جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5973

سکانس پاياني ليگ قهرمانان آسيا
اميدوار به معجزه آزادي


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 سکانس پاياني ليگ قهرمانان آسيا
 اميدوار به معجزه آزادي 

 ليگ قهرمانان آسياي فصل 2018 امروز به پايان مي رسد؛ جايي که سرخپوشان پايتخت اميدوار به خلق حماسه و کسب يک نتيجه تاريخي هستند.بازي برگشت فينال ليگ قهرمانان آسيا امروز ساعت 18:30 در ورزشگاه آزادي بين دو تيم پرسپوليس ايران و کاشيما آنتلرز ژاپن برگزار مي‌شود. به لطف همين مسابقه، ورزشگاه آزادي پس از مدت ها بازسازي و تجهيز شد و اين، کمترين سود فيناليست شدن پرسپوليس براي ورزش ايران بود. پرسپوليس در بازي رفت 2 بر صفر شکست خورد و کار سختي براي قهرمان شدن دارد اما سرخپوشان پايتخت اميدوار به حمايت پرشور هواداران در خانه هستند.

امروز ميليون ها هوادار پرسپوليس منتظرند تا سرخپوشان ايران حماسه‌اي خلق کنند و يک شب تاريخي را براي فوتبال و ورزش کشور رقم بزنند. پرسپوليس تا رسيدن به اولين قهرماني خود در ليگ قهرمانان آسيا 3 گل فاصله دارد. با اينکه کسب قهرماني خيلي دشوار است اما دور از دسترس به نظر نمي‌رسد و حداقل روياي هواداران پرسپوليس و حتي فوتبالدوستان ايراني است که شاگردان برانکو بعد از سال‌ها يک تيم ايراني را قهرمان آسيا کنند. پسران پروفسور براي رسيدن به قله فوتبال آسيا بايد گوزن شاخدار ژاپني (لقب کاشيما) را شکار کنند؛ تيمي که از نظر سخت افزار و امکانات مالي بسيار جلوتر از فوتبال ايران و حتي آسياست. کاشيما دو بازيکن برزيلي خطرناک دارد و زيکو اسطوره فوتبال برزيل را هم به عنوان مدير فني در استخدام خود دارد. اين در حالي است که پرسپوليس با دستان خالي و در حالي که پنجره نقل و انتقالش بسته بود، توانست حريفاني قدرتمندتر از کاشيما را کنار بزند؛ مثل السد که تيم پرمهره و قدرتمندتري بود که در ورزشگاه آزادي و دوحه، اسير توانمندي بازيکنان ايراني ودانش فني برانکو شد.

سرخپوشان در اين مسابقه سيامک نعمتي را به دليل اخراج در بازي رفت در اختيار ندارند. اميد عاليشاه هم مصدوم است و در چنين شرايطي دست برانکو از هميشه خالي‌تر است. روي نيمکت پرسپوليس در فينال ليگ قهرمانان آسيا بازيکناني نشسته اند که برخي از آنها شايد تجربه 90 دقيقه بازي در ليگ برتر کشورمان را هم ندارند! در چنين شرايطي همه منتظر يک معجزه سرخ در ورزشگاه آزادي هستند؛ جايي که حداقل 80 هزار تماشاگر قرمزپوش، يک صدا و يکدل و با تمام وجود پرسپوليس را تشويق مي کنند و بازيکنان پرسپوليس را به حمله فرا مي خوانند. درواقع نقطه قوت و اميد فوتبال ايران در بازي با کاشيما روي سکوهاست و همه چشم به هنرنمايي يار دوازدهم دوخته‌اند.

نکته جالب اين بازي اين است که علي پروين مرد اسطوره اي پرسپوليس جام را تقديم تيم قهرمان خواهد کرد؛ جامي که همه اميدواريم در تهران و ويترين افتخارات باشگاه پرسپوليس بماند.


 خبـــرنامه 

 يکشنبه سرنوشت‌ساز در انتظار فدراسيون فوتبال

با وجود صحبت هاي رييس مجلس شوراي اسلامي درباره مديران بازنشسته فدراسيون فوتبال، قرار است جلسات ديگري نيز در اين خصوص برگزار شود.هفته گذشته اعضاي هيات رييسه فدراسيون فوتبال به ديدار علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي رفتند که مهم ترين موضوع اين جلسه درباره قانون جديد بازنشستگي و ارتباط آن با مديران فدراسيون فوتبال بود.

در اين جلسه علي لاريجاني آب پاکي را روي دست مديران فدراسيون ريخت و صراحتا اعلام کرد که فدراسيون فوتبال نيز شامل اين قانون مي شود و مديران بازنشسته آن بايد هرچه سريع تر از سمت شان استعفا بدهند.در چنين شرايطي موضوع اصلي و مهم، قوانين فدراسيون جهاني فوتبال است که مي تواند مهدي تاج را در سمتش حفظ کند. بسياري از حقوقدان ها بر اين باور هستند که در صورت فشار بر تاج براي کنار رفتن، فيفا خيلي راحت فدراسيون فوتبال ايران را تعليق مي کند و همچنين اين موضوع در نامه اي که اخيرا از سوي AFC به فدراسيون ايران رسيده نيز صراحتا بيان شده است.

موضوع حساسيت فيفا ظاهرا در جلسه هفته گذشته اعضاي هيات رييسه فوتبال با لاريجاني به گوش رييس مجلس نيز رسانده شده است. اينکه فيفا چقدر روي دخالت مقامات خارج از فدراسيون و زير سوال رفتن استقلال فوتبال حساس است را مديران فوتبال به لاريجاني اطلاع دادند و به همين خاطر قرار است جلسات ديگري برگزار شود.

رييس قوه مقننه اعلام کرده بود که حتي اگر لازم باشد شخصا با مقامات فيفا در اين خصوص نامه نگاري مي کند و به همين خاطر قرار است روز يکشنبه جلساتي بين اعضاي هيات رييسه فدراسيون با کارشناسان و علي لاريجاني برگزار شده تا تکليف اين قضيه مشخص شود.بي ترديد خروجي جلسات روز يکشنبه مي تواند سرنوشت فوتبال ايران را تعيين کند؛ به همين خاطر همه منتظر يکشنبه سرنوشت ساز و حساس براي مديران بازنشسته فوتبال خواهيم ماند.

کشف جديد در انگليس

نويد ناصري در رادار کي روش

کشف يک ايراني ديگر در انگليس؛ او کسي نيست جز نويد ناصري که اين روزها براي گيلينگهام در ليگ يک انگليس بازي مي‌کند. ناصري 22 ساله، فوتبال خود را در تيم‌هاي پايه بوري آغاز کرد، سپس به بيرمنگام منتقل شد و بعدها پيراهن سيريانسکا در ليگ سوئد را پوشيد. ناصري 24 بازي براي سيريانسکا انجام داد و در پايان فصل 2017 فوتبال سوئد به انگليس برگشت تا براي گيلينگهام به ميدان برود.

ناصري از نيمه‌هاي فصل 2017 به گيلينگهام پيوست، 4 بازي براي اين تيم انجام داد و 180 دقيقه در زمين حضور داشت. او اين فصل هم عضوي از اين باشگاه انگليسي است. ناصري تا کنون که 16 هفته از ليگ يک انگليس گذشته، 4بار در ترکيب گيلينگهام حضور داشته و 72 دقيقه در زمين بوده است.

ناصري مقابل روچدال، دانکستر، پليموث، بردفورد براي گيلينگهام بازي کرده و اميدوار است در هفته‌هاي آينده بتواند به ترکيب ثابت اين تيم برسد. گيلينگهام از 16 بازي، 18 امتياز کسب کرده و در رده هفدهم جدول 24 تيمي ليگ يک انگليس قرار گرفته است.

به نظر مي رسد بايد در آينده شاهد توجه کارلوس کي روش به اين ايراني شاغل در فوتبال انگليس باشيم.

هاشمي:

اين موفقيت با دعاي خير مردم رقم خورد

قهرمان دسته 102 کيلوگرم وزنه برداري جهان گفت: من و رضا بيرالوند حدود يکسال است که در اردو هستيم، اما فکر مي‌کنم اين موفقيت با دعاي خير مردم رقم خورده است.

علي هاشمي پس از کسب مدال طلاي دسته 102 کيلوگرم مسابقات وزنه برداري رقابت‌هاي جهاني، اظهار داشت: موفق شدم دوباره مدال طلاي مسابقات جهاني را تکرار کنم. حس خيلي خوبي دارم که به اين موفقيت دست پيدا کردم. همه هدفم اين است که همين طور به جلو حرکت کنم و در نهايت به در بازي‌هاي المپيک 2020 توکيو به موفقيت چشمگيري دست پيدا کنم.

وي درباره رقابتش در مسابقات جهاني ترکمنستان گفت: مسابقه خيلي خوب و حساسي بود. وزنه‌برداران قزاقستان و اوکراين عنوان دار جهان بودند. همچنين رضا بيرالوند از کشور خودمان در شرايط خيلي خوبي بود. خداراشکر که من و رضا توانستيم روي تخته به خوبي وزنه بزنيم و باهم روي سکو رفتيم.

علي هاشمي در پايان خاطرنشان کرد: خيلي خوشحالم که دل مردم کشورمان را شاد کردم. براي اين مدال خيلي زحمت کشيدم، ما حدود يکسال است که در اردو هستيم، اما فکر مي‌کنم اين موفقيت با دعاي خير مردم رقم خورده است.

تهديد فدراسيون فوتبال به خاطر داماش

فيفا در نامه‌اي به فدراسيون فوتبال ايران درباره انحلال باشگاه داماش گيلان توضيح خواست.

فدراسيون فوتبال ايران چند سال پيش در نامه‌اي به فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا)، اعلام کرد که باشگاه داماش گيلان به صورت کامل منحل شده و ديگر وجود خارجي ندارد. فدراسيون فوتبال درباره ماجراي بدهي اين باشگاه به فيفا چنين موضوعي را اطلاع داد. با اين حال فيفا به تازگي نامه‌اي به فدراسيون فوتبال ايران ارسال و با توجه به حضور تيم فوتبال «داماش گيلانيان» در مسابقات ليگ و جام حذفي خواستار توضيح فدراسيون فوتبال ايران در اين باره شده است.

فيفا در نامه خود به فدراسيون ايران اعلام کرده که 16 بازيکن از تيم داماش،‌ در تيم جديدي که به نام داماش گيلانيان فعاليت مي‌کند، عضويت دارند و به همين دليل خواهان پاسخگويي سريع فدراسيون ايران شده است.

فدراسيون جهاني فوتبال اعلام و تهديد کرده در صورتي که فدراسيون ايران قصد فريب فيفا را داشته و توضيحات قانع‌کننده‌اي ندهد، جريمه‌اي 19 هزار فرانک سوئيس در انتظار سازمان ليگ فوتبال ايران خواهد بود چرا که سازمان ليگ متولي برگزاري بازي‌هاست.

تيم داماش گيلانيان اکنون در ليگ دسته دوم فوتبال حضور دارد و در جام حذفي نيز به مرحله نيمه نهايي صعود کرده است. نامه فدراسيون جهاني فوتبال در اين باره نشان مي‌دهد که فيفا به دقت فعاليت‌هاي فوتبال ايران را زير نظر دارد و کوچک‌ترين تخلفات را هم مورد بررسي قرار مي‌دهد.


 خبـــرنامه 

 بلاتکليفي تراکتور

تقوي تا نيم‌فصل هست

بعد از جدايي جان توشاک از تراکتورسازي، وضعيت سرمربي اين تيم همچنان نامشخص است. با وجود اينکه حدود 2 ماه از جدايي توشاک از تراکتورسازي مي‎گذرد، مسئولان اين باشگاه هنوز سرمربي جديد خود را معرفي نکرده‌اند. در اين مدت محمد تقوي به صورت موقت هدايت تراکتورسازي را در اختيار گرفت تا سرمربي جديد که طبق وعده مالک متمول باشگاه تبريزي يک فرد خارجي است، به اين شهر بيايد.

علي‌رغم اينکه در اين مدت گزينه‌هاي مختلفي براي سرمربيگري تيم تراکتورسازي مطرح شد، اما هيچ‌کدام از آنها هنوز نتوانسته‎اند با مالک اين باشگاه به توافق برسند. در اين شرايط، هنوز مشخص نيست که سکان هدايت تيم تراکتورسازي را در ادامه ليگ هجدهم چه کسي برعهده خواهد گرفت. اين نکته را هم نبايد فراموش کرد که تقوي عملکرد نسبتاً قابل دفاعي در تيم تراکتورسازي داشته و تاکنون نتايج مناسبي با اين تيم کسب کرده است. به نظر مي‌رسد مسئولان باشگاه تراکتورسازي حداقل تا نيم‌فصل تقوي را به عنوان سرمربي موقت در نيمکت خود نگه خواهند داشت، اما از اعلام رسمي اين موضوع امتناع مي‎کنند.

تکذيب ونگر

از رئال با من تماس نگرفته‌اند

اگرچه سانتياگو سولاري فعلاً به عنوان جانشين لوپتگي در رئال مادريد انتخاب شده، ولي رسانه‌هاي اسپانيايي نزديک به باشگاه مدعي هستند اين تيم به دنبال يک گزينه بلندمدت براي نيمکت تيمش است. بر همين اساس بار ديگر بحث حضور ونگر در مادريد مطرح شده و با توجه به عدم فعاليت ونگر در تيم ديگري در زمان کنوني، اين شايعه قوت هم گرفته است.

اما سرمربي سابق آرسنال اين موضوع را تکذيب کرده و به نشريه AS گفته است:«هنوز درباره آينده‌ام تصميمي نگرفته ام. راستش را بخواهيد بايد بگويم که رئال مادريد به سراغ من نيامده بنابراين لازم نبوده که به پيشنهادشان جواب بدهم. هميشه در زمان مواجه با يک مساله سعي مي‌کنم، روي آن تمرکز کنم و به دنبال راه حلي باشم. در حال حاضر مسئله يا مشکل خاصي ندارم. در ژانويه تصميم مي‌گيرم که چه کارکنم.»ونگر که در پايان فصل قبل بعد از 22 سال آرسنال را ترک کرد، چندي قبل در مصاحبه‌اش عنوان کرده بود که قصد دارد براي تجربه يک چالش جديد در ژانويه 2019 به سطح اول فوتبال بازگرد.

خداحافظي دروگبا با مستطيل سبز

ديديه دروگبا که چند ماه پيش اعلام کرده بود در پايان اين فصل ليگ آمريکا از دنياي فوتبال خداحافظي خواهد کرد، روز گذشته در جريان شکست تيم فينيکس رايزينگ مقابل لوئيزويل سيتي در فينال ليگ دسته دوم آمريکا براي آخرين بار به ميدان رفت. دروگبا 40 ساله که سابقه بازي براي مارسي، چلسي، شانگهاي شنهواي، گالاتاسراي و فينيکس رايزينگ را دارد، در 679 بازي دوران باشگاهي خود توانست 297 بار گلزني کند. دروگبا همراه با چلسي فاتح 4 ليگ برتر، 4 جام حذفي، 3 جام اتحاديه و يک ليگ قهرمانان اروپا شد. دروگبا با 65 گل زده بهترين گلزن تاريخ تيم ملي ساحل عاج هم محسوب مي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته