جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5976

معاون اول رئيس جمهور:
ارزش سهام عدالت به 14ميليون تومان رسيد


قطع شبکه سوئيفت برخي بانکها


نهادهاي مالي


تريبون


 معاون اول رئيس جمهور:
 ارزش سهام عدالت به 14ميليون تومان رسيد 

 
معاون اول رئيس‌جمهور گفت: در دوران تحريم، از منابع خارجي استفاده خواهيم کرد و نبايد بگذاريم راه منابع خارجي به کشور بسته شود.به گزارش ايسنا، اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور در مراسم تکريم و معارفه وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با ابراز اميدواري از استمرار اجراي سياست‌هاي اتخاذ شده از سوي وزير جديد در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي، گفت: سياست حمايت از طبقات ضعيف و فقير جامعه و همچنين حمايت از کارگران و موضوع اشتغال جزو اولويت‌هاي اصلي دولت محسوب مي‌شود.

وي با اشاره به برخي وظايف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي تصريح کرد: وزارت کار يکي از وزارتخانه‌هاي مهم دولت است که وظايف سنگيني در حوزه اجتماعي بر عهده دارد؛ حوزه اجتماعي امروز در کشور تبديل به حوزه‌اي تعيين کننده و سرنوشت‌ساز شده است که به هيچ وجه نمي‌توان از آن غفلت کرد. امروز همه مسائل اجتماعي، موضوعاتي هستند که با هزينه‌اي کم و در عين حال درآمد و منافع بسيار زياد براي کشور قابليت اجرا دارند.

وي با بيان اين‌که «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي سخنگوي طبقات پايين جامعه در مجموعه‌هاي حاکميت است»، خاطرنشان کرد: در شرايط پيش از اعمال تحريم‌هاي اخير همواره مي‌گفتيم که کشور با چالش‌ها و ابرچالش‌هاي بزرگي روبروست و موضوع بيکاري يکي از اين موارد عنوان مي‌شد که حداقل در بخش سياستگذاري و پيگيري از حوزه‌هاي مربوط به وزارت کار است. امروز نيز همچنان معتقديم بايد در کشور به موضوع اشتغال به عنوان اصلي‌ترين مسئله بپردازيم. در مقطع فعلي، در صورت غفلت موضوع بيکاري مي‌تواند به از کار بيکار شدن نيروهاي شاغل منجر شود. در اين زمينه هنر دولت و صاحبان بنگاه‌ها و مديران اقتصادي کشور آن است که نگذارند بنگاه‌هاي اقتصادي کشور وارد رکود شوند.جهانگيري اظهارکرد: اگر بتوانيم در دوران تحريم شرايط را به خوبي مديريت کنيم، بنگاه‌هاي توليدي روند کار خود را با نشاط پيگيري خواهند کرد و با مواردي از قبيل بيکار شدن نيروهاي شاغل روبرو نخواهيم شد.

وي در ادامه صحبت‌هاي خود با تاکيد بر اين‌که «ايجاد اشتغال جديد از اولويت‌هاي جدي دولت است»،‌ به تخصيص يک و نيم ميليارد دلار اعتبار براي اشتغال روستايي و مناطق مرزنشين از سوي دولت اشاره کرد و گفت: با توجه به تغييرات نرخ ارز اين اعتبار امروز اين اعتبار به 18 هزار ميليارد تومان تبديل شده که منبع خوبي محسوب مي‌شود. در اين زمينه از وزير کار مي‌خواهم که هر چه سريع‌تر در خصوص واگذاري اين اعتبارات به مجموعه‌هاي مربوطه اقدام کند.

وي در ادامه صحبت‌هاي خود با تاکيد بر اين‌که «کار اصلي اشتغال، توليد است و سرمايه‌گذاري و رفع موانع سرمايه‌گذاري در دستور کار دولت قرار دارد»، خاطرنشان کرد: دولت معتقد است که شوراي اشتغال بايد همچنان فعال باشد و موانع پيش روي سرمايه‌گذاري را برطرف نمايد. ان‌شاءالله در دوره تحريم نيز از منابع خارجي استفاده خواهيم کرد و نبايد بگذاريم که راه منابع خارجي به کشور بسته شود.

معاون اول رييس جمهور در بخش‌هاي ديگري از صحبت‌هاي خود در مراسم تکريم و معارفه وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي به بيان برخي از اقدامات مهم انجام شده در مجموعه وزارت کار طي سال‌هاي گذشته پرداخت و خاطرنشان کرد: طي پنج ساله گذشته اقدامات مهمي نظير قرار گرفتن 12 ميليون نفر تحت پوشش بيمه درماني و برخورداري مردم از سود سهام عدالت انجام شد. دولت از سال قبل برخلاف فشار برخي نهادهاي رسمي، سود سهام عدالت را پرداخت کرد. امسال نيز طي ماه‌هاي آينده با عملکردي که بنگاه‌هاي اقتصادي در سال قبل داشته‌اند، سود بيشتري به سهامداران پرداخت خواهد شد و به همين ترتيب از سال آينده سودي بيشتر از آنچه که امسال پرداخت مي‌شود، پرداخت خواهد شد.


 قطع شبکه سوئيفت برخي بانکها  

 برخي بانکها با ارسال نامه‌اي به شعب خود، از قطع دسترسي به شبکه سوئيفت از ساعت 14:30 روز دوشنبه 21 آبان ماه خبر داده و خواستار در نظر گرفتن تمهيدات لازم براي اين موضوع شده‌اند.به گزارش مهر، برخي بانکها با ارسال نامه‌اي به شعب خود، از قطع دسترسي به شبکه سوئيفت از ساعت 14:30 روز دوشنبه 21 آبان ماه خبر داده‌اند.

در نامه‌نگاري‌هاي صورت گرفته به ادارات و امور شعب يکي از بانکهاي دولتي آمده است:با احترام پيرو دستورالعمل شماره 44289 طبق اعلاميه سازمان سوئيفت از ساعت 14:30 روز دوشنبه سامانه سوئيفت بانک ... ايران از دسترس خارج مي گردد.لذا ضروري است تمام واحدهاي ارزي اعم از ادارات و شعب تا زمان فوق الذکر نسبت به دريافت و ارسال پيام‌هاي خود و تکميل روند پردازش آنها از طريق سامانه سوئيفت اقدام نمايند.

همچنين واحدها موظف به تهيه و نگهداري سوابق و آمار مورد نياز خود مي‌باشند.نظارت مسئولان ذيربط بر اجراي دقيق و سريع دستورالعمل مورد انتظار مي باشد.


 نهادهاي مالي 

 به روز رساني نسخه IOS همراه بانک تجارت

بانک تجارت - نسخه IOS همراه بانک تجارت با قابليت هاي جديد به روز رساني شد.به گزارش روابط عمومي بانک تجارت، نسخه IOS همراه بانک تجارت با قابليت هاي جديد مانند اسکن کارت مقصد، بسته هاي اينترنتي، پرداخت هاي سازماني، نمايش مبلغ به همراه ماليات ارزش افزوده در هنگام خريد بسته هاي اينترنتي، امکان اشتراک پرداخت ها و رسيد ها به صورت عکس و متن و استعلام وضعيت کارت به کارت تجارت شتاب به روز رساني شد.

پرداخت 277 هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه در بانک کارگشايي

بانک کارگشايي - بانک کارگشايي در هفت ماه ابتداي سال جاري تعداد 277 هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه و بيش از 39 هزار فقره تسهيلات جعاله پرداخت کرده است. به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، در پايان مهرماه سال جاري تعداد 277 هزار و 206 فقره تسهيلات قرض الحسنه به ارزش بيش از دو هزار و 764 ميليارد ريال توسط بانک کارگشايي پرداخت شده است.همچنين ارزش تسهيلات پرداختي جعاله اين بانک نيز در مدت مذکور به حدود سه هزار و 135 ميليارد ريال در 39 هزار و 94 فقره مي رسد.

تغيير سقف عمومي تراکنش هاي شتابي و غير شتابي در شبکه بانکي

بانک ايران زمين - پيرو بخشنامه بانک مرکزي در مورد نظام‌هاي پرداخت و سقف عمومي تراکنش‌هاي کارتهاي بانکي، سقف تراکنش هاي شتابي و غير شتابي کارت هاي بانکي در سامانه‌ غير حضوري بانک ايران زمين تغيير کرد.

به گزارش روابط عمومي بانک ايران زمين، از اين پس سقف عمومي تراکنش انتقال وجه شتابي و غيرشتابي کارتي براي هر يک از پايانه هاي مجاز، به جز کارت خوان شعبه اي، براي هر فقره کارت در هر شبانه روز مبلغ 30 ميليون ريال است.همچنين سقف عمومي تراکنش انتقال وجه شتابي و غيرشتابي کارتي براي پايانه کارت خوان شعبه اي براي هر فقره کارت در هر شبانه روز با شرط احراز هويت عيني و حضوري، مبلغ 150 ميليون ريال است.براساس اين گزارش سقف عمومي تراکنش خريد کارت براي هر فقره کارت در هر شبانه روز مبلغ 500 ميليون ريال است.

قرعه‌کشي ششمين دوره جشنواره حساب‌هاي قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک اقتصادنوين

بانک اقتصاد نوين - قرعه‌کشي ششمين دوره جشنواره حساب‌هاي قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک اقتصادنوين انجام شد قرعه‌کشي جوايز ششمين دوره جشنواره حساب‌هاي قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک اقتصادنوين در روز دوشنبه 30 مهرماه 97 در محل اداره مرکزي بانک اقتصادنوين برگزار شد. به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، اين مراسم با حضور اعضاي محترم هيات نظارت بر قرعه‌کشي بانک‌ها متشکل از نمايندگان محترم دادستان کل کشور و بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران و نيز اعضاي هيات مديره، مديران ارشد و تني چند از روساي شعب بانک اقتصادنوين، برگزار و طي آن برندگان خوش شانس اين جشنواره مشخص شدند.

بانک صادرات در خراسان جنوبي352 ميليارد ريال وام‌ قرض‌الحسنه پرداخت کرد

بانک صادرات - بانک صادرات ايران در 8 ماه اول سال 97 با پرداخت هزار و 896 فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش بيش از 352 ميليارد ريال در استان خراسان جنوبي سهم عمده‌اي از نيازهاي بخش‌هاي محروم اين استان را مرتفع کرده است.

به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران، توجه به بهبود وضعيت معيشت اقشار آسيب‌پذير و ارتقاي شرايط اقتصادي مردم محروم نقاط مختلف کشور، از جمله مهم‌ترين اولويت‌هاي اين بانک در عمل به مسئوليت‌هاي اجتماعي است و در اين راستا از ابتداي سال 97 تا 19 آبان‌ماه با اعطاي يک هزار و 896 فقره وام قرض‌الحسنه بالغ بر 352 ميليارد ريال به مردم نيازمند استان تخصيص داده است.

تکذيب رسمي شايعه ادغام يکي از بانک هاي خصوصي در بانک ملت

بانک ملت - معاون مديرعامل بانک ملت با ارسال نامه اي به سازمان بورس و اوراق بهادار، شايعه ادغام بانک سرمايه در بانک ملت که در فضاي مجازي و شبکه هاي اجتماعي منتشر شده بود را تکذيب کرد.

به گزارش روابط عمومي بانک ملت، محمد تقي صمدي معاون مديرعامل بانک ملت در امورمالي در اين نامه که با هدف جلوگيري از اشاعه اطلاعات نادرست و حفظ حقوق سهامداران بانک صادر شده است، ادغام بانک سرمايه در بانک ملت را رسماً تکذيب کرده است.

بانک‌پاسارگاد اعلام کرد؛

الزامات تراکنش‌هاي انتقال وجه شتابي و غير شتابي

بانک پاسارگاد - بانک‌پاسارگاد الزامات جديد تراکنش‌هاي خريد و انتقال وجه شتابي و غير شتابي ابلاغ شده از سوي بانک مرکزي را به شرح زير اجرايي کرد.

به گزارش روابط‌عمومي بانک‌پاسارگاد، مجموع تراکنش‌هاي «خريد کارتي» براي هر فقره کارت در هر شبانه‌روز، حداکثر 500 ميليون ريال است. بر اين اساس، سقف عمومي تراکنش‌هاي «انتقال وجه» شتابي و غيرشتابي براي هر يک از پايانه‌هاي مجاز يعني سامانه‌هاي بانکداري الکترونيک، دستگاه‌هاي خودپرداز و کيوسک، براي هر فقره کارت در هر شبانه‌روز30 ميليون ريال است.همچنين سقف عمومي تراکنش‌هاي «انتقال وجه» شتابي و غيرشتابي براي پايانه کارت‌خوان شعبه‌اي براي هر فقره کارت در هر شبانه‌روز 150 ميليون ريال تعيين شده‌است.


 تريبون  

 توزيع «بسته حمايتي» کارمندان با حقوق ماه جاري

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي جزئيات جديدي از توزيع بسته‌هاي حمايتي را اعلام کرد.به گزارش ايسنا، محمد شريعتمداري در حاشيه مراسم معارفه‌اش در وزارت رفاه با بيان اينکه کارگران بخش وسيعي از جامعه هستند که بايد مورد توجه قرار بگيرند گفت: طيف عظيمي از بانوان خوب و ارزشمند کشور تحت عنوان زنان سرپرست خانوار شناخته مي‌شوند که قريب به سه ميليون نفر هستند.

وي افزود: در شرايطي که امروز اداره زندگي در طبقات متوسط با درآمد ثابت کار دشواري است، اين زنان بار تکفل جامعه را به دوش مي‌کشند و حتما بايد برنامه‌ريزي‌هايي براي آنها داشته باشيم.وي به ارائه توضيحاتي درباره بسته حمايتي پرداخت و گفت: کار مشترکي با سازمان برنامه و بودجه و وزارت رفاه است که شامل حمايت مالي از اقشار با درآمد ثابت است و همچنين حمايت کالايي با حداقل‌هاي ممکن از مجموعه اين اقشار در چند نوبت صورت مي‌گيرد.

شريعتمداري ادامه داد: در گام اول ظرف اين هفته تمام افراد تحت پوشش‌ نهادهاي حمايتي در دستور کارند که از اين امکان مطابق 14 نوبتي که قبلا استفاده کرده بودند با جدول جديدي که رقمي بين 100 تا 300 هزار تومان براي خانوار يک تا پنج نفره را فراهم کرده، بهره مند مي‌شوند.وي با بيان اينکه اين بسته حمايتي، کالايي است اظهار کرد: ليست کالاها متنوع است که دست خانواده‌ها را در انتخاب باز مي‌گذارد.

وزير رفاه افزود: در قدم دوم يک برنامه داريم که به‌زودي همراه با حقوق اين ماه يا زودتر توسط دولت يا وزارت اقتصاد اجرايي مي‌شود. اين برنامه شامل پرداخت به کارمندان دولت در بخش‌هاي مختلف است که به صورت نقدي پرداخت مي‌شود.شريعتمداري ادامه داد: ساير گروه‌هاي با درآمد کمتر که جزو اقشار حمايت شده تحت پوشش نهادها نيستند، گروه سوم‌اند که طرح مربوط به آنها دو هفته بعد از اجراي طرح در دور اول، اجرا مي‌شود.

وي در پاسخ به اين سوال که قبلا گفته شده بود افراد زير سه ميليون تومان حقوق مشمول مي‌شوند گفت: خطي در مجلس مشخص شده بود و سازمان برنامه آن خط را در تنظيم اين ميزان ريالي مورد استفاده قرار داده است. همه آنهايي که از حقوق دولت بهره مند مي‌شوند شامل بيمه شدگان، بازنشستگان و ساير گروه‌ها، شناسايي شده‌اند.

مشترکان پرمصرف تهراني جريمه شدند

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: در تابستان سال جاري آب شرب 2 تا 3 درصد مشترکان پرمصرف پس از اعلام تذکرات لازم به مدت سه تا چهار ساعت قطع شد.به گزارش ايرنا ، محمدرضا بختياري با بيان اين‌که 65 درصد مشترکان زير الگو، مصرف آب دارند، اظهار کرد: در اين ميان 15 درصد مشترکان در حد نرمال و 20 درصد مشترکان بيش از حد نرمال مصرف آب دارند.وي افزود: به منظور ساماندهي اين مساله امسال تابستان قطع آب صورت گرفت، علاوه بر اين قرار است تعرفه آب نيز براي اين دسته از مشترکان افزايش يابد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته