جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6097


تمديد مجدد فرصت انتخاب رشته كنكور دکتري 98


زمان مصاحبه عملي آزمون دستياري 98 اعلام شد

در مقطع کارشناسي ارشد؛
بورس کره جنوبي در دوره تحصيلي مرتبط با محيط زيست

وزير بهداشت ابلاغ کرد؛
گشايش حساب ويژه «پويش ملي بهار همدلي»

در دانشگاه فني و حرفه‌اي؛
برگزاري کلاس هاي آنلاين با تدريس اساتيد رومانيايي


گروه هاي منتخب آموزشي پزشکي شهيدبهشتي اعتبار مالي مي گيرند


خبرنامه


يادداشت


ميز خبر

مركز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اعلام كرد؛
جزئيات انتخاب رشته آزمون دكتري 98


 تمديد مجدد فرصت انتخاب رشته كنكور دکتري 98  

 با اعلام اصلاحات سري دوم دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون ورودي دکتري (Ph.D) نيمه‌متمرکز سال 1398، مهلت انتخاب رشته در اين آزمون براي داوطلبان مجاز براي بار دوم تمديد شد. بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش كشور، پيرو انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون ورودي دوره دکتري نيمه‌متمرکز (Ph.D) سال 1398 در 28 فروردين 98 و اطلاعيه اصلاحات آن دفترچه در 3 ارديبهشت‌ماه 98 با توجه اعلام رشته‌هاي جديد و تغيير ظرفيت از سوي برخي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي، اصلاحات جديد دفترچه راهنماي انتخاب رشته اعلام شد.

به‌منظور فراهم کردن تسهيلات بيشتر براي آن دسته از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون ورودي دوره دکتري نيمه‌متمرکز (Ph.D) سال 1398 که تا تاريخ 3 ارديبهشت 98 براي انتخاب رشته اقدام نکرده‌اند ترتيبي اتخاذ شد که متقاضيان بتوانند تا پايان روز يکشنبه 8 ارديبهشت 98 نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

تمامي متقاضيان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي و مندرجات اطلاعيه 3 ارديبهشت و اطلاعيه 5 ارديبهشت به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت کد رشته محل‌هاي انتخابي در آزمون مذکور اقدام کنند.

آن دسته از داوطلباني که قبلاً نسبت به انتخاب کد رشته محل‌هاي تحصيلي اقدام کرده‌اند، مي‌توانند در صورت تمايل تا تاريخ يکشنبه 8 ارديبهشت 98 نسبت به مشاهده و يا ويرايش کد رشته محل‌هاي انتخابي خود اقدام کنند.


 زمان مصاحبه عملي آزمون دستياري 98 اعلام شد 

 رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت از آغاز مصاحبه عملي آزمون پذيرش دستيار در سه رشته زنان،‌ روان و پزشک خانواده در روزهاي 13، 14 و 15 ارديبهشت‌ماه جاري خبر داد.بر اساس اعلام مركز سنجش پزشكي، آزمون کتبي پذيرش دانشجو در سه رشته زنان، روان و پزشک خانواده در دوم اسفندماه سال گذشته برگزار شد و آزمون عملي اين سه رشته در روزهاي 13، 14 و 15 ارديبهشت‌ماه جاري برگزارمي‌شود.حدود 3700 دانشجو در دوره دستياري رشته‌هاي زنان، روان و پزشک خانواده سال 98 پذيرش خواهند شد که اين آمار در مقايسه با سال گذشته حدود 100 نفر افزايش يافته است.نتايج نهايي پذيرش دانشجو در دوره دستياري سه رشته اعلام‌شده در روز عيد فطر از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت اعلام خواهدشد


 در مقطع کارشناسي ارشد؛
 بورس کره جنوبي در دوره تحصيلي مرتبط با محيط زيست  

 کشور کره جنوبي در دوره «رهبران آتي جهان در سياست‌هاي محيط زيستي» بورس کارشناسي ارشد ارائه مي‌دهد.

به گزارش مهر، مرکز همکاري‌هاي علمي و بين‌المللي وزارت علوم اعلام کرد؛ کره جنوبي براي دوره رهبران آتي جهان در سياست‌هاي محيط زيستي بورس تحصيلي کارشناسي ارشد ارائه مي‌دهد.

داوطلبان بايد در زمينه‌هاي مرتبط با محيط‌زيست شاغل باشند و داراي مدرک تحصيلي کارشناسي در رشته‌هاي مرتبط با محيط‌زيست بوده و حداکثر سن ايشان 45 سال باشد.داوطلبان مي‌توانند مدارک خود را تا تاريخ 16 ارديبهشت به اين مرکز ارائه کنند.


 وزير بهداشت ابلاغ کرد؛
 گشايش حساب ويژه «پويش ملي بهار همدلي»  

 وزير بهداشت خواهان باز شدن حساب ويژه مختص «پويش ملي بهار همدلي» در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي شد.

به گزارش معاونت دانشجويي و فرهنگي وزارت بهداشت، دکتر سعيد نمکي وزير بهداشت در نامه‌اي خطاب به رؤساي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، دستور به باز شدن حساب ويژه براي جمع‌آوري کمک‌هاي مالي اساتيد، کارکنان و دانشجويان در پويش ملي دانشگاهيان ايران «بهار همدلي» داد.

وزير بهداشت در اين نامه از رؤساي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي خواسته است تا به‌منظور مشارکت اساتيد، کارکنان و دانشجويان دانشگاه‌هاي علوم پزشکي سراسر کشور در تأمين منابع مالي موردنياز براي ساخت منازل مسکوني خسارت ديدگان سيل اخير که منازل آنان کاملاً تخريب شده است، در پويش «بهار همدلي»؛ اقدامات لازم براي افتتاح حساب ويژه با سه امضا رئيس دانشگاه، معاون فرهنگي و دانشجويي و يکي از اساتيد معتمد دانشگاه را در دستور کار قرار دهند.


 در دانشگاه فني و حرفه‌اي؛
 برگزاري کلاس هاي آنلاين با تدريس اساتيد رومانيايي 

 رئيس دانشگاه فني و حرفه‌اي از برگزاري کارگاه‌هاي آنلاين براي ارتقا سطح علمي و تحصيلي دانشجويان با تدريس اساتيد رومانيايي خبر داد.دانشگاه فني و حرفه‌اي درهفته جاري ميزبان هيئتي از دانشگاه روماني بود که با هدف گسترش همکاري‌هاي علمي و دانشگاهي با مسئولان دانشگاه پيتشت روماني و دانشگاه فني و حرفه‌اي تفاهم‌نامه‌اي را امضا
کردند.

ابراهيم صالحي عمران با اشاره به‌ضرورت گسترش و تعاملات بين‌المللي و با هدف به‌روز رساني دانش اساتيد هيئت‌علمي دانشگاه فني و حرفه‌اي گفت: يکي از محورهاي اين تفاهم‌نامه تبادل اساتيد هيئت‌علمي و دانشجويان در چارچوب برنامه بين‌المللي اراسموس است که با حمايت مالي اتحاديه اروپا صورت مي‌پذيرد.رئيس دانشگاه فني و حرفه‌اي افزود: برگزاري کارگاه‌هاي توانمندسازي اساتيد در رشته‌هاي مکانيک خودرو و علوم کامپيوتر و همچنين کارگاه‌هاي آنلاين براي ارتقا سطح علمي و تحصيلي دانشجويان با تدريس اساتيد رومانيايي از ديگر مفاد اين تفاهم‌نامه است.

دانشگاه پيتشت روماني در رتبه‌بندي دانشگاه‌ها در سال 2018 به‌عنوان رتبه برتر دانشگاه‌هاي روماني معرفي شده است


 گروه هاي منتخب آموزشي پزشکي شهيدبهشتي اعتبار مالي مي گيرند 

 معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي از اعطاي اعتبار مالي و پشتيباني به گروه‌هاي منتخب در چهاردهمين جشنواره آموزشي دانشگاه خبر داد.به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، دکتر امير محسن ضيايي گفت: هدف از برگزاري جشنواره آموزشي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي بيشتر ديده شدن فعاليت‌هاي آموزشي اعضاي هيئت علمي و گروه‌هاي آموزشي دانشگاه است.معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با بيان اينکه جريان آموزش با کار گروهي سازگارتر از کار فردي است، توجه به فعاليت‌هاي گروهي را از مهم‌ترين رويکردهاي چهاردهمين جشنواره آموزشي دانشگاه عنوان کرد.

ضيايي يادآور شد: فعاليت‌هاي دانش پژوه نوآورانه‌اي که منجر به يک خروجي قابل ثبت و انتشار در سيستم آموزشي شده باشند در اين جشنواره مورد بررسي قرار گرفته و از برترين آنها تقدير مي‌شود.معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با اشاره به تفاوت جشنواره امسال نسبت به سال‌هاي گذشته اضافه کرد: امسال به افراد منتخب جايزه نقدي اعطا نمي‌شود، بلکه يک اعتبار مالي را براي فعاليت‌هايي که در آينده انجام خواهند در نظر گرفته ايم.


 خبرنامه 

 در دانشگاه علامه؛

برگزاري كنفرانس آشنايي دانشجويان با فرصت هاي شغلي

مدير مرکز کارآفريني و هدايت شغلي دانشگاه علامه طباطبايي از برگزاري جشنواره روشنا با هدف برقراري ارتباط دانشگاه با صنعت و معرفي فرصت‌هاي شغلي موجود در بازار کار کشور به دانشجويان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علامه طباطبايي، اين همايش باهدف برقراري ارتباط دانشگاه با صنعت و همچنين امکان معرفي فرصت‌هاي شغلي موجود در بازار کار کشور به دانشجويان و دانش‌آموختگان با همکاري دانشکده مديريت و حسابداري و مرکز کارآفريني و هدايت شغلي دانشگاه علامه طباطبايي برگزار مي‌شود.

مدير مرکز کارآفريني و هدايت شغلي دانشگاه به فراهم کردن امکان منحصربه‌فرد ديگري کنار برگزاري جشنواره ششم براي دانش‌آموختگان و دانشجويان دانشگاه نيز اشاره کرد و افزود: هم‌زمان با برپايي نمايشگاه در محوطه دانشگاه، نمايشگاه کار مجازي مختص دانشگاه علامه طباطبايي ايجاد شده است که دانش‌آموختگان و افراد متقاضي که امکان مراجعه حضوري به نمايشگاه را نداشته و يا ساکن ديگر شهرهاي کشور هستند مي‌توانند با نصب و ثبت‌نام در اپليکيشن Talent Coach، به‌صورت مجازي رزومه‌هاي خود را در اين اپليکيشن ايجاد کرده و از طريق ويدئو کنفرانس، مصاحبه کاري با نمايندگان شرکت‌هاي متقاضي داشته باشند.

گودرزي اضافه کرد: در جشنواره امسال، دانشجويان و دانش‌آموختگاني که اقدام به تأسيس و راه‌اندازي شرکت‌هايي کرده‌اند در مرکز رشد واحدهاي فناور علوم انساني دانشگاه استقرار يافته‌اند و مسئولان برگزاري اين جشنواره اين امکان براي اين شرکت‌ها فراهم کرده‌اند که آن‌ها نيز در کنار شرکت‌هاي بزرگ‌تر در فرايند اجراي اين جشنواره مشارکت کنند و به‌طور مستقل بتوانند نيروي انساني مناسب خود از ميان دانشجويان و دانش‌آموختگان جذب کنند.

گودرزي برپايي کارگاه‌هاي آموزشي را از برنامه‌هاي جنبي برگزاري اين جشنواره عنوان کردند و بيان داشت: در ايام برگزاري جشنواره امسال نيز 7 کارگاه آموزشي با موضوعات مختلف برگزار خواهد شد که علاقه‌مندان براي شرکت مي‌توانند با مراجعه به وب‌سايت جشنواره ضمن آگاهي از موضوعات هر کارگاه و زمان برگزاري آن، در آن‌ها ثبت‌نام نمايند.

اين جشنواره از تاريخ هشتم ارديبهشت‌ماه سال جاري به مدت سه روز در محوطه ورودي دانشکده مديريت و حسابداري برگزار خواهد شد.


 يادداشت 

 پيامدهاي کنفرانس بين‌المللي وب پژوهي ايران

منصور يحيوي

Yahyavi.ir@gmail.com

کنفرانس بين‌المللي وب پژوهي در حالي در دانشگاه علم و فرهنگ ايران برگزار شد، مقالات متعددي به‌ويژه از دانشگاه‌هاي واسدا در ژاپن، کنکورديا در کانادا و اسکس انگليس ارسال شده بود. محورهاي اين كنفرانس شامل؛ وب و جامعه، وب معنايي و سکوها و ابزارهاي نرم‌افزاري وب؛ و همچنين يک کارگاه آموزشي با عنوان آينده تکنولوژي وب بود. با اينكه اين دوره تا حدودي ازنظر موضوعات بسيار متفاوت بود اما بايد ديد كه مسئولين و دانشجويان از اين فرصت بوجود آمده نهايت بهره‌برداري را خواهند كرد!؟

بر اساس اظهارت جمعي از دانشجويان شرکت‌کننده، اين کنفرانس به علت داشتن اعتبار علمي بين‌المللي باعث شد كه تعدادي از دانشجويان، صرفاً با انگيزه قوي نمودن رزومه تحصيلي شركت كنند. مساله اي كه قابل تأمل است! اين در حالي است كه پربار کردن رزومه علمي چندان به درد بازار کسب‌وکار ايران نمي‌خورد. بازار کسب‌وکار چندان براي رزومه تحصيلي ارزش قائل نيست. چيزي كه بازار كار نياز دارد تنها مهارت است.

بازار کار ايران هم کمي شبيه بازار کار در خارج از کشور است؛ بازار کار جديد از تکنولوژي جديد استفاده مي‌کند و بسياري از شرکت‌ها و کسب‌وکارهاي نو در ايران نيز به استفاده از تکنولوژي‌هاي جديد روي آوردند.

رشته‌هاي برنامه‌نويسي کامپيوتر نسبت به تکنولوژي مورداستفاده خود نياز به مهارت دارند، در اين خصوص لازم است دانشجويان اطلاعات خود را به‌روز نگه دارند و چند زبان برنامه‌نويسي ياد بگيرند تا پيشرفت خوبي در انتظار آن‌ها باشد؛ چراکه اکثر شرکت‌ها به نيروهاي متخصص اين‌چنيني نياز دارند.

به‌طور مثال در كشور آمريكا تمركز بيشتر بر روي هوش مصنوعي است بنابراين يادگيري زبان برنامه‌نويسي پايتون بسيار ضروري است. يا بيشتر شبکه‌ها و سرورها بر روي سيستم‌عامل لينوكس استقرار مي‌يابند. بنابراين يادگيري اين سيستم‌عامل براي دانشجويان رشته‌هاي كامپيوتر و فناوري اطلاعات بسيار مفيد است.

بنا به اظهارات مسئولين اين كنفرانس نسبت به سال گذشته پررنگ‌تر بوده و بيشترين تعداد مقالات (160 مقاله) دريافت شده بود. در اين کنفرانس بيشتر دانشجويان تحصيلات تکميلي را هدف قرار مي‌دهد و مشارکت در آن صرف مشارکت فيزيکي نيست؛ بلکه ميزان مشارکت تحقيقاتي مطرح است که از اين نظر وضع خوبي مشاهده شد.50 مقاله پوستري نيز در جريان اين کنفرانس در سالن همايش‌هاي دانشگاه علم و فرهنگ در اختيار علاقه‌مندان قرار گرفت.

يكي از ويژگي مهم اين کنفرانس برگزاري پنل ها بود كه با محورهاي تحليل رفتار و شخصي‌سازي، بازاريابي و تحليل وب و وب همراه، رايانش همراه صورت گرفت. کارگاه آموزشي اين بخش نيز پردازش رخدادها در بستر اسنپ باکس بود.


 ميز خبر 

 محدوديت‌هاي خوابگاهي براي دانشجويان دکتري98 اعلام شد

برخي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي براي پذيرش دانشجوي دکتري در آزمون ورودي دوره دکتري نيمه‌متمرکز سال 98 محدوديت‌هايي را براي ارائه خوابگاه اعلام کردند.

برخي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي براي اين دوره از پذيرش دانشجوي دکتري محدوديت‌هايي را براي خوابگاه اعلام کرده‌اند که به شرح زير است:

1- عدم ارائه خوابگاه (فاقد خوابگاه):

پژوهشکده علوم و صنايع غذايي مشهد، پژوهشگاه بين‌المللي زلزله‌شناسي و مهندسي زلزله،پژوهشگاه شيمي و مهندسي شيمي ايران، ‏پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي ،‏پژوهشگاه مواد و انرژي ، پژوهشگاه هوافضا ، دانشکده غيرانتفاعي اصول‌الدين شعبه تهران، دانشگاه شهيد مطهري (براي خواهران) ، دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي ساري ،دانشگاه غيرانتفاعي شمال ،‏دانشگاه غيرانتفاعي مذاهب اسلامي، دانشگاه معارف اسلامي، دانشگاه هنر اسلامي تبريز، مؤسسه غيرانتفاعي علوم شناختي

 2-ارائه خوابگاه به دانشجويان دوره روزانه

دانشگاه الزهرا، دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي، ‏دانشگاه تربيت مدرس، دانشگاه تهران، دانشگاه دامغان، دانشگاه سمنان، دانشگاه سيستان و بلوچستان، دانشگاه شاهد، دانشگاه شهيد باهنر کرمان، ‏دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل، دانشگاه صنعتي خواجه‌نصيرالدين طوسي

3- ارائه خوابگاه با پرداخت هزينه

پژوهشگاه ملي مهندسي ژنتيک و زيست‌فناوري، ‏دانشگاه خوارزمي دانشگاه سلمان فارسي کازرون، دانشگاه غيرانتفاعي امام رضا، دانشگاه غيرانتفاعي شيخ بهايي، دانشگاه غيرانتفاعي صنعتي سجاد، دانشگاه غيرانتفاعي علم و فرهنگ، دانشگاه غيرانتفاعي علم و هنر، دانشگاه هنر اصفهان

4- ارائه خوابگاه به‌صورت مشروط:

دانشگاه اصفهان، دانشگاه شهرکرد، ‏دانشگاه شهيد بهشتي، دانشگاه صنعتي اروميه، دانشگاه علامه طباطبايي، دانشگاه علم و صنعت ايران دانشگاه علوم قضائي و خدمات اداري (دادگستري)، دانشگاه غيرانتفاعي اديان و مذاهب، دانشگاه قم، دانشگاه کاشان، دانشگاه گيلان، دانشگاه لرستان، دانشگاه محقق اردبيلي، دانشگاه هنر تهران

ارائه خوابگاه به‌صورت مشروط منوط به شروطي ازجمله رتبه دانشجويان، تأمين اعتبار دانشگاه و يا امکان فراهم کردن خوابگاه است


 مركز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اعلام كرد؛
 جزئيات انتخاب رشته آزمون دكتري 98 

بر اساس مندرجات دفترچه راهنماي انتخاب رشته دکتري دانشگاه آزاد، ظرفيت پذيرش اين دانشگاه در کنکور دکتري 98 بالغ‌بر 10 هزار نفر است.

به گزارش مركز پذيرش و سنجش دانشگاه آزاد، دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته کد رشته‌هاي مقطع دکتري تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي در سايت مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي منتشر شد.

نتايج اوليه وضعيت علمي داوطلبان به‌صورت کارنامه و بر اساس نمره کل و رتبه آنان با توجه به سهميه و کد رشته امتحاني که داوطلب در آزمون آن شرکت کرده است توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است و داوطلبان علاقه‌مند به پذيرش در دانشگاه آزاد اسلامي بايد بر اساس کد شناسه انتخاب رشته که توسط سازمان سنجش آموزش کشور در کارنامه اعلام نتايج اوليه درج شده نسبت به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامي اقدام کنند.

امکان انتخاب 80 کد رشته محل

تمامي داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ضرورت دارد با توجه به نتايج درج‌شده در کارنامه صادره از سوي سازمان سنجش آموزش کشور و با مراجعه به سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامي به آدرسwww.azmoon.org ضمن مطالعه دفترچه راهنما نسبت به انتخاب حداکثر 80 کد رشته / محل متناسب با کد مجموعه امتحاني خود اقدام کنند.

ظرفيت 10 هزار نفر در پذيرش دکتري دانشگاه آزاد

با توجه به دفترچه راهنماي انتخاب رشته و ظرفيت رشته‌هاي مختلف، دانشگاه آزاد اسلامي در 194 کد رشته دانشجوي دکتري مي‌پذيرد. از اين ميان 51 کد رشته مربوط به گروه علوم انساني، 49 کد رشته مربوط به گروه فني و مهندسي، 35 کد رشته مربوط به گروه علوم پايه، 29 کد رشته مربوط به گروه کشاورزي و منابع طبيعي، 19 کد رشته مربوط به گروه دامپزشکي، 8 کد رشته مربوط به گروه زبان و 3 کد رشته مربوط به گروه هنر است.

در مجموع بر اساس اطلاعات دفترچه راهنما، 10 هزار و 30 نفر در رشته‌هاي مقطع دکتري دانشگاه آزاد اسلامي پذيرفته مي‌شوند.

نحوه پذيرش نهايي داوطلبان در دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد پس از پايان مهلت مقرر براي انتخاب رشته نتايج داوطلبان حائز شرايط براي شرکت در مرحله ارزيابي مصاحبه تخصصي را اعلام خواهد کرد. پس از اعلام نتايج انتخاب رشته، آن دسته از داوطلباني که شرايط علمي لازم به‌منظور شرکت در مصاحبه را احراز کرده‌اند، لازم است با مراجعه به سامانه www.azmoon.org آمادگي خود را براي شرکت در مصاحبه اعلام کنند.

داوطلبان موظف‌اند در زمان مراجعه به سامانه براي اعلام آمادگي جهت شرکت در مصاحبه به ازاي هر رشته / گرايش مبلغ 920 هزار ريال پرداخت کنند. عدم اعلام آمادگي براي شرکت در مصاحبه در بازه زماني اعلام‌شده از طريق سامانه به‌منزله انصراف است.

داوطلبان لازم است با توجه به جدول زماني اعلام‌شده از سوي مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه با در دست داشتن مدارک لازم به‌منظور شرکت در ارزيابي تخصصي مراجعه کنند. پس از انجام مرحله ارزيابي تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي نتايج نهايي داوطلبان شرکت‌کننده در اين مرحله توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

ورود به دوره دکتري تخصصي با آزمون بر اساس 50 درصد نمره آزمون متمرکز، 20 درصد سوابق آموزشي، پژوهشي و فناوري و 30 درصد مصاحبه علمي و سنجش عملي صورت مي‌گيرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته