جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5973


شناسايي و ساماندهي 40 مرکز گردشگري دريايي درهرمزگان


در استان


خبــر


 شناسايي و ساماندهي 40 مرکز گردشگري دريايي درهرمزگان 

 بندرعباس- شهين صادقي

مديرکل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان برنامه‎ها و دستاوردهاي حوزه توسعه گردشگري دريايي در اين استان را در قالب سه بسته عمراني، فني و دريايي دانست و گفت:در اين رابطه اقدامات مختلفي به منظور تحقق اقتصاد مقاومتي صورت گرفته است."اله مراد عفيفي پور" که در نشست ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان هرمزگان سخن مي گفت، به تبيين و تشريح عملکرد و برنامه توسعه گردشگري دريايي اين استان پرداخت و گفت:با توجه به پتانسيل‎ها و ظرفيت‎هاي موجود، هرمزگان به عنوان استان معين گردشگري دريايي در کشور تعيين شده است.

وي در همين رابطه اظهار داشت:13بندر در اين استان به عنوان پايتخت مسافرت‎هاي دريايي کشور وجود دارد که 95 درصد از حجم کل حمل و نقل مسافران دريايي کشور و حدود 100 درصد عمليات حمل خودرو در مسير سرزمين اصلي به جزاير خليج فارس را بر عهده دارند.مديرکل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان با اشاره به افزايش 6 درصدي گردشگر دريايي در تعطيلات نوروزي سال 97 خاطرنشان کرد:در اين دوره زماني، به جمعيتي بالغ بر 841 هزار نفر گردشگر دريايي خدمات ارائه شد.

وي اقدامات صورت گرفته در حوزه توسعه گردشگري دريايي را شامل سه بسته عمراني، فني و دريايي دانست و گفت: در اين رابطه در پنج بخش تامين ايمني آبراه‎ها، بنادر و شناورها، پاسخگويي به شرايط اضطرار و برنامه‎هاي توسعه‎اي، اقدامات مختلفي صورت گرفته است.وي از شناسايي و ساماندهي 6 مبدا گردشگري در مرکز و شرق استان، 12 مرکز در غرب استان، 17 مرکز در جزيره قشم و 5 مورد در جزيره کيش خبر داد و افزود:مطالعات اوليه به منظور جانمايي بهينه بنادر جديد داراي قابليت پذيرش گردشگر انجام شده است.وي با اعلام اينکه طرح پيشنهادي ساماندهي کلوپ‎هاي تفريحي به استانداري هرمزگان ارايه شده است، اظهار داشت: جايگزيني و استاندارد نمودن شناورهاي تفريحي به ويژه قايق‎هاي فعال در اسکله‎هاي تفريحي استان نيز در دست پيگيري است.


 در استان 

 معاون بهبود توليدات دامي کردستان:

توليد سالانه بيش از 100 هزار تن گوشت مرغ در کردستان

كردستان- مقصودي

معاون بهبود توليدات دامي استان کردستان گفت: سالانه بيش از 100 هزار تن گوشت مرغ در 734 واحد مرغداري گوشتي داراي پروانه توليد در کردستان توليد و به بازار عرضه مي ‌شود.به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان کردستان ، سيد احمد ذکريايي، با بيان اينکه مرغداران بايد حداکثر در 45 روز کشتار کنند، اظهارداشت:مرغ‎هاي گوشتي با وزن بيشتر، از استانداردهاي جهاني، کيفيت و سلامت پايين تري برخوردار هستند.

وي به سياست وزارت جهاد کشاورزي در قبال بهبود توليدات گوشتي اشاره کرد و افزود: به منظور کنترل وزن مرغ، اطلاعاتي را از مرغداران کسب مي ‌کنيم و آن را آناليز مي‌کنيم و همچنين به آنها توصيه مي‌ کنيم مرغداران، جوجه هايشان را حداکثر در 45 روز کشتار کنند.ذکريايي يادآور شد:اگر چه طرح ملي استانداردسازي توليد و عرضه مرغ گوشتي از نظر وزن و اندازه نيز با هدف ساماندهي بازار اين محصول دنبال مي‌ شود، اما بسياري از مرغداران به خاطر صرفه اقتصادي به دنبال توليد مرغ با وزن بالا هستند.

در شهرستان قدس ؛

احداث بوستان چند منظوره حنانه با رويکرد اسکان اضطراري

شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

شهردار قدس، گفت: در راستاي تحقق و تأمين سرانه هاي استاندارد و مطلوب در فضاهاي سبز شهري، بوستان چند منظوره حنانه با رويکرد اسکان اضطراري در حال احداث است.

مسعود مختاري شهردار قدس با اشاره به اهميت احداث و توسعه بوستان‎ها و فضاهاي سبز شهري و تأثيرگذاري اين فضاها در ساختار کالبدي شهر افزود: فضاهاي سبز شهري و بوستانهاي محلي به عنوان بخش اجتناب ناپذير در بافتهاي شهري، همواره يکي از ضروريات جامعه شهري و زندگي شهروندي محسوب مي شود که امروزه با توجه به رشد روزافزون جمعيت و ساخت و سازهاي بي رويه، توجه به اين موضوع از يک سو با تأثير بر سلامت رواني شهروندان بواسطه تلطيف و آرامش روحي و تامين و غني سازي اوقات فراغت شهروندان منجر به افزايش نشاط و پويايي اجتماعي شهروندان مي شود و از سوي ديگر با زيباسازي بصري سيما و منظر شهر، زمينه بهبود وضعيت محيط زيست شهري را فراهم مي آورد.

شهردار قدس ادامه داد: با توجه به اين کارکردها، توسعه فضاي سبز و بوستان هاي شهري و توزيع عادلانه سرانه فضاي سبز در سطح شهر در اولويت برنامه هاي ما قرار گرفته و مجموعه شهرداري قدس همواره در تلاش است در راستاي پاسخ به خواسته ها و مطالبات شهروندان در اين زمينه با توسعه فضاي سبز در بوستان هاي محلي شهر، در جهت تحقق و رسيدن به سرانه هاي استاندارد و قابل قبول در اين زمينه گام بردارد.

وي تصريح کرد: در همين راستا اين شهرداري به طراحي و اجراي پروژه‌هاي متعدد در زمينه فضاي سبز و احداث پارک‌ها و بوستانها در نقاط گوناگون شهر توجهي ويژه داشته است که از جمله اين اقدامات مي توان به بوستان حنانه اشاره کرد.

مختاري ضمن اشاره به اينکه فاز اول بوستان حنانه با 14 درصد پيشرفت فيزيک در حال احداث است، ادامه داد: اين بوستان محلي در مساحت سه و نيم هکتار واقع در انتهاي خيابان امامزاده با رويکرد اسکان اضطراري در حال احداث مي باشد که از امکاناتي نظير فضاي سبز، فضاي ورزشي سالني، فضاي ورزشي روباز، آلاچيق، پيست دوچرخه سواري، فضا و وسايل بازي کودکان، فضاي ورزش صبحگاهي و ... برخوردار خواهد شد.

احداث پياده راه سلامت در قلب انديشه

شهريار-برزگر

با توجه به تلاش هاي شرکت عمران، احداث عمليات اجرايي پياده راه سلامت شهر جديد انديشه در 3 فاز جداگانه و در 5 مرحله در زميني به مساحت حدود 12000 متر مربع (به عرض متوسط تقريبي45- 30 متر و به طول حدود 3.5 کيلومتر) با استفاده از ظرفيت کانال آب فرديس بعنوان يکي از بزرگترين پياده راه هاي سلامت سطح کشور به زودي وارد مرحله عملياتي خواهد شد.

ايجاد فضاي شهري پويا و آرام که همخوان و هماهنگ با نيازهاي فرهنگي ـ اجتماعي، کالبدي، محيط‌ زيستي و… ساکنان آن فضا باشد از اهداف اصلي سياستگذاران حوزه شهر و شهرنشيني است؛ در همين راستا احداث پياده راه سبز به منظور ملاحظات مردمي، نيازهاي ساکنين شهر جديد انديشه و ايجاد تسهيلاتي در راستاي افزايش فضاي سبز و کيفيت بصري، مشارکت عمومي، مسائل فرهنگي و اجتماعي در فعاليت­هاي مفرح و ارتقاء سلامت شهروندان به عنوان يک مسير تنفسي، تفريحي، ورزشي، خدماتي، فرهنگي و زيست محيطي ، ايجاد فضاي مطلوب براي بازي وسرگرمي، فعاليت‌هاي ورزشي و... در محوريت سياست‎گذاري پروژه‎هاي شرکت عمران شهر جديد انديشه قرار گرفت .

رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بهارستان:

فعاليت 10 نمايندگي نشريه سراسري و 8 نشريه محلي در بهارستان

بهارستان- اصغري

رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بهارستان از فعاليت 10نمايندگي نشريه سراسري و 8نشريه محلي در اين شهرستان خبر داد و گفت:از نظر تعداد نشريات محلي بهارستان رتبه اول استان را دارا است.

به گزارش خبرنگار ما ، غلامرضا آبکار طي سخناني با بيان اين که بهارستان تنشي در خصوص اطلاع رساني ندارد، گفت: 10 نشريه سراسري در بهارستان نمايندگي دارند و فعال هستند و 5 الي 6 مجوز در حال صدور فعاليت نشريات نيز داريم، که مي تواند آمار نشريات بهارستان را به مراتب افزايش دهد.

رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بهارستان گفت: 8 نشريه محلي نيز در بهارستان فعاليت دارند، که از اين حيث در استان تهران رتبه اول را داريم و براي بهارستان يک امتياز است.

وي با اشاره به شرکت رسانه هاي بهارستان در جشنواره مطبوعات استاني گفت:خوشبختانه براي بار اول، مقام سوم را بين شهرستان هاي شرکت کننده کسب کرديم.


 خبــر 

 شهردار گرگان:

گلنگ‌زني و افتتاح 40 پروژه در گرگان

گرگان- قهرمان

شهردار گرگان گفت:در آستانه 40 سالگي پيروزي انقلاب اسلامي در گرگان 40 پروژه افتتاح و کلنگ‌زني خواهد شد.آيين کلنگ زني و آغاز عمليات اجرايي پروژه تقاطع غيرهمسطح 60 متري افسران گرگان با حضور مهدي جمالي نژاد، معاون عمراني و توسعه شهري وزير کشور، استاندار گلستان و جمعي از مديران و مسوولان استاني و شهري، اعضاي شوراي اسلامي شهر گرگان و فرماندار گرگان برگزار شد.

شهردار گرگان در اين مراسم اظهار کرد: خوشبختانه با مشارکت اعضاي شوراي اسلامي شهر گرگان و مردم زمينه اتفاقات خوبي را در گرگان فراهم کرده‌ايم و در آينده نزديک خبرهاي خوبي براي مردم گرگان داريم.عبدالرضا دادبود بيان کرد: در چهل سالگي پيروزي انقلاب اسلامي برنامه‌ريزي کرديم تا 40 پروژه را افتتاح و کلنگ‌زني کنيم تا زمينه‌اي براي پيشرفت و توسعه همه جانبه براي شهر گرگان باشد.

شهردار گرگان تاکيد کرد: در حال حاضر ساخت 30 نيمکت توسط يکي از خيران در حال انجام است و حتي در ساخت سرويس‌هاي بهداشتي از ظرفيت خيران استفاده کرده و در حال برنامه‌ريزي اجراي آن هستيم.شهردار گرگان تاکيد کرد: اجراي پروژه 60 متري افسران يکي از پروژه‌هاي مهمي است که باعث توسعه متوازن شهر گرگان خواهد شد و نگاه ما بر اين است تمامي نقاط شهر از پروژه‌ها و برنامه‌هاي توسعه‌اي برخوردار باشد.

اجراي 41 کيلومتر عمليات شبکه‎گذاري در گيلان

رشت-سيده حديث ميرزاده

حسين اکبر مديرعامل شرکت گاز استان گيلان از اجراي 41 کيلومتر عمليات شبکه‎گذاري گاز در مهرماه امسال در استان خبر داد.به گزارش روابط عمومي گاز گيلان- مديرعامل شرکت گاز استان گيلان با اعلام اين خبر اظهار داشت: اين عمليات در 66 روستاي استان صورت پذيرفته و با اجراي آن مجموع طول شبکه گاز در گيلان به بيش از 20 هزار و 400 کيلومتر رسيده است.مهندس اکبر با بيان اين موضوع که بيش از 8 کيلومتر از عمليات شبکه گذاري در مهر ماه امسال در حفرات خالي شهرها به انجام رسيده است گفت: شرکت گاز هم راستا با گازرساني به مناطق دور افتاده و صعب العبور استان، برنامه مدوني براي گازرساني به حفرات خالي شهرها و روستاها دارد.

وي همچنين از نصب يک هزار و 150 انشعاب گاز در مهرماه امسال در گيلان خبر داد و گفت: با اجراي عمليات نصب انشعاب در مهرماه، مجموع انشعابات گاز در استان به بيش از 575 هزار انشعاب افزايش يافته است.

توليد واکسن آنفلوانزاي طيور نيازمند تامين اعتبار

کرج -خاکپور

رئيس موسسه تحقيقات واکسن و سرم سازي رازي از تاخير در پرداخت 200 ميليارد تومان اعتبار مصوب براي توليد واکسن آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان خبر داد و گفت: اين اعتبار هنوز در اختيار موسسه رازي قرار نگرفته است.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي موسسه رازي، دکتر علي اسحاقي در خصوص روند تهيه واکسن آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در موسسه رازي گفت: اين بيماري از جمله بيماري هاي خطرناک طيور است که شيوع آن به سرعت اتفاق مي افتد و خسارت هاي اقتصادي فراواني را در مزارع پرورشي به بار مي آورد.

وي افزود:موسسه رازي طي 15 سال گذشته در راستاي وظايف ملي و حاکميتي، تمام امکانات خود را براي شناسايي سويه‎هاي در گردش به کار گرفته و در اين سال ها محققان اين مجموعه در آزمايشگاه آنفلوانزاي موسسه به صورت شبانه‎روزي با سازمان دامپزشکي همکاري کرده اند.

رئيس موسسه رازي با اشاره به وجود مجهزترين آزمايشگاه تشخيص آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان و توليد واکسن آنفلوانزا با سويهH9N2 در اين موسسه يادآور شد: اسفندماه سال گذشته مجلس شوراي اسلامي با تصويب بند الحاقي تبصره 13 لايحه بودجه 97، تصويب کرد معادل دو هزارميليارد ريال براي توليد و ارتقاي کيفي واکسن آنفلوانزاي طيور در اختيار موسسه رازي قرار بگيرد اما با گذشت بيش از نيمي از سال 97 هنوز ريالي از اين مبلغ تخصيص نيافته است.

دکتر اسحاقي تصريح کرد: هماهنگي و همکاري نهادهاي مسئول براي اجراي اين بند از لايحه بودجه ضروري است زيرا براي توليد اين واکسن چه در بخش خصوصي يا در موسسه رازي نبايد زمان را بيش از اين از دست داد.

احداث سامانه اتوبوسراني BRT از پايانه آزادي به غرب تهران

شهريار-برزگر

محمد محمودي شاه‌نشين با اشاره به روند پيشرفت پروژه‌هاي حمل و نقل عمومي در راستاي کاهش بار ترافيکي در محورهاي مواصلاتي غرب تهران به پايتخت اظهار داشت:توسعه معابر شهري برعهده شهرداري‌ها و محورهاي برون‌شهري برعهده وزارت راه و شهرسازي است که بايد در کمترين زمان ممکن اين مشکلات برطرف شوند.

وي ادامه داد:تعريض معابر به ويژه محور چيتگر نقش مهمي در کاهش بار ترافيکي برخي محورهاي غرب تهران داشته است که احداث تقاطع‌هاي غير هم‌سطح نيز مي‌تواند ميزان بالايي از ترافيک در اين محورها را کاهش داده و در زمان غير پيک ترددها ميزان زمان ماندگي در ترافيک را از يک ساعت به کمتر از 15 تا 20 دقيقه برساند.

نماينده مردم شهريار، قدس و ملارد در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به پروژه احداث سامانه اتوبوس‌هاي تندرو از پايتخت به غرب تهران افزود:در راستاي توسعه زيرساخت‌هاي حمل و نقلي در تعاملي که با تهران داشتيم پيش‎بيني شده تا با احداث تقاطع لشکري _چيتگر به زودي شاهد آغاز پروژه سامانه اتوبوس‌هاي تندرو در غرب تهران باشيم.

شاه‌نشين ادامه داد: زمان‌بندي اوليه آغاز طرح BRT در غرب استان تهران طبق برآوردها، پايان سال 97 است که اميدواريم با تعامل و همکاري تهران و شهريار بتوان گامي ديگر در جهت خدمت‌رساني به مردم برداشت.وي در پايان با اشاره به احداث مترو در غرب تهران نيز خاطرنشان کرد: مترو از مطالبات جدي شهروندان شهريار، قدس و ملارد است که زمان‌بر شدن مطالعات قدري روند کار را کُند کرده و سبب شده که ايستگاه‌ها درست مشخص و جانمايي نشود اما تلاش داريم تا ابتداي سال 98 شاهد ريل‌گذاري مسير به سمت شهريار، قدس و ملارد باشيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته