جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6049

مديرکل زندان‌هاي استان همدان:
براي کاهش جمعيت زندانيان تلاش مي‌کنيم

مدير کل پست يزد:
افزايش سرانه مرسولات پستي در يزد

مديرعامل شرکت گاز اصفهان تأکيد کرد؛
پرداخت به موقع گاز بها و رعايت نکات ايمني


خبــر


در استان


 مديرکل زندان‌هاي استان همدان:
 براي کاهش جمعيت زندانيان تلاش مي‌کنيم 

 
همدان-شهناز محمدي

مديرکل زندان‌هاي استان همدان با بيان اينکه از حاشيه در کار به دور هستم گفت: کاهش جمعيت کيفري در ندامتگاه‌هاي همدان را با کار جهادي محقق مي‌کنيم.

پژمان پروين در آئين تکريم و معارفه مديرکل زندان‎هاي استان همدان که با حضور مسئولان استان در محل اين اداره کل برگزار شد اظهار داشت:بيشترين دستاورد در همدان همدلي و وفاق بوده که راه مديرکل قبل را ادامه خواهم داد و اميدوارم آقاي محمد ياري در سمت مديريت زندان‌هاي استان آذربايجان غربي موفق باشند.

پروين با بيان اينکه بيشتر جمعيت زندانيان همدان در حوزه مواد مخدر هستند گفت: در راستاي کاهش جمعيت کيفري تلاش مي‌کنيم و اين امر با مديريت جهادي، همکاري و همياري محقق مي‌شود. هيچ حاشيه‌اي را در کار ايجاد نمي‌کنيم و با قدرت در اين بخش فعاليت خواهم کرد.

جمعيت کيفري زندانيان مهريه و مالي امسال 23 درصد کاهش يافت

معاون قضايي سازمان زندان‌هاي کشور گفت: جمعيت کيفري زندانيان مهريه و مالي امسال 23 درصد کاهش يافت.

سيروس شيخ پور در آئين تکريم و معارفه مديرکل زندان‎هاي استان همدان که با حضور مسئولان استان در محل اين اداره کل برگزار شد اظهار داشت: بحث زندان از قرن 18 به بعد همه متفکران را به خود جلب کرد.

شيخ پور با بيان اينکه اقدامات خوبي در سازمان زندانهاي کشور انجام شده است افزود: موضوع خود اظهاري زندانيان به صورت داوطلبانه مطرح شده و توسعه سلامت سبب شده تا از ورود مشکلاتي که زندانيان از نظر سلامت دارند به درون جامعه پيشگيري شود.

معاون قضايي سازمان زندان‌هاي کشور عنوان کرد: موضوع ايدز و هپاتيت در بين زندانيان مطرح است که دنبال کردن سلامت زندانيان باعث شد تا اين افراد خود داوطلبانه مراجعه کنند و به جامعه برگردند.

وي اعلام کرد: بحث کاهش جمعيت کيفري در ظرفيت‌هاي سازمان فقهي، اجتماعي، مديريتي و غيره مطرح است که جايگزين‌هاي حبس را در دادسراها و محاکم قضايي خواستاريم.

بيشتر جمعيت زندانيان همدان در حوزه مواد مخدر هستند

شيخ پور اظهار داشت: زنداني بايد جاي افراد جاني، مفسدان و افرادي باشد که حضور آنها در زندان باعث امنيت مردم باشد ولي تعداد بسياري هستند که در جامعه حضور آنها خطري براي مردم ندارد، بيشتر جمعيت زندانيان همدان در حوزه مواد مخدر هستند که به آنها نيز مي‌توان کمک کرد تا افراد مصرف کننده در زندان قرار نگيرند.

وي با بيان اينکه با ازدياد جمعيت زندان مسائل امنيتي در اولويت قرار مي‌گيرد و به سختي مي توان به مسائل فرهنگي پرداخت گفت: يکي از شرايطي که مي‌توان به تربيت زندانيان کمک کرد موضوع کاهش جمعيت زندانيان است که بايد در اين راستا تلاش کنيم.

شيخ پوربا اشاره به اينکه کاهش 27 درصدي زندانيان را در بحث مهريه و مالي در مهرماه داشتيم افزود: در مهرماه امسال 3849 نفر زنداني شدند که اين آمار در دي ماه امسال به 2700 نفر رسيد که 23 درصد کاهش جمعيت کيفري در اين زمينه را داشتيم.

معاون قضايي سازمان زندان‌هاي کشور با اشاره به آمار متهمين مواد مخدر گفت: بيشتر جمعيت زندانيان همدان در حوزه مواد مخدر ومواد اول هستند که بايد در اين حوزه توجه بيشتري شود البته برخي در اين حوزه گمراه شده و به دليل مسائل فقر و بيکاري گرفتار شدند و در دام حبس و غيره افتادند که بايد به آنها کمک کرد.

حدود 230 هزار زنداني در زندان‌هاي کشور حضور دارند

وي با بيان اينکه حدود 220 الي 230 هزار نفر جمعيت به عنوان زنداني در کشور حضور دارند گفت:بنا داريم اين افراد را بازاجتماعي و بازسازي شخصيتي کنيم چرا که اين افراد همانند عضوي از بدن هستند که دچار بيماري و يا مشکل مقطعي شدند.

رئيس کل دادگستري استان همدان بيان کرد: بنا نداريم عقده گشايي کرده و با اين افراد با قهر و غضب رفتار کنيم بلکه در اين مدت که آنها در زندان هستند مسئوليت داريم تا آنها را باز اجتماعي کنيم و مسئولان زندان بايد هميشه رصد کنند که امور فرهنگي و ديني چقدر در وجود اين افراد موثر بوده و چند درصد بعد از آزادي مجدد به زندان بازگشته‌اند.

رئيس کل دادگستري استان همدان اظهار داشت: حدود 50 الي 60 درصد و يا در برخي استانها 70 درصد زندانيان براي نخستين بار زندان را تجربه مي کنند و بازگشت ندارند.


 مدير کل پست يزد:
 افزايش سرانه مرسولات پستي در يزد 

 يزد-خيرخواه

مدير کل پست استان يزد با اشاره به افزايش سرانه مرسوله پستي استان طي سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي به 11.7 مرسوله، اظهار كرد: پست استان يزد تنها در 10 ماهه نخست امسال نزديك به پنج ميليون مرسوله پستي را در استان توزيع كرده است.

«علي‌محمد رحماني‌پور» بمناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به تاريخچه‌ي فعاليت‌هاي پست پس از پيروزي انقلاب، اظهار كرد: اداره كل پست استان يزد كه تا پيش از انقلاب داراي 51 واحد پستي بود، اكنون از 180 واحد پستي شامل 72 واحد شهري و 108 واحد روستايي برخوردار است و به دنبال اقدامات صورت گرفته شاهد افزايش سرانه مرسولات پستي استان از 7.9 به 11.7 مرسوله طي اين چهار دهه هستيم.

وي تعداد سرويس‌هاي پستي استان كه تا پيش از پيروزي انقلاب اسلامي در استان تنها چهار مورد بوده را در حال حاضر بيش از 30 نوع ذكر كرد و گفت: تنها در 10 ماهه نخست امسال 4 ميليون و 900 هزار مرسوله در سطح شهرها و روستاهاي استان از سوي موزعين اين اداره كه 105 نفر هستند، توزيع شده و علاوه بر اين قريب 45 هزار مرسوله خريد اينترنتي نيز به مقتاضيان تحويل داده شده است.

به گفته رحماني‌پور، ايجاد 45 واحد پستي جديد، واگذاري صندوق شخصي به بيش از 2686 نفر در واحدهاي پستي استان، نصب 296 صندوق پستي در معابر شهري و روستايي، برقراري تعداد 42 خطوط مبادله حمل و نقل و مبادله مرسولات دورن استاني با بخش خصوصي و برقراري سه خط مبادله برون استاني با استان‌هاي اصفهان، كرمان و تهران و واگذاري بخش قبول مرسولات پستي به بخش خصوصي با ايجاد 53 دفتر خدمات ارتباطي، 89 دفتر آي.سي.تي روستايي و تعداد 19 نمايندگي پستي روستايي در جهت سهولت دسترسي مردم به خدمات پستي از ديگر اقدامات صورت گرفته پس از پيروزي انقلاب اسلامي در استان بوده است.

هوشمندسازي خدمات پستي

اين مسئول با اشاره به هوشمندسازي خدمات پستي در راستاي تسهيل ارائه خدمات به مشتريان پست، در همين راستا از ايجاد سامانه‌هاي پستي و نيز تجهيز تمامي نامه‌رسانان به دستگاه هوشمند نامه‌رساني، خبر داد.

وي از ديگر اين اقدامات به اجراي طرح ملي اقتصاد مقاومتي GNAF (پايگاه نشاني ژئو كد شده) اشاره و تصريح كرد: اين طرح در راستاي تبعيت الگوي استاندارد آدرس‌نويسي براي استفاده تمام دستگاه‌ها به ويژه دستگا‌هاي خدمات‌رسان عملياتي شده كه از الزامات آن نامگذاري تمام معابر، استفاده كليه‌ مكان‌ها از پلاك شهرداري و مرزبندي محلات است و خوشبختانه در استان پيشرفت خوبي را در اين طرح شاهد هستيم.

رحماني‌پور از راه‌اندازي سرويس توزيع مرسولات در همان روز خبر داد و گفت: در اين سرويس كه براي ارسال مرسوله به شهرهاي تهران، اصفهان، شيراز، كرمان و شهركرد تدارك ديده شده، در صورت تحويل مرسوله به واحدهاي پستي تا قبل از ساعت 12، در همان روز به مقصد در اين شهرهاتحويل داده خواهد شد.

وي به دسترسي مناسب مردم به‌ويژه روستايان به خدمات پستي علي‌رغم پراكندگي زياد روستاها و غيراقتصادي بودن ارائه سرويس از طريق ايجاد 19 نمايندگي پستي و 89 دفتر ‌ ICT روستايي اشاره كرد و گفت: به همين دليل نيز تاكنون بيش از 150 نوع قرارداد با دستگاه‌هاي مختلف اجرايي اعم از دولتي و غير دولتي جهت انجام خدمات نيابتي در راستاي تامين انتظارات و نيازهاي مشتريان منعقد شده است.


 مديرعامل شرکت گاز اصفهان تأکيد کرد؛
 پرداخت به موقع گاز بها و رعايت نکات ايمني 

 اصفهان –بهمن راعي

مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان ، در ديدار با فرماندار و نماينده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس شوراي اسلامي ، به مناسبت توديع و معارفه رئيس اداره گاز اين شهرستان گفت: گازبهاء به هيچ وجه قابل بخشش نيست و بايستي به موقع پرداخت گردد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان،مهندس علوي با اعلام اين مطلب گفت: در حال حاضر بيش از 87 هزار مشترک در شهرستان فلاورجان از نعمت گاز طبيعي برخوردار هستند و اميدواريم مشترکين عزيز با رعايت اصول ايمني و اصلاح الگوي مصرف و پرداخت به موقع گاز بهاء قدردان اين نعمت الهي باشند.

مهندس علوي، با اشاره به اينکه تمامي مبلغ گازبهاء و هزينه‎هاي خدمات گازرساني مستقيماً به خزانه دولت واريز مي‏گردد و شرکت گاز استان اصفهان به صورت مستقل منبع درآمدي نداشته و نقدينگي آن برحسب وصول مطالباتش تعيين مي شود گفت:استمرار و توسعه خدمات گازرساني در گروي پرداخت به موقع گازبهاء و تسويه بدهي‎هاي معوق بويژه در بخش صنعتي است.

وي تصريح کرد: مساعدت شرکت گاز با مشترکين خود در زمينه وصول مطالبات قابل توجه است و تاکنون گاز هيچ منزل مسکوني يا واحد صنعتي بدون هماهنگي و خارج از چارچوب قانوني قطع نشده است.

مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت:در راستاي نگهداري از شبکه‏هاي گازرساني با توجه به اهميت ايمني در حوزه گاز، جلوگيري از دستکاري و تخريب کنتورها که از مسائل بسيار مهم اين شرکت است، نقش فرمانداري براي پيشگيري و فرهنگسازي استفاده صحيح از منابع اجتناب ناپذير است.

در ادامه، فرماندار شهرستان فلاورجان، بيان داشت:يکي از انتظارات ما پوشش کامل گازرساني بوده که بحمدا... در اين شهرستان محقق شده و جاي تشکر فراوان دارد.


 خبــر 

 مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري کردستان:

سنجش سلامت و کيفيت آب شرب، يک نياز ضروري است

سنندج-مقصودي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري کردستان گفت: 15 واحد آزمايشگاه آب و هشت واحد آزمايشگاه فاضلاب و چهار واحد آزمايشگاه مشترک طي 40 ساله گذشته و در دوران انقلاب در استان تاسيس شده است.به نقل از روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب شهري استان کردستان، محمدحسين محمدي اظهارداشت:وجود آزمايشگاه در تصفيه خانه ‌هاي آب براي پايش و سنجش سلامت و کيفيت آب شرب يک نياز ضروري است و آب خامي که از سد به تصفيه ‌خانه منتقل مي‌شود بايد توسط آزمايشگاههاي به روز و مجهز پايش ‌شود که اين امر در استان کردستان انجام مي‌ گيرد.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان کردستان ادامه داد: در زمان تأسيس شرکت آبفا در سال 1371 تنها يک آزمايشگاه آب در استان وجود داشت که امروز و پس از گذشت 26 سال، اين تعداد به 15 واحد رسيده است.محمدي در ادامه سخنان خود يادآور شد: همچنين در سال 71 هيچ آزمايشگاه فاضلابي در سطح استان وجود نداشت که اين تعداد هم‌ اکنون به هشت واحد رسيده است.

وي در پايان سخنان خود بيان کرد: علاوه بر اين آزمايشگاه‌ ها، دستگاه‌هاي نظارتي مانند علوم پزشکي و بهداشت مرتبا آب شهرها را نمونه‌ گيري و پايش مي ‌کنند تا خروجي آب به شبکه توزيع، آبي کاملا مطلوب و باکيفيت ‌باشد.

شهردار تبريز:

همه بايد براي توسعه و پيشرفت شهرتبريز تلاش کنيم

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت: شهرداري تبريز براي گسترش فرهنگ شهروندي آمادگي کامل براي همکاري با برنامه هاي سمن‏هاي محيط زيستي را دارد.ايرج شهين باهر گفت: امروز با همراهي مردم و مسئولان در سطح شهر نه معتاد متجاهر داريم نه گدا و اين اتفاقي است که نه تنها در ايران بلکه در ميان شهرهاي توسعه يافته جهان بي نظير است.

او با اشاره به اينکه فرهنگ سازي در خصوص مشارکت مردمي نيازمند هدايت و برنامه ريزي است، اظهار داشت: همه بايد در کنار يکديگر تلاش کنيم تا براي اولين بار مشارکت مردم در مديريت شهري نهادينه شود.شهردار تبريز با تاکيد بر اينکه بدون همراهي و حضور مردم به تمام اهداف پروژه‏ها و طرح‏ها نخواهيم رسيد، گفت: بايد از صحبتها و انتقادهايي که همه از آن مطلع هستيم فاصله گرفته و وارد فضاي عملياتي شويم و براي حل مشکلات برنامه ارائه دهيم.

شهين باهر با اعلام آمادگي براي مشارکت در طرح هاي سمن هاي زيست محيطي، خاطرنشان کرد: بر اساس درخواست اعضاي شوراي هماهنگي، شهرداري تبريز تلاش دارد يک دفتر در اختيار سمن ها قرار داده تا بتوانند با هماهنگي بيشتر برنامه ريزي‎هاي لازم را در آن محل انجام دهند.

بازديد مدير کل راه و شهرسازي از نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب اسلامي

ساري-رقيه سامع

همزمان با برگزاري نمايشگاه دستاوردهاي چهل ساله انقلاب اسلامي در استان مدير کل راه و شهرسازي استان از اين نمايشگاه بازديد نمودند.

مهندس سيد محمد نظري ضمن بازديد از نمايشگاه عنوان کرد : در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي اقدامات و تلاشهاي گسترده‎اي در حوزه‎هاي مختلف عمراني انجام گرفته است وي در ادامه گفت : از زحمات تمامي کساني که در برپايي اين نمايشگاه زحمت کشيدند تشکر و قدرداني مي‎نمايم.

مدير کل راه و شهرسازي استان يادآور شد : قرار گرفتن در آستانه چهلمين سال پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي فرصت مغتنمي است تا شکوه تلاش و خدمت چهار دهه اين انقلاب در حوزه‎هاي مختلف در معرض ديد هم استاني‎هاي عزيز قرار گيرد.

در چهار دهه پس از پيروزي انقلاب اسلامي بسياري از استعدادهاي نهفته بخش حمل و نقل مجال بروز پيدا نموده و فعاليتهاي بيشماري در بخش حمل و نقل جاده‎اي در استان بويژه در دولت يازدهم امكانات گسترده‎اي را براي توسعه ساير بخشها در استان بوجود آورده است.

در غرفه راه و شهرسازي فعاليتها و اقدامات انجام شده اداره کل در 40 سال انقلاب اسلامي و معرفي پروژه‎هاي شاخص در حوزه‎هاي معاونت بازآفريني شهري و مسکن – حوزه ساخت و توسعه راهها – راه‎هاي روستايي و ساختمانهاي دولتي ، شهرسازي و معماري و املاک و حقوقي به نمايش گذاشته شده است.

گفتني است :اين نمايشگاه با هدف به نمايش گذاشتن دستاوردها و فعاليتهاي دستگاه‎هاي اجرايي و خدمات‎رساني در مجتمع فرهنگي هنري ارشاد برگزار شده و تا 21 بهمن‎ماه از ساعت 8 الي 7 بعدازظهر آماده بازديد همشهريان عزيز مي‎باشد.

افتتاح نمايشگاه فرهنگي و صنايع دستي در رباط كريم

رباط کريم-اصغري

نمايشگاه فرهنگي و صنايع دستي شهرستان رباط کريم با حضور بيش از يکصد هنرمندد کاروانسراي حاج کمال افتتاح شد.

به گزارش خبرنگارما، در سومين روز از ايام ا... چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي نمايشگاه فرهنگي و صنايع دستي شهرستان رباط کريم با حضور سيد مهدي ساداتي فرماندار رباط کريم ، حجت الاسلام والمسلمين ترابي امام جمعه و جمعي از مسئولين در کاروانسراي حاج کمال افتتاح شد.فرماندار شهرستان رباط کريم بيان داشت: احياي و ترويج هنر اصيل خوشنويسي و همچنين صنايع دستي علاوه در حوزه اقتصادي ميتواند احياگر فرهنگ ديرينه شهرستان رباط کريم باشد.

در اين نمايشگاه ، هنرمندان صنايع دستي در حوزه‎هاي گليم بافي، جوش شيشه، چرم دوزي و... همچنين بيش از 15 استاد خوشنويسي ممتاز ايران با ارائه بيش از 30 تابلو هنر خود را به نمايش گذاشتند.


 در استان 

 قائم مقام شرکت واحد اتوبوسراني تبريز و حومه:

باز آفريني شعارهاي انقلابي روي بدنه اتوبوس‎هاي شرکت واحد

تبريز-توفيقي

همزمان با چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي شعارهاي انقلابي بر روي اتوبوسهاي شرکت واحد بازآفريني شد.بهنام اصلي زاده قائم مقام و معاون اداري ومالي اين شرکت از اجراي برنامه هاي ايام ا... دهه مبارک فجر خبر داد.وي افزود: با توجه به فرارسيدن چهلمين سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامي و در جهت برگزاري باشکوه تر برنامه‏هاي اين ايام در شرکت واحد اتوبوسراني، اقدامات ويژه‌اي در حال انجام است.

اصلي زاده گفت: ديدار با خانواده هاي معظم شهداي دفاع مقدس و مدافعان حرم ، فضا سازي اداره مرکزي و مجتمع تعميرگاه و اتوبوسهاي ناوگان، اجراي المان هاي انقلاب اسلامي بر روي 6 دستگاه اتوبوس،برگزاري جلسه هم انديشي و نشست روشنگري ، حضور گسترده در برنامه هاي مختلف دهه فجر و حضور گسترده مديران و کارکنان اتوبوسراني در يوم ا... 22 بهمن از جمله برنامه‌هايي است که در اين ايام بدان اقدام مي گردد.

مقام سوم بانوان برق منطقه‎اي خوزستان در مسابقات سراسري وزارت نيرو

اهواز-محمدي

تيم بدمينتون بانوان شرکت برق منطقه اي خوزستان مقام سوم مسابقات سراسري وزارت نيرو را کسب کرد.اين دوره از مسابقات با حضور 13 تيم به ميزباني شرکت توزيع نيروي برق استان يزد در سه رده تيمي، دوبل و انفرادي برگزار و تيم شرکت برق منطقه اي خوزستان بعد از تيم هاي منتخب تهران و زنجان مقام سوم رده تيمي را به دست آورد.

اعضاي تيم برق منطقه اي خوزستان در اين دوره از مسابقات را ناهيد غلامحسين، سارا درخشنده، ميترا رياحي، عاطفه جلالي، زهرا بندري (مربي)، به سرپرستي ملوک السادات احمدي تشکيل دادند.

در بخش انفرادي اين مسابقات نيز، عاطفه جلالي از تيم شرکت برق منطقه اي خوزستان به مقام دوم رسيد.

بازديد فرماندار رباط کريم از نمايشگاه دستاوردهاي دانش آموزي

رباط کريم-اصغري

فرماندار شهرستان رباط کريم از نمايشگاه دستاوردهاي دانش آموزي در مدرسه دخترانه شاهد بهشت بازديد کرد.به گزارش خبرنگارما، سيد مهدي ساداتي فرماندار رباط کريم همزمان با دومين روز از ايام ا... دهه فجر به همراه امام جمعه رباط کريم، شهردار و اعضاي شوراي شهر ، رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران و همچنين سرپرست آموزش و پرورش با حضور در مدرسه دخترانه شاهد بهشت از نمايشگاه دستاوردهاي دانش آموزي ديدن کرد.

گفتني است؛ در اين نمايشگاه بيش از 35 محصول که توليد دانش آموزان است به نمايش گذاشته شد.

استاندار کهگيلويه و بويراحمد:

افتتاح چندين پروژه سالن و چمن ورزشي در کهگيلويه

ياسوج-ربيعي

39 پروژه عمراني در شهرستان کهگيلويه افتتاح و کلنگ زني شد. به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج ، استاندار کهگيلويه و بويراحمد در آيين افتتاح و کلنگ زني چند طرح به نمايندگي از 43 پروژه در شهرستان کهگيلويه گفت: مجموع اعتبار 43 پروژه افتتاحي و کلنگ زني اين شهرستان يک هزارو 162 ميليارد ريال است.

علي محمد احمدي، افزود: حجم اشتغالزايي پروژه‎هاي افتتاحي و کلنگ زني اين شهرستان 513 نفر است.

احمدي با بيان اينکه 39 پروژه عمراني اين شهرستان پوشش اشتغالزايي 500 نفري را محقق مي کند، ابراز داشت: 30 پروژه اين حوزه افتتاحي و 9 پروژه کلنگ‎زني است.استاندار با اشاره به افتتاح سه طرح اقتصادي با اعتبار 61 ميليارد ريال در کهگيلويه، اظهار کرد: يک پروژه نيز با حجم اعتبار 900 ميليون تومان کلنگ زني مي‎شود.احمدي با تاکيد بر افتتاح چندين پروژه سالن و چمن ورزشي در کهگيلويه، تصريح کرد:پروژه‎هاي احداث پارک، چمن مصنوعي سرماهور و پروژه باز آفريني شهري از جمله پروژه هاي کلنگ زني اين شهرستان است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت ايلام:

تصويب 421 مصوبه براي رفع موانع توليد

ايلام-افسانه سليماني

بررسي 260 پرونده و تصويب 421 مصوبه از طريق تشکيل 69 جلسه اصلي و کارشناسي حاصل برگزاري منظم کار گروه تسهيل و رفع موانع توليد استان بوده است.

رئيس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان ايلام در کار گروه تسهيل و رفع موانع توليد که با حضور مهندس صالحي نيا معاون وزير صمت، استاندار ايلام و ساير اعضا تشکيل شد، تصريح کرد: از ابتداي سال‎جاري تاکنون 38 جلسه اصلي و 31 جلسه کارشناسي، جمعا 69 جلسه کارگروه تشکيل شده است.

ياراله نصيري بيان کرد: در اين جلسات 260 پرونده واحدهاي صنعتي و کشاورزي بررسي و بالغ بر 421 مصوبه براي رفع موانع آنها به تصويب رسيده است.

دبير کار گروه تسهيل و رفع موانع توليد اظهار داشت: بيش از 52 مصوبه در خصوص تعيين تکليف بدهي‌ها بوده است.وي افزود:40 مصوبه براي تامين مالي بنگاه‌ها، 14 مصوبه امور زيربنايي، 30 مصوبه در رابطه معافيت‌ها، 4مصوبه براي مسائل سوخت و انرژي مورد نياز و 120 مصوبه ديگر نيز مربوط به ساير موضوعات بوده است.

اين مسئول افزود: تعداد جلسات برگزار شده در طي امسال در مقايسه با سال قبل 30 درصد رشد داشته است.

دبير کار گروه تسهيل و رفع موانع توليد استان ايلام به آثار و نتايج اين جلسات اشاره و عنوان داشت:اشتغال 74 واحد صنعتي و کشاورزي به تعداد 261 نفر تثبيت شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته