جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 6027


تشديد برخورد با ارسال‌کنندگان پيامک‌هاي تبليغاتي


درخواست هواپيمايي‌ها از وزارت راه


تريبون


نهادهاي مالي


خبــر


 تشديد برخورد با ارسال‌کنندگان پيامک‌هاي تبليغاتي 

 کانال تبليغ ارزان و تشديد شناسايي و برخورد با ارسال‌کنندگان، از جمله تصميم‌هاي گرفته شده براي حذف پيامک‌هاي مزاحم تبليغاتي بود که از سوي وزير ارتباطات اعلام شد و در عين حال برخورد با دفاتر خدماتي فروش سيم‌کارت‌هاي غيرقانوني و لغو مجوز آن‌ها در دستور کار قرار گرفت.به گزارش ايسنا، سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي راه‌هاي گوناگوني را براي مقابله با پيامک‌هاي تبليغاتي در نظر گرفت، ازجمله اين‌که امکان شکايت از شماره‌هاي تبليغاتي با شماره‌هاي شخصي، ثابت و سرشماره‌هاي ديگر را فراهم کرد تا امکان قطع سرويس ارسال پيامک از اين شماره‌ها ايجاد شود. اما با توجه به اين‌که ارسال پيامک براي کسب‌وکارهاي مختلف، يکي از راه‌هاي بعضا آسان و ارزان تبليغات است، کسب‌وکارها حتي به خريد چندباره‌ سيم‌کارت‌ روي آورده و با شماره‌هاي شخصي به ارسال پيامک تبليغاتي اقدام مي‌کنند.

در اين راستا، محمدجواد آذري جهرمي - وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات - اظهار کرده بود: با توجه به اين‌که پس از شناسايي سرشماره‌هاي تبليغاتي، صاحبان کسب‌وکارها به تبليغ آن‌ها از طريق شماره‌هاي شخصي روي آورده‌اند، يکي از راه‌هاي جلوگيري از ارسال پيامک‌هاي تبليغاتي ناخواسته که حتي بدون شکايت افراد هم صورت‌ مي‌گيرد، مسدود کردن شماره‌هايي است که تعداد زيادي پيامک ارسال مي‌کنند. زماني که افراد با اين هدف سيم‌کارت مي‌گيرند، رگولاتوري آن‌ها را شناسايي مي‌کند، اما از آنجاکه گرفتن اين سيم‌کارت‌ها در جهت تبليغات براي افراد منفعت دارد، آن‌ها مرتب اين کار را ادامه مي‌دهند.

از سوي ديگر اما حسين فلاح جوشقاني -رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي- با اشاره به ساماندهي پيامک‌هاي تبليغاتي که با شماره‌هاي شخصي براي مشترکان تلفن همراه ارسال مي‌شود، تاکيد کرده که با توجه به نياز به ساماندهي پيامک‌هاي تبليغاتي که با شماره‌هاي شخصي ارسال مي‌شوند، ارتقاي سامانه 195 و راه‌اندازي بخش دريافت شکايات از طريق پيامک ضروري است که مشترکان تلفن همراه درصورت لزوم بتوانند پيامک تبليغاتي و شماره ارسال‌کننده را از طريق پيامک به سامانه 195 ارسال کنند.

او هم‌چنين با بيان اين‌که راهکار سلبي تا حدي جواب مي‌دهد اما چاره‌اي جز مديريت نيست، اظهار کرده بود: اين کسب‌وکارها، سيم‌کارت ارزان‌قيمت مي‌گيرند و تبليغات مي‌کنند که ما نيز برخورد مي‌کنيم و آن‌ها را مي‌بنديم، اما مطمئنا تا راهکار جايگزين تبليغات براي آن‌ها موجود نباشد، ادامه خواهند داد. ما به‌عنوان رگولاتوري قاعدتا نمي‌توانيم وارد محتواي اين تبليغات شويم اما براساس فرآيندهايي که وجود دارد، سيم‌کارتي که پيامک يک‌طرفه و بيش از حد مي‌فرستد را شناسايي و مسدود مي‌کنيم که تا حدود زيادي هم اين تبليغات کنترل شده است.

فلاح در پاسخ به اين‌که آيا رگولاتوري به عنوان مقررات‌گذار نمي‌تواند جلوي ارسال اين پيامک‌هاي تبليغاتي را بگيرد، اظهار کرد: رگولاتوري مقررات‌گذار است اما ما در يک حد مي‌توانيم مقررات‌گذاري کنيم و نه اين‌که حقي را از کسي سلب کنيم. ما در حد توانمان از ارسال اين پيامک‌ها جلوگيري کرده و با ارسال پيامک‌هاي انبوه که براي مقصد مزاحمت ايجاد کند، برخورد مي‌کنيم اما قانوني نداريم که کسي نتواند سيم‌کارت بگيرد و يا نتواند پيامک بيش از حد بفرستد.


 درخواست هواپيمايي‌ها از وزارت راه 

در نشستي با حضور مديران هواپيمايي و هلي کوپتري کشور مسائل، مشکلات و درخواست‌هاي آنها در حضور وزير راه و شهرسازي مطرح شد.به گزارش ايسنا، در نشستي که اخيرا با حضور مديران شرکت‌هاي هواپيمايي و هلي کوپتري با محمد اسلامي – وزير راه و شهرسازي – برگزار شد، مسائل و مشکلات موجود در صنعت حمل و نقل هوايي کشور با توجه به شرايطي که هم‌اکنون شرکت‌هاي هواپيمايي با آن مواجه هستند مطرح شد و طرفين به بيان نقطه‌نظرات و عمده مشکلات موجود در اين حوزه پرداختند.مقوله مربوط به تعزيرات و در نظر گرفتن جريمه براي شرکت‌هاي هواپيمايي، چالش‌هاي ارزي، دو فرودگاهي بودن تهران که هزينه‌هاي مضاعفي را براي شرکت‌هاي هواپيمايي به دليل جابجايي بين دو فرودگاه امام خميني (ره) و مهرآباد به وجود مي‌آورد، محدوديت‌هاي ناشي از تحريم اعمال شده از سوي آمريکايي‌ها، محدوديت ورود قطعات و تجهيزات در اين حوزه و لزوم بازنگري در اين رابطه، توجه هرچه بيشتر به مقررات و بخشنامه‌ها و نيز لزوم تغيير برخي مسائل در اين رابطه بخشي از مواردي بود که در اين نشست مطرح شد.علاوه بر اين مقوله مربوط به عوارض‌هاي متعددي که به بليت‌ها وضع شده است و دستگاه‌هايي از جمله شهرداري و هلال‌احمر را بدون اين‌که خدماتي ارائه دهند در برمي‌گيرد، کمبود نقدينگي در صنعت هواپيمايي کشور که منجر شده شرکت‌ها به سمت فروش چارتري پيش روند، زيان شرکت‌ها در خصوص زمين‌گير شدن هواپيماهاي توپولف، زيان شرکت‌هاي هواپيمايي بابت پرواز به مناطق غيراقتصادي و نرخ‌هاي تکليفي که در طول برنامه چهارم و پنجم توسعه وضع شده است، مشکلات کمبود ناوگان از سوي شرکت‌هاي هواپيمايي، وجود ماليات بر ارزش افزوده در خصوص بليت‌ها ... از ديگر مسائلي بود که در نشست مديران هواپيمايي کشور با وزير راه و شهرسازي مطرح شد.


 تريبون 

 شوراي‌عالي کار با دستور کار «افزايش حق مسکن» تشکيل مي‌شود

شوراي‌عالي کار با دو دستور کار «افزايش حق مسکن کارگران» و « اصلاح آيين دادرسي» برگزار مي شود و موضوع بازنگري در دستمزدِ امسال در دستور کار قرار ندارد.

به گزارش مهر، شوراي عالي کار به عنوان شوراي فرابخشي با حضور نمايندگان کارگري، کارفرمايي و دولت با دستور کار «افزايش حق مسکن کارگران» و «اصلاح آيين دادرسي» تشکيل جلسه مي‌دهد.پيش از اين نيز حاتم شاکرمي، معاون روابط کار وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي از افزايش حق مسکن کارگران و بررسي ميزان افزايش آن در نشست هفته جاري شوراي عالي کار خبرداده بود.

به گفته شاکرمي، افزايش حق مسکن به عنوان يکي از پارامترهاي فيش حقوقي هر چند ناچيز است، اما در افزايش مزد مي‌تواند موثر باشد.

بر اساس اين گزارش، افزايش ميزان حق مسکن کارگران در صورت تصويب و نهايي شدن در شوراي عالي کار بايد براي اجرايي شدن به تصويب هيأت وزيران برسد. در حال حاضر ميزان حق مسکن کارگران ماهيانه 40 هزار تومان است که آخرين بار در سال 95 با افزايش 20 هزار توماني به 40 هزار تومان رسيد.

بهاي وام مسکن ارزان شد

در ماه گذشته هر ورق از اوراق تسهيلات مسکن حدود 53 هزار تومان داد و ستد مي‌شد اما با اينکه در هفته گذشته قيمت هر تسه تا 61 هزار تومان هم بالا رفت، قيمت اکثر اين اوراق حدود 56 هزار تومان است.

به گزارش ايسنا، در ماه‌هاي گذشته با ايجاد رکود نسبي در بازار مسکن، هزينه وام مسکن کاهش يافت و براي مدت زماني حدود قيمتش 53 هزار تومان بود اما اين قيمت‌ها با گذشت يک دوره زماني با رشد مواجه شد.

در هفته گذشته قيمت اوراق تسهيلات مسکن بانک مسکن تا 61 هزار تومان هم رسيد اما امروز در فرابورس ايران تا لحظه انتشار اين گزارش، قيمت‌ها از 54 هزار تا 57 هزار تومان شناور بود.

قيمت امتياز تسهيلات مسکن بهمن ماه سال 1395 حدود 54 هزار و 900 تومان و قيمت تسه اسفند ماه 1395 معادل 1000 تومان گران‌تر است. همچنين قيمت هر ورق از اوراق تسهيلات مسکن فروردين ماه سال 1396 معادل 56 هزار تومان و قيمت تسه آذر ماه سال جاري 57 هزار و 200 تومان بود. مابقي اوراق نيز عمدتا در قيمت حدود 56 هزار تومان معامله مي‌شوند.در اين گزارش با توجه به قيمت هر ورق از اوراق تسهيلات مسکن به مبلغ 56 هزار تومان، هزينه وام مسکن براي قشرهاي مختلف محاسبه شده است. بر اين اساس، با توجه به اينکه زوج‌هاي تهراني براي دريافت وام 100 ميليون توماني مسکن بايد 200 برگه تسهيلات مسکن خريداري کنند، آن‌ها بايد 11 ميليون و 200 هزار تومان صرف خريد اين 200 برگ کنند. به اين مبلغ با احتساب 20 ميليون تومان وام جعاله که بابتش بايد 40 برگ تسه خريد بهادار 56 هزار توماني خريد، دو ميليون و 240 هزار تومان اضافه مي‌شود. در نتيجه در مجموع بايد براي دريافت وام 120 ميليون توماني مسکن، حدود 13 ميليون و 440 هزار تومان‌ صرف شود.


 نهادهاي مالي 

 ليگ نوين" با ميلياردها ريال جايزه براي پذيرندگان پرداخت نوين برگزار مي‌شود

بانک اقتصادنوين - شرکت پرداخت نوين با هدف ارتقاء کيفيت سرويس دهي و افزايش رضايت مشتريان، نخستين دوره جشنواره پذيرندگان خود با عنوان "ليگ نوين" را با همکاري بانک اقتصادنوين برگزار مي‌کند.

به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، در اولين دوره ليگ نوين که از بيستم دي ماه سال جاري آغاز و تا بيستم فروردين ماه 1398 ادامه خواهد داشت، تمامي پذيرندگان شرکت پرداخت نوين مي‌توانند با افزايش تراکنش‌هاي خود، ضمن کسب امتياز از جوايز اين ليگ در سه سطح "جوايز روزانه"، "جوايز ماهانه" و "جوايز ارزنده در پايان ليگ نوين" بهره‌مند شوند.

در جشنواره "ليگ نوين" 30 جايزه دو ميليون ريالي به صورت روزانه، سه جايزه 200 ميليون ريالي به صورت ماهانه و سه جايزه يک ميليارد ريالي در پايان دوره سه ماهه جشنواره به قيد قرعه به پذيرندگان حائز شرايط شرکت در قرعه‌کشي اهدا خواهد شد.

تعداد «سپهر دانش»ي‌ها از 80 هزار نفر گذشت

بانک صادرات - بيش از 80 هزار دانش‌آموز با دريافت اولين کارت بانکي خود از بانک صادرات ايران، استفاده از خدمات بانکداري الکترونيک را تجربه کردند.به گزارش روابط‌عمومي بانک صادرات ايران، تعداد دانش‌آموزان استفاده کننده از خدمات بانکداري الکترونيک اين بانک از زمان آغاز طرح «سپهر دانش» از 80 هزار نفر فراتر رفت که نشان از رويکرد اين بانک در ترويج فرهنگ بانکداري در ميان دانش‌آموزان و خانواده‌هاي آنان است.

بنابراين گزارش، هدف اصلي اين طرح که براي اولين بار در نظام بانکي کشور با مزيت‌هاي منحصر به فرد رونمايي شده، توسعه فرهنگ بانکداري و آشنايي بيشتر دانش‌آموزان با خدمات نوين بانکي است که توانسته اعتماد طيف قابل توجهي از دانش‌آموزان و خانواده‌هاي آنها را جلب کرده و روند روزافزون آن همچنان ادامه دارد.

در اين طرح با سقف تراکنش مالي 2 ميليون ريالي در هفته، دانش‌آموزان مي‌توانند از طريق تمامي درگاه‌هاي اينترنتي، خدمات بانکداري الکترونيک را دريافت کنند.

بيش از يک ميليون نصب همراه بانک تجارت در 3 ماه

بانک تجارت - همراه بانک تجارت مورد استقبال بيش از يک ميليون و سيصد هزار مشتري بانک تجارت و شبکه بانکي قرار گرفت.به گزارش روابط عمومي بانک تجارت، نسخه جديد همراه بانک تجارت که در مهر ماه در دسترس مشتريان قرار گرفت توانست با امکان جديد کارتهاي شتابي مورد استقبال مشتريان قرار گرفته و بيش از يک ميليون و سيصد هزار بار نصب شود.

اين نسخه بر روي سايت به نشاني mobilebank.tejaratbank.ir قرار گرفت و همزمان در فروشگاه هاي نرم افزار کافه بازار و ايران اپس ويژه گوشي هاي اندرويدي و سيب بانک و اپ استور ايراني ويژه دارندگان گوشيهاي با سيستم عامل IOS ارائه شده است.

در اين نسخه امکان استعلام تمامي انتقالات انجام شده از سوي مشتريان از طريق کارت، حساب و شبا درقسمت سوابق تراکنش فراهم شده است. کاربران نيزمي توانند سوابق تراکنش خود را به صورت موردي حذف کرده و چک و اقساط خود را ويرايش کنند. دسترسي به ماشين حساب در تمامي قسمتهايي که مبلغ وارد مي شود نيزاضافه شده است.

اپليکيشن همراه بانک تجارت درنسخه جديد امکان ذخيره سازي اطلاعات مشتريان بر روي فضاي ابري را فراهم کرده است. با اضافه شدن اين امکان، اطلاعات مشتريان در صورت پاک شدن اپليکيشن قابل بازيابي است.

عبور تسهيلات پرداختي بانک ملي به شرکت هاي دانش بنيان

بانک ملي - مانده تسهيلات پرداختي بانک ملي ايران به شرکت هاي دانش بنيان تا پايان آبان ماه سال جاري به 13 هزار و 370 ميليارد ريال رسيد.به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، با اعتقاد راسخ بانک به حمايت از فعاليت‌هاي دانش بنيان و پس از تاکيد دولت محترم بر اين موضوع، حمايت از تکنولوژي و ايده‌هاي نوين به طور جدي در دستور کار بانک ملي ايران قرار گرفته است.از اين رو طي سال‌ گذشته سه هزار و 102 ميليارد ريال و طي نيمه نخست سال جاري مبلغ شش هزار و 769 ميليارد ريال تسهيلات در اين زمينه توسط بانک ملي ايران پرداخت شده است.


 خبــر 

 دستور تسريع توسعه چابهار از سوي هندي‌ها

نزديک شدن به آمادگي بندر چابهار براي آغاز کارکرد کامل خود در کنار فرآهم بودن تسهيلات مالي از سوي هندي‌ها، مهم‌ترين مسائلي بودند که در سفر سه روزه وزير امور خارجه کشورمان به دهلي بر آن تاکيد شد، هر چند وجود برخي مشکلات و لزوم حل آن نيز در جلسات مقامات مختلف مطرح شد.به گزارش ايسنا، محمد جواد ظريف، وزير امور خارجه کشورمان در رأس يک هيأت بلند پايه سياسي-اقتصادي به هند سفر کرد و در اين بين اتفاقات، تصميمات و اظهارات طي سه روز حضور وي و هيات مربوطه در هند در مورد چابهار، يکي از مهم‌ترين مسائل اقتصادي کشور در برهه زماني کنوني به شمار آمد.

معافيت تحريمي چابهار سقف زماني ندارد

علي چگني -سفير ايران در دهلي- با بيان اين که ظرفيت‌هاي زيادي براي روابط اقتصادي بين ايران و هند وجود دارد، يادآور شد که بندر چابهار يک موقعيت ويژه و فوق‌العاده‌اي با مزيت‌هاي خيلي بالاي اقتصادي، سياسي و امنيتي دارد و به حفظ امنيت و گسترش دوستي‌ها در منطقه کمک مي‌کند و هم براي ما و هم هند، افغانستان و آسياي ميانه اهميت دارد و به حفظ دوستي‌ها و گسترش امنيت در منطقه کمک مي‌کند.وي صحبت‌هايش را اينگونه ادامه داد که اهميت چابهار از آنجاست که به بازار اروپا هم متصل مي‌شود، بنابراين گسترش همکاري‌ها در چابهار مورد اراده جدي طرف هندي است و تسهيلاتي که ما در چابهار فراهم کرده‌ايم جذابيت لازم براي جذب سرمايه گذاران هندي را فراهم مي‌کند.

سفير ايران در دهلي تاکيد کرد که علاوه بر اين، امکاناتي همانند بخشودگي مالياتي 20 ساله و مزاياي ديگر براي سرمايه‌گذاران وجود دارد. يکي از بندهايي که پيش‌بيني کرديم در مکانيسم مالي و بانک مرکزي دو کشور امضا کردند استفاده از همين پول براي سرمايه‌گذاري طرفين است، ضمن اينکه معافيت تحريمي چابهار سقف زماني ندارد و يک بندر بسيار مهم و استراتژيک است که به اقيانوس هند متصل است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته