جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6106


قيمت خودرو در بازار نزولي شد

بانک مرکزي اعلام کرد:
رمز يکبار مصرف از خردادماه عملياتي مي‌شود


تريبون


نهادهاي مالي


 قيمت خودرو در بازار نزولي شد 

 
رئيس اتحاديه صنف نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: حذف نمايش قيمت در سايت هاي خريد و فروش خودرو، نرخ ها را در بازار نزولي کرد.

به گزارش ايرنا، در روزهاي گذشته به دليل بروز التهاب در بازار خودروي کشور و با هدف کمک و همراهي براي مديريت اين بحران توسط نيروهاي انتظامي و قضايي، سايت هايي نظير «ديوار» و «باما» در پيام هايي از حذف موقت نمايش قيمت در آگهي‌هاي خودروي خود خبر دادند.

در اين زمينه، «سعيد موتمني» رئيس اتحاديه صنف نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران افزود: در دو سه روز گذشته، التهاب و هيجان کاذب قيمت خودروها فروکش کرده و قيمت ها روند نزولي به خود گرفته است.

به گفته وي، اکنون در عمل معامله اي انجام نمي شود و بازار خودرو راکد است، اما در مقايسه با چند روز گذشته نرخ خودروها داخلي تا پنج درصد و نرخ خودروهاي مونتاژي بين پنج تا 15 درصد کاهش يافته است.

موتمني بيان داشت: بطور نمونه خودروهاي پژو 2008 و مزدا 3 کاهش 30 ميليون توماني و سيتروئن C3 افت 40 ميليون توماني را تجربه کرد.

وي گفت: هر دستگاه پژو 405 به 86 ميليون تومان، پژو پارس 105 ميليون تومان، پژو 206 تيپ 2 به 103 ميليون تومان، پژو 206 وي هشت به 125 ميليون تومان، دنا 128 ميليون تومان، پرايد 111 به 55 ميليون تومان، پرايد 131 به 53 ميليون تومان، پرايد 151 به 52 ميليون تومان، ساينا 67 ميليون تومان، تيبا 58 ميليون تومان، تيبا 2 به 65 ميليون تومان و سمند ال. ايکس 89 ميليون تومان قيمت خورد.

رئيس اتحاديه صنف نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران پيش بيني کرد وقتي در عمل خريداري در بازار نباشد، قيمت ها بيش از اين نيز کاهش خواهد يافت.

وي اظهار داشت: اعلام قيمت هاي کاذب در سايت ها در حالي که در عمل خودرويي نيز در کار نبوده، آشفتگي بازار را به دنبال داشت؛ اين در حالي است که بايد اصالت آگهي، اصالت کالا و اصالت قيمت کارشناسي شود و پس از آن سايت ها آگهي مربوطه را منتشر کنند.

ليدرهايي که به بازار خط مي دهد

موتمني از وجود «ليدرهايي قدرتمند» در بازار خبر داد که با استفاده از چند کانال تلگرامي و سايت ها به صورت هماهنگ قيمت هاي دلخواه خود را اعلام مي کنند و هيچ نظارتي نيز بر آنها وجود ندارد.

وي با بيان اينکه اين اتحاديه از ابتدا با اعلام قيمت در سايت ها مخالف بود، ادامه داد: معتقديم کار در حوزه هايي نظير خودرو و مسکن تخصصي است و اعلام قيمت هاي کاذب در فضاي مجازي جز التهاب آفريني در بازار نتيجه اي ندارد.

اين مقام صنفي اظهار داشت: بطور مثال شاهديم افراد هنوز خودروي خود را تحويل نگرفته اند، اما حواله آن را با افزايش بي قاعده در سايت ها آگهي مي کنند.

موتمني به افزايش ناگهاني قيمت خودرو از شنبه هفته گذشته اشاره کرد و گفت: اين در حالي است که طي 20 روز گذشته تغيير خاصي در نرخ ارز، قيمت جهاني خودرو و غيره شاهد نبوديم.

لزوم آناليز قيمت ها

وي از افزايش ناگهاني برخي مدل هاي خودرو در فروردين ماه از سوي مونتاژکاران داخلي نيز انتقاد کرد که تاثير منفي بر بازار گذاشت، در حالي که هيچ آناليز قيمتي وجود ندارد.

رئيس اتحاديه صنف نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران تاکيد کرد: آناليز قيمت ها و نظارت بر آنها، خواست اصلي اين اتحاديه است تا پس از آن بر اساس سود مشخص و انجام نظارت هاي مربوطه، خودروها در بازار قيمتگذاري شوند.

وي درخصوص خودروهاي خارجي نيز گفت: قيمت کارخانه اي اين خودروها، همچنين تعرفه گمرکي، هزينه تمام شده شماره گذاري و سود 15 تا 20 درصدي در نظر گرفته شده براي آنها مشخص است، اما در عمل با قيمتي هايي به مراتب بالاتر خريد و فروش مي شوند.موتمني به نقص برخي قطعات در کارخانجات خودروسازي نيز اشاره کرد که سبب شده خودروها تجاري نشده و در نتيجه به بازار عرضه نشوند و افزود: اين مساله موجب محدوديت عرضه و افزايش قيمت مي شود، بايد فکري اساسي کرد تا نياز روزانه بازار تامين شود.


 بانک مرکزي اعلام کرد:
 رمز يکبار مصرف از خردادماه عملياتي مي‌شود 

 با ابلاغيه بانک مرکزي به شبکه بانکي، رمز دوم ايستا براي کارتهاي بانکي، تا پايان ارديبهشت ماه 98 قابل استفاده خواهد بود.به گزارش مهر، با ابلاغيه بانک مرکزي به شبکه بانکي، رمز دوم ايستا تا پايان ارديبهشت ماه قابل استفاده است و پس از آن، اين رمز حذف مي‌شود و بايد از ابتداي خردادماه، از رمز دوم يکبار مصرف استفاده شود.

مشتريان سيستم بانکي براي استفاده و فعال سازي رمز دوم يکبار مصرف بايد به بانک عامل مراجعه نمايند.

گفتني است حداکثر طول عمر رمز يکبار مصرف 60 ثانيه است.


 تريبون 

 افزايش قيمت آب و برق متوقف شد

عضو کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي گفت: طرح افزايش قيمت آب و برق که قرار بود از ابتداي ارديبهشت ماه اجرا شود بنا به درخواست کميسيون انرژي مجلس متوقف شد.

به گزارش ايرنا، هيات وزيران 27 اسفندماه پارسال به پيشنهاد وزارت نيرو و سازمان برنامه و بودجه کشور، تعرفه‌هاي آب و برق مشترکان پرمصرف را اصلاح کرد.

بر اين اساس هيات وزيران در جلسه 19 اسفند 1397 مصوب کرد تا بهاي آب شرب و برق از ابتداي ارديبهشت سال 98 ساليانه به ميزان هفت درصد افزايش يابد.

هيات وزيران در اين مصوبه و با هدف مديريت مصرف و بازدارندگي مصارف غيرضروري مقرر ساخت تا از ابتداي خرداد ماه، ساليانه 16 درصد به خالص صورتحساب آب و برق مصارف خانگي (بدون احتساب آبونمان، ماليات بر ارزش افزوده و عوارض) مشترکان بالاي الگوي مصرف افزوده ‌شود که فاضلاب بها، مشمول افزايش موضوع اين بند نمي شود.

براساس اين مصوبه، خانوارهايي که مصرف آب يا برق ماهانه آنها پايين‌تر از الگوي مصرف بوده و در بازه زماني اول خرداد تا پايان شهريور، در مقايسه با دوره مشابه سال قبل مصرف خود را کاهش دهند، مشمول تخفيف به ميزان مصرف کاهش يافته با نرخ نخستين پله مصرف خواهند شد.

مصوبه هيات وزيران تاکيد دارد شرکت مادرتخصصي مديريت توليد، انتقال و توزيع نيروي برق ايران (توانير) موظف است در يک برنامه زماني با اولويت مشترکان پرمصرف، لوازم اندازه‌گيري همه مشترکاني که بطور متوسط مصرف برق ماهانه آنها بالاتر از الگوي مصرف است، با لوازم اندازه‌گيري داراي قابليت تفکيک مصرف براي ساعت هاي کم باري، ميان باري و اوج بار تعويض کند.

يک مقام مسئول عنوان کرد:

توزيع گوشت تنظيم بازاري با کد ملي سرپرست خانوار

يک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از اين پس به ازاي هر کد ملي سرپرست خانوار چهار کيلو گوشت يا نيم شقه تخصيص مي‌يابد و نيازي به حضور افراد خانوار وجود ندارد.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ محمد قبله گفت: شيوه توزيع گوشت تنظيم بازاري از ابتداي اسفندماه سال گذشته تغيير کرده و گوشت تنظيم بازاري در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي، ميادين ميوه و تره بار و اصناف توزيع نمي‌شود، در نتيجه اخباري که در خصوص شيوه توزيع گوشت با کارت ملي در اين مراکز مطرح مي‌شود، هيچ مبنايي ندارد.

وي ادامه داد: گوشت با دريافت کارت ملي يا کد ملي افراد توزيع نمي‌شود، بلکه توزيع بر اساس کد ملي سرپرست خانوار انجام مي‌شود.

قبله گفت: طبق برنامه‌ريزي هاي صورت گرفته، با هدف دسترسي خانوار به گوشت با قيمت تنظيم بازار، مقرر شده است به ازاي هر کد ملي سرپرست خانوار، چهار کيلو گوشت يا نيم شقه تخصيص يابد، در نتيجه در فرآيند تخصيص نيازي به حضور افراد خانوار وجود ندارد.


 نهادهاي مالي 

 پيشتازي بانک سينا در پذيرش ضمانت نامه هاي بانکي

بانک سينا - بانک سينا با پذيرش بيشترين ضمانت نامه هاي بانکي در سال 97 در بين بانک هاي کشور صاحب رتبه برتر شد.به گزارش روابط عمومي بانک سينا ، در سال گذشته 93 فقره انواع ضمانت نامه براي بانک هاي طرف همکاري با صندوق ضمانت صنايع کوچک صادر شده که بانک سينا در اين زمينه پيشتاز بوده است.طبق اين گزارش، بانک سينا با پذيرش 29 فقره ضمانت نامه صندوق ضمانت صنايع کوچک به مبلغ 340 ميليارد ريال رتبه اول را در اين سال به خود اختصاص داده است.

اعلام رضايت بانک مرکزي از خدمات بانک شهر در نمايشگاه کتاب تهران

بانک شهر - رئيس و کارشناسان گروه کنترل و نظارت اداره نظام هاي پرداخت بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران همزمان با برگزاري سي و دومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران ، ضمن بازديد از سرويس هاي جديد بانک شهر در اين نمايشگاه، رضايت خود را از نحوه خدمات رساني اين بانک به مراجعان اعلام کردند.به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، گروه کنترل و نظارت اداره نظام هاي پرداخت بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران با حضور در سي و دومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران، ضمن بررسي فني فرآيند سرويس هاي اين بانک و خدمات آن، از ظرفيت هاي کارت ملي هوشمند و اجراي تکنولوژي NFC در اين مکان، بازديد و پس از بررسي همه مراحل انجام تراکنش، رضايت خود را از نحوه ارائه اين سرويس ها اعلام کردند .

حجت‌اله صيدي:

مهمترين برنامه بانک صادرات ورود به منطقه سودآوري است

بانک صادرات - حجت‌اله صيدي گفت: مهمترين برنامه بانک صادرات ايران براي سال 98 خروج از زيان و ورود به منطقه سود است که با توجه به اصلاح ساختار مالي سال گذشته، در تلاش هستيم تا سهم بازار و نرخ موثر تسهيلات افزايش و در مقابل بهاي تمام شده پول را کاهش دهيم. در سال جاري فعاليت هاي ارزي بانک صادرات ايران افزايش خواهد يافت و برنامه‌ عرضه گروه مالي سپهر صادرات در بورس با جديت دنبال مي‌شود.

به گزارش روابط‌عمومي بانک صادرات ايران ، مدير عامل بانک صادرات ايران با بيان اين مطلب، اهداف ارائه (طرح‌ طراوت) را براي حمايت از بخش‌هاي مختلف توليد تشريح کرد و افزود: بانکها در کنار شرکت‌هاي بازار سرمايه، براي رفع تنگناي مالي و تخصيص بهينه وجوه نقد و اعتبار و سرمايه بين بخش‌هاي فعال اقتصادي، مي‌توانند با ايجاد تسهيلات ترکيبي در بخش‌هاي مختلف عرضه و تقاضا، نقش مهمي بازي کنند و بانک صادرات ايران نيز با طرح «طراوت» بخش توليد و توزيع را هدف قرار داده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته