جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6076

قائم مقام معاون حمل و نقل ترافيک شهرداري تهران :
اعتبار طرح ترافيک 97 ؛ تا ابتداي تابستان سال آينده


دفاتر پليس +10 در نوروز فعال هستند


پليس در 30 کيلومتري شهرها مستقر مي شود


خبر

اختتاميه بزرگ‌ترين رويداد بين‌دانشگاهي ملي، امروز برگزار مي‌شود؛
برگزاري مسابقات «نبرد هوش مصنوعي شريف» با حضور نمايندگان 80 دانشگاه


مراسم «ويژه نوروز» در پرديس هنرهاي زيباي دانشگاه تهران


حمل راکت فضايي "سايوز" به سکوي پرتاب در قزاقستان


سرمقاله

در ديدار با دکتر روحاني؛
تمجيد آيت الله سيستاني از ايران در مبارزه با داعش


تمديد وضعيت اضطراري عليه ايران توسط ترامپ


موگريني: براي حفظ سود اقتصادي برجام تلاش مي‌کنيم


عبدالمهدي: عراق هرگز به منطقه جنگ و نزاع منطقه‌اي تبديل نمي‌شود

وزارت خارجه روسيه:
آمريکا در رابطه با ونزوئلا به اصول بين‌المللوفادار باشد


چين و کشورهاي منطقه انحصار فروش پهپاد را از دست آمريکا خارج کردند


ترکيه آسمان خود را روي پروازهاي بوئينگ 737 بست


يك نكته از هزاران


ميز خبر


خبــــر


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


 قائم مقام معاون حمل و نقل ترافيک شهرداري تهران :
 اعتبار طرح ترافيک 97 ؛ تا ابتداي تابستان سال آينده 

 
قائم مقام معاون حمل و نقل ترافيک شهرداري تهران در خصوص اعتبار آرم طرح ترافيک 97 گفت:طرح ترافيک 97 تا ابتداي تابستان سال آينده اعتبار دارد.شهريار افندي‌زاده قائم مقام معاون حمل و نقل ترافيک شهرداري تهران در گفت‌وگو با فارس، درباره اعتبار آرم‌هاي طرح ترافيک 97 گفت:‌آرم‌هاي طرح ترافيک 97 تا ابتداي تيرماه اعتبار دارد.

وي با بيان اينکه محدوده زوج و فرد در ابتداي تابستان 98 برداشته مي‌شود،‌گفت: بعد از حذف محدوده زوج و فرد طرح جديد اجرايي مي‌شود و تا همان زمان هم آرم‌هاي طرح ترافيک 97 اعتبار دارد.اين مقام مسئول در خصوص حذف محدوده زوج و فرد گفت: تجربه‌هاي دنيا نشان داده است که طرح زوج و فرد به صورت مقطعي پاسخ مي‌دهد و در درازمدت تأثيري ندارد.

به گفته افندي‌زاده طي مطالعات صورت گرفته و همچنين توافقات مسئولان محدوده زوج و فرد در ابتداي تابستان سال آينده برداشته مي‌شود و از اين پس خودروها با شرايط خاص اجازه تردد دارند.وي ادامه داد: به هر خودرو اجازه داده مي‌شود که 20 روز در هر فصل رايگان در محدوده زوج و فرد سابق تردد کند و تأکيد مي‌کنم که اين 20 روز اگر در هر فصل مربوطه استفاده نشود به فصل بعد منتقل نمي‌شود.افندي زاده از شهروندان خواست‌ براي تردد در محدوده طرح ترافيک حتما در سامانه تهران من ثبت‌نام کرده و با شارژ کارت به صورت خودکار هزينه‌هاي خود را پرداخت کنند.


 دفاتر پليس +10 در نوروز فعال هستند 

 ارائه خدماتي مانند اجراييات (صدور برگه خلافي)، رسيدگي به تخلفات رانندگي، صدور گذرنامه، گواهينامه و تمديد آن، مشمولان نظام وظيفه، اماکن عمومي و ساير خدمات الکترونيک انتظامي در اين دفاتر انجام مي‌شود.

معاون فناوري و اطلاعات نيروي انتظامي از فعاليت دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس +10) در ايام نوروز خبر داد.به گزارش مهر، سردار احمد دولتخواه، اظهار کرد: در ايام تعطيلات نوروزي و در راستاي خدمت‌رساني مطلوب به هموطنان عزيز، دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس +10) فعال و به صورت شيفتي آماده ارائه خدمات هستند.وي افزود: ارائه خدماتي مانند اجراييات (صدور برگه خلافي)، رسيدگي به تخلفات رانندگي، صدور گذرنامه، گواهينامه و تمديد آن، مشمولان نظام وظيفه، اماکن عمومي و ساير خدمات الکترونيک انتظامي در اين دفاتر انجام مي‌شود.اين مقام ارشد انتظامي تصريح کرد: در تعطيلات نوروزي دفاتر خدمات الکترونيکي انتظامي براي ارائه خدمات به هموطنان و مسافران نوروزي از ساعت 9 الي 14 هر روز به صورت شيفتي مشغول ارائه خدمات به شهروندان هستند.


 پليس در 30 کيلومتري شهرها مستقر مي شود 

 فرمانده نيروي انتظامي گفت: بخش قابل توجهي از تصادفات در 30 کيلومتري شهرها رخ مي دهد و امسال بنا داريم با هدف کاهش حوادث، نيروهاي پليس را به صورت ويژه در 30 کيلومتري شهرها متمرکز کنيم.

به گزارش ايرنا ، سردار حسين اشتري در رزمايش بزرگ ترافيکي و خدمات سفر نوروزي 98 با گرامي داشت ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي، دوران دفاع مقدس، مدافعان حريم و حرم و نيز شهيدان عرصه نظم و امنيت، افزود: بر اساس آمار و اطلاعات موجود بيش از 85 درصد تصادفات به واسطه سبقت و سرعت غيرمجاز، عدم توجه به جلو و خواب آلودگي و خستگي رانندگان اتفاق مي افتد و اين آمار بيانگر سهم مهم و موثر رانندگان در کاهش تصادفات است.

وي با اشاره به بهره مندي پليس از فناوري هاي به روز و سامانه هاي هوشمند، عنوان کرد: گشتي هاي پليس به سامانه و دست افزارهاي هوشمند متصل شده و اين مهم مي تواند به کاهش تصادفات و جان باختگان و افزايش ايمني سفرها کمک شاياني کند.


 خبر 

 درخواست کمک ونزوئلا از ايران چين، کوبا و روسيه براي مقابله با حملات سايبري

مادورور از چين، روسيه، کوبا و ايران براي مقابله با حملات سايبري تقاضاي کمک کرد.

به گزارش ايلنا به نقل از اسپوتنيک، نيکولاس مادورو، رييس‌جمهور ونزوئلا در مورد تقاضاي کمک از کشورهاي مختلف براي مقابله با حملات سايبري گفت: ونزوئلا از چين، کوبا، روسيه، ايران و همچنين سازمان ملل براي انجام تحقيقات درباره توطئه اخير عليه تجارت انرژي اين کشور، تقاضاي کمک داشته‌ است.مادورو در ادامه اضافه کرد: کشورهاي چين، روسيه، ايران و کوبا داراي تجربه مقابله با حملات سايبري هستند. من يک کميسيون ويژه‌ براي انجام تحقيقات در زمينه حملات سايبري ايجاد کرده‌ام و خواهان کمک کارشناسان بين‌المللي شده‌ام.اين در حالي است که دولت ونزوئلا، آمريکا را به دست داشتن در حملات سايبري و خاموشي شش روزه در اين کشور متهم کرده‌ است.

مندلکر خبر داد؛

تأسيس سازماني در وزارت خزانه‌داري آمريکا براي بررسي برنامه‌هاي جديد اقدام عليه ايران

معاون وزير خزانه‌داري آمريکا در تازه‌ترين اظهارات ضدايراني خود از تاسيس سازماني براي بررسي برنامه‌هاي جديد عليه ايران خبر دارد.

به گزارش ايلنا به نقل از پايگاه اينترنتي وزارت خزانه‌داري آمريکا، «سيگال مندلکر»، معاون وزير خزانه‌داري آمريکا در امور اطلاعات مالي و تروريستم در تازه‌ترين اظهارات خود عليه ايران مدعي شد: ما يک سيستم متحد براي ارتقاي سازمان تروريسم و اطلاعات مالي و هماهنگي‌هاي درون‌سازماني عليه ايران تاسيس کرده‌ايم.

اين مقام کاخ سفيد در ادامه افزود: اين سيستم درون دفتر مبارزه با تروريسم و اطلاعات مالي قرار دارد و با قراردادن اطلاعات مالي و اقتصادي در اختيار ما به ما امکان بررسي برنامه‌هاي جديد براي اقدام عليه ايران و نيروهاي تحت حمايت ايران را مي‌دهد.


 اختتاميه بزرگ‌ترين رويداد بين‌دانشگاهي ملي، امروز برگزار مي‌شود؛
 برگزاري مسابقات «نبرد هوش مصنوعي شريف» با حضور نمايندگان 80 دانشگاه 

يازدهمين دوره از مسابقات «نبرد هوش مصنوعي شريف» با حضور دانشجويان ، دانش آموزان و برنامه نويسان حرفه اي سراسر کشور، در دانشکده مهندسي کامپيوترِ دانشگاه صنعتي شريف شروع به کار کرد.يازدهمين دوره‌‌ي مسابقه‌ي نبرد هوش مصنوعي شريف « Sharif AI Challenge 2019 »، پس از برگزاري ده دوره متوالي و موفق توسط انجمن علمي دانشکده مهندسي کامپيوتر(SSC)، امسال نيز در دانشگاه صنعتي شريف در حال برگزاري است.

اين رويداد به عنوان بزرگ‌ترين رويداد بين‌دانشگاهي ملي شناخته مي‌شود و دانشجويان بيش از 80 دانشگاه کشور در آن شرکت کرده‌اند. يازدهمين دوره از مسابقات «نبرد هوش مصنوعي شريف» در مرحله ي اول خود با 2675 شرکت کننده در قالب 964 تيم بصورت غير حضوري برگزار شد و 141 شرکت کننده به مرحله نهايي راه يافتند که در قالب 48 تيم از سراسر کشور در حال رقابت با يکديگر هستند. اين مسابقه امروز پنج شنبه 23 اسفند ماه سال جاري با معرفي تيمهاي برگزيده به کار خود پايان خواهد داد.


 مراسم «ويژه نوروز» در پرديس هنرهاي زيباي دانشگاه تهران 


 حمل راکت فضايي "سايوز" به سکوي پرتاب در قزاقستان 


 سرمقاله 

لزوم تدبير در جهت جرم‌زدايي از جامعه

آذر فخري 

وقوع جرم در هر جامعه‌اي طبيعي است؛ چه زمينه‌هاي آن باشد چه نباشد، هميشه افرادي هستند که تمايل به قانون‌گريزي دارند. و طبعا قوانيني وجود دارد که يا بازدارنده‌اند و يا مجازات کننده و فرد مجرم به‌هرحال توسط قانون هم مجازات مي‌شود و هم کنترل.

اما البته گاه جامعه درگير موقعيت‌ها و وضعيت‌هاي خاصي مي‌شود که زمينه‌هاي بروز جرم در آن گسترش مي‌يابد. فقر، بيکاري، ارتباط‌هاي نامناسب جوانان با يکديگر و عضويت در گروه‌ها و باندهاي خلاف‌کار که مترصد سوءاستفاده از هيجانات جواني هستند، گاه موجب گسترش جرم و بزه در ميان اقشار مختلف مردم مي‌شود.

طبق آخرين آمار نيروي انتظامي يک‌ميليون جرم و بزه در سال 97 اتفاق افتاده که يک درصد آن مربوط به سرقت بوده است. طبعا توجه به زواياي آسيب‌شناسانه به اين آمار بايد زنگ‌هاي هشدار را براي همه افراد جامعه از مردم تا مسئولين به صدا درآورده باشد.

براي مردم؛ چون با ازدياد جرمي چون سرقت، امنيت و آرامش رواني آنان به هم مي‌ريزد و مردم چه در خانه و چه در کوچه و خيابان مدام نگران‌اند که مبادا مورد سرقت قرار بگيرند. براي مسئولين؛ چراکه مردم از آنان انتظار دارند در اين مورد تدبيري بينديشند و زمينه‌هاي وقوع جرم را يا از بين ببرند و يا کم کنند.

با توجه به بحران‌هاي اقتصادي و افزايش بيکاري البته افزايش وقوع سرقت طبيعي به نظر مي‌رسد. سرقت معمولاً يک آسيب وابسته به علت‌ها و عوامل مختلف است و مهم‌ترين عامل افزايش آن در کشور ما، همانا مشکل معيشتي و نيز افزايش مهاجرت و حاشيه‌نشيني است.

چنين صدمه‌هايي به هر دو سوي جرم -يعني هم مجرم و هم جرم ديده- به يک اندازه آسيب مي‌زند؛ مجرم پس از دستگيري بايد زنداني شود و جرم ديده نيز مال و دارايي خود را ازدست‌داده است. در اين ميان نبايد نسبت به آسيب‌هاي رواني افزايش وقوع جرم بي‌توجه بود.

البته نيروي انتظامي با اعلام اين آمار، ابراز اميدواري کرده است که بتواند متناسب با افزايش جرم، تعداد نيروهاي خود را افزايش دهد. افزايش نيروي انتظامي به‌عنوان يکي از عوامل بازدارنده مي‌تواند گامي بزرگ باشد. اما تا زمينه‌هاي وقوع جرم در جامعه کم نشده و از بين نروند، حتي با افزايش نيرو هم جرم اتفاق خواهد افتاد. و بديهي است که نمي‌توان از نيروي انتظامي انتظاري جز افزايش نيرو و حرکت در جهت بازدارندگي داشت، اما در عين حال نمي‎توان براي هر فرد يک پليس گمارد تا مبادا جرمي اتفاق بيفتد.

حل کردن مسائل زمينه‌اي و بنيادي و توجه به معيشت و فقر مردم و آسيب‌هاي حاشيه‌نشيني نياز به مشارکت هم‌زمان متخصصان دانشگاهي و مسئولين دارد.

حالا که زنگ اين هشدارها به گوش همه مسئولين رسيده و آنان خود نيز معترض چنين وضعيتي هستند، انتظار مي‌رود که تحول و توجهي مبارک در جرم‌زدايي از جامعه اتفاق بيفتد و يکي از مهم‌ترين گام‌ها در اين زمينه توجه و آموزش آداب و اخلاق شهرنشيني توسط رسانه‌هاي مختلف است و آگاهي دادن به مردم در مورد محافظت از جان و مال و نيز توجه ويژه اجتماعي و عاطفي به جوانان.

a.f.far99@gmail.com


 در ديدار با دکتر روحاني؛
 تمجيد آيت الله سيستاني از ايران در مبارزه با داعش 

 آيت الله العظمي سيستاني در ديدار با حسن روحاني از جانفشاني مردم عراق و همراهي دوستان در اين مبارزه تمجيد کردند.

به گزارش شفقنا، آيت الله سيستاني با حسن روحاني رييس جمهور اسلامي ايران و هيات همراه ديدار کردند.

رييس جمهور اسلامي ايران در اين ديدار نتايج مذاکرات خود با مسئولان عراقي و آنچه در چارچوب تقويت روابط دوستي و حسن همجواري ميان دو کشور بدست آمده را تشريح کرد.

آيت الله سيستاني نيز از هر گونه اقدامي در راستاي تقويت روابط عراق با همسايگان خود بر اساس منافع طرفين و احترام به حاکميت کشورها و عدم دخالت در امور داخلي آنها استقبال کردند. ايشان با اشاره به جنگ سرنوشت ساز ملت عراق براي شکست تجاوز داعش، جان فشاني هاي بزرگ مردم قهرمان عراق بر پيروزي بر اين گروه تروريستي و دور ساختن خطر آن از کل منطقه و همچنين نقش دوستان در تحقق اين مسئله را يادآور شدند. آيت الله سيستاني همچنين به مهمترين چالش هاي پيش روي عراق در مرحله کنوني که مبارزه با فساد، بهبود خدمات عمومي، انحصار سلاح در دست دولت و سرويس هاي امنيتي هستند اشاره کرده و ابراز اميدواري کردند که دولت عراق در اين زمينه پيشرفت قابل قبولي رقم بزند.ايشان در پايان بر لزوم اين مسئله تاکيد کردند که سياست هاي منطقه اي و بين المللي در اين منطقه حساس، متعادل و متوازن باشد تا ملت هاي آن را از خسران و مصائب بيشتر مصون سازد.


 تمديد وضعيت اضطراري عليه ايران توسط ترامپ 

 
کاخ سفيد: دونالد ترامپ دستور تمديد وضعيت اضطراري عليه ايران را صادر کرد.

به گزارش ايلنا به نقل از پايگاه اينترنتي کاخ سفيد، دونالد ترامپ رييس جمهور آمريکا با صدور بيانيه‌اي دستور تمديد وضعيت اضطراري عليه ايران را صادر کرد.

بر اساس اين بيانيه رييس‌جمهور آمريکا دستور دارد که «وضعيت اضطراري ملي» عليه ايران از تاريخ 15 مارس 2019 (24 اسفند 1397) به‌مدت يک سال ديگر تمديد شود.

وي در اين بيانيه در مورد خروج خود از برجام مدعي شده که تصميم وي در ماه مي 2018 (ارديبهشت 1397) در جهت خروج از برجام و احياي مجدد تحريم‌هاي يکجانبه عليه ايران براي جلوگيري از فعاليت‌هاي هسته‌اي و موشکي ايران بوده است.ترامپ در ادامه مدعي شد: ايران تهديدي فوق‌العاده جدي براي امنيت ملي، سياست خارجي و اقتصاد آمريکا به‌شمار مي‌رود.


 موگريني: براي حفظ سود اقتصادي برجام تلاش مي‌کنيم 

 
شينهوا :مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا در جلسه شوراي امنيت با ابراز نگراني از برخورد آمريکا در قبال برجام، برخورداري ايران از سود اقتصادي توافق هسته‌اي را ضروري عنوان کرد.به گزارش مهر به نقل از شينهوا، فدريکا موگريني؛ مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا حين حضور در جلسه شوراي امنيت سازمان ملل، از برجام دفاع کرد و از لزوم برخورداري از ساختاري محکم و چندجانبه در راستاي منع اشاعه و خلع‌سلاح هسته‌اي سخن گفت.وي در اين باره تاکيد کرد: براي همين است که اتحاديه اروپا به تداوم تلاش براي حفظ توافق هسته‌اي با ايران، ادامه خواهد داد.موگريني با اشاره به تصميم يکجانبه آمريکا مبني بر خروج از برجام گفت: ساختار جهاني خلع سلاح و منع اشاعه به‌گونه‌اي بي‌سابقه زير سوال رفته است و به نظر من، اين يکي از بزرگترين تعارضات زمان ما است.وي افزود: در کنار اجراي برجام از سوي ايران، لغو تحريم‌هاي هسته‌اي بخش مهمي از توافق است.


 عبدالمهدي: عراق هرگز به منطقه جنگ و نزاع منطقه‌اي تبديل نمي‌شود 

 سايت النشره: نخست وزير عراق اعلام کرد که کشورش هرگز به منطقه جنگ و نزاع منطقه‌اي تبديل نخواهد شد.به گزارش ايسنا، به نقل از سايت اينترنتي النشره، عادل عبدالمهدي، نخست وزير عراق در جريان کنفرانس مطبوعاتي خود خاطرنشان کرد: عراق هرگز به محل نزاع و درگيري منطقه‌اي تبديل نخواهد شد و ما از تمامي کشورهاي جهان مي‌خواهيم که در کنار عراق بايستند.

عبدالمهدي در ادامه افزود: اخيرا گزارش‌هاي تکميلي را درخصوص قاچاق مواد مخدر از آرژانتين به سوريه و سپس به عراق دريافت کرده‌ايم.

نخست وزير عراق همچنين تصريح کرد: ما اولويت‌هاي عراق را درخصوص حضور نظامي نيروهاي بيگانه در کشور به طرف آمريکايي اعلام کرده‌ايم.


 وزارت خارجه روسيه:
 آمريکا در رابطه با ونزوئلا به اصول بين‌المللوفادار باشد 

مسکو از واشنگتن خواست تا در جهت حل بحران ونزوئلا قدم بردارد.

به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري تاس، مسکو از واشنگتن خواست تا با همکاري مشترک در جهت حل بحران ونزوئلا قدم بردارد.

وزارت خارجه روسيه در بيانيه‌اي اعلام کرد: «از آمريکا مي‌خواهيم که سر عقل بيايد و به جاي تحريم شرکت‌ها و بانک‌هاي خارجي، به کار مشترک تحت قوانين سازمان ملل براي تثبيت اوضاع در ونزوئلا روي بياورد».

وزارت خارجه روسيه تاکيد کرد که تمام تحريم‌هاي آمريکا که بدون تاييد شوراي امنيت اعمال شده باشد، فاقد مشروعيت است.


 چين و کشورهاي منطقه انحصار فروش پهپاد را از دست آمريکا خارج کردند 

 پس از واقعه 11 سپتامبر حملات پهپادي نشانه اقتدار آمريکا در کشورهاي غرب آسيا بودند اما اين اقتدار در چند سال گذشته توسط چين، ايران و ترکيه زير سؤال رفته است.به گزارش آنا از ژاپن تايمز، به دنبال حملات 11 سپتامبر 2001 به برج‌هاي دوقلو و ديگر اماکن حساس در آمريکا، اين کشور با لشکرکشي به منطقه غرب آسيا از تمام تسليحات مدرن خود براي حمله به اهداف در اين منطقه استفاده کرد. اين نشريه ادامه داد که هواپيماهاي بدون سرنشين پيشرفته آمريکايي نقش بسزايي در حملات آمريکا به اهداف مختلف بازي کردند، اما زماني که کشورهاي منطقه به توانايي‌هاي خود ايمان آوردند نسل جديدي از پهپاد‌هاي مدرن و ارزان‌تر از مدل آمريکايي آنها را روانه بازار تسليحات در منطقه غرب آسيا کردند.


 ترکيه آسمان خود را روي پروازهاي بوئينگ 737 بست 

 ترکيه آسمان خود را بر پروازهاي بوئينگ 737 مکس 8 و 9 بست.

به گزارش ايلنا به نقل از پايگاه اينترنتي روزنامه يني شفق، ترکيه آسمان خود را روي پروازهاي بوئينگ 737 مکس 8 و 9 بست. اين خبر را وزارت حمل‌ونقل و زيرساخت ترکيه اعلام کرد.

اين وزارتخانه در بيانيه‌اي اعلام کرد: «پروازهاي هواپيماهاي بوئينگ 737 مکس 8 و بوئينگ 737 مکس 9 براي اطمينان از امنيت هوايي از ورود به آسمان ترکيه منع شده‌اند.»

پروازهاي بدون مسافر از اين قانون مستثني شده‌اند.


 يك نكته از هزاران 

 تصادفات ساختگي؛ گرهي كور در پرونده تصادفات!

اين روزها يكي از گره‌هاي موجود در پرونده تصادفات، بحث تصادفات ساختگي است كه انصافا به معضلي در اين زمينه تبديل شده است.

سالهاست بخشي از پرونده‌هايي كه در دادگستريها به خاطر تصادفات جرحي باز مي شوند مربوط به تصادفات ساختگي هستند كه با هدفِ گرفتن ديه به صورتي ماهرانه طراحي مي‌شوند.

درواقع، نرخ ديه، بسياري از متخلفان را وسوسه مي‌كند تا از اين طريق، و با تدوين و طراحي يك تصادف ساختگي و جعلي، سر بيمه و کارشناس پزشکي قانوني و نهادهاي مرتبط با اين مسائل، كلاه گذاشته و با اثبات تصادف منجر به جرح، پول كلاني به جيب بزنند. بعد هم با خاطري آسوده و درحالي كه از تصادف ساختگي پيشين، پول زيادي به دست آورده‌اند، به سراغ طعمه بعدي خود بروند.

اين مسأله تا جايي پيش رفته كه امروز، تيمها و گروههايي از كلاهبرداران به اين شكل با همدستي يكديگر، اقدام به صحنه‌سازي و طراحي يك تصادف ساختگي مي‌كنند.

در برخي از اين موارد، پزشكي قانون با توجه به جراحات و نوع ضربه‌ها، متوجه ساختگي بودن تصادف مي‌شود. اما در بعضي موارد هم چنين نيست و اين افراد موفق مي‌شوند با صحنه‌سازي و فريب، ديه و خسارت موردنظر خود را دريافت كنند.

اين مسأله به خصوص اكنون كه مسائل و مشكلات مالي بيش از پيش در جامعه گسترش يافته، شيوع بيشتري يافته‌اند و لذا آمار تصادفات ساختگي، رو به فزوني گذاشته است.

تأسف‌آور است كه عده‌اي، از سر فقر و مشكلات مادي و اعتياد و... بپذيرند پيمانكاران اين گونه تصادفات، آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده و با شكستن دندان و استخوان آنها، همه چيز را در جهت طبيعي جلوه دادن تصادف ساختگي، پيش ببرند.

به هر حال، در كنار همه اقدامات ديگر، اين مساله‌اي است كه گام اول در جهت كاهش آن، ريشه‌كن كردن فقر و ناهنجاري‌هايي است كه افراد را به سمت و سوي چنين تخلفاتي سوق مي‌دهد.


 ميز خبر 

 با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامي؛

حجت‌الاسلام شعباني‌موثقي نماينده ولي‌فقيه و امام‌جمعه همدان شد

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در حکمي حجت‌الاسلام حبيب‌الله شعباني موثقي را به‌عنوان نماينده‌ ولي‌فقيه و امام جمعه‌ شهر همدان منصوب کردند.

در جلسه هيئت وزيران؛

موافقت دولت با اصلاحات تغييرات تقسيماتي در 12 استان

هيئت وزيران، با تغيير و اصلاحات تقسيماتي در 12 استان کشور موافقت کرد.

به گزارش مهر، هيئت وزيران در جلسه خود به رياست جهانگيري معاون اول رئيس جمهوري، با تغيير و اصلاحات تقسيماتي در استان‌هاي فارس، اصفهان، خوزستان، آذربايجان غربي، اردبيل، بوشهر، سيستان و بلوچستان، قم، لرستان، مازندران، مرکزي و هرمزگان موافقت کرد. به موجب اين تصميمات، ايجاد سه بخش، تبديل دو روستا به شهر و تغيير نام 12 روستا، چهار بخش، پنج شهر و يک شهرستان در استان‌هاي مذکور، به تصويب دولت رسيد.

بولتون: تلاش ما براي پايان دادن به حکومت مادورو ادامه دارد

مشاور امنيت ملي آمريکا اعلام کرد: واشنگتن نيروهاي ارتش ونزوئلا را مسئول حفاظت از شهروندان آمريکاي لاتين مي‌داند.

به‌ گزارش ‌ايسنا ‌، ‌به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، جان بولتون، مشاور امنيت ملي آمريکا در پيامي در توييتر نوشت: ما به تلاش‌هاي خود براي پايان بخشيدن به حکومت نيکولاس مادورو، رييس جمهور ونزوئلا ادامه‌ داده و آمريکا ارتش و نيروهاي مسلح را مسئول حفاظت از مردم ونزوئلا مي‌داند.

واشنگتن، خوان گوآيدو، رهبر اپوزيسيون ونزوئلا را به عنوان "رئيس‌جمهوري موقت" اين کشور آمريکاي لاتين به رسميت شناخته است.

کاخ سفيد از دانشگاه‌ها مشورت مي‌گيرد

کاخ سفيد براي رسيدگي به اوضاع دانشجويان خارجي از مؤسسات آموزش عالي مشورت مي‌گيرد.

به گزارش آنا از «تايمز هاير اجوکيشن»، مقامات کاخ سفيد براي حل مشکلات دانشجويان خارجي از دانشگاه‌ها کمک مي‌خواهند. دعوت نامعمول مقامات عالي دولت آمريکا از دانشگاهيان، نشان‌دهنده پافشاري ترامپ درباره موضوع مهاجران است.

مقامات دولتي آمريکا که تحت‌فشار رهبران تجاري هستند، براي متقاعد کردن دانشجويان خارجي به ماندن و کار کردن در اين کشور از دانشگاه‌ها درخواست کمک کرده‌اند.

کمک 1.7 ميليون دلاري قطر به مردم غزه

کميته قطري بازسازي مجدد نواز غزه سه طرح به ارزش 1.7 ميليون دلاري را به امضا رساند.

به گزارش عصر ايران به نقل از خبرگزاري آناتولي، کميته قطري بازسازي مجدد غزه طي اطلاعيه‌اي اعلام کرد: محمد العمادي رئيس اين کميته به نواز غزه سفر کرده و سه طرح به ارزش 1.7 ميليون دلاري براي کمک به مردم غزه را امضا کرد.

اين طرح‌ها شامل ساخت مخزن سوخت تاسيس يک مرکز براي کميته مذکور و ساخت مسجد بوده است.گفتني است قطر به دنبال حملات اخير اسرائيل به غزه براي بازسازي واحدهاي مسکوني و توسعه مراکز بهداشتي در اين منطقه پروژه هاي مختلف خيريه و توسعه را اجرايي مي کند.


 خبــــر 

 شمخاني:

ايجاد پايگاه هاي نظامي کشورهاي فرامنطقه اي را زير نظر داريم

نماينده مقام معظم رهبري و دبير شوراي عالي امنيت ملي گفت: ايجاد پايگاه هاي نظامي از سوي کشورهاي فرامنطقه اي در نزديکي مرزهاي ايران اسلامي را با دقت زير نظر داريم.به گزارش ايرنا، امير دريابان «علي شمخاني» در جلسه بررسي آخرين وضعيت امنيتي منطقه شمالغرب کشور که با حضور سردار سرتيپ محمد پاکپور، فرمانده نيروي زميني سپاه و فرماندهان منطقه در اروميه برگزار شد، افزود: هرگونه تلاش براي ناامن سازي مرزهاي ايران از سوي هر گروه يا کشور با اقدامات پيش دستانه و تهاجمي شديد همراه خواهد بود.

وي اضافه کرد: اجازه نخواهيم تا سردمداران بي ثبات سازي و مزدوران آنان امنيت مردم و ثبات منطقه را مخدوش کنند.وي بيان کرد: در 2 سال گذشته گروهک هاي ضد انقلاب که از سوي برخي کشورهاي منطقه اي و فرامنطقه اي حمايت و پشتيباني مي شوند، تلاش زيادي براي ناامن کردن مرزهاي شمال غرب کشور داشتند که با هوشياري و شدت عمل نيروهاي مسلح و دستگاه هاي امنيتي ناکام ماند.

معاون روستايي بنياد مسکن:

موافقت سازمان برنامه با افزايش سقف تسهيلات مسکن روستايي به 40 ميليون تومان

معاون بازسازي مسکن روستايي بنياد مسکن از پيشنهاد افزايش سقف تسهيلات ساخت مسکن روستايي تا 45 ميليون تومان خبر داد و گفت:‌سازمان برنامه با افزايش سقف تا 40 ميليون تومان موافقت کرده اما بانک مرکزي با سقف 35 ميليون تومان موافق است.

عزيز‌الله مهديان در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به اين سؤال خبرنگار فارس که پرسيد با توجه به افزايش قيمت مصالح ساختماني و قانون افزايش سالانه 15 درصد به سقف تسهيلات مسکن روستايي آيا پيشنهاد افزايش سقف وام به دولت ارائه خواهد شد يا خير؟
گفت: بنياد مسکن پيشنهاد رسمي خود را تا سقف 45 ميليون تومان ارائه کرده است اما سازمان برنامه و بودجه افزايش سقف تسهيلات تا 40 ميليون را قبول کرده و بانک مرکزي تا سقف 35 ميليون را پذيرفته است.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

 کنفرانس عمومي انجمن بين المللي دانشگاه ها

د‌كتر عبد‌الله جاسبي سري سوم

انجمن بين المللي دانشگاه ها

انجمن بين المللي دانشگاه ها

يازدهمين کنفرانس عمومي، 22 تا25 آگست 2000

سخنراني افتتاحيه

Wataru Mori

رئيس انجمن بين المللي دانشگاه ها

ادامه مطالب

دراين جهان متغير، IAU امکان خاصي دارد. اين انجمن در سايه يونسکو در نيس (Nice)، در سال 1950 تأسيس گرديد. هدف اين انجمن گشايش مجدد گفتگوي هوشمند بين دانشگاه ها است، که در جنگ دوم جهاني بين آنها فاصله افتاد. اين انجمن به عنوان يک تأکيد مجدد برارزش ها، رضايت طرفين و تاريخي که يک دوره قبل "جمهوري علوم و جمهوري ادبيات " ناميده شده است و پايدار بوده است مي ايستد.

همانطورکه تعداد دانشگاه هاي سراسرجهان در دهه هاي پنجاه و شصت، گسترس پيدا ميکند، دستاوردهاي جغرافيايي انجمن اين مسير را پيگيري ميکنند. اين يک توسعه معني دار است. اين توسعه يک تنوع بيشتري از فرهنگ ها، مؤسسات، مناطق و تجربه حضورآنها را در انجمن معرفي ميکند. اين توسعه يک اهرم قدرتمندي براي حمايت از گفتگوي بين المللي دريک زمان است، درست هنگاميکه يکپارچگي منطقه اي به طور مساوي، يک نيروي قدرتمند در جهان دانشگاه مي باشد .

با ايجاد مجدد رويکرد گفتگو بين رهبري دانشگاه هاي تأسيس شده جهان، وظيفه انجمن ما مشخص مي گردد. ازيک طرف اين رويکرد از صميم قلب ميدان مبارزه براي گسترش و وسعت آموزش عالي را احاطه مي کند و IAU اساساً به اين گفتگو کمک کرده است. ازطرف ديگر اين رويکرد يک محل دادرسي است، جايي که گفتگوي آينده دانشگاهي در هردو شمال و جنوب ميتواند به صورت مستقل از فشار دولت ها و دستور جلسه هاي بنگاه هاي بين المللي انجام شود.

بحث ها درطول پنجاه سال طيف وسيعي را شامل شده است. آنها جمع گرايي طبيعي ديدگاهي را منعکس مي کنند که فرد از جامعه يادگيري جهاني در روشن ساختن و مباحثه آينده خود در يادگيري از يکديگر درگيرشده است و انتظار دارد. اما در پرونده عملکردها هيچ پرونده اي نيست مگراينکه انجام شده باشد وبا اين فکر دراين سال که جشن ما است، انجمن انتخاب يادگيري از منطق پيشينيان و همکاران را تهيه کرده است. عناوين موضوعات پايداري، تغيير ديدگاه ها، هديه ما به شما است. اين عناوين خط سيري است که مادرحال حاضر پيموده ايم و فرا خوانده شده ايم تا خط سير انجمن خود را که در آينده دنبال مي کند انتخاب کنيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته