جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/09/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5995


مهاجم پرحاشيه در آستانه خداحافظي با استقلال

بررسي ادعاي برانکو
سپاهان از داوري سود برده؟


گرهارد شرودينگر، مربي جديد استقلال


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 مهاجم پرحاشيه در آستانه خداحافظي با استقلال 

 مهاجم نيجريه اي استقلال به دليلي عجيب اين روزها انگيزه اش را از دست داده است و تمايلي به ماندن در جمع آبي پوشان ندارد.الحاجي گرو در ابتداي فصل با استقلال قرارداد امضا کرد و چون حضور او مقارن شد با جدايي مامه تيام، خيلي ها اين گمان را کردند او قرار است با حضور در استقلال به ماشين گلزني آبي ها تبديل بشود.

اما شايد در زمان حضور گرو در استقلال کمتر کسي مي دانست پست اصلي او مهاجم هدف نيست و اين بازيکن فصل قبل به عنوان مهاجم سايه، نقش مهمي در گل هاي سامان قدوس در ليگ سوئد ايفا کرده بود. همين اشتباه در شناخت توانايي هاي گرو و پست بازي اش باعث شد از روز اولي که شفر از اين بازيکن در ترکيب اصلي استفاده کرد، فشار روي او بسيار زياد شود و اين بازيکن با هر موقعيتي که خراب مي کرد، باعث نارضايتي هواداران اين تيم مي شد.

به گفته حاضران در تمرين استقلال حتي اگر گرو کيفيت بازي بالايي هم نداشته باشد، او تا همين چند هفته پيش با تمام انگيزه در تمرين آبي ها حاضرمي شد و نهايت کوشش خود را مي کرد تا به مهره مهمي در ترکيب استقلال تبديل شود، اما او مدتي است به يک دليل مشخص ديگر انگيزه اي براي حضور در تمرين هاي استقلال ندارد و حتي در 2 روز گذشته به دليل آنچه که سرماخوردگي عنوان کرده، حاضر نشده در تمرين شرکت کند.

اما دليل بي انگيزه شدن گرو چيست؟ مدتي است که هواداران استقلال با هجوم به صفحه شخصي گرو در اينستاگرام به او فحاشي مي کنند و اين بازيکن را بابت عملکرد ضعيفش سرزنش مي کنند و گفته مي شود اين بازيکن هم به سرمربي استقلال اعلام کرده است که خودش و خانواده اش تحت فشار قرار گرفته اند و با اين شرايط نمي تواند ديگر به کارش ادامه بدهد.

اين موضوعي است که شفر هم بعد از بازي با صنعت نفت آبادان به آن اشاره کرد و گفت که در کنفرانس خبري بعدي دليل ناراحتي او را عنوان مي کند.با شرايطي که براي گرو به وجود آمده است او به احتمال فراوان جدا شده قطعي استقلال در پايان نيم فصل اول است و اين اتفاق در حالي است که گفته مي شود اين بازيکن از تيم هاي ايراني هم پيشنهاد جدي دريافت کرده است.

البته اصغر حاجيلو سرپرست تيم فوتبال استقلال به ورزش سه مي گويد دليل غيبت گرو مصدوميت و سرماخوردگي است: گرو هم سرماخورده است و هم فيزيوتراپي مي کند. همه بازيکنان پول هايشان را گرفته اند و هيچ مشکلي جز مصدوميت وجود ندارد.صحبت هاي حاجيلو در شرايطي است که اميرحسين فتحي هم براي پيش بردن اهداف نقل و انتقالاتي استقلال مدتي است به دبي سفر کرده و ظاهرا انتخاب جانشين گرو مهمترين هدف اين تيم در نقل و انتقالات زمستاني خواهد بود.


 بررسي ادعاي برانکو
 سپاهان از داوري سود برده؟ 

 
پرسپوليس موفق شد در ديدار مقابل ذوب آهن در ورزشگاه آزادي با نتيجه يک بر صفر به برتري برسد و اين 3 امتياز مهم در حالي به دست آمد که برانکو و ساير بازيکنان و اعضاي کادرفني اين تيم، به شدت به عملکرد داور معترض بودند. برانکو در نشست خبري پس از بازي با اعلام چند باره اينکه در طول دوران 4 ساله حضورش روي نيمکت اين تيم، حتي به اندازه يک اوت هم از اشتباهات داوري سود نبرده‌اند، از داوران خواست مانند سپاهان براي آنها داوري کنند؛ اظهار نظري عجيب که بازتاب زيادي هم داشت.

اما با قدري بررسي مي توان به سودهايي که پرسپوليس از اشتباهات داوري به دست آورده هم اشاره کرد.

گل بحث برانگيز تراکتورسازي به پرسپوليس، گل نخست پرسپوليس به پيکان که روي خطاي به اشتباه گرفته شده توسط داور به ثمر رسيد يا عدم اخراج شجاع خليل‌زاده در ديدار با پيکان و عدم اعلام خطاي پنالتي توسط او در بازي با ماشين سازي، تنها گوشه‌اي از سودهايي است که پرسپوليس فقط در هفته‌هاي اخير از داوري برده است که روي نتيجه و تقسيم امتيازات بازي تاثير مستقيم داشته، در حالي که تنها اشتباه فاحش در اين هفته‌ها که به زيان سرخپوشان تمام شد، گل دوم آنها به ماشين سازي بود که از لحاظ امتيازي موثر نبود.

سپاهان هم يکي از باشگاه‌هايي است که اعتراضات زيادي به عملکرد داوران در طول ليگ برتر داشته و مدعي متضرر شدن از جانب داوري است و البته تعداد زيادي از اين اعتراضات طبق کارشناسي‌هاي انجام شده در برنامه نود و ساير رسانه‌ها، به درستي صورت گرفته است و طلايي پوشان در آن متضرر شد‌ه‌اند. در اين گزارش به بررسي اشتباهاتي مي‌پردازيم که تا کنون سپاهاني‌ها متحمل آن شدند:

*سپاهان - سپيدرود

عدم اخراج دروازه‌بان سپيدرود در دقيقه 56

اعلام پنالتي براي سپيدرود با تصميمي اشتباه

*سپاهان - پيکان

عدم اخراج مدافع پيکان در دقيقه 18

*سپاهان - ذوب آهن

عدم اخراج بازيکن ذوب آهن در دقيقه 37

عدم اعلام پنالتي براي سپاهان در دقيقه 57

عدم اعلام پنالتي براي سپاهان در دقيقه 61

*سپاهان - تراکتورسازي

عدم اعلام پنالتي براي سپاهان در دقيقه 50

*سپاهان - پارس جنوبي

قبل از گل اول پارس جنوبي روي بازيکن سپاهان خطا شده بود.

مردود اعلام کردن گل سالم سپاهان

اعلام پنالتي براي پارس جنوبي در دقيقه 45 با تصميمي اشتباه

*سپاهان - نفت مسجد سليمان

عدم اعلام پنالتي براي سپاهان

*سپاهان - نساجي مازندران

عدم اعلام پنالتي براي سپاهان

*سپاهان - استقلال تهران

پس از اعلام پنالتي براي سپاهان، کمک داور به شکلي عجيب نظر داور را تغيير داد!

*سپاهان - ماشين‌سازي

عدم اعلام پنالتي براي سپاهان و عدم اخراج بازيکن ماشين‌سازي

البته بدون شک سپاهان هم در مواردي از تصميم داوري سود برده است و رفتاري مشابه از اين تيم پيش از بازي با استقلال با صدور بيانيه سر زده که آن هم مذموم و داراي اشکال است. اما به نظر مي‌رسد برانکو در آستانه بازي 6 امتيازي و حياتي با سپاهان، در حال جوسازي عليه داوري است تا به اين شيوه قاضي مسابقه را از پيش تحت تاثير قرار دهد که کار درستي نيست.


 گرهارد شرودينگر، مربي جديد استقلال 

 بعد از اين که وينفرد شفر زيربار خواسته باشگاه براي تقويت کادر دستياران خود رفت، سرمربي استقلال مربي خارجي مد نظر خود را به سران باشگاه معرفي کرد تا مقدمات حضور او در ايران فراهم شود. پنهان کردن نام اين مربي باعث شد تا گمانه زني هاي فراواني در خصوص او رقم بخورد تا اين که سرانجام ديروز نصرالله عبداللهي نام اين مربي را اعلام کرد.

بنا بر اعلام سرپرست سابق استقلال که در حال حاضر با باشگاه و کميته فني همکاري مي کند، وينفرد شفر يک مربي آلماني به نام گرهارد شرودينگر را معرفي کرده است که مذاکرات با او براي پيوستن به استقلال در حال نهايي شدن است. اين مربي فصل گذشته حدود يک هفته‌اي نيز با تيم کار ‌کرده بود اما زمينه ادامه دائم اين همکاري فراهم نشد.

بنا به اعلام عبداللهي، وينفرد شفر مدعي شده اضافه شدن گرهارد شرودينگر مي تواند به استقلال کمک کند چون با اين مربي خيلي راحت است و سال‌ها با او رابطه نزديک داشته. به اين ترتيب با اضافه شدن اين مربي، جمع آلماني ها در نيمکت رهبري استقلال جمع خواهد شد چون در کنار شفر، سه مرد آلماني ديگر نيز حاضر خواهند بود.


 خبـــرنامه 

 پشت کردن فدراسيوني ها به قانون

وقتي منافع شخصي، جاي منافع ملي را مي‌گيرد

برخي از مسئولان فدراسيون فوتبال که بازنشسته هستند، تصميمي براي کناره‌گيري از سمت‌هايشان ندارند.

15 آذر، آخرين فرصت براي بازنشسته‌هايي است که بايد از سمت‌هايشان کناره‌گيري کنند و اين اتفاق در ورزش هم رخ داده و به جز روساي فدراسيون‌هاي واليبال و کاراته و البته برخي از مسئولان فدراسيون فوتبال، ساير روساي بازنشسته از سمت‌هاي خود کناره‌گيري کردند.

ضيايي و فرجي هم اگر تا الان در سمت‌هايشان حضور دارند، تنها به اين خاطر است که آنها منتظر نتيجه شکايتشان به ديوان عدالت اداري هستند تا شايد از اين طريق بتوانند همچنان به فعاليت خود در فدراسيون‌هاي واليبال و کاراته ادامه دهند.

در فدراسيون فوتبال هم مهدي تاج توانست بر اساس ماده 60 قانون خدمات کشوري همچنان رياست فدراسيون فوتبال باقي بماند، اما همچنان برخي از مسئولان اين فدراسيون که به خاطر قانون بازنشستگي بايد کنار بروند، بدون توجه به اين موضوع به دنبال ماندن هستند؛ در حالي که اين موضوع مي‌تواند به ضرر فوتبال کشور شود. اگر هدف آنها اين است که فوتبال کشور متضرر نشود بايد با نگاهي ملي به اين موضوع، کناره‌گيري خود را از سمت‌هايشان اعلام کنند.

در صورتي که اين اتفاق رخ ندهد بازنشسته‌هاي فدراسيون فوتبال تصميمي براي کناره‌گيري نداشته باشند هر اتفاقي که باعث به خطر افتادن فوتبال کشور شود متوجه آنها خواهد بود، زيرا تمکين نکردن به قانون کشور، باعث ايجاد حاشيه هاي جديد براي فوتبال خواهد شد.

فوتبال ايران، جام ملت‌هاي آسيا را در پيش رو دارد و حواشي ايجاد شده توسط برخي از مسئولان بازنشسته فدراسيون فوتبال باعث خواهد شد شک و ترديد براي موفقيت فوتبال ايران در اين تورنمنت بيشتر شود. بهتر است مسئولان و اعضاي بازنشسته هيت رئيسه، منافع ملي فوتبال کشور را فداي منافع شخصي خود نکنند.

سپاهان – پرسپوليس

فقط در يک طبقه!

بعد از بازي سپاهان اصفهان با پديده در ليگ برتر و استقبال تماشاگران سپاهان با حضور در ورزشگاه نقش جهان بود که مسئولان اين تيم اصفهاني به اين فکر افتادند براي بازي حساس با پرسپوليس، از ظرفيت طبقه دوم اين ورزشگاه هم استفاده کنند. اما مشکل اصلي در طبقه دوم ورزشگاه، باقي ماندن بخش 10 درصدي براي مقاوم سازي اين طبقه است که هنوز کامل نشده است. با اين حال مديران باشگاه سپاهان در نامه اي به مسئولان شرکت توسعه و تجهيز درخواست کردند به جز اين بخش 10 درصدي، اجازه استفاده از ساير بخش هاي طبقه دوم را به سپاهان بدهند.

بعد از اين درخواست، شرکت توسعه کارشناسان خود را به اصفهان فرستاد و بعد از بررسي ظرفيت هاي ورزشگاه و بخش باقيمانده براي مقاوم سازي، مجوز استفاده از طبقه دوم براي بازي حساس پرسپوليس و سپاهان صادر نشد.

مسعود تابش مديرعامل باشگاه سپاهان با اعلام اين خبر گفت: کارشناسان شرکت توسعه اعلام کردند بهتر است از طبقه دوم استفاده نشود تا 10 درصد باقيمانده هم تکميل شود. به اين ترتيب حداکثر ظرفيت ورزشگاه نقش جهان براي بازي سپاهان و پرسپوليس که يکشنبه هفته آينده برگزار مي شود، 38 هزار تماشاگري است که مي توانند در طبقه اول مستقر شوند.

اعتدادي بهترين فوتساليست زن جهان مي شود؟

مهاجم تيم ملي فوتسال بانوان ايران در بين 10 نامزد برتر بهترين فوتساليست‌هاي سال جهان قرار گرفت.

پس از اعلام نام فرزانه توسلي به عنوان يکي از کانديداهاي کسب عنوان بهترين دروازه بان فوتسال جهان، اين بار سايت فوتسال پلنت نامزدهاي برترين بازيکن سال را اعلام کرده که در اين بين، فاطمه اعتدادي از ايران نيز در بين نامزدها قرار گرفته است.

اتفاق عجيب

شيري از ليست پيکان خط خورد

مجيد جلالي سرمربي تيم فوتبال پيکان در اقدامي عجيب نام مهدي شيري مدافع تيمش را در بازي با نفت مسجد سليمان از ليست 18 نفره تيمش کنار گذاشت و به اين بازيکن اعلام شده که در ليست 18 نفره براي بازي مقابل نساجي هم حضور ندارد.

اين در حالي است که شيري توافق کرده بود در نيم فصل دوم به تيم فوتبال پرسپوليس بپيوندد.

پس از اين اتفاق، پرسپوليس برگه درخواست فسخ قرارداد شيري را به باشگاه پيکان ارسال کرده تا هر چه سريع‌تر فسخ قرارداد شيري با پيکان امضا شود. بلافاصله پس از امضاي اين فسخ، شيري به تمرينات پرسپوليس ملحق خواهد شد تا بتواند در نيم فصل دوم زير نظر برانکو به ميدان برود.


 خبـــرنامه 

 مهمانان ويژه سوپرکلاسيکو

مسي و رونالدو در برنابئو

ديدار سوپرکلاسيکو، در دور برگشت فينال کوپا ليبرتادورس ميان تيم‌هاي بوکاجونيورز و ريورپلاته روز يکشنبه در ورزشگاه سانتياگو برنابئو شهر مادريد برگزار خواهد شد. بر اين اساس، دو ستاره فوتبال جهان براي تماشاي اين ديدار درخواست داده‌اند. کريس رونالدو از طريق باشگاه رئال مادريد خواهان بليت اين ديدار بوده و ليونل مسي هم درخواست خود را به فدراسيون فوتبال اسپانيا ارائه کرده است. فلورنتينو پرز هم هماهنگي‌هاي لازم براي حضور اين دو فوق ستاره در جايگاه ويژه را تدارک خواهد ديد.

امتيازات پرسپوليس، تحت تاثير سانترهاي اميد

بازي رفت فينال ليگ قهرمانان آسيا، آخرين نمايش ضعيف اميد عاليشاه در ترکيب پرسپوليس بوده و اين بازيکن از آن به بعد تاثير مستقيمي روي پيروزي هاي تيم برانکو داشته است. عاليشاه در پيروزي 1-2 پرسپوليس مقابل پيکان پاس گل اول را به کمال کاميابي‎نيا داد و در دو بازي اخير پرسپوليس هم ارسالهاي او به خوبي روي سر شجاع خليل‎زاده نشته تا قرمزها به لطف سانترهاي اميد، از 4 بازي آخرشان در ليگ 10 امتياز گرفته باشند. به اين نکته هم اشاره کنيم که عاليشاه با پاس گل در بازي مقابل ذوب آهن، با 5 پاس، بهترين گل ساز فعلي ليگ است.

درآمد ميلياردي سرخابي‌ها از پاداش‌ جام جهاني

فيفا پاداش فدراسيون‌ها و تيم‌هاي باشگاهي حاضر در جام‌جهاني فوتبال را اعلام کرد و بر اين اساس سهم تمامي باشگاه‌هايي که نماينده‌اي در تيم‌هاي ملي داشتند، مشخص شد. بر اين اساس تيم استقلال ايران بيشترين مبلغ را از نظر حضور بازيکنان ملي‌پوش در تيم ملي دريافت کرده است. آبي‌پوشان با دريافت 840 هزار و 510 دلار (بالاي 9 ميليارد تومان) در رده اول باشگاه‌هاي ايران قرار دارند و در آسيا جايگاه سوم را کسب کرده‌اند. پرسپوليس هم مبلغ 649 هزار و 485 دلار (بالاي 7 ميليارد تومان) از فيفا دريافت خواهد کرد.

تيم‌هاي فوتبال الهلال و الاهلي عربستان در رده‌هاي اول و دوم قاره کهن قرار دارند. در اروپا نيز منچستر سيتي انگليس با دريافت مبلغي در حدود 5 ميليون دلار در صدر قرار دارد و تيم‌هاي رئال مادريد اسپانيا و تاتنهام انگليس عناوين دوم و سوم را در اختيار دارند.

دارميان در رادار نراتزوري

بر اساس گزارش يک نشريه ايتاليايي، نظر باشگاه اينتر بار ديگر معطوف به جذب مدافع منچستريونايتد شده است.

نشريه «گاتزتا دلو اسپورت» ايتاليا گزارش داد، باشگاه اينتر بار ديگر نسبت به جذب متئو دارميان، مدافع ايتاليايي منچستريونايتد علاقه نشان داده؛ بازيکني که در برنامه‌هاي تاکتيکي ژوزه مورينيو جايي نداشته است. پيش از اين از لاتزيو و يوونتوس به عنوان مشتريان دارميان 29 ساله ياد شده بود.

طبق اين گزارش، اينتر نگران وضعيت آمادگي جسماني شيمه ورساليکو است، از اين‌رو وضعيت متئو دارميان را زيرنظر دارد تا در صورت مهيا بودن شرايط او را به ترکيب خود اضافه کند. پي‌يرو آئوسيليو، مدير ورزشي اينتر نيز از نارضايتي دارميان به خاطر بازي نکردنش در منچستريونايتد استفاده و سعي در متقاعد کردن وي براي پيوستن به نراتزوري دارد.

قرارداد اين مدافع ايتاليايي با منچستريونايتد در پايان فصل جاري به پايان مي‌رسد. او اين فصل تنها در دو بازي - لسترسيتي و کريستال‌پالاس - توانسته در ترکيب شياطين سرخ به ميدان برود. اينتر به دنبال اين است تا دارميان را در ماه ژانويه با قرارداد قرضي به ارزش 4 ميليون يورو از منچستريونايتد و با قابليت خريد رسمي در ازاي 17 ميليون يورو در پايان فصل به خدمت بگيرد.

مسابقات هندبال زنان آسيا

طلسم ايران، شکسته شد

تيم ملي هندبال بانوان ايران با شکست نيوزيلند به اولين پيروزي خود در مسابقات قهرماني آسيا دست يافت.

در ادامه دور مقدماتي هفدهمين دوره رقابت هاي هندبال زنان قهرماني آسيا در ژاپن، تيم بانوان کشورمان روز گذشته برابر تيم نيوزيلند قرار گرفت.

شاگردان مرضيه يوسف، نيمه اول اين ديدار را با نتيجه 30 بر 16 و با پيروزي به پايان رساندند. در پايان تيم هندبال زنان کشورمان موفق شد با نتيجه 38 بر 19 تيم نيوزيلند را از پيش رو برداشته و به اولين برد خود در اين رقابت ها دست يابد.

پيش از اين تيم هندبال کشورمان برابر تيم هاي استراليا، ژاپن و قزاقستان متحمل شکست شده بود.

هفدهمين دوره مسابقات هندبال قهرماني زنان آسيا تا 18 آذرماه در کوماماتو ژاپن برگزار مي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته