جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 6067

رئيس جمعيت هلال احمر کشور:
سال آينده؛ افتتاح آشيانه بالگرد امدادي جمعيت هلال احمر در ايلام


حضورشهرداري انديشه با چهار طرح برتر در نمايشگاه تخصصي شهر ايده‏آل

سرپرست سازمان سرمايه‌گذاري كرج:
آمادگي سازمان سرمايه‌گذاري براي مشارکت در پروژه‌هاي استاني


قرق شکني در آب بندان بارکوسراي لاهيجان


خبــر


در استان


 رئيس جمعيت هلال احمر کشور:
 سال آينده؛ افتتاح آشيانه بالگرد امدادي جمعيت هلال احمر در ايلام 

 ايلام-افسانه سليماني

رئيس جمعيت هلال احمر کشور اظهار داشت:حدود 600 پايگاه امداد و نجات جاده‌اي در محورهاي ارتباطي کشور وجود دارد در حالي‌که در مجموع به هزار و 200 پايگاه امداد و نجات نياز است، در استان ايلام 3 کانکس امداد و نجات جاده‌اي وجود دارد.رئيس جمعيت هلال احمر کشور تصريح کرد: با توجه به بودجه سال 98 اميدواريم سال آينده جدي‌تر در جهت رفع نيازهاي واقعي مناطق مختلف از جمله استان ايلام گام برداريم.

وي بيان کرد: بيشترين صدمات در جنگ هشت سال دفاع مقدس به اين استان وارد شده است و ما بايد براي رفع مشکلات اين دوران توجه بيشتري به استان ايلام داشته باشيم.

رئيس جمعيت هلال احمر کشور در ادامه از وجود 3 کانکس امداد و نجات جاده‌اي در استان خبر داد و تصريح کرد کرد: بسياري از پايگاه‌هاي امداد و نجات جاده‌اي به صورت کانکس در جاده‌ها و نقاط پرخطر و پرتردد مستقر شده‌اند که در اين استان با تزريق بودجه اين تعداد کانکس در سال آينده به ساختمان‌هاي ثابت تبديل خواهند شد.

وي اذعان داشت: هم اينک حدود 600 پايگاه امداد و نجات جاده‌اي در محورهاي ارتباطي کشور وجود دارد در حالي‌که در مجموع به هزار و 200 پايگاه امداد و نجات نياز است.

پيوندي همچنين به روند تکميل آشيانه بالگرد امدادي اين جمعيت در استان ايلام اشاره کرد و اظهار داشت: ساخت اين مجموعه در مراحل پاياني قرار دارد و پيش بيني مي‌شود در صورت تکميل اوايل سال آينده افتتاح و بالگرد اين جمعيت در اين آشيانه مستقر شود.حسين عارفي مدير عامل جمعيت هلال احمر استان ايلام نيز در اين ديدار اضافه کرد: هم‌اکنون 11 پايگاه ثابت جاده‌اي در استان وجود دارد و 3 مورد اين پايگاه‌ها به صورت کانکس در جاده‌ها و نقاط پرخطر و پرتردد مستقر شده‌اند.

وي گفت: تکميل آشيانه بالگرد امداد و نجات جمعيت هلال احمر با پيشرفت 95 درصدي در حال انجام است.

مدير عامل جمعيت هلال احمر استان ايلام عنوان کرد: اتمام اين مجموعه 50 ميليارد ريال هزينه خواهد داشت.


 حضورشهرداري انديشه با چهار طرح برتر در نمايشگاه تخصصي شهر ايده‏آل  

 انديشه-برزگر

بهروز کاوياني شهردارشهرانديشه در دهمين همايش سراسري شهرايده آل با مديريت وزارت کشور(سازمان شهرداري ها و دهياري هاي) در بندرعباس برگزار شد شرکت نمود و با چهار طرح برتر به استقبال نمايشگاه تخصصي شهر ايده آل رفت. همايش شهر ايده آل شامل دو بخش همايش ها و نمايشگاه به تجربيات ايده آل شهرهاي موفق در زمينه‎هاي مختلف مديريت شهري به مي پردازد.

مهندس بهروز کاوياني ، شهردار انديشه در اين رابطه به خبرنگار ما گفت:با توجه به نظارت دقيق و علمي مسئولان کشوري به اين همايش و مهيا بودن زيرساختهاي اجراي تخصصي آن توسط سازمان شهرداري‎ها و دهياري‎هاي كشور ميتوان ادعا کرد براي تحقق دستيابي به شهر آرماني، همايش شهر ايده آل يکي از موثرترين مسيرهاي طراحي شده براي اين منظور مي‎باشد.وي اظهارداشت:حساسيت متوليان نمايشگاه در پذيرش طرح‎هاي موفق شهرداري‎ها بيش از پيش بوده لذا پس از نظارت وزارت کشور و ارزيابي سازمانهاي مربوطه از کل استان تهران تنها يازده طرح مورد پذيرش قرار گرفت و باعث افتخار است که شهر انديشه از مجموعه شهرهاي شهرستان شهريار به تنهايي چهار طرح قابل ارائه در اين همايش را بخود اختصاص داده است.

قابل ذکر است؛ شهرداري شهرانديشه با چهار پروژه "blp " تحت نظر شبکه جهاني بهداشت (WHO)، طرح مديريت بحران نرت (NERT) با حمايت علمي فرمانداري شهرستان شهريار و تحت نظر سازمان ملل متحد (UN)، انديشه در مسير دستيابي بعنوان شهر دوستدار کودک، تحت نظر صندوق جهاني کودکان (يونيسف) و چهارمين پروژه تحت عنوان انديشه سيصد و يازدهيمن شهر ايمن جهان تحت نظر شبکه بهداشت جهاني در اين همايش شرکت کرده است.مهندس کاوياني با اشاره به اينکه ممکن است در طول سال نمايشگاه‎هاي متعددي از دستاوردهاي شهرداري‎ها در کشور برگزار شود ابراز داشت:در چنين نمايشگاه‎هايي معمولا عملکرد و دستاوردهاي شهرداري‎ها در خصوص پروژه‎هاي سرمايه گذاري، فضاي سبز، خدمات موتوري، ميادين ميوه و تره بار، آتش نشاني و نظير آنها، که ممکن است کمي خاص باشد مطرح مي‎شود اما همايش شهرايده‎آل محل ارائه پروژه هاي منحصر به فردي است که خارج از وظايف روزمره شهرداري است و چهار برنامه‎اي که در بالا به آن اشاره شد در راستاي همين ماموريت است که توانسته است شهر انديشه را بعنوان شهر ايمن در سراسر دنيا معرفي کند.


 سرپرست سازمان سرمايه‌گذاري كرج:
 آمادگي سازمان سرمايه‌گذاري براي مشارکت در پروژه‌هاي استاني 

 کرج_خاکپور

آرش ارشد سرپرست سازمان سرمايه‌گذاري و مشارکت‌هاي مردمي شهرداري کرج از آمادگي مجموعه مديريت شهري براي سرمايه‌گذاري در پروژه‌هاي استان البرز، خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش،آرش ارشد درگفت و گو با پايگاه خبري کرج اظهار داشت :اين سازمان آمادگي دارد با مشارکت ارگان‌ها و بخش خصوصي در زمينه‌هاي مختلف به خصوص پسماند همکاري داشته باشد.وي ادامه داد:در حوزه پسماند مي‌شود علاوه بر توليد برق با بازيافت اصولي، سرمايه‌گذاري مناسبي در اين حوزه انجام دهيم.

سرپرست سازمان سرمايه‌گذاري و مشارکت‌هاي مردمي شهرداري کرج با بيان اين که در شهرداري 360 وظيفه تعريف شده است، افزود:با اولويت‎بندي مي‎توانيم تحول خوبي در حوزه سرمايه گذاري ايجاد کنيم.ارشد با اشاره به موانع و اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري، بيان کرد:اهميت جذب سرمايه گذار آشکار است و اين موضوع بارها از زبان مسئولان بيان شده است!

وي يادآور شد:بايد امکانات و زيرساختهاي لازم را براي حضور گردشگران و سرمايه گذاران فراهم کنيم.

وي خاطرنشان کرد:شناسايي فرصتهاي ايجاد درآمد پايدار با استفاده از ظرفيت متخصصان و صاحب نظران، تعريف فرصتهاي سرمايه گذاري و حمايت از سرمايه‎گذاران از اولويتهاي کاري سازمان سرمايه گذاري و مشارکت هاي مردمي شهرداري کرج است.


 قرق شکني در آب بندان بارکوسراي لاهيجان 

 رشت-سيده حديث ميرزاده

عمليات قرق شکني توسط اداره حفاظت محيط زيست لاهيجان با همکاري يگان اداره کل حفاظت محيط زيست گيلان ، ادارات لنگرود، بوجاق و با دستور مستقيم قاضي حوزه قضايي رودبنه وهمراهي پاسگاه رودبنه در آب‎بندان بارکوسرا اجرا شد .

به گزارش روابط عمومي حفاظت محيط زيست گيلان ،علي اميري رييس اداره حفاظت محيط زيست لاهيجان گفت:معمولا در فصل شکار برخي از شکارچيان با دانه پاشي وممنوعيت در تردد و با ايجاد فضاي امن باعث جذب پرندگان شده و بعد از آن با دام گذاري به شکار پرندگان مي‎پردازند که در همين راستا اداره حفاظت محيط زيست به منظور برهم زدن اين قرق، عمليات قرق شکني را در دستور کار خود قرار داده و اجرا نمود.

وي درادامه افزود:با توجه به پايان فصل شکار وآغاز مهاجرت پرندگان، هر گونه شکار پرندگان با هر ابزاري کاملا ممنوع مي‎باشد و اداره حفاظت محيط زيست لاهيجان با متخلفين طبق مقررات برخورد خواهد نمود.


 خبــر 

 رئيس کميسيون سرمايه‌گذاري تبريز:

براي آينده شهر، همه ما مسئول هستيم

تبريز-توفيقي

رئيس کميسيون سرمايه‌گذاري و بهبود فضاي کسب‌وکار شوراي شهر تبريز گفت: پيگيري و جديت در حل امور سرمايه گذاري با نگاه همه جانبه مديران شهري امکان پذير مي شود.

غلامحسين مسعودي ريحان در جلسه کمسيون سرمايه گذاري و بهبود فضاي کسب و کار که در محل جلسات اداره سرمايه گذاري و مشارکت‌هاي شهرداري تبريز برگزار شد، با اشاره به اهميت موضوع رسيدگي به طرح‌هاي سرمايه گذاري و مشارکتي در شهر، افزود:‌ در شرايط فعلي اقتصادي بخشهاي مختلف شهرداري و شوراي اسلامي شهر بايد دست به دست هم بدهند تا کمک يار مديريت سرمايه گذاري در جهت جذب و مشارکت سرمايه گذاران باشند.

وي با اشاره به اين موضوع که براي آينده شهر همه ما مسئول هستيم، اظهار کرد: با توجه به اينکه مديريت سرمايه گذاري و مشارکت شهرداري بيشتر جنبه کارگزاري دارد بايستي به اين موضوع دقت کرد که نگرش بدنه و همه مديران شهرداري بايد به گونه‎اي باشد که در راستاي عزم جدي و اقدام عملي براي آينده شهر، همه ما در جذب مشارکت و سرمايه گذاري احساس مسئوليت کنيم.

‌مسعودي خاطر نشان کرد: مجموعه مديران در مناطق و سازمانها در به ثمر رسيدن پروژه‎هاي مشارکتي بايستي هماهنگ عمل کنند در غير اين صورت سرمايه گذاري در شهرداري دچار مشکل ميشود.

ديدار فرماندار رباط کريم با بازيکن تيم ملي فوتسال ناشنوايان

رباط کريم-اصغري

فرماندار شهرستان رباط کريم با حسين مصباحي بازيکن تيم ملي فوتسال که در بازي‎هاي آسيايي بانکوک موفق به کسب قهرماني شدند ديدار و از وي تقدير کرد.

به گزارش خبرنگار ما ، سيد مهدي ساداتي فرماندار رباط کريم به همراه ميرزماني شهردار و روساي بهزيستي و ورزش و جوانان با حسين مصباحي بازيکن تيم ملي فوتسال ناشنوايان که در مسابقات آسيايي بانکوک تايلند 2019 موفق به کسب مدال طلاي اين رشته ورزشي شدند ديدار و کسب اين مقام را تبريک گفت.

فرماندار رباط کريم با اشاره به تاثيرات ورزش قهرماني و همگاني گفت: اين پديده باعث ارتقاي سلامت جامعه و کاهش بزه هاي اجتماعي مي‌شود و در زمانه‌اي که هجمه‌هاي فرهنگي گسترش يافته است نياز به حمايت بيشتري دارد.

لازم به ذکر است؛ تيم ايران پس از عملکرد درخشان در مرحله گروهي، در نيمه نهايي هم با حساب 9 بر صفر قزاقستان را شکست داد و به فينال راه يافت.

فوتساليست‎هاي ناشنواي کشورمان 2 دوره قبل نيز عنوان قهرماني را کسب کرده بودند.

حضور شهردار تبريز در آسايشگاه خيريه فياض‌بخش

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز در آسايشگاه خيريه فياض‌بخش حضور يافت .

ايرج شهين‌باهر به همراه تعدادي از مديران استاني از جمله مديرکل بهزيستي آذربايجان شرقي و زهرا ساعي، نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس شوراي اسلامي و مديرکل سلامت و امور اجتماعي شهرداري تبريز در آسايشگاه خيريه فياض‌بخش تبريز حضور يافت.

شهردار تبريز ضمن حضور در ميان مددجويان بخش آسايشگاه سالمندان نسيم مهر، روز مادر و زن را به آنان تبريک گفت.

بازديد مديرکل بازرسي شهرداري کرج از مرکز دفن زباله حلقه دره

کرج-خاکپور

مديرکل بازرسي شهرداري کرج از مرکز دفن زباله در حلقه دره بازديد کرد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه خبري کرج، رسول خسروزاده در اين بازديد ضمن قدرداني از عملکرد سازمان مديريت پسماند، افزود:تعامل موجب بهبود خدمت رساني به شهروندان ميشود.

وي با تاکيد بر ساماندهي خاک و نخاله‎هاي ساختماني، افزود: اميدوارم هر چه زودتر شاهد تکميل پروژه دفنِ بهداشتي مهندسي در حلقه دره باشيم.

توليد زباله کاهش يافته است

رييس سازمان مديريت پسماند شهرداري کرج ضمن تشريح اقدامات انجام شده، اظهار کرد:روند کنترل جمعيت سگ‎هاي بلاصاحب طبق برنامه‎هاي مشخص شده در حال انجام است.

اصغر نصيري ادامه داد: يکي از اقدامات موثر، عقيم‎سازي سگ‎هاست که اين مهم با همکاري سازمان حفاظت از محيط زيست، اداره منابع طبيعي و مرکز بهداشت علوم پزشکي البرز به نحو مطلوبي انجام مي‎شود.

به گفته رييس سازمان مديريت پسماند؛ آمار سگ گزيدگي شهروندان در مقايسه با سال گذشته کاهش داشته است.

نصيري با اشاره به کاهش ميزان توليد زباله نسبت به سال گذشته يادآور شد:بيشترين مقدار توليد زباله متعلق به منطقه 5 شهرداري کرج است.

تدارک شهرداري صالحيه براي استقبال از بهار

بهارستان-اصغري

شهرداري صالحيه با بسيج نيروهاي عمراني و خدماتي براي بازپيرائي محلات مختلف شهر و استقبال از بهار دست بکار شد.

به گزارش خبرنگار ما ، شهرداري صالحيه ساماندهي حفاري ادارات خدمات‎رسان، رنگ آميزي و ديوارنويسي عرصه‎هاي عمومي شهر، ترميم خرابي جداول، کفپوش و روشنايي مسيرهاي اصلي شهر، هرس و ايجاد فرش گلهاي فصلي در فضاهاي سبز را در دستور کار خود قرار داد .

مهندس قرباني، شاداب سازي و بهبود سيماي محيط شهري را از برنامه‌هاي اساسي مديريت شهري براي استقبال از نوروز 98 خواند و گفت: تا پايان فروردين 98 براي هيچ اداره‎اي مجوز حفاري صادر نخواهد شد و سعي داريم در کنار تداوم پيشرفت پروژه‎‎هاي در دستور کار تلاشمان را براي ساماندهي خرابي حفاري‎هاي مختلف مصروف نماييم .


 در استان 

 دستگيري 3 متخلف شکار گراز در جنگل‎هاي سياهکل

رشت-سيده حديث ميرزاده

يگان حفاظت محيط زيست سياهکل موفق به دستگيري 3 متخلف شکار گراز در جنگل‎هاي سياهکل شدند.

به گزارش روابط عمومي حفاظت محيط زيست گيلان، جواهردشتي رييس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان سياهکل با اعلام اين خبر گفت :طي گزارش واصله از طرف دوستداران حيات وحش مبني بر حضور يک گروه شکارچي در جنگل‎هاي سياهکل ، يگان حفاظت محيط زيست سياهکل با حضور در منطقه و شناسايي شکارچيان موفق به دستگيري 3 متخلف شکار گراز شدند که در حال سلاخي گراز شکارشده بودند.

وي افزود :از اين متخلفين سه قبضه اسلحه کشف و ضبط شد که يک قبضه آن غير مجاز ميباشد.

افراد دستگير شده پس از تنظيم صورت جلسه و تشکيل پرونده به مراجع قضايي معرفي شدند.

قائم مقام شهردار تبريز:

با آمادگي کامل به استقبال نوروز مي‌رويم

تبريز-توفيقي

قائم مقام شهردار تبريز با اشاره به برنامه‎ريزي‎هاي صورت گرفته براي استقبال از مسافران و گردشگران ورودي به اين شهر گفت: شهرداري تبريز با آمادگي کامل به استقبال نوروز مي‎رود.

رسول موسايي در جلسه هماهنگي سازمانها و معاونتهاي شهرداري تبريز براي استقبال از عيد نوروز گفت: آراستگي و زيبايي شهر تبريز براي استقبال از گردشگران در آستانه سال جديد مهم است و شهرداري تبريز با استفاده از تمام ظرفيت خود براي آماده سازي شهر به مناسبت سال جديد تلاش ميکند.

وي ادامه داد:تلاش ميکنيم در تعطيلات عيد نوروز با آماده سازي شهر، استقبال خوبي از گردشگران داشته باشيم و معتقديم که گردشگران خود سفيران اطلاع رساني تبريز در سطح کشور هستند.موسايي با بيان اينکه تمام سازمانهاي مربوطه شهرداري تبريز در اين يک ماه باقيمانده تا آغاز سال جديد تمام توان خود را در زيبايي وآماده سازي شهر بکار گيرند، گفت: اميدوارم امسال استقبال خوبي از ميهمانان نوروزي ورودي به تبريز داشته باشيم.

قائم مقام شهردار تبريز افزود: گلکاري شهر، تنظيف خيابان‌ها، نصب المان‎هاي مناسبتي، پاک‌ سازي و شستشوي معابر، تکميل نواقص نمازخانه‎هاي شهر، رنگ ‌آميزي جدول‎ها، لکه گيري خيابانهاي اصلي، تعمير و تجهيز روشنايي و مبلمان پارکها، اجراي برنامه‎هاي فرهنگي و رسيدگي به وضعيت سرويس‎هاي بهداشتي در اولويت فعاليت‎هاي نوروزي شهرداري تبريز است.

موسايي ادامه داد:بايد تدابيري اتخاذ شود که طي ايام نوروز نواي دلنشين اذان در تمام پارکها و مساجد شهر پخش شود. نواقص نمازخانه‎هاي تبريز نيز بايد طي يک هفته آتي شناسايي و نسبت به رفع آنها اقدام شود.

وي ادامه داد: فعاليتهاي شهرداري تبريز به مناسبت ايام نوروز منتهي به تعطيلات اوليه فروردين نميشود و تا 16 فروردين ماه ادامه دارد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي کرمانشاه:

سهم کرمانشاه از برنامه اشتغال مولد کشور 4.7 درصد است

کرمانشاه-نوروزي

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان کرمانشاه از سهم 4.7 درصدي اين استان از کل برنامه اشتغال مولد کشور خبر داد.

حبيب‌الله وفايي در شوراي اداري استان کرمانشاه که با حضور معصومه ابتکار، معاون رييس جمهور در امور بانوان برگزار شد اظهار داشت:يکي از ظرفيتهاي خوب که پس از تکانه هاي اقتصادي در اختيار استانها قرار گرفت توجه به اشتغال مولد بود.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان کرمانشاه خاطرنشان کرد:در قالب برنامه اشتغال مولد قرار شد براي 986 هزار نفر شغل ايجاد شود که 4.7 درصد از اين تعداد سهم استان کرمانشاه است.

وي از انتشار مدل عرضه و تقاضا براي کل کشور خبر داد و افزود:در اين راستا سهم همه استانها در قالب 9 برنامه اشتغالزايي مشخص شده که يک کار بسيار خوب است.

وفايي بيان داشت: براي ايجاد 22 هزار و 514 شغل به 55 ميليارد و 800 ميليون تومان اعتبار نياز داريم.اين مسئول ادامه داد: در حال حاضر اين مبلغ به استان ابلاغ شده و در قالب يارانه صلح به طرح هايي که از محلهاي مختلف قانون اشتغال و سرمايه گذاري اعتبار دريافت کرده اند، اختصاص ميدهيم.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان کرمانشاه با بيان اينکه مطالعات جامع اشتغال در کشور اوايل بهمن نهايي و به استانها ابلاغ شد، گفت: براي توزيع اعتبارات شهري و روستايي 2 موضوع را ملاک قرار داديم.وي يادآور شد: در مجموع يک ميليارد و 350 ميليون تومان اعتبارات روستايي براي اجرا به دهياران از طرف استانداري واگذار شده است.

وفايي بيان داشت: مبلغ 4 ميليارد و 100 ميليون تومان نيز اعتبارات شهرها بر اساس جمعيت، مساحت و ... توزيع شده است.

شهردار منطقه 4 تبريز:

کاشت بيش از 700هزار بوته انواع گل بهاري

تبريز-توفيقي

شهردار منطقه4 تبريز از تدارک گل‌کاري‌هاي وسيع و متنوع در اين حوزه خبر داد و افزود: شهرداري منطقه 4 با کاشت انبوه بيش از 700 هزار بوته انواع گل بهاره، يکي از زيباترين دوره‌هاي گل‌کاري را در بهار تبريز، رقم مي‌زند.

اکبر امجدي با اعلام اين مطلب اظهار داشت:برنامه‌هاي امسال شهرداري منطقه4 در گل‌کاري و درختکاري با تجربه سال‌ها قبل و با تکيه بر توليدات گلخانه‌اي منطقه، پيش‌بيني شده ‌است.

وي تصريح کرد: بر اين اساس، کاشت بيش از 600هزار بوته انواع بنفشه و 45هزار بوته شب‌بو، گل‌کاري عمده منطقه4 در فضاهاي عمومي، ميادين و معابر خواهد بود.

امجدي، 100هزار بوته انواع استواسپريوم، گازانيا و رعنازيبا را از ديگر بخش‌هاي گل‌کاري در سطح حوزه خواند و گفت:نهاده‌هاي گلخانه‌اي منطقه، از ماه‌ها پيش بر اساس مطالعات علمي، پرورش يافته و نقش محوري در مديريت هزينه‌هاي فضاي سبز امسال خواهد داشت.

شهردار منطقه4 تبريز، متذکر شد: علاوه بر تامين نهاده‌هاي گياهي، آنچه مهم است، مهندسي گل‌کاري و تامين راهکارهاي مطلوب آبياري است؛ در اين خصوص نيز تمهيدات لازم انديشيده شده تا گل‌کاري‌هاي منطقه در بهترين منظر و با بهره آبي مطلوب، اجرا شوند.

وي همچنين از برنامه ويژه منطقه براي ايام درختکاري خبر داد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته