جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6047


افتتاح اولين کارگاه توليدي حمايتي براي اشتغال معتادان بهبود يافته


رونمايي از بزرگترين کيک کشور در زنجان


خبــر


در استان


 افتتاح اولين کارگاه توليدي حمايتي براي اشتغال معتادان بهبود يافته  

 بهارستان-اصغري

فرماندار بهارستان از افتتاح اولين کارگاه توليدي حمايتي براي اشتغال معتاد بهبود يافته خبر داد. به گزارش خبرنگارما، بيژن سليمان پور در اين خصوص گفت: با توجه به اينکه معتادان بهبود يافته پس از ترخيص به دلايل مختلفي از طرف خانواده تردد ميشوند و يا با نگاه و ديد منفي شرايط اشتغال براي آنان فراهم نمي شود اين کارگاه کمک خوبي براي اشتغالزايي آنان مي کند.

وي کارگاه توليدي حمايتي ايجاد شده را در زمينه خياطي و قالي بافي عنوان کرد و گفت:اين امر علاوه بر يادگيري باعث ايجاد اشغال و کسب درآمد ميشود، از سويي آنان پس از ترخيص با ايجاد اشتغال ديگر به سمت مواد مخدر روي نمي‎آورند.

فرماندار بهارستان اعتبار اين پروژه را 1 مليليارد و 130 ميليون ريال اعلام کرد و گفت:اين کارگاه در روستاي امامزده باقر (ع) بخش گلستان ايجاد شده و در دهه مبارک فجر سال جاري افتتاح خواهد شد.

 


 رونمايي از بزرگترين کيک کشور در زنجان 

 زنجان - قربان زاده

رئيس سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري زنجان از رونمايي بزرگترين کيک کشور به طول 40 متر به مناسبت جشن چهلمين سال انقلاب اسلامي خبر داد. مريم شعباني با اعلام اين خبر گفت: اين برنامه در دهه فجر انقلاب اسلامي در محل کارخانه کبريت زنجان با حضور مسئولان شهري و عموم شهروندان زنجاني برگزار شد.

اين مقام شهري زنجان بر لزوم پربار برگزار شدن برنامه‎هاي دهه فجر با هدف يادآوري ارزشهاي ناب انقلاب اسلامي در4 دهه گذشته تاکيد کرد و اظهار اميدواري کرد؛ بايد بتوانيم به مسئوليت خود در بارور شدن مشي انقلاب اسلامي عمل کنيم.


 خبــر 

 مديرعامل شرکت مخابرات گلستان:

بهره مندي 975 روستاي گلستان از اينترنت پرسرعت

گرگان-قهرمان

مديرعامل شرکت مخابرات استان گلستان گفت: اکنون بيش از90 درصد روستاهاي استان گلستان از ارتباط برخوردار هستند و 975 روستاي استان گلستان از اينترنت پرسرعت بهره‌مند شده‌اند.

غلامعلي شهمرادي اظهارداشت: زندگي انسان‌ها وابسته به فناوري اطلاعات است و مردم امروز با استفاده از فناوري اطلاعات بيشتر امورات خود را پيش مي‌برند.

مديرعامل شرکت مخابرات استان گلستان گفت: در استان گلستان توسعه‌هاي خوبي در بخش‌هاي مخابراتي داشته‌ايم و 740 هزار پورت تلفن و 620 هزار مشترک تلفن ثابت در استان وجود دارد.

شهمرادي گفت: هم‌اکنون با وجود اينکه برخي از روستاهاي استان در نقاط صعب‌العبور قرار دارند، اکنون همه روستاهاي استان داراي ارتباط هستند و اين خدمات براي همه مشترکان مهيا شده است.

وي اظهار کرد: اکنون بيش از 90 درصد روستاهاي استان گلستان از ارتباط برخوردار هستند و 975 روستاي استان گلستان از اينترنت پرسرعت بهره‌مند شده‌اند.

شهمرادي اظهارداشت: اکنون بيش از 1100 تکنولوژي 3G و 4G در استان مهيا شده و در راستاي ارتقاء کيفيت شبکه هم اقدامات خوبي در استان انجام شده است.

وي افزود: اجراي طرح نسيم وفاداري را نيز براي نخستين بار در کشور و استان آغاز کرديم و براي همه افرادي که درخواست خدماتي از مخابرات را دارند فردي را براي پيگيري ارائه اين خدمات انتخاب و معرفي کرديم.

مديرعامل شرکت مخابرات استان گلستان گفت: همه مشکلات فني شبکه و ارائه سرويس ها در کارگروه‌هاي تخصصي رصد و رفع خواهد شد و همه خطوطي که ناپايدار است را شناسايي کرديم و به دنبال نوسازي و بازسازي مسير هستيم که اين کار آغاز شده است.

رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي اروميه:

20 پروژه؛ آماده افتتاح در ايام دهه فجر

اروميه- يزدان پناه

صادق حبيب زاده از ارائه گزارشي از عملکرد حوزه راهداري قبل و بعد انقلاب به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي پرداخت.

صادق حبيب زاده رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي شهرستان اروميه ضمن تبريک به مناسبت فرارسيدن ايام ا... دهه فجر گفت: تبيين دستاوردهاي انقلاب اسلامي يکي از مهم ترين برنامه هاي کشور و در زيرمجموعه حوزه راهداري است چرا که ارائه گزارشي از آمار و اطلاعات قبل و بعد انقلاب خود نمونه بارزي از دستاوردها علي الخصوص در بخش راه و راهداري است.

وي با بيان رشد 84 درصدي روستاهاي آسفالته بعد انقلاب در شهرستان اروميه تصريح کرد: مجموع کل روستاهاي آسفالته قبل انقلاب 101 روستا بوده که اين رقم در سالهاي بعد انقلاب تاکنون به 420 روستا رسيده است.لازم به يادآوري است: شهرستان اروميه داراي 611 روستا مي‌باشد.

حبيب زاده در ادامه با اشاره به تشريح جزئيات آسفالت راه‎هاي روستايي قبل و بعد انقلاب اشاره کوتاهي کرد و اين چنين توضيح داد: با توجه به آمار ده ساله حوزه راهداري ،ميزان پيشرفت عمران و آباداني روستاها براساس معيارآسفالت تعداد روستاها از سال 57 تا سال 67 به ميزان 18 درصد رشد،از سال 67 تا 77 به ميزان 23 درصد و اين مقدار از سال 77 تا 87 با رشد 45 درصدي و در نهايت براساس آخرين گزارش آماري اين ميزان در سال 87 تا 97 به رشد 84 درصد دست يافته است که اين خود گوياي دستاوردهاي انقلاب اسلامي و توجه ويژه دولت به بحث توسعه روستايي است.

اين مقام مسئول در ادامه خبر از 20 پروژه آماده افتتاح شهرستان اروميه در ايام دهه فجر ياد کرد و افزود:اين پروژه‎ها در بخشهاي مرکزي ، انزل ،نازلو و سيلوانا با اعتباري بالغ بر 41 ميليارد و 700 ميليون ريال آماده افتتاح و بهره‎برداري هستند.

رئيس اداره در ادامه به بهره مندي 91 درصدي خانوار روستايي از راه آسفالته اشاره کرد و يادآور شد: پيشرفت آمار روستاهاي آسفالته قبل از انقلاب از 17 درصد به 69 درصد قابل ملاحظه است.

حبيب زاده در پايان نگاه گذرايي به 28 پروژه به اتمام رسيده طي دو سال اخير کرد و اين چنين خاتمه داد: طي سال 96 و 97 ،28 پروژه عمراني در بخشهاي مختلف شهرستان اروميه با اعتباري بالغ بر 49 ميليارد ريال به اتمام رسيده و 15 هزار خانوار روستايي از مزاياي راه آسفالته مناسب و مطابق با شاخص هاي استاندارد کشوري برخوردار شدند.

راه‌اندازي مرکز درمان ناباروري در خرم‌آباد

با آغاز به‌کار و فعاليت مرکز درمان ناباروري برکت جهاد دانشگاهي خرم‌آباد، با کمک بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره)، تحولي بزرگ در حوزه‌ي سلامت، بهداشت و درمان استان لرستان و ساير استان‌هاي غربي کشور رخ داده است.

به گزارش روابط عمومي بنياد برکت، براي احداث، آماده‌سازي و تجهيز مرکز درمان ناباروري برکت جهاد دانشگاهي خرم‌آباد که با کمک بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) راه‌اندازي شده، بيش از 110 ميليارد ريال هزينه شده است.

اين مجموعه‌ي درماني با 2500 مترمربع مساحت در دي‌ماه امسال و در جريان سفر دکتر محمد مخبر، رييس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) به استان لرستان افتتاح و به بهره‌بر‌داري رسيد.

خدمات مرکز درمان ناباروري برکت جهاد دانشگاهي خرم‌آباد از مشاوره تا انجام تمامي فرآيندهاي درمان ناباروري براي زوج‌هاي نابارور را شامل مي‌شود.اين مرکز با برخورداري از امکاناتي هم‌چون آزمايشگاه، اتاق عمل و امکانات تعيين جنسيت، يک مجموعه‌ي درماني کامل است و به‌لحاظ تجهيزات و نيروي انساني، جزو مراکز شاخص درمان ناباروري در کشور محسوب مي‌شود.

اين مرکز درماني تا پايان سال به بيش از يک‌هزار زوج نابارور خدمات ارايه مي‌دهد و قابليت پذيرش 3 هزار زوج را در طول سال دارد. با توسعه‌ي مرکز درمان ناباروري برکت جهاد دانشگاهي خرم‌آباد در آينده‌اي نزديک، غرب کشور به‌طور کامل به لحاظ ارايه‌‌ي خدمات درماني ناباروري تحت پوشش قرار خواهد گرفت.هم‌چنين هزينه‌هاي درمان در اين مرکز جهت رفاه حال بيماران با تعرفه‌ي دولتي و به شکل حداقلي است.

احداث و توسعه‌ي مرکز درمان ناباروري برکت جهاد دانشگاهي خرم‌آباد نزديک به 9 ماه زمان برده و 40 نفر شامل کادرهاي پزشکي، درماني و خدمات به‌طور مستقيم در اين مرکز مشغول به کار شده‌اند. هم‌چنين براي رفاه حال و اسکان بيماراني که از خارج استان براي درمان به اين مرکز مراجعه مي‌کنند، يک مجتمع اقامتي نيز درنظر گرفته شده است.


 در استان 

 فرماندار شهريار:

برگزاري 400 برنامه مختلف در ايام دهه فجر

شهريار-برزگر

139 پروژه با اعتبار بالغ بر 775ميليارد تومان در شهريار کلنگ‌زني و افتتاح مي‌شود‌.فرماندار شهريار ضمن بيان مطالب فوق گفت:حدود775ميليارد تومان پروژه در بخش‌هاي دولتي و خصوصي در دهه فجر در شهرستان شهريار کلنگ‌زني و افتتاح مي‌شود که افتتاح 11 پروژه آموزشي، 22 پروژه خدماتي، 19 پروژه ورزشي و6 پروژه بهداشت و درمان ،10پروژه فرهنگي ،6پروژه در حوزه آب و فاضلاب و.... از جمله اين پروژه‌‌ها است.وي پروژه هاي شاخص شهرستان را احداث ساختمان شهرداري منطقه يک انديشه،مهدکودک و باغ کودک که بزرگترين مهدکودک احداثي کشور است،گلخانه دهمويز،آب‌رساني به فرارت و اصيل آباد از حق آبه کرج عنوان نمود و افزود:تقريبا 50 الي 60درصد از اعتبار اين پروژه‎ها از ارزش افزوده‌اي است که فرمانداري آن را تزريق کرده است.

فرماندار شهريار از کارهاي مهم شهرستان به خريد نردبان آتش نشاني شهرداري شهريار و 2 جرثقيل براي شهرداري وحيديه و شاهدشهر در مواقع بحران اشاره نمود .

مهندس طاهري از ايجاد تيم بازرسي فرمانداري شهرستان شهريار از ادارات خبر داد و خاطرنشان کرد: اين تيم بايد يکبار در ماه گزارشي مبسوط در جهت پاسخگويي به اربابان رجوع، نوع نظم ادارات حضور مسئولين ذيربط و مديريت ادارات ارائه شود و اين موارد ارزيابي خواهد شد و نظارتها مستمر خواهد بود تا بتوان با گلايه‌ها و نارضايتي‌هاي مردم آشنا شويم و متخلفين و کساني که کوتاهي ميکنند را شناسايي کنيم.

وي ادامه داد:در ايام دهه فجر حدود 400برنامه مختلف (جشن،افتتاحيه،کلنگ زني ،برنامه هاي فرهنگي و محوري)هر روز در يک شهر با حضور مسئولين استاني و کشوري خواهيم داشت.

افتتاح پالايشگاه شير شهريار در سال آينده

فرماندار شهريار در ادامه ضمن قول مساعد براي افتتاح پالايشگاه شير شهريار در سال آينده گفت: کلنگ پروژه پالايشگاه شير در شهريار به زمين خورده که 600 ميليارد آورده دارد و زمينه اشتغال براي بيش از 10 هزار نفر مستقيم و50هزار نفر را به صورت غيرمستقيم اشتغال‌آفريني مي‌کند.

وي در پايان به نمايشگاه دستاوردهاي 40ساله انقلاب در شهريار اشاره نمود و گفت:کليه ادارات شهرستان در 90غرفه دستاوردهاي يکساله و 40ساله انقلاب را در ديد عموم قرار ميدهند که بازديدهاي مختلفي وجود دارد و هر روز نيز جشنواره برگزار ميشود.

بازديد شهردار تبريز از ايستگاه مترو ميدان ساعت

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز از روند تکميل ايستگاه مترو ميدان ساعت بازديد و بر ضرورت تسريع در روند اجراي آن تاکيد کرد.

ايرج شهين باهر به همراه تعدادي از مديران شهرداري تبريز از روند پيشرفت ايستگاه مترو تبريز در ميدان ساعت بازديد کرد.

شهين باهر در اين بازديد ضمن تاکيد بر لزوم تسريع در روند تکميل ايستگاه، اظهار کرد: با توجه به اينکه ميدان ساعت در محوطه مرکزي شهر قرار گفته است و روزانه رفت و آمدهاي متعددي در آن منطقه اتفاق مي‎افتد، تکميل اين ايستگاه ميتواند در کاهش ترافيک بازار تبريز تاثيرگذار باشد.

وي همچنين از توجه ويژه به تکميل ايستگاه‎هاي مترو تبريز در بودجه سال 98 شهرداري خبر داد و گفت:براي تسريع در روند پيشرفت قطار شهري تبريز، همکاري دولت و نيز تخصيص بودجه‎هاي ملي ضروري است.

ادامه گشت و کنترل شکار و صيد غير مجاز در تالاب انزلي

رشت-سيده حديث ميرزاده

به‌گزارش روابط عمومي محيط زيست گيلان ، احسان هادي پور رييس اداره محيط زيست بندرانزلي گفت :محيط بانان مستقر در سرمحيط باني قلمگوده و محيط باني سرخانکل بطور مداوم و شبانه روزي نسبت به پايش تالاب بين‎المللي اقدام مي‎نمايند .

هادي پور افزود :در تالاب انزلي محيط بانان اداره حفاظت محيط زيست شهرستان انزلي موفق به کشف پنج قطعه چنگر و يک قطعه مرغابي و نيز يک قبضه اسلحه شکاري از شکارچيان شدند .

مراتب صورتجلسه و متخلف جهت سير مراحل قانوني پرونده به دادسرا معرفي خواهد شد .

هادي پور از همه شهروندان فهيم خواست درصورت مشاهده هرگونه تخلف محيط زيستي در عرصه خشکي و شکار و صيد غيرمجاز به عنوان هميار محيط زيست همراه اين اداره باشند.

مديرکل مديريت بحران استانداري قزوين:

تصويب نهايي طرح کنترل سيل شهرک صنعتي آراسنج

قزوين-خردمند

مديرکل مديريت بحران استانداري قزوين از تصويب نهايي طرح کنترل سيل شهرک صنعتي آراسنج و آغاز عمليات اجرايي اين پروژه طي روزهاي آينده خبر داد.

قدرت اله مهديخاني با اشاره به جلسه‌اي که با حضور اعضاي کميته سيل استان تشکيل شد از تصويب و آغاز عمليات اجرايي طرح نهايي کنترل سيل رودخانه آراسنج با هدف کنترل و مديريت سيلاب و جلوگيري از خسارات وارده به واحد هاي صنعتي آراسنج و همچنين اراضي کشاورزي و مناطق شهري بويين زهرا در پايين دست و انتهاي رودخانه خبر داد. .

وي افزود :اين جلسه به دعوت اداره کل مديريت بحران استان در محل بخشداري مرکزي شهرستان بوئين زهرا و با حضور نمايندگان اداره کل مديريت بحران ، بخشدار مرکزي ، شرکت آب منطقه اي ، شرکت شهرک هاي صنعتي و منابع طبيعي استان تشکيل شد و پس از بررسي روشهاي مختلف و با توجه به شرايط منطقه مناسبترين طرح و روش کنترل سيلاب براي حفظ سرمايه‎هاي ملي و کاهش ميزان خسارت ناشي از سيلاب تصويب تا با اجراي خاکريز و کانالهاي مورد نياز براي آوردهاي رودخانه و تخفيف پيک سيلاب ، از ورود سيلاب به تاسيسات مهم شهرک صنعتي و مناطق دشت در پايين دست جلوگيري گردد.

همچنين به منظور اقدامات اساسي و کنترل فرسايش در حوزه آبريز منطقه آراسنج مقرر گرديده تا در آينده با تامين اعتبارات لازم نسبت به اجراي پروژه هاي آبخيزداري مهار و کنترل سيلاب در مناطق بالادست نيز اجرايي گردد.

شهرک صنعتي آراسنج در 60 کيلومتري شهر قزوين و در محدوده شهرستان بويين زهرا قرار دارد و بر اثر وقوع سيل در سال جاري بيش از 700 ميليارد ريال به واحد هاي صنعتي مستقر در شهرک وهمچنين 15 ميليارد ريال به تاسيسات زيربنايي شهرک صنعتي آراسنج خسارت وارد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته