جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6044

مديرکل تامين اجتماعي کهگيلويه و بويراحمد:
ضرورت گسترش روحيه شادابي و نشاط درميان سالمندان و بازنشستگان

مدير عامل شرکت واحد اتوبوسراني تبريز و حومه:
توقف اتوبوسهاي شرکت واحد به دليل کمبود لاستيک

معاون عمراني استاندار قزوين:
کاهش آمار تصادفات منجر به فوت در قزوين


خبــر


در استان


 مديرکل تامين اجتماعي کهگيلويه و بويراحمد:
 ضرورت گسترش روحيه شادابي و نشاط درميان سالمندان و بازنشستگان 

 ياسوج-ربيعي

مديرکل تامين اجتماعي کهگيلويه و بويراحمد گفت:در حال حاضر 12 هزار و 652 بازنشسته و مستمري بگير اصلي زير پوشش سازمان تامين اجتماعي در استان کهگيلويه و بويراحمد قرار دارند .به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج، دومين همايش آموزشي ارتقاي سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمري بگيران سازمان تامين اجتماعي با حضور بيش از 200 نفر از بازنشستگان و مستمري بگيران در گچساران برگزار شد. مديرکل تامين اجتماعي کهگيلويه و بويراحمد در اين همايش، دوره بازنششستگي و سالمندي را دوره بلوغ فکري و انباشت تجربه ها توصيف کرد و گفت: درآموزه هاي اسلامي بر احترام و تکريم سالمندان تاکيد فراوان شده است و سازمان تامين اجتماعي نيز توجه به سلامت و نيازهاي روحي و رواني بازنشستگان و سالمندان را جزء اولويتها و سياستهاي خود محسوب ميکند .

عباس نورمحمدي افزود: اميد به زندگي،تندرستي و گسترش روحيه شادابي و نشاط در خانواده ها از جمله ميان سالمندان و بازنشستگان امري ضروري است که علاوه بر کاهش هزينه‎هاي درماني ، به حاکم شدن نشاط اجتماعي در جامعه کمک ميکند .وي بيان کرد:هزينه‎هاي بالاي درماني براي خانواده ها مشکلات زيادي ايجاد ميکند و بايد تلاش کنيم با رفتارهاي صحيح بهداشتي و خودمراقبتي، از بيماريها و آسيبهاي جسمي و روحي پيش گيري کنيم و اين هزينه‌ها را کاهش دهيم . نورمحمدي گفت: هدف سازمان تامين اجتماعي از برگزاري اين دوره‎ها اين است که بازنشستگان و سالمندان را با بيماريهاي رايج در دوران پيري و خطرات آنها آشنا سازد و با آموزش خودمراقبتي و تغذيه سالم از مخاطرات زندگي آنان بکاهد .


 مدير عامل شرکت واحد اتوبوسراني تبريز و حومه:
 توقف اتوبوسهاي شرکت واحد به دليل کمبود لاستيک 

 تبريز-توفيقي

مدير عامل شرکت واحد اتوبوسراني از توقف اتوبوسها به دليل کمبود لاستيک خبر داد.فرخ جلالي مديرعامل اين شرکت با اعلام اين مطلب افزود:تامين لاستيک با سايز مناسب بالاخص براي اتوبوسهاي بنز 315 در حال حاضر با مشکل مواجه شده و اين امر مشکلاتي را در امر خدمات رساني براي ناوگان اتوبوسراني بوجود آورده است.

جلالي بابيان اينکه اتوبوس‌ها همواره به تعميرات دوره‌اي، تعويض روغن و قطعات مصرفي نياز دارند افزود: به همين دليل همواره تعدادي از اتوبوس‌ها به دليل کمبود قطعات و لوازم مورد نياز و همچنين نبود نقدينگي و عدم تخصيص اعتبار در تعميرگاه‌ها متوقف هستند .

وي در ادامه افزود: در حال حاضر تعداد 30 دستگاه اتوبوس در بخش دولتي و خصوصي به علت نبود لاستيک متوقف هستند و اميدواريم با حل اين مشکل، اتوبوسهاي فوق در چرخه حمل و نقل عمومي قرار گيرند. مديرعامل شرکت واحد اتوبوسراني تبريز و حومه در پايان گفت: مکاتباتي براي تهيه لاستيک اتوبوسها با فرماندار محترم و مدير کل محترم صنعت و معدن انجام شده است که اميدوار هستيم با تامين هر چه زودتر اين تايرها بتوانيم خدمات حمل و نقل عمومي ايمن و مناسب براي شهروندان و مسافرين عزيز ارائه نماييم.در غير اينصورت اگر تهيه لاستيک به اين روال پيش رود ارائه خدمات مطلوب به شهروندان با مشکل روبرو خواهد شد.


 معاون عمراني استاندار قزوين:
 کاهش آمار تصادفات منجر به فوت در قزوين 

 قزوين-خردمند

معاون عمراني استاندار گفت: در استان قزوين آمار تصادفات منجر به فوت در مقايسه با سال گذشته 6 درصد کاهش يافته است."علي فرخ زاد" در جلسه کميسون مديريت اجرايي ايمني حمل و نقل استان با بيان اينکه صيانت از نفس آدمي يک وظيفه فردي و اجتماعي به شمار مي رود، خاطر نشان کرد: گرچه آمار تصادفت منجر به فوت در استان کاهش داشته است اما همين مقدار نيز بسيار زياد است و مي‎بايست با اجراي سياستهاي لازم در جهت ارتقاي سطح ايمني راههاي استان ،آسيب شناسي نقاط پرحادثه و فرهنگ سازي و اصلاح رفتارهاي ترافيکي رانندگان و افزايش ايمني در رانندگي اين آمار را به حداقل ممکن برسانيم.

وي در خصوص تردد ماشين آلات سنگين معادن در راه‎هاي روستايي تاکيد کرد: ماشين آلات سنگين معادن که مبادرت به حمل بار بيش از حد مجاز مي‎نمايند باعث تخريب زيرساختها و راه‎هاي روستايي خواهند شد و مسئولين متولي امر مي‎بايست با کنترل مضاعف و نصب باسکول در معادن از اين امر جلوگيري به عمل آوردند.معاون عمراني استاندار ساماندهي غرفه‎هاي موجود در آزاد راه‎ها و جاده‎هاي استان را بسيار ضروري برشمرد و گفت: براي جلوگيري از ترافيک بالاخص در حاشيه ايستگاه‌هاي اخذ عوارض در اتوبانها ، مي‌بايست در اسرع وقت نسبت به ساماندهي غرفه‌هاي مستقر در جاده‌هاي استان اقدام کرد.


 خبــر 

 رئيس جهاد کشاورزي کهگيلويه و بويراحمد:

پوشش 44 هزار هکتاري گلخانه‎اي درکهگيلويه و بويراحمد

ياسوج-ربيعي

رئيس جهاد کشاورزي کهگيلويه و بويراحمد گفت: 33 هزار هکتار از اراضي آبي ما زير پوشش آبياري نوين قرار دارد.

به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج ، الياس تاج الديني تاکيد کرد: طي دهه فجر سال جاري بهره برداري از 23 طرح و کلنگ زني 7 طرح را خواهيم داشت.

تاج الديني با بيان اينکه طرحهاي کلنگ زني 57 ‌نفر اشتغال زايي را محقق ميکند، ابراز داشت: ظرفيت اشتغال زايي پروژه هاي افتتاحي 539 نفر است.

وي افزود:اعتبار طرح هاي کلنگ زني 83 هزار ميليون ريال و مجموع اعتبار طرح هاي کلنگ زني و افتتاح 440 هزار ميليون ريال است.

‌تاج الديني تصريح کرد:وزارت جهاد کشاورزي مسئول تامين و امنيت مواد غذايي کشور است و در اين بخش تاکنون مشکلي وجود نداشته است و با کمک مردم مي توان از مشکلات و موانع عبور کرد.

تاج الديني خشک سالي ها را عامل ديگر موثر بر روند و وضعيت توليد محصولات دانست و گفت:با برنامه ريزي در محورهاي افزايش بهره وري آب، بهبود کيفيت بذور، استفاده از تکنولوژي و افزايش راندمان با استفاده از روش هاي نوين آبياري محقق شده است.

33 هزار هکتار از اراضي آبي ؛ زير پوشش آبياري نوين

وي افزود: در حال حاضر 33 هزار هکتار از اراضي آبي ما زير پوشش آبياري نوين قرار دارد.

تاج الدين با اشاره به پوشش 44 هزار هکتاري گلخانه‎اي در استان، عنوان داشت: برنامه ريزي براي ارتقاي اين ظرفيت انجام شده است.

رئيس جهاد کشاورزي استان با بيان اينکه پيش از انقلاب تنها 2630 هکتار سطح باغات استان بود، عنوان داشت: در حال حاضر 38 هزارو 331 هکتار سطح باغات استان است و در اين حوزه توليد 260 هزار تن محصول عملياتي شده است.

وي افزود:تحقق اين ظرفيت در حالي است که پيش از انقلاب 22 هزار تن حجم توليدات باغي استان بود.

تاج الديني به حوزه شيلات اشاره کرد و بيان داشت: پيش از انقلاب توليد صنعتي در حوزه شيلات نداشتيم، اما در حال حاضر توليدات اين بخش به 17 هزار تن رسيده است.وي افزود:همچنين توليد گوشت مرغ به روش صنعتي از 190 ‌تن پيش از انقلاب به 12 هزار تن رسيده است.

رئيس جهاد کشاورزي استان گفت: توليد تخم مرغ صنعتي استان پيش از انقلاب صفر بوده که در حال حاضر 3785 تن توليد تخم مرغ در استان داريم.

تاج الديني افزود: در حوزه توليد گوشت قرمز به روش صنعتي، پيش از انقلاب توليد 23 تني داشتيم که اين ميزان به 14 هزارو 800 تن رسيده است.

عمليات پاکسازي و جمع‎آوري دام‎هاي زير آبي در لنگرود

رشت-سيده حديث ميرزاده

عمليات پاکسازي دام هاي زير آبي توسط مامورين يگان حفاظت محيط باني چاف و چمخاله در لنگرود انجام گرفت و تورهاي زيرآبي از تالاب كياكلايه لنگرود جمع آوري شد.

به گزارش روابط عمومي حفاظت محيط زيست استان گيلان، مأمورين يگان حفاظت محيط زيست چاف و چمخاله در استخر شماره 4 تالاب کياکلايه تورهاي زير آبي را جمع آوري و تالاب را از دام‎هاي مذکور پاکسازي نمودند.

سيدامين نجات رييس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان لنگرود افزود: به دليل حضور پرندگان مهاجر در اين آبگير، گهگاه كه اين پرندگان در زير آب شيرجه مي‎روند در درون دام‎هاي زير آبي به دام افتاده و به دليل نرسيدن اکسيژن دچار خفگي ميگردند.

استاندار قزوين:

فعاليت مراکز توليد مواد غذايي بدون مجوز، متوقف شود

قزوين-خردمند

استاندار قزوين گفت: براي تضمين سلامت مردم از فعاليت مراکز توليد و توزيعي مواد غذايي بدون مجوز جلوگيري شود.

شوراي استاندارد استان قزوين به رياست استاندار قزوين و با حضور وحيد مرندي مقدم معاون نظارت سازمان ملي استاندارد و مديران دستگاه‌هاي اجرايي در استانداري قزوين تشکيل شد.

عبدالمحمد زاهدي در اين جلسه اظهارداشت: موضوع بازرسي تاسيسات و موتورخانه ادارات دولتي و حتي خصوصي کار خوبي است و مي تواند از آلودگي‌ها جلوگيري کند.

وي بيان کرد: در اين ميان بايد موتورخانه برج‎هاي مسکوني هم تحت پوشش باشد زيرا بخشي از آلايندگي‎ها ناشي از اين تاسيسات است.

وي گفت: در خصوص کاليبراسيون ترازوها بايد مراقبت شود تا کم فروشي نشود و اگر اصناف آمادگي دارند از خودشان براي اجراي طرح استفاده شود اما اگر همکاري نشد اداره استاندارد اقدام کند.زاهدي درخصوص توجه بيشتر به استاندارد مواد غذايي بويژه سرکه هم اظهارداشت:درخصوص سرکه طبيعي، صنعتي و تقطيري بايد کارشناسان اظهارنظر کنند اما در مجموع همه مراکزي که مواد غذايي را بدون مجوز توليد مي‎کنند بايد برخورد شود و مانع فعاليت آنها شد.

استاندارقزوين تصريح کرد: با مراکز زيرزميني توزيع و توليد مواد غذايي در استان برخورد قانوني و جدي شود.


 در استان 

 جانشين انتظامي ايلام:

عامل انساني؛ شاه کليد حل مشکل ترافيک

ايلام -خبرنگار آفرينش

جانشين انتظامي ايلام با اشاره به اينکه 70 درصد تصادفات به علت خطاهاي انساني است، افزود: آموزش و فرهنگسازي مي‌تواند نقش بسزايي در کاهش اين خطرات داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ما، سرهنگ حسن کاظمي در مراسم افتتاح طرح بانو يار پليس در محل انتظامي استان اظهار داشت: در بحث ترافيک بايد تمرکز بيشتر بر کار فرهنگي باشد تا بتوان عامل انساني را با شرايط موجود هماهنگ کرد.

وي با بيان اينکه نيروي انتظامي مسئول اجراي نظم ترافيکي در جامعه است، عنوان کرد: بايد ساير ادارات بر اساس وظيفه‌اي که براي آنان تعيين شده با پليس همکاري و بستر لازم را فراهم کنند.

کاظمي با بيان اينکه شاه کليد حل مشکل ترافيک عامل انساني است، گفت: حتي اگر زيرساختهاي مناسب وجود نداشته باشد اين انسان است که بايستي خود را با شرايط موجود وفق دهد و بر اساس آن رانندگي خود را تنظيم و در محورهاي مواصلاتي کشور تردد کند.

جانشين انتظامي استان ايلام خاطر نشان کرد: نيروي انتظامي و مردم بايستي همسو و مکمل هم باشند تا پليس بتواند نظم ترافيکي را به خوبي ايجاد کند.

معاون عمراني استاندار قزوين:

مولفه‎هاي لازم براي مکان جديد بهزيستي لحاظ شود

قزوين-خردمند

معاون عمراني استاندار تاکيد کرد: مکاني که براي انتقال بهزيستي در نظر گرفته ميشود ، بايد مولفه‎هاي مورد نياز بهزيستي را دارا باشد.

در جلسه بررسي انتقال بهزيستي که با حضور مديرکل بهزيستي، مديرکل دفتر امور فني و حمل و نقل و ترافيک ، رئيس شوراي شهر قزوين ، مديرکل راه و شهرسازي و ديگر مسئولين برگزار شد، "علي فرخ زاد" انتقال بهزيستي از محل فعلي به مکاني ديگر را گامي مثبت در راستاي اهداف بازآفريني شهري دانست و گفت: با توجه به کمبود فضاي سبز در منطقه پيرحصار، انتقال مجموعه بهزيستي، فضايي مناسبي با درختان کهن براي اجراي اهداف بازآفريني شهري فراهم مي‎آورد که به ارتقاي کيفيت زندگي در آن منطقه منجر ميشود.

وي در خصوص مکان در نظر گرفته شده براي انتقال بهزيستي تاکيد کرد: اين مکان مي‎بايست تمام مولفه‎هاي مورد نياز براي اداره بهزيستي را دارا باشد تا مراجعين اين اداره دچار مشکل نشوند.

معاون عمراني استاندار افزود: مطابق برنامه زمانبندي قيمت زمين فعلي و مکاني که براي انتقال بهزيستي در نظر گرفته شده توسط کارشناسان مشخص شود و براي تعيين تکليف مدرسه واقع در اراضي بهزيستي نيز در اسرع وقت جلسه اي با مديرکل آموزش و پرورش استان تشکيل شود.

معاون اقتصادي و مالي شرکت فولاد مبارکه اصفهان منصوب شد

اصفهان-بهروز راعي

مديرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با صدور حکمي، مهندس طهمورث جوانبخت را به معاونت اقتصادي و مالي شرکت فولاد مبارکه اصفهان منصوب کرد.

مهندس حميد رضا عظيميان مديرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با تقدير از خدمات بي شائبه دکتر اميرحسين نادري ، مهندس طهمورث جوانبخت را به معاونت اقتصادي و مالي بزرگترين شرکت توليد کننده آهن اسفنجي جهان منصوب کرد.

به گزارش خبرنگار ما، مهندس طهمورث جوانبخت از طريق آزمون استخدامي سال 79 شرکت فولاد مبارکه در رده کارشناسي و با مدرک تحصيلي کارشناسي مديريت صنعتي از دانشگاه اصفهان پذيرش و در مشاغل کارشناسي مشغول خدمت گرديد و مدارج و سلسله مراتب را از کارشناسي و رياستي و مديرتي طي و بيش از 10 سال سابقه در مشاغل مديريتي را در فولاد مبارکه در کارنامه خود دارد .

فرماندار رباط کريم:

نيازمند توسعه زيرساخت‎هاي فرهنگي و هنري هستيم

رباط کريم-اصغري

فرماندار شهرستان رباط کريم در جمعي از نخبگان هنري شهرستان رباط کريم گفت: هنر ابزار مهمي در ارتقاي فرهنگ جامعه است که هنرمند نقش اجراي آن را دارد.

به گزارش خبرنگار ما؛ سيد مهدي ساداتي در اين ديدار اظهار داشت: استفاده بهينه از هنرمندان به عنوان سرمايه هاي جامعه، نيازمند عزم ملي است و هنر بعنوان ابزار تاثير گذار در فرهنگ سازي نقش مهمي را ايفا مي کند.فرماندار رباط کريم تاکيد کرد: هنرمندان مي توانند از ظرفيت سخت افزاري شهرستان در اجراي بهتر برنامه‎هاي فرهنگي و هنري استفاده نمايند و موجب اعتلاي شهرستان شوند.وي به نقش هنر در کنترل آسيب‎ها و بزهکاري‎هاي جامعه اشاره و بيان کرد :امروزه هنر علاوه بر اينکه به عنوان روشي براي بيان و غلبه بر هيجانات و تنش‌هاي روحي و رواني در جامعه نقش آفريني مي‌کند، يکي از اصلي‌ترين راه‌ در پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي نيز محسوب مي‌شود.

ساداتي همچنين ابراز کرد:نرخ جمعيت شهرستان رباط کريم در حال افزايش است به همين نسبت نيز نيازمند توسعه زير ساختهاي فرهنگي و هنري هستيم که با پيگيري‌هاي صورت گرفته مجتمع فرهنگي در شهرستان ساخته مي‌شود.

معاون عمراني استاندار قزوين:

روندساخت بيمارستان الوند تسريع شود

قزوين-خردمند

معاون عمراني استاندار تاکيد کرد:باتوجه به اهميت احداث بيمارستان الوند در راستاي خدمت رساني و تامين نيازهاي مردم ضروري است روند ساخت اين بيمارستان تسريع شود.

"علي فرخ زاد" درجلسه بررسي عملکرد پروژه بيمارستان امام علي الوند و علت توقف آن که با حضورجانشين معاون توسعه و معاون عمراني دانشگاه علوم پزشکي و پيمانکار پروژه برگزار شد ، گفت : باتوجه به اهميت احداث بيمارستان مذکور ، کارفرما و شرکت پيمانکار با تعاملات بيشتر طبق برنامه زمانبندي نسبت به سرعت بخشي ساخت بيمارستان اقدام نمايند.

وي رعايت ضوابط فني و اجراي کيفي پروژه را بسيار حائز اهميت دانست و گفت: ملاحظات ايمني و فني ساختمان بيمارستان از خطوط قرمز ما است و بايد به‌صورت دقيق رعايت شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته