جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 6066

معاون زيربنايي و حمل و نقل شهرداري گرگان :
بهره برداري از پروژه «احياي بافت تاريخي گرگان» تا سال آينده


آغاز عمليات عمراني حفاري تونل خط دوم مترو اصفهان

مدير جهاد کشاورزي کرج:
اجراي مانور «حافظان زمين» در کرج


خبــر


در استان


 معاون زيربنايي و حمل و نقل شهرداري گرگان :
 بهره برداري از پروژه «احياي بافت تاريخي گرگان» تا سال آينده  

 گرگان-قهرمان

معاون زيربنايي و حمل و نقل شهرداري گرگان گفت: بخشي از پروژه احياي بافت تاريخي گرگان آغاز شده و بهره‌برداري کامل از اين پروژه به طول يک‌هزار و 800 مترمربع در اسفند سال 98 است.مرتضي عارف در حاشيه بازديد از پروژه احياي بافت تاريخي گرگان اظهارداشت: قرار بود پروژه احياي بافت تاريخي گرگان از محور پاسرو، ميدان شهرداري،خيابان پاسرو آغاز شود.برآورد و نقشه کف‌سازي و جداره‌سازي جلوي مصلي اجرا و پيمانکار اين پروژه مشخص شد.

وي افزود: با توجه به همه محدوديت‌هاي موجود در اين محور توانستيم کارهاي زيربنايي آن را انجام دهيم و براي جلوگيري از هرگونه تغييرات و حفاري‌هاي جديد در آينده توسط ادارات و سازمان‌هاي مربوطه هماهنگي‌هاي لازم با سازمان‌هاي آب، برق و گاز انجام شد.معاون زيربنايي و حمل و نقل شهرداري گرگان بيان داشت: شرکت توزيع برق اعتبار لازم براي فعاليت‌هاي زيرساختي در اين محور را نداشت و حدود 800 ميليون تومان شهرداري براي جمع‌آوري تير برق‌هاي مسير و زيرزميني کردن کابل‌هاي برق هزينه کرد تا جداره‌سازي اين محور به خوبي مشاهده شود.

وي ادامه داد: سازمان آب نيز براي جلوگيري از ترکيدگي لوله در سال‌هاي آتي و تخريب شدن اين پروژه همه لوله‌ها را تعويض کرده تا کف‌سازي اين محور انجام شود.

عارف گفت: اجراي اين پروژه در جلوي مصلي به پايان رسيده و چند روزي است که به بهره‌برداري رسيده است.

معاون زيربنايي و حمل و نقل شهرداري گرگان خاطرنشان کرد:باتوجه به اينکه در محله پاسرو مجبور به تعطيلي مغازه‌ها هستيم و در آستانه سال نو قرار داريم، 15 متري پاسرو که خيابان قزاق نام گرفته در ايام تعطيلات نوروز و تا پايان فروردين ماه انجام مي‌شود.

عارف بيان داشت: جداره‌سازي محور سرچشمه 350 ميليون تومان و کف‌سازي آن 400 ميليون تومان هزينه شده و علاوه بر آن شهرداري با اين شرايط و مشکلات مالي براي زيباسازي شهر و احياي بافت تاريخي هزينه‌هاي شرکت برق را نيز تقبل کرده است.


 آغاز عمليات عمراني حفاري تونل خط دوم مترو اصفهان  

 اصفهان –بهمن راعي

عمليات عمراني حفاري تونل خط دوم متروي اصفهان با حضور مديران شهري، استاني و اصحاب رسانه به طور رسمي آغاز شد تا خط 25 کيلومتري مترو اصفهان که شمال شرق اصفهان را به غرب پيوند خواهد داد از اولين ايستگاه در منطقه دارک شروع و در نهايت به عنوان اولين خطي که به يکي از شهرستانهاي همجوار اصفهان متصل مي شود، به ميدان شهداي خميني شهر ختم شود.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، قدرت الله نوروزي، شهردار اصفهان در مراسم آغاز عمليات عمراني حفاري تونل خط دوم متروي اصفهان، با اشاره به اينکه جاي خرسندي است که سي امين برنامه عمراني شهر اصفهان با شعار اصفهان در مسير اميد به آغاز عمليات عمراني حفاري تونل خط دوم مترو اختصاص دارد، اظهار کرد: دو دستگاه براي حفاري همزمان دو تونل در اين مکان مستقر شده است و اميدوارم با ترخيص يکي ديگر از تيغه هاي دستگاه تي بي ام از گمرک، عمليات حفاري از ضلع غربي نيز هرچه زودتر آغاز شود.وي گفت:در خط دوم متروي اصفهان ابتدا ايستگاه ها ساخته و پس از آن دستگاه حفار تونل وارد ايستگاه ها ميشود که اين کار کاهش هزينه ساخت خط را به دنبال دارد. همچنين حفاري از زير در اين خط سبب کاهش آلودگي هاي بصري و محيط زيستي و کاهش ايجاد ترافيک در زمان عمليات خواهد شد.

شهردار اصفهان به حمايت مالي 500 ميليارد توماني از اجراي خط دوم متروي اصفهان اشاره کرد و با بيان اينکه 200 ميليارد تومان از اين اعتبار صرف خريد ميلگرد شده است، گفت: علي رغم شرايط اقتصادي سعي ما بر تحويل به موقع پروژه است.شهردار اصفهان با تاکيد بر اينکه علاقه نداريم سرنوشت خط دوم به سرنوشت خط يک دچار شود و سال ها متوقف بماند، اظهار کرد: اگر تجربيات کنوني در اجراي خط اول متروي اصفهان به کار گرفته مي شد براي ساخت هر کيلومتر مترو تنها نياز به صرف 20 ميليارد تومان اعتبار وجود داشت.

وي با بيان اينکه اکنون براي اجراي هر کيلومتر مترو در شهر اصفهان به 400 ميليارد تومان اعتبار نياز داريم، گفت: اين تفاوت فاحش هزينه ها نشان ميدهد اگر هر کاري در زمان مشخص خودش انجام شود، تحميل هزينه ها به شهر و مردم هم کاهش خواهد يافت.

افزايش تعداد قطارهاي خط يک را در دستور کار قرار دهيم

نوروزي بيان کرد: در حال حاضر شاهد جابجايي روزانه 80 هزار مسافر به وسيله خط يک مترو هستيم که به زودي اين ميزان به روزانه 100 هزار نفر افزايش خواهد يافت.روند رو به رشد استفاده از مترو در شهر اصفهان نشان مي دهد که بايد افزايش تعداد قطارهاي خط يک را در دستور کار قرار دهيم.شهردار اصفهان گفت: با انگيزه ايجاد آسماني آبي و هوايي پاک براي همه شهروندان، شهرداري اصفهان تمام توان و امکانات خود را براي تکميل خطوط مترو به کار گرفته است.

وي افزود:تجربه خط يک به ما نشان داد اگر پيش از حفاري تونل ايستگاه ها را بسازيم، هزينه ها کمتر خواهد شد و به همين دليل در نظر داريم براي مابقي ايستگاه ها نيز از همين روش استفاده کنيم.نوروزي همکاري بانک مرکزي، سازمان مديريت برنامه و بودجه و ساير مسئولان براي ساخت مترو در شهر اصفهان را قابل تقدير دانست و افزود: چشم انداز ما براي متروي اصفهان جابجايي روزانه 400 هزار نفر است که با همکاري متخصصان و مديران اين مهم محقق مي شود.


 مدير جهاد کشاورزي کرج:
 اجراي مانور «حافظان زمين» در کرج  

 کرج-خاکپور

مدير جهاد کشاورزي شهرستان کرج از برگزاري مانور حافظان زمين در اين شهرستان خبر داد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي مديريت جهاد کشاورزي شهرستان کرج، مهندس عبدالرضا روشن نژاد در جلسه هماهنگي برگزاري مانور حافظان زمين با اعلام اين خبر گفت:با عنايت به نزديك شدن به ايام پاياني سال و با هدف فرهنگسازي و كاهش ساخت و سازهاي غير مجاز، تصرفات غير قانوني در اراضي ملي و جلوگيري از تخريب محيط زيست در نظر داريم مانور مشترك «حافظان زمين» را در نيمه دوم اسفندماه جاري با همکاري دستگاه هاي اجرايي برگزار کنيم.

در اين جلسه که با حضور نماينده فرمانداري ويژه شهرستان، فرماندهي انتظامي، مدير امور اراضي سازمان جهاد کشاورزي استان، نماينده اداره حفاظت محيط زيست، رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان، مشاور انتظامي و رئيس سامانه 131 سازمان جهاد کشاورزي استان البرز و نماينده بخشداري مرکزي در محل دفتر مديريت جهاد کشاورزي شهرستان برگزار شد؛ مدير جهاد کشاورزي شهرستان کرج، هدف از برگزاري اين مانور را افزايش آگاهي عموم مردم در حفاظت از عرصه‌هاي کشاورزي و منابع طبيعي و آمادگي براي جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز و تصرفات در اراضي ملي اعلام کرد. روشن نژاد با اشاره به اينکه بسياري از ساخت و سازهاي غير قانوني نا آگاهانه صورت ميگيرد تصريح کرد:برگزاري چنين مانورهايي به عنوان يکي از سازوکارهاي مهم براي پيشگيري از تغيير کاربري اراضي زراعي و باغ‎ها، تأثير مثبتي در ارتقاء سطح آگاهي بهره‎برداران عرصه‎هاي کشاورزي و منابع طبيعي شهرستان دارد.


 خبــر 

 شهردار تبريز:

تدوين کتب شهروندي مورد استقبال قرار گرفت

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت:معاون وزير کشور و همچنين تعدادي از شهرداران کشور در بازديد از غرفه تبريز در نمايشگاه مديريت شهر و روستا از تجربه تدوين کتاب‌هاي آموزش شهروندي استقبال کردند.ايرج شهين باهر با بيان اينکه آموزش شهروندي از ابتدا جزو برنامه‌هاي اصلي شهرداري بوده، گفت:نزديک يکسال است با همکاري آموزش و پرورش سرفصل‌هاي اين کتاب‌ها در حال آماده سازي بود که بالاخره در نمايشگاه مديريت شهري و روستا در بندرعباس رونمايي شد.

او افزود:اين مجموعه شامل 26 عنوان کتاب است که براي مقاطع مختلف و گروه‌هاي هدف مشخص تدوين و چاپ شده است.شهين باهر تصريح کرد:با اين مجموعه کتاب‌ها از سال آينده شاهد تدريس رسمي آموزش شهروندي در کشور خواهيم بود.او تاکيد کرد:معاون وزيرکشور و ديگر شهرداراني که از اين مجموعه بازديد کردند از آن استقبال کرده و آن را اقدامي مهم و رو به جلو تعبير کردند.شهردار تبريز اظهار داشت: اگر بخواهيم شاهد ارتقاي فرهنگ شهرنشيني در کشور باشيم بايد به سمت آموزش برويم و بهترين زمان براي اين آموزش به دانش آموزان دبستان و راهنمايي است.

باهر افزود:فردي که در آينده مي‌خواهد وارد جامعه شود بايد با آداب شهرنشيني آشنا شود.

مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي ايلام :

اختصاص 100 ميليارد تومان بودجه براي صنايع پايين دستي ايلام

ايلام-افسانه سليماني

مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي ايلام افزود:براي صنايع پايين دست پتروشيمي ايلام 100 ميليارد تومان اختصاص يافته است.شکرالله شيرخاني مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي ايلام عنوان کرد: براي صنايع پايين دست پتروشيمي ايلام 100 ميليارد تومان اختصاص يافته است.

وي خاطر نشان کرد:بسياري از کارگراني که در پتروشيمي ايلام مشغول به کار هستند، چون به صورت پروژه‌اي کار مي‌کنند و امکان بيکار شدن اين افراد زياد است، اين تسهيلات را در اختيار آنها قرار داديم که اين طرح پايين دستي زودتر به بهره برداري برسند که بتوانيم مانع بيکار شدن کارگران شويم.مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي ايلام تاکيدکرد: 97 درصد ذخاير نفت و گاز غرب کشور در استان ايلام و در شهرستان دهلران قرار دارد و به تبع آن پتروشيمي، ان، جي، ال دهلران و تمام فعاليت‌هاي مختص به صنعت نفت و گاز با شتاب بسيار خوبي در شهرستان دهلران شروع و ادامه پيدا کرده است.اين مقام مسئول در ادامه گفت:بر اساس ماده 47 برنامه توسعه ششم، شرکت‌هاي نفت و گاز موظف هستند که کارگران‌شان را از افراد بومي استخدام کنند.


 در استان 

 شهردار منطقه 4 تبريز:

اجراي گسترده طرح «استقبال از بهار»

تبريز-توفيقي

شهردار منطقه 4 تبريز از اجراي گسترده طرح «استقبال از بهار» خبر داد و گفت: اين طرح خدماتي، با بسيج نيروهاي عملياتي منطقه، فضاي کلي منطقه را مهياي سال جديد مي‌کند.اکبر امجدي، با اعلام اين خبر خاطرنشان کرد: با اجراي خدمات ويژه شهرداري منطقه4، مطابق سال‌هاي گذشته، به لطف خدا و با همکاري شهروندان، در دهه اول اسفندماه، شاهد يک خانه‌تکاني اساسي در سطح حوزه خواهيم بود.

وي اولويت اين طرح را رفع زوايد بصري خواند و افزود: مهم‌ترين نياز شهر در بحث زيباسازي، همين اولويت است؛ بر اين اساس، در گام نخست، حذف موانع فيزيکي، امحاي ديوارنوشته‌ها و آگهي‌ها، ترميم جداول فرسوده، همسطح‌سازي دريچه‌ها، رسيدگي به وضعيت پل‌هاي زايد و ساير آشفتگي‌هاي بصري در دستور کار قرار مي‌گيرد.

امجدي جمع‌آوري نخاله‌هاي ساختماني را از بخش‌هاي مهم اين طرح عنوان و خاطرنشان کرد: در اين راستا، تذکرات لازم به مجريان ساخت‌وسازهاي سطح منطقه داده مي‌شود تا در روزهاي منتهي به سال جديد، شاهد تجمع نخاله‌ها و مصالح ساختماني در معابر و مسيرهاي سطح منطقه نباشيم.

شهردار منطقه 4 با اشاره به افزايش زباله توليدي خانواده‌ها در اسفندماه، متذکر شد:به همين منظور، ضمن افزايش شيفت‌هاي تنظيف و جمع‌آوري زباله، شست‌وشوي مستمر باکس‌ها، لايروبي جوي‌ها و آبروها، به صورت مداوم در طرح «استقبال از بهار» اعمال مي‌شود.

وي گل‌کاري‌هاي انبوه را از ديگر برنامه‌هاي بهاره منطقه 4 خواند و گفت:علاوه بر برنامه‌هاي مفصل درختکاري، اين منطقه با کاشت انواع گل‌هاي بنفشه و بوته‌هاي شب‌بو در بوستان‌‌ها و معابر، به استقبال بهار مي‌رود.

طبق نظر سنجي صورت گرفته؛

آشنايي 81 درصد مردم يزد با استاندارد

يزد-خيرخواه

طبق نظر سنجي صورت گرفته از طريق طرح پرسش گري،ميزان آشنايي مردم يزد با فعاليتهاي سازمان ملي استاندارد ايران 81 درصد متوسط به بالا ميباشد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل استاندارد استان يزد ، بر اساس تجزيه و تحليل اوليه داده‎هاي آماري حاصل از پرسش نامه‎هاي 16 سوالي اين طرح ،ميزان آشنايي پاسخ دهندگان با فعاليتهاي جاري سازمان ملي استاندارد ايران در استان يزد، در مقايسه با سال گذشته 23 درصد رشد داشته است.

مدير کل اداره استاندارد استان يزد طي نشستي که در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شده بود، در خصوص طرح پرسش گري گفت:همان گونه که در اطلاع‎رساني‎هاي قبل نيز عنوان شده بود،اين طرح ازدو سال گذشته آغاز و در واقع ادامه فعاليتهاي سال 95 با شاخص عملکردي سنجش ميزان رشد اعتماد عمومي و بهبود نگرش و رفتار مردم نسبت به استاندارد ميباشد .

محمد حسين ماجدي اردکاني افزود :اين طرح کشوري بوده و بدون آگاهي قبلي پاسخ دهندگان و به صورت تصادفي، در تمامي استانهاي کشور و در تاريخ‎هايي که توسط معاونت تدوين و ترويج سازمان ملي استاندارد ايران مشخص شده بود انجام گرديد، که در استان يزد نيز در زمان مقرر و به تبع ديگر استانها به نحو شايسته انجام شد.

برگزاري نشست شوراي هماهنگي مديران مديريت بحران منطقه جنوب‏غرب كشور

اهواز-محمدي

در راستاي افزايش آمادگي مديريتي شرکتهاي تابعه وزارت نيرو در شرايط بحراني، نشست شوراي هماهنگي مديران مديريت بحران و پدافند غيرعامل صنعت آب و برق منطقه جنوبغرب کشور با حضور شرکت برق منطقه اي خوزستان برگزار شد.

اين نشست با هدف همفکري و تعامل در شناخت تهديدات صنعت آب و برق و ارزيابي مخاطرات پيشرو با حضور جلال جهان بخشي معاون دفتر مديريت بحران و پدافند غيرعامل وزارت نيرو ، شوراي هماهنگي صنعت آب و برق استان خوزستان و شرکت هاي شوراي هماهنگي استانهاي معين شامل لرستان، ايلام و کرمانشاه در سد کرخه برگزار گرديد.

سعيد برادران مدير دفتر مديريت بحران و پدافند غيرعامل و HSE شرکت برق منطقه‎اي خوزستان در اين نشست، از بحرانهاي طبيعي ايجاد شده در شبکه انتقال و فوق توزيع شرکت برق منطقه‎اي از سال 95 تا کنون و اقدامات مديريتي انجام شده گزارشي ارائه کرد.

همچنين مانوري با فرض رخداد صاعقه در شبکه توزيع ( قطع خطوط تغذيه کننده مراکز زير ساختي ) و تسري آن به پست فوق توزيع بالارود انديمشک به منظور بالا بردن هماهنگي عملياتي بين واحد هاي بهره‎برداري شرکتهاي برق منطقه‎اي، توزيع نيروي برق استان و آبفاي استان برگزار و به طور همزمان و زنده از طريق ويدئو کنفرانس مديريت شد.

در روز دوم اين نشست نيز کلاسهاي توجيهي و آموزشي با هدف کنترل و مديريت بحرانهاي طبيعي در شرايط مختلف برگزار گرديد.

شهردار ايلام:

افتتاح تقاطع غير هم‌سطح ايلام در نيمه اول سال 98

ايلام-افسانه سليماني

شهردار ايلام افزود: پروژه عمران شهري ساخت تقاطع غير هم‌سطح خيابان آيت‌الله حيدري-چهارراه رسالت شهر ايلام، با اعتبار 8 ميليارد و 900 ميليون تومان، طبق برآورد صورت گرفته نيمه اول سال 98 به بهره برداري خواهد رسيد.

طالب صادقيان، شهردار ايلام عنوان داشت: کلنگ آغازين عمليات اجرايي پروژه عمران شهري ساخت تقاطع غير هم‌سطح خيابان آيت‌الله حيدري- چهارراه رسالت شهر ايلام 22 بهمن سال گذشته به زمين زده شد.

وي افزود:اعتبار اين پروژه 8 ميليارد و 900 ميليون تومان است که اين تقاطع به طول بيش از 490 متر اجرا خواهد شد.

شهردار ايلام تصريح کرد: با توجه نياز به روان‌سازي و تسهيل در امر عبور و مرور وسايل نقليه و رفع گره‌هاي ترافيکي در جهت کاهش ميزان تصادفات و کاهش زمان، تقاطع غير هم‌سطح در تقاطع آيت الله حيدري – رسالت در دستور کار قرار گرفت.

وي بيان کرد: قرارداد اين پروژه يک‌ساله بوده و هم‌اکنون با پيشرفت فيزيکي مناسبي پيمان‌کار مشغول نصب ديواره آن است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته