جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/12/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 6079

اوج هيجان در انتخابات فدراسيون کشتي
سه قطبي جذاب!


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 اوج هيجان در انتخابات فدراسيون کشتي
 سه قطبي جذاب! 

 ورزش اول کشور، اين روزها در اوج هيجان و حساسيت به سر مي برد و قرار است يکي از قهرمانان سابق کشتي، سکاندار اين رشته در سال جديد شود.وزارت ورزش و جوانان، پس ازکش و قوس فراوان تصميم گرفت تا ثبت نام از کانديداهاي رياست فدراسيون کشتي قبل از پايان سال 97 انجام شود.امير رضا خادم با نام نويسي در اولين روز مهلت ثبت نام از نامزدها، همه را غافلگير کرد و بعد از چند روز هم کنفرانس مطبوعاتي ترتيب داد تا صحبت هاي خود را به گوش اهالي کشتي برساند.

بعد از اعلام حضور رسمي خادم، گمانه زني هاي زيادي وجود داشت که چه افرادي براي انتخابات پا پيش مي گذارند. در اين ميان برخي نام هاي نه چندان سرشناس وارد گود شدند و جالب اينکه حتي خبر ثبت نام آنها روي خروجي خبرگزاري ها قرار نگرفت.

اما پس از چند روز، عليرضا دبير تصميم نهايي خود را گرفت و راهي فدراسيون کشتي شد. قهرمان المپيک سيدني که سال ها از فدراسيون کشتي دور بوده، حالا براي تغييرات گسترده در اين رشته وارد گود شده است.اما اين پايان ماجرا نبود. روز گذشته عليرضا حيدري، کشتي گير پرافتخار کشورمان که سابقه نايب رئيسي فدراسيون در زمان رسول خادم را دارد، وارد گود شد و براي انتخابات رياست فدراسيون کشتي ثبت نام کرد.

حالا همان رقابت جذابي که همه انتظارش را داشتند، براي نشستن روي صندلي رياست فدراسيون کشتي شکل گرفته. امير رضا خادم، عليرضا دبير و عليرضا حيدري، سه قطبي جذاب انتخابات رياست فدراسيون کشتي را تشکيل داده اند و همين امر باعث شده که ورزش اول کشور در اوج هيجان و حساسيت قرار گيرد.

با اينکه ممکن است در روزهاي آينده نفراتي همچون مجيد خدايي و حميد بني تميم هم وارد گود انتخابات شوند، اما به نظر مي رسد رقابت جذاب انتخاباتي، ميان دبير، خادم و حيدري باشد.

امير خادم با شعار تداوم کارهاي صورت گرفته توسط رسول خادم و اصلاح برخي از اتفاقات که در مصاحبه اخير خود به آنها تا حدودي اشاره کرد، مي خواهد بعد از 16سال بار ديگر به صندلي رياست فدراسيون کشتي تکيه بزند. خادم در 5 سال اخير در پست معاونت پارلماني وزير ورزش فعاليت داشت و اين اواخر هم شائبه هايي پيرامون استفاده اش از اين جايگاه براي به دست آوردن راي در انتخابات کشتي مطرح شده بود که در نهايت منجر به استعفايش شد. او سابقه يک دوره نمايندگي مجلس شوراي اسلامي را هم در کارنامه دارد.

عليرضا دبير که 8 سال از رقيب اين روزهاي خود جوان تر است، طلاي المپيک 2000 و طلاي جهاني 1998 را در کارنامه دارد. او در بخش مديريتي هم دو دوره عضو شوراي شهر تهران بود و يک دوره هم نايب رييسي کميته ملي المپيک را برعهده داشت. حالا بعد از گذشت مدتي دوري، عليرضا دبير براي تغييرات زيرساختي در کشتي ايران وارد گود شده است. او که در طول سال هاي اخير همواره در برابر اتفاقات رخ داده در فدراسيون و تيم هاي ملي سکوت کرد، مشخصا سياستي متفاوت با برادران خادم دارد و در ماه هاي اخير هم رايزني هايي براي جمع کردن راي در استان هاي مختلف داشته است.

اما عليرضا حيدري بر خلاف اين دو نفر، وارد سياست نشد و ترجيج داد پس از دوران قهرماني به فعاليت خود در کشتي ادامه دهد. او مدتي سرمربي تيم ملي آزاد کشتي بزرگسالان بود. پس از مدتي دوري، در زمان رياست رسول خادم به فدراسيون کشتي برگشت و در پست نايب رئيسي به فعاليت پرداخت اما سال گذشته بود که به دليل برخي اختلاف ها از سمتش کناره گيري کرد و جاي خود را به حميد بني تميم داد. حيدري هنوز فعاليت خود را به صورت رسمي آغاز نکرده و انتظار مي رود که در روزهاي آينده، تلاش هاي خود را براي تصاحب آرا در انتخابات آغازکند.به هر شکل، ورزش اول کشور در ماه هاي ابتدايي سال 98 روزهاي پرهيجان و حساسي را در پيش دارد و اميدواريم که خروجي اين انتخابات پرهيجان، در نهايت به نفع کشتي تمام شود.


 خبـــرنامه 

 اميدواري پرسپوليسي ها

بازگشت نوراللهي به روزهاي اوج

احمد نوراللهي از جمله معدود بازيکنان فوتبال ايران بود که در اوج اختلاف نظر و درگيري بين برانکو ايوانکوويچ و کارلوس کي روش، مورد وثوق و اعتماد هر دو نفر قرار داشت اما بعد از اتمام جام ملت‌هاي آسيا، اين بازيکن افت کرد. شرايط نوراللهي به شکلي بود که خودش نيز افت را پذيرفت و در چند مصاحبه در مورد آن صحبت کرد ولي در ديدار مقابل سپيدرود رشت، چهره جديدي از نوراللهي ديديم. او توانست عملکرد بسيار خوبي داشته باشد و يکي از مهره‌هاي موثر تيمش لقب گرفت. نوراللهي پاس گل اول را به زيبايي براي علي عليپور مهيا کرد و سپس گل دوم را خودش به ثمر رساند تا با اين کار نشان دهد که از افت خارج شده است. اين اتفاق به موقع هم رقم خورد، زيرا سرخپوشان در بازگشت به ليگ بايد در دربي حضور پيدا کنند و وجود يک نوراللهي آماده به سرخپوشان کمک زيادي مي‌کند.

صحبت هاي مبهم گزينه تيم ملي

رنار: تمرکزم روي مراکش است

در روزهاي اخير بار ديگر از اروه رنار، سرمربي تيم ملي فوتبال مراکش به عنوان اصلي‌ترين گزينه جانشيني کارلوس کي‌روش روي نيمکت تيم ملي کشورمان ياد شده و حتي شايعاتي مبني بر توافق اين سرمربي فرانسوي با فدراسيون فوتبال ايران نيز بر سر زبان‌ها افتاده است.

رنار که تا سال 2022 با فدراسيون فوتبال اين کشور قرارداد دارد، در پاسخ به اين پرسش تسنيم که «آيا مذاکره‌اي با فدراسيون فوتبال ايران داشته‌ايد و اينکه توافقي بين شما صورت گرفته است يا خير؟»، گفت: «من تمرکزم را روي جام ملت‌هاي آفريقاي پيش‌رو در مصرگذاشته‌ام».

علاوه بر اين، سايت فرانسوي «360 اسپورت» در خصوص شايعه احتمال حضور اروي رنار روي نيمکت تيم ملي فوتبال ايران به نقل از اين سرمربي فرانسوي نوشت: «شخصي نزديک به رسانه‌ها از زمان حضورم در مراکش، تلاش مي‌کند تا با انتشار خبرهاي دروغ وضعيت مرا بي‌ثبات کند اما من روي اهدافم تمرکز مي‌کنم. دو ديدار دوستانه در ماه مارس مقابل مالاوي و آرژانتين داريم. پس از آن بايد روي آماده‌سازي مراکش براي حضور در جام ملت‌هاي آفريقا متمرکز شويم».

مسابقات جام ملت‌هاي آفريقا 2019 از تاريخ 21 ژوئن (31 خرداد) به ميزباني مصر آغاز خواهد شد و با توجه به اينکه مهدي تاج در مورد انتخاب سرمربي تيم ملي اعلام کرده که براي فيفادي دوم (خرداد ماه 98) سرمربي حتماً انتخاب خواهد شد، بايد ديد که در آينده چه اتفاقي خواهد افتاد. آيا رنار سرمربي تيم ملي خواهد شد يا گزينه‌اي ديگر مدنظر فدراسيون فوتبال ايران است.


 خبـــرنامه 

 بارسلونا بار ديگر به سراغ گريزمان مي‌رود

يک نشريه معتبر فرانسوي مدعي شده که آبي‌و‌اناري‌هاي کاتالونيا تلاش براي جذب مهاجم فرانسوي اتلتيکومادريد را از سر مي‌گيرند.به نظر مي‌رسد که يک تلاش نافرجام براي خريد آنتوان گريزمان از اتلتيکومادريد در پايان فصل گذشته، بارسلونا را از خريد اين مهاجم فرانسوي نا اميد نکرده است.

گريزمان فصل گذشته براي پيوستن به بارسلونا وسوسه شد اما در نهايت با انتشار يک کليپ، وفاداري‌اش به روخي بلانکو را اعلام و از تمديد قراردادش با اين تيم خبر داد.

با اين وجود، بارسلونا قصد دارد يک بار ديگر تلاش کند تا مهاجمي که گفته مي‌شود آينده‌اش به خاطر ناکامي اخير روخي بلانکو در ليگ قهرمانان اروپا (حذف از مرحله يک هشتم نهايي به دست يوونتوس) در هاله‌اي از ابهام قرار گرفته را به خدمت بگيرد.

نشريه فرانسوي اکيپ مدعي شده که بعد از ناکامي مجدد اتلتيکومادريد براي قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا، او به فکر ترک اين تيم افتاده و کاهش يافتن غرامت 200 ميليون يورويي فسخ قرارداد او به 120 ميليون يورو در ماه ژوئن نيز ممکن است بارسلونا را براي خريد او ترغيب کند.

نگراني پرسپوليس از تکرار يک اتفاق تلخ

اگرچه هنوز راه زيادي تا پايان فصل و معرفي تيم قهرمان ليگ هجدهم باقي مانده است اما مي توان گفت پرسپوليس يکي از مدعيان اصلي براي تکرار قهرماني و هت تريک در بالا بردن جام ليگ برتر است. سرخپوشان در حالي سال 97 را به پايان رساندند که با برد در برابر سپيدرود رشت با صدرنشيني به استقبال سال نو رفتند.

اين در حالي است که فشردگي امتيازات تيم‌هاي بالاي جدول، به گونه اي است که کوچکترين لغزش مي ‌تواند به قيمت از دست رفتن قهرماني در پايان فصل باشد. در اين ميان به نظر مي رسد در پايان فصل حتي کار براي معرفي چهره تيم قهرمان به تفاضل گل نيز کشيده شود؛ درست مثل سه فصل قبل که پرسپوليس در بازي آخر به خاطر تفاضل گل جام را به استقلال خوزستان تقديم کرد.

اگرچه در حال حاضر پرسپوليس صدرنشين است اما به لحاظ تفاضل گل با تيم هاي مدعي بالاي جدول فاصله دارد و اين موضوع مي‌تواند در انتهاي فصل به ضرر پرسپوليسي ها شود. در پايان بازي هاي هفته بيست و دوم، شاگردان برانکو در حالي صدرنشيني جدول را به خود اختصاص داده اند که تفاضل گل 17+ را دارند. اين در حالي است که استقلال، تراکتور و سپاهان به ترتيب با تفاضل 24 +،18+ و 19+ تفاضل بهتري نسبت به پرسپوليس دارند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته