جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 6066

هشدار وزارت بهداشت در خصوص لزوم غربالگري شنوايي؛
امروز، روز جهاني شنوايي است

با نانوحسگرها؛
شناسايي سريع بافت پس‌زده شده بعد از پيوند


خبرپزشكي


خبر


 هشدار وزارت بهداشت در خصوص لزوم غربالگري شنوايي؛
 امروز، روز جهاني شنوايي است 

 مدير سلامت گوش معاونت بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به علل افزايش کم‌شنوايي در کشور، گفت:‌ کارگراني که در معرض صداهاي بلند قراردارند، همچنين همه افراد بالاي 50 سال انجام غربالگري شنوايي در آنها ضرورت دارد.به گزارش آفرينش ازروابط عمومي روز جهاني شنوايي ، دکتر سعيد محموديان به مناسبت روز جهاني شنوايي اظهار داشت: سازمان جهاني بهداشت از پنج سال پيش کمپيني با هدف کاهش شيب تند بار بيماري‌ها ناشي از کم‌شنوايي تشکيل داد و بر همين اساس در کشور تلاش کرديم اقدامات گسترده‌تري جهت پيشگيري و درمان به موقع کم‌شنوايي انجام دهيم.

وي افزود: کم‌شنوايي متأسفانه موذي‌وار رو به افزايش است و اين در حالي است که 60 درصد از موارد کم‌شنوايي را مي‌توان با پيشگيري کاهش داد. وي گفت:‌در سال 2010 کم‌شنوايي رتبه 13 در جهان از لحاظ بار بيماري‌ها و بار اقتصادي ناشي از آن داشته که در 2017 اين رتبه به 3 رسيده است. محموديان بيان داشت: افراد بايد سلامت گوش خود را به صورت دوره‌اي بررسي کنند که اين مسئله به ويژه براي افراد در معرض خطر بسيار حائز اهميت است.

وي گفت: کارگراني که در معرض صداهاي بلند هستند، جوانان و نوجواناني که به مدت زمان‌هاي طولاني موسيقي را با صداي بلند گوش مي‌دهند، افراد بالاي 50 سال و مبتلايان به عفونت‌هاي گوشي و اختلالات گوش از جمله افراد در معرض خطر کم‌شنوايي‌اند. مدير سلامت گوش معاونت بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: شيوع سالمندي در جوامع، بيماري‌هاي مادران باردار همچون سرخک و سرخجه، تولد نوزاد نارس و... از علل افزايش ابتلا به کم‌شنوايي است و وزارت بهداشت تلاش کرده آمار ابتلا به کم‌شنوايي را به ميزان زيادي کاهش دهد. وي با بيان اينکه وزارت بهداشت بسته کنترل و مراقبت شنوايي سالمندان را تهيه کرده است، گفت: چاقي، فشار خون بالا و ديابت، ابتلا به کم‌شنوايي را سرعت مي‌دهد و براساس اين بسته وزارت بهداشت، افراد بالاي 65 سال غربالگري آنها در قالب برنامه سيب وارد شبکه بهداشت خواهدشد.

مدير سلامت گوش معاونت بهداشت وزارت بهداشت گفت: کمتر از 10 درصد از مردم به دليل کم‌شنوايي از سمعک استفاده مي‌کنند که سازمان جهاني بهداشت دستورالعمل استفاده از سمعک ارزان‌قيمت را ارائه کرده و ما نيز در کشور تلاش مي‌کنيم خدمات لازم در اين زمينه را بسترسازي کنيم.


 با نانوحسگرها؛
 شناسايي سريع بافت پس‌زده شده بعد از پيوند 

 پژوهشگران با استفاده از نانوذرات، حسگري ساختند که مي‌توان پس‌زدن بافت پيوند خورده را به سرعت شناسايي کرد. با اين کار نياز به استفاده از روش دردناک نمونه‌برداري با سوزن نيست.يافته‌هاي اخير محققان نشان مي‌دهد که مي‌توان از نانوذرات براي تشخيص زودهنگام پس زدن بافت پيوند خورده در بدن استفاده کرد. پژوهشگران موسسه فناوري جرجيا و دانشگاه اموري نانوذراتي ساختند که نقش حسگري داشته و مي‌توان از آن براي تست ادرار استفاده کرد و در نهايت بدون نياز به نمونه‌برداري بافت، مشخص کرد که بافت پيوند خورده توسط بدن پس زده شده است يا خير.

در اين پروژه نانوذرات به‌گونه‌اي طراحي شده‌اند که اگر سيستم ايمني بدن به بافت پيوند خورده حمله کند، ذرات فلورسانس وارد ادرار مي‌شود. اين نانوذرات زيست‌سازگار بوده و سلول‌هاي T را در بدن شناسايي مي‌کنند.گبي وونگ مي‌گويد: « قبل از اين که آسيب به بافت پيوند خورده اتفاق بي‌افتد، سلول‌هاي T آنزيم B را توليد مي‌کنند. اين روش به قدري حساس است که مي‌تواند پيش از آسيب ديدن بافت، پس‌زدن آن توسط بدن تشخيص داده شود.»

در روش‌هاي فعلي، تشخيص پس‌زدگي زماني اتفاق مي‌افتد که عملکرد بافت 50 درصد کم ‌شود. اين گروه نانوذراتي ساختند که مي‌تواند در بافت هدف جمع شده و سپس از طريق کليه دفع شود. اين ذرات به هم چسبيده و در نهايت ساختارهاي بزرگتري را ايجاد مي‌کنند که قابل شناسايي است.

محققان قصد دارند تا اين فناوري را براي تشخيص انواع مختلف پس‌زدن بافت پيوند خورده استفاده کنند. آنها معتقداند که در آينده تنها با يک حسگر مي‌توان انواع پس‌زدن بافت را شناسايي کرد.در حال حاضر از نمونه‌برداري با سوزن براي تشخيص پس‌زدن بافت استفاده مي‌شود که روشي دردناک بوده و مي‌تواند به بافت هدف آسيب برساند.


 خبرپزشكي 

 ترکيبات سرطان‌زاي "آکريل‌آميد" در چه غذاهايي وجود دارد؟

عضو هيأت علمي دانشکده علوم تغذيه و صنايع غذايي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با اشاره به ترکيب "آکريل‌آميد" که در محصولات غذايي غني از کربوهيدرات و در دماهاي بالا به وجود مي‌آيد، گفت: گليسيد آميد مي‌تواند با DNA واکنش داده و منجر به جهش زايي و ايجاد سرطان شود.

دکتر ليلا ميرمقتدايي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره مواد غذايي حاوي آکريل‌آميد، گفت: مطالعات سازمان سلامت کانادا نشان داده که آکريل‌آميد در غلظت‌هاي زياد در چيپس‌هاي سيب زميني، بيسکويت، کلوچه، غلات صبحانه و نان ديده مي‌شود.وي ادامه داد: همچنين در مورد موادغذايي که در درجه حرارت‌هاي بالا فرآوري مي‌شوند مانند قهوه و جانشين‌هاي آن نيز وجود دارد. از ميان غذاهاي تست شده چيپس سيب زميني وسيب زميني سرخ کرده داراي بيشترين ميزان آکريل‌آميد هستند و کمترين ميزان آکريل‌آميد در نان‌هاي نرم و غلات يافت شده است. قابل ذکر است که در سيب زميني آب پز شده يا جوشانده شده آکريل‌آميد مشاهده نشده، زيرا دما در طول آب پز کردن سيب زميني به اندازه تشکيل آکريل‌آميد بالا نيست.

ميرمقتدايي درباره ميزان مصرف اکريل آميد، گفت: به طور متوسط هر فرد بزرگسال 0.6-0.3 ميکرو گرم بر کيلوگرم وزن بدن در روز آکريل‌آميد مصرف مي‌کند که معمولاً کودکان و نوجوانان از آنجاکه تمايل بيشتري به مصرف مواد غذايي حاوي آکريل‌آميد دارند، مقدار بيشتري از بزرگسالان مصرف مي‌کنند. علاوه بر اين دود سيگار در حد قابل توجهي (حدود 1-2 ميکروگرم در هر سيگار) ميزان دريافت آکريل‌آميد را در بدن افزايش مي‌دهد.وي با بيان اينکه گليسيد آميد مي‌تواند با DNA واکنش داده و منجر به جهش زايي و ايجاد سرطان شود، گفت: به طور کلي آکريل آميد را مي‌توان در تيموس، کبد، قلب، مغز، کليه‌ها و حتي شير انسان يافت.ميرمقتدايي در خاتمه با اشاره به برخي توصيه‌ها براي محدود کردن دريافت آکريل‌آميد، اظهار کرد: غوطه‌ور کردن سيب زميني در آب و خشک کردن قبل از سرخ کردن، سرخ کردن مواد غذايي در دماي ملايم، اجتناب از قهوه‌اي شدن مواد غذايي طي سرخ کردن و يا بريدن سيب‌زميني‌ها به صورت خلال‌هاي ضخيم‌تر قبل از سرخ کردن مي‌تواند در کاهش توليد آکريل آميد مفيد باشد.


 خبر 

 توصيه متخصصان؛

فوايد آب آلوئه ورا در کنترل قندخون و کاهش وزن

آلوئه ورا مملو از ويتامين هاي A، C و E، B12، فوليک اسيد، و کولين و سرشار از مواد معدني نظير کلسيم، مس، منيزيم، منگنز، سلنيوم، سديم، زينک و پتاسيم است که به حفظ سلامتي بدن کمک مي کند.

به گزارش مهر، مطالعات گوناگون نشان داده اند که اب آلوئه ورا مي تواند با تحريک ايمني سلولي و مايعات بدن به تقويت سيستم ايمني بدن کمک کند. برخي از خواص آب آلوئه ورا به شرح زير است:

کمک به کاهش وزن

آب آلوئه ورا مي تواند با خواص ضدالتهابي خود با چاقي مقابله نمايد. التهاب با اضافه وزن و مشکلات متابوليکي مرتبط است. آب آلوئه ورا سرشار از آلوئين است که به کاهش وزن کمک مي کند.

تسهيل روند هضم

آب آلوئه ورا مي تواند به تحريک باکتري هاي روده و تنظيم حرکات روده کمک کند چراکه داراي خواص مُلين است. اين آبميوه مي تواند دستگاه گوارش را پاکسازي نموده و درد ناحيه شکمي و نفخ شکم را کاهش دهد.

سم زدايي بدن

از آنجائيکه داراي خواص مُلين است مي تواند مواد سمي را از بدن خارج کند. کبد يکي از اعضاي مهم بدن در فرآيند سم زدايي است و مصرف آب آلوئه ورا به تسهيل روند پاکسازي دستگاه گوارش کمک مي کند. همچنين اين آبميوه حاوي اسيد اورونيک است که به حذف مواد سمي از داخل سلول ها کمک مي کند.

کنترل ميزان قندخون

مطالعات نشان مي دهد آلوئه ورا مي تواند به کنترل قندخون در بين افراد ديابتي و پيش ديابتي کمک کند. همچنين تحقيقات نشان داده اند آب آلوئه ورا ميزان قندخون را در حالت ناشتا بهبود مي بخشد. بعلاوه سرشار از کروم، منيزيم، زينک و منگنز است که موجب افزايش کارآمدي انسولين مي شود.

حفظ شادابي و سرحالي بدن

آب آلوئه ورا داراي کالري کمي است. از آنجائيکه سرشار از پتاسيم است مي تواند به رهايي از خستگي و حفظ انرژي بدن کمک کند.

حفظ سلامت و بهداشت دهان

با وجود خواص ضدالتهابي مي تواند براي کمک به حذف باکتري هاي بيماري زا دهان سودمند باشد. همچنين در درمان ورم لثه ناشي از پلاک هاي دنداني نقش بسيار مهمي دارد.

تسکين زخم معده

آلوئه ورا داراي ترکيبات ضدالتهابي و ويتامين C است که مي تواند روند هضم را افزايش داده و با زخم معده مقابله کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته