جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5937

ابهامات قرارداد کي روش
فدراسيون تسليم خواسته هاي مرد پرتغالي شد؟

ششمين دربي فغاني
پيش به سوي رکورد

دردسر گرشاسبي
خبري از دلار دولتي نيست


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 ابهامات قرارداد کي روش
 فدراسيون تسليم خواسته هاي مرد پرتغالي شد؟ 

 تا همين چند روز پيش گفته مي‌شد قرارداد کارلوس کي‌روش براي ادامه حضور روي نيمکت تيم ملي تمديد نشده است. حتي بار ديگر صحبت از پيشنهادهاي رنگارنگ به اين مربي پرتغالي به ميان آمد، اما با اعلام مهدي تاج، قرارداد فدراسيون فوتبال با کي‌روش تمديد شده است.

درباره نحوه تمديد قرارداد کي‌روش، حرف و حديث بسيار زياد بود. گفته مي‌شد فدراسيون فوتبال نمي‌تواند تعهد به کي‌روش را عملياتي کند و به همين دليل تمديد قرارداد او هر بار به تعويق مي‌افتد، اما اين بار شروطي هم که از سوي کي‌روش براي فدراسيون تعيين کرده بود، مورد پذيرش قرار گرفت. اين شروط عبارت است از: «1- استراتژي فدراسيون فوتبال حمايت از تيم ملي باشد. 2- فدراسيون براي تأمين امکانات و پيش‌بيني بازي‌هاي دوستانه متناسب با رقبا تلاش کند. 3- فدراسيون تعهد کند حقوق مربيان و پاداش اعضاي کادرفني تيم ملي را پرداخت کند. (حداکثر هفت تا هشت روز پس از وقوع اتفاق). 4- فدراسيون فوتبال تعهد کند مسئله بازيکنان سرباز بدون مشکل حل شود.» مهدي تاج نيز در خصوص اولين شرط کارلوس کي‌روش در گفت‌وگويي اعلام کرد: «کي‌روش خواهان اين بود که اولويت فدراسيون فوتبال ارائه کمک‌هاي مادي و معنوي به تيم ملي باشد».

اينکه کارلوس کي‌روش براي تمديد قراردادش و ادامه حضور روي نيمکت تيم ملي، براي فدراسيون فوتبال استراتژي تعيين کرده، يک مسئله را به ذهن مي‌رساند و اينکه چرا سرمربي تيم ملي بايد براي فدراسيون برنامه‌ريزي کند؟ البته که هميشه و در هر فدراسيوني اولويت با تيم ملي بوده، اما سؤال اين است که چرا سرمربي تيم ملي بايد براي فدراسيون و برنامه‌هايش اولويت و استراتژي تعيين کند؟ درست است که کي‌روش براي موفقيت‌هايش ابراز و تضمين مي‌خواهد اما اينکه او بگويد استراتژي فدراسيون فوتبال حمايت مادي و معنوي از تيم ملي باشد جاي تأمل دارد چرا که اصولا فدراسيون فوتبال به صورت ذاتي چنين وظيفه‌اي دارد و البته که باشگاه‌ها هم در ميادين بين‌المللي نماينده ايران هستند. شايد کي‌روش به خاطر پيش نيامدن اتفاقات گذشته اين شرط را گذاشته و فدراسيون هم پذيرفته است.

اين مسائل در شرايطي است که کارلوس کي‌روش براي حضور آماده‌سازي تيم ملي جهت حضور در جام ملت‌ها برنامه‌اي داده که طبق اعلام فدراسيون 5 ميليون 800 هزار دلار هزينه در پي دارد. مطمئناً اين مبلغ براي آماده‌سازي تيم ملي زياد است و البته اگر منجر به قهرماني تيم ملي در آسيا شود، ارزش بسيار بالايي دارد چرا که شادي ايجاد شده در جامعه با موفقيت تيم ملي، با هيچ پولي قابل اندازه‌گيري نيست.

با اين حال اولين انتظاري که از کارلوس کي‌روش پس از 8 سال حضور روي نيمکت تيم ملي وجود دارد، قهرماني در آسياست. اين انتظار زماني تقويت مي‌شود که فدراسيون فوتبال تمام شروط او را براي تمديد قرارداد پذيرفته و علاوه بر اولويت قرار دادن تيم ملي، قرار است منبع مالي 5 ميليون و 800 هزار دلاري هم تأمين شود. مبلغي که 5/2 ميليون دلار آن را وزارت ورزش تقبل کرده و باقيمانده مبلغ را هم قرار است فدراسيون تأمين کند.

حال بايد به اين موضوع پرداخت که قرارداد کارلوس کي‌روش با تيم ملي پس از جام ملت‌ها در چه شرايطي تمديد خواهد شد؟ آيا فدراسيون فوتبال هم براي مذاکره با کي‌روش پس از جام ملت‌ها شرطي تعيين کرده و تمديد قرارداد او به شرط حضور تيم ملي در فينال جام ملت‌ها يا قهرماني در اين مسابقات است؟ حالا که فدراسيون فوتبال پذيرفته اولويت‌هايش را کارلوس کي‌روش تعيين کند و بودجه 5 ميليون و 800 هزار دلاري براي حضور در جام ملت‌ها را پذيرفته، آيا از کي‌روش تعهدي گرفته است؟ سرمربي تيم ملي تعهد داده که با اين شرايط تيم ملي را به قهرماني جام ملت‌ها برساند؟ آيا فدراسيون با قبول شروط کي‌روش و زير بار رفتن بودجه 5 ميليون و 800 هزار دلاري، در صورت روي سکو نرفتن هم جريمه‌اي براي سرمربي تيم ملي در نظر گرفته است؟ مذاکرات براي ادامه همکاري با کي‌روش پس از جام ملت‌ها تحت هر شرايطي صورت خواهد گرفت يا شرط شده که اين مربي در صورت قهرمان کردن تيم ملي قراردادش تمديد شود؟ تاج اعلام کرده پس از جام ملت‌ها مذاکرات جديد با کي‌روش انجام مي‌شود و سؤال اين است که بر چه مبنايي اين کار صورت خواهد گرفت؟ اي کاش فدراسيون فوتبال حالا که شرط‌هاي کي‌روش را پذيرفته و آنها را رسانه‌اي کرده بگويد که آيا از سرمربي تيم ملي هم تعهدي گرفته است يا خير.


 ششمين دربي فغاني
 پيش به سوي رکورد 

 عليرضا فغاني داور شناخته شده‌ي فوتبال ايران بعد از قضاوت‌هاي خوبي که در جام جهاني 2018 روسيه داشت و به عنوان اولين ايراني توانست رده بندي جام جهاني را سوت بزند، محتمل‌ترين گزينه براي قضاوت در دربي پايتخت بود و در نهايت ديروز به عنوان داور اين بازي حساس بين دو تيم پرسپوليس و استقلال تهران انتخاب شد. فغاني تا قبل از دربي روز پنجشنبه، پنج‌بار اين بازي حساس را سوت زده که در اين پنج بازي 2 بار استقلالي‌هاي به پيروزي رسيده‌اند، يک‌بار پرسپوليسي‌ها برنده شده‌اند و 2 بازي دو تيم هم به تساوي انجاميده است.

*بردهاي خاطره‌انگيز

در 5 بازي‌اي که فغاني در دربي سوت زده، دو تا از آن‌ها از بازي‌هاي جذاب دو تيم در سال‌هاي گذشته است که يکي را پرسپوليسي‌ها و ديگري را استقلالي‌ها با نتايج مشابه 3 بر 2 برده‌اند. از هر دو بازي هواداران تيم‌هايي که پيروز شده‌اند خاطراتي خيلي خوبي دارند. دربي اولي که فغاني سوت زد، بعد از چهار بازي که استقلالي‌ها همراه با پرويز مظلومي به پرسپوليسي‌ها نباخته بودند و اين تيم را در اکثر تقابل‌ها شکست داده بودند، با ناکامي آبي‌هاي تهران همراه بود. در آن بازي پرسپوليسي‌ها بازي 2 بر صفر باخته را در حالي که 10 نفره بودند، موفق شدند با پيروزي 3 بر 2 به پايان برسانند تا شبي فراموش نشدني براي هواداران خود رقم بزنند.

اولين برد استقلالي‌ها در دربي با قضاوت فغاني هم براي آن‌ها خيلي جذاب بود. استقلالي‌ها که در 10 بازي نتوانسته بودند از سد پرسپوليس بگذرند، در دربي هشتاد و چهارم دو تيم هم با گل سروش رفيعي يک بر صفر از رقيب سنتي خود عقب افتاده بودند که در همان نيمه اول با يک بازگشت خوب شکست يک بر صفر را به پيروزي 3 بر يک تبديل کردند و در نهايت توانستند 3 بر 2 پرسپوليس را ببرند تا يکي از بهترين بردهاي سال‌هاي اخيرشان با قضاوت فغاني رقم بخورد.

*در راه رکورد

به دليل قضاوت ضعيف داوران ايراني از سال 1373 تا سال 1387 به مدت 14 سال اين بازي مهم در فوتبال ايران را داوران خارجي سوت زدند. بعد از 14 سال، محسن ترکي اولين ايراني‌اي بود که توانست اين بازي حساس را سوت بزند. ترکي بعد از قضاوت در اولين دربي‌اش، شش بار ديگر اين بازي حساس را سوت زد تا رکورد محمد صالحي که پنج بار اين بازي حساس را سوت زده را با هفت قضاوت بشکند و خود رکورددار قضاوت در دربي شود.

فغاني که روز پنجشنبه براي ششمين بار دربي را سوت مي‌زند با توجه به اينکه چند سال ديگر مي‌تواند قضاوت کند، شانس زيادي دارد که در سال‌هاي آينده اين بازي بزرگ را سوت بزند و خود رکوردار قضاوت در دربي بزرگ تهران شود. فغاني در 5 قضاوت خود در دربي 2 بازيکن را اخراج کرده است که در هر دو بازي تيمي که برنده شده بازيکن آن اخراج شده است. زنده‌ياد مهرداد اولادي از پرسپوليس و سيد مهدي رحمتي از استقلال دو بازيکني هستند که فغاني آن‌ها را در دربي اخراج کرده است.

بعد از اولين دربي‌اي که فغاني قضاوت کرد و با پيروزي 3 بر 2 پرسپوليسي‌ها همراه بود، دو دربي بعدي با قضاوت او به تساوي بدون گل انجاميد. بعد از دو تساوي بدون گل، استقلالي‌ها دو قضاوت آخر فغاني در دربي را بردند.

آبي پوشان پايتخت در دربي چهارم فغاني با نتيجه‌ي 3 بر 2 و در دربي آخري که او قضاوت کرد (بازي برگشت فصل گذشته) با نتيجه‌ي يک بر صفر رقيب سنتي خود را بردند.


 دردسر گرشاسبي
 خبري از دلار دولتي نيست 

 حميدرضا گرشاسبي مديرعامل باشگاه پرسپوليس تلاش زيادي داشت تا بتواند هر طور شده مديران وزارت ورزش را مجاب کند تا از آنها ارز دولتي بگيرد اما اين اتفاق رخ نداد زيرا طبق مصوبه هيات وزيران، ورزش جزو کالاهاي اساسي که به آن ارز دولتي تعلق مي‌گيرد، نيست و باشگاه‌ها که طبق قانون همگي غيردولتي هستند بايد از طريق تلاش مديران عامل‌شان يا هيات مديره‌اي که دارند، اقدام به درآمدزايي براي ارتزاق کنند.

با اين حال، از آنجا که رئيس مجمع باشگاه پرسپوليس، شخصِ مسعود سلطاني فر وزير ورزش است و همواره اعضاي هيات مديره اين باشگاه توسط معاونان وزارتخانه معرفي مي‌شوند، گرشاسبي در پي آن بود تا از اين طريق، هر طور شده حداقل نيمي از هزينه‌ها را با دلار دولتي يا قيمت ثانويه به دست بياورد. حتي شنيده شده او 5 مرتبه با رياست بانک مرکزي و معاونت‌هاي مختلف وزارتخانه‌هاي اقتصاد و دارايي و ورزش و جوانان نامه نگاري‌هايش را انجام داد ولي در نهايت، آب پاکي را روي دست گرشاسبي ريختند و به او اعلام شد راهي جز تهيه ارز از بازار آزاد نيست و دولت کوچک‌ترين کمک ارزي به او و باشگاه پرسپوليس نمي‌کند.اين در حالي است که قرارداد بازيکنان و مربيان خارجي پرسپوليس به خاطر نوسانات بازار ارز، به صورت مداوم در حال افزايش است و از طرف ديگر، هزينه‌هاي باشگاه نيز بالاتر از قبل رفته چون آنها بايد در نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا نيز بازي کنند. گرشاسبي حالا در شرايط سختي قرار گرفته و بايد از يک سو پاسخگوي طلبکاران قديمي باشد، از سوي ديگر به درآمدزايي فکر کند، از طرفي، برنامه‌هايش در جهت بالا بردن توان مالي باشگاه و کاهش هزينه‌هاي اضافي را کنترل کند و در

نهايت به مديريت حواشي اطراف باشگاه بپردازد. اين اتفاقات در حالي رخ مي‌دهد که مي‌گويند در هفته آينده بايد از پرسپوليس خداحافظي کرده و از اين باشگاه به خاطر قانون کنار گذاشتن مديران بازنشسته، جدا شود.


 خبـــرنامه 

 توضيح روز

دستمزد کي‌روش 5/2 ميليون دلار نيست

روابط عمومي فدراسيون فوتبال در اطلاعيه‌اي در خصوص صحبت‌هاي مهدي تاج و مسائل مربوط به دستمزد کارلوس کي‌روش، توضيحاتي داد: « به اطلاع مي رساند که در اظهارات رياست فدراسيون فوتبال به هزينه‌هاي مورد نياز جهت آماده‌سازي تيم ملي فوتبال ايران به منظور حضور در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا اشاره شد که اين هزينه‌ها در حدود مبلغ 5 ميليون و 800 هزار دلار تخمين زده مي‌شود. همچنين اعلام شد با قول مساعد مديران محترم وزارت ورزش و جوانان و دولت، مبلغ 2 ميليون و 500 هزار دلار از اين هزينه‌ها تأمين خواهد شد. با اين وجود در اظهارات رياست فدراسيون هيچ گونه اشاره‌اي به مبلغ قرارداد سرمربي تيم ملي و يا اعضاي کادر فني نشده است. بر اين اساس انتشار اخباري پيرامون دستمزد 5/2 ميليون دلاري کارلوس کي‌روش صرفاً حاصل برداشت نادرست از اظهارات رئيس فدراسيون فوتبال بوده است.»

درخشش مرد مغضوب استقلال در استرادا

نزديک به يک ماه بعد از انتقال غيرمنتظره به فوتبال اروپا، علي قرباني با دبل مقابل تيم دوم رقابت‌هاي اين فصل فوتوناليگ اسلوواکي به چهره‌اي محبوب نزد رسانه‌هاي اين کشور و همين طور طرفداران اسپارتاک ترناوا تبديل شد؛ اگرچه دو گل او چندان پايان خوشي براي اين تيم نداشت تا آنها با دست خالي به خانه بازگردند.

در استاديوم MOL ARENAدر شهر استرادا که با حضور نزديک به 25 هزار طرفدار دوناجسکا جو فوق‌العاده‌اي رقم زده بود علي قرباني با پيراهن شماره 10 اسپارتاک ترناوا درخششي جالب توجه از خود داشت تا با دو گل ديدني نشان از خريدي رويايي براي اين تيم بدهد. سرمربي اسپارتاک با استراحت دادن به تعدادي از ستاره‌هاي اصلي خود بعد از بازي سنگين با اندرلخت بلژيک در ليگ اروپا باعث شد تا علي قرباني در اولين حضور 90 دقيقه‌اي، دبلي به يادماندني اما تلخ از خود به ثبت برساند.

بعد از اين درخشش ستاره ايراني به مرد محبوب رسانه‎ها و دوربين‌هاي تلويزيوني اسلوواکي تبديل شد تا جايي که تصاوير محاصره علي قرباني توسط اين دوربين‌ها در صفحه اينستاگرام باشگاه اسپارتاک ترناوا بازخورد گسترده‎‏اي پيدا کرد. قرباني با اشاره به اين که شکست تلخي را تجربه کرد در واکنش به گلزني‌هاي خود در اولين بازي مدعي شد کار مهاجم گل زدن است و او بايد به وظيفه‌اش عمل مي‌کرد.

رادوسلاو لاتال سرمربي اهل جمهوري چک اسپارتاک ترناوابعد از بازي گفت: «ما به سختي وارد بازي شديم چون تعدادي از بازيکنان کليدي خود را در اختيار نداشتيم. حريف فرصت‌هاي زيادي در همان آغاز بازي داشت و با يک شوت به گل هم رسيد اما پس از آن من يک تغيير را انجام دادم و توانستيم توپ را بهتر بچرخانيم. دو بار گلزني کرديم که روي هوش بالاي بازيکني مثل علي قرباني به دست آمد، اما در ادامه در حالي که مي‌توانستيم اين برد را حفظ کنيم تصميمات بدي اتخاذ کرديم و حريف در پايان ما را مجازات کرد».

قرعه‌کشي مرحله يک هشتم نهايي جام حذفي

ملاقات قلعه‌نويي و نکونام در اصفهان

مراسم قرعه‌‌کشي مرحله يک هشتم نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه‌هاي کشور (يادواره آزادسازي خرمشهر) روز گذشته برگزار شد که در مهم ترين بازي، نساجي با جواد نکونام مقابل تيم امير قلعه نويي قرار مي گيرد.

* مقاوت تهران - داماش گيلانيان (ميزبان: مقاومت تهران)

* مس کرمان - سيراف کنگان بوشهر (ميزبان: مس کرمان)

* برنده ديدار نفت مسجدسليمان - استقلال - سايپا (ميزبان اين بازي بعد از برگزاري ديدار نفت مسجدسليمان - استقلال انتخاب خواهد شد)

* استقلال خوزستان - صنعت نفت آبادان (ميزبان:استقلال خوزستان)

* سپاهان اصفهان - نساجي قائمشهر (ميزبان:سپاهان)

* سپيدرود رشت - برنده ديدار پرسپوليس - نود اروميه (ميزبان اين بازي بعد از برگزاري ديدار پرسپوليس - نود اروميه انتخاب خواهد شد)

* پديده خراسان - فولاد خوزستان (ميزبان:پديده)

* پارس جنوبي جم - ماشين‌سازي تبريز (ميزبان:پارس جنوبي)

ديدارهاي مرحله يک هشتم نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه‌هاي کشور در روزهاي دوازدهم و سيزدهم مهر ماه و پس از انجام ديدارهاي هفته هشتم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور برگزار خواهد شد.


 خبـــرنامه 

 نقش فضاي مجازي در ناامني نيمکت استقلال

آبي پوشان تهران که اين روزها حال و روز خوشي ندارند، با يک مساوي خارج از خانه مقابل نساجي قائمشهر خود را آماده حضور در دربي بزرگ تهران مي‌کنند. آخرين بار تيم فوتبال استقلال در فصل 91-92 موفق شد جام قهرماني را در ليگ برتر بالاي سر ببرد تا از آخرين قهرماني اين تيم 5 سال گذشته باشد؛ 5 سالي که ممکن است با ادامه روند کنوني آنها در اين فصل افزايش پيدا کند.

استقلالي‌ها آخرين قهرماني خود را مثل همه قهرماني‌هاي ديگرشان با هدايت امير قلعه نويي به دست آوردند. قلعه‌نويي بعد از آن که در فصل دوازدهم ليگ برتر با اين تيم بر سکوي قهرماني ايستاد، در فصل‌هاي سيزدهم و چهاردهم هم هدايت استقلال را برعهده داشت اما توفيقي با اين تيم نيافت تا در فصل پانزدهم از جمع آبي پوشان جدا شود.

هدايت آبي پوشان در فصل پانزدهم به پرويز مظلومي سپرده شد و مظلومي در پايان فصل، اين تيم را در رتبه سوم جدول قرار داد و بعد از يک سال نشستن روي نيمکت آبي پوشان آن را به عليرضا منصوريان سپرد. منصوريان نيز در ليگ شانزدهم هدايت اين تيم را بر عهده داشت و در حالي که تيمش از يک پنجره نقل و انتقالاتي هم محروم شده بود در نهايت عنوان نايب قهرماني ليگ برتر را به دست آورد. استقلال فصل هفدهم را هم با عليرضا منصوريان آغاز کرد اما منصوريان روي نيمکت آبي ها تنها 7 هفته دوام آورد تا سرمربي وقت آبي پوشان بعد از تساوي مقابل ذوب آهن عطاي کار را به لقاي آن بخشيده و از سمت خود کنار برود.

وينفرد شفر سومين سرمربي استقلال بعد از جدايي منصوريان بود که از هفته نهم روي نيمکت اين تيم نشست و ليگ را با ايستادن در رتبه سوم به پايان رساند. شفر فصل هجدهم را هم با آبي پوشان آغاز کرد و روزهاي پر التهابي را با اين تيم سپري مي کند. در حالي نيمکت استقلالي‌ها در حد فاصل ليگ‌هاي چهاردهم تا هجدهم 4 بار دستخوش تغيير شده است که در همه اين سالها روي نيمکت پرسپوليس تنها يک نفر بعنوان سرمربي نشسته است.

پرسپوليسي‌ها بعد از قهرماني با افشين قطبي در سال 87، سالهاي پر فراز و نشيب را سپري کردند و نيمکت آنها در اين مدت بارها بين مربيان مختلف از جمله مانوئل ژوزه، محسن عاشوري، علي دايي، حميد استيلي، حميد درخشان و حسين عبدي دست به دست شد و در همه اين سالهاي دور از ثبات، آنها موفقيت چشمگيري در ليگ برتر نداشتند. پرسپوليسي‌ها سرانجام در سال 94 با برانکو ايوانکوويچ به توافق رسيدند تا گمشده نيمکت خود را پيدا کنند. برانکو سال 94 با اين تيم به توافق رسيد و هدايت آن را پذيرفت و تاکنون نيز در اين تيم مشغول به کار است.

حاصل حضور برانکو روي نيمکت سرخ پوشان يک نايب قهرماني و دو قهرماني در ليگ برتر و دو بار صعود به مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا است که آن را مي توان موفقيتي خوب براي سرخ پوشان و برانکو دانست. در همه سالهايي که برانکو هدايت سرخ پوشان را بر عهده داشت، نيمکت استقلال بين مربيان مختلف دست به دست شد تا بي ثباتي از پرسپوليس به استقلال منتقل شود. برانکو در مدت حضورش در پرسپوليس بارها دربي بزرگ تهران را تجربه کرده است و در همه اين دربي ها مقابل چهار مربي استقلالي قرار گرفته که عبارتند از امير قلعه نويي، پرويز مظلومي، عليرضا منصوريان و وينفرد شفر.

آنچه پرسپوليس در سالهاي اخير داشته و استقلال از آن غفلت کرده، همانا ثبات است که روي نيمکت سرخ ها وجود داشته و روي نيمکت آبي ها نه! نيمکت استقلال تبديل به محلي نا امن براي نيمکت نشينان آن شده تا مربيان اين تيم امنيت شغلي مناسبي نداشته باشند. شروع بي ثباتي در استقلال درست مصادف است با رشد فضاي مجازي و پر رنگ شدن نقش آن در تصميم مديران. تصميم سازان خرد و کلان براي استقلال در همه اين سالها تحت تاثير فضاي مجازي، امنيت را از نيمکت نشينان اين تيم گرفتند تا با بر هم خوردن تمرکز آنها از ضريب موفقيت در اين تيم کاسته شود.

استقلالي‌ها درست از زمان کنار گذاشتن امنيت شغلي براي مربيان و خداحافظي با ثبات روي نيمکت، رنگ قهرماني در ليگ برتر را نديدند. دو عنوان پنجمي و ششمي براي قلعه نويي، يک سومي براي مظلومي، يک نايب قهرماني براي منصوريان و يک سومي هم براي شفر، تمام دستاورد باشگاه استقلال پس ايجاد نا امني و از بين رفتن ثبات روي نيمکت اين تيم است.

نيمار تسليم توخل شد

توماس توخل چند روز پيش تاکيد کرده بود که مي‌خواهد پست نيمار را تغيير دهد و از او به عنوان هافبک بازي ساز و يا بال کناري بهره گيرد. اين تغيير پست نه تنها باعث ناراحتي ستاره برزيلي پاري ‌سن‌ ژرمن نشده است،‌ بلکه از آن هم استقبال کرد اين در حالي است که رسانه‌ها از ناراحتي او به خاطر اين تغيير پست سخن به ميان آوردند.

نيمار در اين باره گفت: «اين يک واقعيت است که من خودم دوست ندارم که پستم را در زمين تعيين کنم و اصلا هم از تغيير پست خود در پاري ‌سن‌ ژرمن ناراحت نيستم. سرمربي تيم تصميم نهايي را مي‌گيرد. توماس توخل، مربي جوان و با دانشي است. او به تفکرات خود ايمان دارد و من حاضر هستم که در هر پستي که اين مربي مي‌گويد به ميدان بروم. من مشکلي با اين تغيير پست ندارم و پيش از اين هم در بارسلونا در چنين پستي بازي کرده‌ام. اميدوارم که فصل خوبي را پشت سر گذارم.»

نيمار در دقايق پاياني ديدار برابر رن که با پيروزي سه بر يک پاري ‌سن‌ ژرمن همراه شد بعد از اين که زمين بازي را ترک کرد پيراهن خود را به يک کودک داد. او درباره اين حرکتش هم گفت: «بر آورده کردن خواست کودکان يک وظيفه است و هر بار که فرصتي برايم پيش بيايد آن را تکرار خواهم کرد.»


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته