جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1398/02/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6106

رييس سازمان فضاي سبز شهري شهرداري کرج :
بازديد بيش از 500 هزار نفر از هفتمين جشنواره لاله ها

استاندار قزوين:
آزادسازي بستر و حريم رودخانه‎ها با جديت دنبال شود

شهردار تبريز:
احداث زمين ورزشي و پارک محله اي در مناطق حاشيه نشين

استاندار البرز:
قشر فرهيخته معلمان؛ توليدکننده نيروهاي آينده ساز کشور


خبر


در استان


 رييس سازمان فضاي سبز شهري شهرداري کرج :
 بازديد بيش از 500 هزار نفر از هفتمين جشنواره لاله ها 

 کرج- خاکپور

رييس سازمان سيمامنظر وفضاي سبز شهري شهرداري کرج خبر از پايان رسمي هفتمين جشنواره لاله هاي کرج داد و گفت:امسال با رشد 50 درصدي تعداد بازديد‎کنندگان بيش از 500 هزار نفر از جشنواره لاله هاي کرج ديدن کردند.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري شهرداري کرج،رييس اين سازمان با اشاره به پايان رسمي هفتمين جشنواره لاله هاي کرج گفت: امسال وضعيت جوي و مناسب هوا باعث دوام و بقاي لاله ها شد و اين موضوع موجب طولاني‎تر شدن زمان برگزاري و استقبال بي‎نظير شهروندان از اين جشنواره بود.

پيمان بضاعتي پور با اشاره به تبليغات گسترده اين جشنواره در رسانه ملي و پخش تصاوير آن درمراکز بزرگ تجاري تهران و فرودگاه امام خميني اظهار داشت: جشنواره هفتم از رشد 50 درصدي تعداد بازديد کننده برخوردار بود و در مدت يک ماه بيش از 500 هزار نفر از اين جشنواره بازديد داشتند .

اين مسئول با اشاره اينکه تنها نکته منفي جشنواره هفتم، بحث معضلات ترافيکي بود بيان داشت : مجموعه مديريت شهري بايد براي رفع اين معضل اقدامات اساسي صورت دهد و بايد تمهيداتي انديشيده شود تا اراضي اطراف پارک چمران از طريق تملک و يا حداقل اجاره در زمان برگزاري اين گونه رويدادها در اختيار شهرداري قرار بگيرد.وي با اشاره به اينکه نبايد برگزاري جشنواره‏هاي مرتبط با گل و گياه منحصرا در پارک چمران وباغ گلها باشد افزود:بايد براي برگزاري چنين رويدادهايي چندين نقطه ديگر در شهر ساماندهي و باسازي شود .بضاعتي پور ضمن اشاره به ظرفيت هاي فضاي سبز استان البرز و شهر کرج در زمينه برگزاري جشنواره هاي مرتبط با گل و گياه اضافه کرد:ميتوان با اتمام لاله ها در خرداد ماه جشنواره گل ليليوم و بعد از شهريور و برگزاري نمايشگاه گل و گياه در پاييز جشنواره گل هاي داوودي را داشته باشيم .


 استاندار قزوين:
 آزادسازي بستر و حريم رودخانه‎ها با جديت دنبال شود 

 قزوين-خردمند

استاندار قزوين گفت: با توجه به دستور رييس قوه قضاييه بايد با جديت بيشتر براي آزادسازي بستر و حريم رودخانه‎ها از ساخت و سازها و تصرفات انساني اقدام کرد.عبدالمحمد زاهدي در نشست کارگروه تخصصي امور سيل و مخاطرات دريايي، برق و آب و فاضلاب که در سالن مديريت بحران استانداري برگزار شد، افزود: اقدامات و مطالعات انجام شده در خصوص رودخانه‎ها بايد با تخصيص منابع از محل اعتبارات استاني و مديريت بحران هر چه سريعتر کامل شود.

وي، نظارت دستگاه اجرايي و نظارتي را در خصوص تخلفات در حريم رودخانه‎ها مهم دانست و اضافه کرد: اگر پيمانکاران در اجراي چنين طرح‎هايي دچار تخلف شده يا به تعهدات خود به صورت کامل عمل نکنند، دستگاه‎هاي نظارتي، قضايي و اجرايي نيز در اين زمينه مقصر هستند.زاهدي تاکيد کرد:طرح‎هاي احداثي داراي اشکال در حريم و بستر رودخانه ها که به آورد آب صدمه مي‎زنند بايد متوقف و اصلاح شوند.استاندار يادآور شد:اين موضوع ابتدا بايد به دستگاه هاي اجرايي ابلاغ شده و در صورت تمکين نکردن، پرونده آنها به دستگاه قضايي معرفي شود.

زاهدي ادامه داد:در حوزه شهرها نيز اگر امکان بازيابي تصرفات در حريم رودخانه ها وجود ندارد حتما بايد طرح جايگزين آن مطالعه شود.وي با بيان اينکه در شهرک هاي صنعتي و طرح هاي دولتي که در مسيل هاي رودخانه ها واقع شده اند، بايد مشاوران طرح شناسايي شوند، گفت:شرکت شهرکهاي صنعتي موظف است براي رفع خطر از واحدهاي توليدي مطالعه و هزينه کند تا هنگام وقوع سيل از وقوع خسارات و تلفات به صنعت و اقتصاد استان جلوگيري شود.زاهدي تاکيد کرد:بنياد مسکن نيز در تهيه طرح‎هاي هادي روستايي از شرکت آب در خصوص حريم و مسيل‎هاي رودخانه‎ها استعلام کند تا جلوي خطرات احتمالي در آينده گرفته شود.

استاندار از دستگاه قضايي نيز خواست يک قاضي ويژه براي رسيدگي به مسايل مربوط به تصرفات در حريم و بستر رودخانه ها تعيين کنند.


 شهردار تبريز:
 احداث زمين ورزشي و پارک محله اي در مناطق حاشيه نشين 

 تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت: بيشترين نارضايتي شهروندان از شهرداري مربوط به وضعيت آسفالت خيابان‌هاست و اين مشکل بايد تا پايان ماه جاري حل شود.ايرج شهين باهر در جلسه شوراي مديران شهرداري تبريز با بيان اينکه امروز موضوعي مهم تر از بحث آسفالت در تبريز وجود ندارد، بر ضرورت نظارت کافي بر پيمانکاران و عوامل اجرايي توزيع آسفالت، تاکيد کرد و گفت:متاسفانه در بسياري موارد به دليل کم کاري يک ناظر تمام اقدامات شهرداري زير سوال مي‌رود و اين نقيصه بايد مرتفع شود.

شهردار تبريز افزود: تمام معابري که بايد آسفالت اساسي شوند تعيين و منابع مالي مورد نياز در اين خصوص تامين نيز تامين شده است.ايرج شهين باهر خاطرنشان کرد: همچنين عمليات آسفالت‎ريزي معابر درجه 2 شهر تبريز با تعيين اولويت‎بندي‎ها از سوي معاونت فني و عمراني برنامه‎ريزي و مشخص شده و به شوراي اسلامي شهر نيز ارسال مي‌شود.

شهردار تبريز در بخش ديگري از سخنان خود بر ضرورت ايجاد ساز و کارهاي لازم براي جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز تاکيد کرد.شهردار تبريز با اشاره به ضرورت تسريع در آغاز پروژه هاي مصوب گفت: سال 98 براي شهرداري تبريز سال اجراي پروژه هاي عمراني نام گذاري شده است و بر همين اساس بايد پروژه هاي عمراني سريع آغاز و با کيفيت اجرا شود.

ايرج شهين باهر ادامه داد: احداث 10 زمين ورزشي و 10 پارک محله اي طي سال جاري در مناطق حاشيه نشين به مناطق مربوط ابلاغ شده و اجراي اين پروژه‌ها به دليل کارکرد آنها در زمان وقوع بحران، از اولويت‌هاي اصلي شهرداري در سال 98 است.


 استاندار البرز:
 قشر فرهيخته معلمان؛ توليدکننده نيروهاي آينده ساز کشور 

 کرج- خاکپور

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از اداره کل روابط عمومي استانداري البرز، شهبازي در مراسم تجليل از مقام معلم و قدرداني از معلمان شاخص استان با اشاره به اينکه حضور در جلسات و برنامه هاي مربوط به آموزش و پرورش را با علاقه خاصي دنبال مي کنم، افزود:از ابتداي مسئوليتم در استان پيگير مسائل مختلف اعم از معيشت و رفاه معلمان بوده ام.

وي با بيان اينکه براي مديران مدارس احترام ويژه اي قائل هستم، ادامه داد: مراکز آموزش و پرورش نبايد دغدغه پرداخت هزينه هاي خدماتي همچون آب، برق و گاز را داشته باشد.شهبازي با اشاره به اينکه به کسوت معلمي خود افتخار مي کنم، گفت: انتظارات آموزش و پرورش از نماينده عالي دولت در استان و در مقابل مطالبات نماينده عالي دولت از آموزش و پرورش مشخص است و در اين راستا بايد اهتمام ويژه اي براي تعامل و هم افزايي وجود داشته باشد.وي افزود: از ظرفيت فرهنگيان در پست هاي مديريتي استان به منظور تبادل افکار بهره برده ايم، چراکه اين قشر بسيار فرهيخته و آگاه هستند.

استاندار البرز اضافه کرد: در چنين جلساتي که مرتبط با معلمان است، با باور راسخ به نقش آفريني معلمان در توليد آينده سازان کشور حضور مي‌يابم.


 خبر 

 توسط راه وشهرسازي استان اصفهان تخصيص يافت؛

اختصاص يك ميليارد تومان جهت رفع معارض در محور اصفهان – اردستان

اصفهان -راعي

در جريان بازديد حجت اله غلامي معاون هماهنگي امور عمراني استانداري اصفهان به شهرستان اردستان كه با حضور عباس صالحي معاون مهندسي و ساخت اداره كل راه وشهرسازي و معاونين شركت آب و فاضلاب استان از پروژه احداث باند دوم اصفهان به اردستان انجام شد تصميمات مهمي جهت رفع مشكلات احداث اين پروژه اتخاذ گرديد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، عباس صالحي معاون مهندسي و ساخت اداره كل راه وشهرسازي استان در اين باره گفت: از روستاي ديزلو به سمت اردستان با توجه به وجود معارض به ويژه لوله هاي انتقال آب با فشار بالا بايستي تدابيري انديشيده مي‎شد كه با حضور معاون هماهنگي امور عمراني استانداري مقرر شد تا با مشاركت آب و فاضلاب اين مهم به سرانجام برسد.وي در ادامه افزود:تصميم بر آن شد تا اعتباري بالغ بر 10 ميليارد ريال از جانب راه و شهرسازي استان جهت تهيه لوله انتقال آب اختصاص و اجراي پروژه نيز توسط اداره آب و فاضلاب انجام پذيرد .

گفتني است؛ اين محور با توجه به وجود قوس خطرناك در مسير از جمله نقاط پرحادثه اي بوده كه رفع آن در اولويتهاي راهسازي استان بوده كه 8 كيلومتر آن به مرحله بيس رسيده و آماده آسفالت و 3 كيلومتر با رفع مشكلات انتقال آب نيز با سرعت در حال انجام و تكميل خواهد شد.

مدير اداره آموزش و پرورش پرديس:

اقداماتي جهت رفع کمبود فضا وتجهيزات در مدارس صورت گرفته است

پرديس-ايرج صادقعلي

مدير اداره آموزش و پرورش پرديس گفت: اقداماتي جهت رفع کمبود فضا وتجهيزات در مدارس پرديس صورت گرفته است.مصطفي حسنوند در همايش تجليل از مقام معلم ، طي سخناني ضمن تقدير و تشکر از حضور مسؤلين و حمايت‌هاي شوراي شهر بومهن و پرديس و گراميداشت شهادت استاد مطهري اظهار داشت: استاد شهيد مطهري با قلم خود اثرات ماندگاري را در نظام جمهوري اسلامي ايران به جا گذاشت.

وي آموزش و پرورش را نهاد آمال و آرزوهاي تمام اقشار جامعه در هر جامعه‌اي خواند و بيان داشت: هر خانواده‌اي که فرزندش را روانه مدرسه و کلاس درس مي‌کند، انتظار دارد، اين کودک جزء مفيدي از جامعه در آينده باشد.

مدير اداره آموزش و پرورش شهرستان پرديس وجود مشکلات اقتصادي در جامعه را از عدم توجه به آموزش و پرورش خواند و گفت:در واقع سند تحول بنيادين که به تأييد مقام معظم رهبري رسيده است را بايد به طور ويژه به آن عمل کنيم.وي با اشاره به کمبود فضا و تجهيزات مدارس آموزش و پرورش شهرستان تصريح کرد:با هماهنگي و همکاري که توسط شوراي آموزش، امام جمعه و فرماندار صورت گرفته است اقدامات خوبي براي آموزش و پرورش ثبت شده که به موازات آن بزودي عملياتي مي‌شود.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق گلستان:

خسارت 34 ميلياردي سيل و توفان به زيرساخت‌هاي برق

گرگان-قهرمان

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق گلستان گفت: سيل و توفان اخير 34 ميليارد تومان به زيرساخت‌هاي برق در استان خسارت وارد کرد.

علي‌اکبر نصيري اظهارداشت: در روزهاي پاياني سال گذشته با وقوع طوفان مشکلات زيادي در خطوط شبکه توزيع برق استان ايجاد شده بود که با بکارگيري اکيپ‌هاي مختلف اين مشکلات رفع شد.

وي يادآور شد:در سيل اخير هم خسارت زيادي به ترانس‌ها و پايه‌ها وارد شد که بيشترين خسارت‌ها در شهرستان‌هاي آق‌قلا و گميشان برآورد شده است.مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان بيان داشت: در زمان سيل در بخش‌هايي از شهر آق‌قلا و گميشان که دچار آب‌گرفتگي شده بود براي ايمني شهروندان و امدادگران قطعي برق داشتيم که با فروکش کردن سيلاب برق اين مناطق نيز وصل شده است.

وي اعلام کرد: براساس ارزيابي کارشناسان براثر طوفان و سيل در استان 34 ميليارد تومان خسارت به زيرساخت‌هاي برق در استان وارد شده که در حال پيگيري براي جبران اين خسارت‌ها هستيم.

معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري تبريز:

جامعه هنري، کمک رساني به آسيب ديدگان سيل را از ياد نبرند

تبريز-توفيقي

معاون اجتماعي و فرهنگي شهردار تبريز گفت: همدلي هنرمندان در بازسازي روحيه آسيب ديدگان و احياي شرايط عادي زندگي عزيزان سيل زده، ارزشمند و بي بديل است.حجت الاسلام احمد حميدي در آيين گشايش نمايشگاه و فروش آثار هنري هنرمندان تبريز براي کمک به سيل زدگان، خاطر نشان کرد: همدلي و حضور مسئولانه هنرمندان در اين مقطع زماني که شماري از هموطنان درگير بلاياي طبيعي هستند، جاي تقدير دارد.وي با بيان اينکه موضوع همدلي به دلايل مختلف کمتر مورد توجه و عنايت قرار گرفته است، اظهار داشت:هنرمند به دليل درکي که از آلام و رنج مردم دارد در به تصوير کشيدن و تفسير اين شرايط هميشه پيشتاز است و روحيه همدلي‎اش با اقشار مختلف مردم، مورد توجه است.

معاون فرهنگي اجتماعي شهردار تبريز پيشنهاد کرد، جامعه هنري با در نظر داشتن همين الگو، کمک رساني به آسيب ديدگان سيل را از ياد نبرند و براي حل مشکلات آنها حضوري فعال داشته باشند. وي از عموم شهروندان خواست با حضور در اين نمايشگاه و خريد آثار هنري هنرمندان گامي در راستاي حمايت از هموطنان سيل زده بردارند.


 در استان 

 رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي گلستان:

بهره برداري از 4 پروژه بيمارستاني تا دو سال آينده

گرگان-قهرمان

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي گلستان گفت:چهار پروژه بيمارستاني در استان گلستان با اعتبار 320 ميليارد تومان ساخته مي‌شود و تا دو سال آينده به بهره‌برداري مي‌رسد.محمدولي روزبهان داشت:در سفر دولت به گلستان 320 ميليارد تومان اعتبار براي ساخت چهار بيمارستان در استان مصوب شده است.وي افزود:همچنين قراراست وزارت بهداشت تجهيز اين بيمارستان‌ها را از محل منابع يک درصدي که در اختيار دارد، انجام دهد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان بيان داشت: بيمارستان‌هاي جديد در راميان، گاليکش، آزادشهر و بيمارستان جايگزين 5 آذر گرگان تصويب شده و مقدمات اجرايي آن در حال آماده شدن است. اين بيمارستان‌ها تا دو سال آينده احداث خواهد شد.

مديرعامل آبفاي غرب تهران:

همکاران ما، سفير آبفا در سطح جامعه باشند

شهريار-برزگر

مديرعامل آبفاي غرب استان تهران بر لزوم فرهنگ سازي در خصوص مديريت مصرف بهينه آب و مزاياي دفع بهداشتي فاضلاب توسط روابط عمومي در سطح جامعه تاکيد کرد.طي برگزاري نشستي که در دفتر روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرکهاي غرب استان تهران با حضور مديرعامل اين شرکت برگزار شد، ولي زاده دلاور مدير دفتر روابط عمومي گزارشي کامل از عملکرد روابط عمومي ارائه داد.در ادامه، مديرعامل آبفاي غرب استان تهران ضمن اعلام حمايت از فعاليتهاي روابط عمومي گفت: فرهنگسازي و اطلاع رساني يک سرمايه گذاري مثبت براي رسيدن به اهداف سازماني است و نبايد ديدگاه هزينه‎اي نسبت به آن داشت و لازم است همه همکاران ما سفير آبفا در سطح جامعه باشند.

مهدي اکبريان تصريح کرد:عرصه روابط عمومي تعاملي تنها با مفهوم ارتباط موثر و انعکاس فعاليت‏ها و اطلاع رساني با مخاطبان شکل مي‎گيرد و بدون مديريت کارآمد تمامي فعاليت‎ها بي معني مي‎شود.

او با بيان اين که در حال حاضر با پيشرفت تکنولوژي‎هاي نوين ارتباطي، بيشتر مخاطبان ترجيح مي‎دهند از طريق فضاي مجازي اطلاعات را کسب کنند، گفت:بهره گيري موثر و استفاده بهينه از پتانسيل شبکه هاي اجتماعي به دليل فراگيري و سرعت بالاي انتشار ميتواند بهترين ابزار به منظوراطلاع رساني و برقراري ارتباط دوسويه باشد.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار تهران:

توسعه متوازن دماوند در دستور کار استانداري

دماوند-ايرج صادقعلي

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار تهران با بيان اينکه پيگير توسعه متوازن شهرستان دماوند در استان تهران هستيم، گفت: ايده‌هاي جوانان در اداره امور شهري و روستايي به شوراها و دهياران کمک مي‌کند.به گزارش خبرنگارآفرينش، محمد تقي‌زاده در جمع اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستاي شهرستان دماوند در همايش شورا، اميد و پيشرفت به مناسبت گراميداشت روز ملي شوراها اظهار کرد: طبق قانون اساسي، شوراهاي اسلامي به‌منظور پيشبرد صحيح برنامه‌ها در حوزه‌هاي مختلف تشکيل شدند، شوراها نهادهايي اثرگذار در عرصه‌هاي اجتماعي هستند که حوزه اختياراتي براي آن‌ها پيش‌بيني‌شده است.وي افزود: شورا يکي از ارکان جمهوري اسلامي است که ظهور آن توسط آراي مردم اتفاق مي‌افتد، ضرورت تشکيل شوراها در روايات و سخنان بزرگان آمده است و کار شورايي و اتکا به خرد جمعي همواره مورد تأکيد امام خميني (ره) بود.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار تهران ادامه داد: اصل شوراها مبتني بر اصول شرعي و مباني ديني است و جايگاه قانوني آن‌ها مشخص است، اگرچه ممکن است در دهه‌هاي اخير نقاط ضعف و قوتي در آن‌ها وجود داشته باشد، اما با انجام پايش، بايد به رفع نقاط ضعف و تأکيد بر قوت‌ها بپردازيم.

تقي‌زاده بيان کرد: مشارکت شوراهاي اسلامي زماني ميسر خواهد بود که با برنامه‌ريزي براي مردم همراه باشد.تقي‌زاده گفت: البته در شهرها قوانين نسبت به روستاها مدون‌تر است و حدود صدسال از قانون بلديه براي شهرها مي‌گذرد، اما در روستاها نيز با تشکيل دهياري‌ها شرايط خوبي داريم.

وي گفت: خوشبختانه در امر قانون‌گذاري، خلل جدي براي انجام وظايف شوراها نداريم، اگرچه ممکن است که در بحث اجرا مشکلاتي داشته باشيم و امري طبيعي است که براي مواجهه با آن بايد سازوکاري فراهم کنيم.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار تهران بيان کرد: علاوه بر وظايف قانوني شوراهاي اسلامي در قانون اساسي، آن‌ها وظيفه اجتماعي نيز دارند و بايد بستر اجرايي‎شدن اراده مردم را محقق کنند، در اين راستا جوانان ايده‌هاي خوبي دارند و مي‌توانند در اداره امور شهري و روستايي به شوراها و دهياران کمک کنند.

تقي‌زاده با بيان اينکه توسعه متوازن دماوند در دستور کار استانداري تهران، گفت: شهرستان دماوند از جمله شهرستان‌هايي است که ما پيگير توسعه متوازن آن در استان تهران هستيم تا مردم شاهد نتايج اثربخش آن باشند.

وي افزود: دماوند محور مواصلاتي شمال کشور است و با وجود ايام عيد و ترافيک‌هاي عبوري، شاهد مديريت خوبي از مسئولان اين شهرستان بوديم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته