جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/09/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6002


فوايد مصرف ليمو ترش براي بهبود وضعيت مبتلايان به آسم


خبر


خبرپزشكي


 فوايد مصرف ليمو ترش براي بهبود وضعيت مبتلايان به آسم  

 ليمو ترش سرشار از ويتامين C است که به سرکوب ترشح مواد التهاب‌زا کمک مي کند. اين مواد موجب تورم و التهاب مسيرهاي هوايي شده و در نتيجه آن يک حمله آسم شکل مي گيرد.

آسم از شايع‌ترين مشکلات تنفسي در سطح جهان است. در صورت استنشاق محرک ها، مسيرهاي هوايي افرادي که از آسم رنج مي برند، متورم و تنگ شده که به تنگي نفس و سرفه منجر مي شود. از جمله محرک هاي آسم مي توان به عطر، دود تنباکو، استرس، و هواي مرطوب اشاره کرد.

به گزارش عصر ايران به نقل از "نيو هلث ادوايزر"، ليمو ترش نشان داده است که فوايد جالب توجهي براي پيشگيري و کنترل حملات اسم دارد. در ادامه با برخي روش هاي موثر استفاده از ليمو ترش براي بهبود شرايط آسم بيشتر آشنا مي شويم.

ليمو چگونه به بهبود آسم کمک مي کند؟

ليمو ترش سرشار از ويتامين C است که به سرکوب ترشح مواد التهاب‌زا کمک مي کند. اين مواد موجب تورم و التهاب مسيرهاي هوايي شده و در نتيجه آن يک حمله آسم شکل مي گيرد.ليمو ترش حساسيت نايژک ها به هيستامين را کاهش مي دهد. زماني که نايژک ها در معرض آلرژن هاي محيطي قرار مي گيرند، ترشح هيستامين موجب تنگ شدن آنها مي شود.ليمو ترش به تقويت سيستم ايمني بدن انسان کمک مي کند که از حملات آسم ناشي از قرار گرفتن در معرض گرده، پوست حيوانات، دود، ويروس ها و گرد و غبار پيشگيري مي کند.خواص ضد باکتري و ضد عفوني کننده موجود در آب ليمو ترش به مبارزه با ويروس ها و باکتري ها که محرک حملات آسم و عفونت هاي ريه هستند، کمک مي کند.اسيد سيتريک موجود در آب ليمو ترش تازه به حمل مواد مغذي مهم براي حفظ انرژي بدن کمک مي کند. اسيد سيتريک به تقويت و پاکسازي ريه ها کمک مي کند، از اين رو، تنفس براي فردي که از آسم رنج مي برد، آسان‌تر مي شود.همچنين، ليمو ترش داراي خواص آنتي اکسيداني است که به مبارزه با آلرژن هاي ورودي به ريه ها کمک مي کند و از اين که موجب يک حمله آسم شوند، پيشگيري مي کند.

آيا بايد آبليمو را به برنامه درمان آسم خود اضافه کنيد؟

شما مي توانيد آبليمو را به رژيم غذايي روزانه خود اضافه کرده و اين که به بهبود علائم آسم کمک مي کند يا خير را بررسي کنيد. آبليموي تازه را به يک ليوان آب اضافه کرده و روزانه اين نوشيدني را مصرف کنيد. همچنين، شما مي توانيد با افزودن يک شيرين کننده اين نوشيدني را به ليموناد تبديل کنيد. اما نبايد آب ليمو را به عنوان جايگزيني براي داروهاي آسم خود در نظر بگيريد و در عوض مي توانيد آنها را در ترکيب با هم استفاده کنيد.

چگونه از ليمو ترش براي بهبود آسم استفاده کنيم؟

ليمو ترش با سير

خواص ضد التهابي سير مي تواند به تسکين مراحل اوليه آسم کمک کند.پنج حبه سير را له کنيد تا يک حالت خميري غليظ به خود بگيرد.يک قاشق غذاخوري آبليمو به آن اضافه کرده و مواد را با هم ترکيب کنيد.اين ترکيب را به خوبي هم زده و مصرف کنيد.اين کار را سه بار در روز تکرار کنيد.

ليمو ترش با زردچوبه

مقداري زردچوبه تازه را پوست گرفته و له کنيد.يک قاشق غذاخوري آبليمو تازه و يک قاشق چايخوري پودر زردچوبه به آن اضافه کنيد.مواد را به خوبي ترکيب کرده و مصرف کنيد.براي کسب بهترين نتايج، اين ترکيب را هر روز صبح با معده خالي مصرف کنيد.

ليمو ترش با تربچه

تربچه داراي خواص ضد باکتري است، از اين رو، به پاکسازي خلط و بهبود عفونت هاي ريه کمک مي کند.شش تربچه را برش زده و له کنيد تا يک حالت خميري شکل بگيرد.دو قاشق چايخوري آبليمو به آن اضافه کرده و مواد را به خوبي ترکيب کنيد.روزانه سه قاشق غذاخوري از اين ترکيب را مصرف کنيد.

ليمو ترش با عسل

عسل سرشار از اسيد آمينه ها، آنتي اکسيدان ها و ويتامين هاست و به پاکسازي مخاط اضافه در مسيرهاي هوايي کمک مي کند.يک فنجان آب را به جوش آوريد.دو قاشق غذاخوري آبليمو و دو قاشق غذاخوري عسل به آب جوش اضافه کنيد.اجازه دهيد اين ترکيب خنک شود.دوبار در روز اين ترکيب را مصرف کنيد.

آبليموي تازه

آب يک ليمو ترش را بگيريد.اندکي نمک و فلفل به آن اضافه کنيد.مواد را به خوبي ترکيب کرده و پيش از يک وعده غذايي مصرف کنيد.اين کار را تا زماني که حملات آسم کاهش يابند، تکرار کنيد.

ليمو ترش با زنجبيل

زنجبيل از خواص ضد التهابي قوي سود مي برد که مسيرهاي هوايي را تسکين داده و خس خس سينه و سرفه را کاهش مي دهد.دو قاشق غذاخوري آبليمو را در يک فنجان آب ترکيب کرده و آن را به جوش آوريد.مقداري زنجبيل تازه را پوست گرفته و له کنيد و به آب در حال جوش اضافه کنيد.اجازه دهيد زنجبيل براي 5 تا 6 دقيقه دم بکشد. سپس، ترکيب را از صافي عبور داده و به آرامي اين چاي را مصرف کنيد.يک بار در روز و براي يک هفته اين کار را تکرارکنيد.

پيش از اين که براي کنترل علائم آسم از ليمو ترش استفاده کنيد به نکات زير توجه داشته باشيد:

- همواره از ليمو ترش تازه استفاده کنيد تا از فوايد قابل توجه آن بهره‌مند شويد.

- مصرف بيش از حد آبليمو مي تواند به سوزش سردل منجر شود.

- از آبليمو در مقادير کم استفاده کنيد.

- آبليمو بسيار اسيدي است، از اين رو، شما نبايد آن را به صورت مستقيم مصرف کنيد و بهتر است با آب رقيق شود زيرا در غير اين صورت ممکن است به دندان ها آسيب برساند.


 خبر 

 محققان مي گويند؛

ارتباط زايمان ديرهنگام و افزايش خطر ابتلا به سرطان سينه

به گفته محققان، زناني که اولين زايمان شان بعد از سن 35 سالگي است در مقايسه با همسن و سال هاي خود که فرزند ندارند بيشتر در معرض ريسک ابتلا به سرطان سينه قرار دارند.به گزارش مهر، يافته جديد محققان دانشگاه کاروليناي شمالي آمريکا در تضاد با اين باور است که زايمان نقش حفاظتي در مقابله با سرطان سينه دارد.

علاوه بر زايمان ديرهنگام، زناني که داراي سابقه فاميلي سرطان سينه يا تعداد بالا زايمان هستند هم با افزايش ريسک سرطان سينه مواجه هستند.«هازل نيکلاس»، سرپرست تيم تحقيق، در اين باره مي گويد: «شواهد نشان مي دهد درحاليکه ممکن است فاکتورهاي پرخطر سرطان سينه در زنان جوان متفاوت از زنان مسن باشد، اما انواع متفاوتي از سرطان سينه وجود دارد و فاکتورهاي پرخطر ابتلا به يک نوع سرطان سينه مي تواند متفاوت از ديگري باشد.»

اگرچه زايمان مي تواند نقش حفاظتي در مقابل سرطان سينه داشته باشد اما به گفته محققان بروز فوايد آن مي تواند بيش از دو دهه بطول انجامد.به گفته محققان نقش حفاظتي زايمان در مقابله با سرطان سينه معمولا بعد از 23 سال آغاز مي شود.در اين مطالعه، محققان داده هاي مربوط به 15 مطالعه از سراسر جهان را بررسي کردند که شامل 889,944 زن مي شد.


 خبرپزشكي 

 آموزش فوريتهاي پزشکي به کودکان با شيوه خلاقانه

در راستاي احداث شهرک اورژانسي و آموزشي ها، سازمان اورژانس کشور با مجموعه ايران فان تفاهم نامه امضا کرد.به گزارش آفرينش، دکتر پيرحسين کوليوند در اين جلسه گفت: با بررسي هاي صورت گرفته و پتانسيل دو دستگاه مي توان جهت آموزش اطفال و افراد حاضر در هيومن پارک با سرمايه گذاري مجموعه ايران فان استفاده شود.

وي با اشاره به همکاري نزديک اورژانس و مجموعه ايران فان گفت: دکتر صابريان، رئيس اورژانس تهران آموزش هاي اصلي را براي مدارس و مساجد در بحث مراسم چهارشنبه آخر سال در دستور کار قرار دادند و مجموعه ايران فان ظرفيت پايگاهي جهت آموزش عموم را دارد.وي افزود:طبق بررسي ها، آموزش ها مستلزم استفاده از مربيان خود مجموعه (ايران فان) است، اما مربيان به آموزش بيشتر نياز دارند.

دکتر کوليوند تصيح کرد: با ايجاد جذابيت براي آموزش مي توان مدارس را براي فراگيري ترغيب کرد به طوري که در کنار تفريح مطالب آموزشي فوريت هاي پزشکي را فرا بگيرند.رئيس سازمان اورژانس کشور در پايان گفت: اميدواريم با احداث شهرک اورژانس بتوانيم افراد بزرگسال را هم تحت آموزش قرار دهيم و با امضاي اين تفاهم نامه نياز هاي آموزشي در اين مجموعه برطرف شود

ارتباط بيماري التهابي روده با خطر حمله قلبي

گروهي از محققان آمريکايي در بررسي‌هاي خود مشاهده کردند: بيماري التهابي روده با خطر حمله قلبي مرتبط است.به گزارش ايسنا، در اين بررسي آمده‌ است که مبتلايان به بيماري التهابي روده همچون بيماري کرون و کوليت زخمي 12 برابر بيشتر در معرض حمله قلبي هستند.

بيماري التهابي روده موجب مي‌شود دستگاه گوارش دچار التهاب مزمن شود. بيماري کرون و کوليت زخمي از شايع‌ترين انواع بيماري التهابي روده هستند. در مبتلايان به بيماري کرون، التهاب در تمامي قسمت‌هاي دستگاه گوارش مشاهده مي‌شود درحالي‌که در مبتلايان به کوليت زخمي تنها روده بزرگ دچار التهاب مي‌شود.

محققان در تحقيقاتي که در گذشته انجام گرفته وجود التهاب مزمن در بدن را با افزايش خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي - عروقي مرتبط دانسته بودند، ارتباط احتمالي بيماري‌هايي همچون کرون و کوليت زخمي با حمله قلبي به خوبي مورد بررسي قرار نگرفته بود.در اين بررسي محققان به ارزيابي سوابق پزشکي بيش از 29 ميليون نفر از جمله 132 هزار مبتلا به کوليت زخمي و 159 هزار مبتلا به بيماري کرون پرداختند.

محققان با بيان اينکه در مدت زمان پنج سال مشاهده شد مبتلايان به بيماري التهابي روده 25 درصد بيش از افراد ديگر در معرض حمله قلبي هستند، اظهارکردند: اين بيماري بايد فاکتور خطرزاي مستقلي در بروز بيماري‌هاي قلبي به حساب آيد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته