جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 6066

ناصر بخت؛ فرماندار شهرستان قدس:
گسترده بودن دولت از کارايي و تحرکي که لازمه اقتصاد امروز جامعه است، جلوگيري ميکند


مسائل و مشكلات ورزشي جوانان دهستان شاقاجي – سراوان و دهبنه در حضور دكتر رحيمي؛ بخشدار مردمي سنگر مورد رسيدگي قرار گرفت


آگهي صفحه 2


آگهي صفحه 8


 ناصر بخت؛ فرماندار شهرستان قدس:
 گسترده بودن دولت از کارايي و تحرکي که لازمه اقتصاد امروز جامعه است، جلوگيري ميکند 

 
شهرستان قدس= مژگان عليقارداشي

برون‌سپاري به واگذاري انجام فرايندها يا فعاليت‌هاي داخلي يک کسب و کار به يک تأمين کننده خارجي تحت قرارداد مشخص اطلاق مي‌شود. هنگامي که يک سازمان برخي از فعاليت‌ها يا فرايندهاي کسب و کار خود را به عرضه‌کننده‌اي در بيرون از شرکت يا سازمان خود بسپارد اين عمل را برون‌سپاري مي‌نامند. تعاريف بسياري براي برون سپاري وجود دارد. اما يکي از اساسي ترين آنها، واگذاري خدمات به شخص ثالث است.
رايج ترين دليل براي تصميم به برون سپاري صرفه جويي در هزينه‌ها است. دستيابي به هزينه پايين تر ناشي از صرفه جويي به مقياس در کسب و کارهاي ديگر است. به دليل آنکه سازمان امکان ايجاد صرفه جويي به مقياس در همه فرايندهاي کسب و کار خود را ندارد اقدام به برون سپاري مي‌کند تا از مزيت‌هاي موجود در کسب و کارهاي ديگر استفاده کند. نمونه بارز آن اجراي طرح برون سپاري گازشهرستان قدس وانتخاب اين شهر به عنوان پايلوت مي باشد. به همين منظور براي آگاهي بيشتراز اجراي اين طرح و شنيدن نظرات و انتقادات مردم و مسئولين در وهله اول به سراغ علي اصغر ناصر بخت فرماندار خدوم و پر تلاش شهرستان قدس رفتيم آنچه در ذيل ميخوانيم ديدگاه اين مقام مسئول درشهرستان است که با هم ميخوانيم.

فرماندار قدس با اشاره سياست اخير دولت در خصوص طرح برون سپاري و کم کردن دايره بدنه دولت گفت:سياست اصولي دولت کوچک شدن حجم اين دايره است. بسياري از خدماتي که دولت در حال حاضر انجام ميدهد، حقيقتا قابل برون سپاري است.

ناصر بخت افزود: گسترده بودن بدنه دولت از کارايي و توانايي تحرکي که لازمه اقتصاد امروز جامعه ماست جلوگيري ميکند.

وي ادامه داد: بسيار خرسنديم كه اين اتفاق شايسته در شهرستان ما افتاده، هر چند درابتداي اجراي طرح، واکنش هاي نامناسبي صورت گرفت و مردم احساس ميکردند تا به امروز که اداره گاز در دست دولت بوده بخشي از خواسته ها و نيازهاي آنها تحقق پيدا نکرده، حال که به بخش خصوصي واگذار شده ممکن است وضعيت بدتر شود، اما به حمدلله عکس اين قضيه اتفاق افتاد و مردم رضايت کامل را از عملکرد اداره گاز و کارکنان آن دارند.

ناصر بخت عنوان کرد: من به عنوان نماينده عالي دولت معتقد بودم که برون سپاري اين بخش از خدمات در شرکت گاز به بخش خصوصي و کسي در توانايي اين کار را دارد، ميتواند امور مردم را تسهيل کندکه به حمدالله اين اتفاق افتاد.

اين مقام مسئول با اشاره به مشکلاتي که در اثناي کار وجود داشت گفت: درابتداي اجراي اين طرح مطالبي مطرح شد، که نياز به صبر و حوصله بيشتري داشت. بنده جلسات مکرر و مرتبي را با مهندس فني پور پيمانکار خصوصي اين طرح داشتم، مواردي را كه جهت اجراي بهتر طرح بود پيشنهاد كردم. مهندس فني پور هم فردي متعهد، با تجربه و توجه خاصي هم به اين موضوع داشتند. به حمدلله الان شاهد آن هستيم که اين کار از طرف مردم مود استقبال قرار گرفته ،بخش خصوصي هم به دنبال اين ست که کار را به نحو احسن پيش ببرد،چون هدف اصلي در اين طرح رضايت مردم است وخوشبختانه ما شاهد اين امر هستيم.

فرماندار قدس با اشاره به رضايت مردم در اين خصوص عنوان کرد: به نظرم اجراي اين طرح در شهرستان قدس به عنوان يک تجربه موفق مورد ارزيابيست .همانطور که اشاره کردم رضايت مردم هم موجود است. ماهم علل القاعده راضي به رضاي مردم هستيم.

وي تصريح کرد: من از همان ابتدا، با اجراي اين طرح، خوشبين بودم ؛اما موضوعاتي که در حواشي مطرح ميشد، اندکي نگراني در ذهن مردم ايجاد کرده بود، كه به حمدالله کار به خوبي پيش رفت و پيمانکار متعهد و پر تلاش اين طرح هم در صدد است که سطح خدماتش را گسترش دهدو رضايت بيشتر مردم رابه دست آورد.

در ادامه اين گزارش پاي صحبت هاي محسن عبدلي از صنعتگران ساکن منطقه صنعتي سي متري شورا مي نشينيم و نظر وي را در خصوص اجراي طرح برون سپاري جويا مي شويم.

ضمن قدرداني از شما خبرنگاران که پيگير مشكلات مردم در سطح شهرقدس خصوصا مساله گاز هستيد.اين منطقه كه هم اكنون ساكن آن هستم خيابان شورا در خيابان سي متري شورا مي باشد. درمنطقه ما حدود 28كارخانجات مختلف در حال فعاليت مي باشد كه متاسفانه از نعمت گاز در اين منطقه بي بهره ايم و احيانا اگر كسي هم دارد به صورت غير مجاز ازهمسايه ها با لوله کشي گاز قرض گرفتند و اين لوله كشي غير اصولي مي توانند خطرات جبران ناپذيري را به دنبال داشته باشد.

عبدلي ادامه داد: از آنجايي كه عزيزان صنعتگر نياز مبرم به گاز داشتند، به دنبال گرفتن، مجوز هاي لازم براي ايجاد كنتور افتاديم. با توجه به دوستي ديرينه اي كه با جناب كاظمي مشاور و مدير روابط عمومي گاز شهرستان قدس داشتم از ايشان خواستم تا براي گرفتن مجوز، راهنمايي هاي لازم را در اختيار ما قرار دهد.

وي ادامه داد:با پيگيريهاي مدير روابط عمومي اداره گاز ،نشستي با مهندس فني پور، مدير عامل شرکت ايمن تاسيسات گستر پويا افق جاويد داشتيم. مهندس عليرضا فني پور هم خيلي جدي پذيرفتند كه با ما همكاري هاي لازم را داشته باشند، تا مشکل نبود گاز مرتفع شود.

عبدلي اظهار داشت : مسئله بزرگي كه در اين منطقه وجود داشت، بحث لوله گذاري بود كه مبلغي بالغ بر100 ميليون تومان هزينه در بر داشت. طي جلساتي مكرري كه با مالكين داشتيم ،قرار شد مبلغي را به صورت سهمي پرداخت کنند. اما مبلغي که جمع شد قابل توجه نبود به همين منظور با نشست هاي مجدد و رايزني هايي كه با جناب کاظمي و مهندس فني پور داشتيم، لطف كردندو با مساعدت و همكاري ايشان اجراي طرح لوله گذاري آغاز شد.زيرا اعتقاد داشتند كه اين افراد از قشر زحمتكش جامعه هستند و تعطيلي كارگاهها مصاف با بيكاري هزاران كارگر مشغول به كار در اين مراكز مي باشد.

نماينده انتخابي اين مجموعه صنفي اظهار داشت:در سالهاي گذشته هم پيگيري هايي انجام شده بود که متاسفانه جواب نگرفتيم اما امسال با حمايت هاي مشفقانه و بدون چشمداشت مهندس فني پور، پيگيريهاي ما نتيجه داد و ما اكنون در مرحله تاييد نظام مهندسي هستيم . اگر تاييديه نظام مهندسي و استاندارد را بگيريم ان شا الله به زودي گاز اين منطقه وصل خواهد شد.

عبدلي در پايان در خصوص نحوه برخورد كاركنان اداره گاز شهرستان قدس با ارباب رجوع گفت: واقعا از كارمند جزء تا مسئولين رده بالاي اين اداره همه نهايت احترام را به ارباب رجوع مي گذارند و ما مصداق بارز تکريم ارباب رجوع را در اداره گاز شهرستان قدس شاهد بوديم.

جا دارد ازجناب كاظمي و مهندس عليرضا فني پور مدير عامل شرکت ايمن تاسيسات گستر پويا افق بابت مساعدت در خصوص انشعاب گاز براي اين منطقه قدرداني مي کنيم.همچنين از شما خبر نگاران كه چشم بيدار و گوش شنواي مردم و مسئولين هستيد و مسائل و مشكلات مردم را دلسوزانه با مسئولين در ميان مي گذاريد تشكر مي نماييم.

در بخش ديگر اين گزارش نظر رضا شاهمرادي شاطر نانوايي گل ياس واقع در بلوار امام خميني را هم مي شنويم. : رضا شاهمرادي شاطر نانوايي گل ياس هستم.حقيقتا ما قريب به يک سال است که بدون دغدغه قطع کار مي کنيم و از عملکرد اداره گاز راضي هستيم در سالهاي گذشته ما با قطعي زياد گاز مواجه بوديم خصوصا در فصل زمستان که وجود گاز خيلي لازم و ضروري بود و چون هيچ وسيله ي جايگزين ديگري براي گرمايش و پخت و پز نداريم با مشکل مواجه ميشديم اما امروز بجز افزايش تعرفه گاز از ارائه خدمات اين اداره کمال رضايت را داريم.

خانم بهاره (ع )خانم خانه داري که رضايت کاملي از عملکرد مامورين اداره گاز و نحوه برخورد آنها دارند وي همچنين از اينکه قبض گاز در همان زماني که کنتور خوانده ميشود و قبض را تحويل ميدهند و در همان لحظه پرداخت صورت مي گيرد ابراز خوشحالي کرد و گفت: اميدوارم همه ادارات به همين روش قبض ها را به دست مشتريان برسانند.

حسين (س) صاحب مغازه نان فانتزي در خيابان 45متري در مصاحبه صميمي و خودماني با خبرنگارما گفت:خداوند رحمت کند پدر و مادرشون رو، من چون فر گازي دارم موقع اي که گاز قطع ميشد مشکل داشتم .بسياري از اوقات خمير من داخل فر درست زماني که بايد خمير پف ميکرد تا پخته شود گاز قطع ميشد و من تمام خميرها رو نيم پز داخل ضايعاتي ها ميريختم اما خوشبختانه قريب به يک سال است که هيچ قطعي نداشتيم و من از همين جا اعلام ميکنم که مصداق واقعي خدمات بخش خصوصي را در اداره گاز شهرستان قدس ديديم .


 مسائل و مشكلات ورزشي جوانان دهستان شاقاجي – سراوان و دهبنه در حضور دكتر رحيمي؛ بخشدار مردمي سنگر مورد رسيدگي قرار گرفت 

 
بخش سنگر نزديكترين بخش به كلانشهررشت مركز استان گيلان مي‌باشد و با توجه به اينكه در مسير تهران بزرگ و شمال ايران قرار دارد سالانه صدها هزار نفر از اين منطقه تردد مي‌كنند و از طرفي لازم است تا در جهت ايجاد رفاء برنامه‌ حساب شده پيش‌بيني شود تا در ارائه خدمات مطلوب به گردشگران مديران ذيربط پيش‌قدم باشند. آري بحث امروز ما اختصاص به موفقيت‌هاي چشمگير مديران منطقه به محوريت دكتر رحيمي بخشدار مردمي و كاردان سنگر دارد.

آرزو و اميد دو ستاره درخشاني هستند كه انسان‌هاي متقي اين دو عامل را مبشر سعادت مي‌شمارند كساني‌كه اين دو عامل را با نيروي ايمان كه موجب عظمت فكر و عزّت نفس مي‌شود همراه نمايند بخوبي مي‌‌توانند در هر لباسي به جامعه خدمت كنند. خوشبختانه در بعضي از نقاط گيلان نظيربخش سنگر به انسان‌‌هاي وارسته اي برمي‌‌خوريم كه با نيروي ايمان خود از هيچ تلاشي در راستاي خدمت به مردم و ايجاد تسهيلات براي عموم دريغ نمي‌ورزند و با عزمي راسخ در خدمت به مردم گام برمي‌دارند و همچنان خستگي‌ناپذيرند .

شايان ذكرست كه چند روز پيش در ارتباط با فعاليت خبري به بخشداري سنگر بطور سرزده سرکشي کرديم و با صحنه‌اي جالب روبرو شديم . آري ديدار دكتر رحيمي بخشدار سنگر با تعدادي از جوانان ورزشكار منطقه بوده است. دكتر عاشقانه با جوانان روستايي گرم صحبت بود به جاي اينكه جوانان سنگري مشكلات ورزشي منطقه را مطرح كنند بخشدار بيشتر پيگير مشكلات بوده است كه البته اين ديدار توسط رئيس ورزش و جوانان بخش سنگر برقرار شد.

دكتر رحيمي هم از احمدي رئيس ورزش خواست تا هر چند مدت يك ديدار با جوانان روستاهاي بخش سنگر برگزار كنند و اين پيشنهاد هم مورد استقبال همه قرار گرفت.

شايان ذكر است بعد از مطرح كردن مسائل و مشكلات ورزشي بخشدار سنگر دستور بررسي و رسيدگي را صادر كرد و همچنان دستور احداث يك سالن ورزشي در دهستان سراوان و تهيه چندين ميز تنيس با توپ فوتبال را در اولويت كار قرار داد. آقاي احمدي هم قول مساعد داد تا در اسرع وقت نيازهاي مطرح شده ورزشي جوانان را برآورده سازد.

سپس دكتر رحيمي بخشدار سنگر رشته سخن را به دست گرفت و گفت نشاط و اميد حق همه شما عزيزان است چون شما هميشه يار و ياور خدمتگزاران بوده‌‌ايد و هميشه در همه صحنه‌‌ها حضور پررنگ داريد، وقتي كه آيندگان كارنامه ما را ورق مي‌زنند آن را مطالعه مي‌كنند بخوبي مي‌توانند به ارزش‌ها و ايثار و شهادت و جانفشاني شهدا و ايثارگران و جانبازان عزيز وطن دست يابند.

دكتر رحيمي بخشدار سنگر در ادامه افزود من به همدلي و رضايتمندي اعتقاد دارم و اگر احياناً در بخش سنگر مديري به اين فاكتورها توجه‌اي نداشته باشد يقيناً نمي‌تواند با ما همراه باشد. بخشدار سنگر همچنان گفت پدرم 25 ساله بود براي حفظ امنيت آب و خاك و ناموس اين مرز و بوم شهيد شد. البته همه ما در اين چهل سال رنج‌هاي فراواني را متحمل شديم و متأسفانه هنوز هم تحت فشاريم ولي خدا را شاكريم كه از خيلي رنج‌ها گذر كرديم با وهمه هياهوي تبليغاتي دشمن خوشبختانه هميشه در سايه اسلام امنيت و استقلال داريم.

بخشدار سنگر در جمع جوانان ورزشكار در خصوص حمايت از مردم مظلوم سوريه اشاره داشت و گفت سوريه تنها كشوري بوده كه در زمان جنگ تحميلي همراه ما بودند و ما هم از آنها حمايت مي‌كنيم البته بايد عنوان كنم آمريكائي‌ها مي‌گويند نبايد ايران به مردم مظلوم سوريه كمك كنند ما مي‌گوئيم اگر كمك كردن بد است پس چرا شما از صهيونيست‌ها حمايت مي‌كنيد.

در پايان جلسه دكتر رحيمي بخشدار سنگر همچنان متذکرشد اگر احيانا" مشكلي داشتيد درب دفتر من به سوي همه شما باز است چون معتقدم كه هر چي داريم از شما مردم عزيز است و ما هم خدمتگزار شما هستيم و در ارائه خدمت هيچگاه منتي نخواهيم داشت. آري ما هم به اين بخشدار مردمي و ورزش‌دوست بخش سنگر خسته نباشد مي‌گوئيم و از شخص استاندار انتظار داريم تا اينگونه مديران دلسوزو کاردان را بيشتر مورد توجه و حمايت خود قرار دهند. انشاءا...

رشت – سيد اكبر خوشحال


 آگهي صفحه 2 


 آگهي صفحه 8 


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته