جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6076


تعيين تکليف دستمزد 98 در هفته پاياني اسفند


توزيع مرغ و شکر تنظيم بازاري در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي


تريبون


نهادهاي مالي


 تعيين تکليف دستمزد 98 در هفته پاياني اسفند 

 
معاون امور روابط کار وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي گفت: در نشست شوراي عالي کار دستمزد سال آينده بايد نهايي شود.

حاتم شاکرمي در گفتگو با مهر، در پاسخ به اين سوال که با توجه مدت يک هفته‌اي باقي مانده تا پايان سال ميزان افزايش دستمزد 98 تا پيش از پايان سال نهايي مي‌شود يا خير اظهار داشت: نشست شوراي عالي کار با دستور کار تعيين دستمزد سال آينده با حضور وزير کار برگزار مي‌شود و در اين خصوص تصميم گيري مي‌شود.وي درباره تأخير در تشکيل جلسات دستمزد در سال جاري نيز افزود: در سال جاري نيز تاکنون براي دستمزد سه نشست برگزار شده است که در نشست اول با افزايش حق مسکن کارگران از 40 هزار تومان به 100 هزار تومان موافقت شد.

معاون امور روابط کار وزير کار ادامه داد: همچنين با برگزاري نشست‌هاي متعدد در قالب کميته دستمزد شوراي عالي کار، هزينه سبد معيشت کارگران مورد بررسي قرار گرفت و اين هزينه استخراج شد.

شاکرمي ادامه داد: پس از آن پنجم اسفند ماه نيز نشست شوراي عالي کار با حضور نمايندگان کارگري و کارفرمايي با دستور کار بررسي دستمزد تشکيل شد که نظرات دو گروه مورد بحث قرار گرفت.

وي با تاکيد بر اينکه در نشست شوراي عالي کار دستمزد 98 بايد نهايي شود، افزود: دليلي براي عدم توافق وجود ندارد و در قانون کار و آئين نامه‌هاي شوراي عالي کار بن بستي براي عدم توافق وجود ندارد و همه راه حل‌ها براي توافق شرکاي اجتماعي
پيش بيني شده است.

مذاکرات دستمزد بدون نتيجه پايان يافت

مذاکرات نمايندگان کارگري، دولت و کارفرمايان در شوراي عالي کار براي تعيين دستمزد سال آينده کارگران بدون نتيجه پايان يافت.

نشست شوراي عالي کار که با حضور نمايندگان کارگري و کارفرمايي به رياست وزير کار آغاز شد، پس از حدود هشت ساعت مذاکره شرکاي اجتماعي بدون نتيجه پايان يافت تا ادامه اين مذاکرات به نشست بعدي شوراي عالي کار در هفته آينده موکول شود.بر اساس اطلاعات به دست آمده نمايندگان کارفرمايي پيشنهاد افزايش درصد ثابت به حقوق پايه را ارائه دادند که نمايندگان کارگري ضمن مخالفت با اين سناريو، پيشنهاد افزايش ترکيبي «رقم ثابت به اضافه درصد» را ارائه دادند.

اختلاف نظر بين نمايندگان کارگري و کارفرمايي بر سر ميزان افزايش دستمزد و فاصله پيشنهادات طرفين باعث شد تا در نشست در خصوص ميزان افزايش دستمزد سال آينده تصميم گيري نشود.

با اين حال، تعيين تکليف دستمزد 98 مشمولان قانون کار به هفته پاياني اسفند موکول شد.

سناريوي افزايش ترکيبي دستمزد کارگران روي ميز شوراي عالي کار

سناريوي افزايش دستمزد کارگران به صورت ترکيبي از «رقم ثابت به اضافه درصد» مانند روش افزايش حقوق کارمندان دولت يکي از پيشنهادات ارائه شده در مذاکرات شوراي عالي کار بود.

نشست 6 ساعته شوراي عالي کار براي دستمزد 98 پس از چانه زني نمايندگان کارگري و کارفرمايي بدون نتيجه ماند تا بررسي دستمزد سال آينده به نشست هفته آينده اين شورا موکول شود.

در نشست سه جانبه دولتي، کارگري و کارفرمايي نمايندگان کارفرمايي و کارگري هر يک پيشنهادات خود را براي افزايش مزد ارائه دادند به نحوي که پيشنهاد نمايندگان کارگري افزايش دستمزد به صورت ترکيبي از «رقم ثابت به اضافه درصد» بود. در عين حال، نمايندگان کارفرمايي پيشنهاد افزايش دستمزد به روش درصدي ثابت را مطرح کردند که مورد پذيرش نمايندگان کارگري قرار نگرفت.


 توزيع مرغ و شکر تنظيم بازاري در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي 

 رئيس اتحاديه فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي از توزيع مرغ و شکر تنظيم بازاري در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي خبرداد.

به گزارش روابط عمومي فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي، اميرخسرو فخريان در مورد تدابير اتحاديه براي شب عيد گفت: اعضاي اين اتحاديه با برگزاري جشنواره‌ها، اعطاي تخفيفات و فروش ويژه، جوايز متنوع، عرضه شفاف و سالم (مستقيم) انواع کالاهاي اساسي و تنظيم بازار در راستاي سياست اقتصاد مقاومتي و برقراري عدالت اجتماعي گام برداشته و تلاش دارند، شرايط لازم را براي ايجاد فضايي آرام و بدون دغدغه نسبت به تامين مايحتاج اساسي فراهم آورده تا مصرف‌کنندگان با خيالي آسوده به استقبال بهار بروند.

رئيس اتحاديه کشوري فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي با اشاره به افزايش ساعت کاري فعالان رسته پوشاک عضو اتحاديه افزود: براساس نتايج حاصله از جلسات با وزارت صمت، تخفيفات بيشتري در حوزه پوشاک اعمال خواهد شد.

وي از توزيع روزانه 100تن مرغ منجمد تنظيم بازار به نرخ مصوب دولتي به منظور کاهش قيمت گوشت مرغ در استان تهران خبرداد و گفت: اين طرح مختص قشر خاصي نبوده و مصرف‌کنندگان مي‌توانند از فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي اتحاديه‌هاي سراسري تعاون‌ي‌هاي مصرف محلي ايران، رفاه، افق کوروش، هايپرمي، هايپر استار، شهروند، سپه، اوشانک (هفت)، جانبو، اتکا، کامباي فور، نجم خاورميانه، ياران دريان و انتخاب من اين کالا را تهيه کنند.


 تريبون 

 جزئيات محاسبه افزايش حقوق کارکنان از زبان نوبخت

معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور از افزايش 20 درصدي حقوق سال 98 کارکنان دولت در ضريب ريالي حقوق خبر داد.

به گزارش «تابناک» ، محمدباقر نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره نحوه محاسبه و اعمال افزايش حقوق سال 98 کارکنان دولت اظهار کرد: با عنايت به اينکه تبصره ذيل ماده 64 قانون مديريت خدمات کشوري که در مجموع 20 درصد هست، خود اين ماده دلالت بر اين دارد که هر نوع افزايشي که براي پايه حقوق و سالهاي بعد اعمال خواهد شد، به صورت ضريب ريالي تعيين مي شود.وي افزود: خوشبختانه همانطور که رئيس مجلس نيز بيان نظر کرد؛ آنچه به عنوان 400 هزار تومان به صورت پايه به حقوق همه اضافه خواهد شد، آن را نيز به صورت ضريب اعمال کنيم.

نوبخت خاطرنشان ساخت: قطعاً کارکنان دولت هيچ ترديدي نکنند؛ اگر اندک مخالفتي هم نسبت به آن مصوبه بود، همه براي آن بود که خير بيشتري به همکاران برسد.

رئيس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: خوشبختانه مجلس نيز تصميم درست و شايسته اي داشت و ان شاءالله سازمان مديديت و برنامه ريزي تلاش خواهد کرد با آن اصلاح يا برداشتي که رئيس محترم مجلس بيان کردند، به گونه اي عمل کنيم که از اين 20 درصد به نحو مطلوب در پايه حقوقي همه کارکنان دولت محاسبه شود تا هم براي افزايش حقوق و هم در پرداخت اضافه کار و هم براي پاداش بازنشستگي شان همه اين ارقام محاسبه شود.

وي تأکيد کرد: اگر ما اين افزايش را به صورت ضريب نبينيم و ضريب 20 درصد نباشد، به همان ميزاني که کم مي شود، همه کارکنان متضرر خواهند شد.

جزئيات ساخت 100 هزار واحد مسکوني براي خانه اولي‌ها با وام ارزان

معاون مسکن شهري بنياد مسکن درباره جزئيات ساخت 100 هزار واحد مسکوني از سوي بنياد مسکن گفت: واحدها صرفا به متقاضيان خانه اولي همراه با وام يارانه‌اي واگذار مي‌شود.

محمدجواد حق‌شناس در گفت وگو با مهر درباره نقش بنياد مسکن در طرح ساخت 400 هزار واحد مسکوني تا سال 1400 اظهار داشت: بنياد مسکن طرحي در اين خصوص تهيه کرده و وزارت راه و شهرسازي نيز آن را پسنديده است. در اين طرح قرار است 100 هزار واحد را بنياد مسکن، 100 هزار واحد در بافت‌هاي فرسوده و 200 هزار واحد در شهرهاي جديد احداث شود.

وي با بيان اينکه براي اجراي تعهداتي که از سوي بنياد مسکن در راستاي اجراي طرح ساخت 400 هزار واحد پذيرفته شده، درخواست تسهيلات را به بانک عامل بخش مسکن و درخواست ارائه زمين را به سازمان ملي زمين و مسکن داده‌ايم، گفت: در حال برنامه ريزي براي تسريع در اجراي طرح‌ها هستيم.

معاون مسکن شهري بنياد مسکن تأکيد کرد: بخشي از طرح که بر عهده بنياد است، شامل همه شهرهاي کشور مي‌شود؛ ضمن اينکه اين طرح تقاضا محور بوده و قرار است سامانه‌اي که تدارک ديده‌ايم، راه اندازي شود تا تقاضاهاي مردمي را دريافت و ثبت کنيم.

به گفته حق‌شناس، اطلاعات مندرج در سامانه کنترل مي‌شود تا متقاضيان قبلاً تسهيلات مشابه اعم از وام مسکن، زمين يا واحد مسکوني دريافت نکرده باشند. افرادي که اطلاعات ثبت شده آنها راستي آزمايي و تأييد شود، مشمول دريافت اين واحدها خواهند شد.

وي يادآور شد: ساخت و ساز 100 هزار واحد مسکوني که بر عهده بنياد است، در مناطقي انجام مي‌شود که داراي زيرساخت‌هاي زندگي شهري باشند و امکانات زيربنايي و روبنايي را داشته و امکان اعطاي تسهيلات به متقاضيان در آن اراضي وجود داشته باشد.اين مقام مسئول در بنياد مسکن تصريح کرد: قرار است در بخش زمين به متقاضيان کمک کنيم تا هزينه تمام شده آن از متقاضي اخذ شود. مابه التفاوت قيمت تمام شده ساخت با تسهيلات هم به عنوان آورده از متقاضي گرفته مي‌شود.وي افزود: قرار است بانک عامل بخش مسکن پرداخت تسهيلات به متقاضيان را بر عهده بگيرد که به صورت يارانه‌اي اين وام اعطا خواهد شد اما هنوز نرخ سود اين تسهيلات تعيين نشده است.حق‌شناس اظهارداشت: علاوه بر ساخت و سازهايي که خود بنياد مسکن انجام مي‌دهد، خود مردم هم اقدام به ساخت در اين اراضي خواهند کرد. کساني هم که علاقه مند باشند، مي‌توانند ساخت واحدهاي خود را به انبوه سازان واگذار کنند.

ثبت کدرهگيري چک‌هاي برگشتي به سرعت اجرايي خواهد شد

يک مقام مسئول در بانک مرکزي از توليد يک کد رهگيري براي هر چک برگشتي خبر داد و گفت: دارندگان چک برگشتي، از افتتاح حساب جديد، ارائه تسهيلات بانکي و صدور ضمانت‎نامه ارزي يا ريالي محروم مي‌شوند.

حميدرضا غني‌آبادي در گفتگو با مهر، با بيان اينکه بر اساس سياست جديد بانک مرکزي، براي هر چک برگشتي، يک کد رهگيري توليد مي‌شود، گفت: لازمه رسيدگي به وضعيت چک برگشتي در مراجع قضائي، وجود کد رهگيري‌است و بر اين اساس، موضوع صدور کد رهگيري يکي از عواملي است که به سرعت، به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

مديرکل مقررات، مجوزهاي بانکي و مبارزه با پولشويي بانک مرکزي افزود: به موجب قانون پولي و بانکي کشور، يکي از مأموريت‌هاي بانک مرکزي، تسهيل مبادلات بازرگاني‌است و از اين جهت، هر ابزاري که به تحقق اين هدف کمک کند، بايستي توسط بانک مرکزي مورد حمايت قرار گيرد.وي با اشاره به پيشگيرانه بودن قانون جديد صدور چک، تصريح کرد: تا قبل از اوايل دهه 90 بيشتر رويکرد براي انجام اقدامات پس از عمل، بعد از صدور چک بود؛ به اين معنا که بيشتر تلاش مي‌شد با مقررات، ضوابط و مجازات‌ها با پديده چک برگشتي مقابله شود؛ اما اتفاقاتي که در عمل رخ داد، نشان مي‌داد که اين رويکرد، مؤثر نبوده و آمارها نيز افزايش تعداد چک‌هاي برگشتي را نشان مي‌داد.

غني‌آبادي با بيان اينکه ما تلاش کرديم به جاي اينکه صبر کنيم، کار اتفاق بيفتد و بعد اقدام کنيم، تدابير پيشگيرانه داشته باشيم، اظهار داشت: قانون چک، حاصل تلاش نهادهاي کارشناسي است و تدوين مفاد اين قانون با حضور و مشارکت حداکثري دستگاه‌هاي مختلف اجرايي و کارشناسي صورت گرفت تا از کمترين ابهام و ايراد برخوردار باشد؛ ضمن اينکه ابتکار اين قانون براي ايجاد چک‌هاي الکترونيکي نيز از جمله شاخصه‌هاي اين قانون است.وي اظهار داشت: يکي از مشخصات مهم قانون، نگاه آي‎تي محور آن است؛ اين در حالي است که در اين قانون، چک الکترونيکي به رسميت، شناخته شده و مقررات لازم براي چک‌هاي الکترونيکي نيز تعريف شده است. در اين ميان، قرار است که تمامي چک‌هاي برگشتي در سامانه اطلاعات يکپارچه، ثبت فوري شوند.


 نهادهاي مالي 

 خدمت جديد بانک مسکن به افتتاح‌کنندگان حساب ممتاز

بانک مسکن - بانک مسکن از اين پس در زمان افتتاح حساب سپرده ممتاز براي مشتريان فاقد کد بورسي، اين کد را از طريق سامانه متمرکز بازار سرمايه دريافت مي‌کند.

به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن-هيبنا، در پي راه‌اندازي سامانه جامع اطلاعات مشتريان فعال در بازار سرمايه (سجام) توسط شرکت سپرده‌گذاري مرکزي اوراق بهادار و تسويه وجوه، تمام اشخاص حقيقي و حقوقي فعال در بازار سرمايه اعم از فعالان بازار اوراق بهادار و بورس‌هاي کالا موظف شدند نسبت به ثبت نام در سامانه مذکور اقدام کنند تا امکان مراودات مالي در بازار سرمايه را داشته باشند. ثبت نام در اين سامانه جايگزين هميشگي ارايه تمام مدارک هويتي در زمان معامله در بازار سرمايه خواهد بود و مشمول عده‌اي از مشتريان بانک مسکن که حساب سپرده ممتاز داشته و به فروش اوراق خود در فرابورس نياز پيدا مي‌کنند، مي‌شود.

بازديد مديرعامل بانک ملي از روند بازسازي بخش هايي از بيمارستان بانک

بانک ملي - مدير عامل بانک ملي ايران از روند بازسازي بخش هاي از بيمارستان اين بانک بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، دکتر محمد رضا حسين زاده با حضور در بخش هاي شيمي درماني و تصوير برداري و مکان دستگاه سي تي آنژيو، از اين مکان ها بازديد کرده و در جريان تازه ترين روند بهسازي آنها قرار گرفت.

موافقت دولت با افزايش سرمايه بانک توسعه صادرات ايران

بانک توسعه صادرات - با تصويب هيات دولت، سرمايه بانک توسعه صادرات ايران به ميزان 3200 ميليارد ريال افزايش يافت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني هيات دولت، هيات وزيران در جلسه خود به رياست دکتر اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهوري، اين افزايش سرمايه را تصويب کرد.

توزيع اسکناس نو در شعب منتخب بانک سينا

بانک سينا- با همکاري به عمل آمده با اداره نشر اسکناس و خزانه بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران، شعب منتخب بانک سينا به مناسبت فرا رسيدن ايام نوروز در تهران نسبت به توزيع و تامين اسکناس نو مورد نياز هموطنان اقدام مي‌کنند.

به گزارش روابط عمومي بانک سينا، شهروندان تهراني مي‌توانند در روزهاي 22 الي 27 اسفندماه جاري با مراجعه به 4 شعبه اين بانک شامل شعبه کامرانيه (کامرانيه، کامرانيه جنوبي، نرسيده به ميدان کامرانيه، نبش کوچه مريم)، شعبه ابوذر (خيابان ابوذر، نرسيده به فلکه مقدم پلاک 297)، شعبه ميدان خراسان (ميدان خراسان، خيابان 17 شهريور جنوبي، بعد از خيابان طيب) و شعبه اکباتان (اکباتان، فاز 1، بلوار اصلي، روبروي مخابرات، برج سايه) نسبت به دريافت اسکناس‌هاي نو 20 هزار ريالي و 50 هزار ريالي اقدام کنند.

طبق اعلام اداره نشر اسکناس و خزانه بانک مرکزي، در ساير استان ‌ها نيز با هماهنگي ناظر پولي از طريق روابط عمومي بانک ‌هاي عامل تعيين شده در هر استان اقدام مي‌شود.

بانک ايران زمين پيشرو در تحول ديجيتالي

بانک ايران زمين - رونمايي از تمبر يادبود بانک ايران زمين با حضور مديرعامل و مديران ارشد اين بانک و جمعي از اصحاب رسانه صبح در هتل بزرگ تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي بانک ايران زمين ، مديرعامل بانک ايران زمين در جمع مديران ارشد بانکي و خبرنگاران، در مراسم رونمايي از تمبر يادبود بانک با اشاره به اهميت و‌ جايگاه بانک ايران زمين در زمينه بانکداري ديجيتال گفت: "بانک ايران زمين" اولين بانکي بود که برنامه ريزي براي تحول ديجيتالي در نظام ‌بانکي را اعلام کرد و ديجيتاليزه کردن را به عنوان شعار خودش انتخاب کرد.

پورسعيد اظهار داشت: رونمايي از تمبر بانک ايران زمين نشانگر حرکت اين بانک در راستاي دستيابي به اهداف است و ما در برنامه خود تدارک ديده ايم که به يک بانک ديجيتالي تبديل شويم.

اين در حالي است که ما اولين بانکي بوديم که برنامه ريزي براي تحول ديجيتالي در نظام بانکي را اعلام کرده و تلاش نموده ايم که خدمات خود را به مشتريان متنوع‌تر کنيم.

مديرعامل بانک ايران زمين اظهار داشت: جاي خوشحالي دارد که بانک‌هاي ديگر نيز اين حرکت را شروع و براي آن برنامه ريزي کرده اند و بر اين اساس ما نيز به زودي شاهد ارائه خدمات جديد به مشتريان هستيم.تمبر بانک ايران زمين به مناسبت سالروز تأسيس بانک که 24 اسفند است، رونمايي شد.

شعب کشيک بانک گردشگري مشخص شد

بانک گردشگري - بانک گردشگري به منظور رفاه حال مشتريان و خدمت رساني بهتر به عموم مردم ايران، شعب کشيک براي ايام پايان سال و تعطيلات نوروز در نظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومي بانک گردشگري ، شعبه هاي مرکزي- شهر ري- سعادت آباد- صادقيه- قدس- قائم مقام و شعبه فلکه اول تهران پارس در ايام پاياني سال و تعطيلات نوروز کشيک هستند. اسامي اين شعب در پايگاه اطلاع رساني بانک به نشاني www.tourismbank.ir آمده و مشتريان اين بانک در ايام تعطيلات مي توانند خدمات بانکي مورد نياز خود را از اين شعب دريافت کنند.

پنجمين جشنواره نوروزي «سين هشتم» با حمايت بانک صادرات آغاز به کار کرد

بانک صادرات - پنجمين جشنواره نوروزي «سين هشتم» با محوريت نوروز و صلح، معرفي سبک اصيل زندگي مردم استان سيستان و بلوچستان و با حمايت بانک صادرات ايران از تاريخ 22 لغايت 24 اسفندماه جاري در مجموعه فرهنگي- تاريخي نياوران برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط‌عمومي بانک صادرات ايران، مراسم افتتاحيه اين جشنواره با حضور معاون رئيس جمهور، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، نمايندگان مجلس، استاندار سيستان و بلوچستان، چهره‌هاي فرهنگي و هنري و سفراي کشورهاي هند، افغانستان، پاکستان، عراق، ترکيه، آذربايجان، ازبکستان، قرقيزستان، قزاقستان، ترکمنستان و تاجيکستان برگزار شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته