جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5976

سرنوشت مبهم قفس توري پرسپوليس
جانشين بيرانوند چه کسي است؟


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 سرنوشت مبهم قفس توري پرسپوليس
 جانشين بيرانوند چه کسي است؟ 

 
با اتمام بازي‌هاي پرسپوليس در رقابت‌هاي فصل 2018 ليگ قهرمانان آسيا که منجر به نايب قهرماني سرخپوشان شد، بار ديگر صحبت‌هايي در خصوص آينده برخي بازيکنان اين تيم بر سر زبان‌ها افتاده است. نفر اولي که در محافل خبري صحبت‌هايي درباره لژيونر شدنش بر سر زبان‌ها افتاده، مرد شماره يک تيم ملي فوتبال ايران است. عليرضا بيرانوند پس از نمايش درخشان خود در رقابت‌هاي جام جهاني 2018 روسيه با پيشنهاد چند تيم اروپايي روبرو شد اما قراداد بلند مدت او با پرسپوليس و همچنين محروميت اين تيم از حضور در نقل و انتقالات سبب شد تا بيرانوند تصميم به ماندن در پرسپوليس بگيرد.

سنگربان سرخپوشان پايتخت که در بازي‌هاي اين فصل پرسپوليس در ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا نيز عملکرد قابل قبولي داشته است، احتمال دارد تصميم به ترک پرسپوليس در نقل و انتقالات زمستاني بگيرد. دروازه‌بان ملي‌پوش پرسپوليس که به قول خود وفا کرد و در اين تيم ماند تا محروميت پرسپوليس در نقل و انتقالات پايان پيدا کند، حالا مي‌خواهد جاه‌طلبي‌اش را در فوتبال اروپا دنبال کند. اما نکته جالب توجه، رقباي بيرانوند در ليگ برتر و تيم ملي هستند که بدشان نمي‌آيد با رفتن او از پرسپوليس جايش را در تيم پرطرفدار پايتخت بگيرند.

رشيد مظاهري که به واسطه عملکرد ضعيف خود در هفته‌هاي اخير جايي در ليست جديد تيم ملي فوتبال ايران ندارد احتمالا با رفتن بيرانوند از پرسپوليس به اين تيم بپيوندد. صحبت‌هاي سعيد آذري مديرعامل باشگاه ذوب‌آهن که اعلام کرده است مظاهري تمرکز لازم را در اين تيم ندارد و هر تيمي بخواهد مي‌تواند برود گواه اين ادعاست که سنگربان ذوبي‌ها بعيد نيست با رفتن بيرانوند به اردوگاه سرخ‌ها در تهران نقل مکان کند؛ دروازه‌باني که شايد مي‌خواهد راه بيرانوند را براي حضور فيکس در تيم ملي طي کند. در صورت تحقق اين اتفاق هيچ بعيد نيست فعل و انفعالات ديگري هم براي ساير دروازه‌بان‌ها بيفتد. سيدحسين حسيني دروازه‌بان ملي‌پوش استقلال که از جايگاه خود در اين باشگاه چندان راضي به نظر نمي‌رسد مي‌تواند يکي از گزينه‌هاي ذوبي‌ها شود. همچنين محمدرضا اخباري که تا دوسال پيش يکي از سنگربانان اصلي تيم ملي بود بدش نمي‌آيد بازگشت باشکوهي به ليگ برتر فوتبال داشته باشد وچه تيمي بهتر از پرسپوليس براي ديده شدن. بايد منتظر ماند و ديد که سرنوشت قفس توري پرسپوليس به کجا کشيده خواهد شد.


 خبـــرنامه 

 انصاري کنار ماهيني

خروج از ليست قرمزها؟

محمد انصاري در جريان ديدار پرسپوليس مقابل کاشيما آنتلرز از ناحيه رباط صليبي زانو دچار پارگي و مصدوميت شديد شد و حداقل تا 7 ماه آينده قادر به همراهي سرخپوشان نيست.

با توجه به اينکه چنين وضعيتي باعث از دست رفتن کل فصل براي انصاري مي‌شود، شنيده شده که مديران باشگاه موضوع خارج کردن نام اين مدافع از ليست شان را بررسي خواهند کرد.

اگر اين اتفاق رخ بدهد، پرسپوليس مي‌تواند به جاي انصاري و ماهيني، دو بازيکن جديد ديگر در ليست بالاي 23 سال خود قرار دهد. در اين صورت نام انصاري و ماهيني در فصل آينده مجددا به ليست تيم اضافه خواهد شد.

ايران و عربستان

باز هم در زمين بي طرف

مازيار ناظمي مدير روابط عمومي وزارت ورزش با انتشار صحبت هاي شيخ سلمان نوشت:«بازي هاي ايران و عربستان همچنان در زمين بي طرف برگزار مي شود.» شيخ سلمان در صحبت هاي روز شنبه اش اعلام کرد راي فيفا در اين خصوص اعلام شده و در باره اين راي نمي‌تواند حرف بزند اما ظاهرا راي بر همان روال قبلي حکم مي‌کند.

لازم به ذکر است فوتبال عربستان 4 نماينده در فصل پيش روي ليگ قهرمانان دارد و با توجه به سهميه 3+1 فوتبال ايران، تمام تيم‌هاي ايراني با معضل ميزباني از تيم‌هاي عربستاني در همان دور گروهي روبرو مي شوند و بايد از حالا برنامه ريزي کنند، چون به طور قطع بايد به کشورهاي ديگر از جمله عمان سفر کنند.

همچنين اين اتفاق به احتمال فراوان در مراحل حذفي هم گريبان تيم‌هاي ايراني را خواهد گرفت.

جالب اينکه مديران فوتبال ايران خبر از پيروزي ايران در دادگاه عالي ورزش داده بودند اما با اين صحبت هاي شيخ سلمان به نظر مي رسد اين مشکل کماکان حل نشده باقي مانده است.

تکذيب شايعات

تيام و جپاروف برنمي‌گردند

در روزهاي اخير دوباره شايعه بازگشت سرور جپاروف و مامه تيام به استقلال داغ شده است اما باز هم به نظر مي‌رسد با شايعات روبرو هستيم و قرار نيست اين دو نفر به استقلال برگردند.

علي خطير معاون ورزشي باشگاه استقلال در اين باره گفته است: «هميشه بازار شايعات در برخي رسانه‌ها داغ بوده ولي تا جايي که من در جريان هستم کسي در اين مورد صحبتي نکرده است.

در هر صورت هر چه باشد فضاي ايجاد شده قشنگ نيست. شما مي‌دانيد در فصل نقل و انتقالات قيمت بازيکنان تحت تاثير شايعات قرار مي‌گيرد و افزايش مي‌يابد. خواهش مي‌کنم رسانه‌ها اجازه دهند در‌ آرامش کار و نقاط ضعف و قوت تيم را پيدا کنيم و پوشش دهيم.»

روزهاي سياه موناکو و آنري

روزهاي بد موناکو پس از فروش ستاره‌هاي ارزشمندشان همچنان ادامه دارد. آن‌ها که فصل گذشته براي دفاع از عنوان قهرماني مي ‌جنگيدند، در نهايت به رتبه دوم قناعت کردند اما خروج مهم‌ترين بازيکنان تيم، کار لئوناردو ژارديم را سخت‌تر کرد.

سرمربي پرتغالي که فصل قبل موناکو را به نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان اروپا و قهرماني ليگ فرانسه رسانده بود، با شکست‌هاي متعدد در فصل جاري روبرو شد. تيم بي‌انگيزه و خالي از مهره ژارديم آن قدر به نتايج ضعيفش ادامه داد تا مالکان روس موناکو او را اخراج کردند. پس از آن نام تيري آنري، مربي تيم ملي بلژيک براي حضور روي نيمکت ورزشگاه لويي دوم مطرح شد.

آنري که در تابستان پيشنهاد ديگر باشگاه فرانسوي، بوردو را رد کرده بود نتوانست در مقابل درخواست موناکو ايستادگي کند و به موناکو بازگشت. او که دوران بازيگري‌اش را در موناکو آغاز کرده بود، تصميم گرفت دوران مربيگري‌اش را نيز در اين باشگاه ثروتمند آغاز کند.

نخستين تجربه تيري روي نيمکت موناکو، باخت 1-2 مقابل استراسبورگ بود. پس از آن با دو تساوي مقابل بروخه و ديژون دوباره روند شکست‌هاي موناکو آغاز شد. او ابتدا با يک گل به استاد رمس باخت و سپس در ليگ قهرمانان اروپا شکست سنگيني مقابل ياران کاوه رضايي را تجربه کرد.

شکست 0-4 مقابل پاري‌سن‌ژرمن موناکو را وارد بحران تازه‌اي کرد؛ بحراني که قرار بود با تيري آنري حل شود، حالا پيچيده‌تر شده است. شکست خانگي مقابل صدرنشين ليگ فرانسه، موناکو را با هفت امتياز در جايگاه نوزدهم جدول نگه داشت.

موناکو با ژارديم و آنري، در شانزده رقابت پيشين خود به پيروزي نرسيده است. قهرمان سابق فرانسه در صورتي که در پايان فصل جاري از سطح نخست فوتبال فرانسه سقوط کند، با افت ارزش باورنکردني مواجه خواهد شد؛ اتفاقي که با توجه به فروش بازيکناني با ارزش بيش از ششصد ميليون يورو، غيرممکن نيست.


 خبـــرنامه 

 علاقه دني آلوز به بازي در ليگ جزيره

مدافع بزريلي پاري‌سن‌ژرمن علاقه‌مند به بازي در ليگ برتر انگليس است.

دني آلوز مدعي شده که پيش از اين پيشنهاد دو باشگاه چلسي و منچسترسيتي را رد کرده اما همچنان علاقه‌مند به بازي در ليگ برتر انگليس است. دفاع راست و 35 ساله پاري‌سن‌ژرمن در گفت‌وگو با نشريه انگليسي «تلگراف» گفت: ايده اينکه من بدون بازي در ليگ برتر انگليس به دوران حرفه‌اي‌ام پايان دهم، غيرممکن است.

وي افزود: قطعاً ليگ برتر انگليس، شگفت‌انگيزترين ليگ در سطح جهان است، اول اينکه در اين ليگ بازيکنان از سوي هواداران مورد احترام هستند و دوم اينکه شور و شوق در زمين مسابقه فوق‌العاده است. اگر بتوانم در ليگ برتر انگليس بازي کنم، عالي خواهد بود اما به يک شکلي اين کار را عملي خواهم کرد.

آلوز همچنين در خصوص رقابت نزديک پاري‌سن‌ژرمن با تيم‌هاي ليورپول و ناپولي براي صعود از گروه C ليگ قهرمانان اروپا اظهار داشت: در باشگاه‌هاي ديگري که من بوده‌ام از جمله يوونتوس و بارسلونا، ما دو کشتي داشتيم که با يکي از آنها در ليگ داخلي حضور پيدا مي‌کرديم و با ديگري در ليگ قهرمانان اروپا.

مدافع برزيلي پاري‌سن‌ژرمن تصريح کرد: تيم‌هاي زيادي وجود ندارند که بازيکنان بهتري از ما داشته باشند اما ما بايد اهميت مسابقات ليگ قهرمانان اروپا را درک کنيم. PSG در ليگ فرانسه خيلي کارش راحت‌تر است اما بايد براي رقابت با بزرگترين باشگاه‌ها وضعيت خود را بهبود ببخشد.

اوکتاويو:

خوشحالم که ميراث بزرگي به جا مي‌گذاريم

سرمربي تيم ملي فوتبال ساحلي کشورمان از اينکه به زعم خود ميراثي بزرگ براي فوتبال ساحلي ايران به جا گذاشته، ابراز خوشحالي کرد.

مارکو اوکتاويو، مربي تيم ملي فوتبال ساحلي کشورمان پس از قهرماني در مسابقات جام بين قاره‌اي فوتبال ساحلي 2018 در گفت‌وگو با سايت رسمي فدراسيون در خصوص مسائل مختلف صحبت کرد:

*من خيلي خوشحالم، البته نه تنها به اين دليل که قهرمان جام بين قاره‌اي 2018 شديم، چون مهمترين چيز براي من اين است که همه در مورد تيم ما حرف مي‌زنند که به اين موضوع افتخار مي‌کنم و خيلي خوشحالم که داريم ميراث بزرگي براي آينده فوتبال ساحلي ايران به جاي مي‌گذاريم.

* ما خيلي سخت با بازيکنان جوان تيم ملي کار کرديم. اين تنها من نيستم که از آنها تعريف مي‌کنم، بلکه تمامي اهالي فوتبال ساحلي اين موضوع را تأييد مي‌کنند. آنها با تکنيک و نظم خوب و همچنين با قلب‌شان بازي کردند و من به آنها افتخار مي‌کنم.

* پروژه بعدي تيم ملي، رقابت‌هاي قهرماني آسيا 2019 است و کار را براي حضور در آن شروع کرده‌ايم. بازيکنان سه هفته استراحت خواهند داشت و ما کمپ‌هاي خود را آغاز خواهيم کرد تا براي تورنمنت مهم بعدي در مارچ 2019 (اسفند 97) در تايلند آماده باشيم.

غلامرضا محمدي، سرمربي جديد تيم ملي کشتي آزاد

سرمربي جديد تيم ملي کشتي آزاد منصوب شد.

پيرو کناره گيري رسول خادم و با پيشنهاد سرپرست فدراسيون و موافقت اعضاي شوراي فني تيم‌هاي ملي، غلامرضا محمدي به عنوان سرمربي تيم ملي کشتي آزاد بزرگسالان منصوب شد.

غلامرضا محمدي 2 مدال نقره و 2 مدال برنز کشتي آزاد را در کارنامه قهرماني و چندين سال سرمربيگري تيم ملي کشتي آزاد بزرگسالان و تيم ملي کشتي نوجوانان و همچنين سوابق قهرماني با تيم هاي ليگ برتر کشتي را در کارنامه ورزشي خود دارد.

انتقاد آذري از مظاهري

تمرکز ندارد

رشيد مظاهري دروازه‌بان ذوب‌آهن روزهاي خوبي را سپري نمي‌کند. او در چند بازي اخير تيمش گل‌هاي بدي خورده و بدتر از همه اين که به آخرين اردوي تيم ملي هم دعوت نشده است. هنوز مشخص نيست چه اتفاقاتي براي او رخ داده که از آمادگي هميشگي او خبري نيست اما صحبت‌هاي سعيد آذري مديرعامل ذوب‌آهن درباره او تامل برانگيز است:

*دو سه بازيکن ما بخصوص رشيد مظاهري دروازه‌بان تيم تمرکز ندارند. مظاهري هميشه يکي از ستون‌هاي تيم ذوب‌آهن بوده است که اين روزها تمرکز ندارد. گل‌هايي خورده‌ايم که در مدرسه فوتبال هم اين گل‌ها را نمي‌خورند. نيمه دوم بازي با تراکتورسازي را به اشتباهات خودمان باختيم. تراکتورسازي هم با تماشاگران خود و با محمد تقوي، سرمربي‌اي که با مباني فوتبال علمي آشنا است، به خوبي از اين هديه ما استفاده کرد. اين براي بار اول نيست که اينطور گل مي‌خوريم. مقابل پيکان هم از فاصله 45 متري گلي دريافت کرديم که يک بچه هم اين طور گل نمي‌خورد.

*با اين روند، خود مظاهري بيش از همه متضرر مي شود. او تيم ملي را از دست داد و بايد بيشتر روي تمرينات تمرکز داشته باشد. علت اصلي اتفاقاتي که براي ذوب‌آهن مي‌افتد، همين نداشتن تمرکز است. هرچه به نيم‌فصل نزديک مي‎شويم کساني که داعيه رفتن دارند و با تيم‌هاي ديگر هم صحبت کرده‌اند، خودشان اعلام کنند تا ما هم با کمال ميل آنها را به تيم‌هاي ديگر بفرستيم. هرکسي مي‌خواهد برود بيايد رک و راست بگويد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته