جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/09/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5995

مديرکل بهزيستي يزد:
تأمين هزينه هاي درماني معلولان دشوارتر شده است

شهردار اروميه:
راه‎اندازي خزانه شهر در اروميه

شهردار کلانشهر تبريز:
شهروندان از تاکسي هاي مجوز دار استفاده کنند

رئيس بهزيستي شهرستان قدس:
راه اندازي مرکز اعصاب و روان در شهر قدس


خبــر


در استان


 مديرکل بهزيستي يزد:
 تأمين هزينه هاي درماني معلولان دشوارتر شده است 

 يزد – اکبر خيرخواه

مديرکل بهزيستي يزد با اشاره به تغيير و ابلاغ قانون جديد حمايت از حقوق معلولين گفت:خوشبختانه در قانون جديد بهزيستي مي‌تواند ارائه خدمت به معلولان را توسط دستگاه‎هاي قضايي پيگيري و مطالبه کند.جليل عفتي با بيان اين‌که استان يزد اولين استان کشور است که خدمات حمايت از معلولان را به بخش خصوصي و سازمان‌هاي مردم نهاد واگذار کرده است، افزود: تشکل‌هاي مردم نهاد فعال در حوزه بهزيستي يکي از مهمترين ظرفيت‌هاي استان يزد است.

وي با بيان اين‌که متخلفيني که به هر دليل از انجام مناسب‌سازي خودداري کنند تا انفصال از خدمت پيش مي‌روند، افزود:در قانون جديد توجه جدي به بحث مناسب‌سازي در همه مراحل ساخت و سازها اعم از ساخته شده و در حال ساخت انجام شده است.وي با اشاره به وجود بيش از 500 ميليون معلول در جهان، افزود:معلوليت انواع مختلفي دارد و با اين تعريف بررسي‌هاي نشان مي‌دهد که حدود 10 درصد جمعيت ايران به انواع معلوليت‌ها مبتلا هستند.

مديرکل بهزيستي استان يزد با بيان اين‌که قريب به يک ميليون و 500 هزار نفر معلول در کشور وجود دارند، گفت:از تعداد کل معلولان کشور 700 هزار نفر معلوليت شديد دارند.

عفتي در ادامه تصريح کرد:در استان يزد 25 هزارو 200 نفر انواع معلولين تحت پوشش بهزيستي هستند و تقريبا همين تعداد هم خدمات موردي را دريافت مي‌کنند.

وي با اشاره به فعاليت 206 مرکز ارائه خدمات توانبخشي در استان يزد خاطرنشان کرد: از تعداد مراکز توانبخشي اين استان فقط 10 مرکز دولتي هستند.اين مقام مسئول گفت:38 درصد معلولان استان يزد جسمي و حرکتي، 34 درصد رواني، 13.5 درصد بينايي، 12 درصد شنوايي و 1.5 درصد معلولين گفتاري هستند.اين مسئول در بخش ديگري از سخنان خود اضافه شدن سه دستگاه ون مناسب‌سازي شده تا 12 آذر ماه به ناوگان حمل و نقل عمومي يزد را يکي از تعهدات شهرداري به اداره کل بهزيستي دانست و بيان کرد:متأسفانه وضعيت استان يزد از نظر حمل و نقل عمومي براي معلولان مطلوب نبوده و از استان‌هاي کشور پايين تر است.

مديرکل بهزيستي يزد با اشاره به ضرورت نهادينه‌شدن تفکر آماده‌سازي شهر براي تمام اقشار جامعه، تصريح کرد:اميدواريم شهردار جديد يزد حمايت از معلولان با مناسب‌سازي معابر شهري را در دستور کار خود قرار دهد.وي پيگيري براي تحت پوشش دادن معلولان زير چتر بيمه تکميلي را يکي از اقدامات در دستور کار بهزيستي عنوان کرد و ادامه داد: تأمين هزينه‌هاي درماني، خدماتي و بهداشتي معلولان به واسطه افزايش قيمت‌ها سخت تر شده است.

عفتي تأکيد کرد: خدمات آموزش عالي رايگان، خدمات ورزشي مختلف، کمک‌هاي هزينه‌هاي فني و حرفه‌اي، کمک‌هاي هزينه‌هاي ارتقاي کارآيي، مسکن ارزان قيمت با مسئوليت وزارت راه و شهرسازي، معافيت‌هاي مالياتي و ... از جمله موارد توجه شده ويژه حمايت از معلولان در قانون جديد است.اين مسئول با بيان اين‌که اجراي اين قانون به مشارکت همه دستگاه ها نياز دارد، گفت:در قانون آمده است که ساعت کار افراد معلول 10 ساعت در هفته کاهش پيدا کند.


 شهردار اروميه:
 راه‎اندازي خزانه شهر در اروميه 

 اروميه-يزدان پناه

محمد حضرت پور در جمع خبرنگاران با بيان اينکه درآمدهاي پايدارشهرداري‎ها در سه رکن تعريف شده است، با اشاره به راه‎اندازي خزانه شهر با هدف ثبت ارزش افزوده دارايي‎ها و ايجاد شفافيت در بين مردم، خاظرنشان کرد:در خزانه شهر ارزش افزوده تمام دارايي شهر بصورت منقول و غير منقول بصورت کارشناسي در قالب آمار ثبت و پلاک زده مي‌شود.حضرت پور با بيان اينکه کمک‎هاي دولت عمدتا از طريق مراجع قانوني حاصل و در قالب برخي درآمدها به شهرداري تحصيل مي‎شود گفت:درآمدهاي شهرداري‌ها در قالب درآمدهاي حاصله از کمک‌هاي دولتي از قبل چون ارزش افزوده مالياتي، سوخت و جرايم راهنمايي و رانندگي و گمرک، درآمدهاي حاصله از قبل پرداخت عوارض نوسازي، پسماند، کسب و پيشه و خودرو و درآمدهاي حاصله از پروانه ساخت و کميسيون ماده 100 است.

وي با اشاره به کمک‌هاي دولت بصورت غير مستقيم، بيان کرد:کمک‌هاي دولت از قبل عوارض و ساير کمک‌ها به شهرداري چندان مطلوب نيست اگرچه کمک‌هاي معنوي دولت و همراهي در کميسيون مختلف چون ماده صد قابل ستودني و جاي تقدير دارد .شهردار اروميه با بيان اينکه درآمدهاي حاصل از عوارض با مشارکت شهروندان تحقق مي‌يابد، عنوان کرد:اين نوع درآمدهاي مشارکتي باعث رونق اقتصادي شهر شده که شهروندان بيش از گذشته در جهت عمران و آباداني شهر مشارکت پر رنگ داشته باشند.

حضرت پور درآمدهاي حاصله از پروانه ساخت وکميسيون ماده صد را مقطعي عنوان کرد و گفت:اين نوع در آمدها با گذر زمان و با تثبيت نرخ رشد جميت به عنوان درآمد پايدار براي شهرداري تحقق نمي‌يابد و با رکود مسکن اين نوع درآمدها تعطيل مي‌شود.


 شهردار کلانشهر تبريز:
 شهروندان از تاکسي هاي مجوز دار استفاده کنند 

 تبريز-توفيقي

شهردار کلانشهر تبريز از تمامي شهروندان خواست که براي حفظ امنيت خود و خانواده‌ از تاکسي‌هاي مجوزدار استفاده کنند.ايرج شهين باهر در پاسخ به اظهارات يکي از اعضاي شوراي شهر راجع به ضرورت حمايت از تاکسي‌رانان تبريز عنوان کرد:حمايت از اين قشر زحمتکش را وظيفه اصلي خود مي‌دانيم و در صورت نظر مساعد اعضاي محترم شورا، در بودجه سال 98 نيز مي‌توانيم اعتباراتي را به اين حوزه اختصاص دهيم.

وي در ادامه سخنان خود با مقايسه استفاده‌کنندگان از تاکسي و اتوبوس ابراز کرد:معمولا اقشار ضعيف از اتوبوس براي جابجايي خود استفاده مي‎کنند و بر اين اساس تلاش مي‎کنيم که به اين بخش توجه بيشتري نسبت به ساير بخش‌ها داشته باشيم و اميدواريم اعضاي شوراي شهر نيز بيش از پيش، شهرداري کلانشهر تبريز را در تحقق اهداف و برنامه‌هاي خود همراهي کند.

شهردار در ادامه سخنان خود با انتقاد شديد از افزايش فعاليت تاکسي‌هاي غيرمجاز اينترنتي در تبريز اظهار کرد:فعاليت تاکسي‌هاي اينترنتي غيرمجاز در تبريز، درب فعاليت و اشتغال رانندگان تاکسي را تخته کرده است. شهين‌باهر در همين راستا ادامه داد:متاسفانه تعداد بسيار زيادي از رانندگان شهرستان‎هاي همجوار، هر روز به تبريز مي‌آيند و پس از مسافرکشي غيرمجاز به شهرستان هاي خود بازمي‌گردند.شهردار کلانشهر تبريز با بيان اينکه بايد دستگاه‌هاي مسئول در اين زمينه پاسخگو باشند تصريح کرد:اقدامات لازم براي راه‌اندازي تاکسي آنلاين توسط شهرداري کلانشهر تبريز آغاز شده است.

شهين باهر با تاکيد بر اينکه شهرداري در قبال عملکرد رانندگاني که مورد تاييد اين مجموعه باشند به شهروندان پاسخگو است ادامه داد:بنده از شهروندان عزيز درخواست ميکنم که براي حفظ امنيت و آرامش خود و خانواده‌هايشان از تاکسي‌هاي مجوزدار استفاده کنند.


 رئيس بهزيستي شهرستان قدس:
 راه اندازي مرکز اعصاب و روان در شهر قدس 

 شهرستان قدس-مژگان عليقارداشي

نشست خبري نيک افشار رئيس بهزيستي شهرستان قدس به مناسبت روز جهاني‌ معلولان با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.رئيس اداره بهزيستي شهرستان قدس در نشست خبري به مناسبت روز جهاني معلول با اصحاب رسانه در محل اين اداره گفت: بايد در قبال معلولان مسؤوليت پذير باشيم چون، بزرگترين اقليت هر کشور را افراد ناتوان تشکيل مي دهند، که بر اساس آمار در جهان 100 ميليون نفر معلول شديد و خيلي شديد در جهان داريم.

نيک افشار افزود:متاسفانه نگاه مردم جامعه به معلولين به عنوان شهروند درجه دو مي باشد،ما درقانون مشکلاتي داريم، قانون حمايت ازمعلولان چند سالي است که مصوب شده، اما اجرا نمي‌شود و به معلول به‌عنوان شهروند درجه دو نگاه مي‌شود. ما متأسفانه معلول را خوب نشناخته‌ايم. تنها نيمي از جمعيت 10 تا 15درصدي معلولان ايراني قادر به تأمين مخارج زندگي خود هستند و بقيه حتي نمي توانند از عهده هزينه رفت‌وآمد خود برآيند

نيک افشار در خصوص حمل نقل درون شهري و برون شهري که يکي از موانع روز مره معلولين مي باشد اظهار داشت:يکي از مهمترين موانعي که به طور روزمره افرادي که داراي معلوليت جسمي-حرکتي هستند ، دارند؛ موضوع حمل و نقل درون شهري و برون شهري است، نوع مشکلات به نوعي با شدت معلوليت رابطه مستقيم دارد، حمل و نقل و عدم مناسب‎سازي محيط‎ها تمام ابعاد زندگي افراد داراي معلوليت را تحت شعاع خود قرار مي‎دهد و متاسفانه در شهرستان قدس در اين خصوص کار خاصي صورت نگرفته است.

وي در خصوص نحوه فعاليت و گسترش اوژانس اجتماعي خاطر نشان كرد:با توجه به عدم خوابگاه، در حال حاضر اورژانس اجتماعي تا ساعت 20 آماده ارائه خدمت رساني به مردم قدس مي‎باشد و مردم عزيز شهرستان قدس مي‎توانند با مشاهده هر گونه کودک آزاري فورا با 123 تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهند.

نيك افشار در خوص ايجا انجمن معلولين شهرستان قدس توضيح داد : يكي از نقايصي كه در شهرستان قدس وجود داشت عدم وجود انجمن معلولين در شهرستان بود ،تا معلولين عزيز بتوانند از طريق انجمن خدمات بيشتر و مطلوبتري را كسب كنند و خواسته هاي خود را به گوش مسئولين برسانند به حمد الله بيشتر زمينه‎هاي تشكيل انجمن ايجاد شد و به احتمال قوي دفتر آن در اداره قبلي واقع در خيابان مصلي خواهد بود.

وي همچنين از راه اندازي مرکز اعصاب و روان مردان و زنان در اين شهرستان خبر داد، و تصريح کرد:متاسفانه به دليل شيوه مصرف قرص‎هاي صنعتي آمار مبتلايان به ناراحتي‎هاي اعصاب و روان زياد شده به همين دليل ما دوتا مركز مجزاي اعصاب و روان زنان و مردان را راه اندازي كرديم .اين مرکز در ساختماني مجزا افتتاح مي‌شود و از هفته بعد در خدمت عزيزاني كه داراي اختلال اعصاب و روان هستند مي باشيم.


 خبــر 

 خسارت به تاسيسات آبفارلرستان بر اثر سيل

خرم آباد-آفرينش

مديرعامل شرکت آبفار لرستان گفت:در جريان سيل 620 ميليون تومان خسارت به تاسيسات و لوله‌ها در پلدختر و کوهدشت وارد شده است.

به گزارش روابط عمومي ابفار استان لرستان مهندس عليرضا کاکاوند گفت:در جريان سيل 620 ميليون تومان خسارت به تاسيسات و لوله‌ها در پلدختر و کوهدشت وارد شده است.

وي اظهار کرد:در حادثه سيلاب پلدختر آب 65 روستاي اين شهرستان قطع شد.

کاکاوند ادامه داد:تاکنون آب 55 روستاي اين شهرستان وصل و 10 روستا باقي‌مانده است که بعلت نبود راه دسترسي و قطع خطوط برق توسط نيروهاي اين شرکت در دست بررسي است .

وي افزود:هشت اکيپ کار بازسازي لوله‌ها و تاسيسات خسارت ديده را برعهده دارند.

مديرعامل شرکت آبفار لرستان گفت:620 ميليون تومان خسارت به تاسيسات و لوله‌ها در پلدختر و کوهدشت وارد شده است.

معاون علوم پزشکي کهگيلويه و بويراحمد:

عزم جدي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي منطقه 5 کشور براي تامين داروهاي مورد نياز

ياسوج-ربيعي

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي استان کهگيلويه و بويراحمد گفت:عزم جدي و تعامل ميان دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کلان منطقه 5 کشور و شرکتهاي پخش دارويي در تامين نيازهاي دارويي بيماران به وجود آمده است.

به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج به نقل از روابط عمومي معاونت غذا و دارو، معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي استان کهگيلويه و بويراحمد با بيان اينکه در اجلاس معاونين غذا و دارو منطقه 5 کشور در مورد راهکارهاي حل مشکلات و تعامل هر چه بيشتر بين دانشگاه‌ها و شرکت‌هاي دارويي بحث و تبادل نظر شد و اظهار کرد:عزم جدي و تعامل دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کلان منطقه 5 کشور و شرکت‌هاي پخش دارويي در تامين نيازهاي دارويي بيماران به وجود آمده است.

امام بخش قائدي افزود:مشکلات دارويي و نحوه توزيع دارو در اجلاس معاونين غذا و دارو و مديران داروي دانشگاه‎هاي علوم پزشکي کلان منطقه 5 کشور و مديران شرکت‎هاي توزيع و پخش دارو که به ميزباني دانشگاه علوم پزشکي فسا برگزار شد، مورد بررسي قرار گرفت.

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي استان کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به مشکلات موجود و تحريم‎هاي دارويي، گفت:دارو تحت تاثير بازار ارز مي‎باشد و در راستاي ثبات بازار بايد با کمک شرکت‎هاي توزيع و پخش دارو اقدامات بهتري انجام شود تا بتوانيم ذره‎اي از رنج بيماري مردم در تامين داروها را کاهش دهيم و اين مهم با همکاري و تعامل شرکت‎هاي دارويي و داروسازان امکان پذير مي‎باشد.

آغاز کشت نخود انتظاري در 12 هزار هکتار اراضي کردستان

سنندج-آفرينش

مدير امور زراعت سازمان جهاد کشاورزي کردستان گفت:کشت نخود انتظاري (پاييزه) در سطح 12 هزار هکتار از اراضي زراعي ديم اين استان آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان کردستان به نقل ازايرنا، محمدصالح احمدي اظهار داشت:کشت محصول نخود براي حداقل 100 هزار هکتار اراضي استان برنامه‌ريزي شده بود که جهاد کشاورزي در نظر دارد با انجام اقدامات ترويجي کشت انتظاري را حداقل در 12 هزار هکتار انجام دهد.

وي افزود:به علت تغييرات اقليمي، آب و هوايي و کاهش بارش‌هاي بهاره براي بهره‌گيري بذر محصول از بارش‌هاي پاييزه و زمستانه، زودرس کردن محصول، کوتاهي دوره رشد در محصول نخود، کشت مرسوم نخود از فصل بهار به پاييز (موسوم به کشت انتظاري) انتقال يافته است.

احمدي با بيان اينکه کشت انتظاري همزمان با اولين بارش شروع و تا آخر آذر ماه نيز ادامه دارد، تاکيد کرد:راندمان توليد کشت انتظاري به نسبت کشت سه برابر بيشتر از کشت بهاره است به صورتي که کشاورزان درهر هکتار 750 کيلوگرم محصول برداشت مي‌کنند.

مدير امور زراعت سازمان جهاد کشاورزي کردستان با بيان اينکه شهرستان هاي کامياران، ديواندره، سقز و دهگلان هر سال بيشترين ميزان کشت محصول نخود را به خود اختصاص مي‌دهند، گفت:جهاد کشاورزي 100 تن از ارقام پربازده نخود ويژه کشت انتظاري داخلي شامل منصور و عادل و ارقام خارجي يارانه دار شامل آزکان، آراد و آراز را تامين کرده است.

وي يادآور شد:اين ارقام اکنون به شهرستانها حمل شده و در حال توزيع بين کشاورزان است تا در کنار بذور خود مصرفي براي افزايش راندمان مزارع مورد استفاده قرار گيرد.

احمدي اضافه کرد: امکان کاشت و برداشت محصول نخود به صورت مکانيزه از ديگر مزيت هاي کشت انتظاري است که جهاد کشاورزي براي کاشت مکانيزه آن 25 دستگاه کارنده آماده واگذاري را در اختيار کشاورزان قرار خواهد داد.وي گفت: در خصوص برداشت مکانيزه نيز اکنون در حال تهيه هد هاي برداشت مکانيزه نخود هستيم که در فصل بهار در اختيار بهره برداران قرار گيرد.

برگزاري جشنواره سراسري فرآگيري نخستين واژه آب در بوکان

اروميه- صديقي

جشنواره فرآگيري نخستين واژه آب با محوريت مديريت مصرف به صورت سراسري در شهرستان بوکان برگزار شد.جشنواره سراسري يادگيري نخستين واژه آب با حضور مهندس خداياري مدير امور آب و فاضلاب شهري بوکان و جمعي از مسئولين آموزش و پرورش ،مديران ادارات و جمعي از دانش آموزان پايه هاي اول و دوم ابتدايي در سالن ارشاد شهرستان بوکان برگزار شد .

مهندس خداياري مدير امور آبفاي بوکان ضمن خيرمقدم به مدعوين و مسئولين به ضرورت نهادينه کردن مصرف صحيح آب از مقاطع پايه و دانش‌آموزي تاکيد کرد و گفت:نقش دانش‌آموزان در رعايت الگوي مصرف آب بسيار حائز اهميت است و همگان بايد در مصرف صحيح آب و صرفه‌جويي اين نعمت الهي نهايت دقت لازم را داشته‌باشند.

اين مسئول با تاکيد بر نهادينه‌کردن فرهنگ صحيح مصرف آب بين دانش‌آموزان، ادامه داد:دانش‌آموزان در صرفه‌جويي اين نعمت الهي نهايت دقت را داشته‌باشند تا در آينده با مشکل کم‌آبي مواجه نباشيم.

گفتني است اجراي سرود ، نمايش طنز با موضوع آب و اهداء جوايز به برندگان مسابقه حضوري از ديگر برنامه‌هاي اين جشنواره بود .


 در استان 

 شهردار قدس:

در برنامه ريزي هاي شهري ؛ رويکرد "انسان محور" اعمال شود

شهرستان قدس-مژگان عليقارداشي

شهردار قدس، در سمينار مشترک شهرداران استان تهران با شهرداران استان يزد، ضمن تأکيد بر لزوم احياي بافتهاي تاريخي شهرها گفت:در برنامه‎ريزي‎هاي شهري بايد رويکرد "انسان محور" اعمال شود.

مسعود مختاري شهردار قدس در سمينار مشترک شهرداران استان تهران با شهرداران استان يزد با موضوع بافت تاريخي شهر جهاني يزد، ضمن تقدير از مهمان نوازي مردم و شهرداران استان يزد گفت:با توجه به اهميت بافتهاي تاريخي شهرها به عنوان جزئي از سرمايه ملي و فرهنگي کشور در زيباشناختي، تداوم خاطرات جمعي و هويتي، در شهر يزد اقدامات مثبتي در جهت احياي بافت تاريخي اين شهر صورت گرفته که اين اقدامات زمينه حفظ ميراث فرهنگي، تاريخي، مهندسي و معماري ايرانيان و شناساندن اين ميراث گرانقدر به جهان را فراهم نموده است.

شهردار قدس بر گرايش "انسان محور" در شهرسازي تأکيد کرد و افزود:با توجه به اعلام بانک جهاني که تا سال 2020 بيش از شصت درصد از ساکنين دنيا در شهرها اقامت مي کنند؛ برنامه ريزي و اقدامات مجموعه مديريت شهري بر مبناي "انسان محوري" و "انسان گرايي" بيش ازپيش ضرورت مي‎يابد که براي رسيدن به اين هدف بايد حکمروايي خوب شهري جايگزين متدهاي مديريتي ديگر در شهرها شود.

وي در ادامه به روند رشد و تکامل سريع استان تهران اشاره کرد و ادامه داد: روند شکل گيري و تکامل شهرهاي استان تهران را مي‎توان با دو مشخصه رشد سريع و بي برنامه آنها به ويژه از دهه پنجاه تاکنون ارزيابي کرد که با رشد سريع صنايع مختلف در اطراف پايتخت و به تبع آن نياز به نيروي کار، مهاجرت بي رويه به تهران و حواشي آن در حجم گسترده شکل گرفت که اين مسئله موجب شد در حال حاضر شاهد مشکلات عديده اي از جمله ترافيک، رشد حاشيه نشيني، آلودگي محيط زيست و مهمتر از همه بافت فرسوده اين شهرها باشيم.

برگزاري دومين همايش پياده‎روي خانوادگي

در گلستان

گرگان-قهرمان

همزمان با سراسر کشور دومين همايش پياده‌روي خانوادگي با حضور شهمرادي مدير مخابرات منطقه گلستان ،آقاي طيار نماينده محترم مردم شريف گنبد کاووس در مجلس شوراي اسلامي ،جمعي از مديران استاني و شهرستاني خانواده شهداي مخابرات ، کارکنان شاغل ، بازنشسته ، قراردادي،بخش پيمانکاري و خانواده‌هاي محترمشان با پيام "ارتباطي فراگير" در درياچه مصنوعي شهرستان گنبد کاووس برگزار گرديد.

اين همايش در فضاي صميمي با هدف نهادينه‌کردن فرهنگ ورزش در بين کارکنان و خانواده‌هاي آنان براي بالا بردن انگيزه در محيط کار، توسعه برند مخابرات و نيز ايجاد نشاط اجتماعي برگزار گرديد.

شهمرادي در جمع همکاران و خانواده‎هايشان ضمن تقدير به مناسبت موفقيت‎هاي اخير مخابرات منطقه گلستان در سطح کشور از تلاش کارکنان در جهت نيل به اهداف شرکت مخابرات و از صبر و حوصله خانواده آنها که پشتوانه اين عزيزان مي‎باشند تشکر و قدرداني نمود.مدير مخابرات منطقه گلستان با بيان اينکه استمرار برنامه‎هاي ورزشي و تفريحي براي کارکنان جزء تاکيدات مديران ارشد است گفت :بامستمر نمودن اينگونه برنامه‎هاي فرهنگي وتفريحي، مي‎توان روحيه پرنشاطي رابراي همکاران ايجاد نمود.

آبرساني به 13 روستاي لرستان از سد ايوشان

خرم آباد-خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت آبفار لرستان از احداث تصفيه‌خانه در سد ايوشان خرم‌آباد براي تامين آب شرب روستايي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي آبفار استان لرستان مهندس عليرضا کاکاوند اظهار داشت:براي تامين آب شرب 13 روستاي منطقه چغلوندرود لرستان در نظر داريم با آبگيري و احداث تصفيه‎خانه در درياچه سد ايوشان خرم‌آباد اين مهم را به سرانجام برسانيم.

وي ادامه داد:با اين کار 13 روستا در منطقه چغلوند رود آبرساني مي‌شود و اميدواريم با تزريق به موقع اعتبارات، شاهد سرعت بخشيدن به چنين پروژه‌هايي باشيم.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي لرستان با اشاره به اين که براي آب‌رساني به روستاهاي استان نيازمند همت و تلاش گروهي هستيم، تصريح کرد:افتتاح و بهره‌برداري از اين پروژه، اولين اقدام و فعاليت اساسي براي تامين آب روستاييان از محل منابع آبي پايدار مي‌باشد.

کاکاوند در پايان خاطرنشان کرد:با توجه به شرايط موجود امکان دارد تکميل اين پروژه سال‌ها به طول بينجامد، لذا سرعت کار بايد چندين برابر شود.

رئيس اورژانس شهرستان دماوند:

نجات کودک 10 ساله از مرگ حتمي در رودهن

رودهن-ايرج صادقعلي

رئيس اورژانس شهرستان دماوند از نجات کودک 10 ساله از مرگ حتمي دريکي از روستاهاي بخش رودهن خبر داد.

عبدالرحمان رزمگه در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد:بر اساس تماس مردمي مطلع شديم يک کودک 10 ساله در منطقه خور خوره روستاي مهرآباد در استخر غرق‌ شده است.

وي ادامه داد:بلافاصله يک گروه امدادي شامل تکنيسين‌هاي قاسمي و محمدرضايي به محل حادثه اعزام شدند و در کمترين زمان خود را به محل حادثه رساندند.

رئيس اورژانس شهرستان دماوند بيان کرد:پس از رسيدن تکنيسين‌ها مشخص شد که کودک علائم حياتي بسيار پايين دارد و عمليات احيا را آغاز کردند.

رزمگه اضافه کرد:پس از تلاش‌هاي فراوان کودک احيا شد و از مرگ حتمي نجات پيدا کرد؛ کودک پس از احيا و اقدام‌هاي اوليه به بيمارستان سوم شعبان دماوند اعزام و در حال حاضر، حال عمومي وي مساعد است.

وي ادامه داد:از خانواده‌ها درخواست داريم که مراقب کودکان خود باشند تا شاهد اين‌گونه حوادث ناگوار نباشيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته