جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5977


بهره‎برداري از 8 کتابخانه عمومي در هرمزگان


خبــر


در استان


 بهره‎برداري از 8 کتابخانه عمومي در هرمزگان  

 
بندرعباس- شهين صادقي

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان هرمزگان در جمع خبرنگاران از بهره‌برداري هشت کتابخانه عمومي در هرمزگان همزمان با هفته کتاب و کتاب‌خواني خبر داد و گفت: هم‌زمان با هفته کتاب و کتاب‌خواني، 8 کتابخانه عمومي در هرمزگان به بهره‌برداري مي‌رسد که از اين تعداد 5 کتابخانه در شهرستان قشم، و سه کتابخانه نيز در شهرستان‌هاي بندرلنگه، بستک و حاجي‌آباد است .

حجت‌الاسلام محمد ذاکري با بيان اينکه کتابخانه مرکزي بندرلنگه با اعتبار دو ميليارد توماني نهاد کتابخانه‌هاي عمومي ساخته شده و يکي از زيباترين کتابخانه‌هاي استان است که در هفته کتاب و کتاب‌خواني به بهره‎برداري مي‌رسد بيان داشت:کتابخانه شهدا سند فرهنگي و اولين کتابخانه شهر بندرعباس است و بايد همچون يک ميراث فرهنگي ارج نهاده شده و حفظ شود.وي با بيان اينکه تلاشمان اين است که تا هفته کتاب سال آينده 10 کتابخانه عمومي در استان راه‌اندازي کنيم، عنوان کرد:شهرستان بندرعباس 17 کتابخانه دارد، اما برخي محله‌ها و مناطق پرجمعيت شهر بندرعباس اکنون کتابخانه ندارد و براي رفع نياز به کتابخانه در مرکز استان بايد 22 کتابخانه عمومي ايجاد شود .

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان هرمزگان با اشاره به اينکه ساخت کتابخانه مرکزي بندرعباس با زيربناي 7 هزار مترمربع در حاشيه پارک جنگلي آغاز شده است، بيان کرد:استانداري هرمزگان يک ميليارد تومان به ساخت اين کتابخانه اختصاص داده است و در سفر رئيس‌جمهور به هرمزگان نيز شش ميليارد تومان اعتبار براي ساخت اين کتابخانه تصويب شد که هنوز اختصاص نيافته است .

وي با اشاره به اينکه اکنون برخي مراکز شهرستان‌ها، بخش‌ها، شهر‌ها و روستا‌هاي بيش از هزار و 500 نفر جمعيت، کتابخانه ندارند و حداقل 100 کتابخانه در استان هرمزگان نياز است، خاطرنشان کرد: در استان هرمزگان 43 فرهنگسراي روستايي شناسايي شده که در تفاهم‌نامه‌اي با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مقرر شده در اين فرهنگسرا‌ها کتابخانه عمومي راه‌اندازي شود .


 خبــر 

 شهردار تبريز :

افزايش ايمني و کاهش آمار وقوع حوادث شهري در تبريز

تبريز-توفيقي

شهردار کلانشهر تبريز با اشاره به نقش آموزش‎هاي شهروندي در کاهش حوادث شهري اظهار داشت: درحاليکه طي شش ماه نخست سال گذشته 50 مورد حادثه در کلانشهر تبريز رخ داده بود، امسال در اين مدت به 20 مورد رسيده است. مهندس ايرج شهين باهر، در آيين بهره‎برداري از سالنهاي چندمنظوره "حوزه مديريت و آموزش شهروندي در حوادث غيرمترقبه" سازمان آتش‎نشاني و خدمات ايمني شهرداري تبريز تصريح کرد: کاهش ميزان حوادث شهري در سايه سرمايه‎گذاري کلان و نيز توجه به بحث آموزش‎هاي شهروندي رخ داده است.

وي ادامه داد: برخي مديران به دنبال پروژه‎هايي مي روند که نتيجه‎اش ديده شود براي همين مباحثي مانند ايجاد زيرساخت و نيز آموزش‎هاي شهروندي به عنوان يکي از پايه‎هاي اصلي مديريت شهري کمتر مورد توجه قرار ميگيرد.

شهين باهر با اشاره به اينکه تاکنون هشت کانال مهار سيلاب در تبريز احداث شده و پروژه هاي مشابه ديگر نيز درحال احداث است گفت: ميزان وقوع آبگرفتگي و سيلاب با وجود بارش‎هاي زياد بسيار کمتر شده است.وي يادآور شد: از آنجا که اين موارد با تبليغات و مراسم افتتاح و ... قابل مشاهده نيست، قبلا کمتر بدان پرداخت مي شد اما براي ما ايجاد زيرساخت و رفاه شهروندان در اولويت قرار دارد.شهردار کلانشهر تبريز با تقدير از حمايت هاي شوراي شهر و زحمات پرسنل اين مجموعه اظهار داشت: درحاليکه بر اساس اعلام مراجع رسمي، تعداد 1000 شهرداري کشور ورشکسته بوده و فعاليت عمراني و خدماتي با مشکلاتي مواجه شده اما خدمات و پروژه‎هاي شهرداري تبريز بدون وقفه در حال انجام است.

شهين باهر در ادامه با اشاره به فرارسيدن هفته آتش نشاني و ايمني اظهار کرد: آتش نشانان در راه آسايش، رفاه و ايمني مردم بدون منت قدم برمي دارند که بايد از زحمات آنان قدرداني شود.وي با بيان اينکه نخستين آتش نشاني تاريخ کشور در کلانشهر تبريز افتتاح شده و بايد در همه حوزه ها اول باشد افزود: تلاش مي شود سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تبريز در حوزه منابع انساني و همچنين تجهيزات سخت‎افزاري و نرم‎افزاري در رتبه نخست کشور قرار گيرد.

معاون مهندسي توسعه شرکت آب و فاضلاب روستايي ايلام:

بهره مندي 16 هزار خانوار روستايي ايلام از آب شرب پايدار

ايلام -افسانه سليماني

معاون مهندسي توسعه شرکت آب و فاضلاب روستايي ايلام گفت:امسال و با افتتاح پروژه‎هاي آبرساني در سطح روستاهاي 6 شهرستان، نزديک به 16 هزار و 500 خانوار روستايي از آب شرب پايدار بهره‎مند شدند.به گزارش خبرنگار آفرينش؛ سيد مهدي احمدي بيان کرد:در سال جاري عمليات اجرايي 52 پروژه آبرساني به روستاها در دستور کار اين شرکت قرار گرفت که تا کنون 30 روستا از آب شرب پايدار بهره‎مندشده اند.

وي از برنامه‎ريزي اين شرکت براي آبرساني به 22 روستاي ديگر اين استان تا پايان سال جاري خبر داد و اظهار داشت: اين شرکت در تلاش است تا پايان سال جاري عمليات اجرايي آبرساني در سطح شهرستانهاي ايلام، آبدانان، مهران، بدره و چرداول را از گردونه آبرساني سيار خارج کند.معاون مهندسي توسعه شرکت آب و فاضلاب روستايي ايلام افزود:در حال حاضر نزديک به 99 درصد از جمعيت روستايي با جمعيتي بيش از 177 هزار نفر در 498 روستاي اين استان تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستايي هستند.

احمدي عنوان داشت:نظارت‎هاي شرکت آب و فاضلاب روستايي بر آب شرب هم به صورت مستمر و ليتر بر ثانيه صورت مي‎گيرد و آب شرب روستايي اين استان از کيفيت مطلوبي برخوردار است.وي به ميزان مصرف بيش از حد آب در سطح روستاهاي اين استان اشاره کرد و افزود:ميزان مصرف آب شرب در سطح روستاهاي ايلام به نسبت جمعيت بيش از 2 برابر حد مجاز است در حاليکه الگو و متوسط مصرف روزانه آب در روستاهاي کشور بين 150 تا 200 ليتر در شبانه روز است اما در برخي نقاط روستايي اين استان اين ميزان به 450 ليتر نيز مي‌رسد.

تعداد کل مشترکان آب روستايي استان ايلام 45 هزار و 544 مشترک است که از اين شمار، 885 مشترک عمومي و ادارات، يک هزار و 587 مشترک تجاري و صنعتي و 43 هزار و 99 نيز مشترکان بخش مسکوني تشکيل داده‌اند.

بررسي وضعيت پوشش بيمه اي بانوان در اصفهان

اصفهان –بهروز راعي

در مراسمي با حضور معاون سياسي امنيتي استانداري اصفهان، فرماندار شهرستان اصفهان، مشاور امور بانوان استانداري اصفهان، مديرکل تامين اجتماعي استان اصفهان و جمعي از اعضاي کميته بانوان استان، وضعيت پوشش بيمه اي بانوان بويژه در مشاغل زنان خانه دار و نحوه بازنشستگي و مستمري آنان بررسي شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان؛ دکتر حميدرضا طباطبائي معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار اصفهان در جلسه کميته بانوان شهرستان که پيرامون پوشش بيمه زنان خانه دار و بازنشستگي آنان برگزار شد، با تأکيد بر اهميت آشنايي بانوان با شرح وظايف تأمين اجتماعي در حوزه زنان، اظهار داشت:قطعا، اطلاع‎رساني پيرامون شرح وظايف تأمين اجتماعي در حوزه زنان، در راستاي ارتقاء سطح رفاه اجتماعي بخصوص در حوزه بانوان بسيار مؤثر خواهد بود.

زهرا اثني عشران مديرکل امور زنان و خانواده استانداري نيز در اين جلسه به نکاتي پيرامون پوشش بيمه‎اي زنان خانه‎دار و بازنشستگي و آشنايي آنان با شرح وظايف سازمان تأمين اجتماعي آنان اشاره نمود.

در اين ديدار محمد گورابي مديرکل تامين اجتماعي استان اصفهان به ارائه گزارشي از اقدامات اين اداره کل در پوشش بيمه‎اي و درماني و پرداخت مستمري، مقرري بيمه بيکاري، غرامت دستمزد و پرداخت هزينه هاي زايمان و مرخصي طول مدت ايام بارداري پرداخت.

وي افزود:65 درصد جمعيت استان تحت پوشش حمايت هاي کوتاه مدت و بلند مدت اين سازمان قرار دارند.

وي ادامه داد:با هدف تسهيل در ارائه خدمات، بستر اينترنت کمک شاياني به بيمه‎شدگان و کارفرمايان نموده و هم اکنون بسياري از خدمات سازمان در منازل بيمه‎شدگان با ارائه رمز عبور امکان پذير است.


 در استان 

 عضو شوراي اسلامي شهر قدس:

ضرورت احداث پارکينگ هاي طبقاتي با مشارکت بخش خصوصي

شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

منصور حيدري عضو شوراي اسلامي شهر قدس، ضمن اشاره بر ضرورت احداث پارکينگ هاي طبقاتي در شهر قدس، بر مشارکت و سرمايه گذاري بخش خصوصي در اين زمينه تأکيد کرد.

منصور حيدري با اشاره به موقعيت جغرافيايي و تراکم جمعيتي بالاي شهر قدس، گفت: با توجه به موقعيت جغرافيايي و تراکم جمعيتي بالاي شهر قدس و به منظور مديريت و کنترل معضل ترافيک موجود در شهر ضرورت توجه به احداث پارکينگ هاي طبقاتي بيش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

عضو شوراي اسلامي شهر قدس بر لزوم احداث پارکينگهاي طبقاتي در اين شهر اشاره کرد و افزود:اجرايي نشدن يا ناديده گرفتن اصول شهرسازي و شکل گيري ساختار و کالبد فيزيکي شهر در طول يک دوره زماني بسيار کوتاه از يک سو و كمبود فضاي پاركينگ در بخش هاي پر تردد شهر از جمله بخش تجاري و محلات مرکزي شهر، افزايش روزافزون تعداد خودروها و ناهمخواني سرعت سرسام آور توليد خودرو با روند تدريجي توسعه زيرساخت‎هاي شهري از سوي ديگر، توجه به احداث پارکينگهاي طبقاتي در شهر قدس را به مسئله حائز اهميت و ضرورتي اجتناب ناپذير تبديل کرده که در همين راستا يکي از دغدغه‎هاي اصلي مديريت شهري قدس نيز به اين موضوع منوط شده است.

وي در ادامه با تأکيد بر نقش مهم مشارکت و سرمايه‎گذاري بخش خصوصي در پيشبرد پروژه‎هاي عمراني شهر اظهار کرد:امروزه با توجه به الزامات فراوان شهري در زمينه‎هاي مختلف عمراني، خدماتي و... نمي‎توان اجراي پروژه‎هاي شهري را بدون مشارکت بخش خصوصي متصور شد؛ بنابراين براي تحقق اهداف پيش بيني شده براي توسعه پايدار شهري، مي‎توان با توسعه و جذب مشارکتهاي بخش خصوصي نسبت به رفع محدوديت‎ها و افزايش سطح کمي و کيفي خدمات شهري گام برداشت.

حيدري در خاتمه تصريح کرد: در حال حاضر با توجه به ضرورت احداث پارکينگ‎هاي طبقاتي در شهر قدس، بايد در اين زمينه از ظرفيت‎هاي بخش خصوصي استفاده کنيم؛ البته شوراي اسلامي نيز در تلاش است تا با تصويب لوايحي در اين زمينه و با مشارکت بخش خصوصي در اجراي پروژه‎هاي شهري نظير احداث پارکينگ‎هاي طبقاتي، به تسريع و تسهيل خدمات‎رساني به شهروندان و حصول به توسعه پايدار شهري گام بردارد.

شهردار کرج:

ضرورت پيگيري نحوه ساختار تامين مالي سامانه تراموا

کرج_خاکپور

شهردار کرج با بيان اينکه مشکلي در زمينه انجام مطالعات امکان سنجي اجراي سامانه تراموا در کرج وجود ندارد، گفت: پيگيري مبحث فاينانس و نحوه ساختار تامين مالي سامانه تراموا توسط مشاور ضروري است.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه خبري مديريت شهري کرج، علي اصغر کمالي زاده در جلسه مطالعه ويژه امکان سنجي اقتصادي، راهبردي و عملياتي جذب سرمايه‎گذار جهت ايجاد بالقوه سامانه ترامواي سبک شهري، اظهار کرد:وجود اتوبوس، تاکسي، تِرَم، بي آرتي و مترو براي تسهيل در تردد شهروندان کرجي الزامي است و توجه به هر يک از موارد ياد شده به معناي نقض ديگري نيست.

وي با اعلام اينکه در حال حاضر خطوط پروژه قطارشهري و بي آرتي در کرج مشخص شده است، گفت:مشکلي در زمينه انجام مطالعات امکان سنجي اجراي سامانه تراموا در کرج وجود ندارد.کمالي زاده کاهش آلودگي هوا، کاهش مصرف سوخت و تسريع در زمان سفر و جابجايي شهروندان را از مهم‎ترين نتايج استفاده از تراموا بيان کرد.شهردار کرج با تاکيد بر لزوم توجه به نحوه ساختار تامين‌ مالي اين طرح، گفت:بحث تامين مالي و فاينانس اين پروژه براي مجموعه مديريت شهري بسيار حائز اهميت است که بايد توسط مشاورين مربوطه به طور تخصصي پيگيري و مطرح شود.

بازديد شهردار کلانشهر تبريز از اتمام عمليات ساختمان اداري سالن کارگاه اماني

تبريز-توفيقي

شهردار کلانشهر تبريز با همراهي شهردار منطقه دو، از عمليات احداث ساختمان اداري سالن کارگاه اماني بازديد کرد.

دکتر ايرج شهين باهر شهردار کلانشهر تبريز با همراهي مهندس باقر خوشنواز شهردار منطقه دو و معاونين و مديران اين شهرداري، از ساختمان اداري سالن چندمنظوره کارگاه اماني که با انجام نماي سنگي به اجرا رسيده است، بازديد کرد.مهندس باقر خوشنواز شهردار منطقه دو در روند بازديد دکتر شهين باهر، در توضيح اين پروژه گفت: عمليات نماکاري سنگي ساختمان اداري سالن چندمنظوره کارگاه اماني که از سوي سخت‎کوشان حوزه عمران منطقه در 2 طبقه و در جوار سالن مذکور در حال احداث است، به اتمام رسيده است.مهندس خوشنواز انجام تاسيسات برقي، مکانيکي و کاشيکاري داخل ساختمان اداري اين پروژه را از ساير فعاليت‎هايي نام برد که خاتمه يافته است و افزود: مساحت هر طبقه ساختمان اداري مذکور در حدود 300 مترمربع مي باشد.

بازديد و بهره‌برداري از2طرح گاوداري در شهرستان مريوان

سنندج- مقصودي

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان کردستان، رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان کردستان از 2طرح گاوداري در شهرستان مريوان بازديد کرد.

*گاوداري 500 راسي ريبوار حسيني

اين گاو‎داري در مساحت 5 هکتار در حال احداث است اين گاوداري با ظرفيت سالانه بيش از 5250 ليتر شير و بيش از 100تن گوشت قرمز توليد و زمينه اشتغال 70 نفر را فراهم خواهد کرد.اين واحد گاوداري براي تامين غذاي دام با کشت 32هکتارو نيم يونجه و 7هکتار ذرت و کلزا زمينه تامين خوراک دام خود را فراهم نموده است.در حال حاضر اين پروژه با 50 درصد رشد فيزيکي انتظار مي رود براي اوايل سال 98 به بهره‎برداري برسد.

گفته مي شود 5هکتاراز مساحت اراضي قابل کشت براي تأمين خوراک دام تحت سيستم آبياري تحت فشار قرار گرفته است.

*گاوداري 1000راسي روزچنگ در روستاي ريخلان

اين گاوداري با پرورش گاونژاد هوليشتاين براي توليد گوشت قرمزو شير، اولين گاوداري داراي گوساله تليسه (گاو ماده جوان) است.

سليمان ساعدي مدير اين گاوداري مي گويد، تامين نهاده از مشکلات فعلي اين گاوداري است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته