جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5950

با مصوبه ستاد تنظيم بازار؛
طرح پيش‌فروش لوازم خانگي اجرا مي‌شود


تلاش جدي روسيه و اروپا براي عملياتي شدن کانال مالي با ايران


نهادهاي مالي


تريبون


 با مصوبه ستاد تنظيم بازار؛
 طرح پيش‌فروش لوازم خانگي اجرا مي‌شود 

 با مجوز ستاد تنظيم بازار، توليدکنندگان مي‌توانند بر اساس ضوابط سازمان حمايت اقدام به پيش‌فروش لوازم خانگي نمايند. مرحله اول اين طرح با فروش 160 محصول با قيمت قطعي آغاز شد.به گزارش مهر، اعضاي ستاد تنظيم بازارموافقت خود با طرح پيش‌فروش لوازم خانگي را براي واحدهاي توانمند و بدون مداخله دولت را تثبيت کردند.

بر اين اساس اعضاي کارگروه اعلام کردند که با اجراي اين طرح به شرطي موافقت دارند که رفتار مبتني بر حمايت دولت، وزارت صنعت و کارگروه تنظيم بازار مورد انتظار توليدکنندگان نباشد.در اين مصوبه اعلام شده که با اين پيش‌فرض در صورت توافق مقامات مسئول، پيشنهاددهندگان يا شرکت‌هاي مشابه مي‌توانند از ظرفيت‌هاي اجرايي و تخصصي خود براي پياده‌سازي هرگونه طرح در فضاي مشابه و به شکل رقابتي استفاده کنند. ضمن اينکه با اعلام سازمان حمايت مبني بر تدوين، تصويب و ابلاغ ضوابط فروش اقساطي و پيش‌فروش کالا در هيئت تعيين و تثبيت قيمت‌ها، عملاً راه براي شرکت‌هاي توانمند جهت عرضه کالا با قيمت مقطوع و با کمترين نوسان قيمت وجود دارد و شرکت‌ها بر اساس ارزش برند و جايگاهي که نزد مصرف‌کنندگان دارند، با اطلاع‌رساني کامل از شرايط و ضوابط عرضه کالاي توليدي خود به شرط رعايت قيمت مندرج در سامانه 124 اقدام نمايند.

بر اين اساس طرح فروش 160 مدل محصول لوازم خانگي شامل يخچال، فريزر، لباسشويي، اجاق گاز، ال‌اي‌دي و لوازم خانگي کوچک از صبح فردا در دو شيوه قيمت مقطوع و خريد با قيمت غيرقطعي و با سود مشارکت، آغاز خواهد شد.اين طرح از آغاز شده و به مدت محدودي ادامه دارد به نحوي که براي هر کالايي که سقف فروش پُر شود، سايت بسته شده و مصرف‌کنندگان مي‌توانند براي مرحله بعدي، درخواست خود را ثبت نمايند.

بر اساس اين طرح، قيمت به صورت قطعي و با تخفيف نسبت به مدت زمان انتظار مشتري در تحويل کالا، مشمول دو درصد تخفيف مي‌شود و اگر متقاضي خواستار تحويل در ماه اول باشد، مشمول دريافت تخفيف نخواهد بود.اين طرح از سوي توليدکنندگان به منظور رفع نگراني مصرف‌کنندگان در خصوص نوسان قيمت‌ها در بازار پياده‌سازي مي‌شود که بر اساس آن، فروش به صورت قطعي صورت خواهد پذيرفت.

بر اين اساس مصرف‌کننده مي‌تواند با مراجعه به سايت و واريز وجه محصول خريداري شده، رنگ، مدل و شرايط زماني تحويل را تعيين کرده و چنانچه توليدکننده نتواند در موعد مقرر به تعهد خود عمل کند، مشمول 25 درصد جريمه ماهانه خواهد بود.


 تلاش جدي روسيه و اروپا براي عملياتي شدن کانال مالي با ايران 

 پايگاه خبري آمريکايي نوشت بيشتر مقامات آمريکايي به تلاش‌هاي اروپايي‌ها براي استقلال مالي از آمريکا به ديده تمسخر مي‌نگرند.

به گزارش ايسنا به نقل از نشنال اينترست، فدريکا موگريني- مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا در هفته‌هاي گذشته اعلام کرده است که اتحاديه اروپا با همکاري چين و روسيه، مکانيسمي براي تداوم همکاري تجاري و اقتصادي با ايران ايجاد کرد. او در سخنراني خود در سازمان ملل نيز گفته بود: در شرايط عملياتي اين بدان معناست که کشورهاي اروپايي، يک نهاد قانوني براي تسهيل مراودات مالي با ايران ايجاد خواهند کرد که به شرکت‌ها اجازه مي‌دهد روابط خود با ايران را حفظ کنند.

از ديد برخي مقامات آمريکايي، اين تلاش‌ها تمسخرآميز و بي نتيجه هستند، آن‌ها هم چنين بر اين باورند که شرکت‌هاي اروپايي منافع خود در بازار آمريکا را فداي همکاري با ايران نخواهند کرد. با اين حال نشنال اينترست به مقامات امريکايي پيشنهاد کرده است تلاش‌هاي اروپايي‌ها را جدي بگيرند.در سال 2018 نيز دلار آمريکا بهترين گزينه در نظام تجاري و مالي جهان بوده است با اين حال برخلاف دوره قبلي تحريم‌ها، اتحاديه اروپا معتقد است ايران به تعهداتش پايبند بوده و تا زماني که اين کشور به تعهداتش پايبند است دليلي براي بازگرداندن تحريم‌ها وجود ندارد. به نظر مي‌رسد که شرکت‌هاي کوچک اروپايي که دسترسي به بازار آمريکا ندارند مايل به کار با ايران در صورت فراهم شدن ساز وکارهاي مورد نياز باشند.

از سوي ديگر روسيه نيز به دقت تجربه ايران را زير نظر دارد و ابزار پرداختي جديد را راهي براي کاستن فشارهاي تحريمي آمريکا بر اقتصاد خود مي‌داند.


 نهادهاي مالي 

 تسهيلات 22 هزار ميليارد ريالي بانک ملي براي ازدواج جوانان

بانک ملي - در شش ماه نخست امسال بيش از 146 هزار نفر با تسهيلات قرض الحسنه ازدواج بانک ملي ايران به خانه بخت رفتند.

به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، با توجه به سياست حمايت از اشتغال و ازدواج جوانان در اين بانک، ميزان تسهيلات قرض الحسنه پرداختي ازدواج همواره با روند رو به رشد همراه بوده است به طوري که از ابتداي سال جاري تا پايان مردادماه، تعداد 123 هزار و 123 فقره تسهيلات پرداخت شده و اين ميزان در شش ماه نخست امسال به 146 هزار و 701 فقره رسيده است. ارزش ريالي اين تسهيلات نيز بيش از 22 هزار و 926 ميليارد ريال است.

بانک ملي ايران در يک سال ابتداي فعاليت دولت دوازدهم نيز رويکرد حمايت از زوج هاي جوان را دنبال و از ابتداي مردادماه سال گذشته تا پايان خردادماه سال جاري تعداد 214 هزار و 688 فقره تسهيلات قرض الحسنه ازدواج و تهيه جهيزيه به ارزش 25 هزار و 381 ميليارد ريال پرداخت کرده است.

دريافت نسخه اندرويدي همراه بانک سپه از طريق کافه بازار

بانک سپه - امکان دريافت نسخه اندرويدي نرم افزارهاي همراه بانک و رمز ساز (OTP) بانک سپه علاوه بر سايت اينترنتي بانک از طريق برنامه کافه بازار فراهم شد.به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانک سپه؛ اين اقدام در راستاي تحقق اهداف استراتژيک بانک سپه و به منظور توسعه خدمات بانکداري الکترونيک و سهولت دسترسي مشتريان بانک صورت گرفته و من‌بعد هرگونه بروز رساني در نسخ نرم افزارهاي فوق علاوه بر سايت بانک از طريق کافه بازار نيز قابل دريافت خواهد بود.

دو امکان صندوق يکم براي خانه اولي ها

بانک مسکن - خريد مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن يکم از وجود دو امکان متفاوت براي استفاده از اين تسهيلات خبر مي دهد.

به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن-هيبنا، در شرايطي که يکي از اصلي ترين شروط دريافت تسهيلات از محل صندوق پس انداز مسکن يکم، خانه اولي بودن متقاضيان خريد واحدهاي مسکوني در بافت هاي غيرفرسوده و معمولي شهرها است، هم اکنون دو سوال کليدي براي برخي از سپرده گذاران اين صندوق ايجاد شده است.

تحت تاثير جهش قيمت مسکن طي دست کم شش ماه گذشته بخش قابل توجهي از آن دسته از خانه اولي هاي متقاضي دريافت تسهيلات از محل صندوق پس انداز مسکن يکم که پيش از اين براي دريافت اين تسهيلات در صندوق يکم سپرده گذاري کرده و هم اکنون موعد دريافت تسهيلات آن ها فرا رسيده است، ديگر قادر به خريد مسکن با سطح بودجه پيش بيني شده نيستند.اين گروه از افراد به واسطه برآوردهايي که قبل از زمان ثبت نام و سپرده گذاري در صندوق يکم انجام داده بودند تصور مي کردند مي توانند با استفاده از اين تسهيلات و ساير پس اندازهاي خود اقدام به خريد مسکن کنند؛ اين در حالي است که جهش قيمت مسکن در ماه هاي اخير و ادامه روند رشد قيمت ها برآوردهاي پيشين از بابت هزينه مورد نياز براي خريد واحدهاي مسکوني مختص خانه اولي ها را دچار اختلال و غيرقابل تحقق کرده است.

اعلام اسامي شعبه‌هاي کشيک بانک‌پاسارگاد در ايام اربعين حسيني

بانک پاسارگاد - اسامي شعبه‌هاي کشيک بانک‌پاسارگاد در ايام اربعين حسيني اعلام شد.به گزارش روابط عمومي بانک پاسارگاد،ضمن عرض تسليت پيشاپيش به مناسبت فرارسيدن ايام اربعين حسيني، به اطلاع هم وطنان گرامي مي رساند؛ شعبه‌هاي بانک‌پاسارگاد در ايلام، کرمانشاه و آبادان در روزهاي 8 و 11 آبان 1397، از ساعت 7 صبح الي 17، آماده ارايه انواع خدمات بانکي به زائران و شرکت‌کنندگان در راهپيمايي عظيم اربعين سرور و سالار شهيدان هستند.

با حضور معاون اول رئيس جمهوري صورت گرفت:

قدرداني از خدمات بانک سينا در اشتغال مناطق روستايي

بانک سينا - در پنجمين همايش ملي روز روستا و عشاير که با حضور جهانگيري معاون اول رئيس جمهور و رضوي، معاون توسعه روستايي و مناطق محروم رياست جمهوري و سعيدي کيا رئيس بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي برگزار شد، از خدمات بانک سينا در زمينه اشتغال روستائيان قدرداني به عمل آمد.به گزارش روابط عمومي بانک سينا،در اين همايش که مهندس پيشرو مديرعامل بانک سينا و جمعي ديگر از مسئولان بانک نيز حضور داشتند، با اشاره به خدماتي که با محوريت بنياد مستضفعان انقلاب اسلامي، بنياد علوي و بانک سينا در زمينه اشتغال روستائيان صورت گرفته، از خدمات بانک سينا تقدير شد.

طي قرارداد همکاري امضا شده بين معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم رياست جمهوري، بنياد علوي و بانک سينا، به طرح هاي داراي توجيه اقتصادي روستايي، تسهيلات اشتغالزايي با نرخ سود پايين ارائه مي شود که بر اساس آمار ارائه شده در اين همايش، تاکنون 2400 طرح مورد تصويب قرار گرفته، تعداد 2100 طرح منجر به قرارداد شده و بيش از 1000 طرح هم به بهره برداري رسيده است.

جايزه بين‌المللي سال 2018 ITA به بانک صادرات ايران اعطا شد

بانک صادرات - در شانزدهمين اجلاس استقامت ملي در توليد، خدمات و توسعه اقتصادي کشور، جايزه سال 2018 بانکداري ITA از سوي موسسه خدمات بانکيICMF GROUP انگلستان به دليل شفافيت عمليات خدمات بانکي به اين بانک اعطا شد.

به گزارش روابط‌عمومي بانک صادرات ايران، در اين اجلاس که با حضور مسئولان و مديران اجرايي کشور، نمايندگان مجلس و مديران شرکت‌هاي برتر اقتصادي کشور و مديران بانک صادرات ايران در مرکز همايش‌هاي صدا و سيما برگزار شد، جايزه (2018 ITA Banking Awards) به بانک صادرات ايران اهدا شد. همچنين نشان زرين اين اجلاس به پاس حمايت از بخش‌هاي مختلف اقتصادي با عنوان « نشان طلايي پربازده ترين و سودآورترين بانک مشتري محوردر سال 97» به اين بانک تعلق گرفت. در اين نشست همچنين «نشان ملي رتبه نخست در ارائه تسهيلات حمايتي به بنگاه‌هاي توليدي و خدماتي سراسر کشور» به حجت‌اله صيدي مدير عامل بانک صادرات ايران اعطا شد و با اهداي لوح تقدير « شانزدهمين اجلاس سران و مديران معتبر ترين شرکت‌ها و سازمان‌هاي عالي رتبه ايراني» از اين بانک تجليل شد.


 تريبون  

 بسته حمايتي در دو نوبت به اقشار آسيب پذير توزيع مي شود

سخنگوي هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي گفت: بسته حمايتي دولت در دو نوبت به اقشار آسيب پذير جامعه با درآمد کمتر از سه ميليون تومان ارائه مي شود.

به گزارش ايلنا ،بهروز نعمتي در جمع خبرنگاران پارلماني با تشريح جلسه غيرعلني مجلس افزود: در اين جلسه که با حضور محمد باقر نوبخت رييس سازمان برنامه و بودجه، محمود حجتي وزير جهاد کشاورزي و معاون اقتصادي وزارت صنعت، معدن و تجارت، رييس سازمان تعزيرات حکومتي و کارشناسان مرکز پ‍ژوهش هاي مجلس برگزار شد، موضوعات مختلف اقتصادي کشور مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

وي ادامه داد: در اين جلسه قرار شد براي 20 ميليون نفر از اقشارآسيب پذير جامعه که زير 3 ميليون درآمد دارند در دو مرحله بسته حمايتي داده شود.سخنگوي هيات رييسه مجلس همچنين اظهار داشت: مقرر شد که در هر مرحله حدود 300 هزار تومان به مردم کمک شود که مجموع اين پرداخت حدود 12 هزار و 500 ميليارد تومان خواهد بود در اين راستا افراد شناسايي شده اند.

پيش‌بيني صندوق بين‌المللي پول؛

ايران تا 2 سال آينده درگير رکود اقتصادي خواهد بود

صندوق بين‌المللي پول گفته انقباض اقتصاد ايران در حال حاضر آغاز شده و تا دو سال ديگر به دليل کاهش توليد نفت تحت تحريم‌ها ادامه خواهد داشت.

به گزارش صندوق بين‌المللي پول، اقتصاد ايران امسال وارد يک رکود شده و سال آينده به دليل تحريم‌هاي آمريکا وضعيت وخيم‌تر خواهد شد.

بر اساس اين گزارش که 8 اکتبر منتشر شده، صندوق بين المللي پول گفته نفت ايران که رانه اصلي اقتصاد اين کشور است به دليل کاهش صادرات نفت، 1.5 درصد تقليل پيدا خواهد کرد و رشد اقتصادي 3.6 درصد کاهش پيدا خواهد کرد.در ماه مي و قبل از اعلام خروج آمريکا از برجام، رشد اقتصادي ايران براي سال 2018 و 2019 ، 4 درصدد پيش‌بيني شده بود.صندوق بين‌المللي پول گفته انقباض اقتصاد ايران در حال حاضر آغاز شده و تا دو سال ديگر به دليل کاهش توليد نفت تحت تحريم‌ها ادامه خواهد داشت. اين روند تا سال 2020 و بازگشت به رشد مثبت، ادامه خواهد داشت.صندوق بين‌المللي پول براي خاورميانه نيز کاهش رشد پيش‌بيني کرده است. اين چشم‌انداز براي جهان هم تا حد زيادي تيره بوده به گونه‌اي که از نظر صندوق بين‌المللي پول در نتيجه جنگ تعرفه‌ها ميان آمريکا و چين، رشد جهاني اقتصاد ميانگين 3.7 درصد در سال 2018 و 2019 خواهد بود.بر اساس اين گزارش اين صندوق براي عربستان سعودي افزايش رشد اقتصادي را پيش‌بيني کرده است. اين افزايش به دليل افزايش توليد خواهد بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته