جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 6051


آغاز ثبت نام کنکور سراسري 98 از امروز


آخرين فرصت ثبت نام متقاضيان جذب هيئت‌علمي دانشگاه شهيد بهشتي


شرايط جذب امريه سربازي در دانشگاه تهران


تمديد ثبت‌نام 2 رويداد کارآفريني در دانشگاه‌هاي کرمان و کرج


خبرنامه


يادداشت


ميز خبر


 آغاز ثبت نام کنکور سراسري 98 از امروز 

 
ثبت‌نام کنکور سراسري سال 98 براي پذيرش در رشته‌هاي با آزمون دانشگاه‌هاي سراسر کشور ازجمله دانشگاه آزاد از امروز چهارشنبه 24 بهمن 97 آغاز و در روز پنجشنبه 2 اسفند 97 پايان مي‌يابد.

بر اساس اطلاعيه سازمان سنجش كشور،ثبت‌نام کنکور سراسري سال 98 جهت پذيرش در رشته‌هاي با آزمون براي ورود به دوره‌هاي روزانه، شبانه، نيمه‌حضوري، مجازي، پرديس‌هاي خودگردان دانشگاه‌ها، دانشگاه پيام نور، دانشگاه‌هاي غيردولتي و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي، ظرفيت مازاد دانشگاه‌ها، رشته‌هاي تحصيلي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي صورت مي‌گيرد.

پذيرش در هر يک از رشته‌ها بر اساس نمره کنکور و سوابق تحصيلي همانند کنکور سال گذشته انجام مي‌گيرد.

شرايط عمومي و اختصاصي

- داشتن يکي از مدارک تحصيلي شامل ديپلم نظام آموزشي جديد 6-3-3، ديپلم دوره چهارساله نظام آموزشي قديم، مدرک پيش‌دانشگاهي، مدرک کارداني (فوق‌ديپلم) الزامي است. داوطلبان بايد اين مدارک را تا 31 شهريور 98 اخذ کرده باشند.

- کساني که با مدرک کارداني پزشکي يا غيرپزشکي در اين آزمون شرکت مي‌کنند بايد تعهدات قانوني خود را گذرانده باشند. همچنين کساني که دو مدرک ديپلم دارند در صورت تمايل براي اعمال سوابق تحصيلي مي‌توانند از ديپلمي که متناسب با گروه آزمايشي موردعلاقه است استفاده کنند.

- هر داوطلب بدون در نظر گرفتن نوع مدرک تحصيلي نظام آموزشي (ديپلم نظام آموزشي جديد و يا ديپلم نظام آموزشي قديمي و يا مدرک پيش‌دانشگاهي) مي‌تواند دريکي از گروه‌هاي آزمايشي علوم تجربي، علوم انساني، علوم رياضي، زبان و هنر شرکت کند.

- هر داوطلب مي‌تواند در صورت تمايل علاوه بر شرکت در گروه‌هاي آزمايشي اصلي دريکي از دو گروه‌هاي آزمايشي هنر و يا زبان و يا هر دو گروه آزمايشي هنر و زبان شرکت کند.

. هزينه ثبت‌نام 275 هزار ريال (27 هزار و 500 تومان) است که پس از پرداخت شماره‌سريال اعتباري 12 رقمي به داوطلب داده مي‌شود.

نكته مهم: درصورتي‌که داوطلبي در گروه‌هاي آزمايشي دوم و يا سوم شرکت کند موظف است 275 هزار ريال ديگر به‌عنوان وجه ثبت‌نام در گروه آزمايشي دوم و 275 هزار ريال ديگر به‌عنوان وجه ثبت‌نام در گروه آزمايشي سوم پرداخت کند.

کساني که علاقه دارند در زمان انتخاب رشته (پس از اعلام نتيجه اوليه) رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه پيام نور و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي را انتخاب کنند بايد مبلغ 138 هزار ريال ديگر به‌عنوان هزينه ثبت‌نام پرداخت کنند و شماره‌سريال 10 رقمي دريافت کنند.

توزيع كارت

کارت شرکت در آزمون سراسري سال 98 از روز 10 تير 98 بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد و داوطلبان ضرورت دارد از 10 تير تا 12 تير 98 با مراجعه به سايت سازمان سنجش نسبت به دريافت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند. براي داوطلباني که متقاضي ثبت‌نام در يک، يا دو و يا سه گروه آزمايشي هستند به همان ترتيب دو يا سه کارت ورود به آزمون صادر مي‌شود.

زمان برگزاري آزمون

آزمون سراسري سال 98 در روزهاي پنجشنبه و جمعه 13 و 14 تيرماه در حوزه‌هاي امتحاني مربوط برگزار مي‌شود.


 آخرين فرصت ثبت نام متقاضيان جذب هيئت‌علمي دانشگاه شهيد بهشتي 

 متقاضيان جذب هيئت‌علمي در اين دانشگاه تا 30 بهمن 97 فرصت دارند با مراجعه به سامانه فراخوان مرکز جذب اعضاي هيئت‌علمي وزارت علوم ثبت‌نام کنند. به گزارش روابط عمومي دانشگاه شهيد بهشتي، بيستمين فـراخـوان جذب اعضاي هيئت‌علمي دانـشگاه‌ها و مـؤسسات آمـوزش عـالي و پژوهشي کـشور مـربوط بـه فـراخـوان بـهمن 1397 توسط هيئت مرکزي جذب وزارت علوم، اعلام شد.

بر اساس اطلاعيه مديريت امور هيئت‌علمي دانشگاه شهيد بهشتي، فراخوان جذب اعضاي هيئت‌علمي از 15 بهمن 97 آغازشده و تا 30 بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت، متقاضيان جذب در اين زمان مي‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

در اين اطلاعيه آمده است: نيازهاي دانشگاه شهيد بهشتي در پورتال مرکز جذب بارگذاري شده است و متقاضيان جهت ثبت‌نام و انتخاب اولويت‌هاي متناسب با رشته تحصيلي خود مي‌توانند تا تاريخ 30 بهمن 97 فرصت دارند به سامانه فراخوان مرکز جذب اعضاي هيئت‌علمي مراجعه کنند.


 شرايط جذب امريه سربازي در دانشگاه تهران  

 مرکز آموزش‌هاي ضمن خدمت دانشگاه تهران از ميان مشمولان خدمت سربازي، امريه جذب مي‌کند.متقاضيان پذيرش در امريه سربازي براي مرکز آموزش‌هاي ضمن خدمت دانشگاه تهران بايد اعزامي ارديبهشت و تيرماه سال 1398 باشند.

همچنين متقاضيان بايد داراي مدرک تحصيلي کارشناسي ارشد از دانشگاه تهران در رشته‌هاي مديريت و برنامه‌ريزي آموزشي و ساير گرايش‌هاي مرتبط، مديريت منابع انساني و ساير گرايش‌هاي مرتبط، مهندسي صنايع و مهندسي کامپيوتر باشند.

متقاضيان براي جذب به‌عنوان امريه سربازي در مرکز آموزش‌هاي ضمن خدمت دانشگاه تهران بايد داراي رزومه مرتبط با مأموريت‌هاي اين مرکز باشند.همچنين متقاضيان نبايد کسر خدمت سربازي داشته باشند.


 تمديد ثبت‌نام 2 رويداد کارآفريني در دانشگاه‌هاي کرمان و کرج 

 ثبت‌نام رويداد کارنو دانشگاه شهيد باهنر کرمان و مرکز تربيت مربي کشور (کرج) که در ماه‌هاي بهمن و اسفند برگزار مي‌شود، تمديد شد.به گزارش ايسنا، دانشگاه شهيد باهنر کرمان از 30 بهمن تا 2 اسفند ميزبان رويداد کارنو است که زمان ثبت‌نام اين رويداد تا روز 26 بهمن‌ماه تمديد شد، ضمن آنکه زمان تمديد ثبت‌نام رويداد کارنو مرکز تربيت مربي کشور (کرج) که از 8 تا 10 اسفند برگزار مي‌شود تا 4 اسفندماه تعيين‌شده است.

اين رويدادها سه‌روزه بوده و در صورت به حدنصاب رسيدن تعداد شرکت‌کنندگان، ثبت‌نام به‌صورت خودکار مسدود خواهد شد. از اين‌رو متقاضيان در صورت تمايل به شرکت در اين دوره‌ها، بايد هر چه سريع‌تر نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

رويداد کارنو (داراي استاندارد سازمان فني و حرفه‌اي کشور) يکي از برنامه‌هاي آموزشي ستاد ويژه توسعه فناوري نانو با رويکرد تغيير نگرش نسبت به فضاي کسب‌وکار است که تاکنون 31 دوره در دانشگاه‌ها و مراکز فني و حرفه‌اي کشور برگزارشده است. در اين رويدادها با استفاده از تجارب اساتيد مجرب و کارآزموده، مفاهيم شروع يک کسب‌وکار، از پرورش ايده تا چگونگي نوشتن بوم کسب‌وکار، تجاري‌سازي و بازاريابي محصول، تيم سازي، آشنايي با مالکيت فکري و چگونگي جستجو و ثبت پتنت آموزش داده مي‌شود.

در اين رويداد سه‌روزه، فضاي ورود به کسب‌وکار شبيه‌سازي شده و شرکت‌کنندگان با ادبيات و همچنين چالش‌هاي ايجاد يک کسب‌وکار آشنا مي‌شوند. محتواي آموزشي اين رويداد در قالب کارگاه‌هاي آموزشي، مشاوره‌ها و همچنين مسابقه کسب‌وکار به شرکت‌کنندگان ارائه مي‌شود. در روز پاياني نيز شرکت‌کنندگان ايده‌هاي خود را در مقابل داوران ارائه کرده و تيم‌هاي برتر معرفي و به آن‌ها جوايزي اهدا مي‌شود.

رويداد کارنو دانشگاه صنعتي اميرکبير تهران نيز از امروز24 تا 26 بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.


 خبرنامه 

 وزير علوم :

تغيير در نحوه امتيازدهي به اساتيد

وزير علوم گفت: براي ايجاد انگيزه در امتيازدهي به اساتيدي که در حوزه صنعت حضور دارند، تغييراتي را قائل شده‌ايم که منجر شده اين جريان به سمت خوبي حرکت کند.

منصور غلامي افزود: يکي از دستگاه‌هايي که وزارت علوم با آن تفاهم‌نامه دارد، وزارت صنعت، معدن و تجارت است، موضوع اين تفاهم‌نامه، کارآموزي دانشجويان در صنعت و گذراندن فرصت‌هاي مطالعاتي دانشجويان دکتري و اساتيد دانشگاه‌ها در صنعت است.

وي ادامه داد: کارآموزي دانشجويان در صنعت از سال گذشته و حضور اساتيد نيز در صنعت اخيراً شروع‌شده، براي ايجاد انگيزه در امتيازدهي به اساتيدي که در حوزه صنعت حضور دارند، يک تغييراتي را قائل شده‌ايم که منجر شده اين جريان به سمت خوبي حرکت کند.

وزير علوم افزود: يک تفاهم‌نامه نيز با سازمان آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي براي مهارت افزايي دانشجويان منعقد کرده‌ايم که شروع‌شده و اميدواريم امسال گسترش يابد.

وزير علوم يادآور شد: ارتباطات علمي با دانشگاه‌هاي خارجي در جهت ديپلماسي علمي است و باعث شناخت هر دو طرف از محيط‌هاي دانشگاهي و اجتماعي يکديگر مي‌شود، اعزام دانشجويان به فرصت‌هاي مطالعاتي موجب آشنايي دانشگاه‌هاي خارجي باقابليت دانشجويان ما مي‌شود.

وي ادامه داد: در جلساتي که در خارج از کشور داشته‌ايم، همه دانشجويان ايراني را به دانشجوياني داراي معلومات، استعداد و هوش بالا مي‌شناسند.

تمديد فرصت ثبت نام در آزمون فلوشيپ پزشکي

فرصت ثبت‌نام براي آزمون پذيرش دوره‌هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) تمديد شد و داوطلبان از شنبه 27 بهمن 97 مي‌توانند در اين فرصت در آزمون ثبت‌نام کنند.

آزمون پذيرش دستياران دوره‌هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) سال 1398 وفق مصوبات شوراي آموزش پزشکي و تخصصي به‌صورت غيرمتمرکز و توسط دانشگاه‌هاي مجري برنامه آموزشي در 7 تا 9 ارديبهشت 98 برگزار مي‌شود.

در اين دوره جهت تسهيل فرآيند ثبت‌نام و جلوگيري از تداخل بين دانشگاه‌هاي مختلف، ثبت‌نام به‌صورت متمرکز از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي انجام مي‌پذيرد و بررسي مدارک نيز توسط دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي و تخصصي انجام مي‌شود.

پيش از اين فرصت ثبت نام براي آزمون پذيرش دوره‌هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) از شنبه 6 بهمن 97 آغاز شده بود و تا 18 بهمن ادامه داشت. فرصت مجدد براي ثبت‌نام از شنبه 27 بهمن آغاز مي‌شود و داوطلبان تا سه‌شنبه 30 بهمن فرصت دارند در اين آزمون ثبت‌نام کنند.

داوطلبان واجد شرايط تا ساعت 24 سه‌شنبه 30 بهمن 97 فرصت دارند با مراجعه به سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي و با توجه به رشته تخصصي پيش‌نياز و در نظر گرفتن وضعيت شرکت در آزمون (عضو هيئت‌علمي، آزاد) صرفاً يک‌رشته و يک دانشگاه را انتخاب و بر اساس مفاد راهنما ثبت‌نام کنند.

ثبت‌نام بيش از يک‌بار مجاز نبوده و باعث حذف نام داوطلب از ليست داوطلبان شرکت در آزمون مي‌شود. پس از ثبت‌نام و انتخاب رشته ، تغيير رشته به‌هيچ‌عنوان مجاز نيست.

کارت ورود به جلسه آزمون در روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه سوم و چهارم ارديبهشت‌ماه 98 از طريق دانشگاه‌هاي علوم پزشکي متولي برگزاري آزمون توزيع مي‌شود.

آزمون در دو مرحله کتبي و شفاهي (به‌صورت منفرد يا ترکيبي از روش‌هاي آسکي (OSCE، PMP) مصاحبه ساختارمند يا ساير روش‌هاي نوين ارزشيابي و اختصاصي مرتبط با رشته خود برگزار مي‌شود.

آزمون کتبي روز پنجشنبه 5 ارديبهشت 98 (در يک مکان در هر دانشگاه و رأس ساعت 9 صبح) و آزمون شفاهي کليه رشته‌ها از تاريخ 7 تا 9 ارديبهشت 98 برگزار مي‌شود.

ظرفيت آزمون پذيرش دستيار دوره‌هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) سال 98 حدود 420 نفر در 82 دوره تکميلي تخصصي و 17 دانشگاه علوم پزشکي و دو مرکز جهاد دانشگاهي است.

راه اندازي مركز آموزش‌هاي مهارتي در دانشگاه خواجه نصير

رئيس دانشگاه خواجه نصير گفت: اعضاي هيئت‌علمي اين دانشگاه که در طرح آموزش‌هاي مهارتي اساتيد مشارکت کنند امتيازهاي ارتقا دريافت خواهند کرد.

علي خاکي صديق در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مرکز آموزش‌هاي مهارتي اعضاي هيئت‌علمي دانشگاه خواجه نصير راه‌اندازي شده و برنامه داريم اساتيدي که در اين طرح مشارکت مي‌کنند از تشويق‌هايي در حوزه ارتقا پايه برخوردار شوند.

وي افزود: حضور در اين طرح اجباري نيست اما از سال آينده اگر اعضاي هيئت‌علمي در اين طرح مشارکت داشته باشند امتيازهايي براي آن‌ها در نظر گرفته خواهد شد.

رئيس دانشگاه خواجه نصير تأکيد کرد: در اين مرکز تأکيد بر اين است که آموزش به‌صورت نوين در حوزه مهندسي و علوم پايه چگونه است و چگونه مي‌توان آن را به روند تدريس اساتيد دانشگاه وارد کرد.

رئيس دانشگاه خواجه نصير اظهار داشت: در بحث کار آيي اعضاي هيئت‌علمي و طرح بهره‌وري که در حال تدوين در اين دانشگاه است، موضوع مشارکت اساتيد در فعاليت مرکز آموزش‌هاي مهارتي اين دانشگاه نيز ديده ‌شده‌است.

خاکي صديق گفت: اين مرکز تاکنون 3 کارگاه آموزشي برگزار کرده که حضور در اين کارگاه‌ها اجباري نبوده اساتيد استقبال خوبي از آن‌ها داشته‌اند.

توانمندسازي دانشجويان پيام نور مطابق با نياز بازارکار

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه پيام نور از توانمندسازي دانشجويان مطابق با نيازهاي بازار کار خبر داد .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور، مرتضي محسني با توجه به برنامه‌هاي پيش روي دانشگاه پيام نور گفت: اين دانشگاه با توجه به رسالتش، گسترش زيرساخت‌هاي فناوري‌هاي آموزشي جديد، ارائه دوره‌هاي آموزش الکترونيکي و توليد محتواي ترکيبي را در برنامه خود دارد .

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه پيام نور، توانمندسازي دانشجويان مطابق با نيازهاي بازار کار و ارائه آموزش‌هاي مهارتي و کارآفريني به آن‌ها را يکي از مهم‌ترين برنامه‌هاي دانشگاه عنوان کرد و يادآور شد: دانشگاه پيام نور درزمينه گسترش مرزهاي دانش و جذب دانشجويان خارجي نيز فعال خواهد بود


 يادداشت 

 نگاهي به زندگي‌نامه كاشف لامپ الكتريكي

منصور يحيوي

Yahyavi.ir@gmail.com

11 فوريه 2019 (22 بهمن‌ماه 1397) مصادف با زادروز يكي از شناخته‌ترين مخترع قرن بيستم است كه اختراع و كشف بي‌نظير او، زيست در جهان هستي را به دو بخش قبل و بعد از اختراع او تقسيم کرد. زماني كه شب‌ها تنها با نور شمع و فانوس آن‌هم به‌صورت خيلي كم براي برخي از انسان‌ها قابل‌استفاده بود. اما امروزه شناخته‌ترين اختراع او، سبك زندگي را درنورديده و به آن معنا و مفهوم تازه بخشيده است. توماس آلوا اديسون با بيش از هزار اختراع يکي از مشهورترين چهره‌هاي دنياي فناوري و کارآفريني است که به‌راستي نام او به‌عنوان كاشف بسياري از تجهيزات الکتريکي (لامپ الکتريکي، گرامافون، باتري، کينتوگراف، فونوگراف، تلسکرايپ) در سراسر جهان جاودانه شد.

توماس اديسون در دوره ابتداي به دليل نقص شنوايي و بي‌توجهي مسئولين مدرسه به خلاقيت ذاتي او در منزل مشغول آموزش شد. در سال 1869 اديسون که اداره راه‌آهن را ترک کرده بود، به‌عنوان سرپرست فني به استخدام يک مؤسسه صرافي بزرگ در نيويورک درآمد. در اين مقام توماس اديسون توانست نخستين اختراع موفقش را که نوعي تلگراف چاپي بود، به نام خود ثبت کند. تلگراف اديسون برخلاف انواع رايج که علائم مورس را به‌صورت صداهاي کوتاه و کشيده به گوش اپراتور مي‌رسانيدند، آن‌ها را به شکل خط و نقطه بر روي نوار کاغذي چاپ مي‌کرد.

اين مخترع آمريكايي حق امتياز اختراع تلگراف چاپي را در مقابل 4000 دلار به مدير صرافي واگذار کرد و با پول آن در نيوآرک، نيوجرسي توانست يک کارگاه تحقيقاتي راه‎اندازي نمايد. راه‌اندازي كارگاه نقطه عطفي در رشته فعاليت‌هاي توماس اديسون و از بزرگ‌ترين ابتکارهاي او به شمار مي‌رود. آزمايشگاه منلو‎پارک نخستين مؤسسه‌اي بود که منحصراً باهدف توليد و تکميل ابداعات علمي ساخته شده ‏بود و به‎عنوان نمونه اوليه آزمايشگاه‌هاي تحقيقاتي بزرگي به شمار مي رفت.

به‌هرحال در اثر تحقيقات و تلاش توماس و با تمرکز روي ايجاد خلأ در لامپ‌هاي رشته‌اي، اديسون و گروهش در تابستان 1259 (1880) توانستند فيبرهاي بامبو با پوشش کربن را به‌عنوان ماده‌ پايدار براي رشته‌هاي لامپ معرفي کنند. اولين مکاني که به‌صورت کامل از سيستم روشنايي لامپ‌هاي اديسون استفاده کرد، شرکت چاپ Hinds and Ketcham بود.

توماس اديسون با ايجاد اولين کارخانه و شبکه توزيع برق براي منازل و اماکن خصوصي شالوده توسعه بزرگ صنعت را بنا نهاد. يکي از مهم‌ترين تشکيلاتي که توماس اديسون به وجود آورد همان است که امروز به نام شرکت «جنرال الکتريک» در سراسر دنيا معروف و مشهور شده است.

نيکلا تسلا فيزيکدان بزرگ و يکي از همکاران اديسون درباره روش توماس اديسون براي حل مسائل مي‌نويسد:

اگر اديسون مي‌خواست سوزني را در انبار کاهي پيدا کند، باپشتکار فراوان دانه به دانه رشته‌هاي کاه را کنار مي‌زد تا بالاخره سوزن نمايان شود. بارها با تأسف شاهد بودم که چگونه بخش اعظم وقت و انرژي او صرف يافتن يک فرمول جزئي يا انجام دادن محاسبه‌اي کوچک مي‌شد.

جمله‌اي از توماس اديسون: نوآوري عبارت است از يک درصد الهام روح و 99درصد عرق ريختن و تلاش کردن.

در 6 ژانويه 1931 اديسون درخواست‌نامه ثبت آخرين اختراع خود «وسيله‌ي نگه‌دارنده‌ اشياء هنگام آبکاري الکتريکي» را به اداره‌ ثبت اختراعات فرستاد اما پيش از دريافت پاسخ، اين مخترع بزرگ در 18 اکتبر 1931 در سن 84 سالگي به علت بيماري چشم از جهان فروبست.


 ميز خبر 

 آغاز حذف و اضافه دانشجويان دانشگاه آزاد از 27 بهمن ماه

زمان حذف و اضافه دانشجويان دانشگاه آزاد از روز شنبه 27 بهمن آغاز مي‌شود.به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد ، حذف و اضافه نيمسال دوم سال تحصيلي 98-97 دانشگاه آزاد از روز شنبه 27 بهمن‌ماه آغاز و تا 2 اسفندماه ادامه دارد.تمامي دانشجويان در زمان اعلام‌شده و با رعايت ضوابط و مقررات آموزشي مي‌توانند نسبت به حذف و اضافه اقدام کنند.

اعلام مصوبات کبر سن اعضاي هيئت علمي

مرکز جذب هيئت‌علمي وزارت علوم در جلسه اخيري که برگزار کرد برخي از مصوبات مربوط به کبر سن اعضاي هيئت‌علمي را اعلام کرد. به گزارش مرکز جذب اعضاي هيئت‌علمي وزارت علوم، جلسه 300 هيئت مرکزي جذب اعضاي هيئت‌علمي دانشگاه‌ها و مراکز آموزشي، در محل وزارت علوم تحقيقات و فناوري برگزار شد.

نظر به اصلاحيه تبصره 2 از ماده 4 آيين‌نامه استخدامي اعضاي هيئت‌علمي، موارد زير در جلسه 300 هيات مرکزي جذب به تصويب رسيد که به شرح زير است:

متقاضيان تبديل وضعيت از پيماني به رسمي آزمايشي که در زمان استخدام پيماني کبر سن داشته‌اند و بنا به هر دليلي مجوز معافيت از کبر سن براي آن‌ها در آن مقطع صادر نشده است، درصورتي‌که صدور تأييديه پيماني مربوط به قبل از تاريخ يک فروردين 93 است تأييديه پيماني مذکور به‌منزله معافيت از کبر سن متقاضي مزبور تلقي مي‌شود و نياز به بررسي مجدد ندارد.آن دسته از متقاضيان تبديل وضعيت از طرح سربازي به پيماني که قبل از شهريور 96 در فراخوان طرح سربازي شرکت کرده و لذا از شرکت در فراخوان پيماني معاف هستند و در زمان شرکت در فراخوان طرح سربازي مشمول کبر سن نبوده‌اند اما در زمان بررسي پرونده پيماني داراي کبر سن هستند، درصورتي‌که در زمان خاتمه دوره تعهد طرح سربازي مشمول کبر سن باشند مشمول اصلاحيه تبصره 2 ماده 4 آيين‌نامه استخدامي هستند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته