ظرفيت بالاي خاک منطقه توان ايجاد 40 هزار شغل در حوزه‌هاي باغداري، کشاورزي و آبخيزداري را دارد.

شهرستان قصرشيرين در سال‌هاي پس از جنگ از مين‌هاي سطحي مين‌روبي شده‌است، امنيت حاصل از مين‌روبي و اقليم حاصلخيز منطقه مي‌تواند در کنار اشتغال‌زايي، قصرشيرين را به شاهراهي براي ارتباط اقتصادي با کشورها و شهرهاي بزرگ‌تر به‌ويژه بغداد تبديل کند.

استاندار اردبيل خبر داد؛

افزايش 3 برابري سرمايه‌گذاري در شهرک‌هاي صنعتي اردبيل

استاندار اردبيل گفت: سرمايه‌گذاري در شهرک‌هاي صنعتي اين استان طي شش ماهه اول امسال و در مقايسه با مدت مشابه پارسال سه برابر افزايش يافته است.

به گزارش مهر، اکبر بهنام جو در جلسه شوراي اداري استان اردبيل اضافه کرد: امروز با وحدت مسئولان، استان اردبيل تبديل به کارگاه سازندگي شده و اميدواريم با تلاش و کوشش عقب ماندگي هاي ساليان گذشته را جبران کنيم.

وي از حمايت مسئولان براي سرمايه گذاري بخش خصوصي در اين استان خبر داد و تصريح کرد: مسئولان نبايد کار امروز را فردا انجام دهند، با کار و تلاش شبانه روزي مي توان بر مشکلات غلبه کرد و شهدا را خشنود کرد.

استاندار اردبيل با تاکيد بر اينکه مديران دستگاه هاي اجرايي بايد با جديت به مردم خدمت کنند تا فرداي قيامت از شهدا شرمنده نباشيم، با گرامي داشت هفته دفاع مقدس يادآور شد: همه ما مديون شهدا هستيم زيرا هر چه داريم در سايه جانفشاني آنهاست.

بهنام جو افزود: تلاش مي شود با تامين اعتبار مورد نياز موزه و مرکز فرهنگي دفاع مقدس استان اردبيل سال آينده به بهره برداري برسد.


 در استان 

 در راستاي افزايش ضريب ايمني؛

خط کشي معابر شهر کرج در دستور کار سازمان عمران قرار گرفت

کرج- خاکپور

سرپرست سازمان عمران و بازآفريني فضاهاي شهري شهرداري کرج گفت: با اجراي طرح استقبال از مهر و در راستاي افزايش ضريب ايمني، خط کشي معابر شهر در دستور کار اين سازمان قرار گرفت. به گزارش خبرنگار آفرينش،عليرضا عاقلي در گفت وگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج اظهار داشت: خط کشي معابر و خيابان ها از علائم ترافيکي مهم محسوب مي شود که نقش بسزايي نيز در کاهش سوانح رانندگي و ايمني شهروندان داشته و تاثير مثبتي در روان سازي ترافيک دارد.

اين مسئول افزود: بر اين اساس نيروهاي واحد ترافيک سازمان در سطح منطقه 4 شهرداري کرج، اقدام به رنگ آميزي گذرگاه هاي عرضي عابر پياده بيش از 600 متر مربع و نيز رنگ آميزي سرعتکاههاي آسفالتي قريب به 170 مترمربع کرده است.عاقلي تاکيد کرد: خط کشي هاي عابر پياده از مهمترين علائم ترافيکي در شهر هستند که روزانه بسياري از ما چه سواره و چه پياده از روي آن مي گذريم، اما نکته مهم اين است که اين خط کشي ها از سوي برخي از شهروندان آنچنان که بايد مورد توجه قرار نمي گيرد.

اين مسئول با بيان اينکه عمليات خط کشي معابر و خيابان‌ها همچنان ادامه دارد، عنوان کرد: رانندگاني که قصد عبور از معبرهاي در حال خط کشي را دارند براي حفظ زيبايي معابر شهري در زمان انجام ، طرح همکاري لازم را داشته باشند.

50 درصد از مدارس استان گلستان؛ نيازمند نوسازي و بهسازي

گرگان- قهرمان

مديرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: 50 درصد مدارس استان گلستان از استانداردهاي روز برخوردار هستند و 50 درصد ديگر نياز به نوسازي و بهسازي دارند.

احسان گوهري‌راد اظهار داشت: امسال 2 هزار و 500 مدرسه در سطح استان گلستان آماده پذيراي دانش‌آموزان براي تحصيل هستند و همه مدارس و کلاس‌ها در سطح گلستان داراي معلم هستند.وي افزود: امسال 348 هزار دانش آموز در سطح گلستان مشغول به تحصيل خواهند شد که از اين تعداد 70 هزار نفر دانش‌آموز در شهرستان گنبدکاووس هستند.‌مدير کل آموزش و پرورش گلستان تصريح کرد: امسال براي نخستين بار، دانش‌آموزان پايه اول در منزل تکليف درسي نخواهند داشت و همه تکاليف خود را در مدرسه انجام خواهند داد.

وي يادآور شد: نکته حائز اهميت در آموزش پايه اول اين است که يادگيري بايد در مدرسه و زيرنظر معلم صورت گيرد و والدين در منزل اصراري به انجام تکليف دانش آموزان نداشته باشند‌.گوهري راد تاکيد کرد: نکته مهم ديگر اينکه والدين اصرار به نوشتن با دست راست به فرزندان خود نکنند که اين اصرار سبب بدخطي، روان‌پريشي، استرس و چه بسا دل زدگي از تحصيل خواهد شد.مديرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: از تعداد 70 هزار دانش آموز در شهرستان گنبدکاووس، 34 هزار نفر در مقطع ابتدايي در 2 هزارو 255 کلاس درس مشغول تحصيل خواهند شد.

اجراي 9 پروژه عمراني و خدماتي به صورت هم زمان در نصيرشهر

رباط کريم- اصغري

سرپرست شهرداري نصيرشهر از اجراي 9 پروژه عمراني و خدماتي به صورت هم زمان در اين شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، فرشاد شهسواري در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عمليات تکميل ديوارکشي پارک بانوان و بازسازي بخشي از کمربندي نصيرشهر دو پروژه مهم بود که به زودي به پايان مي رسد.

وي با تاکيد بر اين که ديوارکشي و محوطه سازي پروژه آرامستان نصيرشهر از ديگر پروژه هاي مهم در حال اجراي شهرداري نصيرشهر است، اضافه کرد: از ابتداي سال جاري تاکنون بيش از 3 ميليارد تومان آسفالت در معابري که تشنه آسفالت بودند توزيع شده است.

سرپرست شهرداري نصيرشهر در ادامه از اجراي پروژه خط انتقال آب به پارک جنگلي 125 هکتاري نصيرشهر خبر داد و اظهار داشت: اين پروژه يکي از طرح هاي لازم الاجرا بود که سالها روي زمين مانده بود، اما به زودي به پايان مي رسد.وي تکميل طرح اتوماسيون شهرداري را از ديگر برنامه خود عنوان کرد و توضيح داد: اولويت اول شهرداري تکميل پروژه هاي نيمه تمام است به همين خاطر در 4 ماه گذشته روي اين موضوع تمرکز کرده بوديم.شهسواري با قدرداني از زحمات شبانه روزي شوراي شهر نصيرشهر افزود: يکي از بزرگترين چالش هاي شهرداري هاي استان تهران پرداخت حقوق پرسنل شهرداري است، اما خوشبختانه با تدابيري که پيش بيني کرديم حقوق کارکنان در 4 ماه گذشته به موقع و حتي زودتر از موعد پرداخت شده است.وي در خاتمه از شروع چندين پروژه جديد در آينده نزديک خبر داد و گفت:پس از طي مراحل اداري ، موضوع رااطلاع رساني مي کنيم.

استفاده از ميله هاي جاذب رطوبت در فضاي سبز اهواز

اهواز- خبرنگار آفرينش

طرح استفاده از ميله هاي جاذب رطوبت در فضاي سبز اهواز به معاونت خدمات شهري ارسال شد.مديرعامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري اهواز گفت: با توجه به بحث خشکسالي در يک دهه اخير و برداشت‌هاي بي‌رويه از منابع آب، کاهش نزولات جوي و بارش هاي آسماني، عدم توجه به محدوديت منابع آب و برنامه ريزي آن، کلان شهر اهواز را با بحران کم آبي روبرو کرده است.

اميري فرد با اشاره به تحقيقات صورت گرفته در خصوص طرح ميله هاي جاذب رطوبت در فضاي سبز شهري افزود: در بدو تشکيل اداره تحقيقات، آموزش و ترويج سازمان پارک ها، موضوع کم‌آبي به صورت ويژه در اين اداره مورد بررسي و تحقيق قرار گرفت و ايده ميله هاي جاذب رطوبت در فضاي سبز شهري به عنوان يکي از نمونه طرح هاي مقابله با مصرف بي رويه آب مطرح شد.

وي استفاده از شيوه‌هاي نوين را از اهداف سازمان پارکها توصيف کرد و توضيح داد: اين سازمان تلاش دارد با استفاده از فناوري هاي جديد و پيشرفته در جهت حل بحران کم آبي و خطر خشکسالي، طرح ميله هاي جاذب رطوبت را در صورت تصويب و موافقت بصورت يک ساله و پايلوت در محوطه سازمان پارکها اجرا نمايد و در صورت موفقيت در سطح کلانشهر اهواز تعميم دهد.اين مقام مسئول عنوان کرد: جهت تصويب اين طرح بايد جلساتي را با حضور اعضاي شوراي شهر، مديران مناطق هشتگانه و مشاور پروژه در محل معاونت خدمات شهري شهرداري اهواز برگزار کنيم.گفتني است ميله هاي جاذبه رطوبت حداقل 60 درصد از منابع آب مصرفي را کاهش داده و باعث بالا بردن راندمان آبياري مي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته