جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5976


مواد غذايي مناسب براي افراد مبتلا به سرطان


خبر


خبرپزشكي


 مواد غذايي مناسب براي افراد مبتلا به سرطان 

 
سرطان از نظر جسماني و عاطفي به شدت بر انسان تاثير مي گذارد. اين بيماري و روش هاي درمان آن مانند شيمي درماني و پرتو درماني اثر قابل توجهي بر سبک زندگي، از جمله اشتهاي بيمار، بر جاي مي گذارند.

به گزارش عصر ايران به نقل از "نيو هلث ادوايزر"، اين شرايط موجب مي شود تا بيماران مبتلا به سرطان به رغم نياز به مصرف پروتئين، کالري، مايعات و مواد مغذي ديگر براي ريکاوري بهتر طي مدت درمان با کاهش اشتهاي خود مواجه شوند. در ادامه با برخي مواد غذايي و نکته هاي رژيم غذايي که مي توانند به بهبود اين شرايط کمک کنند، بيشتر آشنا مي شويم.

بدن انسان از توانايي بهبود به خودي خود برخوردار است. با اين وجود، سطوح بالاي سموم و درد مي تواند تاثير قابل توجهي بر عملکردها و احساسات بدن، از جمله چشايي، داشته باشد. بيمار مبتلا به سرطان ممکن است اشتهاي خود را از دست بدهد و کمتر از آنچه نياز دارد، غذا بخورد. از اين رو، مصرف مواد غذايي که مي توانند اشتها را تحريک کرده و مواد مغذي ضروري را در اختيار بدن قرار دهند، اهميت دارد. فراتر از افزايش اشتها، اين مواد غذايي مي توانند به بازسازي بافت هاي آسيب ديده کمک کرده، با عفونت مقابله کرده و به احياي سلامت کلي بيمار کمک کنند.

آووکادو

آووکادو سرشار از آنتي اکسيدان ها است که به ترميم بافت هاي آسيب ديده کمک مي کنند. همچنين، آووکادو منبع خوبي براي ويتامين E است که با استروژن بد مقابله مي کند، سطوح کلسترول را متعادل ساخته، و چربي هاي سالم در اختيار بدن قرار مي دهد. کمبود چربي هاي خوب موجب کند شدن آهنگ سوخت و ساز مي شود که کاهش انرژي بدن را در پي دارد.

مصرف آووکادوي تازه و خام انتخاب بهتري است. آووکادو را به رژيم غذايي روزانه خود اضافه کنيد.

آلوئه ورا

آلوئه وراي تازه به طور معمول حاوي حدود 200 ماده مغذي است. به لطف فوايد سلامت و شفابخشي که ارائه مي کند، آلوئه ورا مي تواند يکي از مواد غذايي ضروري براي کمک به درمان سرطان باشد.

آلوئه ورا را مي توانيد با آووکادو ترکيب کنيد تا يک اسموتي عالي براي بازسازي بافت هاي آسيب ديده و مبارزه با عفونت ها شکل بگيرد.

موز

موز يکي از مواد غذايي سالم و خوب براي بيماران مبتلا به سرطان بي اشتها محسوب مي شود. اين ميوه الکتروليت هاي ضروري را در اختيار بدن قرار مي دهد که براي حفظ انرژي ضروري هستند. موز يک شيريني طبيعي است و هنگامي که با سبزيجات برگدار تيره ترکيب شود، مواد مغذي بيشتري را در اختيار بدن قرار مي دهد. با استفاده از آن مي توانيد اسموتي هاي مغذي براي افزايش اشتها را تهيه کنيد.

سيب زميني شيرين و هويج

ترکيب سيب زميني شيرين و هويج يک ويژگي ضد اکسيدکنندگي را ارائه مي کند که اشتها را به ويژه در بيماران مبتلا به سرطان تقويت مي کند. همچنين، اين ترکيب بتاکاروتنوئيدها را در اختيار بدن قرار مي دهد که به بازسازي بافت ها کمک مي کنند، گوارش را بهبود بخشيده، و سلامت چشم ها را حفظ مي کنند.

کره آجيل تازه

کره آجيل که تازه تهيه مي شود و فاقد افزودني هاي مضر است به بهبود سطوح چربي هاي سالم و پروتئين در بدن کمک مي کند. کره آجيل تازه نه تنها بافتي کرمي را به غذاي شما مي بخشد، بلکه سطوح انرژي براي کمک به بازسازي بافت ها و ريکاوري بهتر افزايش مي دهد.

غلات فاقد گلوتن

گندم سياه، کينوا، جو دوسر کامل، و ديگر غلات فاقد گلوتن افزودني هاي سالمي براي رژيم غذايي بيماران مبتلا به سرطان محسوب مي شوند. اين مواد غذايي سالم به تحريک اشتها و بازيابي انرژي، به ويژه طي دوره درمان کمک مي کنند.

سبزي هاي چليپايي

سبزي هاي چليپايي سرشار از ويژگي هاي آنتي اکسيداني، ضد سرطان، و ضد ويروس هستند، از اين رو، بايد در فهرست مواد غذايي مصرفي بيماران مبتلا سرطان، به ويژه آنهايي که با کم اشتهايي مواجه هستند، قرار بگيرند. اين سبزي ها به افزايش اشتها کمک مي کنند، در شرايطي که سيستم ايمني را نيز تقويت مي کنند. از جمله سبزي هاي چليپايي
مي توان به بروکلي، جوانه هاي بروکسل، گل کلم، کيل و اسفناج اشاره کرد.

زيتون

زيتون يکي ديگر از مواد غذايي مفيد براي بيماران مبتلا به سرطان است. اسيدهاي چرب سالم موجود در زيتون به سوخت و ساز بهتر و روند بهبودي سريع‌تر کمک مي کنند. نمونه هاي ارگانيک زيتون و روغن زيتون که کمترين ميزان پردازش را پشت سر گذاشته اند، بهترين گزينه براي انتخاب هستند.

مواد غذايي ترش

مواد غذايي مانند آب ليمو، کلم ترش، سرکه، و گياهان دارويي به بهبود اشتها کمک مي کنند. تحريک ترشح شيره هاي گوارشي و بزاق به تقويت احساس گرسنگي کمک مي کند. تهيه سالاد و غذا با استفاده از اين مواد غذايي نه تنها عطر و طعم بهتري به آنها مي بخشد، بلکه به بهبود سلامت بيمار نيز کمک مي کند.


 خبر 

 
سرطان ريه؛ مهمترين عامل مرگ و مير در جهان

بر اساس آخرين گزارش سازمان جهاني بهداشت (WHO) سرطان مهمترين عامل مرگ و مير در سراسر جهان است و همچنان بيشترين قربانيان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ايرنا از پايگاه هاي خبري سازمان جهاني بهداشت و انجمن سرطان آمريکا، سرطان ريه با 2.9 ميليون مورد ابتلا در سال 2018 ميلادي، همچنان به عنوان کشنده ترين نوع سرطان شناخته مي شود.سرطان هاي سينه، کلورکتال، پروستات، پوست و معده به ترتيب در رتبه هاي بعدي جاي دارند. سازمان جهاني بهداشت مرگ و مير ناشي از سرطان ريه را در آخرين گزارش خود در سال جاري ميلادي 1.76 ميليون نفر اعلام کرده است و تعداد قربانيان آن از مجموع سرطان هاي سينه و پروستات بيشتر است.

بر اساس گزارش انجمن سرطان آمريکا، سيگار عامل اصلي سرطان ريه و سيستم تنفسي است و علاوه بر آن احتمال سرطان هاي کبد، روده بزرگ، لب، بيني، سينوس ها، حنجره، حلق، مري، معده، پانکراس، کليه، رحم، دهانه رحم، تخمدان، روده بزرگ، کبد و لوسمي را افزايش مي دهد.

بر اساس اين گزارش دومين عامل ابتلا به سرطان ريه، گاز رادون است. رادون يک گاز راديواکتيو است که از تجزيه اورانيوم موجود در خاک و سنگ بوجود مي آيد و زماني که در خانه حبس شود، مي تواند منجر به بروز سرطان ريه شود. مصالح استفاده شده در خانه، ترک ديوار، خاک گلدان، باغچه طبيعي در فضاي بسته، چاهک و شکاف دور لوله ها و پنجره ها مي توانند منبع گاز رادون در خانه باشند. با استفاده از آشکار ساز رادون مي توان ميزان اين گاز را در خانه سنجيد. اين فرآيند در بسياري از کشورهاي دنيا از جمله آمريکا و کانادا انجام مي شود.

اين مطالعه همچنين نشان مي دهد افرادي که به واسطه شغلشان در معرض آزبست (پنبه نسوز)، اورانيوم و کک قرار دارند نيز،‌ احتمال بيشتري براي ابتلا به سرطان ريه دارند. قرار گرفتن در معرض دود سيگار، قليان و پيپ، به اندازه سيگارکشيدن مضر است.سرطان ريه در 25 درصد موارد هيچ نشانه اي ندارد؛ ولي به محض مشاهده علايم اوليه، با يک تصويربرداري ساده اشعه اکس از قفسه سينه مي توان بيماري را تشخيص داد. علايم بيماري معمولا ناشي از تاثير تومور يا اختلالات هورموني، خون و يا ارگان هاي ديگر بدن است.

سرفه هاي خشک، سرفه همراه با خون، خلط قهوه اي رنگ، خستگي مزمن، کاهش وزن بدون دليل، عفونت هاي تنفسي مکرر، گرفتگي صدا، صداي خس خس و تنگي نفس، شايع ترين علايم بيماري محسوب مي شوند. حدود يک چهارم بيماران مبتلا به سرطان ريه، درد مداومي در ناحيه قفسه سينه حس مي کنند.


 خبرپزشكي 

 کاهش خطر حمله قلبي با مصرف ماهي و روغن ماهي

آزمايشات باليني نشان مي دهد مصرف ماهي بيشتر يا مکمل روغن ماهي مي تواند موجب کاهش خطر حمله قلبي شود.به گزارش مهر، نتايج دو مطالعه نشان مي دهد فوايد اسيدهاي چرب امگا3 براي قلب هم در افراد سالم و هم در افراد داراي مشکلات افزايش دهنده ريسک حمله قلبي، سکته، يا بيماري قلبي وجود دارد.

محققان در آزمايش VITAL (ويتامين D و امگا3) دريافتند افراد سالمي که مکمل روغن ماهي مصرف مي کردند کمتر دچار حمله قلبي شدند.همچنين يافته ها نشان داد شکل تصفيه شده اسيدچرب امگا3 موجب کاهش ريسک مرگ ناشي از بيماري قلبي، حمله قلبي يا سکته در افراد دچار تصلب شريان يا ساير فاکتورهاي پرخطر قلبي شد.

دکتر «جوآن منسون»، سرپرست تيم تحقيق از بيمارستان زنان و بريگام بوستون، در اين باره مي گويد: «نتايج دو مطالعه به خوبي اثبات مي کند که اسيدهاي چرب امگا3 موجود در ماهي هاي نظير سالمون، ساردينز يا تن مي تواند تاثير سودمندي بر روي سلامت قلب داشته باشد.»وي در ادامه تاکيد مي کند: «ما توصيه نمي کنيم که همه مردم جهان شروع به مصرف مکمل هاي روغن ماهي کنند. بلکه بهترين راه دريافت اسيدچرب امگا3 مصرف ماهي بيشتر است. اما اگر افرادي ماهي نمي خورند طبيعتاً بايد از فوايد مکمل هاي روغن ماهي بهره گيرند. البته بهتر است قبل از آن با پزشک شان مشورت نمايند.»

محققان در آزمايشات خود دريافتند مصرف مکمل روغن ماهي ريسک حمله قلبي را در طول 5 سال مطالعه تا 28 درصد کاهش داد، اما تاثيري بر ريسک سکته يا ابتلا به سرطان در افراد نداشت.

تشخيص زودهنگام زوال عقل با اسکن گردن

متخصصان معتقدند با انجام يک اسکن پنج دقيقه‌اي مي‌توان خطر ابتلا به زوال عقل را پيش از بروز علائم آن شناسايي کرد.به گزارش ايسنا، متخصصان در اين تحقيق با استفاده از اسکنرهاي فراصوت، رگ‌هاي خوني گردن بيش از 3000 بيمار را بررسي کرده و براي مدت زمان 15 سال تحت کنترل قرار دادند.

اين تيم تحقيقاتي بين المللي با سرپرستي متخصصان انگليسي دريافتند در افرادي با شديدترين ضربان، احتمال تحليل رفتن قدرت شناختي در مدت زمان 10 سال بيش از سايرين بوده‌ است.محققان اميدوارند اين مطالعه بتواند در ارائه روشي جديد در تشخيص و درمان به موقع زوال عقل کمک کند.

به گفته آنها ضربان شديدتر مي‌تواند باعث آسيب رگ‌هاي خوني کوچک مغز، تغييرات ساختاري در شبکه عروق خوني و خونريزي‌هاي کوچک در مغز شود.تحليل رفتن قدرت شناختي اغلب يکي از اولين نشانه‌هاي زوال عقل است. هرچند احتمال ابتلا به زوال عقل در تمامي افرادي که با اين مشکل روبرو مي‌شوند، وجود ندارد.به گزارش شبکه خبري بي‌بي‌سي، کنترل فشارخون و کلسترول، رژيم غذايي سالم، انجام حرکات ورزشي و خودداري از استعمال سيگار مي‌تواند به پيشگيري از ابتلا به زوال عقل کمک کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته