جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 6066

از امروز؛
آغاز فرصت مجدد ثبت‌نام در آزمون دکتري علوم پزشکي


ثبت‌نام در آزمون زبان انگليسي «توليمو» از امروز


ثبت نام بيش از 11 هزار نفر در فراخوان جذب هيأت علمي


تمديد فرصت ثبت‌نام در فراخوان بورسيه کشور روسيه


اجراي 16 پروژه تحقيقاتي مشترک علمي بين دانشگاه هاي ايران و سوئيس


خبرنامه


يادداشت


ميز خبر


 از امروز؛
 آغاز فرصت مجدد ثبت‌نام در آزمون دکتري علوم پزشکي  

 يک مدرک تحصيلي جديد به مجموع مدارک موردپذيرش آزمون دکتري سال 1398 گروه علوم پزشکي اضافه شد و داوطلبان از امروز 12 اسفندماه مي‌توانند در آزمون ثبت‌نام کنند.بر اساس اعلام مركز سنجش پزشكي، مهلت ويرايش و ثبت‌نام در آزمون دکتري تخصصي و پژوهشي سال 1398 گروه علوم پزشکي تمديد شد و داوطلبان مي‌توانند از امروز يکشنبه 12 اسفند تا پايان وقت اداري روز سه‌شنبه 14 اسفند 97 براي ويرايش فرم ثبت‌نام و تکميل مدارک به سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي به نشانيsanjeshp.ir مراجعه کنند.

بر اساس اعلام دبيرخانه شوراي علوم پايه پزشکي، بهداشت و تخصصي مدرک کارشناسي ارشد رشته «فوتونيک» به مدارک مجاز براي شرکت در آزمون دکتري رشته فيزيک پزشکي اضافه شد.همچنين داوطلباني که تاکنون موفق به ثبت‌نام نشده‌اند نيز در بازه زماني 12 تا 14 اسفند 97 مي‌توانند براي شرکت در آزمون، ثبت‌نام کنند.

اين زمان آخرين‌مهلت براي ثبت‌نام در آزمون و ويرايش مدارک و اطلاعات است.همچنين به‌منظور کمک به آن گروه از داوطلبان آزمون دکتري تخصصي و دکتري پژوهشي سال 1398 گروه علوم پزشکي که در بازه تعيين‌شده موفق به اخذ گواهي زبان انگليسي نشدند، مقررشده است تا کارنامه آزمون زبان انگليسي وزارت بهداشت (MHLE) دوره 52 تاريخ 29 فروردين 98 نيز براي شرکت در آزمون دکتري تخصصي و دکتري پژوهشي سال 1398 پذيرفته شود.

آزمون دکتري تخصصي و دکتري پژوهشي رشته‌هاي علوم پايه، بهداشت و تخصصي، داروسازي و دندانپزشکي در روزهاي 12 و 13 ارديبهشت 98 برگزار مي‌شود و کارت ورود به جلسه آزمون (به‌صورت اينترنتي) در روزهاي 9 تا 11 ارديبهشت 98 دراختيار داوطلبان قرار مي‌گيرد.


 ثبت‌نام در آزمون زبان انگليسي «توليمو» از امروز 

 ثبت‌نام در صد و سي و ششمين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته ( (Tolimo:E-A2019 امروز يکشنبه 12 اسفندماه 97 آغازمي‌شود.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش كشور، داوطلبان براي اطلاعات بيشتر و هم‎چنين شرکت در آزمون از امروز 12 اسفندماه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور به آدرسwww.sanjesh.org مراجعه نمايند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش كشور، صد و سي و ششمين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته، صبح روز پنجشنبه 23 اسفندماه 97 برگزار خواهد شد.


 ثبت نام بيش از 11 هزار نفر در فراخوان جذب هيأت علمي 

 بيش از 11 هزار نفر از فارغ‌التحصيلان مقطع دکتري در بيستمين فـراخـوان نيمه‌متمرکز جذب اعضاي هيئت‌علمي دانشگاه‌ها مربوط به فراخوان بهمن‌ماه 97 شرکت کردند.

بر اساس اعلام مرکز جذب، دربيستمين فـراخـوان نيمه‌متمرکز جذب اعضاي هيئت‌علمي (پـيمانـي و طـرح سـربـازي) دانـشگاه‌ها و مـؤسسات آمـوزش عـالي و پژوهشي کـشور مـربوط بـه فـراخـوان بـهمن 1397 حدود 11هزار و 380 نفر متقاضي جذب هيئت‌علمي در دانشگاه‌ها ثبت‌نام کردند که از اين تعداد 6 هزار و 580 نفر مرد و 4 هزار و 800 نفر متقاضي زن بودند.

هيئت مرکزي جذب وزارت علوم، برنامه زمان‌بندي بيستمين فـراخـوان نيمه‌متمرکز جذب اعضاي هيئت‌علمي (پـيمانـي و طـرح سـربـازي) دانـشگاه‌ها و مـؤسسات آمـوزش عـالي و پژوهشي کـشور مـربوط بـه فـراخـوان بـهمن 1397 را اعلام کرد.

بر اساس اعلام مرکز جذب وزارت علوم، دانشگاه‌ها از 19 دي 97 تا 27 دي 97 فرصت داشتند تا نيازهاي خود را اعلام کنند. مرکز نظارت و ارزيابي آموزش عالي نيز از 29 دي الي 6 بهمن 97 به بررسي اعلام نياز دانشگاه و تخصيص ظرفيت دانشگاه‌ها مي‌پرداخت.

دانشگاه‌ها نيز همچنين از 7 بهمن الي 14 بهمن 97 فرصت داشتند تا به تطبيق نياز با تأييديه مرکز نظارت و ارزيابي آموزش عالي بپردازند.

بر اساس اعلام مرکز جذب، فراخوان جذب اعضاي هيئت‌علمي دانشگاه‌ها از 15 بهمن 97 آغازشده و تا7 اسفندماه ادامه داشت، متقاضيان جذب در اين زمان مي‌توانستند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.دانشگاه‌ها 4 اسفند 97 الي 20 خرداد 98 فرصت دارند تا به درخواست‌ها رسيدگي کنند.

مرکز جذب اعضاي هيات علمي نيز 21 خرداد 98 الي 31 تير 98 پرونده‌ها را بررسي کرده و در هيئت مرکزي جذب مطرح مي‌کند.بر اساس اين گزارش، سالانه 15000 فارغ‌التحصيل مقطع دکتري داريم و از اين تعداد 1500 تا 2000 نفر به‌عنوان عضو هيئت‌علمي جذب مي‌شوند.


 تمديد فرصت ثبت‌نام در فراخوان بورسيه کشور روسيه  

 مهلت ثبت‌نام در فراخوان بورسيه کشور روسيه براي شاخه‌هاي مختلف علوم در سال 2020-2019 تمديد شد.

زمان ثبت‌نام فراخوان بورسيه تحصيلي کشور روسيه در سال 2019 ميلادي در خصوص جذب متقاضيان در مقاطع ارشد و دکتري تا 30 مارس 2019 برابر با 10 فروردين 1398 تمديد شد.

علاقه‌مندان مي‌توانند براي کسب اطلاعات بيشتر از توضيحات بورس در تارنماي اصلي به آدرس http://ind.rs.gov.ru/en/announcements/17217 مراجعه کنند.


 اجراي 16 پروژه تحقيقاتي مشترک علمي بين دانشگاه هاي ايران و سوئيس 

 رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان گفت: در حال حاضر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشي کشور 16 پروژه تحقيقاتي مشترک با دانشگاه‌ها و مراکز تحقيقاتي سوئيس دارند.

محمود مدرس هاشمي گفت: دانشگاه صنعتي اصفهان به‌عنوان مرکز هماهنگ‌کننده همکاري‌ها با کشور سوئيس از سوي وزارت علوم انتخاب‌شده است.

وي افزود: در اين راستا ارتباط علمي و آموزشي ايران با کشور سوئيس از سوي اين دانشگاه پيگيري مي‌شود و اکنون 16 پروژه مشترک تحقيقاتي ميان دانشگاه‌ها و مراکز تحقيقاتي ايران و کشور سوئيس در حال انجام است.

رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان خاطرنشان کرد: براي تعيين اين پروژه‌ها حدود 180 پروپوزال ميان دانشمندان و اعضاي هيئت‌علمي ايران با کشور سوئيس تعريف شد که درنهايت با داوري‌هاي صورت گرفته و به دليل کمبود منابع 16 پروژه تحقيقاتي مشترک انتخاب شد.

مدرس هاشمي خاطرنشان کرد: اين پروژه‌ها در حوزه‌هاي فني و مهندسي و پزشکي تعريف‌شده که در حال حاضر 5 پروژه مربوط به دانشگاه‌هاي زيرمجموعه وزارت بهداشت و 11 پروژه نيز مربوط به دانشگاه‌ها و مراکز تحقيقاتي زيرمجموعه وزارت علوم است.وي عنوان کرد: با حمايت وزارت علوم مبلغ مربوط به تعهد کشور ايران براي اين پروژه‌ها پرداخت‌شده و طرف سوئيسي نيز سهم خود را براي اجراي اين پروژه‌ها پرداخت کرده بنابراين اجراي پروژه‌ها آغاز شده است.رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان خاطرنشان کرد: اين ارتباط گام بزرگي در ارتباط علمي بين‌المللي ايران با اروپا به شمار مي‌رود.


 خبرنامه 

 وزير علوم :

ضرورت حمايت از ورزشهاي دانشگاهي

وزير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: سازمان امور دانشجويان و صندوق رفاه دانشجويان بخشي از توان خود را براي حمايت از ورزش‌هاي دانشگاهي گذاشته‌اند.

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، منصور غلامي در نهمين مجمع عمومي سالانه فدراسيون ملي ورزش‌هاي دانشگاهي با اشاره به‌ضرورت تداوم تلاش‌هاي مؤثر به‌منظور کشف استعدادهاي دانشجويان در امر ورزش و تقويت فضاي شور و نشاط و شادابي در ميان دانشجويان و دانشگاهيان، شناخت و بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي موجود در دانشگاه‌ها را در کنار فعاليت‌هاي فدراسيون و نهادهاي مرتبط مانند کميته ملي المپيک و وزارت ورزش و جوانان بسيار مؤثر توصيف کرد.

وي فدراسيون ملي ورزش‌هاي دانشگاهي را بر اساس قانون وزارت علوم تحقيقات و فناوري نهادي مهم و اثرگذار برشمرد و گفت: اين فدراسيون جهت کمک به انجام وظايف تربيتي مجموعه دانشگاه‌ها فعاليت مي‌کند و لذا اين مجمع از جايگاه مهمي برخوردار است.

وي افزود: نگاه به اهداف فدراسيون ملي ورزش‌هاي دانشگاهي نشان مي‌دهد که اين فدراسيون يک بازوي مهم کنار وزارت علوم و دانشگاه‌ها به‌حساب مي‌آيد که به‌سلامت جسمي و روحي دانشگاهيان و آموزش‌هاي لازم براي حضور آنان در جامعه و تربيت اجتماعي افراد و در بخش ارتباطات بين‌المللي در توسعه روابط و صلح و صميميت ميان دانشگاه‌هاي جهان، جايگاه و نقش مهمي بر عهده دارد.

وزير علوم، با تأکيد مجدد بر ظرفيت‌هاي بخش دانشگاهي در امر ورزش اظهار داشت: سازمان امور دانشجويان و صندوق رفاه دانشجويان بخشي از توان خود را براي حمايت از ورزش‌هاي دانشگاهي گذاشته‌اند که البته بايد در تأمين منابع مالي و هماهنگي و هم‌افزايي براي زمان تنظيم بودجه هماهنگي‌هاي بيشتري صورت پذيرد و در اين راه از کميته ملي المپيک و وزارت ورزش و جوانان و ظرفيت‌هاي دانشگاهي کمک گرفت زيرا که هر چه توان اين فدراسيون افزايش يابد و فعاليت‌ها توسعه پيدا کند نتيجه آن در فعال‌سازي و شکوفاسازي دانشجويان مشهودتر خواهد بود.

غلامي ادامه داد: تشکيل شوراي عالي ورزش با طرح اين موضوع در جلساتي با حضور وزارت ورزش و جوانان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ايده خوبي است که با هماهنگي‌هاي قوي‌تر اين مجموعه‌ها چنين شورايي مي‌تواند نقش کاربردي داشته باشد.

افزايش 2 برابري شرکت‌هاي دانش‌بنيان دانشگاه اميرکبير در سال آينده

رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير برگزاري هشتمين جشنواره بين‌المللي رباتيک، هوش مصنوعي و اتوماسيون ايران را بخشي از فعاليت آموزشي اين دانشگاه دانست و گفت: طي چهار الي پنج سال ظرفيت شرکت‌هاي دانش‌بنيان تحت پوشش ما از 10 شرکت به 140 شرکت افزايش پيدا کرده و سال آينده نيز اين ظرفيت دو برابر خواهد شد.

سيد احمد معتمدي در افتتاح هشتمين جشنواره بين‌المللي رباتيک، هوش مصنوعي و اتوماسيون ايران که در نمايشگاه بين‌المللي تهران برگزار شد، با اشاره به اينکه ميزباني 1400 نفر و 300 گروه کار دشواري است، خاطرنشان کرد: جشنواره امروز در مقايسه با اولين دوره برگزاري تغييرات زيادي کرده و فاصله بسياري با اولين دوره دارد. سال آينده نيز ميزبان مسابقات اصلي فيراکاپ خواهيم بود.وي بابيان اينکه برگزاري چنين جشنواره‌هايي بخشي از فعاليت آموزشي ما در دانشگاه است، اظهار کرد: در سرفصل‌هاي دروس کارشناسي بازنگري کرديم و بازنگري سرفصل‌هاي دروس ارشد و دکتري نيز در دستور کار قرار گرفته است. اين از آن جهت است که به مهارت نوآوري و کارآفريني توجه ويژه‌اي داريم و بر آن هستيم تا دانشگاه صنعتي اميرکبير را جزو دانشگاه‌هاي نسل سه و ايفاکننده نقش در چرخه اقتصاد قرار دهيم.وي افزود: در حال حاضر 140 شرکت تحت حمايت ما هستند، اين در حالي است که طي 4 الي 5 سال گذشته تعداد واحدهاي تحت پوشش از 10 واحد به 140 واحد افزايش پيدا کرده است و در برنامه سال 98 نيز اين ظرفيت به دو برابر خود خواهد رسيد.

راه‌اندازي المپيادهاي بازي‌ فکري و ورزش بومي در دانشگاه ها

رئيس اداره ورزش‌هاي همگاني وزارت بهداشت گفت: المپياد بازي‌هاي فکري و المپياد ورزش‌هاي بومي در چشم‌انداز برنامه‌هاي اداره ورزش‌هاي همگاني وزارت بهداشت قرار دارد.

به گزارش معاونت فرهنگي و دانشجويي وزارت بهداشت (مفدا)، محمدحسين کوشکي در نشست مديران کاروان‌هاي ورزشي چهارمين المپياد ورزش‌هاي همگاني وزارت بهداشت در مجموعه تفريحي و رفاهي خزر آباد ساري، گفت: ورزش همگاني تلاش دارد تا همگاني کردن ورزش به هر طريقي در سطح دانشگاه‌ها را دنبال کند و اگر بخواهد موفق باشد نياز دارد تا در قسمت مديريت نيز به‌صورت همگاني کارها را پيش ببرد.

کوشکي گفت: در اين دوره از المپياد ورزش‌هاي همگاني پسران 59 دانشگاه مشارکت داشته‌اند و حتي دانشگاه‌هايي با 300 هزار دانشجو تيم‌هاي تکميلي را براي حضور در اين مسابقات آورده‌اند.

وي به چشم‌انداز اداره ورزش‌هاي همگاني وزارت بهداشت اشاره کرد و اظهار داشت: المپياد بازي‌هاي فکري و المپياد ورزش‌هاي بومي در چشم‌انداز برنامه‌هاي اداره ورزش‌هاي همگاني وزارت بهداشت قرار دارد.

کوشکي افزود: البته شرايط کمي محدوديت ايجاد کرده است و کمي برنامه‌هاي ما را عقب انداخته است در غير اين صورت ما براي خوابگاه‌ها برنامه‌هاي خوبي داريم خصوصاً در حوزه بومي و محلي و در هفته خوابگاه‌ها که در ابتداي ارديبهشت‌ماه برگزار مي‌شود.

شرايط امحاي پرونده هاي دانشجويي در شوراي انضباطي

معاون دانشجويان داخل وزارت علوم درباره زمان امحاي پرونده‌هاي دانشجويي در شوراي انضباطي توضيحاتي داد.

محمدرضا علم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ارجاعات دانشجويي به شوراهاي انضباطي در سال جاري براي امحاي مدارک گفت: در سال جاري جلسات شوراي انضباطي برگزار شد.

وي ادامه داد: بخش عمده اين پرونده‌ها مربوط به درخواست امحاء بود که زمان آن سپري شده و جرايم خفيفي را شامل مي‌شد. البته در قانون نيز پيش‌بيني‌شده که دانشجو مي‌تواند درخواست امحا دهد.

معاون امور دانشجويان داخل سازمان امور دانشجويان درباره اينکه سالانه چه تعداد پرونده‌هاي انضباطي دانشجويان امحاء مي‌شود افزود: تعداد پرونده‌هاي امحايي به درخواست‌هايي که ارائه مي‌شود، بستگي دارد.

وي ادامه داد: عمده اين جرائم مربوط جرائم خفيفي است که دانشجو در دوره دانشجويي مرتکب مي‌شود و دانشجو بعد از دوره فارغ‌التحصيلي اگر احياناً در کميته انضباطي موردي داشته باشد در هر مقطعي مي‌تواند درخواست امحاء را به دانشگاه خود ارائه کند.


 يادداشت 

 كاربرد هوش مصنوعي در طراحي خط عابر پياده!

منصور يحيوي فركوش

Yahyavi.ir@gmail.com

علم هوش مصنوعي اولين بار توسط فلاسفه و رياضي‌داناني نظير جرج بول مطرح‌شد. اما پديده اختراع كامپيوترها (سال 1943ميلادي) به اين فناوري معنا و مفهوم تازه بخشيد. به طوري كه براي اولين بار جان مکارتي مخترع يکي از زبان‌هاي برنامه‌نويسي هوش مصنوعي (Lisp) موفق شد هويت رفتارهاي هوشمندانه يک ابزار مصنوعي را شناسايي نمايد. امروزه اين علم چنان گسترش يافته كه جهان به دستاوردهاي بي‌شمار آن مبهوت شده است. يكي از اين دستاوردهاي مهم طراحي سيستم هوشمند براي كنترل و هشدار به عابرين و رانندگان در كشور كره جنوبي است.

اين فناوري، قادر است قبل از بروز حادثه هم به راننده و هم به عابر پياده از طريق گوشي هوشمند هشدار دهد. تكنولوژي خط عابر آزمايشي، شامل؛ تجهيزات الكترونيكي، علائم راهنمايي الکترونيکي و يک برنامه نرم‌افزاري نصب‌شده در گوشي‌هاي هوشمند افراد است. علايم راهنمايي الكترونيكي ازجمله، چراغ LEDهوشمند تعبيه‌شده در زمين، به رانندگان خودروها كمك مي‌کنند كه عبور عابرين پياده را از راه دور توسط سيستم هوشمند خودرو به‌راحتي تشخيص دهند. براي اين منظور از يک دوربين تصويربرداري حرارتي جهت تشخيص عابران پياده که در حال عبور از خيابان هستند، استفاده مي‌کند .هنگامي‌که دوربين افرادي را تشخيص دهد، سيستم با روشن کردن چراغ‌هاي هشداردهنده LEDکه در آسفالت هر دو طرف خط عابر تعبيه‌شده واکنش نشان مي‌دهد. نكته جالب اين است که اين چراغ‌ها از فاصله 50 متري قابل‌مشاهده هستند، اما هنوز روشن نيست که آيا تأثيري بر ديد رانندگان دارد؟

درصورتي‌که راننده چراغ‌هاي LED را مشاهده نكند، هنگامي‌که وسيله نقليه به 30 متري خط عابر پياده برسد، يک نشانه الکترونيکي چشمک‌زن براي هشدار دادن به راننده روشن مي‌شود.

نكته مهم اين فناوري اين است كه عابرين پياده از سه طريق نسبت به خودروهاي عبوري آگاه مي‌شوند. اولين راه اينکه اگر يک خودروي در حال عبور سريع‌تر از 10 کيلومتر در ساعت حرکت کند، يک تصوير هشدار بر روي زمين در مقابل ديد عابر پياده قرار مي‌گيرد. اين تصوير بايد توجه افرادي را که در حال کار با گوشي‌هايشان هستند يا افراد مسني که بيشتر در هنگام پياده‌روي به زمين نگاه مي‌کنند جلب کند.

راه دوم به صدا درآمدن يک زنگ رسا است و سومين راه هم به‌کارگيري يک اپليکيشن تلفن همراه است که باعث مي‌شود تلفن عابر پياده هم‌زمان بلرزد و زنگ هشدار پخش کند.

در آزمايش‌هاي ميداني که حدود 1000 وسيله نقليه را شامل مي‌شد، 83.4 درصد از رانندگان بر اثر هشدارهاي اين سيستم توقف کردند و يا سرعت خود را کاهش دادند و در مسيرهايي با محدوديت سرعت 50 کيلومتر در ساعت، رانندگاني که به خط عابر نزديک مي‌شدند سرعت خود را تقريباً 20 درصد بيشتر از زماني که به خطوط عابر پياده معمولي نزديک مي‌شدند کم کردند.

دکتر جونگ هون کيم مدير اجرايي اين پروژه مي‌گويد: ما انتظار داريم نتايج برجسته اين سيستم را زماني شاهد باشيم که در مسيرهاي بدون علائم راهنمايي نصب شود، جايي که ميزان حوادث براي عابران پياده بالا است.

به هر حال توسعه اين سيستم و فراگير شدن آن مي‌تواند به راننده‌ها از طريق برنامه‌هاي مسيريابي موجود در سيستم خودرو از عبور عابران پياده مطلع نمايد و همچنين هنگامي‌که شرايط خطرناک شناسايي شود، وسايل نقليه بتوانند به‌طور خودکار سرعت خود را کاهش دهند. برآورد شده است که نصب اين سيستم 1300 دلار هزينه خواهد داشت، درصورتي‌که مزاياي اجتماعي و اقتصادي آن بسيار بيشتر از اين هزينه است.


 ميز خبر 

 دانش آموخته دانشگاه شريف برنده جايزه «فاينمن 2019» شد

جايزه تدريس برتر «فاينمن 2019» دانشگاه فناوري کاليفرنيا به علي حاجي ميري دانش‌آموخته رشته مهندسي الکترونيک دانشگاه صنعتي شريف اهدا شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه صنعتي شريف، علي حاجي ميري استاد مهندسي برق، مهندسي پزشکي و شاخه‌هاي مهندسي و علوم کاربردي و دانش‌آموخته دانشگاه صنعتي شريف جايزه بهترين تدريس دانشگاه فناوري کاليفرنيا موسوم به جايزه فاينمن سال 2019 را از آن خود کرد.

حاجي ميري توسط دانشجويان و فارغ‌التحصيلان دانشگاه فناوري کاليفرنيا نامزد دريافت اين جايزه شد که همراهي اعضاء دانشگاه را در پي داشت.

دروسي که او تدريس مي‌کند، حاوي عناوين بسيار مشکل است که پتانسيل به چالش کشيده شدن را دارد اما شور، شوخ‌طبعي و بينش اين دانش‌آموخته دانشگاه صنعتي شريف به موضوعات، زندگي مي‌بخشد.

حاجي ميري که از افتخارآفرينان المپيادهاي علمي در کشور و برنده مدال طلاي المپياد ملي فيزيک و مدال برنز بيست‌ و يکمين المپياد بين‌المللي فيزيک در هلند است، سال 1373 تحصيلات کارشناسي خود را در رشته مهندسي الکترونيک در دانشگاه صنعتي شريف به اتمام رساند و مدارک فوق‌ليسانس و دکتري خود را نيز در رشته مهندسي برق از دانشگاه استنفورد دريافت کرده است.

وي علاوه بر فعاليت‌هاي مستمر در بخش‌هاي تحقيقاتي و صنعتي ريزتراشه در سال 1998 به‌عنوان دانشيار مهندسي الکترونيک و رئيس آزمايشگاه‌هاي ميکروالکترونيک و نويز به موسسه فني کاليفرنيا ملحق شد.

زمينه‌ اصلي تحقيقاتي وي در خصوص مدارهاي پيوسته با سرعت‌بالا و RF است.وي برنده مشترک جايزه مقاله 1997 Jack kilby از کنفرانس بين‌المللي مدارهاي ISSCC بوده و سه بار نيز برنده جايزه همکاري دانشکده IBM و جايزه موسسه ملي علوم CAREER شده است.

اين دانش‌آموخته دانشگاه صنعتي شريف در سال 83 به‌عنوان يکي از 100 مخترع جوان برتر جهان انتخاب شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته