جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 6066


واريز پيش از موعد حقوق‌ و يارانه در اسفند ماه

وزير صنعت، معدن و تجارت:
تحويل خودروهاي پيش‌فروش شده در حال انجام است


تريبون


نهادهاي مالي


 واريز پيش از موعد حقوق‌ و يارانه در اسفند ماه 

 رئيس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت زودتر از موعد حقوق کارکنان و واريز يارانه‌ها در اسفند ماه خبر داد.به گزارش ايلنا ، محمدباقر نوبخت در حاشيه چهاردهمين همايش سراسري رؤسا و مديران پليس راهنمايي و رانندگي ناجا که در ستاد مرکزي ناجا برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران درباره اينکه تمهيدات سازمان برنامه و بودجه در شب عيد براي حمايت از شهروندان چيست؟ گفت: تصميم گرفته شده پرداخت حقوق همکاران اداري نيز زودتر از ماه‌هاي ديگر در اسفند انجام شود و يارانه‌ها نيز که 26 هر ماه واريز مي‌شود، اين ماه زودتر واريز شود.

نوبخت در پاسخ به پرسش خبرنگاري مبني بر اين که سال گذشته در همين همايش از پيش‌بيني وضعيت خوب اقتصادي در سال 1397 خبر داده بوديد، گفت: بنده از سال 1392 تاکنون توفيق حضور در اين مراسم را داشتم و هر سال وضعيت رشد اقتصادي ما بهتر و نرخ تورم ما کمتر از سال قبل بود. اما اتفاق نامبارکي در کشور رخ داد و آن تحريم اقتصادي و آغاز جنگ غير انساني اقتصادي از سوي آمريکا و خروج از برجام بود. متأسفانه تحريم‌هاي ظالمانه بر شاخص‌هاي اقتصادي تأثير گذاشت که اميدوارم مجدداً براي تأمين نيازهاي مردم اقدامات بيشتري انجام داده و از اين وضعيت عبور کنيم.


 وزير صنعت، معدن و تجارت:
 تحويل خودروهاي پيش‌فروش شده در حال انجام است 

 وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: هر روز گزارش کار سازمان حمايت را دريافت مي‌کنيم که تحويل خودروهاي پيش فروش شده مرتب در حال انجام است اما در برخي موارد تاخير وجود دارد.رضا رحماني در گفت‌و‌گو با ايلنا در پاسخ به اين سوال که با توجه به حذف شوراي رقابت و مسئوليت سازمان حمايت از مصرف کننده بر تحويل خودرو از سوي خودرو‌سازها، آيا گزارشي از نحوه تحويل خودرو به مشتريان و نمايندگي‌ها از سوي اين سازمان در جهت شفاف سازي منتشر خواهد شد، گفت: هر روز گزارش کار سازمان حمايت را دريافت مي کنيم که تحويل خودروهاي پيش‌فروش شده مرتب در حال انجام است اما در برخي موارد تاخير وجود دارد.

وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين در خصوص اظهارات دبير وارد کنندگان خودرو مبني بر عدم ترخيص حتي يک خودرو از گمرک، گفت: در هيات دولت مصوب شده است، خودروي آنهايي که تا تاريخ مشخصي وارد گمرک شده و پيش فروش شده است ترخيص شوند و تنها جرائمي به آنها تعلق مي‌گيرد تا مردم بتوانند خودروي خود را تحويل بگيرند.

وي ادامه داد: اما پرونده آن واردکننده‌اي که تخلف کرده قطعا به قوه قضاييه ارجاع خواهد شد که تا امروز به دليل ايرادي که در مصوبه گرفته شده بود نتوانستيم اين کار را انجام دهيم که در هيات دولت مصوبه اصلاح شد و تا چند روز آينده آن دسته از خودروها ترخيص خواهد شد.


 تريبون 

 وزارت نيرو اعلام کرد:

ممنوعيت پرورش ماهي در سدهاي آب شرب!

مديرکل دفتر استانداردها و طرح‌هاي آب و آبفاي وزارت نيرو گفت: اجراي طرح پرورش‌ماهي در مخازن سدها به ويژه سدهاي با هدف تأمين شرب به‌لحاظ تأثير منفي بر شرايط کيفي تابع ضوابط خاص بوده و تاکنون هيچ مجوزي به هيچ‌کدام از سدهاي تأمين کننده آب شرب در سطح کشور اعطا نشده است.

به‌گزارش ايسنا، تقي عبادي با اشاره به اين‌که وزارت نيرو با اجراي طرح پرورش ماهي در سدهاي شرب مخالف بوده و در اين رابطه مجوزي صادر نشده است، گفت: ايجاد آلودگي توسط ماهي‌ها و مغذي شدن مخزن سد بر اثر مواد خوراکي و در نتيجه افت کيفيت آب، عمده‌ترين دلايل عدم اعطاي مجوز وزارت نيرو به اين طرح‌هاست.

وي با اشاره به تغيير شرايط کيفي آب سدها بر اثر اجراي طرح پرورش ماهي در قفس افزود: پسماندهاي غذايي و فضولات ايجاد شده توسط ماهي‌ها مي‌تواند منجر به افزايش توده‌هاي جلبکي، کاهش اکسيژن آب و ايجاد شرايط بي‌هوازي در مخزن و در نتيجه افت کيفيت آب و ايجاد بو و طعم در آن شود که مستلزم هزينه‌هاي چند برابري جهت بهبود کيفيت به‌ويژه براي مصارف شرب است.

مديرکل دفتر استانداردها و طرح‌هاي آب و آبفاي وزارت نيرو ادامه داد: در شرايط کاهش ورودي به سدها و به دليل نوسانات تراز آب در مخازن، ناچار به آبگيري از رقوم‌هاي پايين‌تر هستيم، بنابراين با مشکل بي‌هوازي شدن آب به ويژه در لايه‌هاي پايين مواجه مي‌شويم.

نمايشگاه‌هاي بهاره در 3 نقطه تهران برگزار مي‌شود

نمايشگاه‌هاي بهاره تهران در سه نقطه پارک ولايت، مصلاي تهران و فرهنگسراي خاوران داير خواهد شد.

قاسم نوده فراهاني - رئيس اتاق اصناف تهران - در گفت‌وگو با ايرنا ، اظهار کرد: نمايشگاه‌هاي بهاره شهر تهران در سه نقطه پارک ولايت، مصلاي تهران و فرهنگسراي خاوران از 15 تا 24 اسفندماه داير خواهد بود.

وي ادامه داد: در حال حاضر غرفه‌داران و برگزارکنندگان نمايشگاه مشغول جانمايي و نرخ‌گذاري کالاها هستند که يک نمونه از هر کالايي از سوي بازرسان بررسي، قيمت‌گذاري و پلمپ مي‌شود و بايد کالا با قيمت کارشناسي در اين نمايشگاه‌ها عرضه شود.

رئيس اتاق اصناف تهران تاکيد کرد: در سال جاري قرار بر آن بود با توجه به شرايط رکود حاکم بر بازار نمايشگاه‌هاي بهاره برگزار نشود و تنها با برگزاري جشنواره فروش و فروش فوق‌العاده نياز جامعه رفع شود اما نمايشگاه‌هاي بهاره به دستور استانداري در تهران برگزار خواهد شد.

نوده فراهاني از تشديد گشت و نظارت بازرسان اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت در ايام پاياني سال خبر داد و بيان کرد: تا به اين لحظه براي عرضه کالاهاي اساسي در نمايشگاه‌هاي بهاره شهر تهران شکر و برنج اختصاص داده شده است و اگر کالاي ديگري تعيين و اختصاص يابد به‌طور حتم با اطلاع‌رساني مناسب در نمايشگاه‌هاي بهاره توزيع خواهد شد.


 نهادهاي مالي 

 بر اساس اطلاعيه بانک مرکزي؛

بانک‌هاي وابسته به نيروهاي مسلح در بانک سپه ادغام مي‌شوند

بانک مرکزي - اطلاعيه بانک مرکزي درمورد ادغام بانک‌هاي وابسته به نيروهاي مسلح در بانک سپه از سوي بانک مرکزي منتشر شد.

به گزارش بانک مرکزي ، بر اساس مصوبات شوراي پول و اعتبار و شوراي عالي هماهنگي اقتصادي(سران سه قوه) در ارتباط با ادغام بانک‌ها و موسسه اعتباري وابسته به نيروهاي مسلح در بانک سپه، بانک مرکزي اعلام کرده که «اين مهم با اتخاذ تمهيدات مناسب و اطمينان بخش براي مشتريان، سپرده‌گذاران، سهامداران، کارکنان و ساير ذينفعان مد‌نظر قرار گرفته و پس از انجام بررسي‌هاي کارشناسي گسترده با حضور نمايندگان دستگاه‌هاي ذي‌ربط، برنامه‌اي جامع، هماهنگ و مؤثر در مسير اصلاح نظام بانکي کشور و ساماندهي بازار پول تدوين شده است.»

بر اساس اين گزارش ،با هدف متمرکز کردن توانمندي و ظرفيت‌ بانک‌هاي انصار، قوامين، حکمت ايرانيان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباري کوثر در قالب يک بانک واحد با ثبات و کارآمدتر و به منظور ارائه خدمات بهتر به خانواده نيروهاي مسلح و عموم مردم، بانک‌ها و مؤسسه اعتباري يادشده در بانک سپه به عنوان نخستين بانک ايراني و يکي از بانک‌هاي معتبر دولتي در عرصه بانکداري کشورمان ادغام مي شوند.

تجربه تراکنش هاي هوشمند با BTM بانک ملي

بانک ملي - بانک ملي ايران راهکاري را در سامانه هاي بانکي خود طراحي کرده که علاوه بر کاهش هزينه و هدر رفت وقت کاربران، سرعت تراکنش ها را افزايش خواهد داد.

به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، BTM راهکاري براي پايانه هاي بانکي است که هدف اصلي آن ارائه خدمات هوشمند و يکپارچه به مشتريان از طريق کانال هاي مختلف موجود است.

مديرکل گمرکات خراسان جنوبي مطرح کرد:

نام بانک توسعه صادرات مترادف با تسهيل صادرات است

بانک توسعه صادرات - مديرکل گمرکات خراسان جنوبي گفت: نام بانک توسعه صادرات ايران، مترادف با تسهيل صادرات است و انتظار داريم بخشنامه هاي نهادهاي ديگر تصميم گيري نه محدود سازي بلکه تسهيل صادرات باشد.

به گزارش روابط عمومي بانک توسعه صادرات ،محمدعلي خاشي در نشست تخصصي معرفي خدمات بانک توسعه صادرات ايران، ضمن اشاره به سبقه طولاني گمرک در خراسان جنوبي اين گمرک را يکي از دروازه هاي مهم تجاري کشور خواند و گفت: در شرايط جنگ اقتصادي، گمرک در خط مقدم خدمت مي کند و عمده تلاش اين سازمان بر بهره مندي هر چه بيشتر مردم از منافع مرزها متمرکز شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته