جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 6071

نقد رفتار دو سرمربي
کاش بدانيد چه مي‌گوييد!

نمايش شايسته اشکان
دژاگه؛ شواليه ارتش ليکنز


پايان حسرت شش ماهه علي دايي


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 نقد رفتار دو سرمربي
 کاش بدانيد چه مي‌گوييد! 

 يک قانون نانوشته در فوتبال ايران وجود دارد که هر کس هر اشتباهي کند، آن را پشت سايه مردم پنهان مي کند. فرقي نمي کند آن اشتباه چه چيزي بوده و اصلا از چه کسي سر زده است. نکته مهم مسئله نشان دادن مردمي بودن و محبوبيتي است که البته گواهي هم بر آن نيست. عليرضا منصوريان با تاخيري طولاني به نشست خبري پس از بازي مي آيد، از او محترمانه سوال مي شود چرا اينقدر دير تشريف آورده ايد، او هم عصباني مي شود. سفره دلش را باز مي کند که چرا هيچکس درک نمي کند او آدم محبوبي است و اين محبوبيت نبايد باعث غرور شود. سرمربي ذوب آهن در نشست خبري پس از پيروزي اش مقابل پديده، به جاي آن که حرف هاي فوتبالي را در جواب سوالات خبرنگاران مطرح کند، شروع به پند و اندرز مي کند. منصوريان با تاخيري طولاني سراغ خبرنگاراني مي آيد که منتظر او هستند و بعد طلبکار هم مي شود که چرا آن ها نمي فهمند او داشته با هوادارانش سلفي مي گرفته است!

تصور کنيد اين اتفاق براي منصوريان در فوتبال اروپا رخ مي داد. فارغ از آن که او اصلا اجازه چنين حرکتي را به خودش نمي داد، احتمالا در صورت انجام آن با جريمه سنگيني مواجه مي شد. در فوتبالي که حتي غيبت بازيکنان و کادرفني در نشست هاي خبري با جريمه هاي سنگين پاسخ داده مي شود، سلفي گرفتن بهانه خنده داري براي برهم زدن نظم يک مسابقه فوتبال است. طبق قانون فوتبال ايران، کادرفني يا بازيکناني که قرار است در نشست هاي خبري پس از بازي حضور داشته باشند، 30 الي 45 دقيقه فرصت دارند تا خودشان را به جمع خبرنگاران برسانند. با اين که منصوريان در حال سلفي گرفتن با هوادارانش ديده شده، او اين مسئله را رد کرده است: «دير آمدن من ربطي به سلفي ندارد. يک بچه 6 ساله آمده بود و من حتي خم شدم که با او سلفي بگيرم و اگر 25 دقيقه هم طول مي‌کشيد، مي‌ايستادم.»

علي‌منصور ابتدا مي گويد تاخيرش ارتباطي با سلفي گرفتن ندارد اما بعدتر مي گويد اگر 25 دقيقه هم لازم باشد، براي سلفي گرفتن وقت مي گذرد. تناقض عجيبي که در حرف هاي منصوريان هست، تمامي ندارد: «در مورد دير آمدن من بايد بگويم به علت بارش شديد باران خيس شده بودم و خداي ناکرده قصد بي‌احترامي نداشتم!» کدام يک بي احترامي است؟ دير آمدن سر کنفرانس خبري يا با لباس خيس نشستن مقابل خبرنگاران؟ تصور کنيد يورگن کلوپ در هواي هميشه باراني انگلستان پس از يک ساعت به کنفرانس خبري پس از بازي بيايد. احتمالا اين اتفاق هيچ وقت رخ نمي دهد چون کلوپ مي داند در هواي باراني بايد چه لباسي بپوشد و البته که خيس از باران بودن عيبي نيست که بخواهد پنهانش کند. او سرمربي يک تيم فوتبال است که در هر اتمسفري همراه تيمش است و پاسخي مناسب براي عملکرد شاگردانش ارائه مي دهد.

کاش عليرضا منصوريان بداند هر چيزي وقت خودش را دارد و قرار نيست وقتي همه خبرنگاران منتظر او هستند، او پاسخ هوادارانش را بدهد.

مورد افشين قطبي اما عجيب تر است. سرمربي فولاد که سابقه فعاليت در ژاپن، چين و آمريکا را دارد، از اين که علي دايي پس از پايان بازي با او دست نداده ناراحت است. احتمالا قطبي هنوز هم شناخت واضحي از فوتبال ايران ندارد. سرمربي سابق تيم ملي ايران کوچکترين حرکتي را سوءظن احساس مي کند و فکر مي کند بايد براي آن ها پاسخي داشته باشد. اين که علي دايي پيش از آغاز بازي با او خوش‌وبش کرده است و پس از پيروزي مقابل تيم قطبي براي خداحافظي پيش او نرفته است، حرکت زشتي است؟ شايد اگر دايي بازي را باخته بود و نمي خواست با قطبي رودررو شود، انتقاد سرمربي فولاد خوزستان منطقي تر بود. آيا ليگ برتر مهماني است که پس از آمدن و پيش از رفتن با يکديگر سلام و عليک کنيم؟ هيچکس انتظار خاصي از رقيبش ندارد و مي داند آن چيز که اهميت دارد، اتفاقات درون زمين است.

قطبي از دور اتفاق هايي را در فوتبال ايران ديده و فکر مي کند هميشه همه چيز براي کري خواندن است. براي يک سرمربي که از شرق تا غرب را با فوتبال زندگي کرده، داشتن توهم توطئه چيز خطرناکي است.

هيچکس قرار نيست در زمين براي قطبي مشکل ايجاد کند و اگر هم کسي قرار باشد بحراني براي فولاد خوزستان ايجاد کند، قطعا سرمربي رقيبي نيست که در طول فصل تنها 180 دقيقه او را مي بيند. علي دايي به شهرقدس رفته، از افشين قطبي استقبال کرده، تيمش را هدايت کرده، يک پيروزي ارزشمند را کسب کرده و راهي خانه شده است. چه چيزي اين وسط دلگيرکننده است؟ چون ده سال پيش افشين قطبي جانشين علي دايي در تيم ملي شده، حالا علي دايي با افشين قطبي خداحافظي هم نمي کند؟ دايي درباره پايان بازي با فولاد خوزستان مي گويد: «من متاسفم که بعضي‌ها چنين افکاري را در ذهن‌شان پرورش مي‌دهند، درباره اين مسئله که من مشکل داشته‌ام بايد بگويم پس چرا اول بازي صحبت کردم؟ آيا هر کسي که خوب حرف بزند باشخصيت است؟ شخصيت را شما در چه مي‌بينيد؟ شخصيت خيلي جنبه‌ها دارد، نمي‌شود فقط در حرف قشنگ زدن ببينيم.»

اين نوع رفتارها، نشان از اين دارد که سرمربيان تيم هاي باشگاهي فوتبال ايران، به اندازه کافي حرفه اي نيستند و بايد در نوع رفتار و کلام خود تجديد نظر کنند.


 نمايش شايسته اشکان
 دژاگه؛ شواليه ارتش ليکنز 

 نمايش اشکان دژاگه در هفته هاي اخير، خط بطلان بزرگي روي تصورات گذشته کشيده است.عملکرد اشکان دژاگه در هفته هاي ابتدايي ليگ برتر، موجي از نااميدي را در بين طرفداران تراکتورسازي ايجاد کرد. آن ها تصور مي کردند فوتبال دژاگه به پايان رسيده و براي استراحت به تبريز رفته و روياي قهرماني با او محقق نخواهد شد.

اما ستاره سابق فولام و ولفسبورگ، همانطور که در ابتداي ليگ اين ادعا را تکذيب کرده بود، در زمين نيز بر آن خط بطلان کشيد و خود را به عنوان يکي از بهترين هاي ليگ هجدهم معرفي کرد.شماره 21 تبريزي ها که هافبک راست تراکتور از ابتداي فصل بوده، خيلي زود در ليگ ايران جاافتاد و علي رغم تغييرات پي در پي روي نيمکت تيم تراکتور، ثبات کيفي خود را حفظ کرد. اما عملکرد ويژه اين بازيکن در ديدار برگشت مقابل استقلال بود؛ جايي که پاس استثنايي احسان حاج صفي را به خوبي کنترل کرد و به راهش ادامه داد و در محوطه جريمه با شوتي تماشايي، دروازه سيدمهدي رحمتي را فرو ريخت. سپس نيز به سمت هواداران تراکتور رفت و آن ها را در آغوش گرفت و با زدن يک گل مهم، بر محبوبيت خود افزود.

دژاگه اين هفته در دربي تبريز نيز در جاي هميشگي خود حضور داشت و نمايشي مثل ديگر بازي ها داشت؛ هم خوب دويد، هم بسيار جنگيد و هم در فرآيند هجومي اثرگذار ظاهر شد. او به خوبي پاس هاي بازيکنان سبزپوش را قطع مي کرد و همچنين با استفاده از فيزيک بدني فوق العاده اش، به حفظ توپ مي پرداخت. گلي هم که به ثمر رساند اگرچه در شرايطي نسبتا آسان به ثمر رسيد، اما قفل دروازه ماشين سازي را باز کرد و شرايط را به نفع قرمزپوشان تبريزي رقم زد.

اشکان دژاگه اين فصل براي تراکتوري ها حکم يک شواليه جنگنده را داشته؛ کسي که براي توپ گيري کوتاه نمي آيد و براي حفظ توپ نيز از تمام توانش استفاده مي کند. همين حالا تيم پرستاره تراکتور در ذهن هواداران جاودانه گشته اما اشکان و مسعود و استوکس، بايد همين روند را ادامه دهند تا تيم جورج ليکنز را به هدف نهايي که قهرماني در ليگ است، برسانند.


 پايان حسرت شش ماهه علي دايي 

 آخرين روزهايي که نارنجي‌پوشان سايپا طعم پيروزي در ليگ برتر را چشيده بودند، به اواخر تابستان امسال برمي‌گشت که دو برد متوالي برابر فولاد خوزستان و نفت مسجدسليمان به دست آوردند.

شاگردان دايي در روزهاي گرم تابستاني ابتدا فولاد خوزستان را در ورزشگاه غدير اهواز شکست دادند تا حکم اخراج سيروس پورموسوي از تيم فولاد امضا شود. پس از آن در تاريخ 31 شهريورماه تيم نفت مسجدسليمان را در ورزشگاه دستگردي تهران مغلوب کردند و عليرضا مرزبان در اولين روز حضورش روي نيمکت نفت بازنده شد.

نارنجي‌پوشان سايپا اما در شش ماهه دوم سال 97 روي نوار ناکامي گام برداشتند و 11 مسابقه متوالي در حسرت مغلوب کردن حريفان باقي ماندند تا سرانجام اين هفته در ورزشگاه شهداي شهرقدس اين طلسم را شکستند و برابر فولاد خوزستان با يک گل پيروز شدند.گلزني اميرحسين حسين‌زاده بازيکن 18 ساله و تعويضي سايپا مقابل فولاد خوزستان، شادي زايدالوصف سرمربي سايپا را به دنبال داشت. دايي پس از شش ماه رنگ پيروزي در ليگ برتر را ديد و سايپايي‌ها با 2 بازي کمتر از فولاد خوزستان همسايه اين تيم در جدول شدند. فولادي‌ها نيز سومين باخت متوالي را تقبل کرده و از صدر جدول فاصله بيشتري گرفتند.


 خبـــرنامه 

 هفته بيست و يکم ليگ برتر

تساوي پرسپوليس و برد سپاهان

هفته بيست و يکم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي کشور روز گذشته پيگيري شد. در يکي از مهم ترين ديدارها، نساجي و پرسپوليس در مازندران به مصاف هم رفتند که اين ديدار با نتيجه يک بريک به پايان رسيد.

در ديگر بازي اين هفته، سپاهان ميزبان پارس جنوبي بود که اين بازي با نتيجه يک بر صفربه سود سپاهان خاتمه يافت.

سوال روز

ربيع‌خواه هنوز مصدوم است؟

محسن ربيع خواه، هافبک پرسپوليس در حالي بي سر وصدا مشغول مداواي خود است که در مورد او و وضعيتش ابهاماتي وجود دارد. ربيع خواه که اميدوار بود در اين فصل را به طور کامل در ترکيب پرسپوليس بازي کند تا دوري اش در هفته هاي متمادي در فصل گذشته به نوعي جبران شود، همچنان در بند مصدوميت گرفتار است. ربيع خواه که حتي در برخي رسانه ها خبر خروج نامش از ليست پرسپوليس به گوش مي رسيد، در حال حاضر همچنان دور از ميادين است و گرفتار مصدوميت. مشکل محسن که از ناحيه همستيرينگ است در حالي براي او دردسرساز شده که او به محض رفع مصدوميت، با بالا بردن فشار تمرينات دوباره با احساس درد مواجه مي شود تا دوباره از حضور در تمرينات کامل و گروهي دور شود. مشکل تکراري ربيع خواه در حالي براي او دردسرساز شده که خيلي ها معتقدند او براي جراحي اش تمهيدات لازم را اتخاذ نکرده و مشکل اين روزهاي اين هافبک بدشانس پرسپوليس به جراحي اش پس از پارگي رباط صليبي بر مي گردد.

تنش در روابط بايرن و فدراسيون فوتبال آلمان

بعد از کنار گذاشته شدن يکباره‌ي ژروم بواتنگ، متس هوملس و توماس مولر، سه ستاره آلماني باشگاه بايرن مونيخ از تيم ملي فوتبال آلمان توسط يواخيم لوو، باشگاه بايرن مونيخ و نيکو کوواچ سرمربي اين تيم، از تصميم لوو و فدراسيون در اين باره انتقاد کردند. رسانه آلماني اشپورت1 در گزارشي به بررسي روابط پرتنش بايرن مونيخ و فدراسيون فوتبال آلمان پرداخته. اولين واکنش به تصميم فدراسيون فوتبال و يواخيم لوو توسط توماس مولر، يکي از حذف‌شده‌هاي مانشافت ابراز شد. مولر با انتشار يک پيام ويديويي گفت: «هر چه بيشتر به تصميمي که تيم ملي درباره ما سه نفر گرفته فکر مي‌کنم، از اين ماجرا بيشتر عصباني مي‌شوم.»

کارل هاينتس رومنيگه، نايب‌رئيس باشگاه بايرن مونيخ هم بلافاصله به ماجرا ورود کرد و به نمايندگي از باشگاه در انتقاد به تصميم يواخيم لوو و حمايت فدراسيون از او، اين تصميم را نادرست خواند و با اعلام اينکه بايرن مونيخ در حال حاضر در مراحل حذفي ليگ قهرمانان اروپا حضور دارد و به زودي در يک بازي بسيار مهم و سرنوشت‌ساز به مصاف ليورپول مي‌رود، از اينکه فدراسيون آلمان براي کنار گذاشتن سه بازيکن بايرن اين زمان حساس را انتخاب کرده انتقاد کرد.

اشپورت1 مي‌گويد تنش بين فدراسيون فوتبال آلمان و باشگاه بايرن مونيخ سابقه‌اي طولاني دارد. از تقابل‌ اولي هوينس با تئو زوانزيگر، رئيس سابق فدراسيون گرفته تا پيش از آن، درگيري‌هاي لوتار ماتئوس و برتي فوگتس و همچنين تقابل سپ ماير و يورگن کلينزمان. در واقع بزرگترين باشگاه فوتبال آلمان و فدراسيون فوتبال اين کشور تاريخچه پر فراز و نشيبي داشته‌اند.

چشمک سقوط

قهرمان سابق در پايان راه؟

در يکي از ديدارهاي هفته بيست و يکم ليگ برتر استقلال خوزستان در ورزشگاه غدير اهواز ميزبان پيکان بود که آبي‌هاي اهوازي در نهايت با تک گل امير روستايي مغلوب شاگردان حسين فرکي شدند. بعد از پيروزي استقلال خوزستان در بازي هفته قبل اميدواري هواداران اين تيم به ماندگاري در ليگ برتر بيش‌تر شد اما شکست اين هفته خوزستاني‌ها اوضاع را به هم ريخت.

در فاصله 9 هفته به پايان ليگ برتر استقلال براي ماندگاري در ليگ برتر نياز به رخ دادن معجزه دارد تا تيمي که چند سال قبل قهرمان ليگ برتر شد حالا در سراشيبي سقوط قرار بگيرد.

شايد اگر 6 امتياز از اين تيم کسر نمي‌شد اهوازي‌ها مي‌توانستند به ماندگاري در ليگ برتر اميد داشته باشند اما اين اتفاق اوضاع استقلال خوزستان را حسابي آشفته کرد تا اين تيم با روزهاي خوبش فاصله بگيرد و در آستانه سقوط به دسته پايين‎تر باشد. شايد خيلي زودتر از پايان ليگ برتر و چند هفته قبل از به اتمام رسيدن رسمي مسابقات سقوط استقلال خوزستان به ليگ يک روي کاغذ هم قطعي شود تا بازي‌هاي پاياني اين تيم کاملا تشريفاتي باشد.

چرا اعضاي هيات مديره باشگاه پرسپوليس معرفي نمي شوند؟

وزير ورزش و جوانان با وجود انتخاب نهايي خود درباره اعضاي هيات مديره باشگاه پرسپوليس، اسامي آنها را اعلام نمي کند.

تيم پرسپوليس يکي از فشرده‌ترين فصول فوتبالي اش را به دليل حضور همزمان در رقابت‌هاي ليگ برتر، ليگ قهرمانان آسيا و جام حذفي سپري مي‌کند اما با اين حال هنوز تکليف مديريت اين باشگاه نامشخص است.

حميدرضا گرشاسبي، ابوالفضل روغني و محمدرضا حاجي بيگي به دليل قانون منع حضور بازنشستگان در پست‌هاي مديريتي از هيأت مديره باشگاه پرسپوليس کنار رفتند تا سکان هدايت اين باشگاه به ايرج عرب برسد.

مسعود سلطاني فر به دليل اطلاع عرب از وضع موجود باشگاه پرسپوليس حکم موقت سرپرستي باشگاه پرسپوليس را براي وي صادر کرد تا در فرصت زماني مناسب اعضاي هيأت مديره باشگاه پرسپوليس را تعيين کند.

وزير ورزش و جوانان حدود دو هفته پيش در حاشيه جلسه هيأت دولت نيز مدعي شد اعضاي هيأت مديره باشگاه پرسپوليس انتخاب شدند و تنها معرفي آنها باقي مانده است.

مهر در اين خصوص نوشت که تيم مديريتي جديد پرسپوليس دو چهره ورزشي و سه چهره اقتصادي و مديريتي در خود گنجانده است؛ پنج عضوي که مورد تأييد وزارت ورزش هم قرار گرفته اما هنوز اعلام نشده است.

مسعودسلطاني فر در روزهاي پاياني سال مشغول سفرهاي استاني براي افتتاح يا بهره برداري از برخي پروژه هاست. با اين حال انتظار مي‌رود وزير ورزش اسامي هيأت مديره پرسپوليس را انتخاب کند تا اين باشگاه پرطرفدار با آرامش و نظم بيشتري امور مديريتي اش را براي حل و فصل مشکلات دنبال کند.


 خبـــرنامه 

 ادعاي سايت گل

مورينيو به مادريد بر مي گردد

سانتياگو سولاري، سرمربي فعلي رئال مادريد بعد از ديدار روز يکشنبه اين تيم مقابل وايادوليد در لاليگا از سمت خود برکنار مي‌شود و ژوزه مورينيو تا پايان فصل جاري به عنوان سرمربي موقت رئال منصوب خواهد شد.

سايت گل، گزارش داد که مديران ارشد رئال جلسه‌اي چهارساعته برگزار کرده و در آن تصميم گرفته‌اند از ژوزه مورينيو به عنوان سرمربي تيم‌شان تا پايان فصل استفاده کنند. در اين جلسه تصميم گرفته شده که بازي روز يکشنبه مقابل وايادوليد به عنوان آخرين بازي سولاري روي نيمکت رئال باشد.

تصميم براي اخراج سولاري بعد از آن گرفته شده که رئال با شکستي بزرگ و تاريخي در مقابل آژاکس، هم از ليگ قهرمانان اروپا حذف و هم متحمل تحقيري بزرگ شد. بعد از اين شکست مشخص بود که هواداران رئال ديگر سولاري را به عنوان سرمربي تيم‌شان نخواهند پذيرفت.

سايت گل مي‌نويسد استخدام مورينيو به اين علت دائمي نخواهد بود که رئال همچنان اميدوار است بتواند زين‌الدين زيدان را براي بازگشت به اين باشگاه و به دست گرفتن سکان هدايت کهکشاني‌ها در فصل آينده متقاعد کند. زيدان چندي پيش به درخواستهاي رئال پاسخ منفي داده ولي بر اساس بعضي شايعات، ممکن است در تابستان پيش رو تصميم ديگري گرفته و هدايت رئال را بپذيرد. اما بر خلاف زيدان، مورينيو در چند وقت اخير، بارها چه به صورت علني و چه در خفا، براي به دست گرفتن سکان هدايت مادريد ابراز علاقه کرده است. مورينيو، زيدان و يواخيم لوو سه گزينه‌اي بودند که مديران رئال مادريد در جلسه اخير خود درباره آنها بحث و تبادل نظر کردند اما با توجه به اينکه يواخيم لوو هم مثل زيدان دست‌کم تا تابستان پيش رو نمي‌توانسته به مادريد منتقل شود، در نهايت تصميم گرفته‌اند تا آن زمان مورينيو را به عنوان سرمربي تيم‌شان انتخاب کنند.

تغيير و تحول سرمربي رئال به احتمال زياد روز دوشنبه انجام خواهد شد و سرمربي جديد پيش از ديدار رئال مقابل سلتاويگو تنها يک هفته زمان خواهد داشت. البته بعد از اين بازي با توجه به وقفه‌اي که به دليل بازي‌هاي ملي در رقابتهاي باشگاهي پيش خواهد آمد، سرمربي جديد رئال فرصت خوبي براي پياده‌سازي برنامه‌هايش خواهد داشت تا رئال بتواند 10 بازي باقي مانده تا پايان فصل لاليگا را به گونه‌اي متفاوت دنبال کند.

بازگشت مسي به تيم ملي آرژانتين

تيم ملي فوتبال آرژانتين جهت آماده سازي خود براي مسابقات کوپا آمه ريکاي 2019، کمتر از سه هفته ديگر دو بازي دوستانه مقابل ونزوئلا و مراکش خواهد کرد.

با اعلام اسامي بازيکنان دعوت شده به تيم ملي، مشخص شد که ليونل مسي به تيم ملي باز مي گردد که اين خبر بسيار خوبي براي آرژانتيني ها محسوب مي شود. فوق ستاره بارسا پس از جام جهاني موقتا از بازي هاي ملي خداحافظي کرد ولي حالا آماده است تا بار ديگر پيراهن آلبي سلسته را به تن کند.در فهرست اعلام شده توسط اسکالوني، سرمربي تيم ملي آرژانتين، نام سرخيو آگوئرو و گونسالو ايگواين ديده نمي شود. آگوئرو با اسکالوني، سرمربي آرژانتين ماه هاست اختلاف دارد و ايگواين نيز به دلايل فني به تيم ملي دعوت نشده است. براي خط حمله، آنخل کوريا، گونسالو مارتينز، لائوتارو مارتينز، داريو بندتو، ماتياس سوارز و پائولو ديبالا دعوت شده اند.

تغيير و تحولات در رم

رانيري در آستانه عقد قرارداد با جالوروسي

مديرورزشي اسپانيايي تيم فوتبال رم قراردادش را با اين باشگاه فسخ کرد و در همين حال سرمربي اخراجي فولام به بازگشت به جالوروسي نزديک شد.

شبکه اسکاي اسپورت ايتاليا اعلام کرد که مونچي مدير ورزشي باشگاه رم با توافق دو جانبه به قراردادش را با اين باشگاه فسخ کرده است.

جدايي مونچي از جالوروسي به سبب بروز يکسري اختلافات ميان او و مديران باشگاه، از مدت قبل پيش‌بيني شده بود و گزارش‌ها از پيوستن قريب الوقوع وي به آرسنال حکايت دارند. او در حالي به همکاري‌اش با با جالوروسي پايان داد که اين باشگاه ايتاليايي سرمربي‌اش اوزه‌بيو دي‌فرانچسکو را اخراج کرد.

کلوديو رانيري، سرمربي ايتاليايي سابق فولام که به تازگي از اين تيم اخراج شد، گزينه اصلي مربيگري موقت رم تا پايان فصل است. رانيري پيش از اين در فاصله سال‌هاي 2009 تا 2011 نيز هدايت رم را برعهده داشت.

عسگري:

به ما مي‌گويند صبور باشيد اما پاداش فوتبال نياز به صبر نداشت

کاراته کاي تيم ملي گفت: در حالي به ما مي‌گويند براي دريافت حق خود صبر کنيد که در رشته فوتبال صبري وجود نداشت و پاداش‌هاي دلاري بعد از هر مسابقه پرداخت مي‌شد.

بهمن عسگري در گفت‌و‌گو با تسنيم، در خصوص عملکرد خود در مسابقات کاراته سري A اتريش و کسب مدال برنز اظهار داشت: سال 97، سال پرشوري براي من بود و باز هم مثل هميشه در اين مسابقات نيز لطف خدا شامل حال من شد. در ليگ جهاني سري A اتريش به خاطر پرواز طولاني که براي ما تهيه شده بود و همچنين کم کردن زياد وزن در يک سال اخير، شرايط سختي داشتم. با اين وجود تلاش کردم که با تمرکز کافي در مسابقات مبارزه کنم و سال خوب و پرموفقيت خود را با کسب يک مدال خوشرنگ ديگر تمام کنم.

قهرمان کاراته آسيا در خصوص اعتراض ورزشکاران به اظهارات اخير داورزني گفت: در يک سال اخير افتخارات زيادي از طرف بچه‌ها کسب شده است، اما پرداخت پاداش و حق و حقوق ما محقق نشد و اخيرا نيز مصاحبه داورزني همه ما را نااميد کرد. نمي‌دانم چرا فقط ورزشکاران بايد مشکلات جنگ اقتصادي را درک کنند.عسگري خاطرنشان کرد: اکثر ورزشکاران غير از ورزش درآمد و کاري ندارند و چشم اميد آنها به پاداش و تجليل‌هاي ساليانه است تا پس از آنکه با دل و جان براي بالا بردن پرچم ايران زحمت کشيدند، به حق خود برسند. اکثر قهرمانان ما متاهل و داراي فرزند هستند و بعد از تلاش يک ساله به دنبال يک خروجي براي خانواده خود هستند و در شرايط فعلي نيز با سختي زندگي خود را اداره مي‌کنند. من هيچ درآمدي غير از حضور در ليگ کاراته ندارم که واقعا سقف قرارداد در يک سال کم و ناچيز است. وي در پايان تصريح کرد: در حالي به ما عنوان مي‌کنند که براي دريافت حق خود صبر کنيد که در رشته فوتبال صبري وجود نداشت و پاداش‌هاي دلاري بعد از هر مسابقه پرداخت مي‌شد. بچه‌ها فوتبال نيز زحمت کشيدند و به دنبال شادکردن دل مردم بودند، اما صبري براي آنها وجود نداشت و ساير ورزشکاران بعد از 4 سال تلاش براي حضور و کسب مدال در بازي‌هاي آسيايي بايد صبر کنند. اگر قرار به صبر کردن بود همه بايد صبر مي‌کردند و نبايد تبعيضي ميان رشته‌ها وجود داشت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته