جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6025

شهردار تبريز:
چرا تاکنون ايده «شهر هوشمند» تحقق نيافته است؟


جشنواره «نخستين واژه؛ آب» در اروميه برگزار شد

شهردار اصفهان:
همزيستي مسالمت آميز با پيروان اديان الهي، فرصتي مغتنم براي اصفهان است


خبــر


در استان


 شهردار تبريز:
 چرا تاکنون ايده «شهر هوشمند» تحقق نيافته است؟ 

 تبريز-توفيقي

شهردار کلانشهر تبريز گفت: لازمه هوشمندسازي تبريز تحقق مديريت واحد شهري است و بايد زيرساخت هاي لازم براي هوشمندکردن شهرها ايجاد شود.

ايرج شهين باهر در همايش «تبريز هوشمند» که در سالن همايش هاي شهرداري تبريز برگزار شد اظهار کرد: اين همايش زمينه را فراهم مي کند که منشأ مشکلات موجود در زمينه هوشمندسازي شهرها را پيدا کنيم.وي با تاکيد بر اينکه بايد در مديريت شهري آسيب شناسي کنيم، ادامه داد: بايد بررسي کنيم که چرا هوشمندسازي شهر طي اين 15 سال اخير که مطرح شده، تحقق نيافته است.شهردار تبريز سپس افزود: در چشم انداز 12 ساله تبريز که به تصويب شوراي شهر رسيد يکي از چهار فصل اين چشم انداز موضوع شهر هوشمند بود که بايد تلاش کنيم به اين مهم دست پيدا کنيم.

شهين باهر با بيان اينکه هوشمند کردن تبريز مزاياي زيادي خواهد داشت، گفت: بايد آسيب شناسي صورت گيرد که چرا در اين مدت زمان 15 ساله به شهر هوشمند دست پيدا نکرده ايم. بايد مشکلات و موانع اساسي هوشمند سازي رفع شود.

وي با تاکيد بر اينکه مديريت واحد شهري براي رسيدن به شهر هوشمند ضروري است، ادامه داد: بايد در ابتدا مقدمات لازم براي تبريز هوشمند فراهم شده و آمار و اطلاعات نيز در اختيار مردم قرار گيرد و شهروندان بتوانند به صورت آزاد به آمار شهري دسترسي داشته باشند.

شهردار تبريز همچنين با تاکيد بر اينکه موضوع درآمد پايدار شهرداري ها هنوز حل نشده است، گفت: درآمد پايدار شهري باعث توسعه پايدار مي‌شود.


 جشنواره «نخستين واژه؛ آب» در اروميه برگزار شد 

 
اروميه- يزدان پناه

جشنواره نخستين واژه آب، با هدف آموزش و ترويج فرهنگ مديريت مصرف بهينه آب و صرفه جويي ازسوي روابط عمومي شرکت آبفاي اروميه با مشارکت آموزش و پرورش ناحيه 1 اروميه و با حضور دانش آموزان مدارس منتخب در سالن همايش شرکت توزيع نيروي برق اروميه برگزار شد.

در اين مراسم جمشيد سيدپور مدير امور آب و فاضلاب اروميه طي سخناني بحران آب در کشور را مساله اي بسيار مهمي خواند و گفت: وظيفه ي تک تک ما در هر کسوت اجتماعي که هستيم اين است که دست به دست هم داده و اين امر را با کمک همديگر مديريت کنيم و نحوه ي استفاده ي صحيح از آب و مديريت آن را به کودکانمان از همان بچگي و از زماني که به عنوان اولين کار گروهي و اجتماعي وارد مدرسه مي شوند آموزش دهيم تا بر اين اساس بتوانيم آينده اي را متصور از اين که تمام افراد و اقشار جامعه ما بتوانند در مديريت و صرفه جويي مصرف آب اهتمام بورزند، نشر و گسترش بدهيم.

در ادامه قاسمي معاون آموزش ابتدايي ناحيه 1آموزش و پرورش اروميه با اشاره به نقش والدين در نحوه مصرف آب براي کودکان اظهار داشت: اساسي ترين عنصر اجتماعي، خانواده است و هر رفتار اجتماعي را کودک از درون خانواده ياد مي گيرد و اگر والدين الگويي براي نحوه صحيح مصرف آب براي کودکان باشند تاثير ويژه اي نسبت به ساير ارگان هابراي آنان خواهد داشت.

وي برگزاري جشنواره هاي فراگيري نخستين واژه آب را از جمله برنامه هايي عنوان کرد که مي تواند به درک بيشتر نسل جديد از اهميت آب و حفظ منابع آبي کمک کند.

در اختتاميه جشنواره نخستين واژه؛ آب از برگزيدگان مسابقه نقاشي، آب زندگي نيز تجليل به عمل آمد.


 شهردار اصفهان:
 همزيستي مسالمت آميز با پيروان اديان الهي، فرصتي مغتنم براي اصفهان است 

 اصفهان –راعي

شهردار اصفهان گفت: همزيستي مسالمت آميز با پيروان اديان الهي فرصتي مغتنم براي اصفهان است تا اين شهر با توسعه به يک شهر زيست پذير براي همه شهروندان تبديل شود.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، قدرت الله نوروزي در ديدار جمعي از مديران شهري و اعضاي شوراي اسلامي شهر اصفهان به مناسبت سال نو ميلادي با سپيان کاشجيان، اسقف اعظم و پيشواي مذهبي ارامنه اصفهان ضمن تبريک سال نو ميلادي به مسيحيان، اظهار کرد: زندگي اديان مختلف به ويژه پيروان مسيحيت و اسلام در شهر اصفهان از گذشته تا کنون، مسالمت آميز بوده است. اين موضوع به ويژه از زمان حضورم در شهرداري اصفهان به سبب مراوده با ارامنه شهر، براي من ملموس تر شده است.

وي ادامه داد: اين همزيستي مسالمت آميز مي تواند به عنوان يک فرصت براي شهر اصفهان تلقي شود، همانگونه که ما در سفر به فرانسه در شهر "ايسي لي مولينو" تفاهم نامه اي را براي خواهرخواندگي با محله ارامنه اصفهان امضا کرديم.

شهردار اصفهان با بيان اينکه همه تلاش هاي ما در مديريت شهري تبديل اصفهان به شهري زيست پذير با همه مولفه هاي استاندارد براي يک شهر است، گفت: در اين راستا تاکنون دستاوردهايي داشته ايم که اميدوارم اين اقدامات براي شهروندان ارامنه اصفهان هم ملموس باشد.

وي با اشاره به اينکه درصدد هستيم تا زمينه همکاري و تعامل با پيروان اديان توحيدي در اصفهان را براي اداره بهتر شهر فراهم کنيم، اظهار کرد: سابقه حضور ارامنه در اصفهان به قرن 17 بازمي گردد که حضور آنها در اصفهان زمينه توسعه بيشتر را در شهر فراهم کرد.


 خبــر 

 بازديد مدير مرکز مديريت نيروگاه هاي برق آبي کشور از نيروگاه مسجد سليمان

اهواز - خبرنگار آفرينش

مديريت تعميرات سد و نيروگاه مسجدسليمان در شرکت نصب، تعمير و نگهداري نيروگاه هاي برق آبي خوزستان از بازديد مدير مرکز مديريت نيروگاه‌هاي برق آبي شرکت مديريت منابع آب ايران از آزمايشگاه و مرکز تخصصي الکترونيک اين نيروگاه خبر داد .

"ابراهيم شجاعي" اظهار داشت : "فريد استيري" مدير مرکز مديريت نيروگاه‌هاي برق آبي کشور در شرکت مديريت منابع آب ايران، به همراه "محمودرضا توکلي" معاونت توسعه و بهره برداري نيروگاه هاي سازمان آب و برق خوزستان، و هيئت همراه از دستگاه هاي الکترونيکي نصب شده و همچنين توانمندي ها و کارهاي انجام شده در اين مرکز تخصصي بازديد کردند.

ابراهيم شجاعي در طي اين بازديدگفت: وجود چنين مجموعه تخصصي و توانمند در اين نيروگاه با توجه به شرايط اقتصادي و تورم موجود و عدم دسترسي به قطعات يدکي مناسب مي تواند کمک بزرگي در تعميرات بردهاي الکترونيکي نيروگاه ها و راه اندازي مجدد آنها داشته باشد.

وي افزود: با اطلاع رساني به نيروگاه هاي سراسر کشور مي توان به درخواست هاي فرستاده شده در خصوص تعميرات قطعات الکترونيکي به اين مرکز تخصصي، علاوه بر مشاوره با متخصصان اين حوزه، بتوانيم کارايي و کيفيت مجموعه فوق را بهبود بخشيم.

استيري، از مديريت مجموعه اين ناحيه خواست با اطلاع رساني از فعاليت هاي اين آزمايشگاه و مرکز تخصصي الکترونيک ، تمامي نيروگاه هاي حرارتي و برق آبي را در عيب يابي و تعميرات بردهاي الکترونيکي و رفع اشکال از دستگاه ها و قطعات نيروگاهي ياري دهند .

مدير تعميرات سد و نيروگاه مسجد سليمان از حضور "فرهاد عليدوستي" مدير عامل سد و نيروگاه مسجدسليمان و "فرشاد طاهري" مدير عامل سد و نيروگاه کارون 3 و ساير مديران فني در اين بازديد خبر داد.

آغاز به کار مرحله اول بتن ريزي عرشه پل روگذر جانباز (زردشت)

اهواز - خبرنگار آفرينش

هفدهم دي ماه سال جاري با حضور دستيار ويژه استاندار خوزستان دکتر کاظمي نژاد و معاون فني وعمراني شهرداري اهواز مرحله اول بتن ريزي عرشه پل رو گذر جانباز (زردشت) آغاز شد.

محمد صفري در تشريح اين پروژه افزود: کلنگ آغازين اين روگذردر اسفند ماه سال 1395 با اعتبار 10ميليارد تومان از تملک دارايي هاي شهرداري اهواز با حضور جمعي از مسولان شهري به زمين زده شد.

وي خاطر نشان کرد: بروزمشکلاتي که توسط افراد حقيقي وحقوقي پيش آمد، درروند پيشرفت فيزيکي اين پروژه تاثير گذار بود و مارا از برنامه اي که براي تکميل وبهره برداري آن مشخص کرده بوديم عقب انداخت. ولي با جديت وتلاشهاي بي وقفه اي که صورت گرفت تمام مشکلات سر راه احداث اين پروژه برطرف شد.معاون فني وعمراني شهرداري اهواز اشاره نمود: بتن ريزي مرحله اول عرشه پل روگذر آغاز شد وطي ماههاي آينده فاز اول روگذر اين پروژه افتتاح و به بهره برداري خواهد رسيد.

صفري درپايان گفت: از صبر وشکيبايي همشهريان گرامي و محترم کمال تشکر وقدرداني را دارم و بي شک بدون همکاري وصبوري اين عزيزان اجراي اين طرحها امکان پذير نيست.

کشف و جمع آوري بالغ بر 300 رشته انشعاب غيرمجازآب در شهر گلستان

بهارستان-اصغري

طي 9 ماه سال جاري تعداد 250 رشته انشعاب غيرمجاز در شهر گلستان به مجاز تبديل شد. به گزارش خبرنگار ما، مدير امور آبفاي شهرستان بهارستان با اعلام خبر مذکور اظهار داشت : در راستاي ساماندهي و به روز رساني خطوط توزيع و شبکه هاي آبرساني و همچنين خارج سازي شبکه هاي قديمي و فرسوده از مدار توزيع ، همزمان عمليات بهسازي انشعابات آب آشاميدني اين شهر نيز انجام شد . که طي آن و در مدت زمان 9 ماهه تعداد 310 رشته انشعاب غير مجاز آب آشاميدني کشف و جمع آوري شد . سيد محمد رضازاده با اشاره به اينکه بخش قابل توجهي از اين انشعابات پس از شناسائي به مجاز تبديل گرديد خاطر نشان کرد : پس از کشف و شناسائي انشعابات غير مجاز و صدور اخطاريه هاي لازم به مالکان مربوطه در خصوص تشکيل پرونده و تبديل به مجاز ، تعداد 250 رشته از انشعابات کشف شده پس از دريافت حقوق انشعاب و خسارات وارده به شبکه به مجاز تبديل شدند و تعهدات لازم در اين خصوص مبني بر عدم استفاده مجدد از انشعابات غيرمجاز دريافت و در پرونده ايشان درج گرديد .

مدير امور آبفاي شهر گلستان ياد آور شد : تشکيل پرونده و تبديل به مجاز الباقي انشعابات غير مجاز کشف شده در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است و انتظار ميرود تبديل به مجاز انشعابات کشف شده نيز ظرف مدت تعيين شده و تا پايان دي ماه جاري انجام و به اتمام برسد .

مهندس رضازاده يادآور شد : اين عمليات ( شناسائي و جمع آوري انشعابات غير مجاز ) همچنان در حال انجام است و انتظار مي رود طبق برنامه زمانبندي شده و تا پايان سال جاري عمليات شناسائي و جمع آوري و تبديل به مجاز حداقل تعداد 50 رشته انشعاب غير مجاز نيز انجام پذيرد .


 در استان 

 جانشين فرمانده انتظامي سمنان:

باند سرقت از منازل در سمنان کشف و متلاشي شد

جانشين فرمانده انتظامي استان سمنان از کشف باند سرقت از منازل مسکوني استان‌هاي سمنان و تهران توسط پليس سرخه خبر داد و گفت:اين افراد تحويل مراجع قضايي شده اند.

به گزارش مهر، سرهنگ عبدالله حسني در نشستي با حضور اصحاب رسانه به ميزباني فرماندهي انتظامي سمنان ضمن بيان اينکه باند شش نفره دزدان منزل منهدم شد، تاکيد کرد: اين باند متشکل از سارقان منزل و اماکن خصوصي با اعتراف به 27 فقره انواع سرقت در استانهاي سمنان و تهران، متلاشي شد.

وي افزود: به دنبال گزارش دريافتي از يک شهروند سرخه اي با موضوع سرقت از منزل وي در حاشيه شهر ، پرونده قضايي تشکيل و ماموران اداره مبارزه با سرقت پليس آگاهي در اقدامي ويژه و هماهنگ با عوامل پليس مبارزه با مواد مخدر استان موفق به شناسايي سه متهم معتاد و سابقه دار در اين راستا شدند.

جانشين فرمانده انتظامي استان سمنان ادامه داد: پس از دستگيري سارقان و متلاشي شدن باند سرقت از منازل مسکوني اين افراد به 10 فقره انواع سرقت در سطح شهرستان‌هاي سرخه و فيروزکوه اعتراف کردند.

حسني با بيان اينکه اشراف اطلاعاتي و تلاش مضاعف مأموران در اين پرونده منجر به شناسايي و دستگيري سه عضو ديگر اين باند شد، تاکيد کرد: 17 فقره سرقت ديگر از سارقان دستگير شده کشف شد و پرونده اين باند به مراجع قضايي ارسال شد.

وي در پايان خواستار توجه بيشتر مردم نسبت به منازل و ايمني خانه‌هايشان شد و بيان کرد: ارزش ريالي مجموعه پرونده ها بالغ بر يک ميليارد ريال برآورد مي‌شود.

دستگيري شکارچي غيرمجاز شکار در الموت شرقي

يک شکارچي غيرمجاز توسط مأموران يگان حفاظت محيط‌زيست الموت شرقي دستگير شد.به گزارش ايسنا ، جمشيد کاووسي رئيس اداره حفاظت محيط‌زيست قزوين گفت: مأموران يگان حفاظت محيط‌زيست در حين عمليات گشت و کنترل و اجراي قوانين مقررات شکار و صيد در حوزه استحفاظي منطقه حفاظت‌شده الموت شرقي موفق شدند يک شکارچي متخلف را دستگير کنند.

کاووسي با اعلام اينکه از اين شکارچي يک قبضه اسلحه قاچاق و ادوات شکار و يک رأس کل کشف و ضبط شد، ادامه داد:پرونده متخلف جهت پيگيري قضايي به مراجع قضايي ارسال شده است.

مدير کل تعزيرات حکومتي کرمان:

116 فقره پرونده قاچاق دام در کرمان تشکيل شد

مدير کل تعزيرات حکومتي استان کرمان گفت: در سال جاري در خصوص قاچاق دام 116 فقره پرونده داشتيم که بيش از نيمي از آن‌ها تبرئه شدند.به گزارش مهر، ارسلان ميري در نهمين کميسيون برنامه‌ريزي و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان بيان داشت:بر اساس تبصره 4 ماده 18 بند «ر» هر گونه خروج کالا به خارج از استان قاچاق محسوب مي‌شود.وي افزود: در سال جاري در خصوص قاچاق دام 116 فقره پرونده داشتيم که بيش از نيمي از آن‌ها تبرئه شدند.

مدير کل تعزيرات حکومتي استان کرمان گفت: در خصوص اين دام‌ها پس از تأييد صحت و سلامت دام توسط دامپزشکي استان بلااستثنا مرجع مربوطه دستور کشتار براي همه پرونده‌ها صادر مي‌کند.

معاون عمراني استانداري کهگيلويه و بويراحمد:

84 هزار نفر در بافت فرسوده شهر ياسوج سکونت دارند

ياسوج- خبرنگار آفرينش

معاون عمراني استانداري کهگيلويه و بويراحمد گفت: 84 هزار نفر در بافت فرسوده شهر ياسوج سکونت دارند.

به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج، عزيز فيلي در نشست ستاد بازآفريني استان افزود: در مجموع140 هزار نفر از مردم استان در بافتهاي فرسوده ساکن هستند.وي بيان داشت: 41 هزار نفر در بافت فرسوده شهر گچساران و 15 هزار نفر نيز در بافت فرسوده شهر دهدشت ساکن هستند.

فيلي اظهار داشت: بازآفريني بافتهاي فرسوده و محلات ناکارآمد نيازمند تعامل مسئولان است.وي با بيان اينکه اجراي طرح بهسازي و نوسازي بافتهاي فرسوده استان بايد تسريع شود، گفت: عمليات بازسازي بافتهاي فرسوده بايد براساس قانون و با هدف حفظ جان و سلامت مردم تسريع شود.فيلي تصريح کرد: نوسازي بافت فرسوده سبب ارتقاي امنيت اجتماعي و زيباسازي سيما و بافت شهري مي شود.

كاركنان نفت و گاز مسجدسليمان خون خود را اهدا كردند

در پي اعلام نياز سازمان انتقال خون به گروه هاي مختلف خوني و پس از هماهنگي هاي صورت گرفته ، تيم خونگيري پايگاه انتقال خون شهرستان مسجدسليمان در اداره خدمات مهندسي و بهسازي اماکن اين شرکت حضور و نسبت به دريافت خون از اهدا کنندگان خير و انسان دوست اقدام نمود . لازم به توضيح است شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان هرساله و طي نوبت هاي مختلف ميزبان تيم انتقال خون است تا کارکنان خير و انسان دوست اين شرکت بتوانند با حضور همه جانبه تري نسبت به اهداي اين مايه زندگي بخش جهت بيماران و نيازمندان خون و فرآورده هاي خوني اقدام نمايند .

فرمانده انتظامي غرب استان تهران خبر داد؛

کشف 32 هزار ليتر گازوئيل قاچاق در بهارستان

بهارستان- اصغري

فرمانده انتظامي غرب استان تهران از کشف 32 هزار ليتر گازوئيل قاچاق در بهارستان خبر داد.سردار محسن خانچرلي در گفت و گو با خبرنگارما، در بيان جزئيات اين خبر اظهار داشت: در راستاي اجراي طرح تشديد مبارزه با قاچاق کالا و سوخت، ماموران انتظامي غرب استان تهران از حمل يک دستگاه تانکر تريلي حامل سوخت قاچاق در محورهاي مواصلاتي بهارستان اطلاع يافتند.فرمانده انتظامي غرب استان تهران افزود: ماموران اين فرماندهي انتظامي اقدام به توقف خودرو مورد نظر کرده و در بازرسي از آن 32 هزار ليتر گازوئيل قاچاق را کشف کردند.وي با اشاره به دستگيري يک نفر در اين رابطه تصريح کرد: اين متهم با تشکيل پرونده قضايي تحويل قانون شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته