جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5973


آخرين وضعيت طرح "امريه سربازي جوانان روستايي"

عراقچي :
گرفتار تحريکات پمپئو و همفکرانش نخواهيم شد


قوانين جديد آمريکا عليه مهاجران


عربستان 3 ميليون فلسطيني را از حج محروم مي‌کند

سفير انگليس در آمريکا:
بريتانيا از تحريم‌هاي ايالات متحده عليه ايران متاسف شده است


خبر


سيل در غرب گيلان


ايجاد حصار سيم خاردار در مرز مکزيک توسط ارتش آمريکا


سرمقاله


3 زن ايراني راه يافته به مجالس ايالتي آمريکا


تمديد وضعيت «اضطراري ملي در قبال ايران» در آمريکا


پمپئو: اميدواريم ايران حاضر به مذاکره شود


آمريکا: شبکه جهاني سوئيفت رابطه خود با ايران را قطع مي کند


خبرنگار گاردين: افشاگري در مورد منابع مالي«ايران اينترنشنال»به قتل خاشقچي منجر شد


نمايندگان کره جنوبي جهت خريد نفت راهي ايران شدند


يك نكته از هزاران


ميز خبر


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


 آخرين وضعيت طرح "امريه سربازي جوانان روستايي" 

 معاون توسعه روستايي و مناطق محروم رياست جمهوري اخرين وضعيت طرح امريه سربازي جوانان روستايي را تشريح کرد.

سيد ابوالفضل رضوي در گفتگو با ايسنا، با اشاره به تفاهم نامه مشترک ميان ستادکل نيروهاي مسلح و معاونت توسعه روستايي رياست جمهوري جهت امريه سربازان وظيفه روستايي تاکيد کرد: در اين طرح سربازاني که در مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري تحصيل کرده اند در راستاي آمايش سرزميني و ايجاد اشتغال پايدار در روستاي زادگاهشان يا روستاي خانوادگيشان امريه سربازي دريافت مي کنند.


 عراقچي :
 گرفتار تحريکات پمپئو و همفکرانش نخواهيم شد 

 معاون سياسي وزير خارجه گفت:ايران براساس خرد حرکت کرده است و دچار تحريکات پمپئو و همفکران او نخواهد شد.سيد عباس عراقچي معاون وزير امورخارجه در گفت‌‎وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در پاسخ به اين سوال که مشخص نبودن تاريخ و نحوه اجراي SPV اين احساس را بوجود آورده است که اين سازوکار مالي به زودي براي کشورمان قابل بهره برداري نخواهد بود، عنوان کرد:به عقيده من اراده سياسي کشورهاي اروپايي براي اينکه درمقابله با تحريم هاي آمريکا به ايران کمک کنند امري واضح و روشن است، سابقه ندارد اروپا به عنوان نزديک ترين متحد واشنگتن وارد چنين اقداماتي شده باشد و به کشوري به خصوص ايران براي ايستادگي در برابر تحريم هاي ايالات متحده کمک کند.

وي ادامه داد: اراده اروپاييان براي همکاري با ما در مقاطع مختلف ابراز شده است، آخرين بار در اجلاس وزاري خارجه برجام( ايران و 1+4) که در نيويورک برگزار شد،کشورهاي عضو برجام از جمله اروپايي ها صرحتا در بيانيه اي اذعان کردند که بقاي برجام منوط به تحقق خواسته هاي اقتصادي ايران از برجام است، آنها مصمم به ادامه برجام هستند، با تهران همکاري داشته باشند و براي تحقق آن سازوکار ويژه مالي تدارک ديده اند که البته پيچيدگي ها و ابعاد حقوقي زيادي دارد.

عراقچي خاطرنشان کرد: متاسفانه به دليل سيطره اي که دلار و سيستم مالي آمريکا برنهاد هاي اروپايي دارد، ايجاد مکانيزمي که با اين سيطره دلار سروکار نداشته باشد و آمريکايي ها نتوانند آنرا در چمبره تحريم هاي خود قرار بدهند کار آساني نيست، با اين حال بر روي آن کار مي کنند.


 قوانين جديد آمريکا عليه مهاجران 

 دولت آمريکا به رياست «دونالد ترامپ» از سياست‌هاي سخت‌گيرانه جديدي براي جلوگيري از مهاجرت به آمريکا وضع کرد.

به گزارش خبرگزاري تسنيم، دولت آمريکا به رياست «دونالد ترامپ»اعلام کرد افرادي که به صورت غيرقانوني از مرز مکزيک وارد آمريکا شوند نمي‌توانند در اين کشور درخواست پناهندگي بدهند.

اين تغيير در روال‌هاي مربوط به درخواست پناهندگي توسط وزارت دادگستري آمريکا اعلام شده و بخشي از سياست‌هاي سخت‌گيرانه ترامپ براي متوقف کردن مهاجرت از کشورهاي آمريکايي لاتين به آمريکا است.


 عربستان 3 ميليون فلسطيني را از حج محروم مي‌کند 

 يک پايگاه انگليسي اعلام کرد که عربستان سعودي حدود سه ميليون فلسطيني را از حج تمتع و عمره محروم مي‌کند.

به گزارش ايسنا، پايگاه ميدل ايست آي گزارش داد که رياض نمي‌پذيرد ويزا به فلسطيني‌ها در اردن، لبنان، قدس شرقي و اراضي اشغالي که خواهان انجام فريضه حج هستند، بدهد.

اين پايگاه نوشت که رياض به بيش از يک ميليون و نيم فلسطيني در اراضي اشغالي اجازه سفر با پاسپورت‌هاي اردني موقت جهت انجام فريضه حج در مکه مکرمه را نمي‌دهد.


 سفير انگليس در آمريکا:
 بريتانيا از تحريم‌هاي ايالات متحده عليه ايران متاسف شده است 

 سفير انگليس در آمريکا، از خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌اي و اعمال تحريم‌ عليه ايران ابراز تاسف کرد.

به گزارش ايسنا به نقل از سي‌بي‌اس نيوز، کيم داروک، سفير انگليس در آمريکا با اشاره به اينکه انگليس براي حفاظت از خود، وارد توافق هسته‌اي با ايران شده است، اعلام کرد تا زماني که ايران به اين توافق عمل کند و در آن باقي بماند، انگليس نيز از آن خارج نخواهد شد.سفير انگليس در آمريکا گفت: اگر ايراني‌ها تصميم مي‌گرفتند که از توافق خارج شوند، ما افسوس مي‌خورديم.

وي همچنين اظهار کرد: ما از خروج دولت (ترامپ) از توافق هسته‌اي و اعمال مجدد تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران متاسف شده‌ايم.


 خبر 

 ظريف:

آمريکا بايد براي جنايات عليه مردم ايران و يمن مؤاخذه شود

محمد جواد ظريف گفت: آمريکا بايد براي انجام جنايات عليه بشريت، عليه مردم ايران و يمن مؤاخذه شود.

به گزارش ايسنا، وزير امور خارجه کشورمان در توييتر خود در واکنش به اظهارات مقامات آمريکايي نوشت:

"درست مثل يمن، آقاي پمپئو، ايران را مسئول عواقب تحريم هاي غيرقانوني آمريکا که مانع دسترسي مردم ايران به سرويس هاي بانکي براي غذا و دارو شده است، قلمداد مي کند. طبيعتا ما اينها را براي مردم خود عليرغم تلاش‌هاي آمريکا فراهم خواهيم کرد. ولي آمريکا بايد براي انجام جنايات عليه بشريت عليه مردم ايران و يمن مؤاخذه شود. "

ناسا: امروز 3 سيارک از کنار زمين خواهند گذشت

ناسا اعلام کرد که امروز شنبه(10 نوامبر 2018) سه سيارک بسيار بزرگ با سرعتي زياد از کنار زمين خواهند گذشت.

به گزارش ايسنا و به نقل ازديلي‌ميل، محققان ناسا پيش‌بيني کرده‌اند که بزرگترين نمونه از اين سه سيارک 30 متر قطر خواهد داشت و "2018 VR1" نام دارد.

بزرگي اين سيارک به اندازه يک نهنگ آبي نسبت داده شده است.

متاسفانه براي رصد اين سيارک‌ها نياز به ماهواره است زيرا اندازه آنها براي رصد بسيار کوچک بوده و به اندازه‌اي دور هستند که نمي‌توان آن‌ها را با تجهيزات پيش‌پا افتاده رؤيت کرد.

محققان آزمايشگاه "پيش‌رانش جت" ناسا پيش‌بيني کرده‌اند که اول سيارک "2018 VS1 " از کنار زمين عبور کند.

هيلي: کره‌شمالي مذاکره با آمريکا را به تاخير انداخت چون آماده نبود

سفير آمريکا در سازمان ملل ضمن درخواست از پيونگ‌يانگ براي اجراي توافق ماه ژوئن با آمريکا، اظهار کرد، کره شمالي مذاکرات با آمريکا را به تاخير انداخت "زيرا آماده اين اقدام نبود".

به گزارش ايسنا، نيکي هيلي، سفير آمريکا در سازمان ملل پيش و پس از جلسه شوراي امنيت درباره تحريم‌هاي کره شمالي که پشت درهاي بسته برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت، حالا نوبت کره شمالي است که اقدام کند. او همچنين از روسيه بر سر تلاش براي برداشتن تحريم‌هاي بانکي عليه کره شمالي که با هدف محدود کردن برنامه هسته‌اي پيونگ‌يانگ صورت گرفته، انتقاد کرد.

آمريکا طي يک سال 192 ميليارد دلار جنگ افزار فروخته است

وزارت خارجه آمريکا در بيانيه اي اعلام کرد: فروش تسليحات نظامي اين کشور به کشورهاي ديگر در 12 ماه منتهي به سپتامبر گذشته به 192 ميليارد دلار رسيده است.به گزارش رويترز، در بيانيه وزارت خارجه آمريکا آمده است: ميانگين فروش تسليحات و تجهيزات نظامي آمريکا طي سال مالي جاري 6.6 درصد افزايش يافته است و از 128.3 ميليارد دلار به 136.6 ميليارد دلار رسيده است.


 سيل در غرب گيلان  


 ايجاد حصار سيم خاردار در مرز مکزيک توسط ارتش آمريکا  


 سرمقاله 

دانشجويان و فراز و فرودهاي دريافت ارز دانشجويي

زهرا کيان بخت

اخيرا رئيس کل بانک مرکزي اعلام کرده دانشجوياني که به کشور برنمي‌گردند، خودشا بايد دلار را به صورت آزاد بخرند. براساس اين، ظاهرا اين توافق با وزارت علوم صورت گرفته که هر دانشجويي که يک ترم را در خارج از کشور درس خوانده، اين امکان را داشته باشد تا بتواند درس خود را در داخل کشور ادامه بدهد. در غير اين صورت، دانشجويان بايد خودشان دلار آزاد بخرند و ارز دانشجويي به آنها تعلق نخواهد گرفت. مسئولان گفته‌اند در شرايط فعلي نمي‌توانند با خالي کردن منابع، عهده‌دار تأمين ارز دانشجويي شوند چرا که اين کار در آينده، مشکل‌ساز خواهد شد.

موضوع پرداخت ارز دانشجويي از موضوعاتي است که پيش‌تر هم زمزمه‌هايي درخصوص منتفي شدن آن و قطع ارز دانشجويي، مطرح شده بود در سالهاي گذشته، برخي مسئولان با انتقاد از پرداخت اين ارز، معتقد بودند به افرادي که حداقل 12 سال با هزينه دولت تحصيل کرده و اکنون نيز براي ادامه تحصيل به خارج از کشور رفته‌اند و به علاوه، مشخص نيست پس از اتمام تحصيل در خارج، به کشور برگردند، نبايد ارز دولتي تعلق گيرد و دانشجويان مزبور، بايد مانند بقيه مردم، ارز موردنياز خود را از بازار آزاد تهيه کنند.

اين در حالي است که حذف ارز دانشجويي از ليست تخصيص ارز با نرخ مرجع به دانشجويان، افرادي را که در برنامه‌هاي خود بر روي موضوع دريافت اين نوع ارز حساب کرده بودند، با مشکل مواجه مي‌کند. عليرغم همه آنچه در طول سالهاي گذشته بر ارز دانشجويي گذشته و نگراني‌هاي گاه و بيگاه دانشجويان در اين خصوص، پرداخت اين نوع ارز به دانشجويان در طول سالهاي گذشته ادامه يافته است. اخيرا هم سازمان امور دانشجويان اعلام کرد طبق بخشنامه بانک مرکزي، ارز دانشجويي به مقاطع دکتري و کارشناسي ارشد تعلق مي‌گيرد و براي مقطع کارشناسي، فقط دانشجوياني که شروع به تحصيلشان قبل از 31 ارديبهشت 97 است مي‌توانند درخواست ارز نمايند.

اما نکته مهمي که مي‌توان در ارتباط با اين موضوع بدان اشاره کرد، اين است که به نظر مي‌رسد منطقي‌ترين کار و راه‌حل ممکن در اين خصوص که مي‌تواند کمترين فشار و ضرر را به دانشجويان وارد کند اين باشد که هر تصميمي قرار است براي سالهاي آتي براي موضوع ارز دانشجويي گرفته شود، از مدتها پيش درمورد آن زمينه‌سازي‌هاي لازم صورت گرفته و درواقع، چنانچه بنا بر قطع پرداخت اين ارز باشد، اطلاع‌رساني‌هاي لازم درخصوص آن مدتها پيش از اجرا، صورت بگيرد تا دانشجوياني که براي ادامه تحصيل خود، بر روي دريافت اين ارز، به صورت جدي حساب باز کرده‌اند، به صورت ناگهاني خود را از آن محروم نديده و دچار مشکل در اين زمينه نشوند.

اين موضوع، نه فقط درمورد دريافت ارز دانشجويي، بلکه در همه زمينه‌هايي که دانشجويان به نوعي با آن در ارتباطند، صادق است و مي‌توان آن را به صورت قانوني کلي مورد توجه قرار داد. اينکه تصميمات و سياستگذاري‌هاي جديد درخصوص يک مسأله، آن قدر با ظرافت و در طي زمان به اجرا گذاشته شود که همه کساني که به نوعي از تصميم تازه مذکور، متاثر خواهند شد، نسبت به آن آگاهي پيدا کرده و بتوانند بدون غافلگيري از تصميم جديد، راهکار و گزينه جايگزيني را براي حل مشکلات احتمالي که پيش خواهد آمد، در نظر بگيرند. در غير اين صورت، بايد همواره شاهد تصميمات آني و ناگهاني و وارد شدن شوک به گروهي باشيم که شرايط جديد را پيش‌بيني نمي‌کرده‌اند.
به علاوه، هر چند عده‌اي معتقدند تعلق گرفتن اين ارز به دانشجوياني که به کشور برنخواهند گشت، اقدام درستي نيست، اما از يک منظر هم، از آن جا که تخصيص اين ارز و درواقع، قائل شدن چنين تسهيلاتي براي دانشجويان خارج از کشور، مي‌تواند در تقويت وجهه علمي کشور در سطح جامعه بين‌المللي موثر باشد، مي‌تواند امر سودمندي تلقي شود.

zahrakianbakht@yahoo.com


 3 زن ايراني راه يافته به مجالس ايالتي آمريکا 

 اين زنان هيچ کدام به کنگره متشکل از مجلسين سنا و نمايندگان در شهر واشنگتن راه نيافته اند و تنها به مجالس ايالتي يا سناي ايالت‌هاي مختلف راه يافته اند.

در انتخابات مياندوره‌اي کنگره آمريکا 3 زن ايراني به مجالس ايالتي راه يافته اند.به گزارش عصرايران، در اين دوره از انتخابات آمريکا که با مشارکت گسترده‌تر راي‌دهندگان نسبت به دوره‌هاي پيشين مواجه بود، بسياري از اقليت‌هاي مهاجر به کنگره و مجالس ايالتي راه يافتند و در ميان اين طيف از راه يافتگان جديد، نام 3 زن ايراني نيز به چشم مي‌خورد.


 تمديد وضعيت «اضطراري ملي در قبال ايران» در آمريکا 

 
سايت کاخ سفيد :رئيس جمهور آمريکا در ادامه اقدامات ضد ايراني خود فرمان اجرايي برقراري وضعيت اضطراري ملي در قبال ايران را به مدت يک سال ديگر تمديد کرد.

به گزارش مهر به نقل از سايت کاخ سفيد، «دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريکا با انتشار متني فرمان اجرايي برقراري وضعيت اضطراري ملي در قبال ايران را به مدت يک سال ديگر تمديد کرد.در متن پيام دونالد ترامپ به کنگره آمريکا که در وب سايت کاخ سفيد منتشر شده، آمده است: روابط ايالات متحده با ايران هنوز به حالت عادي بازنگشته است و فرايند اجراي توافقنامه 19 ژانويه سال 198 در جريان است. به همين دليل لازم است فرمان وضعيت اضطراري ملي که در تاريخ 14 نوامبر سال 1979 صادر شد و کليه اقداماتي که براي مقابله با اين وضعيت اضطراري وضع شده، پس از 14 نوامبر سال 2018 ادامه يابد. بنابراين بر اساس قانون اضطراري ملي من يک سال ديگر فرمان اجرايي شماره 12170در قبال ايران را تمديد مي‌کنم.


 پمپئو: اميدواريم ايران حاضر به مذاکره شود 

 بي بي سي :مايک پامپئو وزير امور خارجه آمريکا با تکرار ادعاهاي ضدايراني خود گفت کشورش اميد دارد تا ايران پاي ميز مذاکره حاضرشود.به گزارش خبرگزاري تسنيم به نقل از وبسايت وزارت خارجه آمريکا، پامپئو در مصاحبه با بي بي سي فارسي در پاسخ به اين سوال که آيا علائمي از آمادگي ايران براي حضور پاي ميز مذاکره دريافت کرده است يا خير، گفت: «ما هنوز هيچ نشانه اي از اين موضوع مشاهده نکرده ايم، ولي بسيار اميدواريم که آن ها (رهبران ايران) اين کار را انجام دهند.»

وي در ادامه با تکرار ادعاهاي ضدايراني و انتقاد از سياست هاي منطقه اي تهران، اعلام اميدواري کرد که حتي اگر ايران حاضر به مذاکره نشود، رفتار خود را تغيير دهد.وي در پاسخ به پرسش بي بي فارسي مبني بر اين که تحريم ها بر خلاف ادعاي آمريکا باعث فشار آمدن بر مردم ايران و مختل شدن زندگي شهروندان عادي مي شوند، ادعا کرد که تحريم ها فقط به منظور تغيير رفتار حکومت اعمال شده اند.


 آمريکا: شبکه جهاني سوئيفت رابطه خود با ايران را قطع مي کند 

 
مهر :وزير امور خزانه داري آمريکا با انتشار پيامي مدعي شد که شبکه جهاني سوئيفت رابطه خود با ايران را قطع مي کند. «استيون منوچين» وزير خزانه داري آمريکا در پيام خود در توئيتر مي نويسد: مي دانم که سوئيفت ارائه سرويس به بانک مرکزي ايران و نهادهاي مالي تحريم شده را قطع خواهد کرد. سوئيفت در حال اتخاذ تصميم درستي براي حفاظت از يکپارچگي نظام مالي بين‌المللي است.منوچين هفته گذشته به سوئيفت هشدار داده بود که بايد رابطه مالي خود را با همه اسامي و نهادهاي تحت تحريم قطع کند، در غير اين صورت اين نهاد هم مي‌تواند مورد تحريم قرار گيرد.

سوئيفت در بيانيه کوتاهي اعلام کرده بود که همکاري با شماري از بانک‌هاي ايراني را به حال تعليق در مي‌آورد.سوئيفت ضمن ابراز تاسف از قطع همکاري با بانک‌هاي ايراني گفته بود: اين اقدام در راستاي حفظ يکپارچگي و ثبات نظام مالي بين‌المللي صورت مي‌گيرد.


 خبرنگار گاردين: افشاگري در مورد منابع مالي«ايران اينترنشنال»به قتل خاشقچي منجر شد 

 خبرنگار روزنامه گاردين اعلام کرد: «جمال خاشقچي» به دليل مصاحبه با وي و افشاگري در مورد تامين مالي شبکه «ايران اينترنشال» توسط وليعهد سعودي و مشاور سابق دربار پادشاهي عربستان به قتل رسيده است.به گزارش ايرنا، سعيدکمالي دهقان خبرنگار گاردين در توئيتي نوشت: مي توانم تاکيد کنم که جمال خاشقچي به اين دليل کشته شد که صبح 26سپتامبر از استانبول بامن تماس گفت وفاش کردکه محمد بن سلمان و سعود القحطاني، شبکه ايران اينترنشال در لندن را تامين مالي مي کنند.اين خبرنگار در توئيت ديگر افزود: از گاردين و ترکيه مي خواهم که توئيت من را تاييد کنند.


 نمايندگان کره جنوبي جهت خريد نفت راهي ايران شدند 

 چند روز پس از بازگشت تحريم هاي آمريکا عليه مردم ايران، جزئيات تازه اي از معافيت هاي تحريمي اعلام شده و در عين حال، کشورهايي مانند کره جنوبي نمايندگان خود را مامور سفر به تهران کرده اند تا براي ازسرگيري خريد نفت از ايران مذاکره کنند.

به گزارش ايرنا، آمريکا پس از ماه ها هياهو و تلاش بي ثمر براي «به صفر رساندن صادرات نفت ايران» مجبور شد هشت کشور را از الزام به اجراي تحريم هاي نفتي معاف کند. دولت دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا براي کشورهاي چين، يونان، هند، ترکيه، ژاپن، کره جنوبي و تايوان معافيت 180 روزه براي واردات نفت از ايران صادر کرده است.


 يك نكته از هزاران 

 صنايع چرم در پيچ و خم مشکلات ارزي

عضو هيات مديره صنايع چرم اخيرا اعلام کرده قيمت محصولات چرمي از ابتداي سال جاري، افزايشي دو و نيم برابري را از سر گذرانده‌اند.

به گفته اين مسئول، پس از اتفاقات به وجود آمده در بازار ارز، سرمايه توليدکنندگان به يکباره تا يک سوم کاهش يافته و از اين رو، بنگاههاي توليدي براي ادامه فعاليت خود با مشکل مواجهند. به طوري که هم‌اينک صنايع چرم براي تأمين ارز خود از سامانه نيما با مشکلاتي مواجهند.

اگر مشکل مذکور حل نشود، فعالان اين صنايع ناگزيرند ارز مورد نياز خود را با قيمت بازار آزاد تهيه کنند و يکي از اثراتي که اين مسأله خواهد داشت اين است که اين امر بر روي قيمت محصولات تمام شده، تاثيرگذار خواهد بود.

اين موضوع به ويژه از اين جهت که محصولات بازار چرم، در اولويت نيازهاي افراد جامعه قرار ندارد، مي‌تواند منجر به رکود در خريد و فروش شده و آسيبها و ضربه‌هايي را به کارخانجات و توليدکنندگان اين عرصه وارد کند که جاي تامل و توجه دارد.


 ميز خبر 

 تهديد علني برايان هوک درباره نفتکش‌هاي ايران

به رغم اعطاي معافيتهاي موقت به هشت کشور جهان (چين، ژاپن، يونان، کره جنوبي، ترکيه، هندوستان، ايتاليا و تايوان) جهت خريد نفت از ايران، هدف نهايي واشنگتن توقف کامل صادرات نفت ايران است.نماينده ويژه آمريکا در امور ايران با ادعاي اينکه نفت کش هاي ايراني در هنگام تردد دستگاه فرستنده راديويي خود را خاموش مي کنند، از احتمال بالاي بروز حادثه توسط اين نفت کش ها خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از عرب نيوز، متعاقب اجراي دور دوم تحريمهاي واشنگتن عليه ايران از روز دوشنبه (پنجم نوامبر) مقامات آمريکا ادعا مي کنند که نفت کشهاي ايران با خاموش کردن دستگاه فرستنده راديويي در تلاش هستند تا مسير حرکت و جابجايي هاي خود را پنهان سازند.

«برايان هوک» نماينده ويژه آمريکا در امور ايران با طرح اين اتهام، گفت که اين اقدام نفت کشهاي ايراني براي امنيت کشتيراني يک موضوع نگران کننده بشمار مي رود.

برايان هوک همچنين ادعا کرد که هدف تحريم هاي ايالات متحده تنها «تغيير رفتار» جمهوري اسلامي ايران است و اين تحريم ها دادوستدهاي بشردوستانه مانند دارو و غذا را هدف قرار نمي دهد.

لاوروف در نشست مسکو: به دنبال ايجاد صفحه‌اي جديد در تاريخ افغانستان هستيم

رئيس دستگاه ديپلماسي روسيه در نشست صلح افغانستان اعلام کرد، کشورش آماده است تا در کنار ساير کشورها در راستاي دستيابي به صلح و سازش در افغانستان هر کار مشترکي را انجام دهد.

به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، سرگئي لاوروف، وزير امور خارجه روسيه در دومين دور مذاکرات افغانستان که به ميزباني مسکو برگزار مي‌شود، تصريح کرد: ما کاملا مصمميم که هر آنچه در توان داريم را به طور مشترک به کار بنديم تا صفحه‌اي جديد در تاريخ افغانستان بگشاييم.

لاورف اظهار کرد: مشارکت نمايندگان طالبان در چهارچوب رايزني‌هاي مسکو درخصوص افغانستان عاملي مهم براي کمک به ايجاد شرايط مذاکرات مستقيم ميان اين گروه و دولت کابل محسوب مي‌شود.

رئيس دستگاه ديپلماسي روسيه اظهار کرد: ما از هيات‌هاي شوراي عالي صلح افغانستان و طالبان که امروز در اينجا حضور دارند استقبال مي‌کنيم.

36 کشته و زخمي در پي انفجار يک خودرو در موصل

مرکز اطلاع رساني امنيتي عراق اعلام کرد که در پي انفجار يک خودروي بمب‌گذاري شده در نزديکي يک رستوران در غرب موصل
36 شهروند عراقي کشته و زخمي شده‌اند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، مرکز اطلاع رساني امنيتي عراق در بيانيه‌اي اعلام کرد که در اثر انفجار يک خودروي بمب‌گذاري شده در نزديک رستوراني واقع در غرب موصل 13 شهروند عراقي کشته و 23 تن ديگر مجروح شدند و خسارت‌هايي نيز به اين رستوران و ساختمان‌هاي مجاور وارد شده است.

افشاگري يک پايگاه صهيونيستي؛

دارندگان گذرنامه "اسرائيلي" به زودي مي‌توانند به عربستان سفر کنند

پايگاه صهيونيستي "مزراح هتيخون" اعلام کرد که عربستان سعودي در راستاي عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي اين امکان را به زودي براي صهيونيست‌ها فراهم خواهد کرد که با گذرنامه صهيونيستي به اين کشور سفر کنند.

به گزارش ايسنا، به نقل از اين پايگاه صهيونيستي، عربستان در آينده نزديک به صهيونيست‌ها اجازه خواهد داد که با گذرنامه "اسرائيلي" به اين کشور سفر کنند.

ارتش سوريه گروگان‌هاي سويداء را از چنگ داعش آزاد کرد

ارتش سوريه توانست تمامي گروگان‌هاي دروزي سويداء را از چنگ گروه تروريستي تکفيري داعش آزاد کند.

به گزارش ايسنا، خبرگزاري رسمي سوريه (سانا) اعلام کرد که نيروهاي ارتش سوريه طي درگيري با تروريست‌هاي داعش در منطقه "حميمه" واقع در شمال شرق "تدمر" موفق به آزادي تمامي گروگان‌هاي سويداء از چنگ اين گروه تروريستي شدند.

سانا افزود که نيروهاي ارتش علاوه بر آزادي اين 19 گروگان، چند تن از تروريست‌هاي داعش را نيز به هلاکت رساندند.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

 کنفرانس عمومي انجمن بين المللي دانشگاه ها

د‌كتر عبد‌الله جاسبي سري دوم-2

انجمن بين المللي دانشگاه ها

دوازدهمين کنفرانس عمومي، سائوپولو، برزيل

ادامه مطالب

5. حاکميت، منابع و مديريت

1.5 کنفرانس عمومي، هيأت مديره، گروه هاي کاري

همانطورکه کنفرانس عمومي، ورود يک هيأت مديره جديداً انتخاب شده ، را نشان مي دهد، برنامه پيشنهادي بيشتر يک روش مطالب کالبدي از انتخاب ها و امکانات است تا طرح خشک عملياتي. دراين راه، اظهارنظر فني هيأت مديره ورودي وتمايل آنها براي گرفتن پروژه ها و ابتکارات انجمن مي تواند برهم افزا شود. هيأت مديره در سائوپولو به صورت کوتاه ملاقات خواهند کرد و چهار نايب رئيس را منصوب مي کنند، که همراه با رئيس و دبيرکل IAU کميته اجرايي انجمن را تشکيل مي دهند. آنها همچنين تاريخ ومکان شصت وهشتمين اجلاس هيأت مديره را مشخص مي نمايند.

همانطور که در بالا يادآوري گرديد، براي به پيش بردن اقدامات بيشتر خاص ، IAU روي گروه هاي کاري تحت رهبري اعضاي هيأت مديره اعتماد مي کند. درحال حاضر چهارگروه کاري فعال هستند براي هريک گروه لازم است که :

الف) ادامه يا اتمام کار ومنحل کردن آن تأييد شود ؛

ب) مرور گردد ودرصورت لازم شرايط مرجع، به گونه اي که مناسب باشد تنظيم و تأسيس گردد ؛

ج) رئيس و معاون رئيس ازميان اعضاي هيأت مديره شناسايي شوند ؛

د) انتخاب يک منشي از کارکنان IAU صورت پذيرد .

تخمين زده مي شود که حداکثر، چهار گروه کاري اين چنيني به طور همزمان مي تواند مديريت گردد. همچنين لازم است به گونه اي پي ريزي کنيم که تمام گروه هاي کاري ناگزير از جستجوي تأمين مالي براي فعاليت خود ازمنابع خارجي باشند، چرا که بودجه فعلي IAU تنها اجازه براي اجلاس ساليانه يک گروه کاري مي دهد. بدين ترتيب با ردکردن تضمين حمايت پروژه هاي گروه کاري دريک زمان مناسب، پيشنهاد شده است پايان دادن به دستور گروه کاري مورد بررسي قرار گيرد.

کار در جريان، همانطور که درجاي ديگر دراين برنامه يادآوري شد، در سطحي که گروه کاري به شرح زير وجود دارد پي ريزي مي گردد :


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته