جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5950


مقايسه بازي هاي تدارکاتي ايران با قدرت هاي آسيا


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 مقايسه بازي هاي تدارکاتي ايران با قدرت هاي آسيا 

 کمتر از 4 ماه تا آغاز جام ملت‌هاي آسيا در امارت زمان باقي مانده است. ايران در اين رقابت‌ها با تيم‌هاي عراق، ويتنام و يمن همگروه است و کار سختي براي صعود به مرحله‌ي يک‌هشتم نهايي ندارد. با توجه به اينکه ايران در صورت سرگروه شدن به يکي از تيم‌هاي سوم صعود کننده از چهار گروه ديگراين رقابت‌ها برخورد مي‌کند، شايد بتوان تقابل احتمالي ايران و چين در مرحله‌ي يک چهارم نهايي جام ملت‌هاي آسيا که مارچلو ليپي شناخته شده هدايت آن را بر عهده دارد را اولين بازي حساس ايران در امارات بعد از بازي با عراق در مرحله‌ي گروهي دانست.تيم ملي براي آمادگي هر چه بيشتر براي حضور در جام ملت‌هاي آسيا فعلا فقط يک بازي تدارکاتي‌اش قطعي شده و به مصاف بوليوي در ورزشگاه آزادي تهران مي‌رود.

البته شنيده مي‌شود که مسئولان فدراسيون فوتبال به دنبال اين هستند که چند بازي دوستانه‌ي ديگر از جمله بازي با تيم‌هاي ونزوئلا و ترينيداد و توباگو را هم براي تيم ملي قطعي کنند تا شاگردان کي‌روش بعد از بازي با ازبکستان و بوليوي دو بازي تدارکاتي خوب را هم قبل از حضور در جام ملت‌هاي آسيا تجربه کنند.عراق جدي‌ترين حريف تيم ملي ايران در مرحله‌ي گروهي جام ملت‌هاي آسيا امارات، تا الان دو بازي دوستانه‌ش تا قبل از آغاز اين رقابت‌ها قطعي شده. شاگردان سرکو کاتانچ‌ در تيم ملي عراق با تيم‌هاي آرژانتين و عربستان در کشور عربستان بازي مي‌کنند.

چين حريف احتمالي تيم ملي ايران در مرحله‌ي يک چهارم نهايي جام ملت‌هاي آسيا که چند سالي است خرج زيادي در فوتبال خودش کرده و با آوردن بازيکنان و مربيان شناخته شده به کشورش سعي در ارتقا سطح تيم ملي کشورش هم داشته، با هدايت مارچلو ليپي ايتاليايي که سابقه‌ي قهرماني جام جهاني در سال 2006 همراه با ايتاليا را هم در کارنامه دارد، بازي تدارکاتي‌اش با تيم‌هاي هند و سوريه قبل از حضور در جام ملت‌هاي آسيا و تقابل با کره جنوبي، قرقيزستان و فيليپين قطعي شده است.

قدرت‌هاي برتر قاره‌ي کهن هم برنامه‌ي خوبي براي بازي‌هاي تدارکاتي خود قبل از شروع جام ملت‌هاي آسيا دارند. ژاپن که بهترين نماينده‌ي آسيا در جام جهاني 2018 روسيه بود و موفق شد خود را به جمع 16 تيم برتر جهان هم برساند، با تيم‌هاي پاناما، اروگوئه، ونزوئلا و قرقيزستان قبل از حضور در جام ملت‌هاي آسيا بازي مي‌کند.

ديگر قدرت برتر شرق آسيا کره جنوبي، مانند ژاپن با تيم‌هاي پاناما و اروگوئه بازي مي‌کند. آن‌ها البته علاوه بر اين دو بازي با دو تيم خوب ديگر قاره‌ي کهن استراليا و ازبکستان هم قبل از آغاز جام ملت‌هاي آسيا بازي تدارکاتي برگزار مي‌کنند.استراليا قهرمان دوره‌ي گذشته‌ي جام ملت‌هاي آسيا حريفان آسيايي را براي تدارک قبل از اين رقابت‌ها انتخاب کرده است. آن‌ها که گروهي راحتي در جام ملت‌ها دارند و با تيم‌هاي اردن، فلسطين و سوريه همگروه هستند قبل از حضور در امارات، با تيم‌هاي کويت، کره جنوبي و لبنان بازي تدارکاتي برگزار مي‌کنند.

عربستان هم که قبل از جام جهاني 2018 روسيه خرج زيادي براي آمادگي هر چه بيشتر خود در اين رقابت‌هاي کرده بود و با تيم‌هاي بزرگ جهان از جمله ايتاليا و آلمان بازي تدارکاتي برگزار کرده بود، بعد از اينکه در اين رقابت‌ها نتايج قابل قبولي نگرفت براي آمادگي هر چه بيشتر خود جهت حضور در جام ملت‌هاي آسيا قبل از شروع اين رقابت‌ها بازي‌اش با تيم‌هاي برزيل و عراق در کشور خودش قطعي شده است.


 خبـــرنامه 

 باباصفري:

تا آخر پاي ارزش‌هاي کشورم مي‌ايستم

لژيونر هندبال کشورمان گفت: از دو هفته پيش به مسئولان باشگاه استوا بخارست گفته بودم که مقابل نماينده رژيم صهيونيستي بازي نخواهم کرد.

محسن باباصفري، دروازه‌بان تيم ملي هندبال که در اين فصل براي تيم استوا بخارست بازي مي‌کند در کاپ اروپا مقابل تيمي از رژيم صهيونيستي حاضر به بازي نشد.

او در گفت‌وگو با تسنيم، درخصوص عدم رويارويي با تيمي از رژيم صهيونيستي در کاپ اروپا اظهار داشت: ما روز يکشنبه با مکابي اسرائيل در کاپ اروپا بازي داشتيم که من حاضر نشدم در اين ديدار بازي کنم. تيم ما در اين بازي با نتيجه 25 بر 23 به برتري رسيد. بازي دوم در اسرائيل است که باز هم شرکت نخواهم کرد. اگر پيروز اين بازي شويم به دور بعد راه خواهيم يافت و اگر با 3 گل ببازيم حذف مي‌شويم.

وي تأکيد کرد: من از دو هفته پيش به مسئولان باشگاه گفته بودم که مقابل اين تيم بازي نخواهم کرد. اما چند روز قبل دوباره از من پرسيدند و وقتي که ديدند بر تصميم خود مصرّ هستم، ناراحت شدند. پست دروازه‌باني يکي از ارکان هندبال است و خدا را شکر دروازه‌بان ديگر ما هم آماده بود. ان‌شاءالله در ديدار برگشت که روز جمعه خواهد بود، تيم ما برنده بازي خواهد بود. چون اگر حذف شويم، تمامي انتقادها به‌سمت من خواهد بود که چرا در مسابقات حضور نداشتيم.

محسن باباصفري افزود: طبق قراردادي که دارم، به‌دليل عدم حضور در اين دو بازي جريمه خواهم شد. امروز شنيدم فردا قرار است ميزان جريمه مشخص شود. فعلاً چيزي نگفتند چون مديرعامل باشگاه به ارزش‌‌هاي کشور ما احترام مي‌گذارد و براي من حرف او اهميت دارد.

وي تصريح کرد: شايد در تمديد قراردادم در آينده بندهاي جريمه مشخصي در صورت عدم بازي با نمايندگان رژيم صهيونيستي در نظر بگيرند. به ارزش‌هاي کشورم احترام مي گذارم و از جريمه و يا هر اتفاق ديگري ترسي ندارم و تا آخر پاي آن ايستاده‌ام.

انتخاب دستيار جديد، آزمون اقتدار شفر

با وجود اصرار اعضاي کميته فني استقلال به حضور وينفرد شفر در اين کميته، مربي آلماني هنوز آن را نپذيرفته و بعيد است بپذيرد. اما پشت پرده اين ماجرا دلخوري شفر است. سرمربي استقلال ظاهرا تصور مي‌کند کميته فني قرار است در کارهاي او دخالت کند. مثلا شفر جباري را براي دستياري مي‌خواهد و آنها روي روانخواه تاکيد دارند. اخيرا شفر به فتحي گفته کسي اجازه ندارد در خريد بازيکن در نيم فصل دخالت کند و جالب اينجاست چند روز بعد از اين جلسه مظلومي سخنگوي کميته فني گفت روي خريد بازيکنان نظارت خواهند کرد! البته بعيد به نظر مي‌رسد کميته فني در نهايت بتواند کاري از پيش ببرد چرا که وينفرد شفر سرمربي استقلال است و قاعدتا او حرف آخر را مي‌زند.

ادعاي گرو

پيشنهاد استقلال عالي بود

الحاجي گرو، مهاجم نيجريه‌اي که براي تيم جوانان نيجريه بازي کرده است اعلام کرد رقم قرارداد پيشنهادي استقلال به او آن‌قدر بالا بود که نمي‌توانست اين قرارداد را رد کند. اين بازيکن 24 ساله در ماه آگوست با جدايي از تيم اوسترشوندز سوئد با قراردادي 3 ساله به عضويت استقلال ايران درآمد. او درباره آمدنش به استقلال گفت: «استقلال آن‌قدر قرارداد خوبي به من پيشنهاد داد که نمي‌توانستم آن را رد کنم. البته چهار تيم اروپايي هم بودند که خواستار من بودند و دليل ديگري هم که به استقلال رفتم اين بود که مي‌خواستم اتفاق جديدي را تجربه کنم. در اروپا توانسته بودم براي خودم نام و نشاني درست کنم و به همين خاطر هميشه نام من در اروپا در فهرست خريد باشگاه‌ها خواهد بود. در حال حاضر فقط از زندگي در ايران و فوتبال بازي کردن لذت مي‌برم.» اين مهاجم از زمان حضور در استقلال هنوز موفق به گلزني براي تيمش نشده است.

افزايش ارزش حسيني

تقريبا دو برابر!

يک سايت ترکي با تمجيد از عملکرد مجيد حسيني اعلام کرد نمايش درخشان اين بازيکن در ترکيب ترابزون باعث شده است تا ارزش چشمگيري در قيمت حسيني ايجاد شود. به گزارش سايت gazetedamga، سيد مجيد حسيني در حالي به تيم ترابزون پيوست که خيلي‌ها نگاه منفي به اين انتقال داشتند ولي درخشش اين بازيکن باعث شده است تا نظرها درباره او تغيير کند. او روز به روز عملکرد بهتري براي تيمش در ليگ ترکيه ايفا مي کند و تيمش يعني ترابزون نيز توانسته عملکرد خوبي داشته باشد و 13 امتياز از 5 مسابقه اخير خود به دست آورده است.

اين فوتباليست جوان که قبل از جام جهاني 800 هزار يورو قيمت داشت اکنون ارزش خود را به 5/1 ميليون يورو رسانده است و خيلي‌ها معتقد هستند او حتي بيش از اين‌ها ارزش دارد. هم‌چنين حضور مجيد حسيني و وحيد اميري در تيم ترابزون باعث شده است تا خيلي از هواداران ايراني به دنبال کردن نتايج ترابزون بپردازند و هواداران زيادي به جمع هواداران ترابزون اضافه شده است.

قانون جديد شفر

کارت بگيريد جريمه مي‌شويد!

نگاهي به آمار کارت زرد و قرمزهاي استقلال در 8 هفته‌اي که گذشت نشان مي‌دهد آبي‌ها 16 کارت زرد و 3 کارت قرمز دريافت کرده‌اند که البته يک کارت قرمز هم در جام حذفي به نامشان ثبت شده است. اين تعداد کارت زرد و قرمز در 2 بازي استقلال براي تيمي که داعيه قهرماني در هر 2 جام را دارد اتفاق خوبي نيست و شفر براي حل اين مشکل يک قانون جديد وضع کرده است. با درخواست وينفرد شفر کميته انضباطي باشگاه استقلال جرائمي را براي اين بازيکناني که از اين پس کارت قرمز بگيرند درنظر خواهد گرفت و به آنها ابلاغ خواهد کرد. استقلال در 4 بازي آخر خود 3 اخراجي و چند اخطاري داشته است.


 خبـــرنامه 

 تيم ملي بوليوي در ايران

بازي تدارکاتي چقدر آب مي‌خورد؟

تيم ملي فوتبال ايران قرار است سه شنبه هفته آينده (24 مهر) در دومين بازي تدارکاتي قبل از جام ملت‌هاي آسيا 2019 با تيمي از آمريکاي جنوبي مصاف کند. تيم ملي بوليوي در حالي به ايران خواهد آمد که اين تيم نيز خودش را براي حضور در مسابقات قهرماني آمريکاي جنوبي
(کوپا آمريکا 2019) آماده مي‌کند.

بوليوي تيم پنجاه و هشتم رده‌بندي فيفا و ضعيف‌ترين تيم قاره آمريکاي جنوبي (بر اساس رده‌بندي فدراسيون جهاني) براي حضور در ايران مبلغ 100 هزار دلار از فدراسيون ايران دريافت مي‌کند. همچنين فدراسيون ايران بايد مبلغ 90 هزار دلار براي تهيه بليت هواپيما اعضاي اين تيم بپردازد و در کنار آن هزينه‌هاي اسکان آن‌ها در کشورمان را هم پرداخت کند. با اين حساب فدراسيون فوتبال بايد نزديک به 200 هزار دلار هزينه کند.

از آنجايي که قرار است طبق گفته وزير ورزش فدراسيون‌ها از ارز ثانويه استفاده کنند و با توجه به اينکه قيمت اين ارز حدود 9 هزار تومان است مشخص مي‌شود که فدراسيون فوتبال بايد حدود يک ميليارد و هشتصد ميليون تومان براي حضور تيم ملي بوليوي در ايران هزينه کند. اگر قرار باشد اين رقم به نرخ دلار در بازار آزاد محاسبه شود، هزينه‌هاي بازي تدارکاتي ايران- بوليوي از يک ميليارد و هشتصد ميليون تومان هم بالاتر مي‌رود. پيش‌تر مهدي تاج رئيس فدراسيون فوتبال گفته بود که براي حضور تيم ملي فوتبال بوليوي در ايران 120 هزار دلار هزينه مي‌شود و البته تاکيد کرده بود که بايد پول ديگري هم به اين تيم داده شود.

تيم ملي فوتبال ايران با حضور در رده سي‌و‌سوم رده‌بندي فيفا تيم نخست آسيا است و در جام جهاني 2018 نيز عملکرد قابل قبولي داشته و اين اتفاق مي‌تواند زمينه‌ساز رسيدن پيشنهادات خوب براي برگزاري بازي تدارکاتي با تيم ملي کشورمان باشد. به ميدان رفتن مقابل تيم‌هاي خوب دنيا هم نياز اعضاي تيم ملي و هم خواسته اهالي فوتبال به حساب مي‌آيد. فدراسيون فوتبال پيش از اين اعلام کرده بود که براي پياده‌سازي برنامه‌هاي کي‌روش جهت حضور در جام ملت‌هاي آسيا رقم 8/5 ميليون دلار نياز است. پيش از اين فدراسيون فوتبال ايران پيشنهاد يک شرکت خارجي براي بازي تدارکاتي ايران با تيم‌هاي آرژانتين و کلمبيا را رد کرده بود. طبق اين پيشنهاد تيم ايران براي برگزاري اين بازي‌ها هيچ هزينه‌اي متحمل نمي‌شد.

روز سوم بازي هاي پاراآسيايي 2018

6 طلا، حاصل کار نمايندگان ايران

سومين روز از بازي‌هاي پاراآسيايي 2018 اندونزي با درخشش نمايندگان کشورمان پيگيري شد. در اين رقابت ها نتايج زير بدست آمد:

دووميداني:

* احمد اجاقلو در کلاس T45/46/47 ماده دوي 200 متر با ثبت زمان 22:53 ثانيه به مدال برنز رسيد.

* عذرا مهدوي‌کيا به مصاف رقباي خود در ماده پرتاب نيزه کلاس F12/13 رفت و با ثبت رکورد 24/32 متر به مدال برنز رسيد.

*هاجر صفرزاده در دوي 200 متر بانوان کلاس T22 به مصاف حريفانش رفت که در پايان با ثبت زمان 27:94 موفق به کسب مدال نقره شد.

*مهدي اولاد در ماده پرتاب وزنه کلاس F11 با پرتابي به طول 14 متر به مدال طلا رسيد.

*سولماز بازرگان، نماينده کشورمان در ماده پرتاب ديسک بانوان کلاس ادغامي F43/44,F62/64 به مصاف حريفانش رفت که در نهايت با پرتابي به طول 94/29 متر به مدال برنز رسيد.

*سامان پاکباز در کلاس F12 پرتاب وزنه با رکورد 19/15 متر به مدال نقره رسيد. مسعود حيدري نيز با حدنصاب 47/14 متر مدال برنز کسب کرد.

* محمدرضا احمدي در ماده پرتاب وزنه کلاس F33 با پرتابي به طول 92/9 متر ضمن شکستن رکورد آسيا به مدال طلا رسيد. مهدي عليزاده در همين ماده و با رکورد 34/9 متر موفق به کسب مدال برنز شد.

*اميد ظريف صنايع در دوي 100 متر مردان کلاس T13 به مصاف حريفانش رفت که در نهايت با ثبت زمان 11:49 ثانيه مدال برنز را از آن خود کرد.

*داودعلي قاسمي در ماده 100 متر کلاس T37 با ثبت رکورد 97/11 ثانيه به مدال نقره رسيد.

*فرزاد سپهوند و شهرام حسن‌پور نمايندگان کشورمان در ماده پرتاب ديسک کلاس ادغامي F43/44 - F62/64 به مصاف حريفان‌شان رفتند که در پايان سپهوند موفق به کسب مدال طلا شد و حسن‌پور به عنواني بهتر از ششمي نرسيد.

تيراندازي:

*در فينال تپانچه 10 متر بادي کلاس Sh1 تيراندازي بازي هاي پاراآسيايي با حضور ساره جوانمردي، سميرا ارم و عاليه محمودي و تيراندازاني از کشورهاي کره جنوبي، تايلند و چين برگزار شد ساره جوانمردي در مصافي ايراني با کسب 237/6 امتياز عنوان قهرماني را کسب کرد و طلا گرفت. سميرا ارم صاحب نشان نقره شد.عاليه محمودي نيز هشتم شد.

جودو:

* اميد جعفري در وزن 81- کيلوگرم صاحب گردن‌آويز برنز شد.

وزنه‌برداري:

* وزنه برداران دسته 65 کيلوگرم مردان به روى تخته رفتند که در پايان حمزه محمدى نماينده کشورمان موفق به کسب مدال برنز شد.

*روح الله رستمى وزنه بردار دسته 72 کيلوگرم کشورمان به رقابت با حريفانش پرداخت و در پايان مدال باارزش طلا را از آن خود کرد.

شنا:

*شاهين ايزديار که در رشته شنا ماده 200 متر مختلط کلاس SM10 همراه با شناگراني از کره شمالي، مالزي، قزاقستان و هند به آب پريده بود، در نهايت توانست طلاي ديگري براي ايران به دست بياورد. اين سومين طلاي ايزديار در اين رقابت‌ها است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته