جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5973


تشکيل نشست شوراي عالي کار با دستور کار افزايش قدرت خريد کارگران

قائم مقام وزير راه و شهرسازي:
عزم اسلامي براي اتمام پرونده مسکن مهر


توزيع کالاهاي احتکاري با قيمت رسمي


نهادهاي مالي


تريبون


 تشکيل نشست شوراي عالي کار با دستور کار افزايش قدرت خريد کارگران 

 نشست شوراي عالي کار روز سه شنبه هفته آينده با دستور کار بررسي راهکارهاي جبراني کاهش قدرت خريد کارگران تشکيل جلسه مي دهد.به گزارش مهر، پس از درخواست بيست و سوم تيرماه نمايندگان کارگري شوراي عالي کار از وزارت کار براي بازنگري در دستمزد 97 به دليل شرايط اقتصادي و کاهش قابل توجه قدرت خريد اين قشر از جامعه، دومين نشست شوراي عالي کار به منظور بررسي راهکارهاي جبراني معيشت خانوار کارگري در سال جاري قرار است روز سه شنبه پيش رو برگزار شود.

بر همين اساس علي خدايي عضو کارگري شوراي عالي کار گفت: پيروي پيگيري‌هاي صورت گرفته جلسه شورايعالي کار با موضوع ترميم قدرت خريد کارگران در روز سه شنبه هفته پيش رو برگزار خواهد شد.وي گفت: البته هنوز دعوتنامه براي اين نشست از سوي وزارت کار به دستمان نرسيده اما بر اساس اطلاعات به دست آمده قرار است اين دعوتنامه در روز شنبه ارسال شود.

طبق محاسبات نمايندگان کارگري عضوي شوراي عالي کار، در ابتداي سال جاري با افزايش 19.5 درصدي دستمزد کارگران حداقلي بگير، در سال جاري دستمزد کارگران فقط توانست 50 درصد از هزينه معيشت را پوشش دهد.


 قائم مقام وزير راه و شهرسازي:
 عزم اسلامي براي اتمام پرونده مسکن مهر 

 قائم مقام وزير راه و شهرسازي در امور مسکن مهر با تاکيد بر اينکه يکي از راهکارها براي سرعت بخشيدن به پروژه مسکن مهر باقيمانده در برخي از مناطق، فعال‌سازي شوراي مسکن استان‌ها است، گفت: هر نهاد و دستگاهي راهکاري براي رفع مشکلات موجود در اتمام پروژه مسکن مهر دارد ارائه کند.

احمد اصغري مهرآبادي در گفت‌وگو با ايرنا ، با بيان اينکه آقاي اسلامي عزم جدي براي اتمام مسکن مهر دارد و از طريق راهکارهاي متعدد به دنبال افزايش سرعت اجراي کار است، اظهار داشت: راهکارهاي متعددي براي افزايش سرعت اجراي پروژه مسکن مهر پيشنهاد داده‌ شده است که يکي از آنها استفاده از ظرفيت‌ها و اختيارات استانداران و فعال‌سازي شوراي مسکن استان است.

وي افزود: طبق ماده 17 قانون ساماندهي و حمايت از توليد و عرضه مسکن، استانداران روساي شوراي مسکن استان هستند و اختياراتي در اين حوزه دارند که استفاده از اختيارات آنها مي‌تواند در اجراي پروژه مسکن مهر موثر باشد.

قائم مقام وزير راه و شهرسازي در امور مسکن مهر با تاکيد بر اينکه يکي از راهکارها براي سرعت بخشيدن به پروژه مسکن مهر باقيمانده در برخي از مناطق، فعال‌سازي شوراي مسکن استان‌ها است، گفت: از ديگر راهکارهاي مهم پيشنهاد داده شده استفاده از ظرفيت ساير وزارتخانه‌هاي مرتبط در تکميل پروژه مسکن مهر است.


 توزيع کالاهاي احتکاري با قيمت رسمي  

وزير صنعت، معدن و تجارت در بازديد از انبار کالاهاي استراتژيک گفت: کالاهاي اساسي احتکار شده که در چند ماه اخير کشف و ضبط شده اند در شبکه توزيع و با قيمت رسمي عرضه مي شوند.به گزارش مهر ، رضا رحماني در بازديد از انبارهاي نگهداري کالاهاي استراتژيک در مجتمع شهيد مدرس درباره سرنوشت کالاهاي احتکار شده که در چند ماه اخير کشف شده اند گفت: توزيع اين اقلام در طي فرآيندي صورت مي گيرد و در جاهايي که کالاهاي احتکاري شناسايي شده باشد، ضمن برخورد قضايي با محتکرين و صدور حکم، کالاها در اختيار شبکه توزيع قرار مي گيرد.وي همچنين افزود: با توجه به حساسيت ويژه مسوولان کشور و از جمله مقام معظم رهبري و رئيس جمهور و دولت در حصول اطمينان از تامين مايحتاج عمومي و کالاهاي اساسي، امکانات خوبي براي ذخيره سازي و تامين اين نيازها در کشور و استان هاي مختلف کشور فراهم است.وزير صنعت افزود: اين کالاهاي ذخيره شده، علاوه بر کالاها و فعاليتهايي است که مردم در بازار دارند و انبارهاي بخش خصوصي و توليدات داخلي در کشور، طبق روال سابق همچنان به فعاليت خود ادامه مي دهند و اين ذخيره سازي، صرفا براي اطمينان بخشي و تامين اقلام مورد نياز مردم در ماههاي پيش روست.


 نهادهاي مالي 

 مدير امور طرح و برنامه بانک مسکن تشريح کرد :

کاهش هزينه امتياز تسهيلات مسکن براي متقاضيان

بانک مسکن - مدير امور طرح و برنامه بانک مسکن از کاهش هزينه امتياز دريافت تسهيلات بدون سپرده خريد مسکن خبر داد.

محمد حسن مرادي،مديرامور طرح و برنامه بانک مسکن در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري بانک مسکن-هيبنا، اعلام کرد: طي نيمه اول آبان ماه سال جاري بنا بر دو علت عمده هزينه خريد امتياز تسهيلات بدون سپرده مسکن از محل اوراق حق تقدم تسهيلات کاهش يافته است که اين موضوع منجر به کاهش هزينه دريافت اين نوع تسهيلات براي متقاضيان بازار مسکن شده است.

مرادي با بيان اينکه هم اکنون عمده تسهيلاتي که در بخش مسکن به متقاضيان براي خريد واحدهاي مسکوني پرداخت مي شود از محل اوراق گواهي حق تقدم تسهيلات مسکن پرداخت مي شود، افزود:کاهش هزينه خريد اوراق براي متقاضيان در شرايط فعلي که قيمت واحدهاي مسکوني با جهش مواجه شده است در نهايت به نفع متقاضيان استفاده از اين تسهيلات براي خريد آپارتمان است؛ چرا که همزمان با افت قيمت هر فقره اوراق در بازار معاملات اوراق،هزينه کل دريافت تسهيلات براي متقاضيان کاهش يافته و در مجموع مبلغ کمتري را از بابت دريافت امتياز تسهيلات پرداخت مي کنند.

دکتر صالح آبادي:

حفظ خدمات بانک توسعه صادرات در شرايط جديد از اولويت هاي بانک است

بانک توسعه صادرات - مديرعامل بانک توسعه صادرات با تاکيد بر حمايت از صادرات غيرنفتي در شرايط تحريم گفت : حفظ خدمات بانک توسعه صادرات ايران در شرايط جديد از اولويت هاي بانک است.به گزارش روابط عمومي بانک توسعه صادرات، دکتر علي صالح آبادي در مراسم تقدير از صادرکنندگان منتخب در صندوق ضمانت صادرات ايران گفت: به سه ضلع بانک توسعه صادرات، صندوق ضمانت صادرات، و سازمان توسعه تجارت بايد صندوق توسعه ملي را نيز به عنوان يکي از نهادهاي مهم و تاثيرگذار در حوزه صادرات کشور اضافه کنيم.

وي با اشاره به لزوم همکاري و هم افزايي نهادهاي يادشده در شرايط فعلي بيش از گذشته خواستار تقويت نقش صندوق توسعه ملي در حمايت از صادرات شد و گفت: نبايد به بهانه کمبود داخلي جلوي صادرات را گرفت چرا که به اعتبار و برند صادرات ايران لطمه مي خورد.

دکتر صالح آبادي گفت: در شرايط کنوني بايد همه نهادهاي متولي صادرات کمک کنند صادرات غيرنفتي کشور رونق گيرد.

مشارکت ليزينگ اقتصادنوين در طرح ملي "نذر آب"

بانک اقتصاد نوين - شرکت ليزينگ اقتصادنوين به منظور مقابله با خشکسالي در استان سيستان و بلوچستان، حامي طرح ملي "نذر آب" شد.

به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، در پي مشکل کم آبي استان سيستان و بلوچستان، شرکت ليزينگ اقتصادنوين در طرح ملي "نذر آب" جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران که از 14 مرداد آغاز شده است، مشارکت نموده و تاکنون 10 عدد منبع آب دو هزار ليتري را براي کمک به حل مشکل آب آشاميدني روستاهاي اين استان ارسال نموده است.

بر اساس اين گزارش منابع آب ارسالي از سوي شرکت ليزينگ اقتصادنوين در روستاهاي مرادعلي، شريف صدر امام و شهرستان‌هاي نيمروز و خاش جانمايي و نصب شده است که در اثر اين اقدام ميزان نگه داشت آب آشاميدني در مناطق ياد شده از يک روز به 14 روز افزايش يافته است.

بانک صادرات 8500 ميليارد تومان از مطالبات دولتي خود را دريافت مي‌کند

بانک صادرات - مديرعامل بانک صادرات ايران از تسويه 8هزار و 500 ميليارد تومان از مطالبات بانک از دولت در قالب اوراق اسناد خزانه اسلامي خبر داد.به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران ، حجت‌اله صيدي با اعلام اين خبر افزود: اميدواريم فرآيند تهاتر 100 هزار ميليارد توماني بدهي پيمانکاران، دولت، شرکت‌هاي دولتي و عمومي، بانک‌ها و بانک مرکزي براساس تبصره 5 قانون بودجه سال 97 تا چندهفته آينده نهايي شده و اوراق اسنادخزانه براي آن منتشر شود.

وي تصريح کرد: سهميه‌اي که براي بانک صادرات ايران از رقم 100 هزار ميليارد تومان در قالب انتشار اوراق خزانه اسلامي در بودجه سال‌جاري در نظر گرفته‌اند 8 هزار و 500 ميليارد تومان است و ما در اين چارچوب مطالباتمان را از پيمانکاران و شرکت‌هاي دولتي و عمومي غيردولتي وصول و بدهي بانک را با بانک مرکزي تسويه مي‌کنيم.

صورت هاي مالي بانک رفاه کارگران تائيد شد

بانک رفاه کارگران - جلسه مجمع عمومي عادي سالانه بانک رفاه کارگران با حضور مديران سازمان تامين اجتماعي به عنوان سهامدار و مديران اين بانک 14 آبان ماه سالجاري برگزار شد.به گزارش روابط عمومي بانک رفاه کارگران، در اين جلسه پس از استماع گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانوني بانک رفاه کارگران،صورت هاي مالي منتهي به 1396.12.28 اين بانک به تاييد و تصويب مجمع رسيد.

در ادامه جلسه و پس از ارائه راهکارهايي در خصوص بندهاي صورت هاي مالي توسط مدير عامل و اعضاي هيات مديره سازمان تامين اجتماعي، تکاليف مجمع بعدي بانک تعيين و قابل پيگيري اعلام شد.

عملکرد کاملا مطلوب بانک ايران زمين در رعايت استاندارد محصولات کارتي

بانک ايران زمين - براساس اعلام اداره نظام‌هاي پرداخت بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران، بانک ايران زمين با رتبه کاملا مطلوب جزو بانکهايي بوده که از ابتداي سال 1397 استانداردهاي لازم در محصولات کارتي را رعايت کرده است.

به گزارش روابط عمومي بانک ايران زمين، به نقل از بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران، براساس بررسي‌هاي انجام شده و در خصوص کد محصولات کارتي بانکها، عملکرد بانک ايران زمين کاملا مطلوب ارزيابي شده است.طبق اين گزارش اين رتبه بندي براساس ميزان مغايريت محصولات کارتي انجام شده است.


 تريبون 

 به منظور مديريت در ساعات پيک ،

مصرف برق کليه ادارات دولتي 20 درصد گران‌تر محاسبه شد

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزيع برق تهران گفت: در تابستان سال جاري به منظور مديريت مصرف برق در ساعات پيک برق، کليه ادارات دولتي 20 درصد گران‌تر محاسبه شد.مسعود عزيزي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به تاثير مثبت انجام اين کار، اظهار کرد: به‌طور متوسط در هر يک از ماه‌هاي خرداد، تير و مرداد 10 درصد کاهش مصرف نسبت به مشابه سال گذشته اتفاق افتاد.

وي با تاکيد بر اين‌که اين کار مي‌تواند تاثير بسياري بر ميزان مصرف برق کشور داشته باشد، تصريح کرد: براي سال آينده نيز چنين برنامه‌اي را در نظر داريم که پس از تاييد استانداري و هيات دولت، ابلاغ خواهد شد.

ميزان ماليات سهام عدالت متوفيان اعلام شد

سازمان امور مالياتي کشور نحوه تعيين ماليات بر ارث سهام عدالت متوفيان را اعلام کرد.به گزارش ايلنا، بخشنامه سازمان امور مالياتي کشور در خصوص رفع ابهام محاسبه ماليات بر ارث سهام عدالت متعلق به متوفيان سال 1395 و پس از آن، طي نامه شماره 114-97-200 در تاريخ 1397.08.13 توسط رييس سازمان امور مالياتي کشور ابلاغ شد.بر اين اساس ميزان ماليات بر ارث سهام عدالت براي وراث طبقه اول 6 درصد و براي وراث طبقه دوم و سوم به ترتيب 12 درصد و 24 درصد ارزش اسمي سهام تعيين شده است.

سخنگوي مخابرات ايران:

تحريم‌ها در واگذاري اينترنت خللي ايجاد نکرده است

تاخير در راه‌اندازي اينترنت پرسرعت ، ارتباطي با تحريم‌ها ندارد.محمدرضا بيدخام سخنگوي شرکت مخابرات ايران درگفت‌وگو با ايلنا اظهار کرد: مخابرات تلاش مي‌کند تاتمام درخواست‌هاي راه‌اندازي سرويس‌هاي ADSL را به طور روزانه پاسخگو باشد؛ البته بعضي مراکز با مشکلات زيرساختي مواجه هستند و ما تلاش مي‌کنيم تا هرچه سريع‌تر اين مشکلات را برطرف کنيم.

وي افزود: به طور کلي سياست مخابرات درجهت تسريع رانژه کردن خطوط متقاضيان اينترنت پرسرعت است و اگر مطلع شويم که خطوطي با مشکل رانژه مواجه هستند تلاش مي‌کنيم تا هرچه سريع‌تر موانع را برطرف کنيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته