جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 6076

مديرعامل شرکت واحد اتوبوسراني تبريز و حومه:
پذيرايي از ميهمانان نوروزي با تور تبريزگردي

با حضور استاندار اصفهان افتتاح شد؛
اولين اقامتگاه بوم‌گردي نجف‌آباد در دهق

شهردار تبريز:
ضلع جنوبي گجيل؛ در اختيار دستفروشان باغ‌ گلستان


برگزاري آئين اختتاميه مسابقات فوتسال كاركنان شهرداري باغستان


خبــر


در استان


 مديرعامل شرکت واحد اتوبوسراني تبريز و حومه:
 پذيرايي از ميهمانان نوروزي با تور تبريزگردي 

 تبريز-توفيقي

شرکت واحد اتوبوسراني تبريز و حومه با اجراي طرح تور تبريزگردي به استقبال مسافران و ميهمانان نوروزي مي‎رود.فرخ جلالي مديرعامل اين شرکت با اعلام اين خبر گفت:بر اساس سازماندهي و برنامه‎ريزي‎هاي انجام يافته، ارائه خدمات تبريزگردي به مسافران و گردشگران، در عيد نوروز انجام ميشود.

وي ادامه داد:با توجه به استقبال گسترده و رضايتمندي مسافران، ميهمانان، گردشگران و حتي شهروندان تبريزي در اجراي طرح تور تبريزگردي در سالهاي گذشته، امسال نيز براي بازديد ميهمانان گرامي از مراکز گردشگري و تاريخي شهر تبريز اجرا و با آمادگي کامل پذيراي مسافران و ميهمانان عزيز هستيم.

جلالي اظهار کرد:22 دستگاه از مجهزترين اتوبوس‎هاي واحد گشت از 1 تا 12 فروردين در دو شيفت کاري از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 به مسافران و ميهمانان نوروزي و همچنين شهروندان عزيز خدمات ارائه ميدهد.وي افزود:اين طرح با همکاري سازمان توسعه گردشگري شهرداري تبريز انجام ميشود و اتوبوسهاي گردشگري نيز در مکانهايي که متعاقبا از طريق سازمان گردشگري اعلام ميشود، مستقر و نسبت به جابجايي ميهمانان گرامي براي بازديد از مراکز گردشگري و تاريخي شهر تبريز اقدام ميکند.

مديرعامل شرکت واحد اتوبوسراني تبريز و حومه يادآور شد:اتوبوسراني تبريز جزء اولين و پيشروترين‎ها در خدمات‎رساني و خلق ايده‎هاي نو در حوزه حمل و نقل عمومي به ويژه در حوزه صنعت گردشگري است و اميدواريم بتوانيم به هدف نهايي که جلب رضايت ميهمانان نوروزي و همشهريان عزيز است، دست يابيم.


 با حضور استاندار اصفهان افتتاح شد؛
 اولين اقامتگاه بوم‌گردي نجف‌آباد در دهق 

 اصفهان –بهروز راعي

افتتاح اقامتگاه بوم گردي، بازديد از پروژه خيرساز جاده دهق به ميمه، بازديد از پروژه‎هاي عام‎المنفعه پارک آبي ققنوس و طرح جامع سراي سالمندان بهزيستي، بازديد از کلينيک درماني خيريه حضرت سجاد (ع) و آستان امامزاده نقي بن محسن بن موسي بن جعفر (ع )، و بازديد از شرکت ريسندگي بافندگي بهارريس و بهار جين و افتتاح14 کيلومتر از باند دوم جاده پليس راه شاهين شهر با حضور دکتر عباس رضايي استاندار اصفهان، مهندس مجتبي راعي معاون استاندار اصفهان و فرماندار ويژه شهرستان نجف آباد، مهندس اسرافيل احمديه رييس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان اصفهان، مهندس محمد جواد بگي، مديرعامل شرکت شهرک هاي صنعتي استان اصفهان، فريدون‎الله ياري رييس سازمان ميراث فرهنگي استان اصفهان، مديرکل امور شهري استانداري اصفهان،اميرخاني، مديرکل راه و شهرسازي استان اصفهان در شهر دهق و با حضور مديرکل ورزش و جوانان استان در شهر علويجه کلنگ احداث ميدان چمن ورزشي به زمين زده شد و از شرکت ريسندگي بافندگي باباجين در شهرک صنعتي علويجه و آستان مقدس شمس‎الدين محمد موسي بن جعفر (ع) و کلينيک در حال ساخت اين شهر بازديد به عمل آمد.

استاندار اصفهان به همراه تعدادي از مديران ارشد استان با حضور در منطقه مهردشت، در شهرستان نجف آباد، از نزديک با توانمندي‌‎ها و ظرفيت‎هاي بالقوه و بالفعل اين منطقه بويژه در شهرهاي دهق و علويجه آشنا شدند.

بهبود فضاي کسب و کار؛ پيش نياز توسعه شهرها

دکتر عباس رضايي پس از بازديد از مجموعه‎هاي توليدي و ريسندگي بافندگي، رنگرزي، بهارريس و بهارجين اصفهان، در شهرک صنعتي دهق گفت:بهبود فضاي کسب و کار از اولويتها و پيش نياز توسعه شهرها محسوب ميشود که خوشبختانه اين شهر سرلوحه بهبود کسب و کار و رونق اقتصادي و ايجاد اشتغال است.

وي افزود:اگر فضاي کسب و کار و اشتغال و توليد در شهرها فراهم گردد، سرمايه‌گذاران براي ايجاد ديگر زيرساخت‌‏هاي اقدام ميکنند و اين به توسعه مناطق مي‎انجامد و اين مهم رمز پيشرفت و توسعه متوازن اين شهر است.

استاندار اصفهان افزود:با ارتقاي فضاي توليد و کسب و کار، زيرساختهاي درماني، شهري و امور گردشگري در شهرها فراهم ميشود.

عباس رضايي با اشاره به اهتمام جدي صاحبان صنايع در ايفاي مسئووليتهاي اجتماعي گفت:اين يک رابطه دو طرفه است و کارگر و کارفرما، درک صحيحي از نيازها و خواستهاي يکديگر دارند.

استاندار اصفهان با بيان اينکه تلاش و نشاط در واحدهاي صنعتي اين شهر مشاهده ميشود، افزود:فعالان اقتصادي و سرمايه‏گذاران توانسته‏اند اشتغالزايي مناسبي را در اين مناطق ايجاد نمايند به گونه‏اي که برابر اشتغال منطقه، از ساير مناطق، فرصت شغلي فراهم کرده است.رضايي به جاده مواصلاتي اصفهان، دهق و علويجه نيز اشاره کرد و اظهارداشت:15 کيلومتر از اين محور بهره‏برداري شد و مابقي آن طي روزهاي آينده آماده ميشود.

استاندار اصفهان سپس از جاده دهق به ميمه بازديد و در گفت‌وگوي تلفني با رييس اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان اصفهان برخي موانع پروژه را رفع کرد، اين جاده خيرساز به طول 36 کيلومتر و با هزينه 180 ميليارد ريال، مسير دهق به تهران را 120 کيلومتر کوتاه‌تر خواهد کرد.

وي در ادامه اولين اقامتگاه بوم‌گردي شهرستان نجف‌آباد را در شهر دهق افتتاح کرد، اين اقامتگاه که قدمت آن بنا بر اسناد 230 سال است با هزينه بالغ بر 2 ميليارد و 700 ميليون ريال بازسازي و ترميم شده است.اين اقامتگاه گردشگري با اعتباري بالغ بر 2 ميليارد ‎و 700 ميليون ريال قابليت اسکان افزون بر 25 نفر گردشگر را در طول شبانه‌ روز دارد.منطقه مهردشت در شهرستان نجف آباد داراي دو شهر و 10 روستاست که شهر دهق با 15 هزار نفر پر جمعيت‎ترين شهر منطقه و پس از آن علويجه با جمعيت 12 هزار و 500 نفر دومين شهر منطقه است.


 شهردار تبريز:
 ضلع جنوبي گجيل؛ در اختيار دستفروشان باغ‌ گلستان 

 تبريز-توفيقي

شهردار تبريز سامان‌دهي بازار گجيل را از اقدامات موثر در روان‌سازي ترافيک و رونق اقتصادي اين بازار خواند و گفت:با اجراي اين طرح، در آينده‌اي نزديک، معضل دستفروشي باغ گلستان نيز برطرف مي‌شود.ايرج شهين‌باهر از آخرين مراحل طرح سامان‌دهي بازار گجيل بازديد کرد و در جريان روند تملک، آزادسازي و نحوه انتقال دستفروشان به اين محل قرار گرفت.

وي در حاشيه اين بازديد، با اشاره به اهميت بازار گجيل اظهار داشت:بازارچه قديمي گجيل، از بازارهاي قديمي و پرتراکم شهرمان است؛ اين امر نشان‌دهنده ارزش و اعتمادي است که شهروندان از گذشته، براي اين بازارچه قائل‌اند.

شهردار تبريز به وجود برخي فضاهاي بلاتکليف و ناکارآمد در اطراف اين بازار اشاره و خاطرنشان کرد:در چند سال گذشته، با تلاش‌هاي شهرداري منطقه 4، اقدامات کارسازي براي تقويت بافت گجيل صورت گرفته و نهايتاً به ضلع جنوبي بازارچه رسيده ‌است.شهين‌باهر از برنامه شهرداري براي انتقال دستفروشان باغ گلستان به گجيل خبر داد و افزود:ضلع جنوبي بازارچه گجيل، با پايان عمليات تملک و آزادسازي، در اختيار دستفروشان باغ گلستان قرار مي‌گيرد.

وي اظهار اميدواري کرد، با تلاش شهرداري منطقه 4، قسمت‌هاي باقي‌مانده گجيل در ضلع جنوبي، هرچه سريع‌تر تملک و آزادسازي شوند.

شهردار تبريز با بيان اينکه شهرداري، مصمم به حمايت اصولي و قانون‌مند از دستفروشان است، تصريح کرد:اميدواريم با تدابيري که شهرداري در اين خصوص انديشيده، شاهد کسب‌وکار بي‌دغدغه دستفروشان و در عين حال، تردد آسان و ترافيک روان در سطح شهر باشيم.


 برگزاري آئين اختتاميه مسابقات فوتسال كاركنان شهرداري باغستان  

 شهريار-برزگر

مسابقات فوتسال کارکنان شهرداري باغستان، ويژه گراميداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران با قهرماني تيم واحد امور شهر شهرداري باغستان به پايان رسيد.

به گزارش شمسايي مدير روابط عمومي و امور بين الملل شوراي اسلامي و شهرداري باغستان ، اين دوره از مسابقات با حضور هشت تيم از حوزه هاي مختلف شروع شد.

وي هدف از برگزاري اين مسابقات را ارتقاء روحيه تعامل و هم افزايي و شادابي و نشاط در بين کارکنان و در نهايت بهره‎وري و بهبود عملکرد در وظايف و پاسخگويي به شهروندان عنوان کرد و افزود:اين مسابقات بصورت سالانه برگزار ميگردد و هرسال شاهد افزايش ارتقاء سطح کيفي آنها هستيم.

ايشان اظهار اميدواري کرد:باحمايتهاي خوب و موثر شهردار باغستان ، اين گونه برنامه‎ها در مجموعه شهرداري تداوم خواهد داشت .شمسايي در ادامه افزود :اين رقابتها با حضور هشت تيم برگزار شد و در پايان اين دوره از مسابقات تيم واحد امور شهر ، قهرمان و تيم سامانه 137 مقام دوم را کسب کرد.


 خبــر 

 مديرکل ورزش و جوانان ايلام:

افزايش رشته‌هاي قهرماني در ايلام

ايلام-افسانه سليماني

مديرکل ورزش و جوانان ايلام گفت:30 هزار و 221 نفر ورزشکار سازمان يافته در استان ايلام وجود دارد که آمار اين تعداد در سال گذشته 29 هزار و 100 نفر بوده که شاهد رشد 30 درصدي هستيم.

بهروز حيدر زاده مديرکل ورزش و جوانان استان ايلام در نشست خبري با اصحاب رسانه با موضوع توسعه ورزش‌هاي همگاني تصريح کرد: 30 هزار و 221 نفر ورزشکار سازمان يافته در استان ايلام وجود دارد که آمار اين تعداد در سال گذشته 29 هزار و 100 نفر است.

مديرکل ورزش و جوانان استان اظهار داشت:در سال‌جاري در مجموع 9 مقام آسيايي، 15 جهاني و 118 بين المللي توسط ورزشکاران استان کسب شده که نسبت به سال گذشته با رشد مناسبي مواجه بوده است.

وي در ادامه گفت: همچنين از ابتداي سال‌جاري تاکنون 264 ورزشکار جهت شرکت در مسابقات قهرماني کشور اعزام شده که در مجموع 604 مدال طلا، نقره و برنز توسط اين افراد کسب شده است.

وي اذعان داشت: هم اکنون 95 پروژه نيمه تمام در استان در دست اقدام بوده که اکثر اين پروژه‌ها در روستاها و مناطق دور افتاده است و بخش عمده‌اي از آنها تا پايان تير 98 به بهره برداري خواهد رسيد.

افتتاح 36 پروژه زمين چمن مصنوعي و سالن چند منظوره در سال 98

اين مقام مسئول استاني افزود: 36 پروژه زمين چمن مصنوعي و سالن چند منظوره در دست اقدام است که در مدت مشخص شده سال 98 افتتاح خواهد شد.

حيدرزاده تاکيد کرد: 99 درصد هيئت‌هاي ورزشي استان داراي خانه‌هاي تخصصي ورزش هستند.

مديرکل ورزش و جوانان ايلام بيان کرد:در جشنواره استعداد يابي سال‌جاري 15 رشته‌ ورزشي شناسايي شد که سال آينده 13رشته ورزشي ديگر در حوزه بانوان و آقايان به اين آمار اضافه مي‌شود.

محمد رضا تردست معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان نيز در اين نشست بيان داشت:در ده ماهه اول‌ سال جاري 9 هزار و 21 نفر زوج متقاضي دريافت وام ازدواجي بودند که از اين تعداد 8 هزار 20 نفر تسهيلات دريافت کرده‌اند.

وي با بيان اينکه هم اکنون 820 زوج در انتظار دريافت وام ازدواجي هستند، گفت:تا کنون 23 ميليارد تومان به متقاضيان دريافت وام پرداخت شده است.

تردست در ادامه از آمادگي معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان در راستاي توانمند سازي تمامي جوانان استان براي دوره‌هاي آموزشي قبل، حين و بعد از ازدواج خبر داد.

رئيس پليس راه کرمانشاه:

آغاز طرح ترافيک از 25 اسفندماه

کرمانشاه -نوروزي

رئيس پليس راه استان کرمانشاه گفت: طي 11 ماه امسال 317 نفر در اثر حوادث جاده‌اي در جاده‌هاي استان کرمانشاه کشته شدند.

سرهنگ محمد حيدري در نشست خبري که در مرکز پليس راه استان کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اينکه 4500 نفر بر اثر تصادفات در سطح جاده‌هاي برون شهري کرمانشاه مجروح شدند، اظهار داشت: 40 درصد از تصادفات به وقوع پيوسته در جاده‌هاي استان به دليل واژگوني دستگاه‌هاي نقليه است که به دليل سرعت‌هاي غير مجاز و عدم توجه کافي به جلو بوده رخ داده است.

رئيس پليس راه استان کرمانشاه با اشاره به اينکه 55 درصد تصادفات در معابر دوطرفه استان به وقوع مي‌پيوندد، بيان کرد: سبقت‌هاي غير مجاز خودروهاي سواري در جاده‌هاي استان نسبت به يکديگر دليل اصلي برخورد وسايل نقليه با يکديگر است.

حيدري با اشاره به اينکه در سال‌هاي اخير اقدامات مناسبي از نظر زيرساخت‌هاي جاده‌اي انجام شده است گفت:اصلاح محور اسلام‌آباد غرب به حميل داراي 95 درصد پيشرفت فيزيکي است که اعتبارات لازم براي آن در نظر گرفته شده است.

رئيس پليس راه کرمانشاه بابيان اينکه 70درصد از تصادفات در جاده‌هاي اصلي اتفاق مي‌افتد، بيان کرد: 20 درصد از تصادفات در جاده‌هاي فرعي و پنج درصد در جاده‌هاي روستايي به وقوع مي‌پيوندد که خوشبختانه با توجه به اقدامات لازم آمار تصادفات جاده‌هاي استاني نسبت به مدت مشابه 30 درصد کاهش پيدا کرده است.

وي به عوامل فوت در تصادفات جاده‌اي استان اشاره کرد و گفت: 52 درصد کشته‌شدگان تصادفات جاده‌اي به دليل ضربه به سر، 16درصد به دليل خونريزي‎هاي داخلي، 22 درصد به دليل شکستگي‎هاي متعدد، دو درصد به دليل سوختگي و هفت درصد به دلايل ديگر مربوط مي‌شود.

حيدري به طرح ترافيک نوروزي اشاره کرد و افزود: طرح ترافيک از 25 اسفند ماه آغاز مي‌شود و تا پايان 17 فرودين ماه 98 ادامه دارد و با تمام دستگاه‌هاي امدادي و خدمات‌رسان در سطح استان برنامه‌ريزي‌هاي مختلفي انجام شده است.

رئيس پليس راه استان کرمانشاه از آماده‌باش همياران پليس و آموزش آن‌ها در 14 شهرستان استان خبر داد و گفت:پليس از تمامي ظرفيت‌ها براي پيشگيري از وقوع سوانح رانندگي استفاده کرده و استفاده از پتانسيل دانش‌آموزان در اين زمينه بهترين راهکار است که آموزش‌هاي لازم به آن‎ها داده شده است.

شهردار بندرعباس :

کاشت هزار اصل نهال بومي در بندرعباس

بندرعباس- شهين صادقي

شهردار بندرعباس از کاشت هزار اصله انواع نهال بومي همزمان با روز درختکاري خبر داد.

عباس اميني زاده با گراميداشت روز ملي درختکاري اظهار کرد:جايگاه درخت و طبيعت همواره در بين مردم اصيل ايران اسلامي ويژه بوده است.

وي افزود: به همين جهت، سالانه علاوه بر کاشت نهال در ايام مختلف، تعداد قابل توجهي انواع نهال نيز همزمان با روز درختکاري وارد عرصه‌هاي طبيعي شهرها و حاشيه شهرها مي شود.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد:امسال نيز شهرداري بندرعباس در نظر دارد همزمان با اين مناسبت و در آستانه بهار طبيعت، هزار اصله نهال را وارد عرصه کرد.

اميني زاده بيان کرد:اين نهال ها شامل گونه‌هاي بومي مانند گارم زنگي، چنال، انجير معابد، سزوانيا، چوج و غيره است.

شهردار بندرعباس تصريح کرد: آموزش و فرهنگ سازي توسعه و نگهداشت فضاي سبز در بين کودکان يک ضرورت غير قابل انکار است، زيرا کودکان امروز بايد ضمن آشنايي با اهميت فضاي سبز و طبيعت در آينده نيز نگهدارنده آن باشند.وي اضافه کرد:در همين راستا با همکاري آموزش و پرورش 800 دانش آموز نيز در مراسم اصلي روز درختکاري بندرعباس حضور دارند و اقدام به کاشت نهال‎ها نمودند.


 در استان 

 مديرکل تامين اجتماعي ايلام:

کارگران و کارفرمايان، چراغ صنعت کشور را روشن نگه داشته‎اند

ايلام-افسانه سليماني

مديرکل تامين اجتماعي استان ايلام گفت: کارگران و کارفرمايان با وجود تحريم ها، چراغ صنعت کشور را روشن نگه داشته اند که اين مهم وظيفه تلاشگران خدماتي در تامين اجتماعي را دو چندان مي کند.سهيلا ملکشاهي در هفتمين جشنواره معرفي چهره هاي برتر حوزه کار و تامين اجتماعي استان ايلام اظهار داشت: کارفرمايان با ايجاد کوچک ترين اشتغال در کشور نمونه هستند و حفظ واحدهاي صنعتي و توليدي در شرايط سخت اقتصادي از افتخارات کارفرمايان موفق است.

مديرکل تامين اجتماعي استان ايلام يادآور شد: در جامعه مشکلات زنجيروار به هم متصل هستند و رفع موانع در همه بخشها به تعامل و همکاري مديران، کارگران و کارفرمايان نياز دارد.ملکشاهي با بيان اينکه انسجام و هم افزايي براي کاهش و رفع مشکلات ضروري است، گفت:با تلاش کارگران و کارفرمايان که سنگرسازان بي سنگر هستند سازمان از اين قشر به عنوان شرکاي اصلي ياد ميکند و تعامل و ارتباط با آنان مصداق اقتصاد مقاومتي است.

مدير درمان تامين اجتماعي ايلام نيز در اين آيين گفت: در شرايط کنوني برخي کارفرمايان در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي حرکت مي کنند و در اين مسير نيز گام هاي خوبي برداشته اند.دکتر کريم لاله ماژين اظهار داشت: بيش از نيمي از جمعيت استان ايلام تحت پوشش تامين اجتماعي قرار دارد و به عنوان يک ارگان پاسخگو و رعايت کننده ارزشهاي ديني، ملي و تعاملات اجتماعي به ويژه با شرکاي خود است.لاله ماژين يادآور شد: کارگران و کارفرمايان در عرصه توليد و اشتغال علاوه بر فراهم کردن معيشت انساني، در چرخه توسعه کشور نقش فعالي دارند و سازمان خود را ملزم به حمايت از اين جامعه مي داند.دکتر لاله ماژين در بخش ديگري از سخنانش گفت: از ابتداي سال‌جاري تاکنون 300 هزار بار مراجعه در مراکز درماني استان ثبت شده و يک ميليون بار مراجعه نيز به دي کلينيک صورت گرفته است.

وي با بيان اينکه بيش از هشت هزار و 500 کاربر به ثبت نوبت الکترونيکي و تلفني اقدام مي کنند، گفت: پذيرش الکترونيکي و حذف دفترچه درماني از ابتداي سال 96 در مراکز ملکي مديريت درمان انجام شده و در مراکز غير مستقيم نيز اين اقدام از آبان ماه سال جاري صورت گرفته است.

لاله ماژين افزود: بيش از 395 مرکز طرف قرارداد سازمان در استان فعال است که از اين تعداد 159 مرکز نسخه الکترونيکي توليد مي کنند که اميدواريم با همکاري دانشگاه اين ميزان افزايش يابد و بسياري از هزينه هاي غير ضروري حذف شود.استان ايلام داراي 307 هزار بيمه شده سازمان تامين اجتماعي است که از اين تعداد 107 هزار نفر بيمه شده اصلي، 269 هزار و 211 نفر بيمه شده تحت تکلف و هفت هزار و 159 کارگاه فعال است.

شهردار تبريز در ديدار با فرمانده نيروي انتظامي:

تلاش همه ما خدمت بيشتر به مردم است

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت:شهرداري تبريز بيش از 300 وظيفه خدماتي بر عهده دارد که حدود 200 مورد از آنها براي موفقيت به همکاري نيروي انتظامي نياز دارد.ايرج شهين باهر در ديدار با سردار حسين عبدي فرمانده نيروي انتظامي استان آذربايجان شرقي با بيان اين مطلب گفت:در شرايطي که دستگاه‎هاي بسياري با مشکلات اقتصادي مواجه هستند، تنها با همدلي و همکاري بين دستگاه‎ها ميتوان کارها را پيش برد.

او با تاکيد بر اينکه پتانسيل‎هاي زيادي در دستگاه‎هاي مختلف وجود دارد گفت:همکاري بين بخشي براي عبور از تاثيرات تحريم‎هاي اقتصادي ظالمانه عليه کشور که ما را وارد يک جنگ اقتصادي کرده است ضروري است.

شهردار تبريز فضاي امروز استان براي همکاري را با توجه به حضور نماينده ولي فقيه در استان مناسب دانست و افزود:تلاش همه ما براي خدمت بيشتر به مردم است.

شهين باهر ادامه داد:اميدواريم در دوره جديد فرماندهي نيروي انتظامي، استان شاهد گسترش همکاري شهرداري و نيروي انتظامي باشيم.

فرمانده نيروي انتظامي استان نيز در اين ديدار با بيان اينکه امنيت، بستر توسعه است گفت:استان ما از نظر امنيت در بين استانهاي کشور جايگاه بالايي دارد.

سردار حسين عبدي توسعه آموزش هاي شهروندي و ترافيکي را نيازمند همکاري بيشتر شهرداري و نيروي انتظامي دانست و گفت:نيروي انتظامي همراه شهرداري بوده و براي حل مشکلات تلاش خواهد کرد.

عبدي با بيان اينکه نقش شهرداري در مديريت ترافيک بسيار مهم است تاکيد کرد:با همکاري بيشتر ميتوانيم موضوع مهم ترافيک در شهر را تا حد بالا مديريت کنيم.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي گلستان:

افزايش توليد محصولات کشاورزي در گلستان

گرگان-قهرمان

رئيس سازمان جهادکشاورزي استان گلستان گفت: پيش‌بيني مي‌شود توليد محصولات کشاوري در استان گلستان در مقايسه با سال زراعي قبل، 20 درصد افزايش يافته و در مجموع به 2 ميليون تن برسد.

مختار مهاجر اظهارداشت:استفاده از نهاده‌هاي باکيفيت داخلي، نظارت کارشناسان کشاورزي و بارش‌هاي مناسب پاييز و زمستان در گلستان، شرايط بسيار خوبي را براي رشد محصولات کشاورزي فراهم کرده است.

رئيس جهادکشاورزي استان گلستان گفت: در 550 هزار هکتار از اراضي استان گلستان انواع محصولات کشاورزي پاييزه کشت شده و از بهار برداشت آغاز مي‌شود.

وي افزود:در بيش از 370 هزار از اين اراضي گندم، در 85 هزار هکتار کلزا، در 70 هزار هکتار جو، در 6 هزار هکتار سيب‌زميني و در
يک‌هزار و 200 هکتار چغندرقند کشت شده است.

رئيس سازمان جهادکشاورزي استان گلستان پيش‌بيني کرد:توليد اين محصولات در مقايسه با سال زراعي قبل، 20 درصد بيشتر شود و در مجموع به 2 ميليون تن برسد.

رئيس سازمان جهادکشاورزي استان گلستان گفت: امسال در 371 هزار هکتار از اراضي کشاورزي استان گلستان گندم کشت شده که پيش‌بيني مي‌شود بالغ بر يک ميليون و 400 هزار تن محصول از آن برداشت شود.

مهاجر اظهار کرد: برنامه ابلاغي کشت کلزا در استان گلستان 65 هزار هکتار بود که امسال 85 هزار هکتار قرداد کشت منعقده شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته