جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6051

فلاحت‌پيشه:
«اينستکس» انتظارات ايران را برآورده نمي‌کند

آژانس اطلاعات دفاعي آمريکا:
توانمندي‌هاي فضايي ايران تهديدي براي آمريکا محسوب مي‌شوند


انتقاد سناتور آمريکايي از اعزام نفت‌کش‌هاي سعودي به ونزوئلا


خبر

اي‌بي‌سي‌نيوز:
«مايک پنس» حامل پيام مهمي براي ايران خواهد بود


اختتاميه سي و هفتمين جشنواره فيلم فجر


اعتصاب هزاران معلم در"دِنور" آمريکا براي بهبود دستمزدها


سرمقاله

دکتر لاريجاني در ديدار با رئيس و جمعي از نمايندگان مجلس مشاوران ژاپن؛
از توسعه روابط ميان ايران و ژاپن استقبال مي کنيم


ترزا مي؛ قرباني بعدي برگزيت


تهديد دوباره ترامپ به وتوي قطعنامه ضد سعودي کنگره


بولتون خطاب به ايران: سالگردهاي زيادي براي جشن گرفتن باقي نمانده است

دادستان تهران خبرداد:
حبس هاي کمتر از شش ماه اجرا نمي شوند


فرانسه نيز موضوع خروج نيروهاي خود از سوريه را بررسي مي‌کند


يك نكته از هزاران


ميز خبر


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


 فلاحت‌پيشه:
 «اينستکس» انتظارات ايران را برآورده نمي‌کند 

 رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي درباره برگزاري کنفرانس ضد ايراني ورشو در لهستان گفت: اين نشست محکوم به شکست است.

وي اينستکس را يک شروع خوب توصيف و در عين حال خاطرنشان کرد اين سازوکار انتظارات ايرانيان را از آن برآورده نمي‌کند و توسعه آن براي بازگشت پول ايران و تضمين فروش آن ضرورت دارد.

به گزارش ايسنا، حشمت‌ا... فلاحت‌پيشه در گفت‌وگو با شبکه العربي قطر اظهار کرد: آمريکايي‌ها در شوراي امنيت و آژانس بين‌المللي انرژي هسته‌اي هم تلاش داشتند موضوع ايران را مطرح کنند، اما آنجا هم به نتيجه نرسيدند و نوعي سرخوردگي براي آنان در پي داشت.وي اينستکس را يک شروع خوب توصيف و در عين حال خاطر نشان کرد اين سازوکار انتظارات ايرانيان را از آن برآورده نمي‌کند و توسعه آن براي بازگشت پول ايران و تضمين فروش آن ضرورت دارد.

فلاحت‌پيشه درباره بيانيه اخير اتحاديه اروپا نيز گفت: به اروپايي‌ها اجازه اتلاف وقت ايران داده نخواهد شد. در دهه 90 ميلادي توطئه‌اي تحت عنوان گفت‌وگوي انتقادي بين ايران و اروپا مطرح شد و مدام آنها انتقاداتي مطرح مي‌کردند و ايران بايد پاسخ مي‌داد، الان ما اجازه چنين کاري را نمي‌دهيم.


 آژانس اطلاعات دفاعي آمريکا:
 توانمندي‌هاي فضايي ايران تهديدي براي آمريکا محسوب مي‌شوند 

آژانس اطلاعات دفاعي آمريکا در گزارشي اعلام کرد توانمندي‌هاي فضايي ايران به حدي رسيده است که براي واشنگتن تهديد محسوب مي‌شوند.به گزارش آنا از اسپوتنيک، آژانس اطلاعات دفاعي آمريکا در گزارشي تصريح کرد که ايران و کره شمالي چالش روزافزوني را در زمينه صنعت فضايي با آمريکا تجربه مي‌کنند.

گزارش اين آژانس ادامه داد: ايران و کره شمالي با به دست آوردن توانمندي‌هاي بيشتر در زمينه خدمات فضايي چالش بيشتري را در مقابل آمريکا تجربه مي‌کنند.


 انتقاد سناتور آمريکايي از اعزام نفت‌کش‌هاي سعودي به ونزوئلا 

 يک سناتور آمريکايي اعزام نفت‌کش سعودي به ونزوئلا براي خريد نفت از اين کشور را به باد انتقاد گرفت.به گزارش آنا، «مارک روبيو»، سناتور فلوريدا در حساب کاربري خود در توئيتر، عربستان سعودي را متهم به تلاش براي تضعيف اقدامات آمريکا کرد.وي در اين خصوص نوشت:يک نفت‌کش سعودي براي ترکيب نفت سبک ونزوئلا با نفت سنگين عربستان به اين کشور رسيده تا از اين طريق حکومت مادورو پول بيشتري براي سرکوب مردم به دست آورد. عربستان سعودي در حال تضعيف اقدامات آمريکا براي کمک به مردم ونزوئلا است.


 خبر 

 معاون جمعيت هلال احمر هرمزگان:

اسکان اضطراري 171 خانوار در بندر «پل»

معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر هرمزگان گفت: 171 خانوار آسيب ديده از زلزله پنج و 2 دهم ريشتري در بندرپل اسکان اضطراري يافتند.

عليرضا مظفري در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: 44 خانوار به صورت گروهي در کمپ و 127خانوار نيز به صورت انفرادي اسکان اضطراري داده شدند.وي ادامه داد: همچنين 88 دستگاه موکت بين مردم زلزله زده بندرخمير توزيع شده است.

دژپسند خبر داد؛

آزادسازي سهام عدالت براي سال جديد

وزير امور اقتصاد و دارايي از آزادسازي سهام عدالت در سال جديد، خبر داد و گفت: تلاش داريم سهام عدالتي که مردم دارند را آزاد کنيم تا اگر دوست دارند آن را بفروشند.

به گزارش مهر به نقل از سازمان خصوصي‌سازي، فرهاد دژپسند، در پاسخ به اين پرسش که براي سال نو يا پيش از آن چه خبرخوشحال‌ کننده‌اي براي مردم داريد، اظهار داشت: تلاش داريم تا سهام عدالتي که مردم دارند را آزاد کنيم تا آن را اگر دوست دارند بفروشند و به يک کالاي سرمايه‌اي تبديل کنند.

بيانيه وزارت امور خارجه روسيه:

موشک‌هاي بالستيک ايران، عامل بازدارنده در منطقه است

وزارت امور خارجه روسيه با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد که مسکو معتقد است موشک‌هاي ايران عامل بازدارنده‌اي در منطقه به‌شمار مي‌روند.

به گزارش آنا از الميادين، وزارت امور خارجه روسيه در بيانيه‌اي اعلام کرد مسکو معتقد است موشک‌هايي که ايران دراختيار دارد عامل بازدارنده‌اي در منطقه به‌شمار مي‌روند.

در اين بيانيه آمده است: «موشک‌هاي بالستيک موجود در کشورهاي همسايه ازجمله ايران در برخي موارد بسيار پيشرفته هستند».

مسکو تأکيد کرد که روسيه تاکنون به ايران قطعه مربوط به ساخت موشک نداده است.

افزايش محبوبيت ترامپ به بالاترين حد طي 23 ماه گذشته

براساس يک نظرسنجي روزانه مشخص شد که ميزان محبوبيت رئيس جمهوري آمريکا به بالاترين حد خود در 23 ماه گذشته رسيده است.

به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه اينديپندنت، براساس نظرسنجي صورت گرفته مشخص شد که ميزان محبوبيت دونالد ترامپ، رئيس جمهوري آمريکا به 52 درصد رسيده که بالاترين ميزان از ششم مارس 2017 و چند هفته پس از آغاز به کار وي در سمت رياست جمهوري ايالات متحده است.

اين ميزان محبوبيت براي ترامپ از نظرسنجي‌هاي سه روز کاري پس از سخنراني سالانه وي اعلام شده است.

اين ميزان محبوبيت براي روساي جمهوري آمريکا پس از سخنراني‌هاي سالانه‌شان غيرمعمول يا عجيب نيست.


 اي‌بي‌سي‌نيوز:
 «مايک پنس» حامل پيام مهمي براي ايران خواهد بود 

 انتظار مي‌رود مايک پنس، معاون رئيس‌جمهور آمريکا حامل پيام قابل توجهي براي ايران در جريان برگزاري نشست ورشو باشد.به گزارش ايلنا، اي‌بي‌سي‌نيوز در گزارشي نوشت که انتظار مي‌رود «مايک پنس»، معاون رئيس‌جمهور آمريکا به زودي پيامي براي ايران ارسال و درباره تنش رو به افزايش در ونزوئلا بحث کند.اين در حالي است که اين مقام آمريکايي، اين هفته براي شرکت در کنفرانس (ورشو) متمرکز بر خاورميانه و روابط بين‌الملل به اروپا سفر مي‌کند.

اين کنفرانس که به ميزباني آمريکا در ورشو لهستان برگزار مي‌شود با ادعاي بررسي بي‌ثباتي منطقه برگزار مي‌شود.در ادامه اين گزارش آمده است: انتظار مي‌رود که سخنراني پنس براي پيشبرد صلح و امنيت در خاورميانه حامل يک پيام محکم براي دولت ايران باشد.


 اختتاميه سي و هفتمين جشنواره فيلم فجر 


 اعتصاب هزاران معلم در"دِنور" آمريکا براي بهبود دستمزدها 


 سرمقاله 

شفاف‌سازي اقتصادي و ايجاد اعتماد متقابل بين ملت و دولت

آذر فخري 

گزارش تازه «شفافيت بين‌المللي» نشان مي‌دهد ايران در سال 2018 در ميان 180 کشور جهان، از نظر فساد مالي، گسترش و مقابله با آن، در جايگاه 138 قرار گرفته‌است؛ اين پايين‌ترين رتبه ايران طي چند سال اخير است. رتبه‌اي که با توجه به بحران‌هاي اخير اقتصادي و بي‌مبالاتي‌هاي برخي از مديران مالي و نيز سکوت برخي مسئولان، شأن و منزلت کشور ما را مورد تهديد قرار مي‌دهد و اعتبار مالي ما را در سطوح بين‌المللي زير سوال مي‌برد.

البته سازوکار اين سازمان، چندان رسمي نيست و اين‌طور نيست که آمارهاي خود را از طريق منابع رسمي دولتي به دست آورد. در واقع سازمان شفافيت بين‌الملل هر سال با بانک‌ها، انديشکده‌ها، بازرگانان و مديران ارشد در کشورهاي مختلف مصاحبه مي‌کند و با پرسيدن سوال‌هايي درباره احتمال برخورد با مقام‌هاي فاسد، پرداخت‌هاي بي‌ضابطه، حجم رشوه و نظاير آن، گزارشي از برداشتي که از سطح فساد در هر کشور وجود دارد منتشر مي‌کند.

اين نهاد براي اندازه‌گيري پديده فساد مالي در کشورها از خط کشي استفاده مي‌کند به نام «شاخص ادراک فساد». به همين ترتيب فساد مالي از ديدگاه اين سازمان به معني «سوء‌استفاده» از موقعيت سياسي و دولتي‌ با هدف دستيابي به منافع مادي و شخصي‌ست.

در شاخص اين سازمان وضعيت ايران در سال 2018، 28 از صد در نظر گرفته شده‌است. اين عدد در مقايسه با رقم خود ايران در سال 2017 که 30 بود، و در سال 2016، که 29 بود،افت کرده است. و اين در حالي است که رتبه ايران در مقايسه با ديگر کشورها نيز طي سه سال اخير بدتر شده‌ و اغلب نزديک يک چهارم پايين جدول بوده است.

اما اقتصاد ايران در مقايسه با ديگر کشورهاي جهان چه‎قدر فاسد است؟ طبق آماري که اين سازمان ارائه داده در همين سال 2018 آلمان از عدد 12 به 14 سقوط کرده و البته اعداد تک رقمي مثل هميشه متعلق به کشورهاي اسکانديناوي است در حالي‌که ما با رقمي که دريافت کرده‌ايم همسطح با روسيه ايستاده‌ايم!

به نظر مي‌رسد هر چند اين سازمان و آمار و ارقامي که ارائه مي‌دهد، مي‌تواند تا حدودي غير دقيق و حتي غيرعلمي و گاه همراه با غرض‌ورزي باشد، اما مشکلي در اقتصاد کشور وجود دارد. در چند سال اخير، شنيدن خبر اختلاس‌ها از سوي برخي نهادها و مديران و حتي کارمندان عادي، به يک روال روزمره براي مردم ما تبديل شده و عدم برخورد قاطع با برخي از اين افراد و نهادها نشان از پاره‌اي عدم شفافيتهاي مالي و اقتصادي و سوءاستفاده‌هاي رانتي دارد.

اگر واقعا سازمان‌ها، نهادها و افراد، وضعيت اقتصادي شفافي دارند، چرا خود همين افراد از اعلام وضعيت افتصادي خود ابا مي‌کنند؟ آيا نه اين است که در صورت اعلام –آن‌چنان که اخيرا چند نفر در مورد حقوق‌هاي دريافتي خود صحبت کرده‌اند- در مردمي که تحت تنگناهاي شديد اقتصادي قرار دارند، حساسيت‌هايي ايجاد شده و مورد بازخواست قرار مي‌گيرند؟

براي اعتمادسازي ميان مردم، دولت موظف است نسبت به شفافيت مالي، برخورد با مسائلي چون رشوه و اختلاس-در سطح خرد و کلان- و پرداخت‌هاي بي‌ضابطه و رابطه‌مند، جدي، قاطع و مستند عمل کند. قطعا اين شفاف‌سازي، بر اعتمادسازي متقابل ميان ملت و دولت موثر خواهد بود.

a.f.far99@gmail.com


 دکتر لاريجاني در ديدار با رئيس و جمعي از نمايندگان مجلس مشاوران ژاپن؛
 از توسعه روابط ميان ايران و ژاپن استقبال مي کنيم 

 رئيس مجلس شوراي اسلامي در ديدار با رئيس و جمعي از نمايندگان مجلس مشاوران ژاپن گفت: ضروري است ميان ايران و ژاپن گام‌هاي بلندتري برداشته شود.به گزارش خانه ملت، دکتر علي لاريجاني با رئيس و جمعي از اعضاي نمايندگان مجلس مشاوران ديدار و گفت وگو کرد.

دکتر لاريجاني در اين ديدار با ابراز خرسندي از ديدار رئيس مجلس مشاوران گفت: روابط ايران و ژاپن ديرينه بوده و به طور مداوم در حال حاضر که نودمين سال برقراري روابط سياسي دو کشور سپري مي‌شود نيز روابط دوستانه است.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه فرصت خوبي است که ميان ايران و ژاپن گام‌هاي بلندتري برداشته شود، افزود: برخي از کشورها ممکن است به دنبال ايجاد اختلال در روابط باشند که نبايد اجازه داد.

وي با يادآوري اينکه در طول تاريخ ، تنشي ميان ايران و ژاپن به وجود نيامده است، تصريح کرد: علت آن نزديک بودن فرهنگ دو کشور است.

دکتر لاريجاني با بيان اينکه در ايران نگاه مثبتي به کشور ژاپن وجود دارد، گفت: در بخش‌هاي مختلف صنعتي، فني و تجاري علاقمند به همکاري با شما هستيم.رئيس قوه مقننه کشورمان با تأکيد بر اينکه از توسعه روابط تجاري ميان دو کشور استقبال مي‌کنيم، ادامه داد: زمينه‌هاي مناسبي براي سرمايه‌گذاري ژاپن در ايران در زمينه‌هاي مختلف مانند نفت، گاز، پتروشيمي و صنعت داروسازي وجود دارد.


 ترزا مي؛ قرباني بعدي برگزيت 

 روزنامه سان :نخست‌وزير انگلستان قرار است سال آينده از مقام خود کناره‌گيري کند.

به گزارش آنا از سان، بحران برگزيت به يکي از پيچيده‌ترين بحران‌هاي سياسي در انگلستان تبديل شده است.در حالي که کمتر از دو ماه به خروج اين کشور از اتحاديه اروپا زمان باقي است ولي هنوز هيچ توافقي که موردقبول دو طرف باشد، حاصل نشده است.بر اساس گزارش روزنامه سان، نخست‌وزير انگلستان بعد از خروج کشورش از اتحاديه اروپا استعفاي خود را اعلام خواهد کرد. اين روزنامه افزوده است که خانم مي با برخي از اعضاي کابينه خود دراين‌باره گفتگو کرده است.

ترزا مي تصميم دارد با يک برنامه‌ريزي قبلي از مقام خود کناره بگيرد تا بتواند بر روند تعيين جانشين خود نفوذ داشته باشد و در عين حال از قدرت‌گيري بوريس جانسون، وزير امور خارجه سابق انگلستان که دشمن وي نيز محسوب مي‌شود، جلوگيري کند.


 تهديد دوباره ترامپ به وتوي قطعنامه ضد سعودي کنگره 

 
رويترز :دولت ترامپ بار ديگر تهديد کرده چنانچه کنگره قطعنامه قطع حمايت نظامي از ائتلاف سعودي در جنگ يمن را تصويب کند، آن را وتو خواهد کرد.

به گزارش مهر به نقل از رويترز، دولت دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا بار ديگر تهديد کرد که لايحه کنگره مبني بر قطع حمايت نظامي از عربستان سعودي در جنگ يمن را وتو خواهد کرد.

گفتني است 2 هفته پيش، کنگره در اقدامي فراحزبي و به نشانه انتقاد از اقدامات ضدحقوق بشري عربستان در جريان جنگ يمن و همچنين قتل جمال خاشقجي روزنامه‌نگار سعودي، قطعنامه‌اي ارائه داد.اما دولت ترامپ اين قطعنامه را نابجا تلقي مي‌کند چراکه به ادعاي کاخ سفيد، حمايت آمريکا از ائتلاف سعودي جنبه رزمي ندارد و تنها به سوخت‌رساني به هواپيماها و ديگر کمک‌هاي لجستيکي محدود مي‌شود.


 بولتون خطاب به ايران: سالگردهاي زيادي براي جشن گرفتن باقي نمانده است 

 
ايسنا :مشاور امنيت ملي آمريکا مدعي شد که «حکومت ايران بايد براي تغيير رفتار خود تصميم بگيرد و در نهايت اين مردم ايران هستند که بايد مسير کشور خود را تعيين کنند».

هم‌زمان با چهلمين سالروز بزرگداشت پيروزي انقلاب اسلامي ايران، کاخ سفيد ويديويي از ادعاهاي بي اساس و خصمانه مشاور امنيت ملي آمريکا منتشر کرد.کاخ سفيد در صفحه توييتري خود ويدئويي منتشر کرد که در آن جان بولتون، مشاور امنيت ملي آمريکا در پي مقاصد بدخواهانه مقامات آمريکايي ادعاهايي مداخله‌جويانه را درباره مسائل داخلي ايران مطرح و اتهام بي‌اساس حمايت از تروريسم در منطقه و تلاش براي دستيابي به سلاح هسته‌اي عليه ايران را تکرار کرد.وي با اشاره به بزرگداشت ملي چهلمين پيروزي انقلاب اسلامي ايران، در ادعايي خصمانه و تهديدآميز خطاب به مقامات ايران گفت سالگردهاي زيادي براي جشن گرفتن باقي نمانده است.


 دادستان تهران خبرداد:
 حبس هاي کمتر از شش ماه اجرا نمي شوند 

دادستان تهران گفت: افرادي که هنوز حکم شش ماه حبس آنها اجرا نشده است، مشروط بر اينکه شاکي نداشته باشند، مشمول عفو مي شوند.

به گزارش مهر، عباس جعفري دولت‌آبادي در گفتگويي راديويي در رابطه با عفو به مناسبت چهلمين سال پيروي انقلاب اسلامي گفت: اين عفو در سال هاي پيش هم انجام مي شد، اما امسال گسترده تر شده است، به طوري که اگر حکم حبس شش ماهه کسي به هر دليلي اجرا نشده باشد، مشروط بر اينکه شاکي نداشته باشند، مشمول عفو مي‌شوند.وي افزود: در اين طرح عفو، کمک قابل توجهي به زنان سرپرست خانوار شده است. همچنين تخفيف خوبي براي خانواده شهدا و ايثارگران و بيماران لاعلاج در نظر گرفته شده است.دادستان تهران گفت: همواره مشکلي در رابطه با زندانياني که بيماري صعب العلاج داشتند وجود داشت که بنا بر اين عفو گسترده اگر اين افراد بيرون از زندان و مشغول درمان خود باشند، مشمول عفو مي‌شوند.


 فرانسه نيز موضوع خروج نيروهاي خود از سوريه را بررسي مي‌کند 

 سفير فرانسه در مسکو اعلام کرد که کشورش در حال بررسي خروج نيروهاي خود از سوريه است.به گزارش ايسنا، سيلوي برمان، سفير فرانسه در روسيه در گفت‌وگو با خبرگزاري اسپوتنيک اعلام کرد که به دنبال تصميم دونالد ترامپ، رئيس جمهوري آمريکا مبني بر خروج نيروهاي خود از سوريه، مقامات پاريس نيز در حال بررسي خروج نيروهاي خود از اين کشور هستند.

وي افزود: ما نيز همانند همه از اعلام تصميم آمريکا مبني بر خروج نيروهاي خود از سوريه غافلگير شديم و از آن زمان تا کنون به طور مداوم با رهبري آمريکا در تماسيم، اما فرانسه نيز تعهدات مشخصي در ائتلاف (بين‌المللي) دارد و چيزي که ما را آرام مي‌کند اين است که صحبت‌هايي درباره خروج تدريجي و برنامه‌ريزي شده اين نيروها مطرح است.


 يك نكته از هزاران 

يك قياس رسانه‌اي تأمل‌برانگيز

در روزهاي اخير، تحليلي در رسانه‌ها منتشر شده بود كه از حداکثر زمان در هر کشور براي خريد ماشين با حداقل حقوق خبر مي‌داد.

بر اين اساس، در ايران با حداقل حقوق بعد از 32 ماه مي‌توان پرايد خريد و در آرژانتين بعد از 48 ماه، تويوتاي هايلوکس!

البته در اين بررسي، اين نكته هم لحاظ شده كه فرد حقوق‌بگير، پايه حقوق وزارت كار را داشته و در طول مدت سي و دو ماه، براي مخارج ماهانه خود، به هيچ عنوان از حقوق خود استفاده نكند! در اين صورت است كه فرد موردنظر با حقوق خود، موفق به خريد خودرو خواهد شد.

اين نشان دهنده عدم تناسب درآمدها با مخارج موجود است كه اكنون به يكي از برجسته‌ترين مشكلات بسياري از اقشار جامعه تبديل شده؛ امري كه صرفا به حوزه اقتصاد منحصر نمانده و مانند سلولهاي سرطاني، بقيه بخشهاي جامعه نيز از تاثيرات منفي آن در امان نمي‌مانند.


 ميز خبر 

 حجت‌الاسلام محسني‌اژه‌اي خبر داد؛

معرفي رئيس جديد قوه قضائيه تا پايان سال

معاون اول قوه قضائيه گفت: رئيس جديد قوه قضائيه تا پايان امسال و قبل از آغاز سال جديد معرفي مي‌شود و کار خود را آغاز مي‌کند.

به گزارش فارس، حجت الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني اژه اي سخنگوي قوه قضائيه در گفتگو با الف در خصوص معرفي رئيس جديد قوه قضائيه گفت: رئيس جديد قوه قضائيه انشاا... تا پايان امسال و قبل از آغاز سال جديد معرفي مي شود و کار خود را آغاز مي کند.

وي در خصوص گزينه رياست قوه قضائيه گفت: تا پايان سال زياد نمانده و انشاا... معرفي مي شود.

انگليس،تحريم استفاده‌کنندگان از سازوکار مالي را ردکرد

سخنگوي دولت انگليس درباره تهديد آمريکا عليه استفاده کنندگان از سازوکار حمايت از مبادلات تجاري ايران و اروپا (اينستکس) گفت:نوع اظهاراتي که ازطرف آمريکا مطرح مي شود بيشتر از اين جنس است که آنها درک کرده اند ما به‌عنوان طرف‌هاي اروپايي برجام بايستي به تعهداتمان دراين توافق پايبند باشيم.

اين سخنگو که خواست نامش فاش نشود در گفت‌وگو با ايرنا در لندن تصريح کرد که برجام براي انگليس حائز اهميت و اين کشور تمام انرژي خود را براي حفظ اين توافق به کار بسته است.

پس از خروج آمريکا از برجام، وزيران امور خارجه سه کشور اروپايي آلمان، فرانسه و انگليس يازدهم بهمن‌ماه جاري در حاشيه نشست اتحاديه اروپا اعلام کردند کانال ويژه پرداخت اروپا و ايران تحت عنوان «سازوکار حمايت از مبادلات تجاري ايران و اروپا (اينستکس - INSTEX) به ثبت رسمي رسيده است.

اين سازوکار در گام نخست تجارت کالاهاي اساسي(مواد غذايي و دارو) را تحت پوشش قرار مي‌دهد، اما پس‌ازآن دامنه‌اش گسترش خواهد يافت.

وزير امورخارجه آلمان در کنفرانس ضدايراني ورشو شرکت نمي‌کند

وزير امور خارجه آلمان در کنفرانس ورشو شرکت نمي‌کند و يکي از مقام‌هاي وزارت امور خارجه به عنوان جايگزين وي در اين کنفرانس حضور خواهد داشت.

به گزارش ايلنا به نقل از ديلي ميرور، يک مقام رسمي وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که «هايکو ماس»، وزير امور خارجه آلمان در کنفرانس ورشو شرکت نمي‌کند و «نيل آنن»، يکي از مقام‌هاي ارشد وزارت امور خارجه به عنوان جايگزين وي در اين کنفرانس حضور خواهد داشت.

ايالات متحده و لهستان اعلام کردند که در نشست وزراي بين‌المللي درباره صلح و امنيت در خاورميانه و مسائل مهم مانند تروريسم، توسعه و گسترش سلاح‌هاي هسته‌اي صحبت خواهد شد.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

 کنفرانس عمومي انجمن بين المللي دانشگاه ها

د‌كتر عبد‌الله جاسبي سري سوم

انجمن بين المللي دانشگاه ها

يازدهمين کنفرانس عمومي دوربان، آفريقاي جنوبي 22-25 اوت 2000

ليست شرکت کنندگان

ليست بر اساس کشور و موسسه

نام کشور ها بر اساس حروف الفباي انگليسي مرتب شده است.

عضويت در انجمن بين المللي دانشگاه ها با ستاره () نشان داده
مي شود.

هلند

دانشگاه تواِنته - University of Twente

دکتر پيتر ماسن (Dr. Peter MAASSEN )

آدرس: bukken Brussels vei 9, Oslo 0851

تلفن: 31 653 77 9390

فکس: 31 53 434 0392

پست الکترونيک: peter.maassen@ped.uio.no

دانشگاه اوترخت - Utrecht University

پروفسور هنس فن گينکل (Prof. Hans VAN GINKEL) – رئيس سابق

آدرس: Heidelberglaan 8, Utrecht 3584

تلفن:

فکس:

پست الکترونيک:

نيوزلند

دانشگاه اولآگو - University of Olago

دکتر يان اسميت (Dr. Ian SMITH) - معاون ارشد

آدرس: Dunedin 9010

تلفن: 64 3 479 8513

فکس: 64 3 47 95 672

پست الکترونيک: iosinith@nimrodel.otago.ac.nz

نيجريه

دانشگاه ايالتي ابيا - Abia State University

پروفسور استيفن امجواو (Prof. Stephen EMEJUAWE) - مدير

آدرس: P M B. 2000, Uturu, Abia State

تلفن: 082 440291

فکس: 082440294

پست الکترونيک:

دانشگاه فن آوري لادوک آکينتولا - Ladoke Akintola University of Technology

دکتر ساندي اولمويوا ادواله (Dr. Sunday Olumuyiwa ADEWALE) - رئيس

آدرس: Student Union Govt., P.M.B.

تلفن:

فکس: 038 720750

پست الکترونيک: fasal@skannet.com

دانشگاه ايلورين - University of Ilorin

پروفسور س. اوبا عبدالرحمان (Prof. S.Oba ABDULRAHEEM) = مدير

آدرس: llorin

تلفن: 31222561

فکس:

پست الکترونيک: vc@Uniform.edu.ng


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته