جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5968

امروز ؛
اعلام نتايج نهايي رشته‌هاي پزشکي و پيراپزشكي دانشگاه آزاد

سرپرست دانشگاه آزاد اعلام كرد؛
لغو ثبت نام بيش از 4 هزار متقاضي ذخيره پزشکي دانشگاه آزاد


پيش ثبت‌نام جشنواره بين‌المللي رباتيک و هوش مصنوعي دانشگاه صنعتي اميرکبير


خبرنامه


يادداشت


ميز خبر


 امروز ؛
 اعلام نتايج نهايي رشته‌هاي پزشکي و پيراپزشكي دانشگاه آزاد 

 نايب رئيس کميسيون آموزش مجلس با بيان اينکه عوامل خاطي و نفوذي در پذيرش رشته هاي پزشکي دانشگاه آزاد دستگير شدند، گفت: نتيجه پذيرش اين رشته ها امروز10 آبان ماه مشخص مي شود.به گزارش خانه ملت، جبار کوچکي نژاد در توضيح آخرين تصميم درخصوص پذيرفته شدگان رشته‌هاي پزشکي و پيراپزشکي دانشگاه آزاد، گفت: فرصت انتخاب رشته مجدد براي 17 هزار نفري که با تکميل فرم 15 تمايل خود را به ادامه تحصيل در دانشگاه آزاد اعلام کردند، فراهم شده است.

نائب رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس تاکيد کرد: نتيجه پذيرش‌ امروز پنجشنبه 10 آبان ماه مشخص مي‌شود و شنبه پرونده افرادي که معترض هستند و يا مشکلي در پذيرش دارند مجددا در جلسه‌اي بررسي خواهد شد.کوچکي نژاد با بيان اينکه احتمال افزايش ظرفيت علوم پزشکي دانشگاه آزاد وجود دارد، گفت: به احتمال زياد ظرفيت اين دانشگاه حدود هزار نفر افزايش پيدا مي‏کند اما اين مسئله نيازمند موافقت وزارت بهداشت است.

عوامل حرفه‌اي در نمرات و کد پذيرفته شدگان نفوذ کرده و اختلال ايجاد کردند

وي در توضيح دليل نابساماني‌هاي به وجود آمده در پذيرش دانشجو در دانشگاه آزاد افزود: متاسفانه عدم توانايي مسئولان سنجش دانشگاه آزاد باعث شد عواملي حرفه‌اي در نمرات و کد پذيرفته شدگان نفوذ کرده و در اين حوزه اختلال ايجاد کنند از سوي ديگر برخي با استفاده از رانت به اين مسائل دامن زنند البته بي توجهي روساي دانشگاه به ظرفيت مجاز پذيرش و جذب بي شمار دانشجو به دليل مسائل اقتصادي و کمبود منابع مالي نيز در اين نابساماني ها اثرگذار بوده است.

نايب رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با بيان اينکه در روزهاي اخير عملکرد دانشگاه آزاد باعث سرگرداني و نگراني خانواده و دانش آموزان بسياري شده است، عنوان کرد: عوامل خاطي و نفوذي در اين اتفاقات دستگير و برخي ديگر برکنار شدند.


 سرپرست دانشگاه آزاد اعلام كرد؛
 لغو ثبت نام بيش از 4 هزار متقاضي ذخيره پزشکي دانشگاه آزاد 

 سرپرست دانشگاه آزاد گفت: ثبت نام 4 هزار و 269 نفر از متقاضيان ذخيره رشته‎هاي پزشکي اين دانشگاه ملغي شده است.به گزارش خانه ملت، محمدمهدي طهرانچي در توضيح سرمنشا مشکلات پذيرفته شدگان رشته‌هاي پزشکي و پيراپزشکي دانشگاه آزاد گفت: هر سال اين دانشگاه براي رشته‌هاي پزشکي سه بار تکميل ظرفيت اعلام مي‌کرد و در هيچ سالي ظرفيت خود را به يکباره تکميل نمي‌کرد در حاليکه شوراي عالي سنجش و پذيرش امسال تنها يک بار اجازه تکميل ظرفيت را به دانشگاه آزاد داد.

وي افزود: در مرحله تکميل ظرفيت دانشگاه آزاد 18 هزار و 584 نفر ظرفيت اعلام شد که تنها 4 هزار و 136 نفر ثبت نام کردند در نتيجه 8 هزار و 900 نفر ظرفيت خالي باقي ماند. به همين دليل مقرر شد واحد هاي دانشگاهي برحسب اولويت ذخيره ثبت نام کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد عنوان کرد: در اين مرحله بايد 5 هزار و 690 نفر پذيرفته مي‌شدند اما از آنجايي که در مرحله نخست 18 هزار نفر ظرفيت اعلام شد و 4 هزار نفر ثبت نام کردند بنابراين بايد تعدادي بيشتر از 5 هزار و 690 نفر اعلام مي شد تا دانشجو به تعداد کافي ثبت نام کنند به همين دليل حدود 48 هزار نفر در سه رديف ذخيره 1، 2 و 3 در اين مرحله ظرفيت اعلام شد. افرادي که در اين مرحله پذيرفته شدند ذخيره هستند.طهرانچي عنوان کرد: در اين مرحله به واحدها تاکيد شد برحسب ظرفيت خود ذخيره ثبت نام کنند اما برخي از واحدها خطا کرده و بدون در نظر گرفتن ظرفيت، تمامي دانشجويان مراجعه کننده را ثبت نام کردند.

وي با تاکيد بر اينکه 22 هزار نفر از ذخيره‌ها اعلام کردند که در صورت قبولي تمايل دارند در دانشگاه آزاد ادامه تحصيل دهند، اظهار داشت: از آنجا که نبايد رتبه و نمره تراز افراد جابه جا شود دانشگاه ناچار شد تمامي دانشجويان پزشکي را مجددا باتوجه به رشته محل‌ها جابه جا کند لذا افراد جابه جا شدند و ليستي جديد با رشته‌ و محل متفاوت ايجاد و در نتيجه رشته محل برخي از پذيرفته شدگان تغيير کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد با بيان اينکه نکته حائز اهميت در اين تغييرات رعايت عدالت بود، تاکيد کرد: با اعلام ظرفيت 5 هزار و 690 نفر، تنها هزار و 885 نفر ثبت نام کردند. اعلام ظرفيت و تکميل فرم توسط افراد به معناي پذيرش در دانشگاه نيست.طهرانچي خاطرنشان کرد: در حال حاضر از 8 هزار و 907 نفر ظرفيت پزشکي دانشگاه آزاد حدود 2 هزار و 886 نفر خالي است.

وي با اشاره به تعداد پذيرفته شدگاني که ثبت نام آنها ملغي شده است، گفت: 4 هزار و 269 نفر از ذخيره‌ها ثبت نام کردند که ثبت نام آنها ملغي شد و دانشگاه با تمام توان به دنبال حل مشکلات پذيرفته شدگان است.


 پيش ثبت‌نام جشنواره بين‌المللي رباتيک و هوش مصنوعي دانشگاه صنعتي اميرکبير 

 پيش ثبت‌نام جشنواره بين‌المللي رباتيک و هوش مصنوعي دانشگاه صنعتي اميرکبير 2019 از 15 آبان آغاز مي‌شود و تا 30 آذر ادامه دارد.

به گزارش ايسنا، دکتر سروش صادق‌نژاد، دبير جشنواره بين‌المللي رباتيک و هوش مصنوعي دانشگاه صنعتي اميرکبير با اشاره به برگزاري هشتمين دوره مسابقات بين‌المللي رباتيک جام دانشگاه صنعتي اميرکبير، گفت: اين مسابقات با عنوان فيراکاپ آزاد ايران 2019 از 10 اسفندماه آغاز مي‌شود و تا روز 13 اسفندماه امسال در نمايشگاه بين‌المللي تهران ادامه خواهد داشت.

رئيس کميته ملي رباتيک جمهوري اسلامي ايران فيرا برگزاري اين مسابقات را در دو بخش دانش‌آموزي و دانشجويي عنوان کرد و ادامه داد: از ميان 24 رشته مسابقات رباتيک امسال،‌ 14 ليگ مربوط به بخش دانش‌آموزي و 10 ليگ براي مسابقات بخش دانشجويي است.

وي با بيان اينکه فيراکاپ آزاد ايران با همکاري فدراسيون جهاني رباتيک فيرا (FIRA) و کميته ملي رباتيک جمهوري اسلامي ايران فيرا، برگزار مي‌شود، افزود: جشنواره امسال يکي از کامل‌ترين مسابقات رباتيک در کشور و منطقه است؛ چراکه تمامي شاخه‌هاي رباتيک، اتوماسيون و هوش مصنوعي را در بر مي‌گيرد.

دبير جشنواره بين‌المللي رباتيک و هوش مصنوعي دانشگاه صنعتي اميرکبير از آغاز پيش ثبت نام اين مسابقات خبر داد و گفت: اين پيش ثبت‌نام تا 30 آذر ماه ادامه دارد و تيم‌هاي متقاضي از 15 آبان تا 30 آذر مهلت دارند تا نسبت به ارسال مستندات فني تيم و پژوهش‌هاي خود اقدام کنند.

عضو هيات رئيسه فدراسيون جهاني رباتيک فيرا اضافه کرد: اعضاي کميته فني اين مسابقه از 15 آذر تا 15 دي ماه اقدام به بررسي مستندات فني تيم‌ها خواهند کرد و بر اساس صلاحيت،‌ تيم‌هاي منتخب براي شرکت در مسابقات انتخاب خواهند شد.

وي با بيان اينکه ثبت‌نام نهايي تيم‌ها در اين رقابت از اول دي آغاز مي‌شود و تا 20 بهمن ادامه خواهد داشت، تاکيد کرد: تيم‌هاي برتر اين مسابقات مي‌توانند در مسابقات جهاني رباتيک فيرا 2019 که سال جاري در کشور کره جنوبي برگزار مي‌شود، حاضر شوند.

صادق‌نژاد همچنين از ميزباني جمهوري اسلامي ايران و دانشگاه صنعتي اميرکبير در مسابقات جهاني رباتيک فيرا در سال 1399 (2020ميلادي) خبر داد و يادآور شد: در اين رقابت جهاني 35 کشور صاحب سبک دنيا حضور دارند.

صادق‌نژاد ايجاد فرصت برابر براي کسب آموزش، پژوهش کاربردي، کسب مهارت و کارآفريني را از ملزومات نگاه به توسعه کشور دانست و افزود: روند ناصحيح ايجاد شده در آموزش کشور در اين حوزه در سال‌هاي گذشته، کميته ملي رباتيک جمهوري اسلامي ايران فيرا و دانشگاه صنعتي اميرکبير را بر آن داشت تا با راه‌اندازي مدرسه رباتيک اميرکبير علاوه بر کارآفريني، در راستاي توسعه فضاي آموزشي کشور و تربيت نسل آينده آن با نگاه کسب مهارت‌هاي لازم گام بردارد. وي اضافه کرد: در اين راستا، اين مدرسه فعاليت‌هاي مثبت آموزشي را براي سنين پايه آغاز کرده تا بتواند در يک برنامه هدفمند و مدون، علاوه بر ايجاد يک رويه استاندارد آموزشي در کشور مهارت‌هاي لازم را بدون نگاه به مقوله مسابقات و شرکت در آن و با درنظرگرفتن نياز کشور به تکنولوژي روز دنيا، براي حوزه‌هاي مختلف اين علم ايجاد کند.


 خبرنامه 

 ارائه گزارشي از وضعيت دانشگاه خوارزمي به معاون رئيس جمهور

رئيس دانشگاه خوارزمي در ديدار با معاون رئيس جمهور مشکلات و درخواست هاي اين دانشگاه را ارائه و خواستار حمايت و رسيدگي به درخواست ها شد.

به گزارش دانشگاه خوارزمي، عزيزالله حبيبي رئيس دانشگاه خوارزمي به منظور ارايه گزارش وضعيت دانشگاه به ويژه از نظر بودجه و نيازهاي اعتباري، با محمد باقر نوبخت معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه ديدار کرد.

درابتداي جلسه حبيبي رئيس دانشگاه خوارزمي، از سير تحولات دانشگاه تا يکصد سالگي آن و همچنين تلاش‌هاي روساي قبلي دانشگاه گزارشي ارايه کرده و سپس پيرامون محورهايي از جمله ديون، کسري اعتبار مربوط به طرح‌هاي عمراني و تعميرات ابنيه، اعتبار سال جاري، فعاليت‌هاي بين الملل و مشکل ارز و حساب ارزي مطالبي را بيان و درخواست‌هاي دانشگاه را ارائه داد.محمدباقر نوبخت نيز با استقبال از برنامه هاي دانشگاه و ضمن قول پيگيري و حمايت از درخواست‌هاي مطرح شده، براي بازديد از دانشگاه در هفته هاي آتي قول مساعد داد.

دانشگاه يزد به دانشجويان برتر جايزه تحصيلي اعطا مي کند

دانشگاه يزد به دانشجويان برتر خود سه نوع جايزه تحصيلي آموزش و فناوري، پژوهش و فرهنگ اعطا مي کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز استعدادهاي درخشان دانشگاه يزد بر اساس شيوه‌نامه «توانمندسازي دانشجويان ممتاز دانشگاه» تسهيلات ويژه‌اي در قالب سه جايزه آموزش و فناوري، پژوهش و فرهنگ به دانشجويان ممتاز و برتر اعطا مي کند.

اين جوايز شامل رتبه دانشجويي، اعتبار آموزش‌ياري، اعتبار پژوهش‌ياري، اعتبار توانمندي آموزشي، اعتبار ارتباطات علمي و اعتبار توانمندي کارآفريني است.

تمامي دانشجويان دانشگاه در مقاطع مختلف تحصيلي، مي‌توانند از اين جوايز بهره‌مند شوند.براي دريافت اين جايزه دانشجويان بايد داراي فعاليت‌هاي ممتاز بوده و حد نصاب مورد تاييد مرکز استعدادهاي درخشان دانشگاه را از فعاليت‌هاي ممتازي به دست آورند.

مهلت ثبت نام براي اين جايزه 15 آبان ماه به پايان مي رسد.

دوره فرصت مطالعاتي براي اعضاي هيات علمي؛

آيين نامه فرصت مطالعاتي اساتيد درجامعه و صنعت ابلاغ شد

با ابلاغ آيين نامه فرصت مطالعاتي اساتيد در جامعه و صنعت جزئيات زمان و نحوه حضور و حمايت‎ها از متقاضيان شرکت در اين آيين نامه تشريح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آيين نامه فرصت مطالعاتي اعضاي هيات علمي در جامعه و صنعت ابلاغ شد که براساس آن نحوه حضور اعضاي هيات علمي جديد و اساتيد با سابقه مشخص شد.

در اين آيين نامه آمده است: «عضو هيات علمي متقاضي استفاده از فرصت مطالعاتي نبايد در دو سال گذشته رکود علمي داشته باشد.

دوره فرصت مطالعاتي در جامعه و صنعت براي اعضاي هيات علمي در دوره پيماني دست کم 6 ماه تمام وقت يا 12 ماه نيمه وقت و در دوره رسمي آزمايشي 3 ماه تمام وقت يا 6 ماه نيمه وقت است.

براساس بندهاي «د» ماده 12 و 14 آيين نامه استخدامي براي تبديل وضعيت اعضاي هيات علمي که از ابتداي سال 98 دوره پيماني يا رسمي آزمايشي را آغاز مي کنند گذراندن فرصت مطالعاتي در جامعه و صنعت الزامي است.اعضاي هيات علمي داراي مرتبه علمي دانشيار و استادي نيز با گذراندن دوره هاي تمام وقت 3 ماهه يا پاره وقت 6 ماهه از مزاياي تشويقي فرصت‎ها بهره مند مي شوند.موسسه مي‎تواند آيين نامه ترفيع خود را به گونه‏اي اصلاح کند که امتيازات مربوطه براي استادان و دانشياران اعزام شونده به فرصت مطالعاتي در نظر گرفته شود.

براي استفاده مجدد از فرصت مطالعاتي(جز فرصت مطالعاتي الزامي در دوره هاي پيماني و رسمي آزمايشي) يابد دست کم 5 برابر زمان دوره فرصت مطالعاتي قبلي از اتمام آن دوره گذشته باشد. مدت استفاده از مرخصي بدون حقوق نيز به اين مدت اضافه مي شود.

در موارد بسيار خاص با تشخيص هيات رئيسه در خصوص اينکه عضو هيات علمي از تجربه کافي در صنعت يا جامعه برخوردار است يا در رشته‎هايي که امکان فرصت مطالعاتي فراهم نباشد موسسه شرايط جايگزين تعيين و اجرا مي کند.مدت دوره فرصت مطالعاتي در شرايط پاره وقت براساس ميزان حضور عضو هيات علمي در واحد عملياتي محاسبه مي شود.عضو هيات علمي در طول دوره از حمايت ها و تسهيلات واحد عملياتي متبوع بهره مند مي شود.موسسه ها به صلاحديد در مدت فرصت مطالعاتي براي گسترش
دوره ها از عضو هيات علمي خود پشتيباني مالي مي‏کنند.

راه اندازي طرح سنجش سلامت براي دانشجويان جديدالورود دانشگاه علوم پزشکي ايران

طرح غربالگري و تشکيل شناسنامه سلامت براي دانشجويان جديدالورود سال 97 دانشگاه علوم پزشکي ايران از شنبه 12 آبان ماه برگزار مي شود.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکي ايران، طرح غربالگري و تشکيل شناسنامه سلامت براي دانشجويان جديدالورود دانشگاه ايران در درمانگاه معاونت دانشجويي فرهنگي دانشگاه علوم پزشکي ايران انجام مي شود.

اداره سلامت دانشجويان دانشگاه علوم پزشکي ايران اين طرح را اجرا مي کند و زمان انجام طرح از ساعت 8:30 تا 12:30 روزهاي تعيين شده است.

اين طرح با هدف کلي بررسي و ارتقاء سلامت دانشجويان و به منظور تعيين شاخص هاي سلامت، تشخيص زود هنگام بيماري ها، اقدامات درماني به موقع، افزايش سطح آگاهي به منظور پيشگيري از بيماري ها اجرا مي شود.

مراحل اجراي طرح شامل ارسال پيامک، تعيين تاريخ و ساعت شرکت در طرح بر اساس تقسيم رشته، پذيرش و تشکيل شناسنامه سلامت، آموزش و راهنمايي دانشجويان توسط کارشناس پايش جهت تکميل مشخصات فردي و سابقه بيماري، ايجاد کد مخصوص براي هر دانشجو و صدور کارت با کد مخصوص براي هر دانشجو است.

در اين طرح، دانشجويان در چهار ايستگاه غربالگري مي شوند.

در ايستگاه اول: پرستاري اندازه گيري قد و وزن و فشار خون دور کمر و واکسيناسيون انجام مي گيرد. در ايستگاه دوم : پزشکي ورزشي معاينه عمومي اندام ها و اسکلت بدن صورت مي گيرد. در ايستگاه سوم: دندانپزشکي معاينه وضعيت دندان ها و بهداشت دهان و دندان انجام مي شود.

در ايستگاه چهارم : سلامت روان پرسشنامه GHQ و پر کردن آن توسط دانشجو و در صورت نياز مشاوره و شروع درمان هاي روانشناختي انجام مي‎شود.


 يادداشت 

 دانش، يگانه راه براي نگاه به آينده

فناوري OLED QLED

منصور يحيوي فركوش

Yahyavi.ir@gmail.com

فناوري OLED QLED, فناوري‎هاي نويني هستند كه در ساخت نمايشگرهاي تلويزيون كاربرد دارند. در اين ميان فناوري OLED (Organic Light Emitting Diode) پنل‎ها هستند كه در ساخت آن از ديودهاي ارگانيک به عنوان ساطع‌کننده نور استفاده شده است. قسمت ارگانيک در OLED يعني نوري که توسط ديودها منتشر مي‌شود از ترکيبي ارگانيک (تركيبات كربن) تهيه شده است. اين فناوري به مراتب بهتر از فناوري LCD ، LED و حتي QLED به شمار مي‎آيد. اين درحالي است كه فناوري (Quantum dot + LED = QLED) QLED پنل‎هاي هستند كه در ساخت آن از كوانتوم دات (ذرات بسيار ريز) به عنوان ساطع كننده نور استفاده شده است.

روش كار فناوري OLED QLED

در فناوري (OLED) ديودهاي ارگانيك هر پيکسل به‌ صورت مستقل نوردهي مي‌شود و نيازي به لايه‌ جداگانه براي نوردهي از طريق LED وجود ندارد. در حاليكه در فناوري (QLED) کوانتوم دات همچنان به يک سيستم نور پس‌زمينه‌ي LED نياز دارد. تکنولوژي کوانتوم دات يک لايه يا يک فيلم از نقطه‌هاي کوانتومي (ذرات ريز) روي نور قرار مي‏دهد که هر کدام از اين ذرات با توجه به ابعادش (بين 2 تا 10 نانومتر)، نور جداگانه‌اي از خود ساطع مي‌کند و از اين طريق ميلياردها رنگ‌ ايجاد مي‌شود.

تفاوت فناوري OLED QLED

شدت روشنايي تصوير، يكي از تفاوتهاي مهم اين فناوري‏ها به شمارمي آيد. تلويزيون‌هاي (QLED) شركت سامسونگ از يک سيستم (edge-lit LED) در حاشيه دور پنل استفاده مي‏كنند و در واقع پشت پنل، چراغ LED وجود ندارد. در اين تلويزيون‌ها، نمايشگر به مناطق مختلف تقسيم مي‌شود و هر کدام از اين مناطق به‌صورت مستقل نوردهي مي‌شوند. هر چه تعداد اين مناطق بيشتر باشد، دقت نمايش تصاوير و کنتراست تصوير بهبود مي‌يابد. اين در حالي است که در تلويزيون‌هاي OLED به تعداد پيکسل‌ها مي‌توان مناطق نوردهي مستقل داشت. با اين وجود تلويزيون‌هاي جديد OLED ساخت سال 2017 نسبت به مدل‌هاي عرضه‌شده در سال 2016 روشنايي بيشتري دارند؛ اما باز هم نسبت به تلويزيون‌هاي (QLED) روشنايي کمتري دارند.

تفاوت مهم ديگري که بين دو فناوري مورد اشاره وجود دارد، مساله قيمت است. نمايشگرهاي OLED در مقايسه‌ با پنل‌هاي QLED، قيمت بيشتري دارند. اخيرا شركت LG با توليد در تيراژ بسيار بالاي پنل و در نتيجه کاهش هزينه‎هاي ثابت توانسته است قيمت نهايي تلوزيون را به نصف کاهش دهد و با فناوري انحصاري پنل چهار رنگ و قراردادن پيکسل فرعي چهارم که با استفاده از فناوري ترکيبي تحريک فسفر در سلولهاي ديود نوري ارگانيک نور سفيد با شدت روشنايي بسيار بالا توليد مي نمايد.


 ميز خبر 

 از سوي رييس صندوق رفاه دانشجويان اعلام شد؛

تخصيص اعتبار لازم براي تعمير و تجهيز سراهاي دانشجويي

رييس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم با اشاره به اعتبار 95 ميليارد توماني صندوق رفاه براي تعمير و تجهيز سراهاي دانشجويي طي دو سال اخير،‌گفت: در سال جاري بيش از 199 خوابگاه دانشجويي تعمير و به رتبه هاي بالاتر ارتقا يافتند.

مهندس ذوالفقار يزدانمهر در گفت و گو با خبرنگار ايسنا، ضمن بيان اين مطلب اظهار کرد: در راستاي اجراي سياست‌هاي برنامه ششم توسعه کشور و به منظور جبران کمبود ظرفيت سراهاي دانشجويي دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي دولتي کشور، صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم از سال 96 طرح پرداخت يارانه سود و کارمزد جهت احداث، تکميل و خريد سراهاي دانشجويي به وسيله بخش غيردولتي و دانشگاه‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

وي در ادامه با تاکيد بر اينکه تسهيلات صندوق رفاه دانشجويان براي تکميل، ساخت و خريد سراهاي دانشجويي شامل خوابگاه‌هاي متاهلي نيز خواهد بود، تصريح کرد: اين صندوق براي افزايش ظرفيت و تکميل پروژه هاي خوابگاهي، در سال 95 طرح افزايش ظرفيت سراهاي دانشجويي را به سازمان برنامه و بودجه کشور ارايه داد و در بودجه سال‌هاي 96 و 97 مبلغ 95 ميليارد تومان بودجه براي اين طرح تامين نمود ضمن اينکه تا سقف 500 ميليارد تومان نيز از طريق هم افزايي منابع با بانک عامل هم افزايي انجام داد.

رييس صندوق رفاه دانشجويان خاطرنشان کرد: اخذ مصوبه هيات امناي صندوق رفاه دانشجويان، تدوين و ابلاغ دستورالعمل اجرايي به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي،‌تشکيل کارگروه منتخب،‌کميته فني و تخصصي به منظور بررسي طرح هاي احداث و تکميل سراهاي دانشجويي و همچنين ارجاع به کميسيون دائمي هيات امنا از ديگر اقدامات انجام شده در حوزه افزايش ظرفيت خوابگاهي دانشجويان است.

يزدانمهر تاکيد کرد: طي سالهاي اخير تعداد 52 دانشگاه و مرکز آموزش عالي طرح توجيهي فني و اقتصادي احداث، تکميل و خريد سراهاي دانشجويي به صندوق رفاه ارائه نموده اند که پس از بررسي و تطبيق طرح ها با قوانين،‌مقررات و شاخص هاي تعيين شده،‌کميسيون دائمي هيات امناي صندوق 12 طرح احداث و 1 طرح تکميل سراي دانشجويي را تصويب نمود.

وي در پايان با بيان اينکه در سال آينده براي موارد خاص موضوع بستر سازي قانوني خريد سراي دانشجويي در دستور کار صندوق قرار دارد، گفت:در سال جاري نيز 199 سراي خوابگاهي با اعتبار 19 ميليارد تومان مورد تعمير و تجهيز قرار گرفته و به رتبه هاي بالاترارتقا يافتند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته